Podezření na onemocnění vzteklinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jen21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.21 09:15
Podezření na onemocnění vzteklinou

Dobrý den,
Dnes se vracím z Bosny a Hercegoviny a bohužel mě předvčírem škráblo kotě. Rána není ani vidět jen jsem ji cítil a pak ani nenašel (byla do vnitřní strany prsteníčku). Kotě mě škráblo, protože jsem si pod stolem hrál s klíči a neuvědomil si, že se tam kotě nachází. Kotě tam bylo ještě se dvěma jinými koťaty a byla to plachá zvířata, která si očividně jen chtěla hrát a nebo se najíst. Kdyby se mi toto stalo v Česku tak nic neřeším, v Bosně ale vzteklina obecně není považována za vymýcenou. Poslední případ zvířete s touto nemocí tu byl zaznamenán minulý rok (po šesti letech bez případu) a bylo to na hranici se Srbskem (tato nehoda se mi stala uprostřed města nacházejícího se mezi Mostarem a Sarajevem.
Ránu jsem poté asi pět minut vymýval mýdlem a snad i desinfekcí. Nějak jsem to dále neřešil, ale teď mě to nějak hlodá. Myslíte, že bych měl postoupit postočkování? Kotě nemělo žádný z příznaků a nevím zda to mohu považovat za vyprovokovaný útok.
Na očkování už jsem se pro jistotu objednal, ale mám zaplacenou cestu do zahraničí, tak bych se rád poradil zde.
Děkuji mockrát Jen21

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek