Řitní trhlina a její léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.13 01:57

:potlesk: :potlesk: :potlesk: jo a jaké homopatie na trhliny odepiš díky. :palec: :mavam:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.13 02:08
malá žlutá mast

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: ahoj kde mám objednat tu malou žlutou mast. díky. odepiš :mavam:

M68
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.13 16:05

Najdi si výrobce SapiMed, jsou to myslím Italové. Dva ks cca 650,–, distribuce v Praze i v jiných městech… Mast k tomu plus cca 250,–, ale dle info doktora není nutná… Stačí prý lubrikační gel… Léčím se s tím týden a vypadá to na velmi, velmi dobré cestě. Bolest znám, hrnuly se mi slzy do očí…

Mirek Sl.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.14 16:10
Na tyhle problémy

Bych doporučoval vyzkoušet brát Mobivenal Micro s aescinem a mazat Hemorexem. Obojí normálně z lékárny.

samsam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.14 08:17

Malá žlutá mast se objedná přes internet. Výrobce je Dagmar Strnadlová. Tam se dá také bjednat čaj Tana - na klouby, cévy, ledviny, který je doporučován také na léčbu tohoto problému. Já sama s ním mám velmi dobré zkušenosti. Masti jsou dobré, ale jen pomáhají, nikoli léčí.

sandrasanchezova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.14 16:35
Kokosový olej , hypermangan

Osvědčilo se : mazat kokosovým olejem ( i mlékem) konečník, tlumí to bolest i otok, hypermangan před tím koupel nebo je opláchnout.

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 02:53
děkuji

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: děkuji za odpověd a kde koupím dilatátor, kolik stojí mudr, mně jej nechce napsat, jakéj používáš lubrikační gel? já jsi dělám masáž jak tady někdo psal dam do primeros gum mrkev dam na to mast nebo i ndulonu nebo dám ted vepřové sadlo prej je ok.dam to ráno a večer do konečníku na 10minut a roztahne to tu křeč ten svěrač je to ok. ještě to zkusim dát do ledničky a pak nato tu mast. budte zdrávi, piju aloje vera. :palec: :andel: :andel: :andel:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 03:00
trhlimy

:cert: :cert: :mavam: :mavam: jeto ale bolest sakra namažu indulonou modrou. víte, že ve střevě je imunitní systém sakra musíme pít mikyšku a jíst hodně ovoce a zeleniny. vlákniny. a dělat sedavé koupele v dubové kuře heřmánku, :dance: :dance: :dance: :dance: trhliny musí být pořad promaštěné, :pankac: :mavam: :cert:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 03:02
@trhlina píše:
Vo věku 45 až 53 let jsem prodělal tři operace (2× absces, 1× akutní fisura). Pomocí magnetické rezonance mi diagnostikovali dokonce i anální fistuli. Trhlina se stále zhoršovala a na zácpu nepomohlo nic kromě zaječické kyselky (2dcl ráno na lačno) .

Vyléčil jsem se vlastní metodou a sice masírováním. Pokud trhlina byla horká, tak jsem ji po každé stolici umyl a vymasíroval ichtiolovou mastí. Po uklidnění zánětu už asi 1 rok dělám to samé, ale už nepoužívám ichtiol, ale hemostop a dubovou mast.

Podstatné je prstem masírovat přímo trhlinu. V trhlině nesmí zůstat žádné exkrementy, ale len léčivá mast. Nesmí se to vynechat ani jedenkrát. Jak pocítím jen náznak zánětu a krvácení, masíruji to radši dubovou mastí a víckrát denně.

Pokud zná někdo lepší mast na masírování trhliny, přidejte název a zkušenost. Nitrátová mast „Rectogesic“ mi nepomáhala. Jako laik si myslím, že mast by měla být taková, aby v trhlině dlouho vydržela a aby dezinfikovala a překrvovala trhlinu.
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: jsi prostě božííííí :palec: :potlesk:
delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 03:05
@delfiniada píše: :cert: :cert: :mavam: :mavam: jeto ale bolest sakra namažu indulonou modrou. víte, že ve střevě je imunitní systém sakra musíme pít mikyšku a jíst hodně ovoce a zeleniny. vlákniny. a dělat sedavé koupele v dubové kuře heřmánku, :dance: :dance: :dance: :dance: trhliny musí být pořad promaštěné, :pankac: :mavam: :cert:
@delfiniada píše: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: jsi prostě božííííí :palec: :potlesk:
delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 03:10
rada masti
@delfiniada píše: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: jsi prostě božííííí :palec: :potlesk:

mazej to modrou indulonou nebo vepřovým sádlem. vem primerosgum dej tam mrkev nato mast a nech pusobit v konečníku ráno a večer10 min. a natahne ti svěrač a léčí ta mast. prstem to jde blbě. :lol: :lol: :hug:

exsa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.14 18:39
Dilatátor

Mám bolesti po stolici i 8 hodin, než se to zklidní. Lékař mi doporučil dilatátor, ale má zkušenost s ním je prostě peklo. Přestože je to půměr 18 mm (nejmenší), podařilo se mi ho zavést 1×, s bolestmi, které se v klidu vystupňovali a celou noc jsem bolestí nespala. BOjím se to opakovat. Máte někdo stejné zkušenosti? ám t znovu zkoušet i když nejde zavést?

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.14 22:12
extro dam ti radu ok.

:dance: :dance: :dance: nech jsi napsat kapky algifen to je na bolest v konečníku je mnoho nervu proto to bolí. Uvař jsi čaj dubová kůra a děléj sedavé koupele sklidni se to a střídej to s heřmánkovými koupel. když to máš bolavé tak to tam nestrkéj roztahuješ tím svěrač ale praskají trhliny. použi to až budeš natom lépe dej na ten delitátor dubovou kůru mast nebo gel někdy také lubrikační gel lehni jsi do klubíčka ohni nohy k břichu dej tam delitátor a nech to tam děléj to ráno na 10min. a večer 10 min a bude ok. musíš se uvolnit pak už to nebolí :pocitac: :pocitac: 5X denně musíš trhliny masírovat kremem nebo indulonou modrou nebo vepřov. sádlem musí to být vždy promazané hlavně po stolici a osptchuj se. :potlesk: :potlesk: ted vem rukavičku gumovou dej na to mast a mazej to tím5× denně kup v lékarně rukavičky. koupele vlažná voda. :nevim: :nevim: nebo kup modrej polštařek v tom je ýele je to modre na obklady dej do ledničky a přikladej na zadek přes kalhotky. pevné nervy a leč to také nech udělat výtěr u mudr. jestli nemáš v trhlinách bacil nebo plísen u obvodni, :palec: :mavam:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.14 22:17

:dance: :think: :think: :think: :palec: exso oprava modre žele a dilatátor ok mám tam chybu předtím. :mavam: :mavam: kdo ti napsal ten dilatátor? mudr nebo kdes ho koupila? odepiš dík. mně jej mudr nechce napsat. :pankac: :pankac:

ju.mu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 19:34
Fisura a ježdění na kole

Ahoj,
před týdnem jsem byl na operaci s fisurou a zatím stále po stolici bolesti, ale doufám, že to přejde a budu moct jezdit aktivně na kole. Jaké máte zkušenosti s jízdou na kole?

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.14 01:12
ju mu

:potlesk: :potlesk: ju mu kup jsi gelove sedlo bude ok chce to čas. kup jsi wobenzyn na urychleni lečby a předcházení koplikaci, přeji Ti brzké uzdravení. :potlesk: :dance: :dance: :dance:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.14 01:16

:dance: :dance: :dance: lidičky prej na trhliny je dobre,, uvařit černéj čaj dat usušit na topení a pak dat pod studenou vodu a přiložit na konečník. prej to super léčí dělal to tak mudr. a nebo nastrouhat mrkev a dat na gázu a přiložit léčí. také je dobrá antibiotická mast batrofen nebo framykoin. :dance: :dance: :dance: přeji uzdraveni. :kytka: :hug: :lol:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.14 01:19
ju.mu

:oops: :oops: :oops: ju.mu a bolí ta operace co Ti stím dělali? 8) :roll: :roll: :hug: :pankac: kolik dní jsi byl v nemocnici? :jazyk:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.14 20:21
ta řit
:zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :lol:
delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.14 22:20
verno

:dance: :dance: :dance: verno to můžeš mít také plísen nebo kvasinky. trhliny velmi bolí :cert: :cert: to bys poznal, když jdeš na stolici, že by tě bolelo. zajdi na kožni dají ti mast. stydět se nemusíš je to normální. :potlesk: :potlesk: :palec:

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.14 14:11

Tak jako u všech nemocí - překyselení organismu, potřeba pročistit kapilární systém a střevo… Zaznělo tu o iminutě - svatá pravda. tělu dát dostatek mikroživin, které bohužel v normálně stravě nemáme a potom vaše tělo strádá. Pořádná detoxikace a uvidíte. Jak se vám věci pohnou. V případě zájmu mě klidně kontaktujte. Musíte ale chtít vy, já vám mohu ukázat cestu. zdravi-krasa1@seznam.cz

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.14 19:48
ja13

:dance: :dance: :dance: :dance: tak tady porad lidem né? určitě léčíš vid :nevim: :nevim: lidi nemají peníze, vy nejste regenerace zdraví, ale peněženky to znám :zed: :pocitac: :potlesk:

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.14 20:23

Delfiniado - nevm jeslti jsi žena nebo muž, ale ot je jedno. tak v pohodě chod k doktorovi a do nemocnice a nepiš tady, že chceš pomoci nebo podobně. Nemám rád lidi, kteří hovno vědí o přírodní léčbě a možnostech a žvaněj tady to co ty. Já vím a mám zkušenosti s tím, co a jak lidem pomůže. Ale když si vážíš víc peněz tak si jich važ. Aˇž budeš čichat ke kytičkám z opačné strany, tak prachy, auta, baráky, zlato, jiný sračky tu zústanou, ale pro jiné, ne pro tebe. Kdo si cení víc peněz než vlasntho zdraví, tak ten si podle mě neváží sám sebe, ale peněz. Hodnotová orientace je tady úplně jasná. No, ale když se z lidí za posledních 20 let staly ovce, tak se holt nemůžeme divit. A nakonec… ten, kdo chce, tak ten s eozve a cestu si vždycky najde. Právě tobě přeji jenom ta správná rozhodnutí, ale to asi bude těžké… Nezlob se, že jsem takto odepsal, ale nesud nebo neházej všechny do stejného pytle!

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.14 00:19
ja13

:palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: já dala dost peněz do regenerace zdraví ty kecko neboj vím zdraví je na 1 místě na 2 je hodnéj muž a na 3 rodina pohoda :dance: :dance: :dance: :dance: já žena, :mavam: zduř :mavam: :mavam:

exsa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.14 21:09
díky

Ahoj. Pozítří to bude měsíc co se nakonec přece jen podařilo zavést dilatátor průměr 18 mm. Protože to opravdu bolelo, začínala jsem se zaváděním víčka/nástavce masti Faktu k zavádění do konečníku :roll:. To trvalo zhruba týden než se podařilo zavést v předklonu opřená o vanu první dilatátor. Ten mi předepsal lékař na chirurgii ihned po mé první návštěvě, protože v mém stavu nešlo udělat žádné vyšetření ;) Konečník jsem mazala modrou indulonou, gel dubové kůry mě pálil…Takže zbylo spoléhat se na dilatátor. A je to zázrak, protože už týden NEMÁM žádné bolesti, protože fisury prostě NEPRASKAJÍ :potlesk:. Stačil měsíc zavádění, ve kterém pokračuji, lékař řekl 2 měsíce a přijít se ukázat. Víc piju a nejím pečivo. Místo toho jím takové ty suché krekry, které se dají také namazat čímkoli a prodávají se celkem chutné různé druhy. Tím změkla i stolice, takže nejsou problémy (už) s vyměšováním. Takže : již 6 dnů zcela bez problémů. Doporučuji tedy anální cvičení s dilatátorem a všem držím palce! :mavam:

