Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Calamity
76 příspěvků 15.5.16 06:58
Daninka1111

První cca dva měsíce prý hrozí břišní kýla těmi otvory, co jimi prováděli laparoskopickou operaci. Takže po dvou měsících se dá začít i se cvičením břicha. Jinak třeba posilovat ruce atd., kde neposiluješ břicho, lze už samozřejmě mnohem dřív - takže posilovat bicáky, tricáky…na to jsem se v OB klinik pečlivě vyptala.

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.16 10:32
Dašule 111

Jsem doma od včera, spolubydlící z pokoje č.5, jsem unavená, je mi zima a přesto, že pořád upíjím, tak mě tlačí žaludek.

Calamity
76 příspěvků 15.5.16 15:45
JMLMK

Já upíjím furt, žaludek mne netlačí, ale nemohu se pořád pořádně nadechnout…ani třeba na 80% ne… jako kdyby mi na ty plíce něco tlačilo…

Dašule111
46 příspěvků 15.5.16 23:13
JMLMK a Calamity

Ahoj, jsem tady, abych mohla diskutovat s vámi z OB. :potlesk: Tady je to pružnější než na OB skupině, kde příspěvek musí někdo schválit :nevim: Dlouhou cestu si zvládla v pohodě? Dnes je mi trochu lépe, už mi není taková zima, piji čaj, vývar a džus, ale taky mě bolí žaludek, nedostanu do sebe :P víc jak max. 1 litr tekutin celkem. :P

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.16 10:47
Dašule 111

Ahoj, cestu jsem zvládla, ale měla jsem dost. :( Vubec mi dřív nepřipadlo, že vlak tak drncá. Ale už je to za mnou. Včera mi byla ještě hodně zima. Dnes je malinko líp i s pitím to jde lépe, včera jsem dala jen 750ml pití a 4 jídla po 90ml, víc to nešlo i tak jsem se cítila jak balom. Piju čaj, vodu dnes poprvé i džus, jím asidofilní mléko, vývar a nutridrink. 6aludek cítím, při každem přijmu jídla či pití, ale je dnes opravdu líp. Už jen nepolehávám, ale snažila jsem se i umýtnádobí :potlesk: Takzdravím všechny a ať nám je dobře, co nejdříve. :lol:

Dašule111
46 příspěvků 16.5.16 11:46
JMLMK a Calamity

Calamity by si měla dojít k doktorovi, aby nedostala zápal plic! Eva z OB skupiny mi psala, že ho dostala ještě na OB, převezli ji na Karlák a byla 5 dní v umělém spánku. To špatné dýchání asi není dobré. Nutridrinky a kefíry mi dělají dobře, to mě při pití nebolí, tekutější věci- to ještě žaludek stále bolí, zimnice polevuje. Vaše kamarádka je ještě asi v OB, že ji ti nikde nevidím. Snad bude také v pořádku.

Calamity
76 příspěvků 16.5.16 23:59
Dašule111

Ahojky, no byla jsem dnes u obvoďáka, dal mi sanitku na internu do nemocnice, nabrali mi krev a udělli rentgen plic, zápal plic nemám, ale pro jistotu ještě zítra jedu do Plzně na scintigrafii (raději svým autem, sanitka moc hází). Dostala jsem napsaná antibiotika (Klacid). Jinak pít už mohu úplně cokoliv, takže žampionovou polévku od Knorru (bez těch kousků), bouillon, džus, nutridrink i ochucené mléko, mimo to tekutinu - cca litr vody. Už jsem na zahradě stříhala břečťan, zajela si na nákup…

Calamity
76 příspěvků 17.5.16 00:03
všem

Jancixxl mi psala, je stále na OB klinice, v noci nespí, je jí zle, zvrací, má teploty, dnes byla na gastro, prý má oteklý žaludek. držím jí palce, aby se brzy uzdravila a mohla konečně jet domů. ať to brzy zvládne…

MAXATINA
94 příspěvků 17.5.16 07:28
Jancixxl

Moc držím palce ať se to brzo zlepší a může domů.

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.16 12:24
všem

Ahojky, taky Janca xxl držím palečky at je brzy ok. A calamity, taky, at to dobře zvládneš. Já se také každý den cítím lépe, jak v pití, tak v síle. Ono to ještě není, ale hlavní je, že je líp. Dnes jsem také byla u obvoďáka, na stehy jdu v pondělí. Zdravím všechny :)

Dašule111
46 příspěvků 17.5.16 16:05
všem

Taky zdravím v lepších časech :lol: Už je mi veseleji, jen musím upíjet po malých doušcích a dělat přestávky - bolí to. Jinak se vše lepší. Chudák JaninaXXL, držím ji také palce. Calamity - udělala jsi dobře s návštěvou lékaře. Držím palce. :potlesk:

Calamity
76 příspěvků 17.5.16 16:36
Dašule111

Dík těm, kdo drží palce mně i Jancixxl. Jsem týden po operaci, piji litr a půl tekutin denně a k tomu to hutnější pití pětkrát za den, dnes si jdu konečně udělat pořádný vývar. Po operaci mám dole první tři kila, od své první návštěvy OB kliniky koncem března je to rovných deset kg. snad to hubnutí bude zdárně pokračovat… už se těším, až jancixxl konečně pustí domů a písne nám sem na diskuzi… :D

Daninka1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.16 21:28
Calamity

Moc děkuji za odpověď :) s cvičením břicha tedy počkám. A jak to máte s návratem do práce? Jsem 14dni po plikaci a obvoďačka mě chce pořád posílat do práce. Přitom mám práci náročnou, samé tahání. Díky

Calamity
76 příspěvků 17.5.16 21:44
Daninka1111

Nejlépe zavolat si na OB klinik a požádat je o potvrzení pro obvodní lékařku, že první měsíc (dva?) po operaci nesmí operovaný tahat nic těžkého. Já mám sílu dost velkou, ale přesto mi zakázali až do kontroly, která bude cca 6 týdnů po operaci, zvedat cokoliv těžšího než 3 kg včetně nákupů i jízdu na kole a golf :roll:

Daninka1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.16 22:22
Calamity

Moc děkuji, zítra zavolám doktorovi :)

Fretscha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.16 16:37
Ahoj vsem

Vsechny moc zdravim.jsem tu nova, ale mam celkem vse od vas prectene. Vsem moc fandim, at jdou kilicka dolu a byly jste v pohode. Za 14 dni jedu poprve na ob kliniku na konzultaci. Jsem celkem zvedava. I kdyz… Chci se zeptat, po jake dobe od prvni navstevy jste cekali na termin? Me bylo po telef. sdeleno, ze bych mela mit termin nejblizsi az v breznu 2017. A to me prijde strasne daleko. Diky za odpovedi :-)

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 17:00
Fretscha

No já šla na první konzultaci 22.3., předoperační vyšetření 3.5., nástup na plikaci žaludku i provedení operace 10.5. - vše letos. Mám VZP111. A jakou zdravotní pojišťovnu máte vy? Z textů, které jste přečetla, vyplývá, že ti, co mají jinou zdravotní pojišťovnu mají i dost vzdálené termíny…

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 17:16
všem

Nevíte někdo, co je s Jancixxl? Naposledy se mi ozvala v pondělí 16.5. večer, psala denně až obden na facebook… od 16.5. se neozvala ani žádná aktivita u ní na FB. máte někdo o ní zprávy?

MAXATINA
94 příspěvků 19.5.16 17:51
Fretscha

20.1 první návštěva opka 21.3,pojišťovna OZP.

Dašule111
46 příspěvků 19.5.16 17:53
Calamity

Já na ni ani mám kontakt. Je to divné, že se ti neozvala tak dlouho. Doufejme, že ji nemuseli znova operovat. Budem na ni myslet a držet palce. Mě je už lépe, i když nědky mě přepadne náhlá slebost a musím si lehnout. Stále piji kefíry, vývary atd. ale jen po douščích. Vypít těch 100ml kefíru mi trvá někdy i 30 minut.

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 18:49
Dašule111

Jasně, že je to divné, že se neozývá, napsala jsem i jedné její kamarádce na FB, uvidíme, co odpoví. Já už jsem několik dní úplně v pořádku, polévku 150 ml piji z šálku, včera jsem si do ní rozmělnila i kuřecí játra, konečně začínám mít sílu. už mohu i normálně mléko, nutridrink, všechno. Díky energii z těch včerejších jater jsem natřela 20 m plotu u zahrady, v sobotu jedu na závody ve střelbě. Jen nic těžkého zatím nenosím, abych si to nějak nepokazila.

Fretscha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.16 18:56

Ja mam pojistovnu min. vnitra. ale i tak. Preci musi byt jeste termin letos. Docela dlouho jsem se rozmyslela, zda jit na ob klin. A ted cekat tak dlouho na operaci? No uvidime, co mi reknou.

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 19:04
Fretscha

Mám pocit, že práývě ti, co mají pojišťovnu MV, měli operaci s delší prodlevou… zkus se podívat do starších příspěvků tady na diskuzi, já to tam někde četla…

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.16 21:10
Fretscha

Ahojky, vítám tě mezi námi. Jak jsem četla Tvůj příspěvek hned jsem si říkala, že budeš mít pojišťovnu 211. Bohužel s ní to tak je. Já měla první konzultaci v červnu 2015 a operaci leden 2016.S OB klinikou jsem moc moc spokojená, ale bohužel oni termín neurychlí, pojišťovna jim proplácí ročně jen určitý počet operací. Držím pěsti. Papa :mavam:

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 21:14
Fretscha

Ahoj, něco málo jsem našla na stránce 26, kdo má kterou zdravotní pojišťovnu. Mrkni tam na to…

Fretscha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.16 21:39

Moc Vam dekuji za privitani. Nasla jsem jeste nejakou duskuzi, kde po kolecku na bo presli holky do Jablonce a tam to bylo rychlejsi.

Calamity: dekuji, urcite mrknu. :-)

Calamity
76 příspěvků 19.5.16 22:08
Fretscha

Jde jen o to, kdo má smlouvu s jakou pojišťovnou. Ta druhá diskuze…asi vím, o co jde. Ta diskuze se vyznačuje zejména tím, že bezdůvodně pomlouvají OB kliniku a posílají všechny do Jablonce. :mrgreen: Je to patrně konkurenční boj ze strany jablonecké kliniky. Fuj. Je poněkud nevybíravý…

Jitulevrtule131070
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.16 07:07
MV

Bohužel kdo má pojičtovnu Mv má smulu, nejlepší je VZP taky jsem k ní přešla, včera jsem byla na kolečku v OB jen nevím zda plikace či bandáž žaludku, nemůžu se rozhodnout.

Calamity
76 příspěvků 20.5.16 07:13
Jitulevrtule131

Mně se víc zamlouvala plikace žaludku, přece jen ta bandáž se sice může zvnějšku upravovat přidáním či ubráním tekutiny v té manžetě, která předěluje žaludek, ale stále je to cizí těleso ve vlastním těle…

Dašule111
46 příspěvků 20.5.16 07:26
Calamity

Pane jo, ty jedeš. Gratuluji. To já včera měla zase nějakou krizi, slabost a motání, tak jsem proležela skoro celý den. Dnes se zatím cítím fit. Tu druhou diskuzi jsem taky četla- je to tak průhledné nahánění pacientů, že se divím, jak na to může někdo skočit. Je to ubohé.

Dašule111
46 příspěvků 20.5.16 10:55
všem

O JaniceXXL nic nového?

Příspěvek upraven 20.05.16 v 17:51

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.16 12:20
Holkám

Děvčata, z té druhé diskuze, myslím, že myslíme tu stejnou tak z ní jsem měla jen depresí. Psala jsem si tam před operací, a odpovědi typu okamžitě odejdi z OB, běž do Jablonce…apod. A názor Plikace nebo bandáž tak za mně určité Plikace, žádné cizí těleso do těla. Papa a hezký víkend

Jitulevrtule131070
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.16 14:53
Holkám

Holky to je Vám tak zle po bandáži nebo po plikaci??? včera jsem tam mluvila s jednou paní a ta týden po plikaci a říkala že se cítí výborně, tak ted mám fakt strach…včera jsem se potkala na OB s paní co čekala na operaci blondýnka tak nevím jestli je to některá z vás…

Lendway
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 01:03
Lendy ...GB

Ahoj chci se na neco prosim zeptat sem objednana do OB kliniki za tyden na pred operacni vysetreni pan doktor my powedel ze musim zhubnout minimum 5 kg ale ja nezhubla mislite ze me muzou vzit na operaci jestli nekdo neco wy na ten temat prosim napiste my moc dekuji PS jestli mam prawopisne chybi to sorry ziji v GB uz moc dlouho

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 07:24
Holčinám

Nejdřív jestli je zle po plikaci??? Není, pustí tě domů až ti bude fajn, pk plikací se zvrací v nemocnici třeba jen 2×. Doma už vůbec. Je slabo, většinou zimnice, ale to vše dobrým vývarem, nutridrinkem, odpočinkem přejde. Každý den je lépe a lépe. Ten první týden počįtej s tím, že projdeš po bytě a jsi unavená. Ale také záleží jak kdo. Kamarádka jak jí pustili z nemocnice tak za dva dny šla do práce.
LENDWAY hubnutí před operací potřebují proto, aby se odtučnila játra ideál 5 kg. Když jsou játra tučná tak jdou velká a pak mají v břiše málo prostoru na operování. Nevím jestli už někoho vrátli když nezhubla, ale vyhrožují tím, že chirurg pacienta může neoperovat. Snaž se něco dát dolů, jež bez přílohy, jen kuřecí maso s zeleninu.Papa

Lendway
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 14:14

Ahoj budu to skouset mam to tezky musim varit pro 6 deti a jeste manzela uvydim co my powedi moc dekuji

jancaxxl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 20:18

Ahojky děvčata, tak já si to pěkně vyžrala a vyžírám, po 10 dnech mě pustili do domácího doléčení - neustálé zvracení, kašel, bez spánku…na konec mi zjistili silný oboustranný zápal plic, beru několik antibiotik, tak že pozřu pouze čaj a bujon…doufám, že tohle nikoho z vás nepotká mějte se krásně :mavam:

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 21:44
Jancaxxl

Ahojky Jani, to mi je tě líto :(.To se opravdu často nestává. Máš smůlu, ale hlavně, že už jsi doma a už ti bude dobře. Držím pěsti ať si co nejdříve fit :kytka: Papa

Dašule111
46 příspěvků 22.5.16 09:02
jancaxxl

No sláva, už jsme o tebe měli strach. Umím si představit, jak ti je hro, zně. Jak jsem psala v příspěvcích, první dny i u mně byly kruté, postupně se to zlepšuje, ale jsem často unavená a po napití něčeho hustšího si musím lehnout. A to nemám jiné komplikace. Držím ti palce, vydrž.

Calamity
76 příspěvků 22.5.16 09:08
Jancaxxl

Ahoj Jani, to jsem ráda, že už Tě pustili domů. Já se o Tebe bála, když jsi od pondělí nepsala… Asi jsme to chytly v noci po operaci jak jsme měly na pokoji otevřené okno. Tak ale zase určitě zhubneš rychleji než ostatní, kteří už papají nutridrinky a podobné věci. Jistě už máš alespoň pět kg dole…

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.16 09:30
jancaxxl

Ahojky i já tě vítám doma. Moc me mrzí, jak jsi to měla. Ale doma už to bude lepší. :) Moc držím palečky, ať ti je líp. Drž se holka :srdce:

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.16 09:32
všem

Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat, kolik hubnete? Já jsem 10 dní po zíkruku a hubnu jen 20 deka děnně, příjde mi to strašně málo, na to jak málo jím, bvlastně piju. Bojím se, že až přejdu na kašovitou stravu, tak že už nebudu hubnout vůbec. :,(

Dašule111
46 příspěvků 22.5.16 17:46
JMLMK

Ahoj spolubydlící, ty také nemáš takovou nadváhu jako my- některé, tak budeš hubnou pomaleji a nezapomeň, že jsi už před zákrokem dost zhubla. Já mám dole asi 7kg, ale klidně druhý den zase o 1-2kg víc a jen piji. Také počítám s tím, že až přijde kašovitá strava, tak váha půjde trochu nahoru. V delším horizontu se to ale upraví a určitě budeš spokojená. Trpělivost.

JMLMK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.16 18:17
Dašule 111

Ahojky Dašule, díky za podporu, jsem ráda i za to málo, jen jsem si myslela, že to pujde rychleji. :) od operace mám dole 4 kg, ale nejvíce jsem zhubla na OB klinice, teď to jde opravdu pomalu. Už se fakt cítím dobře, ale není to ještě 100%. I ty máš ale skvělý ubytek. Tak ať nám to výjde. :lol:

Calamity
76 příspěvků 22.5.16 20:14
JMLMK, Dašula111

Já byla včera na závodech ve střelbě, jím už kašovitou stravu jogurty a tak. Před operací jsem zhubla ze 108 kg na 103, pak na 101 na OB klinik, teď mám 97 kg. Zvážila jsem se až po týdnu a zase po týdnu se znova zvážím, jakmile budu moci začít sportovat, půjde váha dolů hned. Už se těším na kolo a do posilky. Stehy mám vyndané, otvory po operaci zhojené…

Calamity
76 příspěvků 24.5.16 08:57
všem

Prosím poradil by mi někdo, jak dlouho nosit ty kompresivní punčochy?

a co jinak, jak se holky máte?

Dašule111
46 příspěvků 24.5.16 11:24
Calamity

Ahoj, punčochy jsem sundala hned po návratu z nemocnice. :,( Jinak je mi dost dobře, žádné vracení šťáv ani jiné pocity na zvracení. Jen po „jídle“ někdy trochu tlačí žaludek a je slabo. Jdu si na chvíli lehnout a je dobře. Včera vyndání stehů a dnes přechod na kaše :potlesk:,večer jsem měla prvně chutě na kus masa. Dnes 5,5 kg dole po 14 dnech. No, žádná sláva, obrním se trpělivostí.

Calamity
76 příspěvků 24.5.16 12:21
Dašule111

Ahojky, to jsem ráda, že už jsi O. K. já jím zatím játra, dají se snadno rozmělnit. už čtvrtý den si je přidávám do kašovité stravy. váha se mi zastavila na těch 97 kg tak už se těším, až budu moci sportovat. nejvíc mne štve, že nemám jezdit na kole. ale je to jediný způsob, kdy jsem spolehlivě hubnula…

ohledně těch punčoch: nakonec jsem zavolala dopoledne nakliniku a řekli, že 5 týdnů po operaci, ale že stačí si je brát na noc, kdy není pohyb…

přeju všem holkám hubněte hubněte, venku je hezky, ať si můžeme vzít na sebe plavky… :mrgreen: :D :mrgreen:

jancaxxl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.16 17:01
všem

Ahojky, tak na dnešek jsem konečně naspala pár hodin, tak věřím, že bude už jen líp, jinak už jsem začala br. kaši, jog. nápoje, dnes jsem si udělal pudink -místo dortu :-) :-),punčochy jsem vyhodila hned jak jsem šla z nemocnice…a dole od opky mám 7kg díky všem za podporu :srdce: :mavam:

Lendway
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.16 18:46

Ahoj jak ctu co pisete ze mate po operaci tak trochu zavydim ja mam teprv pred operacni vysetreni 1.6 a 2.6 bojim se ze me nevezmou na operaci ze sem nezhubla de mi to hrozne tezko dolu ach jo preju vsem co nejvyc kil dolu

Stránka:  « Předchozí 1 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 53 Další »
Váš příspěvek