Špatná funkčnost plic při CHOPN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Honzicek82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 08:34
Spatna funkcnost plic

Dobry den,
Muj otec ma astma a chopn, lekar mu rekl, ze mu plice funguji na 25%… Je uz to hodne vazne? Co s nim ted budou delat? Diky za odpoved

Reakce:
Lopusanova Marta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.17 01:45

Mam onemocneni Chopn astma a caste zavodneni plic nikdo mi jeste nevisvetlil proc se mi ty plice zavodnuji.Ted jsem mela zanet prudusek a, zavodnily se mi plice a ja myslela ze je konec ze se udusim musela jsem volat rychlou :nevim:

RUDOLF SKANDERA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 10:42
kde sezenu prenosny kysl.koncen.s bateri

Dobry den mam dig. CHOPN4 Doma mam oxgenerator ale ja bych tel taky jit na prochasku a tak bych prenosny s baterii kde ho sehnat dekuji

1A2B
36 příspěvků 10.1.18 20:23

Jo

dr prasek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.19 18:43
PLÍCE

ahoj,znám sposty lydí kterí to mají,ale neboj ta voda v plicích se dá v dnešní době technologií odvodnit.a mohu se zeptat je zavodněnán jen jedna plíce nebo obě? ale ničeho se neboj má to plno lidí.ale doporučil bych zdraVOTNÍ OPATŘENÍ:

• NEKOUŘIT TABÁKOVÉ ANI EL.CIGARETY
  • NEPIOHYBOVAT SE VE VLKÉM PROSTŘEDÍ
  • NEBÝT TAM KDE JE SPOUSTY PRACHU (nejlépe dej odchytávač vlhkosti do místnosti).

prosím napiš mi o tom více informací,každopádně choďte za doktory!hodně stěsti

Mudr: dr prasek

kopčata
5 příspěvků 3.2.20 07:52
CHOPN

Dobrý den!
Mé sestře (54 let) byla zjištěna tato nemoc-dg. J449 CHOPN st. II s převahou emfyzemu, kombinovaná ventilační porucha středně těžkého stupně. Pravidelně musí inhalovat léky. V klidovém režimu to jde, ale při jakékoliv námaze, při běžných denních aktivitách dušnost, únava, fyzická slabost, vyčerpanost.
Je v pracovní neschopnosti již 7 měsíců a při poslední návštěvě praktického lékaře jí bylo naznačeno, že bude asi brzy uschopněná, jelikož posudkový lékař neshledal žádné důvody alespoň pro částečný ID. Sestra si nedovede představit, že by s tímto omezením měla pracovat a hlavně co by mohla vykonávat za práci. Prosím, můžete mi poradit co dělat, na koho se obrátit?
Děkuji moc za jakýkoliv příspěvek či radu. Ivana

Rybka61Rybka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.20 11:00
CHOPN

Dobrý den, bylo by toho moc k napsání, tak jen e zkratce…u posudk. lékaře se hlavně nedejte. S léčbou se obraťte do FN MOTOL, III. chirurgická klinika..Prof.atd. Pavko, Prof. Lischke. Muž zde také podstoupil transplantaci plic po CHOPN v r. 1992 ve svých 56letech. Dnes je již 8 let po. Měl II. stupeň CHOPN a plný invalid. důchod hned!!NEDEJTE SE! :)

Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 11:11
CHOPN

.

Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 11:27
CHOPN
@kopčata píše:
Dobrý den!
Mé sestře (54 let) byla zjištěna tato nemoc-dg. J449 CHOPN st. II s převahou emfyzemu, kombinovaná ventilační porucha středně těžkého stupně. Pravidelně musí inhalovat léky. V klidovém režimu to jde, ale při jakékoliv námaze, při běžných denních aktivitách dušnost, únava, fyzická slabost, vyčerpanost.
Je v pracovní neschopnosti již 7 měsíců a při poslední návštěvě praktického lékaře jí bylo naznačeno, že bude asi brzy uschopněná, jelikož posudkový lékař neshledal žádné důvody alespoň pro částečný ID. Sestra si nedovede představit, že by s tímto omezením měla pracovat a hlavně co by mohla vykonávat za práci. Prosím, můžete mi poradit co dělat, na koho se obrátit?
Děkuji moc za jakýkoliv příspěvek či radu. Ivana
Dobrý den, bylo by toho moc k napsání, tak jen e zkratce…u posudk. lékaře se hlavně nedejte. S léčbou se obraťte do FN MOTOL, III. chirurgická klinika..Prof.atd. Pavko, Prof. Lischke. Muž zde také podstoupil transplantaci plic po CHOPN v r. 1992 ve svých 56letech. Dnes je již 8 let po. Měl II. stupeň CHOPN a plný invalid. důchod hned!!NEDEJTE SE! :)
Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 11:30

.

Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 11:31
CHOPN

.

kopčata
5 příspěvků 4.2.20 11:36
CHOPN

Děkuji moc za informaci. Do FN Motol se asi nelze dostat bez doporučení lékaře, že?

Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 11:57
CHOPN
@kopčata píše:
Děkuji moc za informaci. Do FN Motol se asi nelze dostat bez doporučení lékaře, že?

Myslím že musíte mit samozřejmě nějakou zprávu (doporučení asi úplně být nemusi) od Vašeho lékaře buď jestli docházíte na plicní u Vás, nebo obvodního lékaře. Kontakt lze najit na stránkách FN MOTOL. Lékař z plicního na Kladně nebyl vůbec proti, aby se manžel obrátil do Prahy Motola. Ještě se dnes zeptám muže, jak přesně to bylo… leží teď shodou okolností v Motole, tak jeste napíši???.

Jinak tam jezdí pacienti z celé republiky, nezáleží na tom odkud jste a poté taky vozí i sanitky zdarma na kontrolu (po transpkantaci).

kopčata
5 příspěvků 4.2.20 12:47

Ano, nějaké lékařské zprávy máme. A můžu se Vás zeptat, jestli Váš muž dostal tu invalidku hned po zjištění CHOPN nebo až po té transplantaci?
Díky moc :)

Rybka61Rybka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.20 13:15
CHOPN
@kopčata píše:
Ano, nějaké lékařské zprávy máme. A můžu se Vás zeptat, jestli Váš muž dostal tu invalidku hned po zjištění CHOPN nebo až po té transplantaci?
Díky moc :)

Dostal ji „hned“, ještě před transplantací se vsim všudy. Chtěl pracovat, ale nešlo to…dusil se a to jen ridil(vozil lidi) a občas něco malého vyložil, nebyl schopný ujít „ani“ pár kroků bez toho aby se dusil, musel se zastavit a dodýchat!

kopčata
5 příspěvků 4.2.20 13:31

Aha, tak to sestra je na tom trochu lépe, ale stejně si myslím, že to je aspoň na částečný důchod. No uvidíme, musíme se do toho dát. Jsem moc ráda za Vaše rady a hlavně to doporučení do Motola. Díky mooc :)

Rybka61Rybka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.20 15:12
CHOPN
@kopčata píše:
Aha, tak to sestra je na tom trochu lépe, ale stejně si myslím, že to je aspoň na částečný důchod. No uvidíme, musíme se do toho dát. Jsem moc ráda za Vaše rady a hlavně to doporučení do Motola. Díky mooc :)

Ale dle toho co jste psala o sestře, tak na tom také úplně dobře neni, max. někde sedět v recepci, sle dle toho co dělala, tak si myslím, ze na ten plný by měla také nárok… „postrčit“ obvodního lekare ????

Rybka61
6 příspěvků 4.2.20 15:16
@Rybka61Rybka píše:
Ale dle toho co jste psala o sestře, tak na tom také úplně dobře neni, max. někde sedět v recepci, sle dle toho co dělala, tak si myslím, ze na ten plný by měla také nárok… „postrčit“ obvodního lekare :kytka:
kopčata
5 příspěvků 4.2.20 19:34

No, víte s tím obvodním lékařem to není tak jednoduché. Jedná se o mladou lékařku, zřejmě s touto nemocí nemá tolik zkušeností, nevím, neznám ji. A doporučila mé sestře, aby se informovala na plicním oddělení, zda by nemohla mít neschopenku u nich. A to mi přijde divné. U praktického lékaře můžete být na neschopence přece až 1 rok. Nevím, co si o tom mám myslet a nejraději bych šla na to plicní s ní, moje sestra není moc průbojná a když něčemu nerozumí, tak se zkrátka nezeptá, a to je těžké :( Celý život nestonala, a teď tohle. Mám o ni strach. Což asi chápete, víte o čem mluvím. Musela jste si asi taky prožít své a ani teď to asi nemáte jednoduché, je to nevyléčitelná nemoc a velice zákeřná.
Přeji Vašemu manželovi ať je v rámci svých možností zdráv a daří se mu dobře, Vám také hlavně zdraví. Já asi přesvědčím sestru a dáme se do toho, budeme bojovat nejen s nemocí, ale také s byrokracií a vším co nám přijde do cesty. Žijeme jen jednou. Mějte se hezky a díky.

