Porucha příjmu potravy, anorexie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
elleonora.orsay
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.14 17:32
porucha příjmu potravy, anorexie

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je mi 18 let měřím 176 cm a vážím 47 kg. Ještě před necelými 5 měsíci jsem jedla naprosto normálně a neměla jsem s ničím problém. Moje váha za tech 5-6 měsíců spadla z 54kg na 47kg.(navštěvuji těžkou školu a jsem neustále ve stresu) Jsem podrážděná, je mi neustále zima a naprosto bez života. Vím, že něco není v pořádku, chci začít zase normálně jíst, ale nevím jak to mám udělat. neustále si kontroluji co jím a dokážu bez jídla vydržet velmi dlouho, jím jen různě bebečka, mussli a ovoce. Pokud sním něčeho víc, mám výčitky svědomí a někdy i nutkání to jít vyzvracet, bolívá mě hodně břicho. Nevím co s tím, ale chci zase začít normalně jíst a byt ta veselá holka jako před tím. :(

Reakce:
patronka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.14 23:11

Vycitky, kdyz se prejim, jsem se naucila brat jako takove nalepky, ktere se snazi na mne ulpet, ja je ale odpinknu - odlepim jako nesmysly, co se na me snazi ulpet..jinak si sami na sebe delame bic…jsme tvorove chybujici, kdyz se prejim reknu si proc se tak stalo a co priste budu delat v te situaci. zivot je krasny, uzivejme si a pozorujme ho a mene koukejme jen na sebe

marienka34
3 příspěvky 19.6.14 10:45

Měla by ses určitě poradit s odborníkem a nenechat to jen tak! Kamarádka měla stejný problémy před maturitou a byla se zeptat! Myslim, že se to jmenovalo Rekondice, bylo to někde na Andělu mám dojem. Zdraví máš jenom jedno. :,( :?

Angelicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.14 10:56
Problémy s příjmem potravy

Ahoj, taky mám takový problém. Před půl rokem jsem ještě vážila +/- 54 kg a teď už jen 43 na výšku 162 cm. Je hrozné, když si toho všichni začali všímat a říkat mi, jak jsem hrozně vyhublá, ať se najím a podobně. Všichni se do mě snaží cpát čokolády, brambůrky a já se cítím trapně pořád to odmítat. Chci jíst zdravě! První jsem teda chtěla zhubnout, ale teď by mi nevadilo přibrat, i když na druhou stranu představit si, že stoupnu na váhu a budu mít třeba 46kg mi připadá hrozné… mám nějaký blok v hlavě že už si prostě čokolády, zmrzliny a podobné sladkosti nikdy nedám. Dokonce ani obyčejný rohlík. Spíš než že jsem anorektička bych řekla, že jsem závislá na zdravé stravě a nic jiného do pusy nedám i kdybych měla umřít. :nevim:

Terezaa K.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.15 16:39
výzkum do bakalářské práce

Dobrý den, jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

Mary.enn
32 příspěvků 19.9.17 19:49
@elleonora.orsay píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je mi 18 let měřím 176 cm a vážím 47 kg. Ještě před necelými 5 měsíci jsem jedla naprosto normálně a neměla jsem s ničím problém. Moje váha za tech 5-6 měsíců spadla z 54kg na 47kg.(navštěvuji těžkou školu a jsem neustále ve stresu) Jsem podrážděná, je mi neustále zima a naprosto bez života. Vím, že něco není v pořádku, chci začít zase normálně jíst, ale nevím jak to mám udělat. neustále si kontroluji co jím a dokážu bez jídla vydržet velmi dlouho, jím jen různě bebečka, mussli a ovoce. Pokud sním něčeho víc, mám výčitky svědomí a někdy i nutkání to jít vyzvracet, bolívá mě hodně břicho. Nevím co s tím, ale chci zase začít normalně jíst a byt ta veselá holka jako před tím. :(

