Teplo z krbové vložky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lukaspleza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.21 08:25
Teplo z krbové vložky

Zdravím, koupil jsem před rokem dům, takže máme za sebou první zimu. Je tu plynové topení, ale přes to tady byla opravdu docela zima. Máme mezi kuchyní a obývákem zaslepený komín, kde bych chtěl dát krbovou vložku. Co bych pro to měl udělat?

Reakce:
Vratislavpeter
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.21 08:52

Jako první bych doporučil konzultaci s kominíkem. Hlavně aby překontroloval, jestli je komín ok. Potom už jen stačí vybrat kvalitní krbovou vložku a rozhodnout se, jestli budete mít teplovodní nebo teplovzdušnou krbovou vložku.

Lukaspleza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.21 10:08

Podle čeho se rozhodnout jestli budu dělat teplovodní nebo teplovzdušnou krbovou vložku?

Vratislavpeter
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.21 22:45

Pokud uvažujete o vytápění krbovou vložkou, tak doporučuji rozhodně si nechat udělat teplovodní krbovou vložku. Já jsem ji kupoval od českého výrobce krbů https://www.krby-bef.cz/ Mají je dobře stavěné, takže krbová vložka dřevo dokáže dokonale spalovat, ve vložce zůstává jen velmi málo popela a vydává tak velké množství tepla za málo spáleného dřeva.

Mirka696969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.22 16:11

Koupili jsme s manželem asi před půl rokem dům v malebné vesničce a museli se rozhodnout jaké vytápění budeme používat. Samozřejmě vyhrála romantická představa před krbem, a proto začalo hledání kvalitního komínu. S manželem vždy preferujeme výrobky z našich luhů a hájů, jak se, tak říká. Proto byla naše volba český výrobce komínů , kde jsme si vybrali a už máme hotovo.

Váš příspěvek