Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.17 18:01
Biba 2017

Ahoj me operowali 3.4 a tebe? Stim pitim polalu tak jak ti napsala nutricni a jak se jinak citis ja sem jeste takova slaba :nevim: asi to je kratka doba mozna casem se to zlepsi :mavam: :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 15.4.17 22:58
Lendway111

Také 3.4. :D
Cítím se fajn, první dny jsem byla jako moucha, ale už pár dní v pořádku, síla se vrací :D

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.17 22:59
Biba 2017

Ahoj to sme byli obe operowani v ten samej den skoda ze sme se nepoznali osobne ja uz az tet se pomalu vracim do sil de my vse pomalu kolik vypijes vody za den ja zatim 1.5l a kolik si zhubla dej vedet mej se hezky :kytka: :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 20.4.17 12:34
Lendway111

Škoda, že jsme se nepotkaly. S vodou to mám podobně, vypila bych i víc, ale ten 1,5l mi stačí, nemám žízeň, jsem spokojená :D Až bude teplo, přidám. Nebo až budu cvičit.

S hubnutím to je zajímavé - od první návštěvy OB mám dole 9kg. Od operace 7kg. Na týden se to zastavilo už v pitném režimu. Ale vůbec to nevadí, naprosto svému tělu rozumím. Dokud nebude dostávat pravidelně najíst, nic nepustí. Teď už mám kaše, bude to v pohodě. Cítím se moc dobře, od příštího týdne (3T)už prý můžu zkusit rotoped - zatím opatrně. To bude fajn. Nebolí mě záda, je mi o dost volněji, mám z toho všeho vážně dobrý pocit :D

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.17 15:53
Biba 2017

Ahoj to super ze se cejtis lip uz je to stejny jen z rozdilem
Ze uz sem plikaci mela a tet ji mam po druhe a kolik si wazils jak si sla na operaci jestli nevadi ze se ptam ja mela pri prvnj operaci 115 kg a pri druhy operaci 100 kg a tet nevym pujdu se vazit az 3.5 haha to sem zvedava mej se hezky :mavam:

bizon1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.17 22:45

Víš hovno a kecáš hovadiny

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.17 19:50
JDU DO BOJE

Zdravím všechny hubnoucí, dneska jsem měla telefon z OBkliniky a v neděli mám nástup a v pondělí na plikaci. Bojím se bojím, jak to zvládnu, ale dala jsem se na vojnu, tak musím bojovat. Ozvu se po operaci a předem děkuji za podporu :mavam:

verdah
19 příspěvků 10.5.17 21:22

Ahoj Lucko, já jdu v úterý na poslední předoperační, pokud bude vše OK, jdu v týdnu od 22.5. Taky bojím, bojím:)))) Moc držím palce a budu hltat každou zprávu, jak jsi na tom!!! Drž se!!!

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.17 14:02

Dobrý den děvčata a hoši, jsem 16 dnů po plikaci. Tzn., jsem 3.den na kašovité stravě. Mám potíže se stolicí. Je tady někdo komu lékař doporučil jaké projímadlo je možno užívat? :mavam: díky za radu.

klena2
9 příspěvků 11.5.17 14:44

Je to normální :P když není z čeho :D jinak později jsem si koupila list senny a to pomohlo…i ted 4 mesíce po OP „chodím“ 1× za 3dny :oops:

verdah
19 příspěvků 11.5.17 23:30

Ježiš holky, takže ještě kakání bude problém. Ach jo. Já se čím dál víc bojím:((((

klena2
9 příspěvků 13.5.17 13:25

Není TO problém :lol: propstě to není tak často…není se čeho bát já nelituju jen toho že jsem nešla dřív…ušetřila bych si trápení stres a minimálně 10kg :think:

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.17 19:16

Takže kluci a holky, dneska mě čeká poslední „normální“ večeře, protože zítra mám večer nástup do OBkliniky… Držte mi palce a ozvu se hned, jak to půjde…
:mavam:

verdah
19 příspěvků 18.5.17 18:21

Ahoj Lucko, tak jak jsi na tom?? Už doma??? Jen závidím, že už to máš za sebou. Já nástup v neděli večer:((

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.17 19:09

Ahojky, tak mě dneska ráno pustili domu. Jsem sice jako zmlácená, ale nelituji, den po operaci jsem nemohla skoro chodit a teď 4 den jsem soběstačná, sice bolavá, ale doma. Mám 5 dírek do břicha, ale 4 vůbec necítím, jen ta jedna trochu bolí. Hlavně že jsem do toho šla, na pokoji se mnou byla fajn baba - 3 roky po plikaci a odstraňovali jí 6 kg kůže z bříška. Tak se máme na co těšit :-)

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.17 21:13
pro lucka.haje

Já jsem pomalu 4týdny od plikace. Uleví se vám, až vyndají stehy. Prvních 14 dnů na tekuté stravě jsem měla problémy s plynatostí. Žaludek si neuměl poradit se spolykaným vzduchem při příjmu tekuté stravy. Často jsem si připadala jako mimčo, které potřebuje poplácat na zádička, aby si říhlo :lol: Počátkem kašovité se toto postupně ulepšilo. Než se naplnila při kašovité stravě střeva, tak se zastavil pokles váhy cca na 5 dnů. Teď už zase klesá, tak doufám, že pokles chvíli potrvá. Zatím se stále peru s problémem zácpy, řeším to glyc. čípky nebo Lactulosou. Za 25 dnů cca -9 kg. Držím palce při překonání počátečních obtíží a poznáváním nových potřeb v novém životě. :mavam:

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.17 21:58
pro miami1

Tak to moc gratuluji. Ale není to zase moc? nemá to jít dolů trochu pomaleji? Já ještě pořád chodím k psycholožce, píšu jídlo a stále čekám… už mne to unavuje, trvá to dlouho a nic se neděje… každá doktorka si trvá na svém a já v tom stravování mám guláš… obezitoložka, psycholožka, nutriční, každá chce něco jiného a mě nejde váha dolů… ach jo, třeba se taky dočkám…

verdah
19 příspěvků 19.5.17 00:01
pro lucka.haje

Lucko, ty jsi taky šla v neděli na OB a v pondělí zákrok, že jo. Takže budu doufat, že příští čtvrtek už budu doma:)) Jak ti bylo po operaci?? Hodně jsi zvracela??? Kdy jsi šla v to pondělí?? Ráda bych hned ráno, ať nemám moc nervy. Je něco, co bys poradila vzít s sebou?? Někdo tu psal, že už na OB po lžičkách pil colu. Mám si vzít?? Nemáš zkušenost, jak je to s léky, které člověk bere pravidelně?? Řekli, ať vezmu s sebou, ale jak je do sebe dostanu bez zapití?? Moc děkuju za každou informaci. Ať ti je čím dál lépe a kilíčka jdou dolů!!! :mavam:

verdah
19 příspěvků 19.5.17 00:06

Jo a holky, předzásobily jste se nějakými drinky než jste šly na operaci, aby jste měly doma než je člověk schopný jít nakoupit?? Jestli ano, prosím poraďte, co mám nakoupit. Vlastně nevím, čím se začíná těsně po příchodu z nemocnice. Mohou se i mléčné nápoje nebo jen vývar a šťávy???

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.17 02:14
verdah

Vezmi si s sebou všechny léky, mě za ty 4 dny dali jeden ve středu večer, zbytek jsem měla v infuzích. Šla jsem na kliniku v neděli a v pondělí ráno jsem šla na sál první, což je dobré. S tou colou nevím, říkala mi holčina, že při plikaci ji měla a prý to bylo lepší. Já si myslím, že je to celkem jedno, protože já měla radost i z ovocného čaje. S tím zvracením je to asi různé u každého, mě bylo zle, když jsem si poprvé sedla po narkoze a jinak ne, sice jsem to už asi 3× rozdýchávala, ale ustála jsem to. Dneska jsem 1 den doma = 4 den od plikace a měla jsem 2× vývar a jednou kefírové mléko - takže asi něco koupit, ale nepřeháněj to.

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.17 09:54

Moje zkušenost s nákupem před operací - jedno balení nutridrink, 2 balení actimel, jogurtové mléko, polotučné mléko, pár dětských ovocných výživ, uvařila jsem si vývar z krůtích krků a zamrazila v malých krabičkách, maso jsem mixovala s vývarem a nyní při kašovité jej tahám z mrazáku a přidávám k brkaši a mixované zelenině. Taky jsem měla ovocnou šťávu z Lidlu ve skeněné láhvi-jablko, banán, mrkev - tu jsem si přidávala do vody. Taky jsem si koupila multivitamin v tabl.,ale moc to nemůžu, má to šíleně umělou chuť. Taky jsem měla dětskou výživu masovo-zeleninovou, kterou jsem mixla s vodou a byla z toho dobrá řídká polévka. V nemocnici dostanete příklad jídelníčku a potravin vhodných a nevhodných. Malou coca colu jsem sebou v nemocnici měla pro všechny případy a vycucala jsem ji po douškách. Byla jsem v nemocnici o dva dny déle než bylo v plánu, neboť mě bolelo na hrudi. Pomalu mě protékala tekutina z jícnu do žaludku, dělali mi rentgen, kde bylo vidět, že to trvá cca 2min. než to steče kam má. Dávali mi léky v infuzi na uvolnění a taky zavodňovali, neboť jsem nebyla schopná vypít potřebné množství tekutiny. Po operaci jsem byla 5 dnů bez jakékoli stravy jen na infuzích a té cole. První jídlo byl jogurt bez kousků ovoce ředěný čajem. To už jsem pociťovala hlad. Pokud máte potřebu se ptát, tak se ptejte. Tuto diskusi jsem našla až po operaci a byla bych vděčná, kdyby to bylo před. Z počátku je vhodné u jídla stát nebo se po něm projít a počkat až odejde spolykaný vzduch.

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.17 10:07
miami1

Děkuji za další nápady, dneska jsem si volala na OB kliniku, protože jsem měla celou noc průjem, což je opak všech, prý si můžu dát nadrcený endiaron, tak vyzkoušíme a uvidíme. Za chvilku si dám vývar a udělala jsem si dobrý hruškový čaj.

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.17 10:19

Teď při kašovité občas použiji dětskou masovo-zeleninovou skleničku jako základ jídla, dochutím solí a přidám mix masa z mrazáku, protože v té výživě je málo bílkovin. Mimina mají malý podíl masa kvůli ledvinám. My potřebujeme bílkovin víc, takže přidávám maso i odměrku Protifaru (koncentrovaná bílkovina z lékárny).
Koupila jsem si cuketu, nakrájela na plátky, podusila na vodě, dochutila a mixla. Je to dobré k mixlému masu. Bylo toho hodně, takže do krabiček a na mrazák. Moc mi chutná při kašovité Cottage s ovocnou šťávou nebo výživou. Ráno a večer si vařím instantní meltovou kávu s mlékem. Na normální inst. kávu si ještě netroufám.

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.17 10:39
pro verdah

Ještě moje zkušenost před operací. Natřela jsem si před narkózou rty pomádou (jelení lůj), abych neměla rozpraskané rty. Pak jsem zjistila, že mi po operaci z očí teče něco modravého - sestřička říkala, že až vás uspí tak namažou oči nějakou mastí. První den po operaci jsem dostala vatové tyčinky namočené do nějaké tekutiny na vytírání úst.
Velký problém jsem měla s vlastním nočním prádlem s dlouhým rukávem. Při zvedení kanily a přijimámí kapaček mě vyhrnutý rukáv řezal do paže. Takže buď krátký rukáv nebo něco širšího. Je to drobnost, ale dost mě to obtěžovalo. Měla jsem sebou taky malou cestovní desinfekci na ruce. Pokud jsem ještě nemohla do sprchy tak jsem si s ní pomáhala. Nebo jsem si s ní a vatičkou taky očistila televizní ovladač :roll: Měla dvě noční košile, jedno pyžamo, teplé ponožky, župan. Po operaci je pár dnů člověk zimomřivý. Trvalo mi do i doma, všichni v tričku a já ve svetru s ohřívací dečkou za zády. Prvních 14dnů jsem doma byla tzv.na ostro-bez kalhotek a podprdy, jen v domácím oblečku. Protože podprda tlačila na žaludek a kalhotky na jizvy. Pokud tyto zkušenosti někomu pomohou, budu ráda. Když si ještě na něco vzpomenu, písnu.

verdah
19 příspěvků 19.5.17 23:35
miami1 + lucka

Strašně moc děkujuuuuu, jste skvělé. Přesně tyto informace jsem potřebovala. Holky, pokoje jsou po dvou?? Docela bych ráda trpěla s někým, abychom si vzájemně sdělovaly bolístky:)) Víte, kdo vás operoval?? Co personál, tady čtu jen chválu. Já jsem na „kolečku“ byla moc spokojená. Jediný dr. internista při jedné kontrole byl nepříjemný.
A co váha?? Po týdnu na tekuté už je to asi znát, co???
Holky, přeju, ať to zvládáte, ať je vám čím dál líp v novém těle!!! pa, Veronika

verdah
19 příspěvků 20.5.17 00:25
miami1

Bezva nápady: desinfekce na ruce, košile s krátkým rukávem, jelení lůj…to bych vůbec neřešila. Přitom to usnadní pobyt ve špitále!!! Děkuju!!!

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.17 21:55
pro verdah

Já jsem nebyla na OB, takže nemohu podat info. Prvních 5 dnů po operaci jsem byla na hladovce a neshodila jsem ani deko, naopak po kapačkách jsem měla +1,75kg. Po propuštění první týden na tekuté stravě -5kg. Potom už po kile týdně a přechodem na kašovitou se váha na 5 dnů zastavila. Nyní pomalu zase 1-1,5 týdně.

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.17 22:01

Verčo, myslím na Tebe a dej vědět, jak jsi na tom. Já mám za sebou 5 den po operaci a cítím se čím dál lépe. Navíc už jsem zaznamenala ztrátu první 4 kilo :D :lol: :mrgreen:

verdah
19 příspěvků 21.5.17 00:53
miami1

Tak to je vtipný…nic nejíš a skoro 2 kila nahoře:))) To asi bude okolí koukat, až přijdu po operaci ještě tlustější:)) Ale asi jsi byla zavodněná po kapačkách. Tak hlavně, že teď to jde dolů!!!

verdah
19 příspěvků 21.5.17 01:05
lucka.haje

Luci, určitě se ozvu. 4 kila jsou úžasný. Já začínám být trochu nervozní - dnes večer nástup. Doufám, že půjdu v pondělí hned ráno. Jsem diabetik jednička, mám inz. pumpu a tak ráno, když se nenasnídám nebo si nevezmu hroznový cukr, bude mi blbě. Myslím ale, že s tím na OB počítají a vezmou mně proto jako první. No, jsem zvědavá, jak si se mnou poradí:)) prý jsem snad pátá s cukrovkou prvního typu, komu dělají plikaci. Ať je ti čím dál lépe a „volněji v kalhotách“ :)))

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.17 12:15
verdah

Verčo, drž se a hlavně klid. Já jsem diabetik dvojka, ale moje doktorka mi říkala, že když bude potřeba, tak mi dají inzulín v kapačce. Každopádně mají Tvoje výsledky předoperační takže si poradí. Každopádně mi bylo řečeno, že nejdřív dělají plikace a pak teprve další operace. Tak Ti přeji, abys šla hned ráno jako já… Drž se a ozvi se - jsem v duchu s Těbou :-) :mavam: :mavam: :mavam:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.17 20:02
pro lucka.haje

Zaujala mě vaše informace ohledně paní, se kterou jste byla na pokoji. Kolik za tři roky shodila a kolik je jí přibližně let? Můžete? Díky.

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.17 22:03
miami1

Ahoj Miami, paní Pavla shodila celkem asi 70kilo!!! a je o 3 roky starší než já - to jest 43 let. A teď má krásné ploché bříško :potlesk:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.17 00:04
pro lucka.haje

To je neuvěřitelné číslo! Po plikaci?! Budu ráda, když se mi podaří polovina. Odstranění přebytečné kůže si hradila již sama, předpokládám. Děkuji.

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.17 08:23
miami1

Ano, shodila to po plikaci. Ono hodně záleží na počáteční váze! Nevím, jak jsi na tom byla před plikací Ty, ale já mám výchozí váhu 163 kg před operací z celkových 168 kg, takže pokud se dostanu na metrák budu spokojená. Jenže metrák je pro někoho váha, kdy uvažovat o plikaci… Co se týká operace břicha, tak mě řekla doktorka, že po plikaci máme nárok všichni na pojišťovnu zdarma, bez pojišťovny je to cca 40-45 tisíc. Ale tohle si asi musíme každý zjistit u své pojišťovny…
:nevim: :nevim: :nevim:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.17 08:43
pro lucka.haje

Moje váha před operací 117kg, výška 162cm, 59 let. Cukr, cholesterol, vys.krev.tlak, bolesti kloubů. Ráda bych se dostala alespoň na 85kg. Celoživotně váha dietami nahoru a dolů. Takže metabolismus rozházený.
Zítra bych mohla začít s týdenním přechodem na normální stravu. Jsem zvědavá jak to bude žaludek snášet. Zatím stále problém s vyprazdňováním.

Hannah53
3 příspěvky 22.5.17 12:49

Zdravím všechny spolubojovnice :mavam: Jsem tu poprvé, ale pročítala jsem všecky vaše diskuze od začátku. Zítra nastupuju na plikaci do Břeclavi, je tu některá, která jde také tak? Abychom se mohly vzájemně podpořit? Jsem Hana, je mi 53 let, výška 160/váha byla 111,nyní 106…a stráááášně se bojím… :,( Ale věřím, že vše dobře dopadne-jako téměř všem vám tady…po návratu se určitě zase ozvu :mavam:

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.17 15:16
pro Hanah53

Já sice nejdu ve vašem termínu, ale byla jsem v BV také a to 25.4. Po operaci, každého asi napadne, kdybych věděla jak mi bude, tak na to nikdy nejdu :cert:. Ale co už? Je to hotové a tři nejhorší dny přejdou a pak už je ok. Vydržely jsme to všechny, vydržíte taky. MUDr. Čierny je super.

Hannah53
3 příspěvky 22.5.17 16:09

Děkuji za podporu, o panu dr. Čiernem jsem četla samou chválu, proto jsem si zvolila Břeclav. Tak se holky všecky mějte, ať je vám všem jen a jen líp, a kilečka pěkně ubývají…po návratu se tu zase objevím… :mavam:

verdah
19 příspěvků 25.5.17 13:15
lucka.haje

Ahoj Lucko, od včerejšího večera jsem doma a zatím mi je hodně na prd:(( Operace v pondělí kolem poledne, odpol. a večer jsem se cítila výborně. Od úterka už hrozný tlak žaludek, téměř stále na zvracení, občas odejde to, co jsem do sebe těžce nalila. Rozhodně nedokážu zatím vypít množství, které se denně má. Váha při příchodu z nemocnice o 5 kg vyšší než jsem měla při příjmu:)) Ale už to jde dolů, asi hodně kapaček. Naivně jsem myslela, že v pondělí půjdu na skok do práce. Jestli nenastane nějaký rychlý obrat, tak se z bytu nehnu. Opravdu to každý snáší jinak. Paní, co byla se mnou byla špatná těsně po operaci a pak už jí nebylo vůbec nic. A jak je tobě?? Co váha?? Už se chystáš na tekutou stravu, co?? Zatím pa, jdu zase trochu pochodovat, to maličko pomáhá od bolesti. V.

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.17 17:34
verdah

Ahoj Verčo, mě se udělalo trochu líp v pátek po operaci, ale po 200m dlouhé procházce s pejskem, jsem se cítila, jako bych uběhla maraton - neboj, bude líp! Když mě ve čtvrtek pouštěli, tak jsem měla o kilo víc než před operací. Už v sobotu a v neděli mi začalo být docela dobře - je to každý den lepší a lepší. Já byla v práci včera asi 3 hodiny a od pondělka bych chtěla nastoupit normálně. Dneska jsem mínus 8 kilo a pomalu se chystám na kašovitou stravu. Dneska mi vyndali stehy a taky jsem si dala poprvé trošku kafíčka a zatím je to fajn. Drž se a budeme brzy kočky :-) Jestli chceš, tak se mi ozvi na FB - Lucie Hankeová - Kralupy :mavam:

verdah
19 příspěvků 29.5.17 06:35
lucka.haje

Ahoj Luci, tak jsem tě na fb asi nenašla:((( Poslala jsem žádost Lucii ze Slaného, ale žádná reakce, tak to asi nejsi ty.
Já dnes týden po operaci. Je to lepší, ale pořád žádný zázrak. Žaludek bolí a tlačí hodně často. V noci mě to budí. Ráno se vždy dávím, blinkání to není (není co), o to možná horší. Mám pocit, že mi povolí plikace, co ten žaludek předvádí:)) Stavy horší než v těhotenství. Všechno mi smrdí, hlavně jídlo a kafe. Já kuřák, když vidím v TV někoho kouřícího, už si připravuju blicí misku:))) Mám dole 6 kg od operace, což je aspoň pozitivní.
Jak válčíš ty?? Co přechod na kašovitou??? Nic ti nebylo?? 8 kilo je bezva, to už tě musí okolí chválit, ne?

lucka.haje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.17 15:51
verdah

Ahoj Verčo,

poslala jsem Ti tu žádost o přátelství… Jinak těch 6 kilo je super a buď ráda, že Ti smrdí kouření:-), já jsem kuřák a kouřím dál :-( Začínám s kašovitou a jsem zvědavá, protože čekám, že se váha zastaví :-( Uvidíme, každopádně jsem si udělala v pátek radost a po asi 5ti letech šla ke kadeřnici :-) Dneska jsem šla poprvé do práce a zvládla jsem to skoro celý den (šla jsem o hoďku dřív) všechno v pohodě, jen jak se opírám břichem o stůl, tak mě bolí, takže si zítra vezmu polštářek a snad to bude v pohodě…

Mana90
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.17 08:28
plikace vs. běhání

Ahoj, mám 105 kg, párkrát jsem vyrazněji zhubla, ale po čase se to zase vrátí zpátky. Nemám problém s pohybem, ale už to moc nefunguje. Zvažuju plikaci žaludku, ale právě proto, že docela sportuji (trochu běhám), tak přemýšlím, jestli se velikost žaludku slučuje s tím, že je teď vedro a u sportu člověk potřebuje hodně pít. Nemáte někdo praktickou zkušenost, jak po plikaci zvládáte sport, a jak to zvládáte „uhydratovat“ v takovém vedru s tak malým žaludkem? :)

Hannah53
3 příspěvky 8.6.17 12:23

Zdravím všecky spolubojovnice :kytka: Tak to mám taky úspěšně za sebou, dnes 15 dní od opky, a zatím -8kg. Včera jsem ukončila tekutou stravu, dnes najíždím na kašovitou. Zatím se cítím v poho, brala jsem prášky na vysoký tlak, a tento týden jsem je úplně zrušila-tlak mám přímo výstavní :lol: Netušila jsem, že se to popraví takovým fofrem… :roll: Ale jak jsem 1.den po opce litovala, co jsem si to proboha nechala provést, tak teď jsem maximálně spokojená… :dance: Holky, které ještě váháte-běžte směle do toho, stojí to za to!!! :potlesk:

Pavlina.P.82
2 příspěvky 8.6.17 12:48

Ahojte lidičky, tak i já jsem už po plikaci. Za týden mám dole 6,5 kila, cítím se skvěle. Operaci jsem zvládla dobře, bylo mi fajn, nezvracela jsem ani jednou. Kdo se bojí, tak se nebojte, úplně v pohodě se to dá zvládnout. :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.17 19:09

Ahoj, byla jsem na plikaci 10/2015 schodila jsem 32 kg, na váze jsem stála a poslední půlrok jsem přibrala 6 kg a kolísá to nahoru dolu a jím podle dietoložky, je to normální? Nebo je něco špatně? Ted jak jsou vedra tak mi natekly i nohy a právě to uděla celkem nahoru 6 kg :nevim: :zed: Děkuji.

miami1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.17 20:01

Dobrý den, nejsem odborník, ale asi bych se zajímala o to zda mám v pořádku játra a ledviny a požádala o nějaká vyšetření. Internista si s tím určitě poradí.

HANA BUDINSKÁ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.17 00:02
MUSÍM K OBEZITOLOGOVI?

CHTĚLA BYCH JÍT NA PLIKACI ŽALUDKU NA OB. NEMÁM ŽÁDNOU SPRÁVU OD OBEZITOLOGA. DŘÍVE JSEM SE LÉČILA JEN PŘES OBVODNÍ LÉKAŘKU A LÉČITELKU, BRALA LÉKY NA HUBNUTÍ A DRŽELA MNOHO DIET.
PŘIJMOU MĚ JEN S DOPORUČENÍM OD OBVODNÍ LÉKAŘKY? MÁM MNOHO PROBLÉMŮ A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA-OPERACE-KŘEČOVÉ ŽÍLY-ARTROZA V KOLENOU A RUKOU-OPERACE DĚLOHY. OSTRUHY-CUKROVKA-VYSOKY TLAK A CHOLESTEROL. UŽ JSE ODHODLÁVÁM ROKY, ALE TET BYCH SI MOC PŘÁLA ABY MI POMOHLI, JSEM UŽ NA TOM MOC ZLE. MŮŽE MI TU NĚKDO PORADIT, CHTĚLA BYCH UŽ ŽÍT NORMÁLNÍ ŽIVOT A UDĚLÁM PROTO VŠE. HANKA.

Anna 59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.17 21:11
Hana Budinská

Zdravím, na OB kliniku v Praze netřeba doporučení, mají své web stránky, kde je číslo telefonu, stačí zavolat do recepce, tam vše zařídí. Anna

Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Další »
Váš příspěvek