Řitní trhlina a její léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:09

A.mel nekdo takovy problem i pres rok a pak aspon dele nez ja jen mesic pokoj? Dilatatory mam mazu vazelinou

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:11

A ten gel kupujete kde

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:19

Ale ten gel nezmekci stolici ne? Se o zadek staram vic jak o oblicej

Reninka7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.18 19:08
Fisura

Ahojte
Ma niekto skúsenosti s operáciou fisuri laserovou metódou? Uz som v koncoch od bolesti nič nepomáha a lekár navrhol chirurgicky zákrok vrátane odstránenia vnútorných aj vonkajších hemoroidov zároveň (2-3.stupeň). Bolesti spôsobené fisurou pri a po stolici ma úplne paralyzujú a nedokážem fungovat ani sedieť ani stat ???????????? prosím poraďte… problémy sa začali asi pred mesiacom. Dakujem

jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.18 14:03
trhlina

zatím jinou metodu jak operaci me taky nenavrhuji a mam to skoro uz druhy rokem začarovaný kruh…

Mo78ny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:40

Všeho se dá zbavit!!

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:51

Jak????poradte pomozte

Mo78ny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 11:09
@Jana321969 píše:
Jak????poradte pomozte

Jani, trhlinu mám 20let.Komu se to neustále vrací, už to tam prostě je oslabené a při tuhší stolici to prostě prdne. Každý máme nějaký problém, někoho bolí záda, hlava s migrenama…my prostě máme trhlinu. Důležitá je strava bez bílé mouky a omezit cukry. Mám půlroku klid, pak stačí právě tuhší stolice a rupne.Je třeba ihned proléčit, dilatanty používám imrvere, jak si vzpomenu i když nemám problém. JInak jsem vyzkoušela všechny mastičky, a všechno pomůže jen na chvíli. Pomohly mi homeopatika, čínská mastička, dilatanty a pozitivní přístup. Když to praskne, jdu na záchod a říkám si že vše se zhojí, že to bude dobré…na operaci bych nikdy nešla!

Dudlafus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.19 13:34
Anální fistura zahojení

AHoj, dlouho mě trápila anální trhlina bila menší sem tam jsem jí necítil ale jeden měsíc už se to nedalo vydržet pálila škrábala víc a víc tak jsem se pustil do léčby. Zjistil jsem si jak a co zkusil jsem spoustu mastí a žádná nepomohla… až na kombinaci mastí + propolisu + dilatace nezaručuji že se zahojí i vám každé tělo je jiné ale moc „návodů jsem nenašel“ a vím jaké to je…
takže v první řadě higiena místo musí být vždy čisté po toaletě a nesmí se zapařit tudíž vzdušnost

v druhé řadě dilatace na netu je mnoho předražených „dilatátorů“ jednoduše poradím levnější variantu „dildo“ v sexshopu menšího průměru je to na stejné bázi (otevře svěrač a uvolní ho)vždy ho mažte „lubrikujte“ Bepanthen plus nebo dubovou kůrou a mějte zavedený cca 15 minut každý den

poté doporučuji otřít a propolisem pokud je viditelná trhlina trhlinu vydesinfikovat. musíte si uvědomit že to je rána jako každá jiná takže musíme zajistit čistotu a vzdušnost(bral jsem to špejličkou do ucha) první den ošetření jsem mazal přesně na ránu hemagel (který stáhne ránu a popřípadě zastaví krvácení)/mě krvácelo/

na noc jsem pokaždé zavedl faktu mast a „vymazal“ otvor + zavedl čípek

další dny už jsem střídal místo hemagelu bepanthen plus který má hojivé účinky s rizikem infekce tudíž uplně se hodí na tento problém

a takto jsem to praktikoval a kombinoval cca 20 dní.. po 10 dnech už jsem začínal zjišťovat že se hojí..

Doufám že to nekomu aspoň trošku pomůže… je důležité opravdu dodržovat tu dilataci aby si svěrač uvědomil že se umí i uvolňovat protože když ho to bolí stahuje se a při tom uvolnění jde i více vidět ta trhlina proto rozhodně ošetřovat až po dilataci a starat se oto jako o ránu…

Laura6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.19 08:44

Vyzkoušejte tohle www.betula.cz , myslím, že by vám to mohlo pomoci. Kozí kolostrum je na hojení ran jak po úrazech, operacích. Je super i na imunitu, za vyzkoušení nic nedáte.

Helen36389
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.20 17:31

Ten propolis ma tak strasne stipat a naozaj pomoze?? :oops:

Dudlafus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.20 19:16

Je to trhlina takže ano štípe staral jsem se oto jak o ránu a už se stím nepotýkám :) do cca 20 dní to bylo zahojené je důležitá čistota rány… docela těžké udežet..

J4ad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.20 08:33
homeopatika

A jaká homeopatika byste na trhlinu doporučil/a?

Eduard111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.20 20:05
Zluta mast

Chtel bych ze srdce podekovat pani na tomto foru zluta mast me zachranila od operace fisura se hoji kombinuji s vlakninou a prirodnim lekem na cevy a zily hodne zdaru resit se to da ale obcas vazne bezmoc

qaywsx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.20 08:30
je to trhlina?

Mám měsíc problémy s konečníkem, léčím se s dráždivým tračníkem, takže stolice byla častá, ale měkká. Podstoupila jsem kolonoskopii, vše vpořádku. Při vyprazdňování potíže nemám, ale potom! Strašné pálení, bolest, zhoršuje se pohybem, v klidu lepší. Hemoroidy mám, ale v klidu a tu bolet znám, je jiná než toto. Může být trhlina uvnitř? protože, když se mažu, tak to místo cítím a prstem hmatám takovou jako,,čárku". Když se pořádně podívám, tak je vidět takové růžové,,maso". Ale bolí to až uvnitř, pálí, až do nohy.
Mám různé masti, trochu to zklidňují čípky hemagel, ale jak se začnu pohybovat, tak je to horší. Může to být trhlina? Jsem objednaná na proctokliniku.

qaywsx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.20 15:44

Jo, a nekrvácí, bolest při vyprazdňování taky ne, až potom. Zhoršuje se chůzí…

a2345623
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.20 13:01

Zdravím,
DOPORUČUJI DILATAN! https://www.zdravotnickepotreby-eshop.cz/…prumery/6465
sama jsem navštívila 3 lékaře a dva z nich mi na chirurgii nabídli dilataci konečníku. Zeptala jsem se paní doktorky na Homolce, zda by nemělo použití Dilatanu stejný výsledek, řekla mi, že s tím nemá zkušenosti, ale že by ta operace pod narkózou měla teoreticky stejný výsledek - rozšíření a uvolnění konečníku, který je „ve stresu“ a při vylučování se sevře, stolice projde konečníkem „násilím“ a trhlina nemá prostor se vyléčit. Dilatan jsem používala cca půl roku, nejdříve nejmenší velikost, postupně všechny 3, z počátku častěji a poté už jen jednou za čas. Na záchodě jsem pak neměla problém se uvolnit, krvácení bylo pak jen občasné a po půl roce jsem měla definitivní pokoj od problému, který jsem predtím neuspěšně řešila téměř půl roku. Za sebe můžu jedině doporučit, spolu s velkou dávkou trpělivosti. ;)

a2345623
1 příspěvek 23.9.20 13:12
Dilatan

A co se mastiček týče, Dilatan jsem „lubrikovala“ obyčejnou modrou indulonou, to mi také poradila paní doktorka.

Jan0709
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.20 21:18
Fisura

Dobry den, mozte mi prosim dat vediet na akej klinike ste boli na zakroku? Mate pozitivne skusenosti aj po uplynuti viacerych rokov?

Vopred dakujem za odpoved,

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 10:30
Fisura anální

Zdravím, fisurou trpím od července 2020. Od akutní na chronickou, od samého začátku jsem myslel že moje hemoroidy který mám 27 let se zhoršily a tak jsem to léčil s mojí praktickou lékařkou 3× detralex cena 1 balení 265 kč dále masti jako faktu, dobexil h, mastu, a gely z dubové kůry a nic z toho mi nepomohlo trpěl (trpím) jak zvíře, obrat k lepšímu nastal až cca za 2 měsíce kdy jsem začal na bolest užívat brufen bolest do 2 hodin ustoupila, ale samozřejmě na samotnou fisuru to nezabírá. Navštívil jsem proktologa kde po zásunu prstem jsem myslel že odpadnu bolestí prý mám hemoroidy v klidu ale mám anální fisuru o který jsem nikdy předtím neslyšel (září 2020).Proktolog mi nedal absolutně nic prý se to samo zahojí a když bolest potrvá mám za 8 týdnů se vrátit. Tak jsem začal googlit a koupil 3× hemagel procto čípky absolutně bez známky zlepšení jsem absolutně zdrogovaný od brufenů. 3 měsíce denně polikám 8 denně aktuálně poslední týden už ani brufen nezabírá. Jen co pomáhá je měsíčková mast ale jen na svědění nikoli na bolest. Jsem zoufalý.