exsa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.14 21:25
dodatek

Ještě něco: vadí mi studená! Žádné studené obklady! Dokonce si nosím z domova do auta podsedák, protože je auto venku a tedy vymrzlé. Vadí mi i studené židle kdekoli…Hned cítím konečník. Můj má rád teplo :*. Dilatátor mažu mastí Faktu, je lepší než modrá Indulona ;):mavam:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.14 01:40
extra

Se máš mně to mudr nechce předepsat, že prej to nepředepisuji, kolik jsi doplacela? Je raději jsi lehnout na bok na postel ohnout nohy k břichu a vleže ti to tam hned půjde dát, máš blbéj postup :dance: :dance: :dance: :potlesk: :potlesk: :potlesk: proto ti to tam jde tak špatně. zkus to ok. :palec: :palec:

exsa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.14 21:16
dilatátor

Od ledna 2012 je přestaly pojišťovny hradit. Takže přestože doktor napíše recept, moje platba v lékárně za set 2 ks (18 a 20mm) činila 680,– Kč. :roll: Při zavádění si nelehám na bok, ležím na zádech s pokrčenýma nohama a není to špatná pozice :mavam:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.14 00:02
exsa

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: božinku to vemu raději mrkev na to primeros gum a mám to zadara :palec: :potlesk: :zed: :zed: :zed: ta řit je drahá :pocitac: :mavam:

Zelowoc1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.14 22:39
dilatátor

Mne ten dilatátor veľmi pomohol od bolesti. Predtým to bolo neznesitelné. Mám s tým problémy asi už 5 rokov a stále sa to vracia :evil: Mimochodom máte nejaký tip na jedálniček pri týchto problémoch? Ja som to nedávno prehnal s vlákninou a dostavila sa zácpa..takže som zase na začiatku :zed: :zed: :zed: :zed:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.14 10:20
zelowoc1

Je to běh na dlouhou trat ta řit)))).Koukni na google tam vše píšou co máš jíst nemá se jíst bílé pečivo spíše tmavé zakysané věci kyška atd.Kup jsi aloe vera 100% gel koukni na firmu virde mají to levné-kudy teče tudy léčí. Uděléj sedavou koupel dubová kůra moc to pomáhá. Je dobre brat lněné semínko lžičku denně a zapít léčí to střevo. měj se krásně a přeji zdravičko. :potlesk: :potlesk: :palec: :dance: :dance:

Zelowoc1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.14 18:37

Delfiniada díky! Tebe tiež nech to zdravie slúži! :palec: Inak mne chirurg odporúčil sedavé kúpele z prasličky roľnej na trhlinu. Nepovedal ale konkrétne čím to má pomáhať -.- No, každopádne, všetci čo s tým máte problémy…nenechajte si s tým kaziť život, viem že je to nepríjemné a bolí to, ale snažte sa udržať si úsmev na tvári a tešte sa zo života. Mňa tieto problémy trápia už dlho a zažil som fakt zlé psychické stavy, ale nestojí to za to, k vyliečeniu to nijak nepomôže. Tak držte sa! :potlesk: :dance:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.14 19:17
zelowoc1

:hug: :hug: :hug: :hug: kámo, když nejde o život tak nejde o nic brat moj. :hug: :hug: češi a slováci jsme brata hej :dance: :dance: my vas ljubime :potlesk: :palec:,když tě to moc boli vem kapky algifen nech napsat u mudr. :dance: :dance: v zadku je moc nervu víš je to i nervového původu :nevim: třeba braz i rivotril,05mg at jsou nervy ok :dance: co říkáš kámo :* :*.dubová kura boží sedavá koupel nebo mazej zadek dubovou kůrou gel štípe, ale léčí. :dance: :dance: nebo namaž to vepřovým sádlem boží :dance: :* :palec: :potlesk:

