Spánková apnoe jak na ni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kvetina73
1 příspěvek 28.6.19 19:01
spánková apnoe jak na ni

Dobrý den, mám diagnozu těžké obstrukční spánkové apnoe s hypopnoí AHI 52,7HOD. Krční mandle se mi skoro stýkají. Atb mám však 1 do roka, angíny nemám, v dětství častější nemocnost a prodělaná bronchitis..Z toho důvodu mi tenkrát nedoporučili odstranění mandlí. k zjištění spánkové apnoe, kterou mám pravděpodobně celý živoit mi bylo u nás v nemocnici doporučena jejich operace.Pro tak drastické řešení jsem moc nebyla, zvláště, když čtu, že příčin může být více…měkké patro, zapadlá čelist. Nedokáži si představit, že bych měla projít vším, také už nejsem nejmladší.
Mám dostat masku, na kterou si zřejmě nezvyknu.Dle vyhodnocení přístroje jsem údajně spala a krásně, ale nemohla jsem usnout, dle mě vůbec, špatně se mi dýchalo jen nosem a ráno jsem se cítila více unavená než obvykle, nehledě na to jak jsem měla otlačený nos a bolel mě. Dá se na ni zvyknout? Když masku nebudu tolerovat přistoupila bych možná na operaci, příp. zkrácení mandlí, ale aby mi zákrok pomohl a nemusela na další? Lékaři mám pocit, že sami neví. Další možností je problém neřešit vůbec. Mám to dědičné a matka toto řešit nehodlá ve svém věku už, usíná u tv, přes den únava…Já sama pracuji nyní v prašném prostředí. Unavená bývám, toto přisuzuji zejména fyzicky náročné práci, kterou vykonávám.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek