Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 53 Další »
iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.15 18:13
Vendula67

Vedulo, zdravím já při prvním pohovoru s chirurgem nebyla rozhodnutá jestli plikaci nebo bandáž, přikláněla jsem se k bandáži jako k metodě, která jde upravit v případě, že hubnutí nejde jak má, tak můžou víc utáhnout žaludek přes port umístěný u žebra. Pan doktor vysvětlil obě operace, dal obě brožury a protože jsem diabetik 2 typu doporučil plikaci, protože mívá dobrý efekt právě u diabetiků. O způsobu jsem znovu mluvila po dokončeném celém kolečku při prohlídce u internistky, kde zhodnotila všechny výsledky, konstatovala, že by operaci nic nebránilo dal podmínku zhubnout 8-10 kg a já předběžně souhlasila, že po zvážení možností bych upřednostňovala plikaci. Jinak k Jablonci pokud pročteš víc diskuzí asi narazíš na to, že někteří lidé ho upřednostnují, neví ale mám občas dojem, že to je takové dnes jsem se rozhodla a nejlíp za 14 dní bych to chtěla mít za sebou a tam jsou strašně hodní protože mě to umožní. To, že na OB klinice dávají podmínku nějaké zhubnutí, než bude operace, má dle mého opodstatnění, člověk když nic jiného najede na nějaký redukční režim a prokáže určitou míru schopnosti dodržovat redukční režim i po operaci. Bohužel občas mám dojem, že někteří lidé k tomu přistupují tak jako udělejte mě operaci a ono mě to samo zhubne, no nemyslím, že by to mohlo dlouhodobě fungovat. A další postřeh, myslím, že tyto operace jsou v současnosti asi docela dobrý byznys a tak logicky dochází k lanaření pacientů. Výkon je celkem bezpečný, a zdravotní pojišťovny ho proplácí, asi by byla trochu jiná situace v případě spoluúčasti pacienta. Já můžu zatím říct, že spokojenost a vstřícnost na OB, jestli jinde jsou jiní klienti spokojení, ať také pochválí, čím víc informací bude mít člověk před tímto krokem tím líp a na jednom každém je, by si řek co pro něj bude výhodnější, ať už z hlediska dojíždění, přístupu lékařů, osobních referencí, atd..
Jinak hodně štěstí a pohody, ať už se rozhodnete pro jakékoliv pracoviště nebo typ operace. :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 6.9.15 20:58
Iris 222

Ahojky Iris, moc Ti děkuji, že jsi mi věnovala svůj čas a napsala. Dnes jsem opět pročítala to druhé fórum a holky mi tam psaly své názory za což jim děkuji. Ale už jsem se rozhodla zůstat na OB, nějaký čas během kolečka jsem tam strávila a jsem tam spokojená. Já mám též diabet II.typu,vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a deprese. Musím to udělat tak abych to zvládla. Mám 13-ti letého syna pro kterého chci a musím fungovat. Když budu mít po operaci problém tak to màm 2km a snad mě z kliniky nevyhodí. Ale jezdit 100 a více kilometrů do nemocnice to bych nezvládla hlavně po psychické stránce. Tak teď už se budu těšit na Vánoce a první týden do Nového roku vykročím doufám úspěšně s operací. Mějte se všechny fajn a zatím papa :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 6.9.15 21:05
Iris 222

Iris vždyť jsem se chtěla zeptat jestli jsi ve fázi před operací nebo jí máš už za sebou. Když čtu Tvůj příspěvek tak tam je ten čas neutrální. Jestli máš před tak kdy máš termín? Ahojky a děkuji

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.15 07:59

Ahoj Vendulko a všichni… taky jsem přemýšlela jestli né do Jablonce (tam bydlí zase můj syn), ale nakonec jsem se rozhodla pro OB. Ono asi záleží přímo doktorovi co ti provede operaci a ke kterému se pak chodí na kontroly… zase co čtu tady názory na OB, jsou všechny pozitivní i co jsem mluvila v čekárně s lidmi po plikaci (a nebylo jich málo), tak byli všichni spokojeni a kila jim jdou dolů. Pro JOLANKU… já třeba vím že bych v sobě cizí předmět nesnesla, tak jsem to hned řekla. Ale nevím podle čeho lékaři určují jestli plikaci či bandáž… Moje kamarádka má bandáž a vím, že když se ji zdá že má hlad, tak ji nějako ambulantně kroužek utáhnou… ale fakt nevím… :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 7.9.15 12:58
Soničce

Ahojky Soni, ty už odpočítáváš hodiny viď? Ty se máš, já bych taky chtěla :D. Budu na Tebe moc myslet a doufám, že si prosím pak najdeš čas a napíšeš. To jsem ráda, že nejsem sama v rozhodování Jablonec - Praha. Určitě jsme se rozhodly správně. :lol: Přejí Ti hezký den papa :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 7.9.15 15:18
Vendula67

Vendulko ahoj,

nevím proč ti to píší, páč moje 2 kamarádky již mají plikaci za sebou, před 2 a 4-mi lety… nemůžou si to vynachválit jaký byl přístup, kvalita a jedna z nich měla malý problém s uzlíkem, bez problému jí udělali „opravu“… Věc názoru jako v porodnici…co kus to originál… každý má nějakou zkušenost a možná by ti tady taky někdo napsal, že v Jablonci nic moc…

Jen můj názor a zkušenost… né vše se zavděčíš…a zatím zde čtu více pozitiv, než negativ…

:mavam: páááčko! :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 7.9.15 16:50
Martince

Ahojky Martinko, jsi hodná, děkuji za zprávičku. Tady na Vitalionu jsou pozitivní ohlasy, ale podívala jsi se na ten bandingklub??? Tam píšou hlavně se nenechte operovat na OB a utíkejte od nich. :D :lol: :roll: Hele tam to je až strašidelné číst o OB. Máš pravdu je to jako o porodnici. Já už negativního nic číst nebudu a budu se těšit, aby nám to uteklo viď??? Papa :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 7.9.15 17:26
2 kg za týden, rada?

Ženy? Mám dát dolů 2-3 kg za týden před operací.. máte recept? Někdo zkusil Tukožrouckou dietu na max.5-6? nebo ovocnou, nebo pití.. Jedná se mi jen o 2-3 kg abych mohla příští týden nastoupit.. :-) nikdy jsem diety nedrzela a nikdy v tom nebudu pokračovat, jen se mi jedná za týden 2 kg a pak šup na operaci.. Rovnou budu mít i krásně pročištěne tělo :-) Ps rovnou upozorňuji že to není na poslední chvíli, už mám dole 1.5 a ještě 2 aspoň..

jullka
27 příspěvků 7.9.15 21:26
Pro Lidus

Lidus dobra dieta pij vodu a vyvar :-) jde to samo po operaci uvidis a ber to jako pripravku :-)
Zdravim vsechny po nejake dobe' kila uz jdou dolu pomalu 1,5 kg za 9dnu :-) jsemnza ne rada. Jim uz uplne vse porad malinke porce a hodne kousu nemixuji na kase redsi si pekne pokousu, je z toho lepsi pozitek :-) zvladnu i rajce se slupkou, nebo ovoce.
Jsem 18 dni po opce, dole mam 6,5 kg a odlozila jsem prvni kalhoty :dance:. OB klinika je super jdenaji tam s clovekem jako s klientem ktery ma snahu se sebou neco udela. Za me OB na jednicku s hvezdickou a to nejsem z blizka 100km.
Tak hlavu vzhuru a niceho se nebavejte.
Jeste jeden poznatek jizvy jsou nepatrne asi jako pupinek od komara jen jedna je na 3stehy ale to zmizi :-)