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 10:41
Fisura anální

Jelikož mám dlouhodobě 27 let hemoroidy tak vím jak je důležitá hygiena po stolici, dále kvůli fisuře jsem najel na dietu, absolutně nejím produkty z bílé mouky nesolím atd zelenina a kuřecí prsa je moje strava. Dále trpím zácpou nikdy jsem zácpou netrpěl takže čaje a kapky na zácpu (další náklady). Bolest největší začíná 10 minut po vykonání potřeby a brufeny zabírají až za cca 1,5 h.

Eduard111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 10:41

Zluta mast a zdrava strava hodne pit tak to resim ja

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 12:16
@Eduard111 píše:
Zluta mast a zdrava strava hodne pit tak to resim ja

Samozřejmě že užívám měsíčkovou mast (žlutá) pomáhá je na svědění kolem konečníku ale na bolest samotnou to mi nepomáhá.

Eduard111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 12:24

Mesickova a zluta mast je neco jineho????

Eduard111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 12:25

Smajliky nepouzivat je to neco jineho

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 12:34
Mesickova a zluta mast je neco jineho????

Jedná se o jednu a tatáž mast, mě nezabírá na bolest ale jen na svědění kolem konečníku. Každému zabírá asi něco jiného měsíčkovou mast užívám 2 měsíce každý den na aplikátor a mimo jiné zasunu cca 3cm hluboko do konečníku.

Eduard111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 13:37

Dejte do google zluta mast na Hemeroidy

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.21 18:24
Už ničemu nevěřím

Jsem zde opět, a jsem o dalších 2000 kč lehčí nejvíc na anální fisuru mě stojí přípravky na zácpu a samozřejmě masti na promazání konečníku. Absolutně nic nezabírá piju každý den (večer) zaječickou hořkou minerálku sice mám potom stolici řídkou (bez zaječické tvrdá jak kámen a jednou za 4× dny na záchod) ale stejně bolest přetrvává 24 hodin, ale po stolici bolest ještě kulminuje cca 15 minut po vykonání potřeby. Od července 2020 trpím jako zvíře, absolutně nic nezabere Hemagel procto čípky sranda která stojí 269 kč koupil jsem 4× balení absolutně bez zlepšení, faktu čípky, kostivalová mast, kaštanová mast, měsíčková mast, gel z dubové kůry, sedací koupele z dubové kůry, výplachy s klystýrem balonek, a vůbec nic nepomůže jsem absolutně zoufalý.

Erich
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.21 11:42
fisura

Dobry den. Poprve fisuru sem pocitil v lete po dlouhých projizdcich na kole. Myslil, že mám hemorojidy ( měl sem je předtím dlouho). Podruhe se to stalo po zapalu horních dýchacích cest na podzim. Byli tam antibiotika… Bylo to šíleně! Pouzivam mikroklistir a koupil sem si dilatatory od firmy Dylatan. Mel sem šíleně bolesti po stolici. Palilo to. Klystir a dilatator doporučuji! Budte Zdrav!

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.21 13:54
re Erich

Diletator zatim nemam, ale klystyr ano naplnim ho odvarem z dubove kury a vstriknu do konecniku, bohuzel bez znamky zlepseni, uz si ani nemenim trenky mam neustale mokre trenky od sprchovani konecniku a klystyru, denně se sprchuji (vyplachy) 20× az 30× svedeni na 5 minut se zastaví a znovu. Bolest je neustala jen brufeny obcas bolest tlumi ne vzdy zabiraji pac mam i cukrovku a když je cukr v krvi vyšší tak nepomůže ani brufen.

iku75
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.21 14:04
Sláva malé zlepšení

Zdravím, konečně po 6 měsících cítím zlepšení, ale vyhráno zdaleka nemám.
Co mě pomohlo : po vykonání potřeby neutírat se s TP ale rovnou do sprchy, dále Klysterovací balónek super pomůcka první den velmi bolestivé a moc to nevyšlo, ale hned další den citelné zlepšení po aplikaci. Naplním odvar z heřmánku květ a aplikuji 1 denně 2 dny po sobě další 2 dny odvar z dubové kůry. Samozřejmě je nutné mít řídkou stolici a to mi slouží Zaječická hořká. Dále mažu Žinderovou mastí. Aktuálně konečník mnohem více svědí nežli bolí, už neberu brufeny na bolest. To svědění je známka hojení? Nebo jak si mám vysvětlit že fisura teď víc svědí nežli bolí? po 6 měsících bolestí.

vendyxa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.21 19:04
kefír a psylium

Mám podobné zkušenosti…Doporučuji ráno a večer dát si 3dcl podmáslí nebo kefíru a smíchat to se lžící psyllia…stolice je měkká a nenastává zácpa, která je druhotnou příčinou trhlin. Mě to neuvěřitelně pomohlo, snad to někomu pomůže taky. Vytrpěl jsem s i s tím bolesti jako blázen, takže den bez kefíru a psyllia prostě nedávám…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek