Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
jurasek 1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 11:16
váha

Dobrý den, moje výchozí váha byla 120,7 kg, nejvíce jsem zhubla v 1.a 2. týdnu, teď už to jde pomaleji, ale jde to.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 11:55

Ano je tu více pozitiva než negativa. mě se to kolečko také blíží jdu 28. května potom uvidím za jak dlouho.Po operaci máte pocit na zvracení? Tu píšete že doma jste už nezvraceli. Mám otázku po tom gastru v letáku se píše nevolnosti, ale nevíte můžu potom řídit auto? Nemám řidiče - zatím. Na co je ten Helicid? :kytka:

Soňa 59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 11:56

Ahoj Martinko, já mám také 99 -100 kg. Pak sem napiš kdy půjdeš na plikaci. Já jdu na poslední kontrolu na chirurgii 8.6. a to bych měla dostat termín. Ale chci až po dovolené od poloviny července. Zdravím :mavam:

Soňa 59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 11:59

Mionlu, řídit můžeš, stříkají jen umrtvující spray do krku a špatně není. Helicid jsem kdysi brala na zklidnění žaludku…také napiš termím operace až budeš vědět… třeba se tam někdo s někým sejdeme :mavam:

maegg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 12:02

Mněšpatně po Gastru nebylo vůbec - možná právě díky tomu, co jsem psala :potlesk: a zvracení hlenů - tmavých od krve je naprosto normální po operaci, každá rána přece krvácí :)

jurasek 1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 12:24

Zvracela jsem pouze v nemocnici, jak už bylo napsáno hleny s krví,2 dny po operaci. Jinak Helicid je lék na snižování žaludečních štáv, protože jak je žaludek zmenšený, někomu se pak velké množtví štáv vrací do jícnu a může ho to trvale poškodit.

Martika 76
164 příspěvků 5.5.15 14:01
jurasek1177

Tak to je super! :kytka:

Děkuji za info a gratulace!!! :dance:

Martika 76
164 příspěvků 5.5.15 14:06
Soňa 59

Ahoj Soni, určitě napíši…také budu čekat na tvoje zprávy ;)
Jdu teprve k psychologovi a nutričnímu a to 18.5…tak jsem moc zvědavá.
Prosím tě za jak dlouho si tě objednali celkem? Myslím tím od psychologa po poslední kontrolu??
Děkuji předem za odpověď a mocmoc držím pěsti :mavam:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.15 07:41

To kolečko se snad dělá v jeden den? Aspoň tak mi to připadlo. Píšete že ještě jdete tam a tam… :?:

maegg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.15 08:11

Mionlu : Je to ideální, hlavně pro ty, co nejsou pražští, jde to tam jako na běžícím pásu, všichni velice příjemní a milí :potlesk:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.15 09:14

No právě já jsem hodně daleko od Prahy
:mavam:

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.15 10:53

Ahoj Martinko, já měla celé předoperační kolečko najednou to 30.4., protože to mám do Prahy 150 km. Ale na Gastru se jim něco nezdálo, mysleli, že dostanu antibiotika - posílali vzorek na rozbor. Tak mě řekli ať se znovu objednám na červen. Antibiotika jsem nedostala, vše je v pořádku, ale už jsem se nepřeobjednávala. Stejně na operaci bych chtěla až po dovolení - v půli července. Také držím pěsti a budu se těšit na další zprávy. :mavam:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.15 13:58

A za
jak dlouho tedy se vám podařilo jít na zákrok po kolečku je to za pár dní nebo týdnů?

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.15 08:18

Zdravím, také mám stejný dotaz jako Mionlu - za jak dlouho se chodí na zákrok po kolečku? Já půjdu na OB klinice. :mavam:…i když to je asi různé - teď se blíží dovolené, tak to bude asi prodloužené :(

janstr
15 příspěvků 8.5.15 17:08
Gastro

Ahoj Katalion, také jsem v kolečku na OB klinice. Stejně jako ty jsem se strašně bála té gastro. Měla jsem ho už jednou za sebou na jiné klinice a byla to taková hrůza, že jsem řekla, že už nikdy víc. Bez toho to, ale nejde. Paní doktorka na OB klinice na mně viděla jak jsem vystrašená tak mi nabídla metodu zavedení sondy nosem. Já vím zní to hrozně, ale musím říci, že to bylo daleko lepší. Sice jsem zaplatila 300Kč, ale nelituji. U této metody není tak silný dávicí efekt. :mavam:

jurasek 1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.15 10:06
Termín operace

Zdravím všechny, ptáte se za jak dlouho po kolečku se jde na operaci, já jsem šla za14 dní, ale bude to asi různé podle kapacity.

jurasek 1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.15 10:09
Termín operace

Ještě - řekli mi pouze týden v kterém půjdu a v pátek před jsem si volala, aby mi řekli přesný den a hodinu.

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.15 22:17
kolečko

Termín po kolečku je různý, nejpozději do 1/2 roku, jinak se vyšetření musí opakovat. Záleží na výsledcích a Vaší spolupráci. Zpravidla chtějí nějakou redukci ještě před operací, to proto jestli jste schopni najet na redukční režim, stravování 5 x denně, atd.. Takže bych řekla, že to je individuální. Po posledním interním vyšetření, kdy doktorka řekla OK pustím vás k operaci, další týden předoperační vyšetření s předběžným termínem cca 1 týden po předop. zavolat na konečný termín.

jirka72
1 příspěvek 13.5.15 13:07
Prosím o radu

Ahoj hubeňouři :mavam: :potlesk: :mavam:!!!
Potřeboval by jsem poradit moje manželka byla v Praze v OB klinice na plikaci žaludku 30.5 2014 před 6ti měsíci se nám nějak zastavila váha, po plikaci zhubla 16 kg nevíme co s tím, prosím poradí někdo díky :! :! :!

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.15 20:31
jirka72

No asi jste si diskuzi přečetli, nějaké rady se tam najdou :potlesk: Co zkusit nutriční nebo psycholožku. Ujistily mě, že lze domluvit schůzku, pokud byl nějaký problém, nebo dotazy. Připadaly mě dost vstřícné, předpokládám, že je i jejich zájmu, aby klienti u nich operovaní byli ve svém úsilí úspěšní :andel:. Osobně plikaci nebo bandáž beru jako berličku, když nejsem sama schopná být na sebe dostatečně přísná. Jde o spolupráci oni dají operaci a odbornou pomoc, na mě je abych nesklouzla k špatným návykům a v rámci možností dodržovala dietní režim a to doživotně + pohyb = shodit nadbytečná kila a pokud možno se zbavila některých chorob, které jsem díky obezitě nasbírala :cert:

kirin
10 příspěvků 15.5.15 10:46

Jaký je rozdíl mezi plikací žaludku a bandáží?

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.15 21:38
kirin - plikace - bandáž

Na internetu je informací docela dost i s obrázky. Zkus třeba www.obklinika.cz, nebo www.iscare.cz Obě to jsou pražská pracoviště. V sekci Léčba obezity to je dobře vysvětlené.

Martika 76
164 příspěvků 19.5.15 09:01
Soňa59

Ahoj Soni,

tak u mě to je fakt rychlé, možná je to tím, že mám návyky 5×denně jíst atd. tedy aspoň zatím…v pondělí jsem byla u psycholožky + dietoložky(moc příjemné dámy), ve středu jdu na gastro a 4.6.chirurg+sono…no a budu se snažit ať to mám do 20.6.2015 za sebou :) Abych už na dovču (konec srpna byla v poho). Podám info hned jak budu mít termín :D

Tak jsem zvědavá jak ti to dopadne, pak písni.

julka01
10 příspěvků 20.5.15 14:54

Hodně zdaru :)

monola
3 příspěvky 27.5.15 19:14
rekonvalescence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho po operaci trvá rekonvalescence děkuji :)

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.15 20:48

Tak zítra jdu na kolečko. Jsem dost zdaleka od OB kliniky. jedu s kamrádkou, snad trefíme. Mám strach ale Vy jste to gastro zvládli já taky

Martika 76
164 příspěvků 28.5.15 09:36
mionlu

Ahoj,

gastro se zvládne v pohodě, jen musí být člověk v klidu a nepanikařit… občas se ti zvedne kufřík…ale je potřeba zachovat klid… nabízel mi asistent lékaře také gastro nosem, ale jak jsem pochopila, pan doktor ho nedělá moc rád a často…tak jsem to rovnou vzdala tímto stylem…nosem stojí 300,– krkem je zadarmo.

Tak snad to vše dopadne dobře :D

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 07:45

Ahoj,

tak gastro mám za sebou. Jsem daleko od Prahy asi 150 km. Prvně mě tam vezl přítel co zná Prahu jak své boty. Tak to bylo dobrý a včera nemohl, tak jsem se vypravila sama s kamarádkou. Byla jsem tak vystresovaná z cesty do prahy já řidič a holka co nemá papíry vesnický husičky, co jezdí doma jen kolem kostela. O gastru jsem vůbec nepřemýšlela. Měla jsem tam být v 9 a my tam byli v 8.55 hned mě tam poslali.
Popravdě nebylo to tak extrémně hrozný. Nepříjemný ale ne hrozný.
Jinak jsem trochu zaskočená. Prvně jak jsem tam byla jsem byla u jedné paní doktorky, nyní zřejmě chirurg poslední článek kolečka mi řekl. že nejprve musím zhubnout 10 kg sama. Poslal mě na váhu a málem jsem sama spadla. Minule jsem měla 124 a teď se mi u něj ukázalo 129,5 za měsíc 6 kg skoro se do mě pustil. Jsem taková nervoza říkám to není možný doma mám jinak.To vidíte sama něco vám vezmu na oblečení ale 10 kg dolů nebo vás nebudu operovat. Doma první cesta vedla na váhu a v oblečení i v botách 125,7. Takže 3 července si sice mám zavolat na přesný datum, ale 10 kg si nejsem jistá že dokážu zhubnout. :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

janstr
15 příspěvků 29.5.15 10:34

Tak to je mazec. Mně končí kolečko teď v úterý 2.6 tak jsem doufala, že do prázdnin budu po operaci a koukám, že tak jisté to není :,( Úplně se tam bojím jít :nevim:

nessik
10 příspěvků 29.5.15 11:34

Nebojte se :/

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 11:57

Tak to já myslela, že to do prázdnin taky budu mít :nevim: vím kde je u mě chyba NEŽERU nepřejídám se ale žádná pravidelnost. Tak jsem si dala budík do mobilu každé 3 Hodiny budu ode dneška jist a pokud možno zdravěji ale já to vidím 10 kg? :pocitac:

janstr
15 příspěvků 29.5.15 12:18

To je přesně můj problém. Skoro vůbec nejím. Když jsem byla na O. B klinice naposledy tak jsem měla 107 a půl kila a dostala jsem ultimátum 3 až 5 kilo. Určitě jsem něco zhubla, ale přesně jak říkáte má váha váží úplně jinak než ta jejich, tak se prostě nechám překvapit :lol: Moc Vám držím palce, aby se Vám povedlo splnit jejich ultimátum :mavam: :mavam:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 20:10

Janstr, a jaký byl časový limit, rozestup kdy jste tam byla a máte jít? Nebo už máte datum?

janstr
15 příspěvků 29.5.15 20:58

Byla jsem tam poprvé 22.Dubna,23 dubna jsem šla k nutriční a na gastro, měla jsem štěstí, že jim nikdo vypadl, ale bohužel psycholog a operatér mají volno až 2.června a to jsem myslela, že už dostanu termín operace.No uvidím a dám vědět. A neboj to zvládneš, když už si se rozhodla jednou se svou postavou něco udělat tak to nevzdáš. Já se také bojím, že jsem neshodila tolik kolik chtějí, ale jsem připravena bojovat dál a nevzdat to :cert: Ahoj Jana

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.15 07:53

Janstr, podle toho jak to bylo u mě Vám ten operatér už řekne termín. Já jsem daleko od Prahy já to kolečko měla vše v jeden den, až na sono, to mi volali 2 dny před kolečkem, že buď nemají lidi nebo mají nějakou poruchu, ale že si mohu dojít v místě bydliště. To mi teď dali a dali mi i předoperační vyšetření, které si mohu udělat také v místě bydliště. Nejen Vy, ale jak dodržujete ostatní nějakou dietu abych opravdu dala aspoň 5 kg dolů. ŘÍKÁTE TO DOBŘE když už jsem se rozhodla s tím něco dělat, já vyzkoušela diet, triků…snad to opravdu vyjde. To sono to je rentgen?

janstr
15 příspěvků 30.5.15 09:56

Na sonu jsem vlastně také byla v den s gastrem.To je jen ta myš jak Vám jezdí po břichu jako v těhotenství. Držím palce a dejte vědět jak Vám to pokračuje. :mavam:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.15 20:33

Ano, jistě sem napíšu, ale volat na termín mám až 3.července pan doktor trochu neochotně řekl že mi do tel. řeknou termín po 6.7 ale když nesplním požadavek pošle mě hned domů

Milki
9 příspěvků 31.5.15 14:47
Pro Monolu

Rekonvalescence je asi u každého jiná. První dny fakt nic moc. 14 dní při režimu pouze tekuté stravy jsem byla dost bez energie. Chce to odpočívat, ráda přes den jsem trochu polehávala. S větší zátěží se počítat nedá. Pak už je to lepší. Myslím, že rekonval. trvá 4 týdny. Pak už je hej. Ale nejsem moc (spíš vůbec)fyzicky vytrénovaná, tak u někoho je hej možná i dříve.

Milki
9 příspěvků 31.5.15 14:57
Dotaz

Zajímalo by mne jaké jsou váhové úbytky u lidí s výchozí váhou cca 100kg?
Jsem po op. 5 týdnů a kousek, ale posledních 10 dní úbytek nic moc.
Možná to pak přijde skokem :lol:. Nemám skoro žádný pohyb, tak možná…

janstr
15 příspěvků 31.5.15 18:32

A mohu se Milki zeptat kolik kilo jste za těch 5 týdnů shodila?

Martika 76
164 příspěvků 1.6.15 09:32
mionlu

Ahoj,

tak to mě mrzí s těmi kily navíc.. :? Já jdu na chirurgii a sono 4.6. tak už teď mám strach jestli projdu…pak mi bude chybět už jenom interna…
taky bych chtěla být do 22.6. po operaci… páč pracuji na obchodním oddělení, takže mám termíny práce, které musím dodržet… no snad to půjde..

Držte pěsti, ať mi to vyjde…čím déle to trvá, tím víc se nemám ráda… :|

PS: držím pěsti při hubnutí… vysadit pečivo, brambory a cpát se jogurty, masem a zeleninou…

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.15 12:00

Ahoj, budeme si všichni držet pěstí, mě také musí přeléčit antibiotiky a co bude dál…?

janstr
15 příspěvků 2.6.15 14:26

Tak jsem to dnes zvládla. Měla jsem podmínku 3 až 5 kilo a mám dole 5,5 tak mně pustili k operaci. Teď předoperační a v týdnu od 29.6 operace. Trochu se bojím, ale už se i těším!!! :dance:

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.15 17:43

Janstr, blahopřeju a držím palce :potlesk: Minolu neboj to dáš, nutriční poradkyně dává vzorový jídelníček, když to budeš držet + pravidelnost tak kila půjdou dolů :mavam: pokud ten jídelníček nemáš, můžu poslat.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.15 20:31

Iris222, dostala jsem jídelníček a jak jsem psala mám natažený budíky na 10 12 15 a 18 hodinu, oběd svačinu. Doporučil mi zařadit víc mléčných výrobků. Každý den lezu na váhu a nic. To nedopadne. kdybys mi mohla ukázat jídelníček, co máš ty třeba e mailem zdena26@yahoo.com

janstr
15 příspěvků 3.6.15 22:45

Iris děkuju moc, snad to vyjde. A ty jsi jak daleko? Také před operací? :lol:

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.15 11:49

Janstr určitě jo :) Mám před operací, ale nějak se mi to komplikuje s termíny :cert:

janstr
15 příspěvků 4.6.15 12:14

Tak to je mi líto Iris s těmi termíny. Držím palce ať je to brzo za tebou :mavam: A děkuji za podporu :lol:

Martika 76
164 příspěvků 5.6.15 15:07
mionlu Soňa59

Ahoj…

tak jsem měla strach z pana chirurga, ale vše proběhlo v pořádku a super…až na jedno…termín :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
můj termín je 18.1.2016!!!…
Popravdě, mě to úplně dostalo a jsem z toho fááákt rozhozená… všude jsem četla, termín za 2 měsíce… :nevim:

hmm, tak snad se vám to podaří dřív…

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.15 11:39

Martinka 76, ahoj…to je jako fakt? Dali ti ultimátum zhubnout?!Já dodržuji snad dobře režim stravovací, ale ani deko dole, nosím si pulitrovou lahvičku s vodou stále u sebe a upíjím, snídám ráno v 7 s dětmi, v 10 jogurt v poledne, maličký oběd, v 15 melouna, nebo rajče, k večeři chleba s cottage a ani deko dole. Pitný režim mám. Holky řetli jste tu odvážnou dámu na fcb OB kliniky to je podobný jako já, ona byla úžasná,

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Váš příspěvek