Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.17 16:20
Všem

Ahoj byl nekdo na replikaci jak to probyha dekuju za informaci :mavam: :mavam:

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.17 18:56

Hana Budinská, dobrý večer já už sem nepíšu, jsem rok po plikaci, ale když čtu Váš dotaz tak musím odepsat. Mám to tady vše načtené a popravdě si neuvědomuji, že bych věděla o někom kdo byl na operaci v Jihočeském kraji. Obvolejte obezitologie v těch městech které Vám vyhovují. Když dáte na internet obezitologie Jindřichův Hradec tak Vám určitě něco vyjede, zavolejte a zeptejte se kde se ve Vašem kraji provádějí bariatrické operace. Hodně štěstí. :)

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.17 19:00
Lendway

Ahojky, copak se stalo, že chceš replikaci??? Probíhá to stejně jako plikace. Ale to se dělá když je plikace rozmotaná, což se pozná na gastru. Jaké máš problémy?? Zatím papa :lol:

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.17 23:48
Vendy48

Ahoj zejtra cekam tel z Prahy a pojedu do cz na gastro ale vym
Ze je plikace povolena prestala sem hubnout od listopadu sem nic nezhubla jen pribrala 1.5 kg nevym jak se to mohli stat ale stalo budu muset si zaplatit replikaci nechci zase nabrat spatky sem vystresovana nevym co me ceka dekuju ze si napsala mej se hezky zatim :mavam: :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 13.3.17 20:51
Jarka 111

Gratuluji :potlesk: To je moc pěkné…a hlavně, že se cítíš dobře :)

Už se těším, až to budu mít za sebou já…za 3 dny mám sono a chirurga, psycholožku už mám za sebou (byla moc fajn), ještě zbytek kolečka 23.3. a uvidíme. Moc bych si přála, aby to vyšlo :D

jarka 111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.17 11:31
Biba_2017

Případně napiš, můžu sdílet čerstvé zkušenosti.

jurasek 1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.17 16:58
oprava plikace

Zdravím, mám také dotaz zda je zde někdo kdo byl na plikaci opakovaně.

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.17 21:17
Všem

Ahoj tak mam termin 3.4 na opravu plikace sem vystresovana uz aby to bylo za mnou :mavam: :mavam:

vistarie69
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.17 18:08

Dnes jsem dostala od své lékařky po mnoha neúspěšných pokusech trvale zhubnout tip na operaci žaludku plikací. Chtěla bych se zeptat, za jakou dobu od první konzultace byla operace provedena? Kde zjistím, která pracoviště tuto operaci prováději? Děkuji :)

Biba_2017
19 příspěvků 17.3.17 19:15
jarka 111

Vděčně přijímám nabídku a jsem tu se zvědavými dotazy :D

Mám za sebou polovinu předoperačního kolečka, psycholožku minulý týden a včera sono a 1. chirurga. Zatím vše v pořádku, takže ještě příští středu gastro a nutriční, hned ve čtvrtek ráno pak poslední chirurg - a snad termín operace. Jsem u VZP, tak trochu doufám v rychlý termín.

Chirurg mi řekl, že u mě stačí nepřibrat, hubnout do operace tedy nemusím.

Tak jestli můžu - je něco, co tě při operaci zaskočilo? A po operaci? Prý jsou dobré vitamíny na vlasy - že pak hodně padají. Mám vlasů na rozdávání, ale mám je ráda - tak asi něco koupím :)

A kdy po operaci bys byla schopna práce z domova, v sedě u PC, klidně i s odpočinkovými přestávkami? Plánuji, na jak dlouho neschopenku a kdy by mohl teoreticky stačit homeoffice, tak mě to zajímá.

Předem díky za rady, už abych byla také poo :kytka:

jarka 111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.17 23:10

V podstatě bych řekla, že příprava a seznámení s operací byly dostatečné, tudíž mě nic nezaskočilo. Po operaci mě překvapila zvýšená teplota a tak jsme první týden opravdu proležela. Ten další týden jsem měla dost energie i chuti do práce, úbytek váhy, motivaci…takže vše šlo skvěle. Dneska jsem 15. den po operaci a dělám domácí práce. Já pracuji z domova stále, takže pracovní věci jsme vyřizovala v podstatě od druhého dne po operaci.
Myslím, že je důležité mít dost bílkovin i s ohledem na vlasy, zatím mi nepadají, ale koupila jsem si tablety na vlasy. V první fázi jsem měla potíže s Nutridrinkem, téměř okamžitý průjem. Koupila jsem si proteinový prášek, který si přidávám do jídla a snáším ho velmi dobře. Od včerejška zkouším kašovitou stravu, sním asi 100-120 ml a stačí mi to. Připravuji si těch 120 a většinou sním 100, když je to něco tekutějšího, tak těch 120.
V druhém týdnu, kdy už mám i pohyb jsem zhubla 0,75 kg. Vzhledem k omezenému příjmu potravy se mi to zdá málo, ale uvidím, co udělá další týden.
V prvním a druhém týdnu jsme měla pocit žízně, příjem nápojů byl omezený. Teď mám co dělat, abych mezi jídly vypila 450 ml. Ale každý den je to lepší. Chodím na procházky a příští týden chci začít plavat. Po příchodu z nemocnice mi přišla těžká i dvoulitrová láhev s aviváži, když jsem dávala do pračky. Teď mám pocit, že se vrací energie, mizí únava, je mi fajn.

Biba_2017
19 příspěvků 22.3.17 20:40
jarka 111

Díky, zase mám trochu detailnější představu, jaké to bude :kytka:

Dnes mám za sebou gastro a nutriční, termín mám 3.4. :D Je to rychlé, což je moc dobře.

Musím říct (pro ty, které to teprve čeká), že jsem vážně mile překvapená přístupem na OB klinice. Paní psycholožka je úžasně pozitivní a přátelská bytost. Nutriční doktorka to samé, krásně se s nimi povídá, nekladou žádné pasti, jsou přirozené a milé…a chtějí pomoci. Pan doktor na gastru je klidný, vlídný profesionál. A jeho pan asistent také. Gastro samo o sobě není žádná procházka růžovým sadem, ale s nimi se dá zvládnout za minutku a v pohodě. Příjemné to není, mírná panika se ukázala, ale jen ve skrytu duše - podle jejich pokynů a s jejich ohleduplným přístupem to bylo vlastně nad očekávání dobré. A to jsem trochu klaustrofobní :D Jen to u mě nešlo nosem, ušetřila jsem 300,– :pankac:

Uvidíme, jak to půjde dál - kdyby tu byl někdo s termínem 3.4., pište :mavam:

jarka 111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.17 20:51
Biba_2017

Budeme držet palce! Ten přístup, o kterém píšete Vás bude provázet celou dobu. Do léta budete štíhlá!

Biba_2017
19 příspěvků 22.3.17 20:55
jarka 111

Kéž byste měla pravdu :mrgreen:
Moc děkuji :mavam:

verdah
19 příspěvků 23.3.17 15:09

Ahoj, byl někdo letos na plikaci na OB klinice???

klena2
9 příspěvků 23.3.17 15:16

:lol: 14.2.

Anna 58
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.17 15:28
Biba2017

:mavam: moc Tě zdravím, budu na Tebe myslet 3.dubna, držím palce, vše bude ok :D a pak: Hostivař bude Tvá! :mrgreen: :hug: :mavam: An

verdah
19 příspěvků 23.3.17 16:32

Zajímají mne termíny, za jak dlouho jste dostali termín po kolečku??? Já jdu 21.4. na poslední vyšetření a řekli mi, že 14 - 21 dní operace. Někdo tu psal, že čekal i půl roku.

verdah
19 příspěvků 23.3.17 16:33

Klena2, jak se cítíš??? Co kila??? Byla jsi spokojená s ob klin.??? Za jak dlouho jsi šla domů??

klena2
9 příspěvků 23.3.17 16:44

Zatím mám dole 10kg 5kg tuku.Ob super jednání perzonál i přístup. Spokojená… měla jsem na to jít už dřív. A 3 dny po op.jsem byla doma. Přečti si příspěvky víc zpět budeš vědět víc…A cítím se baječně ;)

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.17 18:14
Vsem

Ahoj ja jdu na operaci 3.4 rano uz plikaci mam ale jedu na opravu mozna se tam znekym potkam :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 23.3.17 19:15
Lendway111

Potkáme se, mám první plikaci - 3.4. :kytka:

verdah
19 příspěvků 24.3.17 01:58

Klena2 - děkuju za info, já na ob chodila před 2 roky. Na kolečku jsem zhubla 5 kg a myslela jsem, že kila půjdou dolů bez operace. Že to zvládnu. Dnes mám o 5 víc, než před 2 roky, takže jsem jen nabrala těch 5 zhubnutých + 5. Takže ted už rozhodnutí, že jdu na plykaci.

verdah
19 příspěvků 24.3.17 02:00

Lendway111, proč oprava???

nana288
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.17 07:41

Ahoj jsem po operaci dva roky a kila mám zase všechny. Takže se hodně hlídejte, tak po pul roce jsem začala mít hlad, porce mi nestačily a ja začala pomalu přibírat. Držím Vám palce at se Vám to povede, ale mě to není souzeno být hubená.

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.17 09:00
Rok a tři měsíce po plikaci

Ahojky děvčata, bohužel musím se ztotožnit s Nanou, půl roku v pohodě, zhubla jsem 24 kilo, žádné chutě ani hlad a po půl roce změna. Chutě na sladké, hlad a momentálně 9 kg zpět :,(, jsem z toho hodně smutná a hledám řešení co dál. Tlustá být opravdu nechci. Držím Vám pěsti :mavam: :kytka:

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.17 12:21
Všem

Ahoj no to co pisete ze pul roku a vaha sla nahoru po plikaci se my stalo taky byla sem na plikaci minulej rok 6 mesici zhubla sem 18 kg ale zacala sem mit hlad a zacala sem pribirat takze 3.4 du na replikaci zaludku nejhorsi je ze ziju GB takze sem si plikaci a vse platila sama a tet musim znowu platit jen se bojim toho ze znowu se to powoli a budu pribirat prosim byl nekdo navreplikaci jak se citi a hubne dekuju moc za odpowet :mavam: :mavam: :mavam:

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.17 12:23
Biba 2017

Ahoj to se uwidime na klinice rano jen nevym jak se pozname :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 24.3.17 17:55
Lendway111

Po dnešním předoperačním mám komplikaci, musím na kardio - doktorovi se něco nezdá 8o
Snad to bude ok. A prý termín 3.3. není přesně pondělí…mám v pátek volat, je to „v týdnu od“ 3.3. Tak uvidím… Moc držím palce! :kytka:

Ivana66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.17 16:34
plikace v Plzni

Dobrý den, prosím o radu, dělají se plikace v Plzni nemohu nic najít. Děkuji moc. :roll:

verdah
19 příspěvků 26.3.17 01:00

Ahoj holky, ted jsem četla posl. pár příspěvků, že jste po půl roce začaly nabírat. Myslíte, že vaše chyba nebo si najednou tělo řeklo, že má hlad a žaludek i po plikaci přijmul větší množství??? Já se hrozně bojím pravidelnosti. Nejím moc, spíš jednou denně, ale pak jsem schopná se přežrat:(( Od plikace očekávám, že budu mít hlad častěji, ale nebudu se umět „přejíst“. A ještě otázka. Jak jste na tom s alkoholem??? Piju jen suché víno, ale občas na akci sedmičku vypiju. To asi nepůjde, co?? Už jen kvůli množství tekutiny, myslím. Moc děkuju za všechny zkušenosti!!!

Anna 58
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.17 01:34
verdah

Ahojky, no já byla taky docela zděšená co jsem tady naposledy četla :,(,takový je život, ne vše se holt podaří :,(,také by mě zajímalo, zda se plikace nezdařila nebo ji bylo pomoženo ji rozmotat :roll:,já jsem po plikaci 14 měsíců a zatim si nemohu stěžovat, mám dole 27kg, pomalu, ale jde to. S tim alkoholem neni problém, jen to množství musíš omezit. Např. já včera večer byla na „akci“ :mrgreen:,kde teklo hlavně pivo a než celý večer ucucávat půllitr, tak jsem pila gin, panáky, hezky pomalu, čistý, občas zapila vodou :mrgreen: :mavam:

Anna 58
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.17 01:47
Ivana 66

:mavam: zdravím, našla jsem FN BORY-Plzeň, chirurgické oddělení :mavam:

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.17 21:04

Zdravím, chci se zeptat, co všechno s vámi probírá psycholog a kolikrát k němu musím?? Už půjdu podruhé, dva měsíce zapisuji jídlo a mám dělat nějaké testy… tady se nikdo o něčem takovém nezmiňoval… :roll:

Biba_2017
19 příspěvků 27.3.17 21:44
Hanka 65

Ahoj, byla jsem jen jednou. Povídaly jsme dost podrobně mnoha věcech. Jaký druh operace mě čeká a co od ní čekám. Jak se vyvíjela má váha, jak jsem se snažila hubnout, na čem to selhalo. Jaké mám rodinné zázemí, jak o operaci mluvit s dítětem, kdo o ní ví a kdo ne. Co pravidelný režim, jestli už s ním začínám. Na co se těším…bylo to podrobné a velmi příjemné povídání.

verdah
19 příspěvků 27.3.17 23:59
anna58

Moc děkuju!!! 27 kilo je úžasný - gratuluju!!!

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 13:48
Biba_2017

Já to měla podobné, proto nechápu, co to bude za testy, zítra na ně jedu, tak uvidím…

Ivula2010
8 příspěvků 28.3.17 14:48

Zdravím, já jsem dělala psychologické a inteligenční testy.

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 16:10
Ivula2010

A neřekli ti proboha proč je musíš dělat?? To jsem ráda, že nejsem sama, už jsem si říkala, že jsem nějaká vadná… Kde jsi je dělala? Já jezdím do Brna ke Svaté Anně.

Ivula2010
8 příspěvků 28.3.17 21:25

Neřekli, asi záleží na psychologovi. Byla jsem v Uherském Hradišti. Taky mě to přišlo divné. :zed:

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 21:55
Ivula2010

Moc děkuji, že jsi mi to napsala, ani nevíš, jak se mi ulevilo… určitě bych dneska nespala a přemýšlela, co to zítra bude. Snad se dočkám i operace, měla bych jít v Břeclavi, ale strašně se to s tím psychologem táhne, ještě potřebuji nutriční, tu mi dá právě psycholog a potom na gastro, aspoň doufám, že mi to doporučí. Poslední dobou se mne pořád ptají, jestli je operace tak nutná… už mi to dost vadí, stačí se kouknout do zrcadla… vážím 102kg a za dva měséce, co jím méně a 5× denně a cvičím, tak mi nešlo nic dolů, ale zmenšila jsem se do oblečení :D

Ivula2010
8 příspěvků 29.3.17 20:10

Není zač. Jé já jsem byla taky v Břeclavy. Tam to rozhodne pan doktor jestli ti to udělají nebo ne. Podle mě je psycholog jen formalita. Můžu se zeptat kolik měříš?

Hanka 65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.17 21:44
Ivula2010

Pan doktor v Břeclavi mi řekl hned na začátku, že u něj problém nebude, ale musí souhlasit ostatní. Dneska jsem byla u psycholožky a ptala se, proč je to u ostatních jen pohovor a jde se dál… a dozvěděla jsem se, že k ní budu chodit asi půl roku, že moje stravovací návyky byly špatné (jedna jsem až se mi třepaly ruce tak 2 x denně…) a že musím pravidelně jíst a zapisovat jídlo aspoň půl roku, u ní budu dělat testy asi na všechno, co existuje, abych byla pořádně psychicky připravená na tu velkou změnu… :,( příští týden jdu k nutriční sestře… a to jsem si bláhově myslela, že udělám za dva měsíce kolečko, půjdu na jaře na operaci a v létě už budu v pohodě hubnout… jo a měřím jenom 164, takže jsem opravdu tlustá…

Karliiik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.17 20:37
Gastroplikace

Dobry den.
Paleni zahy jsem mela prvni tyden a zvraceni ze spanku. Konzultovala jsem to a dostala leky a super a je konec paleni. Zvraceni mam casty, ale jen z toho ze jim a uz konec a letim. Nevim co vse dat. Kase zvracim a opravdu netusim co jist. Pred opetaci jsem shodila 12kg a po operaci 5kg takze - 17kg. Ale ted to stoji a mam stres. Poradite mi co jist? A pit?

verdah
19 příspěvků 2.4.17 03:57
Karliiik

To je asi peklo, co zažíváte. jsem sice rozhodnutá, že na plikaci půjdu, ale když čtu podobná trápení jako máte vy…čím dál víc zase zvažuji. termín mám v květnu

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.4.17 17:27
Wšem

Ahoj sem po re-plikaci zaludku delali my ji v pondeli ale cejtim se hnusne je my porad zle newym proc jestli to je normalni prosim o radu jestli to nekdo tak mel a jak dlouho? Dekuju moc

MITSUMI
3 příspěvky 12.4.17 11:30

Dobrý den jsem 14.dni po plikaci na OB klinice už je to super je mi už líp jidlo tedy tekutou stravu jsem zvládla ted jdu na kašovitou stravu, mám dole zatim od listopadu 2016 15kg dole, :lol: nic mě netlačí jidlo mi bohatě stačí nemám hlad dodržuji 3.h odstupy a piti. napiste mi též na email.
Jana** :) :roll:

Biba_2017
19 příspěvků 13.4.17 17:29
Pití

Ahoj všem,

poradíte mi, prosím, do kdy se pije (po operaci doporučených) 70-100 ml a od kdy už se to zvyšuje až na 150ml? Někdy je decka tak akorát, ale když je žízeň a žaludek dovolí… Zatím mám jen pitný režim, příští týden kašičky :kytka:

Děkuji

Lendway111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.17 20:04
Biba 2017

Ahoj kde a kdy te operowali na krejcarku? A stim pitim pomalu 75 ml co 15 min vyc nepi nebo to roztahnes :zed: :mavam:

Biba_2017
19 příspěvků 14.4.17 21:00
Lendway111

Ahoj,

ano, OB klinika :kytka:

Nutriční nám sepsala na papír souhrn - v první fázi na 75-100ml po 15 min, s odstupem od jídla 20 a 30 min. Druhou fázi už rozepsala jen jídlo max 150ml, o pití nic. V příručce z OB kliniky mám u první fáze pití max 150ml, v rozepsaném vzorovém jídelníčku ale 150ml mají jen u 5ti „jídel“ a pití drží častěji, ale jen 75ml. Tak nevím… chápu, že častěji pít menší doušky je lepší. Většinou to jde. Někdy se ale hodí 30 min pauza a tedy bych uvažovala o 150 ml. Roztáhnout to nechci, ale pokud je 150 ml ok… :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Další »
Váš příspěvek