Přestup k levnějšímu dodavateli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jelimanice
71 příspěvků 25.3.20 13:08
Přestup k levnějšímu dodavateli

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat od koho berete energie, doma teďka celkem často řešíme finance, protože já jsem na OČR a manžel má výplatu jakože nemít děti tak ok, ale ve čtyřech je to fuška utáhnout. Tak hledáme, kde co by šlo upravit, abychom vycházeli s rodinným rozpočtem líp. S kým máte zkušenosti, poradíte mi nějakého levnějšího dodavatele případně s kým máte dobrou zkušenost a ušetřili jste? Budu Vám moc vděčná :) předem děkuju

Reakce:
Olivováolivka
38 příspěvků 31.3.20 12:18

Koukněte se na internet, tam jsou různé porovnávače, co vám vyhodí nabídku dodavatelů. ;)

Zdenuucha
205 příspěvků 2.4.20 16:48

To jste si teda vybrali dobu pro změnu dodavatele, ale asi na jednu stranu vás chápu pokud jde o rodinný rozpočet, tak je to třeba řešit. :) U nás doma máme energie od Bohemia Energy, komplet plyn/elektřina už druhým rokem a zatím je to u nich lepší. 

Jelimanice
71 příspěvků 8.4.20 14:50

@Olivováolivka Internet už jsme prolezli, ale moc těm kalkulačkám nevěříme, osobně mi přijdou dost ošemetné.
@Zdenuucha Díky za doporučení. Právě že až aktuální situace nás k tomu dohnala, tak to moc nechceme odkládat. Můžu se zeptat v čem konkrétně jsou lepší?..jako jestli po finanční stránce nebo, služby atp., protože ty pro nás jsou teď až druhořadé. :)

Olivováolivka
38 příspěvků 9.4.20 14:14

Bohužel vám nemám jakou doporučit, sama jsem to nikdy nezkoušela, ale kdybych to řešila, tak bych se pravděpodobně vydala touto cestou :)

Zdenuucha
205 příspěvků 14.4.20 11:24
@Jelimanice píše:
@Zdenuucha Díky za doporučení. Právě že až aktuální situace nás k tomu dohnala, tak to moc nechceme odkládat. Můžu se zeptat v čem konkrétně jsou lepší?..jako jestli po finanční stránce nebo, služby atp., protože ty pro nás jsou teď až druhořadé. :)

No jasně tomu rozumím, my jsme šli k Bohemia Energy kvůli ceně, vycházejí nás elektřina+plyn dohromady levněji asi o nějakých 5000,–. Jako kvůli infolince bychom doma dodavatele neměnili, ale věřím, že je toho klidně někdo schopnej. U nás šlo čistě o cenu, kvůli baráku, protože platíme hypošku, tak si peníze taky hlídáme. :)

Jelimanice
71 příspěvků 17.4.20 13:00

@Zdenuucha Tak tu mi ani nemáme, při našich příjmech bychom na ní asi těžko dosáhli. Tak to máte celkem dost slušnou úsporu a je někde možný si to u nich spočítat?

Zdenuucha
205 příspěvků 22.4.20 17:14
@Jelimanice píše:
@Zdenuucha Tak tu mi ani nemáme, při našich příjmech bychom na ní asi těžko dosáhli. Tak to máte celkem dost slušnou úsporu a je někde možný si to u nich spočítat?

Joo to nevím, se buďto podívej na jejich stránky a nebo si myslím, že pro tebe bude jednodušší, když jim zavoláš, za to nic nedáš a třeba ti rovnou budou schopní udělat i nějakou nabídku a budeš mít něco v ruce a nad čím přemýšlet. ;)

Jelimanice
71 příspěvků 29.4.20 10:23

@Zdenuucha Dobře díky, kouknu na to a doma to proberu s manželem, co jsem se tu dozvěděla. Ještě by mě jen zajímalo jak dlouho jste čekali, než jste přešli k Bohemia energy?

Zdenuucha
205 příspěvků 30.4.20 13:13
@Jelimanice píše:
@Zdenuucha Dobře díky, kouknu na to a doma to proberu s manželem, co jsem se tu dozvěděla. Ještě by mě jen zajímalo jak dlouho jste čekali, než jste přešli k Bohemia energy?

Jasně v pohodě :) Ty hele u nás to tuším zabralo nějaký čtyři měsíce, ale nechci ti kecat, to už si moc živě nepamatuju. Každopádně ono je potřeba počítat s tím, že to nebude hned, ale za tu změnu se nám to fakt vyplatilo si chvilku počkat :)

Jelimanice
71 příspěvků 5.5.20 17:07

@Zdenuucha Tak to je mi jasný, že to nebude hned, mě to spíš zajímalo z toho hlediska, abychom na změnu nečekali třeba do příští zimy :D ale tak nějak abychom byli schopni ušetřit už teď v průběhu několika měsíců.

Zdenuucha
205 příspěvků 6.5.20 15:07
@Jelimanice píše:
@Zdenuucha Tak to je mi jasný, že to nebude hned, mě to spíš zajímalo z toho hlediska, abychom na změnu nečekali třeba do příští zimy :D ale tak nějak abychom byli schopni ušetřit už teď v průběhu několika měsíců.