Ahoj, moc mě mrzí co nyní prožíváš. Hubneš z nějakého důvodu? Někdo ti něco řekl nebo se ti jen tvá postava nelíbí? Stále jsi ve vývinu, takže tvůj jídelníček a hladovění není zcela zdravé. Nechtěla by sis o tom všem s někým promluvit? S někým komu věříš. Kamarádka prožívala něco podobného, dlouhou dobu se motala v „začarovaném kruhu“ poruch příjmu potravy. Společně jsme s kamarádkou navštěvovala poradnu Anabell, která se na poruchy příjmu potravy specializuje. Kamarádce poradili, na koho dalšího se může mimo ně obrátit, sdíleli s ní situaci a hledaly řešení, jak nemít strach z jídla a přibírání. Podívej se na jejich stránky, nabízejí i další služby jako je internetová poradna, telefonická linka nebo peer konzultanství. To kamarádku velmi motivovalo k léčbě, jelikož peer konzultantka je osoba s vlastní zkušeností, vyléčená. Kamarádku velmi podpořila a motivovala a hnala k další léčbě. Budu ti držet palce, ať vše zvládneš. Hlavní je na to nebýt sám 

Mary.enn
32 příspěvků 19.9.17 19:56
@Angelicaa píše:
Ahoj, taky mám takový problém. Před půl rokem jsem ještě vážila +/- 54 kg a teď už jen 43 na výšku 162 cm. Je hrozné, když si toho všichni začali všímat a říkat mi, jak jsem hrozně vyhublá, ať se najím a podobně. Všichni se do mě snaží cpát čokolády, brambůrky a já se cítím trapně pořád to odmítat. Chci jíst zdravě! První jsem teda chtěla zhubnout, ale teď by mi nevadilo přibrat, i když na druhou stranu představit si, že stoupnu na váhu a budu mít třeba 46kg mi připadá hrozné… mám nějaký blok v hlavě že už si prostě čokolády, zmrzliny a podobné sladkosti nikdy nedám. Dokonce ani obyčejný rohlík. Spíš než že jsem anorektička bych řekla, že jsem závislá na zdravé stravě a nic jiného do pusy nedám i kdybych měla umřít. :nevim:

Ahoj, u blízkých osob je to normální, že si všímají úbytku váhy, mají o tebe strach. I posedlost zdravou stravou je jednou z poruch příjmu potravy. Cítím z tvého příspěvku, že máš motivaci ke změně. Nemusíš se hned vracet k potravinám, které ti přijdou nezdravé, ale začít pomalu. Určitě není dobré si potraviny zakazovat.. Nechtěla bys vše zkusit probrat s nutriční terapeutkou? Ta s tebou jídelníček projde, sestaví dle potřeb tvého dne, výšky váhy a zdravotního stavu. Sama mám skvělou zkušenost s nutriční terapeutkou z poradny Anabell Praha. Centrum Anabell se na poruchy příjmu potravy specializuje, můžeš si tam domluvit i schůzku bezplatnou se sociální pracovnicí a vše s ní dopodrobna probrat a sdílet. Věřím, že by ti to mohlo pomoci a ještě více motivovat ke změně. Držím moc palce!

Jitkavranova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.20 21:09

Já mám problém s jídlem, hodně krát něco sním, a pak je mi dlouho těžko a hodně špatně. Začala jsem přemýšlet, že bych jídlo začala nahrazovat pomocí proteinů, a nějakých koktejlů. Myslíte si, že by to mohlo sloužit jako kompletní náhrada stravy?

Renatikv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.20 21:05

V nemocnici se používají nutridrinky, které se dají používat jako kompletní náhrada stravy, byla jsem se tam tehdy ptát, protože se starám o tátu po mrtvici, a ten mi často nejedl. Kupuji je v lékárně, jejich velké plus je, že se dají koupit i jako slaná polévka, kterou stačí ohřát v mikrovlnce, a dá se pak vypít brčkem, takže se nemusí nic kousat, a pro tělo je to jednoduše stravitelné.

Jitkavranova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.20 14:31

Tak to by asi bylo pro mě vhodné řešení, a byla bych ráda, kdyby to bylo i slané, protože já na sladké moc nejsem, takže to bych moc dlouho nevydržela. Jak se prosím ty nutridrinky přesně jmenují? a kupujete je v lékárně?

Renatikv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.20 17:28

Ano koupíte je v lékárně nebo přes eshop, podívejte se na Nutricomp Soup, doporučuji si je ohřívat v mikrovlnce, potom to chutná opravdu jako polévka.

Váš příspěvek