Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
CERT04
28 příspěvků 12.12.18 14:02
pro LINK64

Jsem moc ráda, že už jste doma a přesně stejný pocit, jsem měla i já, hlavně, že je to za mnou. O dost se zlepší pocit kolem bříška, až vám vyndají stehy. Od té doby mne nic moc nebolelo. Jen těžko na žaludek mívám často. Pitnou jsme jela dva týdny od operace, teď jsem na kašovité. Jen jsme pořád jako těhotná, to vyvalené bříško se mi vůbec nelíbí, ale jdu v pátek na pooperační kontrolu, tak se na to zeptám. Dole mám 10 kilo a asi je to méně, než ostatní, v pátek budu měsíc po operaci. Nevím, čím to je, dodržuji pořád hranici 100 ml, víc se do mne ani nevejde. Ale třeba je to tím, že jsem začínala na nějakých 100 kilech a kousek, šla jsme na plikaci hlavně proto, že mne doslova dusil tuk kolem jater a ostatních vnitřních orgánů. Teď se cítím o hodně lépe a to mám dole jen těch deset kilo. Nikde to na sobě nevidím, jen v obličeji a už zase dopnu kozačky, nádherný pocit : - ))). Jedna věc je jistá, že aby bylo dobře v bříšku, chce to vážně dodržovat tříhodinové rozestupy mezi jídly a mezi nimi skutečně pozvolna upíjet. Jakmile to poruším, tlačí mne v bříšku pak všechno.

CERT04
28 příspěvků 12.12.18 14:05
pro Žanetku 123

Moc děkuji za zprávu, je prima, že to máte za sebou a ten úbytek váhy je skvělý. Já pomalu počítám že jak odejdu z kašovité stravy na kousky, pozastaví se úbytek váhy a až se zase rozeběhne, půjde to už pak pomaleji, ale dvě tři kila za měsíc by mi bohatě stačila :-)

Jediné, s čím mám problém, je chození „na velkou“, prakticky se u mne nekoná, takže se poradím v pátek na OB klinice a uvidíme :-)

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:49
žanetka123

Zdravím. Já už mám dole 6 kilo. To je vlastně kilo denně. Jsem šŤastná jako blecha. Žaludek už mne nebolí, je mi fajn. Už se cítím dobře. Břicho furt nafouklé, stále opasek na stejné dirce jako před zákrokem. Ale věřim, že to brzy pujde dolů… 12 kilo, to je paráda, to bych taky chtěla, snad se mi to podaří. Bojim se, že už jsem na hubnutí stará. Jemi 54 let. Ale jsem vzorná piju a jídla si dávám 100 ml, max 120… Jsem ráda, že jsem se k tomu kroku odhodlala. Tak budeme si držet palce, ať jdou kila dolů :lol: :mavam:

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 00:44
CERT04

Problémy s chlazením na velkou jsem měla take takze jsem volala na kliniku a tam mi poradily gutalax a nebo jsem si mela koupit caj tak jsem zvolila ten caj piju jeden salek denne a muzu vam rict je to super na wc chodim pravidelně přeji mnoho sil do dalsiho hubnuti :mavam:

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 00:45
@Žanetka123 píše:
Problémy s chozenim na velkou jsem měla take takze jsem volala na kliniku a tam mi poradily gutalax a nebo jsem si mela koupit caj tak jsem zvolila ten caj piju jeden salek denne a muzu vam rict je to super na wc chodim pravidelně přeji mnoho sil do dalsiho hubnuti :mavam:
LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 08:21
CERT04

Tak to jsme na tom úplně stejně. také mne tlačil tuk v břiše. Mírně ztučnělá játra, těžká spánková apnoe. A teď je mi opravdu dobře. nic mne nebolí, tedy krom bodání pod levým žebrem. Včera jsem byla na kontrole na obvodě a doktora to dost znervoznilo. Dělal mi ekg, to dopadlo dobře, ale chtěl abych si dojela na kliniku na sono. To se mi nechce. A ted ráno to ještě nebolí, tak uvidim, třeba to přejde samo. V PONDĚLÍ JDU NA VYNDAVÁNÍ STEHŮ. Už s těšim. Břicho mám také nafouklé, objemově stejné. neměřila jsem se, ale pásek zapínám na stále stejnou dirku. Ale jsem teptve týden po operaci, tak nemohu chtít zázraky. I tak jsem spokojená, cítím se líp. Vysadili mi i léky na tlak. Mám ho tedy stále vyšší, ale čekají, jestli snížením váhy nepujde dolů. Shodila jsem za týden 7 kg. vim, že to neni nic moc, ale i tak jsem ráda a věřim, že kila pomalu polezou dolu. také si držím porce do 100 ml.. a nemám hlad, ani nepotřebuji na vyšovat na 120, 150 ml.. Kéž by to vydrželo. Nevíte náhodou, kdy budu moci začít běhat na pásu? a je nutné dodržet tekutou stravu 2 týdny? Nemohu si ji prodloužit třeba na 3, když mi tekutá zatím stačí a nemám potřebu kašovité?

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 08:49
Link64

Dobry den 7 kilo za tyden je úžasné co se tyce tekute stravy tak si zavolejte na kliniku ale myslim ze problem by to nemel byt a nebojte kila pujdou dolu ja teda chodim na prochazky aktivni behani nebo posilko mi doporucily az tak za mesic po operaci ale zkuste se zeptat na klinice urcite vam reknou kdy můžete zhruba zacit tak drzim pesticky at nam ty kila jdou dolu :mavam:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 12:40
žanetka123

Říkala mi kamarádka, co byla na plikaci v loni, že nemám být vyděšená až se váha zastaví. Prý po týdnu, nebo deseti dnech se to zas pohne. Já teď na váhu raději nechodím abych se moc nestresovala, ale vidím, že hubnu. Hlevně v obličeji, nohy mi hubnou, jen břicho furt nic moc. Ale prý si mám koupit espumisan a počkat ještě tak dva týdny. V pondělí už jdu na vyndavání stehů. Je mi celkem fajn. Nic nebolí, jen jsem brzy a častěji utahaná. Taky mi dělá problémy, když jsem někde venku, myslet na jídlo. Pití už si beru s sebou. Místo jídla si nosím kyselé mléko nebo nutridrink, ale někdy zapomenu. Ach jo, to bude fuška si to vtlouct do hlavy. Dneska budu péct cukroví, to bude :lol: :lol: :lol: Ale kupodivu mne jídlo moc neláká. Jen voňavé křupavé, ještě teplé houstičkyz Globusu.. to trpim. Ale načuchám se vůně a to mi stačí. Tak hezkou sobotu přeji :mavam: :mavam:

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 15:59
Link64

To mi povídejte jak kdyz jsem delala cukrovi tak to bylo neco pro moji psychiku ale zvladla jsem to takze si rikam ze kdyz zvladnu tohle zvladnu uz vsechno a take hubnu v obliceji a v nohou bricho spadlo jen trosku ale je to znat kazde kilo je znat uz mam dole 14 kilo a jsem 25 dni po operaci takze jsem z toho nadsena a unava? Mluvite mi z duše mam to taky tak ale je fakt ze mi dela celkem velke problemy dostat do sebe 2,5 litru vody nebo caje odjakživa piji malo takze do sebe dostanu 1-1,5 litru vody nebo caje kava se nepocita ale podle lekare se to podda takze mam byt v klidu a kdyz jsem venku tak na jidlo nemyslim chodim totiz ven s manzelem nebo s kamaradkami takze to vetsinou promluvime a na jidlo ani nepomyslim drzim vam palecky a preji hezkou sobotu též????????

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 16:00
Link64
:mavam: :D
CERT04
28 příspěvků 16.12.18 18:53
Pro LINK64

Musela jsme se zamyslet nad tou tekutou stravou, ono jde o to, aby člověk dostával do sebe potřebné živiny a je asi jedno,v jaké formě. Ten pitný režim (ale jen dle mého) je zřejmě proto, aby se žaludek postupně dostával do formy po operaci, je to k němu šetrné, takže o týden déle asi ničemu vadit nebude, ale nesmíte mít hlad.

To bodání jsme měla taky, ale po vyndání stehů tyhle pocity krásně zmizely.

A k tomu pečení, já se vrátila z nemocnice a začala jsme péct okamžitě, mám toho letos přes devadesát kilo, co neudám v rodině, prostě prodám a je :-))).

Ještě teď blbnu a dodělávám nepečené, spánek hrozí až o svátcích. My Vánoce moc neřešíme, máme prostě dost starostí a tak tyhle radosti u nás jdou na vedlejší kolej. Nicméně od toho prvního dne pečení jsme ani jednou neměla vážně chuť si zobnout a to je prima.

Dole mám za 4 týdny asi 11 kilo, ale ono se to nedá moc srovnávat tady s Vámi , protože každá z nás začala na jiné váze třeba a tím pádem i to shazování kil bude o jiných číslech. Počítám s tím, že se mi hubnutí zastaví a budu muset přidat nějaký pohyb, tak uvidím.

CERT04
28 příspěvků 16.12.18 18:55
Pro obě děvčata

V každém případě jste obě dvě úžasné, jak jste popadli celou věc za pačesy a derete se dál. Ono to není samo sebou, vím to podle sebe a moc Vám držím pěsti. :srdce:

Mišoči.janka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 21:36
Z bandáže na plikaci?

Zdravím, jsem 8 let po bandáži, ale za třičtvrtě roku po operaci jen 5 kg dole, pak teprve udělaná adjustace. Pak pořád stejně. A váha se neměnila pak jsem to vzdala protože jsem od doktorky slyšela že se prejidam a že nedodržují režim. Takže jsem z toho byla na nervy. Celý ty roky pořád bojují ale bez pomoci kliniky. Samozřejmě je to jako na houpačce. Jojo stále funguje. Už jsem přemýšlela i něčem jiném-plikaci. Jen nevím zda se předělává z bandáže na plikaci. Chtěla bych se zeptat zda tu je někdo kdo řešil stejný problém. Co vše byLo potřeba nebo jak dlouho to trvalo než se konala operace? A jake máte zkušenosti s chirurgii v Jablonci? Dekuju za odpovědi :mavam:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 13:14
Mišoči.janka

Moje sestra si také nechala udělat bandáž. Je to už více než 10 let. Zpočátku jí hubly nohy ale pak za krátkou dobu nic. Od počátku měla problémy. Manžetu jí dali příliš vysoko. Sestra stále zvracela, vypěstovala si jícnovou kýlu a přesto nehubla. Dnes má tenké nohy, velké břicho, problémy se zažíváním. Ptala jsem se paní doktorky na OB, zda by bylo možné jí bandáž odstranit a udělat plikaci. Paní doktorkařekla, že to samozřejmě možné je. Takže doufám, že sestře pomohou. Sestra se tam ale chystá až po novém roce, tak nevim, jak dlouho to trvá. Já šla na kliniku poprvé 28. října a 5.prosince už jsem šla na zákrok. Je to tam fofr. Jsem 14 dní po plikaci. Shodila jsem zatím jen 7 kilo, ale doufám, že to není všechno a zase budu vypadat k světu. Jsem ráda, že jsem na plikaci šla. Už teď, po mínus 7 kg se cítim mnohem lépe.
PRO Cert04. I vy jste úžasná, také jste se do toho vrhla a pereme se s tím všechny. Hlavně teď o vánocích :lol: :lol: teď si plním bobříka, peču cukroví… ale je pravda, vubec nemách chuť mlsat. Občas, když se vedle mne manžel cpe, mám chuť na čerstvou houstičku, sýreček,,,,, ale na cukroví zatim ne. Dnes jsem přesně dva týdny po zákroku a vůbec nemám chuť na jídlo ani hlad. Stačí mi vývary, jogurty, kefír a džus… Mohla bych začít s mletou stravou ale mám strach, aby se mi hubnutí nezastavilo, když začnu jíst… Doufala jsem, že shodím do 14 dnů aspoň 10 kilo, ale jen 7. :zed: trochu mne to trápí, i když jsem vděčná i za těch 7.. :lol:
Pro Žanetka123, jste skvělá, tolik kilo dole. Tiše závidim. I to, jak jste dokázala upéct tolik cukroví. :potlesk: Já plácám tak dvě, tři kila a mám dost :D s pitím, to je taky muj problém. Ale spíš opačný. Já bych stále pila a pít jen 75 ml za 15 min… Já bych si tak dala aspoň dvě decky na ex… :dance: trpim, když vypiju 75 ml a pak musim čekat 15 minut na dalších 75 ml. Je fakt, že žízeň nemám, ale chybí mi ta slast, pořádně se napít :mavam: :mavam:

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 14:38
Misoci.Janka

Zdravim 7 kg za 14 dni neni malo me se to dokonce na 3 dny ta vaha zastavila tak jsem se lekla a ted ? Zitra budu mesic po operaci a mam dole 16 kg jsem za to stastna dycha se mi lip hybu se lip a hlavne se tolik nezadychavam ono taky hodne zalezi na tom kolik jste mela pocatecni vahu ja ji mela celkem vysokou takze mi to jde lepe to schazovat ale nebojte se hlavne ty kasovity stravy zaludek si zvykne a telo take hlavne se to chce hybat treba ja chodim na prochazky nerikam kazdy den ale 3× do tydne to zvladam a do toho ten schon doma pred vanoci vam take nedovoli lenosit takze se toho nebojte a drzim moc moc pesti :mavam:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 19:49
žanetka123

Já jsem šla na zákrok s váhou 113kg. A vysoká jsem 163 cm. Nikdo mi nevěřil, že vážim tolik. Nebylo to na mně až tak vidět. Nevim, kde ten tuk mám, asi mi rostl dovnitř do břicha. Jsem ráda i za těch 7 kilo. Zítra už mohu začít s kašovitou, ale asi vydržím až do neděle na tekuté. Vůbec nemám potřebu jíst. Ven chodím 3× denně se psem, ale je to pomalá chůze. Budu muset asi po svátcích skočit na běhací pás. Moc se mi nechce, jsem lenoch, ale chci do léta vypadat lépe. Zatim jsem zhubla viditelně ve tváři. Už nemám kulatou tvář ale hezky se mi protáhla. (jestli to neni cenama v obchodech) v pase nic moc, asi jen 1 cm… ale vytrvám. Hezký večer :mavam:

CERT04
28 příspěvků 21.12.18 20:55
LINK64

Já to mám podobné, 164 cm, možná 163, už rostu do země a 100 kilo, plus mínus, jenže na venek to nebylo až tak šílené, ale vevnitř se mi kde co obalilo tukem. Špatně se mi dýchalo a už jsme nemohla lítat, jak jsme byla zvyklá, proto došlo na plikaci.

Ale stala se mi horší věc, jak jsme rozváželi cukroví, někde jsme chytla střevní chřipku a tři dny bylo neskutečně zle, skončila jsme v nemocnici, třetí noc pro mne jela záchranka. Byla jsme a jsem pořád neskutečně dehydratovaná, motala jsme se, to se vážně nedalo. Udělali mi rentgen a nějaká vyšetření, odběry a došli k tomu, že je to střevní chřipka, ale pořádná. A jediná rady, musíte hodně pít, což po plikaci je problém, ta střeva prostě neprolijete, protože pijete postupně. No bojuju , jak se dá, dneska už jsem dala vývar dvakrát a kousek šunky a sýra a čekám a doufám. Hodně ležím, pokud mohu, neb jsem vážně dost vyřízená, sjela jsem za tři dny dolů o 4 kila. , takže od začátku 15 kilo, plikace 14. listopadu, ale je to vážně jen tím onemocněním.
:?

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 21:10
CERT04

To je mi líto, že jste tak trpěla. Po plikaci to opravdu musela být muka. Doktorka mně varovala, že se musim vyhnout všeho, co by mi vyvolalo zvracení. Což u střevní chřipky často je. S tim pitím to taky jeproblém. Taky mám strašnou chuť do sebe nalýt aspoň dvě decky vody. Těch 75 ml mne ničí. Je to málo, pila bych víc. Zatim jsem stále na tekuté, chci to vydržet do pondělka a jako dárek si dám k Vánocům kašovitou. Moc se mi do ní nechce, shodila jsem jen 7 kilo za 14 dní. Hubnu cca tak 2gramy za den. Bojim se, že kašovitá mi hubnutí zastaví. Tak nějak jsem si na tekutou zvykla a jídlo mi ani nechybí. Nemusela bych jíst vůbec zatim, ale bojim se aby mi nezlenivěly střeva, tak už jim budu muset něco poslat. Dnes poprvé mne nebodalo pod žebrem, tak snad už bude dobře. Těch 15 kg vám závidim. Je dobře že už udržíte vývar i šunku. Snad už bude jenom lépe. Držte se a užijte si svátky a Ježíška. Přeji brzké uzdravení :mavam:

CERT04
28 příspěvků 23.12.18 01:07
LINK64

Děkuji moc, no vlastně+ jsme shodila jedenáct, ty čtyři kila způsobila ta střevní chřipka, či co to je.

Já jsem si zakázala přemýšlet, po čem přiberu nebo ne, hubla jsme pomalu dál i po přechodu na tu kašovitou. Moc jsme se těšila konečně na kousky řízku nebo rybičky a díky tomuhle mám na Vánoce prostě smůlu. Nicméně, co jsem kde četla, děvčata a kluci, dodržují těch 150 ml a většinou jim to stačí, jen pak pijí víc mezi jídly, třeba 100 ml, a zase 100 ml a ještě jednou....... ta žízeň je vážně šílená…

Moc hezké svátky a hlavně nepanikařit, neblbnout, všem to jde pořád dál dolů…pokud se to jakž takž dodržuje, třeba pomaleji, ale pořád. A Vám to půjde stopro taky. :kytka:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 23:13
CERT04

Shodila jsem další kilo. Celkem 8kg. Zítra si poprvé udělám kaši bramborovou a filé. Už se těšim. moc. Hlad mne sice netrápí, ale chutě ano. Když neodolám, tak si dám do pusy kousek čehokoli a žvýkám, ale nepolykám. Pak to vyplivnu. Ale to mohu, jen když mne nikdo nevidí… Já vim, jsem hrozná a nedělám to často, ale asi 3× už jsem ochutnávala. Salám, a dva kousky cukroví. :oops: Zítra budu mít vánoce, budu poprvé na kašovité. Taky se bojim, že se mi hubnutí zastaví… Jinak piju také asi víc než 75 ale nepravidelně, někdy se ani hodinu nenapiju. Snažim se, mám stále sklenku připravenou, ale jsem lempl občas. Těch 75 ml mi pak přijde málo, klidně bych vypila najednou víc. Taky asi dám tu stovku občas. Ale máte pravdu, žádné stresy, oběmově hubnu i když břicho strašně pomalu, tomu se moc nechce. Nevim proč. Dám tomu čas, co iného taky zbývá.
Jinak přeji krásné Svátky Vánoční, bohatého ježíška, klid a pohodu Vám i Vašim blízkým. Krásné Vánoce :mavam: :mavam:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 23:17
CERT04

Ta aplikace co máte na mobilu je perfektní, to se dá někde stáhnout??? Líbí se mi :potlesk: :mavam:

Michell1983
2 příspěvky 24.12.18 12:30
Smutek

Na plikaci jsem byla v dubnu dole jsem měla 16 kg, ale bohužel jsem dopravní nehodu při které mi umřel někdo velmi blízký. Neovládla jsem se a prepila jsem. Plikaci mám romotanoz nabírá ba váze a strašně se stydím jít na OBkliniku. Přeji Vám moc pěkné svátky a držte se.

CERT04
28 příspěvků 24.12.18 18:04
Michel

Život není peříčko, ale stydět se za rozmotanou plikaci, je nesmysl. prostě se to stalo a je. Klidně bych se objednala na OB kliniku a pustila se do řešení. Nikdo tam na Vás křivě koukat nebude. zažila jsme tam paní s podobným problémem a vyšli jí ve všem vstříc.

CERT04
28 příspěvků 24.12.18 18:05
LINK

už si nepamatuji, dke sjme ji vzala, ale zjistím toa hned dám vědět, určitě se to dá stáhnout přes Google play do mobilu

Magdalenka8
3 příspěvky 29.12.18 08:20
Prosba

Dobrý den 25.2.jdu na plikaci žaludku na ob klinice. Chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá hospitalizace a na kolik korun přišla. Předem děkuji za odpověď.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 10:48
Magdalenka8

Dobrý den. Já jsem byla 5.12 na zákroku a 9.12, tedy 4 den po operaci jsem šla domů. Ale většinou se jde domů třetí den. První den mne nechali dospat a jen jsem dostávala kapačky. Protože jsem šla na sál vedv odpoledne a na pokoj jsem přišla až večer. Ale večer už se dává cucat ledová kostka a když nezvracíte, dostanete druhý den čaj, nebo vodu a když i to udržíte, dostanete bujón. A pokud je vše v pořádku, jdete třetí den domů. Já zvracela hned po první a třetí kostce ledu, tak se mi to o den protáhlo. Hospitalizace je zdarma, vše hradí zdravotní pojišťovna. Tak hodně štěstí a držim palce :mavam:

Magdalenka8
3 příspěvky 29.12.18 15:15
Poděkování

Velmi děkuji za odpověď. Co mohu po operaci očekávat. Děkuji a přeji hodně úspěchů

Zanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:29
Magdalenka8

Po operaci budete mít infuze a nebudu pít a ani jist 1 den stejně budete spat :) pak vám budou zkoušet dávat kostku ledu já měla dohromady 3 každý tři hodiny jednu a když vám nic nebude tzn. nebudete zvracet ani skytat tak vám dají večer bujón věřte mi že to bylo to nejlepší co jsem kdy měla když jsem skoro dva dny neměla nic v puse no a pak vás po třech dnech pustí domu když bude vše ok je fakt že vás nic nebolí léky na bolest a vše k tomu je v infuzich no a pak máte 14 dní tekutou stravu 3 týdny kasovitou a pak lehce najedete na pevnou já už mám skoro 6 týdnu od operace najizdim pomalu na pevnou stravu a mám 17 kilo dole jsem za to šťastná dneska jsem třeba měla kuskus se zeleninou a je to super a hlavně se cítím skvěle nebojte se toho personál je tam skvělý a hlavně s vámi nejednaji jako s nějakým obtížným pacientem kterej si za to může sám jak říkám s chutí do toho a hlavně žádný strach :*

K. PP
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.19 23:08
Plikace

Ahoj, je mi 25, vážím 98 kg při výšce 156 cm. :pocitac:
Dlouhý roky se rozhoduji nad plikaci žaludku, ale chtěla jsem až budu mít odrozeno. Moje stabilní váha byla vzdy 60kg, po dětech jsem se vyzrala na skoro 100kg, kdy doháním jídlo za celý den, co nestíhám večer.
Mám dotaz, jsem 4 měsíce po porodu, jak dlouho zhruba trvá celý proces, obehavani vyšetření a dostání termínu? Přečetla jsem skoro celou diskuzi, stále se nic nezměnilo u pojišťovny 211?
Zatim kojím, takže by mi vyhovovalo tak půl roku celé trvání, což po vašich příspěvcích by tak i odpovídalo. Ještě jeden důležitý dotaz, jak dlouho se setrvává v nemocnici? Někde jsem se dočetla, že az 5 dní, teď poslední roky čtu, že je to pouze 1-2 dny.
Diky

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.19 23:28
K.PP

Dobrý den. Tedy u pojišťovny 211 je změna. Už se nečeká, pojišťovna platí už včas a bez problémů stejně jako všeobecná. Já přestoupila k všeobecné a doktorka mi řekla, že zbytečně, že už s 211 je vše v pořádku. Celý proces mi trval od první schůzky 28 října do operace 5 prosince. Vyšetření provedou přímo na klinice. Termín si můžete dohodnout sama s lékařem. V nemocnici zustanete pokud nebudou problémy tři dny. Tedy třetí den jdete domů. Zůstane tam jen tak dlouho dokud nezačnete přijímat stravu. tedy první den 3 kostky ledu. Druhý den čaj, vodu, bujon… Když budete ok, nebudete zvracet, případně říhat, jdete třetí den domů. Držim palce a nic se nebojde, vše jde jak po drátkách a výsledek stojí zato… :)

K. PP
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.19 23:40
@LINK64
Děkuji za pohotovou odpověď, že zákroku strach nemám, přežila jsem dva porody, tak už přežiju vše :D spíš mi jde o to, zda bych neměla ještě chvíli vydržet, když je dcera tak malá, neumím si představit být bez ní dvě noci :,(
Tak uvidíme, poslala jsem dnes formulář na kliniku.
LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.19 23:47
K.PP

Problém vidím jen v tom, že dcerku nebudete moci minimálně 6 týdnů zvedat a nosit. Smí se zvedat a nosit zavazadla jen do pul kila. Ale na klinice vám sami nejlépe poradí se vším. Jestli počkat nebo ne. Já Vám držim palečky..

K. PP
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 11:50

Tak 24.1 jsem objednana na konzultaci. Už se nemůžu dočkat.

JaJSo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 12:15
kolik stojí plikace

Dobrý den, chci se zeptat jestli vite kolik operace stojí? Je mi jasné, ze kazda nemocnice to ma jínak. A proc se ptam? Vidim to jako reseni u sebe i kdyz mam „jen“ BMI 28, cili nadvaha. Co zhubnu max 8 kg, tak to mam zpet…a obavam se, ze tim padem bych na tu operaci „nedosahla“. Na netu nic nenasla. Tuk ma v horni casti tela, takze tucne bricho, ruce a tusim, ze mam nabeh na cukrovku.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 18:24
JaJSo

Jak jsem psala, zákrok je zadarmo. Je plně hrazen pojišŤovnou. Jediné co se platí, když si na recepci před operací koupíte zdravotní punčochy. (300 kč) Jinak nic neplatíte.
PRO K.PP gratuluji a držim palce ať vše dopadne jak si přejete :mavam:

JaJSo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 18:32

Ale zadarmo to resi u tech, co maji daleko vyssi BMI 40 a vys, nebo nejmene 35 BMI,ale k tomu zdravotni komplikace. Kdosi me rikal, ze pry nekteri, kteri to nesplnuji se jeste dokrmuji, vyziraji, aby to splnili a nemuseli si to cele platit.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 19:15
JaJSo

Pokud nesplňujete BMI, musíte mít nějaké choroby. Např. Vysoký tlak, spánkovou apnoe, Cukrovku. Ale nejlepší je zavolat přímo na kliniku a poptat se tam. Jsou moc hodní a vstřícní, určitě poradí. Jestli dokrmují, to nevim. Ale vim, že plno lidí tam šlo na plikaci a nakonec zhubli bez plikace, jen dietou, co jim na OB Klinice dali. Zavolejte jim a určitě vás pozvou na schůzku a tam si o všem promluvíte. Nebojte, jsou bezva.

Magdalenka8
3 příspěvky 2.1.19 19:17

Chci se zeptat zda pokud je schválena plikace a zhubnu třeba 3 kila odvolaji ji.

JaJSo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.19 19:38

Děkuji, ja jsem z Olomouce, dostala jsem reference do Ostravy. OB klinik je myslim az Praha. Nic z toho jinak netrpim, i kdyz cukrovku asi nabeh mam velky…maji to i rodice …mam tu smulu navic, ze tuk se me uklada na brise, toz cekam kdy me pukne srdce:-),ale sranda to neni.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.19 17:37
Magdalenka8

Nebojte, neodvolají pokud si to nebudete přát…
JaJSo, OB je v Praze. Ale stejně bude nejlepší si zavolat na kliniku do Ostravy a přeptat se tam. Odborníci poradí lépe než my. A pokud Vám hrozí nějaké nebezpečí, oni pomůžou. Držim palce. :mavam:

Pupiokl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.19 22:51
Plikace a zvedání těžkých "věcí"

Dobrý den, příští týden začínám kolečko, ale trochu mě teď vrtá červík, jestli to zvládnu o operaci, resp. rekonvalescenci s dětmi… je tu nějaká maminka malých dětí, která to podstoupila? Starsi je 5, to bude v poho, ale mrňous ma 16m (13kg) a dr.mi rekla, ze kdyz beha, ze uz je to bez nošení v poho, ale preci ikdyz vynecham chování, tak proste zvednout z postylky, do kočárku na prebalovak, do židle na jidlo… jak dlouho bych neměla zvedat? Přeci ho na několik týdnů neodlozim do babyboxu?

barvys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.19 17:33
bandáž verzus plikace

Dobrý den všem,

po přečtení vašich příspěvků, mi to nedá nepřispět svou troškou do mlýna.
V lednu 2016 jsem se podrobila bandáži žaludku.V prvních dnech jsem se cítila skvěle. za 4 měsíce jsem zhubla 12kg, což bylo supr. Pak ale začali zdravotní potíže. Problémy s polykáním a trávením. Bylo to velmi nepřijemné a bolestivé. Paní doktorka zkoušela múj žaludek zklidnit léky, ale to se nepodařilo. V únoru 2017 jsme přistoupili k ostranění bandáže. Dva roky jsem si dala pauzu a za 14 dní mě čeká reoperace tzv.plikace. Tak jsem na to zvědavá. Nejsem už nejmladší (50), tak jen doufám, že vše se obejde bez komplikací :-). Určitě vložim příspěvek až to budu mít za sebou.

evelinas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.19 22:21
kolečko - gastro

18.3. 2019 jdu na první konzultaci na OB kliniku. BMI 37,07 a do toho cukrovku. Rozhodla jsem se s tím něco udělat. Když tak pročítám diskuzi, zaráží mě, co tady píšete o gastro vyšetření žaludku. Já jsem na něm byla v nemocnici v Č. Budějovicích a byla to úplná pohoda.
Nastříkali mi něco na znecitlivění do krku, do pusy dali něco, abych jí nemohla zavřít. Nic jsem nepolykala a hadičku mi prostrčili normálně do žaludku. Vůbec jsem nepostřehla, že by mi něco prošlo krkem, žádné dávení a zvracení. Jenom jsem pak cítila trochu tlak v žaludku. Je divné, že by to v Praze dělali jinak? :dance: Nebo, že by to v Budějkách uměli lépe? :nevim:

Zanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.19 23:51
Barvys

Dobrý večer jsem po plikaci 2 měsíce a 30kg dole jde to krásne dolů a je to samozřejmě velké omezení ve stravování ale za výsledek to stojí plikace byla vlastně to první co mi na OB klinice nabídly je to mnohem šetrnější nežli bandáž žaludku a podobně takže vám držím palečky ať vám vše dobře dopadne tak jako mě :mavam:

barvys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.19 17:40
kolečko - gastro

Určitě to dělají všude stejně. Nicméně i já trpím tzv. dávivým reflexem. Buďte ráda, že toto vyšetření snášíte v takové pohodě :) . Pro mně i lékaře -neskutečné utrpení :D

barvys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.19 17:43

:mavam: děkuji. už mám termín - 14.2. Skvělá oslava Valentýna :lol:

barvys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.19 21:42

Zdravím, já měla bandáž přesně rok. Zhubla jsem 12 kg, ale trápili mě zažívací potíže, tak jsem si ji nechala vyndat. Dva roky jsem si dala pohov, sice jsem nabrala 12 + navíc, ale aspoň jsem se srovnala. Za 4 dny mě čeká plikace na OB klinice. Vše proběhlo bez problémů. Dokonce mi bylo řečeno, že od bandáží se pomalu ustupuje, protože to hodně lidem nedělá dobře. Obraťte se na svého lékaře popřípadě na jinou kliniku, jako jsem to udělala já.

lustenina1986
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.19 08:29
Plikce a děti

Ahoj,
taky by mě zajímalo, jestli na plikci byla nějaká maminka?
Mám dvě děti 6 a 2 roky. A i přes to, že mám BMI 48! tak jsme celkem aktivní.
Minimálně zvedám malou na záchod, do auta, utahuju autosedačku. Ale beru jí ven odrážedlo, chodím s oběma dětmi plavat.
Jak moc velké omezení to bude?
Termín první návštěvy mám na 4.4.2019. A trochu řeším co a jak. Samozřejmě bych to měla co nejraději za sebou a co nejrychleji byla na co nejnižší váze. (Pro mě je ideální prej 58kg, to si vůbec nedokážu představit, se svýma aktuálníma 128kg). Zároveň ale plánujeme letos s dětmi letět k moři. Dá se to zvládnout po operaci, jak dlouho? Nebo se mám zkusit domluvit na zákroku raději až po dovolené?
Teď si vyčítám, že jsem byla hloupá, že jsem to tak dlouho odkládala a snažila se jen sama. Kdybych se rozhoupala dříve, nejen že jsem teď mohla mít nějaké kilo dole. Ale kdyby mi zákrok udělali už někdy v prosinci, v létě už by bylo určitě vše OK

evelinas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.19 11:27
podobný problém

Dobrý den luštěninko! Řeším něco podobného. 1. Chtěla jsem jet s nejmladším do Chorvatska, protože ještě nikdy nebyl u moře. 2. Jsem učitelka, takže bych ráda šla na plikaci o prázdninách, abych nemusela chybět. Také přemýšlím, zda jet nebo ne na dovolenou. Po plikaci bych si to asi nedovolila, co kdyby vznikly nějaké komplikace. Chtěla bych se proto zeptat, zda je tu někdo, kdo jel po plikaci k moři, jestli to bylo bez problémů a za jak dlouho po zákroku jste jeli ? Evelína

Lekynek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.19 18:50
plikace

Ahoj, ráda bych si přečetla zkušenosti těch, co jsou po plikaci déle než rok, dva. Následky, jestli dále hubnou, jestli už ne apod…
A ještě jedna otázka - předpokládám, že je to o nemocenské. Za jak dlouho půjdu do práce??? Lenka

Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Další »
Váš příspěvek