Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Majky113
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.18 18:40

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak to na ob klinice chodí. Chtěla bych se tam objednat a zajímá mě, zda tedy musím mít doporučení od doktora a v jaké vlastně fázi obezity musím být, aby mě vzali. Mám jen lehkou, tak zda mě tam vezmou a nevíte jaká je objednaci doba? A co tam semnou všechno vlastně budou dělat?
Děkuji za odpovědi ????

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.18 09:39
Zdravím anna 57, Vendy48 a ostatní ženy.

Ještě jednou zdravím ženy anna 57,Vendy48 a dále ostatní ženy :-)…Nepsala jsem tu přesně 1.rok.Tak se znova představím je mi 34.let a 4.1.2018 jsem podstoupila při váze 112,5kg plikaci na Ob klinice,zhubla jsem na 78kg a váha se držela cca do prosince 2017,nyní mám o 10kg více,né proto,že bych se přejídala,ale proto,že jsem ve 32.tt těhotenství…čekám čvrtou holčinu :D ,porce dodržuju,ale sladkýho jím mooooc a díky tomu mám trochu vysoký cukr,tudíž chodím do dia poradny a zatím bez léků.Na kontrolu v ob mám přijet po šestinedělí v září 2018 tak snad bude vše v pořádku a kg půjdou opět dolů…Jinak držím všem palce,co se rozhodli pro opku. :mavam: :mavam:

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.18 09:40
opravuji se

opravuji plikaci jsem podstoupila 4.1.2016 :oops:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.18 11:21
pro Majky113

Dobrý den, než jsem šla na plikaci pročetla jsem si co se dalo. Různé diskuse a především v této skupině všechny příspěvky od začátku, také http://www.bandingklub.cz/. Dozvíte se zde vše co potřebujete a při první a ev. další konsultaci s lékařem si doplníte to co ještě nevíte nebo se budete chtít ujistit a stále jsem nebyla rozhodnutá. Nedá se vše popsat v jedné odpovědi na váš dotaz. Pokud chcete skutečně vážně řešit svůj problém věnujte mu čas a přemýšlejte o to proč to chcete a co od operace čekáte. Sama operace není „samospasitelná“ , ale jen pomocná berlička pro cestu ke zhubnutí a novému životu. Znám lidi, kteří „báječně“ po operaci zhubli, ale do dvou let mají vše nazpět možná i něco navíc. Já sama jsem po plikaci asi 1,5 roku, zhubla jsem 30 kg. Nic není samo sebou, stále jsem si vědoma, že jsem se dala na cestu, jejíž průběh musím mít stále na paměti. Hodně štěstí!

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.18 23:42
Jaded 32

:mavam: moc zdravím Jani,už jen někdy přečtu,jinak sem nechodím,ale musím reagovat :) ,hlavně blahopřeji k očekávanému přírůstku :kytka: ,plikaci v OB klinice jsem podstoupila 21.ledna 2016,váha 116kg,úbytek na 83kg,nyní mám cca 85kg,porce i čas stále dodržuji,zvykla jsem si :) Z velikosti č.56 nyní č.46-48,jak co.Pozitivní je normální tlak,spíše nízký a diabetes také nehrozí :) ,negativa? Asi jen povolená kůže,v oblečení není vidět a lítost,že jsem na plikaci nešla dřív. Ano,je to jen berlička,zbytek je v hlavě,nejsem hubená ani tlustá,jak řekl kolega mému příteli: je akorát :D Jinak na sladké moc nejsem,miluji maso :lol: ,občas hřeším,zmrzlinu si dám,přílohy minimum nebo vůbec.Jani,přeji jen to nej :kytka: zdravé mimi :D :srdce: a Všem ostatním doporučuji :mavam: :mavam:

25mates
1 příspěvek 26.7.18 11:11
Plikace

Ahoj, jsem týden po plikaci, vše jsem od začátku zvládala dobře, po operaci jsem byla mile překvapená že to opravdu nebolí, jediné co mě na J. I. P. po probuzení bolelo, byli záda :roll:, ale hned jsem se z toho vyspala. Já neměla žádné zvracení, prostě nic, klidně bych šla druhý den domu :) Tekutou stravu taky zvládám dobře, jen s čím mám docela problém je že mám pořád žízeň, piju po ločkách, často ale nějak se z toho nenapiju. Nejreději by jsem do sebe nalila litr vody, vím že to nejde, ale neporadíte někdo jak na tu žízeň?? :think:

A ještě by mě zajímalo jak to řešíte s jídlem třeba na dovolené?? Přeci si v restauraci neobjednám 100ml jídla :D Jde mi o to že za 4 týdny jedu na dovču a budeme různě cestovat a stravovat se právě v těch restauracích. :roll:

kesibi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.18 13:17
po plikaci

Ahojky, zdravím váa všechny.
Mám dotaz, jsem po plikaci od 25.7.18, takže už na kašovité stravě.Bez zvracení, jen po příhodu domů jsem cca po 2 dnech měla i průjem , který ustal a nyní jsem nebyla již 4 dny , v info. píšou , že zácpa je normální, jasně 4 dny není nic, ale má s tím někdo nejakou zkušenost? S DÍKY A OMLOUVÁM SE ZA TOTO TÉMA-))))

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.18 02:28

Dobrý den, měla jsem se zácpou problém asi 2-3 měs. brala jsem Lactulosu do vody, samotná je hrozně sladká. Pak se to nějak upravilo, ale občas mám problém, nicméně myslím, že je to u mě nyní spíše otázka psychiky.

kesibi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.18 09:48
@miami1 píše:
Dobrý den, měla jsem se zácpou problém asi 2-3 měs. brala jsem Lactulosu do vody, samotná je hrozně sladká. Pak se to nějak upravilo, ale občas mám problém, nicméně myslím, že je to u mě nyní spíše otázka psychiky.

DĚKUJI ZA NÁVOD , ASI TÉŽ LACTULOSU ZAKOUPÍM,JSEM NA KAŠI TEPRVE 4 DEN, NECHCI PLAŠIT, V LETÁKU JSEM ČETLA , ZE TJ . NORMÁLNÍ, LOGICKY VZATO PO TÉKUTÉ NENÍ MATERIAL. kAŽDOPÁDNÍ DÍKY ZA PŘEDANOU ZKUŠENOST.

Nicol28
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.18 20:27

Mohu se zeptat, kolik budete platit? Když si to hradíte celé sama?? :) :) :)
Děkuji za odpověď

emink
1 příspěvek 9.9.18 13:07
dotaz

Ahoj holky, jsem zde nová. I já mám zájem o plikaci žaludku. Nemohu se nikde dočíst, kolik zákrok stojí. Nevím ani , kde se mám obrátit. Jsem z Karviné, takže zákrok určitě řešit v Ostravě. Je mi 55 let a vážím 96kg při výšce 165cm. od svých 40 let řeším nadváhu. Pořád dokolečka dokola. Diety, cvičení, procházky s pejskem. Mám invalidní důchod na páteř druhého stupně, takže nadváha je pro mě utrpení pro mé bolavá záda. Mám výhřez ploténky 9cmm, což je hodně. Myslíte , že s ohledem na moji páteř by mi to mohla zaplatit pojištovna? Bojím se, že mi řeknou, že at´ˇ zhubnu. Jenže at se snažím jak se snažím kila se mě drží. Chodila jsem cvičit 3 krát týdnně a brala krbičkovou dietu. Za půl roku jsem zhubla pouze 5kg. Dokonce i výživová poradkyně mi řekla, že se s tím nesetkala. Jěště chci podotknout že kvůli mé menopauze beru hormony. Konkrétně klimonorm. Přobrala jsem z něho 16 kg. Dokonce jsem držela dietu, Cambridge diet, pití jen koktejlu a polevek a kaší. Mě to šlo opět pomalu dolů. Opět paní mi řekla, že se s takovým malým úbytkem za 3 měs nestkala. Opravdu jsem poctivě vše dodržela. Dodržovala jsem i jíst malé porce atd atd. je mi 55 let a už jsem z toho unavená a hlavně psychicky na tom špatně, proto jsem se rozhodla pro operaci. Budu ráda, když mi některá z vás odpoví. Děkuji Jana

Miroslava Mutinová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.18 21:12
plikace

Dobrý den odpovídám na váš dotaz.Já jsem z Ostravy,našla jsem si OB kliniku v Praze,objednala jsem se před měsícem a jedu tam 21.11.2018,tam se všechno dozvím.Vše hradí zdravotní pojišťovna i plikaci.

aaabbbccc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.18 13:54
Prosím o zkušenosti

JADED32 Dobrý den, moc moc prosím. Napsala byste mi prosím e-mail ohledně toho, jak jste se po plikaci žaludku měla? Bojím se, že bych to tady na stránkách už nedohledala. Můj e-mail je Leminx@seznam.cz . Popřípadě prosím napište kdokoli, kdo má zkušenosti s Plikací žaludku.
Moje největší otázky jsou asi: Proč jste si vybrali zrovna metodu Plikace žaludku? To vám určil lékař nebo jste mu to podsunula, že to takto chcete? Jaký byl ten zákrok a jak jste se cítila po operaci? Žádanku na zákrok vám vypsal který lékař? Jak dlouho jste byla na neschopence a kdy jste mohla začít,,normálně,, fungovat?
Moc děkuji za odpověď. A říkám, budu moc vděčná, když napíše kdokoli ;)

aaabbbccc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.18 13:58

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat.. Tento způsob zmenšení žaludku vám naordinoval lékař nebo jste si to vyžádala? A proč? Mě se tedy také zdá být ze všech možný jako nejlepší ale zajímal by mě váš pohled… :) Moc děkuji za odpověď

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.18 03:14

Typ zákroku z přípravných návštěv u lékaře a především z předoperačního „kolečka“, které trvá docela dlouho. Mě lékař vysvětlil pro a proti u všech způsobů operace žaludku a nechal mě nějaký čas na rozmyšlenou. Ve finále jsme se shodli na plikaci. Tato operace je mj. vratná, kdykoliv by bylo u jakéhokoliv důvodu udělat krok zpět.

hirca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 17:55
Čekám...

Zdravím, dnes jsem odeslala mailem vyplněný dotazník na OB kliniku , po 2 hodinách mi volali z recepce a dali mi termín k vyšetření na 10.12.2018. Tak uvidím co se bude dít a co mi doporučí. Je mi 59 let , při výšce 161 cm vážím 95 kg. Léčím se se štítnou žlázou, mám vyšší tlak a nedávno mi byl diagnostikovaný obstrukční těžký syndrom spánkové apnoe. Dále mám artrozu celé páteře a velikých kloubů. Samozřejmě mě trápí chronické bolesti zad, kotníků a nártů. Takže omezený pohyb, únava a z toho nevyspání deprese. Snížení hmotnosti by mi pomohlo ke zlepšení zdravotního stavu. Samozřejmě až se dají věci do pohybu, budu ráda informovat.

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 02:00
PRO ANNU 59 číslo nevím určitě :-)

Pro Annu, dlouho jsme Vás tady nečetla, budu ráda, když se třeba zase někdy ozvete, četla jsem příspěvky z let předešlých a byla bych ráda, kdybych se na Vás mohla se tam obrátit o radu. Jsem :) asi stejně staré (respektive mladé :-))

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 02:02
Pro všechny

Dobrý den, jdu na operaci (plikace), někdy 14. listopadu, je tu někdo s tímto termínem? Jedná se o OB kliniku v Praze. Jinak mohu podat info ke všemu až do schválení operace, to už mám za sebou : - )))

hirca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.18 10:33
Prosba...

Dobrý den, jsem objednána na první konzultaci ohledně mé nadváhy II. stupně na 10.12. Mohu vědět co mě čeká a co vše následuje , než vám operaci žaludku doporučí ? Děkuji předem za info. Irena Ch.

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 12:01
Pro HIRCU

Zdravím, zkusím to vzít ve zkratce, došla jsem na pohovor a rovnou jsme si řekla o operaci, protože ostatní pokusy, jak shodit 35 kilo, byly marné. Nabrala jsem po tom, co jsme po dvaceti letech přestala kouřit (dvě krabičky denně). Nekouřím třetí rok a kila se mne drží dál.

Na OB klinice v Praze nabízejí dva druhy operací, pro lidí s BMI 35 ( s dalšími nežádoucími jevy jako je třeba cholesterol) a jednou z nich je plikace. K tomu jsme musela nejdříve oběhat tzv. kolečko, měla jsme to vždy po několika do jednoho dne neb dojíždím.
První byla nutriční poradkyně 17.7 a musela jsem mít s sebou jídelníček za poslední týden.
Další termín byl až 24. září na internu, klasické vyšetření.

Pak 16. října jsme měla chirurgii, povídání o operaci, pak gastro, je tam víc možností, ..nosem , ústy a případně s injekcí. Z toho jsme měla docela vítr, ale byli tam dva pánové, doktor a zdravotní bratr, oba dva naprosto skvělí, nosem mi to nešlo, upozornila jsem je, že dávím i u zubaře, ale než jsme se nadála, měla jsem cosi na puse a už to jelo, celé to netrvalo snad ani pět minut. Krk nebyl pak nateklý, jíst jsme mohla hned, nic nebolelo.

Další termín jsme měla 1. listopadu a to byla opět nutriční, vysvětlila mi, jaks e stravovat po operaci, pak sono, našli mi kámen ve žlučníku 2 cm, ale evidentně se mu tam líbí, takže v pohodě zatím a opět chirurgii, kde už jsme jen domlouvali termín na operaci a pak v přízemí na recepci také termín předoperačního vyšetření na interně, odběry a podobně (musí se přinést ranní moč). Tam jdu 6. listopadu, na operaci nástup 13. listopadu a pak další den operace.

Před gastrem a sonem jsem nejedla a já snad ani nepila.

Tak nějak jsme se průběžně dozvěděla, že si budu muset po změření na interně zakoupit jakési punčocháče za 300 Kč. Dál jsme si našla nutridrinky na netu bez vlákniny a bílkovinu v prášku Protifar.

Pokud projdou odběry v klidu, ještě si zkusím najít nějaké odměrky na pití a tekutou a kašovitou stravu a uvidím. :)

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 12:04
Sorry za překlepy

… a ještě jsem si vzpomněla, že i před odběry na předoperačním vyšetřením na interně se nesmí baštit, tedy na lačno.

hirca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.18 12:35
Děkuji.

Děkuji za info. a držím palce. Mě by stačilo 20-25 kg dolů. Nechci v mém věku vypadat..zezadu lyceum zepředu muzeum. Samozřejmě mám i zdravotní potíže ,vysoký tlak, štítná žláza, artroza páteře, kloubů a poslední zjištěná diagnoza těžký , obstrukční syndrom spánkové apnoe. Takže jsem ráda že , vyřízení operace není dlouhodobá záležitost. Měla jsem strach aby to netrvalo rok a nenutili mi diety.Ještě dotaz, to gastro jste absolvovala ve vašem regionu, nebo jste musela na vše do Prahy? Já jsem z jihu Čech, takže mě zajímá co vše před operací v Praze a co můžete blíže domova. Když tak můžete psát i na můj email irenachynova@seznam.cz Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. I.Ch.

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 12:42
Pro Hircu

Kromě rentgenu srdce a plic, na které jsem zapomněla (omluva), jsem na všem byla na OB klinice.

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 12:43
pro Hircu

Já raději píšu sem, neb a protože jsem po operaci obou očí, jedno dva týdny a druhé týden, tak to vidění není zatím až tak ideální a tady si mohu zvětšit písmo na prohlížeči :-)

hirca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.18 14:32
Omluva...

O.K. beru na vědomí a omlouvám se zároveň. Hezký den a ať jsou oči v pořádku co nejdříve. I.Ch.

michel83
3 příspěvky 5.11.18 19:42
Plikace rozmotana

Všechny zdravím. V květnu jsem podstoupila plikace původní váha 116 říjen 104kg. Podařilo se že jsem otěhotněla i přes prášky ale ve 4 měsíci jsem potratila ????a teď mám 109 kg určitě se mi plikace rozmotala a strašně se stydím zajít k lékaři na ob kliniku že mě servou. Prosím na někdo zkušenosti s romotanoz plikaci

CERT04
28 příspěvků 5.11.18 23:29

Sama zkušenost nemám, jsem před plikací, ale potkala jsem tam paní, co se jí taky uvolnila plikace a přístup všech na OB klinice prý byl i tak skvělý. Navíc byla přesvědčená, že si to zavinila sama, netuším proč, ale i tak s ní jednali prý pohodově.

CERT04
28 příspěvků 6.11.18 17:14
předoperační vyšetření

Dnes jsem byla na OB klinice na odběrech, pak nějaká měření dechu, srdce a podobně. Potom jsme byla odvelena k paní primářce, která mne také ještě prohlédla, vyzpovídala z případných nemocí nebo alergií a tak podobně a příští týden jdu na operaci. Ve čtvrtek ráno si mám zavolat na OB kliniku a dozvím se, kdy přesně na ni půjdu.

S sebou budu potřebovat toaletní potřeby, ručník, nějaké ty noční košile. Já si budu brát i vlhčené ubrousky, kapesníčky papírové a píší v poučení něco na čtení. Nicméně se ve čtvrtek se poptám, chci si tam vzít tablet a mobil, prý je celá klinika připojena na internet.

Něco jsem někde četla, že pokoje mají dvě skříňky a dva toaletní stolky, tak jsou asi pro dvě osoby, telka na pokoji prý je.

Na odběrech si vás také změří a do papíru Vám připíší Vaše velikost (obvod stehen). Je to z toho důvodu, že si pak na recepci koupíte speciální punčocháče proti trombóze. Stojí 300 Kč. Další věc, kterou jsme pořád neměla pořešenou, jsou krabičky o obsahu 150 ml. Pak jsme si všimla, že takové prodávají na recepci, buď po třech za 200 Kč nebo jednu za 67 Kč. Až po horní okraj mají větší obsah, ale po začátek okraje je to právě těch 150 ml. Ty budou pak potřeba pro odměřování jedné dávky jídla.

Pak mne ještě trápil fakt, že tablety budu moc jen rozdrcené a já se míním dobíjet tabletami z herbíku, neb je používám, už roky a jsou skvělé. Takže jsme sháněla hmoždířek a něco, čím bych si takovou tabletku rozbila či spíše rozmělnila na prášek, sehnala jsem v domácích potřebách, většinou si to lidé kupují na rozmělňování koření.

Ještě jednu věc jsme si musela pořešit a to, čím se vlastně budu stravovat po operaci pak doma. Hodně jsme hledala a četla a tak různě a ve finále jsme si naobjednala nutridrinky a bílkovinu v prášku (Protifar). Tu Vám přímo doporučí na OB klinice, zbytek zkusím vyplnit vývary nebo zeleninovou šťávou, případně ovocnou.

Já bych to sem ani takhle nevypisovala, ale sama jsme v tom tápala a tápu docela hodně, tak jsme si řekla, že to, co už mám za sebou zde popíšu, abych ulehčila ostatním hledání informací. Tak snad to někomu i pomůže. :srdce:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.18 19:34

Doporučuji myslet na to, že infuze bude v předloktí zavedená delší čas a je potřeba mít rukáv u noční košile dost volný pro vyhrnutí. Neměla jsem to a dost mě to škrtilo a trápilo. Pak jsem měla sebou i desinf.gel, hodil se mi na kdeco. Přeji vám hodně zdraví a štěstí. Jsem po plikaci 1,5 roku.

CERT04
28 příspěvků 6.11.18 20:53
miami1

Moc děkuji, tohle mne nenapadlo, ale zařídím se podle toho. Ten dezinfekční gel nemám, ale pravdou je, že se hodit bude. Moc a moc děkuji, mně se opravdu hodí každá dobrá rada, hezký večer :)

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.18 03:18

CERT04 - mrkněte na str. 49 dávala jsem tam několik příspěvků se zkušenostmi po operaci. Třeba vám trochu pomohou.

CERT04
28 příspěvků 7.11.18 10:55
pro MIAMI

Moc děkuji, ráda se podívám a se mnou určitě i ostatné noví (či nové). Děkuji :kytka:

CERT04
28 příspěvků 22.11.18 21:26
Škoda, že se tu moc nekomunikuje

Docela mne mrzí, že se tady moc nekomunikuje, ale asi je to tím, že každý po operaci ještě trochu tápe a to sem jukne, ale jak ubíhá čas, už tu potřebu nemá. Nicméně i tak bychom tu měli dál psát, aby ti další, co se teprve rozhodují, měli nějaká vodítka. Třeba bychom tím pomohli stejně tak, jako moc pomohla mně MIAMI a pár dalších děvčat tady.
:P

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 20:28
Zdravím všechny

Ahoj všem. Píšu sem poprvé ale pročítám si tady příspěvky už od léta, kdy jsem se rozhodla, že pujdu na OB kliniku na Plikaci. Nikdy jsem nebyla silná, spíš naopak, ale před dvěma lety jsem najednou přibrala za 3 měsíce 40 kg a nikdo neví proč. Všechna vyšetření v pořádku, diety nepomáhají. Na OB mi paní doktorka řekla, že jsem vhodný adept na plikaci. Moc se těšim a hodně jsem se na ten zákrok upnula. Moje sousedka po operaci krásně zhubla. Já se ale bojím, že moc nezhubnu. Mám 111kg a paní doktorka mi řekla, že cílová váha je 90 kg. To se mi zdá strašně moc. Já bych chtěla mít zase aspoň 70 kg. Jsem malá 165 cm… a jak jsem to tady pročítala, moje nadšení trochu ochladlo, někdo nehubne, někdo jen málo… strašně ráda si čtu pozitivní články, kdy děvčata hubnou hodně :lol: A modlím se, aby se mi také podařilo zhubnout co nejvíc. Mám už za sebou pár vyšetření. Ještě mne čeká příští týden psycholog a chirurgie… A pak právě nevím. Paní doktorka mi při první návštěvě řekla, že nic neslibuje ale moha bych jít na zákrok už v prosinci. Kdy a jak se dovim termín operace?? Řeknou mi ho na poslední návštěvě na chirurgii, nebo si budu muset volat? A co mne čeká po kolečku? 28.11 budu mít kolečko hotové. Vím, že mi tam asi řeknou co dál, ale jsem nedočkavá a ráda bych věděla co bude dál už teď :) Mrzí mne, že už si tu děvčata moc nepíšou, strašně ráda si sem chodim číst a nabírat rozumy. A teď už dlouho nic… Tak šup, šup, holky pište :dance: budu se těšit…

CERT04
28 příspěvků 24.11.18 10:52
pro LINK64

Zkusím si to vrátit v hlavince, poslední chirurgie, tam jsme se dozvěděla termín operace , ale hlavně jsem dostala pak dole na recepci termíny na předoperační vyšetření. To bylo 1. 11., 6. listopadu jsem měla předoperační a 13. listopadu nástup na operaci a operaci 14. 11. 2018.

Celé je to tady ode mne popsané o kousek výše.

Teď jsem desátý den po operaci, včera jsem byla na OB klinice na vyndání stehů, dole mám zatím šest nebo sedm kilo a pan doktor mne upozornil, že tento rychlý úbytek se pak zastaví na čas, kdy budu přecházet na pevnější stravu a časem se upraví na úbytek 2 - 3 kila měsíčně. Jdu z nějakých 102-100 kil a chtěla bych taky na 65, i když to už jsme bývala dost vychrtlá při výšce 163 cm. Psycholožka mi řekla, že budu ráda, když se dostanu na 70 kilo a když si to udržím, může mít pravdu. Uvidím, ale nijak se tím nestresuji, protože každý úbytek je prostě ku prospěchu.

Ono ve finále, s novými stravovacími návyky stačí pak už přidat jen nějakou tělesnou aktivitu navíc a zase člověk buď bude ještě hubnout, nebo si přetvoří tuky na svalovou hmotu a oboje je přínosné. Naše svalová hmota totiž potřebuje ke své existenci daleko víc kalorií, než hmota tuková.

Tak sna to takhle bude stačit, pokud ještě nějaký dotaz, stačí písnout. :mavam:

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 11:39
CERT04

Děkuji za odpověď, už jsem měla strach že tady už nikdo není. Vím, že budu a musím být vděčná za každé kilíčko, ale strašně moc bych se chtěla vrátit aspoň na původní váhu abych se vešla do starých hadříků. Je to motivace. Paní doktorka na první návštěvě chirurgie mi řekla, že cílová váha je 90 kilo. Což mne ranilo. Prý už nejsem nejmladší a metabolismus taky není co býval. Byla jsem smutná. Ale paní doktorka na interně mi řekla, že to záleží jen na mně. Když k chůzi na pásu přidám i rychlou chúzi s trekovejma hůlkama, tak určitě zhubnu i víc… No ten pohyb u mne nic moc. V práci se nalítám dost a po práci se mi asi nebude chtít běhat s hulkama po parku. Taky se bojim, jak budu dodržovat pravidelně jíst, když pracuji i v noci a den prospim. To se budu muset ještě poradit.. Jinak se moc těšim, konečně se to moje hubnutí snad posune k lepšímu. Taky se bojim, protže bolest snášim docela obstojně ale na žaludek jsem háklivá. Bojim se, že ta operace bude pro mne tedy zážitek. Ale nic neni zadarmo. Už aby to bylo za mnou. Na klinice jsou všichni fajn, zatim si nemohu stěžovat. Četla jsem v příspěvcích i komenty nespokojených lidiček, ale jsem optimista a věřím, že bude dobře. Doufám, že se mi žaludek nbude párat :D Mám vše připraveno, Protifar, nutridrinky i krabičky. Už aby to bylo za mnou. Jsem ráda, že tady jste, budu si psát o rady… Hezký den a těšim se na další povídání

CERT04
28 příspěvků 24.11.18 14:33
prio LINK64

Tohle mne rozesmálo, prý nejsem nejmladší, mně bylo letos šedesát a v podstatě jsme babka bezzubá, to bude pro mne další šílenost, zubaře hledám už tři roky, ale…udělala jsme to přesně stejně…nakoupila jsem to samé, ještě na té poslední návštěvě před operací Vám řeknou, abyste si zakoupila dole na recepci punčochy, kvůli pooperačním problémům ( prostě aby nedošlo někde k tomu, že by nám krev pěkně neproudila, jak má), tohle moc neumím vysvětlit ale je to obrana proti embolii. I si Vás přeměří a sdělí Vám požadovanou velikost. Jenže…jak jsme to popsala, nástup, ráno, operace, člověk se ani moc nestihne bát ten den, záleží, kdy jde na řadu. Po operaci Vás dotují výživou, léky na bolest a nevím, na co všechno, nejsme lékař, ale pravdou je, že mne nebolelo prostě nic. Leda tak hlava, strašně tam táhne studený vzduch kolem oken. Tomu , kdo to stavěl, bych dala vážně pár facek, litovala jsme, že nemám na hlavu kulicha ale jsem na tohle hodně citlivá. No a pak nastane takové to…budu blinkat, nebudu blinkat, někomu se bříško uklidní brzo, někomu později, to už jsme taky popisovala nahoře, jinou starost mít fakt nebudete.

A pak je příchod domů a systém, jíst pětkrát denně a mezitím pít…dle brožurky. Tady nastává trochu legrace, protože nutriční mi řekla, začněte na 75 ml a postupně to pak zvyšujte. Pan doktor mi říkal, zůstaňte na 100 ml, pokud nemáte hlad a brožurka píše o 150 ml. Takže si můžete vybrat. Pokud Vám to pomůže, můžeme si pak nějakým způsobem vyměnit čísla na telefon a můžeme to konzultovat denně i tak. Nebo klidně tady. Proti Vám mám náskok asi dva týdny, takže nic moc.

K tomu pohybu, u mne nehrozí jeho navýšení, v zimě topím a kmitám kolem uhlí a podobně a tak maximálně na dvůr, od jara do podzimu práce na dvoře a na zahrádce, nic moc. Možná , že časem zkusím pomaličku něco jako rotoped, jen se na tom stojí, teď si nevzpomenu na název, protože něco takového mám doma. A pak uvažuji, pouštět si „music“ a denně si tak hodinku zaskotačit, to je mi blízké, cvičení mi blízké prostě není, ale to až podle toho, jak to půjde. :dance:

CERT04
28 příspěvků 24.11.18 14:37
A aby to u mne byla větší legrace

… tak začínám péct 80 kg cukroví, je pravda, že ho pokaždé udám, ale nemám u toho chuť na sladké vůbec a to je dle mého hodně velký zátěžový test :-)

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 17:22
CERT04

tak už se mi to blíží, za dva dny jdu k psychologovi a druhou chirurgii… Už se těšim, už potřebuji znát termín operace abych věděla jak dál v práci. Budu ráda když se mi ozvete a předáte zkušennosti. ono těch 14 dní, 3 týdny co máte náskok, je bezva, aspoň to máte v čerstvé paměti. Jen doufám, že to stihnu ještě do vánoc, v lednu měnim práci a nerada bych dlouho marodila. Co se týká sportu, eeeee.. to neni nic pro mne. Kdysi jsem jezdila na koních, ale to už je 25 let :) pak jsem chodila do posiloven, ale tam jsem nikdy nezhubla, naopak mi rostly svaly.. :lol: Moje sousedka necvičí vůbec, na operaci byla před rokem a už je poloviční. A vy běháte po zahrádce, to je taky pohyb. A já nic… ale mám tady běhací pás, tak se budu snažit trochu hýbat. Opravdu potřebuju zhubnout. Protože jinak by mne ta obezita zabila. Už takhle mne všechno bolí, funim, zadýchávám se, nic mne nebaví. Jen bych ležela u televize. Ještě že mám psa a musim s nim ven. S množstvím jídla a pití to snad přehánět nebudu. Paní doktorka,výživová i na interně mi řekla, že těch 120 až 150 vubec nemusim dodržovat. ˇˇRíkaly, že pokud chci hubnout a nebudu mít hlad, je optimální dortžovat 75, max 100 ml… když opravdu nebudu trpět hlady, nemám jíst ani pít víc. Na pití jsem tedy lempl odjakživa. Kolikrát si večer, když mne začne bolet hlava, uvědomim, že jsem celý den nepila. To je zlé. Můj pitný režim je tragický. Tolik toho budu muset změnit. :zed: Na vánoce nic nechystám. Uždibovala bych :lol: teď mi kamarádka, co mi OB kliniku doporučila, řekla, že její kámoška byla minulou středu na plikaci a už má 6 kg dole… Tak snad i já něco shodim :dance: :dance: … Moje emailová adresa je: havlova.lenka@seznam.cz zatim papa a hubnutí zdar.. určitě se budu těšit na vaše novinky v hubnutí. :mavam: :mavam: :mavam:

CERT04
28 příspěvků 27.11.18 21:23
pro LINK64

Jen v rychlosti, cukroví nepeču pro sebe :-), ale od operace 14. 11, mám dole osm kilo a je pravda, že se to zastaví, jakmile přejedu na běžnou stravu. Pak budu spokojená i třeba za dvě tři kila měsíčně, naprosto. Dneska jsme si už trochu dopředu (mohu až od zítřka), dala bramborovou kaši a po tom pitném režimu to byla naprostá mňamka. Já si nemyslím, že zůstanu na 100 ml, i když je pravda, že mi to doktor na kontrole taky říkal. Nesmím mít hlad prostě. Jednu věc je ale dobré asi dodržovat od začátku, pětkrát denně jíst a pít dle té brožurky, snažím se to tak dělat, sem tam mám problém narvat do toho dne páté jídlo…ale dobré fakt je, jíst jídlo lžící od začátku. Mám tak jasně vyznačené, co je jídlo a co pití. No zajet se v tomhle režimu mi ještě chvilku potrvá. Zatím mi 100 ml bohatě stačí, ale do budoucna si říkám, kousek masa, nějaká příloha a zel. příloha, ono je to dohromady docela dost na objem, neumím si představit, že by mi to zaplnila jen dvě třetiny té krabičky, co prodávají na OB klinice. Na E-mail se ozvu ještě dnes. Hezký večer a držím pěsti.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 17:23
CERT04

Zdravím… Tak dnes jsem byla na předoperačních vyšetřeních. Za hodinku vše hotovo. Koupila jsem si ne recepci punčochy a hurááá, ve středu ve 14.00nástup a ve čtvrtek jdu na sál. Strašně se těšim, a trošku bojim. Protože já ozvracim každou narkozu. Ale pani doktorka mi řelůa, že se nemám bát, oni sami udělají vše pro to, abych nezvracela, protože by se mi mohly stehy rozpárat. Tak jsem v klidu. Zvracení jsem se bála nejvíc. Včera mi paní psycholožka řekla, že 90 kilo, to prý jsem moc optimistická. Když mám 112Kg. tak na 90 se dostanu těžko… Zas mi zkazila náladu. Když jiné ženy shodí 20,30 i víc kilo, proč bych já měla shodit max 20??? Ale pan doktor kutil se mne potom ptal, kolik bych chtěla vážit. Řekla jsem mu že 70 kg ale paní doktorka mi řekla, že nemám šanci, že budu vděčná za 90kg. A on mi řekl, že to neni pravda… Tak nevim. Už to nebudu řešit, prostě uvidim jak to pujde. Hlavně že to budu mít příští týden za sebou. A potom jako vy, se vrhnu na zubaře a na ortopeda… Prostě dám se do cajku celá za rok a den budu čupr kočka :lol: :lol: :lol: teda aspň doufám :P Jen ty vánoce o čaji, to bude paráda.. Štědrovečern večeře, voda a čaj :zed: :zed: bude legrace… tak hezký večer a já se letim ještě nacpat, dokud můžu :lol: :mavam: :mavam:

CERT04
28 příspěvků 2.12.18 17:16
pro LINK64

Zdravím , z té E-mailové adresy se mi to vrátilo a to jsme si ji odsud zkopírovala, doufám, že se máte skvěle, držím pěsti :-).

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.18 20:34
CERT04

to mne mrzí. zkontrolovala jsem adresu, ale napsala jsem ji dobře… 8o 8o havlova.lenka@seznam.cz to je divné, že nefunguje :nevim: :nevim: Už se mi to krátí, moc se těšim. Teď ještě navařit vývary a sbalit kabelu… Už aby to bylo za mnou. Písnu hned jak bude něco nového. Krásný Advent přeji :mavam: :mavam:

CERT04
28 příspěvků 3.12.18 10:33
pro LINK64

Tohle mi to napsalo, ale činím další pokus :-)

Zpráva pro <havlova.lenka@seznam od 2018/12/01 se nedala doručit.
Je přiloženo níže.

Důvod:

5.4.3 smtp; žádný platný záznam MX

Nepodařilo se zjistit příjemce poštovního serveru.
Trvalé selhání - Selhání serveru směrování

CERT04
28 příspěvků 3.12.18 10:34
pro LINK64

Moc se omlouvám, ale mám to opět znovu, jakoby server měl problémy, nebyla by další E-mailová adresa? :-)

Lizzzi
1 příspěvek 5.12.18 19:21
Dokumentace

Zdravím všechny!

Děkuji všem za sdílení vašich zkušenosti! Mám objednáno na vstupní vyšetření v OB kliniku a zajímalo by mně jestli po vás chtěli nějaké potvrzení/papíry od jiných lékařů, že jste měli konzervativní léčbu a nevyšlo vám to?

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.18 20:59
Lizzzi

Ahoj byla jsem na plikaci 20.11.2018 zatim mam dole 10 kilo což je úžasné sama bych to nedala ale abych se dostala k tvému dotazu žádné papíry ani dokumenty Ob klinika ode mě nechtěla stejně půjdeš nejdřív k chirurgovi ten se te zeptá na celkovou tvoji anamnezu zváží si tě atd. Nemusis se niceho bát jsou tam strašně milí a ochotní nebo alespon ja měla tuhle zkušenost jo a ještě budeš na recepci vyplňovat nějaký papíry ale to uvidíš sama no pak tě čeká tzv. kolečko což zahrnuje gastro, psycholog, nutriční, chirurg tak ti moc držím palce a věř mi není se čeho bát :)

CERT04
28 příspěvků 6.12.18 17:11
pro LIZZZI

Já tam šla jen proto, že mi to doporučila obvodní, ale bez jediného papíru v ruce. Na to, aby se mnou pracovali to stačilo. Pro operaci se rozhodnou ve chvíli, kdy máte BMI víc jak 40 nebo 35 a k tomu další potíže, třeba spánkové apnoe, vysoký cholesterol a podobně. Také se zajínmají (logicky) o Vaše předchozí pokusy zhubnout a tak dále. Nabídnou Vám také konzervativní cestu, pokud to zvládnete, tedy dodržovat určitý typ jídelníčku, rozhodnutí je pak na Vás. Dál pak bude záležet na výsledcích dalších vyšetření.

LINK64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 22:28
CERT04

zdravím. Tak už jsem doma z kliniky. Psala jsem sem hned druhý den po operaci, ale koukám, že to tady není. Ve středu odpoledne sem šla na sál, vše bylo v pohodě. Ani se mi nechtělo moc zvracet. Ale rvali do mne spoustu kapaček, byla jsem tak oteklá, že domů sem šla ještě mohutnější než na kliniku. Zvracela jsem jen dvakrát, po první a třetí kostce ledu. Domů mne pustili až v sobotu. V neděli a pondělí mi ještě nebylo nic moc. Byla jsem strašně slabá, při venčení psa jsem myslela, že v polovině odpadnu. Ale dnes už je mi mnohem lépe. jen mne stále tlačí žaludek. Nevim zda to patří k hojení, nebo mne bolí od hladu… Chtěla bych se zeptat, zda ta dvou týdenní tekutá dieta začíná už druhý den po operaci, nebo až příchodem domů??? Jsem stále nafouklá, ale mám 4 kg dole… ale nikde to neni vidět. Ale nevadí, doufám, že kila půjdou dolu dál… Jsem šťastná, že už je to za mnou :mavam: :mavam: :mavam:

Žanetka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 10:06
CERT04

Ahoj ja jsem byla na sale v utery a vlastne prvni jidlo jsem mela ve stredu vecer bujon no a vlastne od ty doby jsem pokracovala na tekuty strave ja kdyz jsem prisla domu tak jsem mela 7 kilo dole ted jsem po operaci 22 dni a mam dole 12 kilo a uz to zacina byt konecne videt co se tyce zaludku tak jsem byla nafoukla asi tak 10 dni nez se mi to srovnalo a hlavne nez me to prestalo bolet prej je to normalni vzdyt s tim zaludkem delaly takze je natekly jinak vam drzim palce ja jsem velmi spokojena zatim :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Další »
Váš příspěvek