Sádrokartonová stěna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Madrovahanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.22 01:25
Sádrokartonová stěna

Ahoj, chtěla bych v našem novém bytě v Praze vybudovat novou sádrokartonovou stěnu. Dá se to i nějak odhlučnit?

Reakce:
Radimkasparek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.22 20:34

Jestli to budete řešit v Praze, tak mohu z vlastní zkušenosti doporučit firmu https://sadrokartonycz.cz/ , která nám také dělala sádrokartony. Umí opravdu pěknou práci a hlavně se s nimi dá velmi dobře domluvit. Můžete se na jejich stránkách podívat i na nějaké fotky z jejich realizací. Dokáží vše dobře vyladit do toho nejmenšího detailu.

BrazdovicR21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.22 16:16

Určitě dá, pokud se nepletu, tak na to na jedné straně jsou přímo speciální desky a pak ještě taková vata, která se mezi ně umístí. Sám se teď doma taky chystám dělat nové sádrokartonové příčky a jednu bych právě odhlučnit chtěl. Jediné, co ale zatím doma mám je tmel na sádrokarton . Samotné desky bohužel zatím nikde v okolí nemají skladem.

Michaldolejs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.22 18:28

Koupil jsem dům, kde jsou vnitřní příčky se sádrokartonu. Potřeboval bych vědět, jestli se do takové stěny dá něco ukotvit nebo jak k tomu mám přistupovat?

Patrik85l
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.22 19:55

Dá se to, jen si musíte dávat pozor na únosnost polystyrenu. Počítejte tak nějak průměr že je 50 kg na 1 m2. Ideální je, pokud jsou v rastru dřevěné trámky, do kterých věc pověsíte. Když jsem třeba dával televizi do sádrokartonu, tak jsem se snažil trefit do profilů. Koupil jsem na to speciální hmoždinky do sádrokartonu a i televize, který má 65 palců mi v sádroši drží.

Stavař Honza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.22 08:47

Jako teoreticky se to dá odhlučnit polystyrenem nebo montážní vatou. Jen si dejte pozor, jestli tam nechcete mít třeba podhledová svítidla , která se do SDK docela často dávají. :) Ale to pak samozřejmě záleží na vás. Ono jako docela dobrý zvukový izolant funguje i sádrokarton v kombinaci s cihlou. Těch možností na odhlučnění je spousta, ale je potřeba vědět, co s tím budete dělat dál.

Stanekstana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.22 10:43

Ono toho kotvení do sádrokartonu je také víc. Musíte zvolit správnou hmoždinku podle místa, kde to budete dávat, ale také podle toho co na to chcete zavěsit. Pán tu dobře podotknul, aby jste si dával pozor na únosnost. Podívejte se na hmoždinky do sádrokartonu https://www.1122.cz/…sadrokartonu

Váš příspěvek