Krasny vecer vsem preje Jullka :mavam: :srdce:

Vendula67
62 příspěvků 7.9.15 21:40
Jullce

Ahoj Julko, blahopřeji a děkuji, že jsi se ozvala.Papa opatruj se

Vendula67
62 příspěvků 7.9.15 21:46
Jessina94

Ahojky Jessi, co je s tebou, že jsi se tak dlouho neozvala. Doufám, že jsi v pořádku. Tak zatím pa :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 09:30
Vendula67

Ahoj Vendýsku,

máš recht, nečti již negativa, protože budeš akorát rozhozená… Určitě to budeme mít v poho! :dance:

Měj se krásně a těším se na leden a březen, až budeme po! Jupíííííí!

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 09:35
mionlu

Ahoooj, :mavam:

Jak se ti vede? 11kg je krááása :dance:
Neboj, vše půjde jak po másle! Hlavně že jsi v pořádku!

Moc moc zdravím! :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 09:37
H.Lidus

Ahoj,

hlavně hodně bílkovin…bílé maso se zeleninou…ale malé porce, bílé jogurty a vodu, vodu, vodu…

Držím ti pěsti, dej vědět, jak si to zvládla ;)

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.15 12:18

Ahoj Lidus, mě vždy pomohla dělená strava - bílkovinová skupina. Takže přesně co píše Martika76. Nemusela jsem ani moc omezovat množství, ale nesměla jsem do toho zamíchat druhou skupinu a cukr. Za týden jsem měla většinou 3 kg dole (i teď před operací)… Tak se zatím loučím a po operaci se ozvu. Pa, pa :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 8.9.15 12:40

Ženy děkuji vám.. Prosím, můžete mi napsat aspoň jak vypadá jeden den té dělené stravy? Prosím prosím

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.15 13:12

Martika 76 ahoj všem no ale opravdu váha stojí, jinak jak dlouho se bereou ty leky na žaludek, budu mít skleničku vybranou mám si je nechat napsat?

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 14:17
mionlu

Zlato, já se na operaci zatím jenom chystám, takže nevím o práškách zatím nic… je ti špatně? Nebo jsou to prášky na rekonvalescenci?

Ta váha si myslím, že půjde pomaleji, ale půjde… chce to čas, to tělo se musí vzpamatovat… a pak začne fungovat jak má… hlavně aby člověk jedl zdravě, bílkoviny, zeleninu, luštěniny.. atd…no a hlavně pít.. voda je životabudič a hybná síla v těle… ;)

Bude to dobré, jen na to tolik nemysli… jo a z kolika kg jsi šla o 11 dolů? Na tom také záleží… zatím se měj a doufám, že se na to začneš koukat jinak, hlavně pozitivně :kytka: :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 14:18
Soňa59

Držííímeeee pěstiiiiii :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :kytka: :kytka: :kytka:

Martika 76
164 příspěvků 8.9.15 14:22
H.Lidus

Je to jednoduché…

snídaně jogurt s rajčaty (naslano), nebo s oves. otrubami…

oběd kuřecí plátek + zeleninový salát

večeře : míchaná vejce…samotná…

mezitím k sváče : kedluben, okurka, sýr, jogurt…

žádné pečivo, brambory, rýže…

Sice se budeš cítit trochu oslabená..protože vynecháš cukry, uvidíš, že budeš mít dole 2-3 kg za týden zaručeně :lol:

H.Lidus
55 příspěvků 8.9.15 14:38

Děkuji moc.. Ještě dotaz.. Zkoušel jste někdo tu dietu modelek na 3 dny? Kdy se jí pouze ananas, kiwi, hroznové víno…? Smí se to jen tři dny a během 3 dnů jsou 3 kila dole.. Je to hlavně na způsob ovoce.. Co si o tom myslíte? Strašně se bojím že to nedám dolů a pošlou mě v den operace domu.. To mi řekli.. :-(

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.15 14:54

Martika 76
Já žto vímnn jak to máš pročítám to tu, také ti držím pěsti. Dopadne to.

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.15 18:17
pro Vendula 67

Zdravím Vendulo, mám po plikaci, po půlce srpna momentálně -7 kg. 10 let jsem brala léky na tlak, no jako bonus jsem od operace bez nich :lol:, byla jsem po 14 dnech u obvodní lékařky tam tlak 130/80 tak léky nenasadila a řekla ať přijdu za měsíc a uvidíme co to udělá. Čekám co to udělá s cukrovkou, na diabetologii jdu začátkem prosince beru PAD od operace jsem glymču na lačno neměla přes 5,9. Před operací jsem měla většinou kolem 6,2, takže taky pokles. Když jsem se na OB bavila s nutriční, že jsem prolézala různé diskuze bylo mě naznačeno, že nelze všemu věřit a že některé diskuze jsou nenápadně moderované - tj. schválně špatné reference. Jak jsem psala minule je to byznys, tak proč se nepřetahovat o pacienty :? Držím všem palce ať už to zkusí s operací nebo bez. Jen pro zpestření vloni jsem sebou dotáhla taky kamarádku začaly jsme spolu, doktor prohlídl a zvážil a řekl jí, že je jasný adept na operaci a ono jí to tak vyděsilo, že se zahryzla do diety začala sebou víc hýbat a za 3/4 roku dala dolu 23 kg, teď to drží a už jí kila nejdou dolů ale myslím, že to je obrovský úspěch, takže po dokončení kompletního kolečka a úspěšné redukci se dohodla na konzervativní léčbě a chodí jen s dlouhými termíny na nutriční a na internu :kytka:

Vendula67
62 příspěvků 8.9.15 20:01
Soničce

Ano držíme pěsti :kytka: :kytka: :srdce: :mavam: :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 9.9.15 09:11
Iris 222

Ahojky Iris,7 kilo pěkné a vynechání léků na tlak taky dobrý. Já jsem v lednu zvědavá na sebe, já mám cukr kolem osmi a měla jsem i přes 11.Kamarádka je šikovná. Můžu trochu otázek když jsi zkušená??? :D Jestli je na OB připojení k internetu, jak dlouho si šla po opce domů a teď to důležité, pracovní neschopnost, jsi doma? Četla jsem, že nějaká holka nosila ty punčochy ještě 14 dnů po operaci, je to tak? To se mi zdá moc. V posledním roce mám za sebou 4 operace a doma jsem je už nenosila. Děkuji ti předem za odpověď. Papa :mavam: a ať ti je fajn a kilečka utíkají.

Příspěvek upraven 09.09.15 v 13:16

Martika 76
164 příspěvků 9.9.15 11:17
Vendula67, iris222

Ahoj Vednýsku a Iris

ty máš taky cukrovku?? Jsi na práškách, máš dvojku?

Já jsem s hodnotami trošku jinde…ale jsem jedničkářka… takže u mě hrozí maximálně zlepšení, ale inzulín bude můj věrný přítel do konce života…

No a Iris..to je supeeeer, když se ti upravil tlak a cukr také! :dance: :potlesk:
To je si myslím hlavní důvod proč jít do toho!
Už se nemůžu dočkat, až nebudu mít rozmazané vidění půl dne kvůli cukru… doufám, že to klapne a změní se to ;)

Mějte se krásně dámy a budu se těšit na další pozitiva :lol: :mrgreen:

Vendula67
62 příspěvků 9.9.15 13:22
Martince

Ahojky Marti, mám diabetes II.typu,beru 2× denně léky. Ještě k tomu tlak a cholesterol jak už jsem psala. Operaci chci hlavně že zdravotních důvodů. A ty budeš také šťastná za zlepšení i když ti inzulín zůstane. Soňa to má už asi za sebou :potlesk: ta se má, jsem zvědavá co bude psát. Snad nás Marti nevyleká :lol:. Zatím se něj, pa :mavam:

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 07:37
Vendula67, Martika 76

Díky, Vendulko, po internetu jsem nepátrala, zkus zavolat na recepci nebo napsat majlíka. V úterý ráno nástup operace, ve čtvrtek odpoledne puštěná domů. Ptala jsem se na práci a protože mám sedavé kancelářské bylo měře řečeno poud se na to cítím, klidně můžu, tak jsem 6 dní po operaci šla v pondělí do práce. Vzhledem k tak krátké době jsem si nebrala marodní, ale vyřešila jsem to dovolenou - vchází to líp finančně. Protože jsem neměla žádné problémy po operaci tak jsem to řešila tahle, e pravda, že ten první týden v práci jsem byla taková slabá a dokonce mě kolegyňka řekla, že jsem bledá, ovšem z kefíru, čistého vývaru a 1 nutradrinku denně asi růžové tváře nebudou :lol: Jsem ráda, že jsem to udělala, protože jsem se rychleji dostala na normál, než kdybych doma polehávala, ale to je na jednom každém jak to bude zvládat. Četla jsem tu, že někdo to hůř snáší případně mdloby z poklesu tlaku atd. Každý jsme jiný takže moje rada zní, všechno po rozumu a dle svých možností. Držím palce :srdce:

Martika 76
164 příspěvků 10.9.15 08:04
Vendula67

Krásné ránko Vendulko!

U tebe je dokonce naděje, že budeš mít cukr úplně v normě.. takže úplně bez prášků :dance:
Jen se zeptám kolik vážíš teď a jaký je tvůj cíl? Promiň jestli se ptám podruhé…občas mi něco vyklouzne :o)
Psaly jsme si věk… ale píši raději ještě jednou je mi 39, 172cm a 99-98 kg… je pravda, že když jsem byla na klinice, měla jsem 102-103..to mi řekli, že to není tak hrozné… což mě překvapilo…

Sonička nám napíše určitě samé hezké věci :lol: plikace se nebojím… to je podle mě ta nejmenší změna… největší změna bude množství jídla pro celý život… přepnout mozek ;)

Ale věřím tomu, že u nás to nebude problém, přece jenom jsme diabetičky a tím pádem jíst jinak pro nás není cizí slovo ;)

Zatím se měj krásně a budeme netrpělivě čekat na Soňu ;)

Páááčko :* :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 10.9.15 11:52
15.9. operace.... ??

Tak ženy.. :) teď jsem si volala a můj termín operace je 15.9.. :) je tu někdo kdo jde ten samí termín? 8)

Vendula67
62 příspěvků 10.9.15 12:38
Iris 222

Ahojky Iris, děkuji za zprávičku a za tvé odpovědi. Kamarádka byla na plikací před 2 lety, myslela taky, že půjde brzy do práce a nakonec byla 3 týdny na neschopence. Ale jak říkáš, je to na člověku jak se cítí. V dnešní době raději dovču než PN, ale to jsme dopadli, každý se bojí být nemocen kvůli penězům a pak jak se o to zdraví máme starat a máme jen jedno! Je mi jasný, že musí být po operaci slabo, právě z toho jídla nejídla :) Zatím se něj fajn. Papa

Vendula67
62 příspěvků 10.9.15 12:46
Martince

Ahojky Marti, zrovna včera jsem byla na cukru a výsledek 10,5 to je moc. Kéž by mi ta operace pomohla.No Soninu by mohli zítra pustit domů tak uvidíme kdy se ozve. Mně je 48, 168cm a vážím strašných 117 a velikost podprsenky K. To se holky diví, že se to vůbec vyrábí :D. Kéž i ty prsa kdyby se zmenšila, je to hrozná tíha. Můj cíl je nejlépe vàžit 70kg, ale to se s plikací tolik nehubne. Ale 30 chci pryč určitě. Tak se něj a zase si písneme papa :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 10.09.15 v 12:50

Vendula67
62 příspěvků 10.9.15 12:49
H.Lidus

Gratuluji k tak brzkému termínu. Máš se na co těšit. :potlesk: Papa a děj nám pak vědět jak bylo a jak bude. :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 10.9.15 13:05
Vendulka

Dekuji.. Ale hrozně se bojím :-(

Vendula67
62 příspěvků 10.9.15 13:11
H.Lidus

Neboj, čeho se bojíš? Operace nebo životní změny? Vždyť si tady přečti příspěvky kdy holky píšou, že litují, že na operaci nešly dříve, že se jim lépe a veseleji žije, mají lepší sebevědomí. :) A operace se neboj vůbec. V posledních 8 měsících mám za sebou 4 operace. Usneš a nic nevíš a jeslí nàm bude na zvracení tak to vydržíme. :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 10.9.15 13:25
Vendulka

Uz jsem měla operaci štítné žlázy.. Ale ted se bojím toho usnout a pak se probudit a bolesti, atd.. Vím je to směšné.. Ale nevím co po probuzení očekávat.. :-) ale hrozně se těším, že si budu moct koupit hezké oblečení a nebudou mě bolet kolena a záda.. Atd.. :-) diky Vendulko za pozitivní komentář.. :-)

Vendula67
62 příspěvků 10.9.15 17:03
H.Lidus

Liduš, tak vidíš operaci už jsi měla tak víš. Jsi velká holka. Já zase ráda na tom operačním stole usínám, mám hezký pocit. A kdybych se už nevzbudila tak to nevím. :( :) Myslím, že to nebude úplně brnkačka, ale bolest břicha vydržíme a zvracení není taky šílenost. A třeba zvracet vůbec nebudeš jako některé holky. Podívej Iris šla 6tý den do práce. To já bych tedy chvíli doma odpočívala, ale ona to zvládla a ty to taky zvládneš. Kolik ti je a kolik vážíš? Možná už jsi to tady psala, ale musela bych to hledat. Hele chodí na to ženy i kolem 60-ti let. Tak už se neboj. :lol: a napiš :mavam: tak už vím kolik ti je, vždyť ty máš mužskou oporu a to já ne, vidíš máš výhodu. Jak jste to vyřešili, může tam být s tebou nebo ne?? Máš před sebou celý život, jednou budeš chtít mimi a to by s tou váhou šlo špatně. Koukej pro krásu něco vydžet. :srdce: :potlesk: :kytka:

koza456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 17:22
plikace zaludku

Dobry den, dneska jde našla vaší diskuzi
A chtěla jsem se zeptat prisri týden jdu na konzultaci do vitkovske nemocnice v Ostravě, mam ztoho trochu nahnáno nevím co me čeká a jak jsem četla neco otom kolečku můžete mu někdo prosím poslat nějaký ten postup at vím do čeho jdu? Dekuji vám mockrat. Jinak gratuluji všem statečným za zhozene kilecka, uz se taky těším až budu mít po ni, teda jestli mu ji doktor schválí, předem dekuji za odpovědi můj email. ***@seznam.cz

Editace adminem 14.9.2015 - odstranění kontaktu

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 17:45
H.Lidus

Neboj před operací je premedikace, taková malá pilule a pak je člověk klidnější :) po operaci injekce opiátů - nic nebolí, ty se tuším opakují každých 6 hodin, akorát to tak vychází jakmile to trochu začne pobolívat obvykle přijdou s další :D Jinak po operaci dávají do kapačky něco proti žaludeční nevolnosti :D Mezitím jakmile se člověk probere a dostane na pokoj má se cca každou hoďku foukat asi 10 x do takového sáčku s hadičkou - to aby se po operaci pořádně roztáhly plíce - velmi doporučuju, první den mě trochu bolelo pod žebry, druhý den už OK. První a druhý den docela dost kapaček, pokud člověk chce a může šmejdit po chodbě, dají stojan na kolečkách není problém.
Všichni jsou vstřícní není problém se na cokoli zeptat.

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 17:58
pro koza456

Ahoj, nevím jak v Ostravě, ale přepokládám, že postup je na různých pracovištích obdobný. Pořadí jednotlivých vyšetření se může lišit podle kapacity. Dělá se kolečko chirurg - vysvětlí metody operace doporučí zda bandáž nebo plikaci a zeptá se čemu dává pacient přednost, další je sonografie celého břicha, pak je gastroskopie žaludku (teda ten název je mnohem delší, ale to nedám) většina lidí se toho obává - pokud se dobře přečte info a poslechne doktora je to snesitelné, pak pohovor s psychologem - pokec, další je pohovor s nutriční specialistkou - zhodnotí dosavadní jídelníček a doporučí jak se dále stravovat, poslední jsem měla internu - tam doktorka zhodnotila všechny vstupní vyšetření a dá vědět jak dál. Všichni se ptali zda tomu co říkají rozumím a zda mám nějaké dotazy. Přeji hodně štěstí a pohody :)

koza456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 19:22

Díky moc holky no vice budu mít asi strach

koza456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.15 19:26
@koza456 píše:
Díky moc holky no vice budu mít asi strach spíše zte gastroskopie než z celé operace no uvidime, a myslíte ze když mam papír přímo od moji psychiatricky ze budu muset ještě k psycholožce?
jullka
27 příspěvků 10.9.15 22:08
Paleni zahy grrrrrr

Zdravim vsechny, jnen kratke info a zkusenost :-) zapomelanjse vzit helicit to jsou ty tabletky co clovek zobe po opce :-) a dnes vim ze se mi to zapomenuti nesta ne palila me zaha celi den ale jako pes. Nakonec me to z prace vyhnalo do lekarny pro cucacky na zahu. Byla to zachrana ale pul dne zkazeny.
Tak zobejte prasky at nedopadnete jako ja 8o
Hezky vecer oreji vsem Jullka

Jo a zdravim Iriss moc mi pomohla pred operaci i po :potlesk:
Paaaaaaaa

Martika 76
164 příspěvků 11.9.15 08:24
Vendula67

Ahoj Vendulko,

tak to není úplně dobře s tím cukrem… já byla taky včera na kontrole…dlouhodobý mám 7,9…
No a jinak máš vysoké cíle, kterých se dá dosáhnout… moje kamarádka byla hodně obézní a po plikaci je 4 roky… popravdě fakt dřela a pohyb je pro ní už návyk(dobrý návyk ;) )… má dole 40kg a je cca jako ty vysoká ale měla 122kg…

Je to vše o mozku, úplně změnit názor na sebe, jídlo a pohyb… ;)

Měj krásný víkend :mavam: :kytka:

PS:já jsem ti nepsala, chctěla bych mít taky cca 70kg.. a podprdu mám I-čko ;)

Vendula67
62 příspěvků 11.9.15 09:46
Martince

Ahojky Martinko, já se musím smát já Ti píší Martinko, ale vlastně nevím jak se jmenuješ, protože tady máš Martika. :)
To je Kamarádka moc dobrá, vždycky jsem si přála mít sport jako drogu, ale nikdy jsem u toho dlouho nevydržela, byla jsem štíhlá od přírody do mých 41let. Teď musím vše změnit, protože operace je obrovská šance a výzva. Taky ti přejí krásný víkend. A Sonina snad už brzy napíše. :) papa :srdce: :mavam: Marti ještě otázka, kde bydlíš??

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.15 08:41

Ahoj děvčata, tak jsem doma - včera jsem šla po obědě… Ale ještě jsem nějako celý den prospala. Také moc nemůžu vodu - dělá se mi po ní zle, tak ucucávám nutridrink. Zatím jde pouze jeden loček a za 20 minut další. Operace v pohodě, nikdo se nemusíte bát. Ráno po vyplnění papírů a umístění na pokoj jsem dostala nějaké prášky po kterých jsem za 1/2 hodinky usnula. Na sál jsem jela v polospánku, pořád mi někdo něco říkal, ale já dřímala… ani nevím kdy jsem dostala narkózu. Ale byl to pořád strašně pěkný pocit. Po operaci když jsem vstávala mě nic nebolelo a raději jsem se šla podívat pod náplasti jestli jsem vůbec po operaci :)… takže bolest do dneška žádná, jen trochu špatně a strašně ospalá. No v pondělí jdu také do práce, musím odeslat výplaty, nikdo jiný to tam neumí…jdu si slupnout 2 Helicidy a trochu se procházet, jinak bych usnula. Zase se ozvu až mi to bude trochu víc myslet. Tak pa, pa

:mavam:
Vendula67
62 příspěvků 12.9.15 11:00
Soničce

Ahóóój Sonííí, já na Tebe myslela celé dny, hurá, že jsi nám napsala, ty jsi hodná kočička. Takže to nevypadá hrůzostrašně. Soni zkus vybublinkovanou Colu. Ta se prý dobře snáší a studená bude dobrá. Tak ty už to máš za sebou :potlesk: Zvracela jsi po operaci? To pondělí do práce se mi nelíbí!!! A nemůžeš odeslat výplaty a vzít si několik dnů dovolené. Hele už mám není 20.Zatím papa a odpočívej. Jsi u dcery? :kytka: :srdce: :kytka: :mavam: :mavam:

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.15 10:23

Ahojky Vendulko a děvčata, ne vůbec jsem nezvracela ani mi na zvracení nebylo. Cítila jsem se jak kdybych na žádné operaci nebyla. Dnes už je mi super, dnes už jsem u rodičů v Kutné Hoře a troufám si jet vlakem 2,5 hodiny domů. Fakt se cítím dobře, nic nebolí, špatně není. Zatím nejím po 3 hodinách, ale pořád ucucávám nutridrinky a nutridrinkové džusy. Snažím se do sebe dostat alespoň 800 kcal (3 200 kj). Tak pa, pa :mavam:

Vendula67
62 příspěvků 13.9.15 10:52
Soničce

Ahojky zlato, samá pozitivní sdělení, to jsem moc ráda. To máš štěstí, že ti je takhle fajn, moc Ti to přeji a bála jsi se zbytečně viď, ale kdo mohl vědět, že to bude v takové pohodě. Tak já se taky bát nebudu. Soni myslím na Tebe, až budeš mít čas a chuť tak napiš budu moc ráda. A napiš jak jdou kilečka dolů. Nepsala jsi jestli nějaké po operaci ubylo. :lol: :srdce: :kytka: :mavam: Soni a s péčí v OB jsi spokojená?

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.15 19:55

Ahoj děvčata, tak zdravím z domova. Cesta vlakem 2,5 hodiny + 1/2 hodiny od vlaku domů - úplně v pohodě. Pro H. Lidus - operace se vůbec nemusíš bát, po probuzení nic nebolí!!! Bylo nás tam pět na plikaci, dvě na bandáží a jedna s kýlou velikosti dětské hlavičky a nikdo jsme neměl žádné bolesti. Dávají asi super léky na bolest… Vážila jsem se při odchodu z nemocnice a měla jsem 2 kg navíc. Ale prý to je normální, že jsem byla strašně zavodněná. Teď jsou ty 2 kila dole plus další dvě dole, ale je to zase jen voda. Poznám to na prstech :)… Potřebuji do sebe něco dostat, nechci hubnout rychleji než 1,5 kg týdně… Tak se všichni držte a tobě Vendulko ať to rychle uteče :)

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 53 Další »
Váš příspěvek