Denisz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.14 09:57
dilatátor

Pekný deň, môžem sa spýtať na dilatátor, ja som ho mala zapožičaný od chirurga na mesiac a platila som za každý započatý týždeň 10,–- Eur, teda na mesiac 40,–- Eur, pomohlo mi to, ale zas po mesiaci sa mi fisúra vrátila, ja ju mám v chronikom štádiu. Neviete mi poradiť ako a u koho sa dá na predpis vybaviť dilatátor,,, ja som mala zapožičaný asi 20 cm dlhý s troma stupňami,,, úžasne to pomáha, ale pravdepodobne na môj chronický stav mesiac liečby nestačil…Tak sa trápim zas a zas.. Prípadne kde si ho viem zakúpiť,, ale nepotrebujem tie krátke do 8 cm,,, tie nie sú dobré, tento je sklenený s držiakom, trojstupňový a po každom týždni si zavádzate do konečníka časť s hrubším priemerom…vraj je drahý ale môj lekár mi nechce prezradiť, kde to zakupuje,,,veď na mne takto pekne zarába :lol:

vánek
1 příspěvek 26.6.14 10:01
Vám všem

Chci Vám pomoct. Vyléčila jsem si trhlinu v konečníku změnou stravy! Vyřadit lepek!! Vyřadit uzeniny, vepřové, hovězí, mléko. Jím rýži, rýžové a kukuřičné chlebíčky, máslo, tvrdý sýr, semínka, ořechy, ryby.Piju vodu s citronem, zelený čaj. Kafe si dám se sój. zajícem. Jsem v pohodě a ještě splasklo břicho a zhubla jsem 2kg hned. Žádný prášky, masti, operace, dilatace atd. Mějte se hezky :srdce:

delfiniada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.14 17:45
řit je řit

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: lidičky, když nejde o život tak at je řit jako řit :dance: :dance: :dance: bingooo :!

jajaj123456
1 příspěvek 6.7.14 00:22
prdel

:mavam: trochu pomáhá žlutá mast a dilatátor (namražený - když je krvácení)
nemá někdo zkušenosti s divulzí anu? Mám na to jít :zed: :oops:

Fisura
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 19:08
Fisura

Absolutně perfektní kombinace: Ráno a večer čípek HemaGel Procto před zavedením lehce potřít gelem Hemagel. Samozřejmě dbát na pitný režim a stravování zabraňujícímu zácpě. Výsledek se dostavil do pěti dnů. :)

hosina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.14 18:50
homeopatie

Dobrý den, můžu poprosit jaké homeopatika na to použít a můžu je při kojení? Děkuji za odpověď.

QBen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 13:16
Robertek

:potlesk: A co si tam nacpat robertka, nezkoušel to někdo a na něj mast…místo mrkve… :mrgreen: :D :potlesk: :dance:

Zelowoc1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.15 19:29

Zdarec,
tak po 5tich rokoch utrpenia a hľadania toho správneho doktora som svoj problém vyriešil. Laterálna sfinkterotomia - 1 dňová chirurgia a odvtedy nemám problém (už to bude tak 4-5 mesiacov) :dance: :dance: :dance: Ten dilatátor je ok, zmierňuje bolesti ale ak to dlhodobo nerieši problém, tak lepšie to asi nechat operovať. Držím palce :mavam:

Paulxxl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.16 21:05

Pořiďte si Dilatan plus. Nic lepšího nezabírá.

Optim
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.17 20:28
Dilatan

Dilatan by měl zabránit srůstu trhliny, na jejím povrchu by se měl vytvořit epitel-a je to. Jak ale vysvětlit, že se po určité době problém vrátí?

Jan991
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.17 15:54
Operace excize řitní trhliny + divulze

Ahoj, přeji všem pevné nervy a zdraví. Já mám zkušenosti s operacemi bohužel špatné. Před dvěma lety jsem po dvou letech krvácení absolvoval první vyříznutí řitní trhliny. Týdny po operaci hrůza, bolesti, dva měsíce neschopenka. Před operací občas krev na toaletním papíře, ale bez bolestí. Po operaci konečník mnohem užší, bolesti při stolici ukrutné, krev taky.
Objednal jsem se tedy na druhou operaci protože trhlina se udělala zase, kdy mělo tentokrát dojít i k divulzi - roztažení. Mám měsíc po operaci. Konečník stále úzký že by jsem do něj nedostal ani tužku (natož dilatan jak bylo předepsáno po první operaci). Krvácím každý den. Bolesti jsou minimální.

Na třetí operaci nejdu. Z vlastní zkušenosti vím že hodně pomáhá strava - vláknina a omezit věci z bílé mouky. Faktu mast, čípky super na zastavení krvácení do druhého dne ale problém nevyřeší. Za léčbu za ty roky utraceny tisíce a tisíce a pořád s tím bojuji.

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 11:43
Trhlins

Dobrý den kazdy den ráno vecer dilatace lžíce lactulozy a dyl jak mesic trhlina nevydrzi a praskne stejne na stejnem miste kolonoskopii jsem byla a nic…

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 11:45
Trhlina

Problem pres rok nikdy jsem stim netrpela kuze jestli je tam pak mekka ci coco pekne sesi shoji ale tenka jizvicka jde videt co cose je spatne a

Jana321969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 20:02
:mavam:
Mo78ny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 14:10

Ahojte, našla jsem tuto doskusi, jelikož jsem taky bojovala s trhlinou. Před cca 8lety jsem jí uspala díky dilatatorům. Pak se mi semtam objevila jen varovně. Před měsícem se to rozjelo. Problém je v tom, že člověk po těch letech zapomene jaké to byly bolesti a problémy, tak nějak jsem si to zadrbala sama. Začla jsem zase dilatací, opravdu nechat dilatator h horké vodě, at je teplý, zavést a zkusit držet co nejdýl. Vím že lékaři píší i mesokain, at nejde tak cítit ta bolest.Je to po týdnu lepší, ale cítím že tam něco není v pořádku. Jdu k lékaři v pondělí, at tam koukne, někdy se může v trhlině udělat abces, píštěl a jiné neduhy.Na operaci bych asi nešla, není to řešení jak řekl lékař, oprvadu ta sliznice pak tam je už slabší a může se stejně natrhnout zase.Je třeba jíst bezezbytkovou stravu, vyhnout se jádyrkám, oříškám a i lněnému semínku! To jen rozmixované. Mě na řidší stolici stačila zaječická, dala jsem dva loky na večer a je to. Teď jsem ale narazila na forlax, je to gel, vypít nalačno a cokoliv sníte se obalí do gelu a vyjde to ven hladce. Opravdu i když máte řidkou stolici, stačí že tam bude nestrávené jadýrko, nebo nějaké semínko, které tu sliznici opět poškrábe. Chce to bič na sebe :-(Ráda obnovím tuto diskuzi, protože ordinace proktologů jsou stále plné.

Mo78ny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 14:13

Jinak zrovna koukám na tu žlutou mastičku, tak si jí objednám. Zatím mažu ichtyolem, černou mastí, je za pár korun a léčí záněty. Pamatuji si jí jako děcko, se dávala na zánětlivá místa. Novinkou je proktis mast a čípky, a musím říct že jak jsem měla ty největší bolesti, tak faktu mi vůbec nepomáhalo, i lékař řekl že už to není co bylo. Proktis je na bázi kyseliny hyaluronové, obnovuje tkáně. Měla jsem před měsícem šílené bolesti a po zavedení tohoto čípku úplná úleva.

Mo78ny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 14:28

Našla jsem tu žlutou mast a je jich tedy více. Origoš od Kamenické stojí 168kč a pak jsem našla od výrobce rozmarýn-David Strnad za 75kč a píše originální receptura, tak ted nevím

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek