Tahavá bolest v nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eltazar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.15 13:45
tahavá bolest v nohou

Zdravím,

dost těžko se to popisuje, ale zkusím to.

při fyzické „námaze“ (tím je myšleno i chůze) mě rozbolí nohy - obě dvě, v pásu/lampasu od kolene až po kotník, z vnější strany nohou přesně mezi lýtkem a holení.

na omak je to místo ztuhlé.

bolest není nepřekonatelná, ale pajdám u toho a je to prostě velmi nepříjemné.

pokud si na 10-15 minut „orazím“, bolest odezní a pak se většinou již nevrátí, ani při opětovné fyzické námaze - to je na tom to nejdivnější.

jsem obézní (poprvé se příznaky objevily, když jsem měl BMI kolem 25 - lehká nadváha, cca ve věku 25 let, nyní je mi téměř 31), kouřím a piju, jsem alergik, jinak žádná trvalá onemocnění nemám. při vstupní lékařské prohlídce mi jeden lékař řekl, že mám lehce posunuté obratle v bederní páteři, ale když jsem s ním tento problém konzultoval, nevypadal, že by ho v tomto směru něco napadlo.

bolesti se objevovaly, i když jsem cvičil a měl poměrně slušnou kondici - maraton bych neuběhl, ale cvičil jsem kardio tréninky + posilovna 3× týdně. na stř. škole jsem se hodně sportoval, nejvíce basketbal, dost i fotbal či nohejbal.

bolest bych popsal jako tahavou - jako kdybych si na nohu přilepil náplast a ta mi bránila v pohybu (smrštěním či stažením).

žádný z lékařů, se kterým jsem to konzultoval, mi nebyl schopen říct, co to je, ani mi nebyl schopen doporučit nějakého specialistu či alespoň vyšetření. už vážně nevím, kam bych se obrátil.

nemáte někdo tušení co by to mohlo být?

Reakce:
Dalibor7
224 příspěvků 20.8.15 19:03

To co popisujete sice zní trošku divně, ale to neznamená, že to tak není. Nicméně pokud chcete pomoci, musíme se nějak spojit, zavolat si, jelikož psané slovo je dosti nepřesné, je to jen na Vás.

Salaba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.15 23:16

Hodně dobrý ortoped je Doz.Dr.med.Gerald Friedl v Grambach v Rakousku.

Gája1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.15 11:59

Ahoj, o tom jsem už slyšel. Ale věřím že i v Česku je dobrý ortoped :D

Marlenkaa1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 21:25

Myslím, že když dojdeš v Brně/Praze atd do nemocnice, tak ti určitě někoho doporučí

Váš příspěvek