Rybka61Rybka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.20 09:44
CHOPN
@kopčata píše:
No, víte s tím obvodním lékařem to není tak jednoduché. Jedná se o mladou lékařku, zřejmě s touto nemocí nemá tolik zkušeností, nevím, neznám ji. A doporučila mé sestře, aby se informovala na plicním oddělení, zda by nemohla mít neschopenku u nich. A to mi přijde divné. U praktického lékaře můžete být na neschopence přece až 1 rok. Nevím, co si o tom mám myslet a nejraději bych šla na to plicní s ní, moje sestra není moc průbojná a když něčemu nerozumí, tak se zkrátka nezeptá, a to je těžké :( Celý život nestonala, a teď tohle. Mám o ni strach. Což asi chápete, víte o čem mluvím. Musela jste si asi taky prožít své a ani teď to asi nemáte jednoduché, je to nevyléčitelná nemoc a velice zákeřná.
Přeji Vašemu manželovi ať je v rámci svých možností zdráv a daří se mu dobře, Vám také hlavně zdraví. Já asi přesvědčím sestru a dáme se do toho, budeme bojovat nejen s nemocí, ale také s byrokracií a vším co nám přijde do cesty. Žijeme jen jednou. Mějte se hezky a díky.

Dobrý den, tak jsem se zeptala manžela a on chodil tedy v místě bydliště na plicní a nemarodil(ale na marodní může byt delší dobu ano a poté by měla lékařka právě zvážit jestli to tedy neni na důchod, když je to „nevyléčitelné),ale poté co už nemohl, šel k naší obvodní lékařce a poptával část. invalidni důchod, protože věděl, že už být zaměstnán nemůže a ona proč částečný vy máte s tímto nárok na plný invalidní důchod… a bylo to ona se o vše postarala a bez nějakého zamítnutí nebo ohrazení posudkovym lékařem nebylo. Opravdu se nedejte ani po prvnim neúspěchu… vím to takto jsem bojovala i s otcem, byl bez jedné nohy na vozíčku a potřeboval elektrický- nemohl jej ovládat jiz ani rukama… přišlo zamítnutí!!Tak jsem psala dál(riditeli), že jestli si takto představují důstojný život člověka, který se nedostanete z bytu a je "uvězněn“ v něm ( druhá manželka také neměla moc síly ho vozit) a… vozík dostal ????. Opravdu se nedejte, paní doktorka ať se trochu víc informuje a asi by chtělo také se určitě „zaregisrovat“ na tom plicním, nechat si napsat tedy doporučení a jednat dál (jak jsem psala) a i na návrh z plicniho, řádné vyjádření by mělo přispět k přiznání, některého z důchodů… ať není sestra skromná a trochu tomu „pomůže“,asi víte jak to myslím (víc stěžování se stavem) ????.
Jinak Vám moc děkuji…nemam to lehké s manželem, ale dýchá a žije…☺. Klidně mi ještě napište, jak jste dopadli, budu ráda, kdyz Vám moje rady pomůžou. Jinak můžete i na můj e-mail:danastarkova@seznam.cz Držím palečky oběma ✊

keren molina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.20 00:16

Dobrý den, hledáte právního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení dluhu nebo potřebujete kapitálovou půjčku pro zlepšení vašeho podnikání? nabízet všechny typy půjček fyzickým a právnickým osobám s úrokovou sazbou 2% za jasných a srozumitelných podmínek. Budeme poskytovat jakoukoli částku kdekoli, pokud máte zájem o půjčku od naší společnosti, kontaktujte nás pro více informací

(e-mailem) globalfinanceloancompany1@gmail.com

Váš příspěvek