No jasně chápu, jako tak dlouho to zas fakt netrvá, to by se muselo já nevím co stát, aby to přesáhlo tu dobu. Jako podle mě když to necháte na firmě jako mi na Bohemce, tak to budete mít nejlepší, že se vám o to postarají ;)

Tilani
59 příspěvků 15.5.20 13:51

Akorát si to teď taky vyřizujeme, návrh smlouvy a podmínky nám poslali do meilu k prostudování a když to pro nás bude OK, tak to máme podle instrukcí podepsat na počítači myší. Bez porovnání s tím původním se nám to zdá zatím o mnoho lepší, ještě si chceme sehnat jednu nabídku, abychom věděli kde nás to vyjde levněji, ale i bez toho se zatím přikláníme k nabídce Bohemie, protože se nemusíme tady vázat. :)

Jelimanice
71 příspěvků 20.5.20 21:43

No mi to už chceme tento týden rozlousknout, už se v tom plácáme celkem dlouho, tak to chceme odbouchnout ať už se může začít konečně něco dít. Manžel taky zjišťoval po internetu a ta Bohemia energy nevychází pro to co potřebujeme vůbec špatně. Takže bych se nedivila, kdyby se pro ní nakonec fakt rozhodnul, ale nechám to na něm. :)

TerezaMeil8
89 příspěvků 29.5.20 15:00

@Jelimanice Tak si to případně nechte spočítat i od nich ať nevycházíte jen s internetových kalkulaček. Jen pro jistotu, jako neříkám, že všechny kalkulačky na netu jsou špatný, ale lepší je mít jistotu. Oni vám to spočítají i po telefonu, tak jsme to tak udělali a bylo to ok. :)

Vodak
41 příspěvků 18.6.20 15:37

Nevím jestli to pro vás bude ještě přínosné, ale pokud uvažujete o změně dodavatele tak zabrouzdejte na kalkulačku tzb stránek, ona teda není špatná ani kalkulačka energetického regulačního úřadu, ale k mému údivu neobsahuje všechny tarify. Je tam vidět rozdíl v ceně, kolik ušetříte, no prostě veškeré potřebné indicie, co je třeba vědět. A pak taky tam nemusíte zadávat kontakt na sebe, jak to jinde bývá zvykem, takže se nemusíte bát, že by vás pak někdo obtěžoval s nabídkami. Tam vám to vyjede prostě jen tak. A k té Bohemia Energy, co je tu zmiňovaná výše, tak vzhledem k tomu že nyní klesají ceny na burze, tak oni mají nyní jeden z nejvýhodnějších tarifů na trhu a není nutno se kvůli tomu u nich ani vázat.

Marosi
26 příspěvků 6.8.20 17:02

Dobré vědět o těch kalkulačkách aspoň do budoucny. Já dostal od Bohemia energy nabídku telefonicky a nevypadalo to vůbec špatně, ještě jsem zkoukl to co mi poslali do meilu, ale to už mě jen utvrdilo a vzal jsem to za ty peníze.

MartinaProchazkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.20 05:25
Elektřina

Ahoj, my jsme nově u epet a zatím jsme spokojení :-). Nastavili nám nízké zálohy, takže to vypadá, že bychom mohli za rok hodně ušetřit :-). Přešli jsme k nim z jednoho prosté důvodu, a to díky ceně, kterou nám oni nabídli nejnižší :-).

Šebetka
34 příspěvků 30.9.20 14:43

Taky jsme během léta změnili firmu, kvůli platbám. Nikdy jsem netušila, že je takový výběr, úplně jsem se až lekla, vždycky jsem měla za to, že jich je třeba do 10 :D No my jsme čerstvě druhý měsíc u Bohemie energi a taky si zatím nestěžujem, ono je asi zatím brzy hodnotit, ale změna byla ok.

Feeriinaa
63 příspěvků 18.2.21 20:10

@Jelimanice tak jak jste se nakonec rozhodli, taky zvažujeme teď změnu, tak by mě zajímalo jak to u vás dopadlo.

Jelimanice
71 příspěvků 19.2.21 12:54

@Feeriinaa Ahoj, koukali jsme na vícero firem, i si nechali dělat porovnání ale manžel měl nakonec poslední slovo a vybral kvůli lepším cenám tu Bohemia energy, kterou teda teďka máme u elektřiny i plynu.

Leeniska
26 příspěvků 30.4.21 16:04

Nám je teďka vyhodila na internetu kalkulačka jako nejvhodnějšího dodavatele, takže jsem si to prošli a asi taky kvůli lepší ceně půjdem sem. Řešíme teda elektřinu, kde se nám teďka smlouva po nějaký době uvolnila, tak bychom toho rádi využili. :)

71miliiiii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.21 19:31

No, my teď zvažovali přechod k jinému dodavateli plynu, protože právě plynem doma topíme a to zdražování nás už nebaví. Nakonec to ale spíš vidím tak, že přejdeme na úplně jiný druh vytápění. Mě osobně hodně zaujala třeba tepelná čerpadla . Prý se díky nim dá docela slušně ušetřit. Je to pravda? Pokud ano, tak do toho jdu.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu