Syndrom děravého střeva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina Dvořáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.14 17:17
Syndrom děravého střeva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li se někdo setkal s touto nemocí?? Mám už dlouho zažívací potíže. Prošela jsem spoustu vyšetření a vše negativní. Nafukování břicha, časté močení, stolice 2-3 denně. Lékaře jsem seznamila o svém podezření na kvasinky, které by se mohly rozmnožit ve střevech. Nikdo příznaky nemoci nezná a tak se semnou o tom ani nebavili. Nedělá mi dobře cukr, pečivo, vše z mouky. Zkoušel jíst běžnou stravu, ale došlo k velkému zhoršení. Břicho jsem měla hodně nafouklé, přes noc jsem byla mokrý potem, který nakysle zapáchá, bušení v hlavě, tělo svědilo, ruce zčervenaly a pálily, přišla velká únava, bolesti hlavy, záda v oblasti bederní páteře, svaly, na temeni hlavy se mi každý den dělalo mastné kolečko které zvláštně zapáchalo. Musela jsem se se vrátit k dietě. Stav se zlepšil ale všechny potíže nezmizely. Břicho se nafukuje hned jak začnu jíst. Přes veškeré potíže mám velkou chuť k jídlu. Často ráno po probuzení mám bolesti hlavy, jak mile se najím bolest zmizí. Dodržují tedy dietu s kerou se cítím lépe ale, potize s nafouklým břichem spíše v nižší časti břicha mám pořád. Má dieta je :veškeré maso, ryby, zelenina čerstvá nebo tepelně upravená, vejce, jogurty, rýže neloupaná, pije minerální vody a bylinné čaje, nedávno jsem zkusila činskou medicinu zatím bez výsledku. Má s tímto někdo nějaké zkušenosti??? Zatím jsem se dozvědela jen od jednoho člověka že by se mohlo takě jednat o tak zavané, propustné střevo, nebo-li alergii na potraviny. Velice děkuji za každý názor, nebo připomínku.

Reakce:
Martina Dvořáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.14 17:21

Alergii na lepek vyloučili, testy mi na lepek dělali. Byly negativni. Proto stále patrám o co by se mohlo jednat. Lékaři mi nepomohli.

Martina Dvořáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.14 17:38

Xctereza:Chci se zeptat, vy máte s tímto pracovištěm osobní zkušenost? Nerada bych totiž investovala peníze do něčeho, co mě zklame. Navštívila jsem v červenci takzvanou pracovnici moderni diagnostiky, s tím, že má jaký si přístroj, který rozpozna veškeré nemoci v tělě. Věřte byla to hrůza, za 3 hodiny výborneho hereckého výkonu jsem zaplatila 3000 Kč, bylo to opravdu směšné a po tomto, bych nedada jěště takovu zkušenost měla. To zařizeni se nazývalo Centrum moderni diagnostiky. Měla jsem na hlavě sluchátka a 2 hodiny seděla na křesle a ty měly rozpoznat mou problematiku. Chci se proto seztat zda-li se nejedná o něco takového. Pak to totiž člověka naštvě že ze sebe udělal z prominutím debila a naletěl takovým podvodníkům. Velice děkuji za ochotu odpovědět :)

Martina Dvořáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.14 10:14

Dobrá prostudiji si to a uvidím co se bude dít. Děkuji za radu a ochotu. Krásný den.

Lenka3388
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.15 21:48

Dobrý den,

nevím, zda Vás tady ještě zastihnu, ale chci se zeptat, zda jste odhalila příčinu těchto nemocí?? Nafouklé břicho mě také trápí už několik let a nikdo mi není schopen pomoci. Přesně jak píšete vy, břicho se okamžitě začne nafukovat při požití jakéhokoliv jídla, přičemž chuť na jídlo mám velkou…

Děkuji za odpověď

Martina Dvořákova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.16 22:37

Lenka3388 : Omlouvám se, nevím zdali si to ještě přečtete. Příčinu mého problému lékaři nevyřešili. Domjívám se, že jde o propustnost střev. Ve střevní stěně se vytvoří malé otvory a ty poté propouští toxiny do těla. Držím přísnou dietu a s tou je to lepší, zdravá však nejsem. U vás je za ty měsíce nějaký posun?

Lenka3388
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.16 15:31

Martina Dvořáková: Dobrý den, slyšela jsem někdy o odparazitování těla? Podle vašich příznaků bych si tipovala, že máte ve střevech nebo snad i v těle rozmnožené nějaké bakterie a parazity. Logicky to vychází i z toho, že přísná dieta vám dělá lépe - tím totiž zabíjíte ony parazity. Žijí pravě z nezdravé stravy - cukr, mouka, sladké limonády, sladkosti apod. Doktořit na tohle samozřejmě neslyší. Nicméně já už mám za sebou druhé kolo odparazitování a cítím se lépe. Břicho se mi nenafukuje tak moc, i když jím naprosto všechno! V první řadě je však nejdůležitější „změření“ a zjištění patogenů v těle.

duchod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.17 19:52
-děravé střevo-

Je možné, že k problému -děravého střeva- může přispět každodenní konzumace pečiva se semínky?

Filip L.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.19 07:48

Martina Dvořáková:
Dobrý den. Doufám, že už snad máte po potížích. Kdyby ne, něco vám poradím. Mel jsem podobné příčiny jako vy, střevní křeče, prujem, k tomu pálení záhy, kašel, žízeň, únava.. a potom prodělal jsem dvakrát diverticulitis acutas - lecenou konzervativně. Řešení je prosté a odpověděla jste si na něj sama v prvním dlouhém příspěvku. „Vaše dieta je veškeré maso, ryby, zelenina čerstvá nebo tepelně upravená, vejce, jogurty, rýže neloupaná, pije minerální vody, čaje“ Dieta která vám dělá dobře je 100% ta bezlepková! Já jsem na to přišel díky mým příbuzným kteří jsou celiaci. Moje obvodní doktorka tomu moc nevěřila a testy z krve to vyloučily. Takže těm testům na celiakii prosím vás vůbec nevěřte. Existuje přes 150mutaci gluten/gliaden a běžně se dnes testují z krve pouhé tři. Ani koloskopie není 100%ní. Naučte se víc naslouchat svému tělu. Na co reaguje. Doktoři léčí pomocí léků jen důsledky. Ale příčiny je nezajímají. Ty si musí člověk hledat a vypozorovat sám. A hlavně ta celiakie doktory ani farmaceutické firmy moc nezajímá, není na ni totiž žádný lék. Lékem je opravdu jen ta celoživotní uprava stravy. Sem tam pociťuju nepříjemné pocity ve střevech, ale jinak ok. Já jsem už skoro rok na bezlepkový a v pohodě!
Zdraví Filip

Váš příspěvek