Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.16 21:05
Suzan106

To určitě není důvod k tleskajícímu smajlíkovi, hnus!

Suzan106
2 příspěvky 30.3.16 22:38
Omluva

Omlouvám se, to nebyl myšlen smajlík k umrtí lékaře, to opravdu ne, ale měla jsem radost, že se tu scházíme…bohužel jsem to psala k příspěvku a je to pod vším, ještě nechápu dost způsob komunikace tady… pardon

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.16 22:44
Suzan106

O. K.,chápu :lol:

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.16 09:39
Vendy48

Ahojda, velice smutná zpráva…mamka k panu Svobodovi chodila xlet, je z toho dost smutná.. :-(

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 05:24
Jaded32

Ahojky Jani, je to hodně smutné, prý byl úžasný lékař a hodný člověk a podle fotky nebyl starý. :,(
Jani jak se máš?? Já mám dole 17 kilo a konečně už mám na váze dvě čísla místo tří :lol:. Kolik ty? A ty tvá bolest už přešla. Zatím se měj moc hezky :kytka:.Papa :mavam: :mavam:

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 09:52
Vendy48

Ahojda :-) Žaludek či co, již nebolí, jsem ráda :-),ale jako na potvoru mám zánět průdušek, ale to se dá, už je lépe(antibiotika zabírají).
Jináč jsem byla na váze a mám 92,5kg to znamená o 19,5kg dole, což je moc fajn! A tobě také gratuluji, jsme prostě dobrý :-) :kytka: :kytka: :kytka:
A ostatním ženám také gratuluji k úbytku či k opce, je to nový start v životě. :kytka: :kytka:

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 10:21

Já mám za týden dole 5.7 kg, to taky není špatné :-)

Muchomurka82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 13:25

Holky taky se pochlubím, po týdnu o 6 kilo méně. Nevím jak vy, ale já mám děsnou chuť na maso. Je to utrpení, už abych byla na kašovytý. Ale pořád do sebe nedostanu 150ml, nejde mi to i málo piju, když to přeženu, tak to tlačí.

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 14:00

Já mám chuť na rybu s bramborovou kaší. A vlastně na cokoliv pevného.
Jinak právě jsem na cestě na OB, na vyndání stehů, tak snad bude všechno ok.

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.16 14:01

A množství jídla mám 125 ml, máme na to odměrku, stačí nám to oběma.

Sára0007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 01:05
Dotaz

Tak ja budu za chvili 3 mesice po plikaci a mam dole 20-21 kilo, vzdy se to zarazi a pak to zas jde.
Kdyz nejim doma, mam vzdycky desnou depku, ze jsem snedla moc, a ze si tu plikaci roztrhnu, toho se nemuzu zbavit.Je to tedy obcas, ale proste v restauraci do kelimku jidlo necpu:)
Ma to nekdo taky tak, ze ho desej uplne mury, kdyz si jidlo neodmeri?
A je tu nekdo komu plikace povolila? Pozna se to? A co s tim? Zasiji to znova? Pokud se hubne a bylo by to trebas nevim, nestastnoou nahodou¨?:)
To je zas dotazu tedy, ale diky za pripadny odpovedi.
A vsem gratuluju k ubytku a k odvaze, resit to!:)

edit: jsem zas zapomnela heslo, tak pisu neprihlasena:))

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 08:02
Sára007

Ahojky, jsem po plikaci 2,5měsíce a kila mi teda nijak dolu neletí, Mám dole 15kg, snažím se jíst tak, jak se má, jídlo také pořád neodměřuji, všude to nelze. Nejsem si vědoma, že bych plikaci přejedla, za jednou se to nestane, ale také by mě zajímalo, jak se to pozná. Mimochodem, na OB klinice přiznávají, že se plikace rozmotá díky špatnému materialu.Je snad možná reoperace. :?

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 08:21
Zdravím Vás :-)

Gratuluji všem k úbytku. No také mě občas napadnou takové ty myšlenky, zda se plikace rozváže a zda to poznám, ale jen, když si přečtu nějaké ty negativy o plikaci, jináč né..stále cítím tu klapku, kdy mi žaludek řekne né a hlavně stále hubnu..né rychle jako v prvních týdnech po opce, ale hubnu..V květnu mě čeká to gastro tak i zjistím, zda je vše ok.,ale myslím, že ano..

anna 57:Ahojky, vždyt to je super, že jsi tolik zhubla, :potlesk: čtu kolikrát, že tolik lidi zhubnou za půl roku! :kytka:

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 08:57
Jaded32

:mavam: Janinko, díky, jsi moc milá :hug:,já jsem trochu zklamaná, ale je fakt, že léta jsem nabírala, tak to holt, tak rychle nepůjde dolu, snažím se opravdu dodržovat frekvenci jídla :),možná že málo piju, s tím jsem měla vždy problém a taky už mám holt roky, tak to jde tak pomalu, čert ví. Na váhu chodím jen vyjímečně, jen jsem se stresovala :roll: Klapku cítím např. při obědě, plátek masa,2lžíce rýže a mám dost :),na kontrolu jdu zase v červnu, tak snad kilča jěště půjdou dolu. Krásný den a díky :hug: :kytka: :mavam:

MAXATINA
94 příspěvků 2.4.16 09:04
Ahoj holky.

Dnes jsem 12 dní po opce. Konečně můžu spát v posteli celou noc. Mám dole 8 kg, ale jsem strašně vyčerpaná, krátká procházka mě totálně odrovná. Je mi zima.Taky jste to tak měli? Kdy se to srovnalo?
Krásné slunečné dny přeje Stáňa :mavam:

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 09:58

Anna 57:Ahojky i já děkuji, kdy v červnu jdeš na kontrolu? já 23.6. ve 13hod :-) :kytka:

MAXATINA:Ahojky, ano taky jsem byla velice unavená a to nebudu lhát 2-3 týdny určitě..a zima byla taky, ale den ode dne bylo lépe a lépe.. :mavam:

Vendy48
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 11:14
Kočičkám

Ahojky :mavam: kočiny, tedy vy jste se dnes rozepsaly :D.
SÁRKO, gratuluji :kytka: máš krásný úbytek..Rozmotaná Plikace se pozná tím, že máš hlad dříve než bys měla jíst. Taky bys nehubla. Jedné holčině se z OB rozmotala a primářka jí řekla, že to je špatným šicím materiálem. Udělají reoperaci.
Já màm plikací 6.1. dole 17kilo, jídlo mám už v oku. Mně doktor řekl, že se Plikace sama od sebe nerozmotá, že se přejí.
Fyzicky se to nepozná až na gastro. I já mám strach, aby se nerozmotala.
Aničko :srdce:,vždyť je fajn sama bys přece nezhubla tolik, nebuď zklamaná :lol:
STÁŇO, proč ty si nemohla normálně spát v posteli???
Zima mi byla strašná, po 3 týdnech to přešlo. Únavu jsem měla též, Ale jen týden, ale každá to máme jinak. A to vše k operaci patří. Ale krásných 8 kilo dole viď?
Holčiny všem blahopřeji :kytka: a onomto půjde i dál. Mějte krásný sluníčkový víkend :srdce: :mavam: :mavam:

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 11:26
Jaded32

:hug: Janinko, jdu na kontrolu 2.6.v půl 11 a na gastro 7. září ;) :kytka:

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 11:33
vendy48

:hug: Vendulko, hlad nemám, jen chutě :?,ty zkrátka „nezašijou“ :mrgreen:,ale držím se, dá se to ošidit. Určitě se nepřejídám, ale jak jsem psala, ty kila moc nejdou, kolegyňka mě uklidnuje, že to je o. k.,ale stejně…Jooo a zima mi je i teď, ale mám nyní spíše nízky tlak, díky trošku zhubnutí :),měj se krásně, užívej si víkendu, já jdu do práce ;),pa, pa :srdce: :* :hug: :kytka: :mavam:

MAXATINA
94 příspěvků 2.4.16 12:57
Vendy 48

Vendy v posteli jsem nemohla spát protože se mi vše vracelo. V sedě né.
Užívejte sluníčka. Stáňa :mavam:

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.16 14:16

Já taky nemám hlad, ale mám chuť na cokoliv pevného, do čeho bych se mohla zakousnout a nejvíc na rybu s bramborovou kaší :-D

Jinak teda únava je hrozná, to doufám přejde. A Domča je na tom ještě hůř a to už chodí chudinka do práce. Zimu pociťujeme taky, naštěstí se už konečně udělalo jaro, takže se do dá snést :-)

Muchomurka82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.16 13:22

Ahoj holky, prosím Vás, co děláte proti nadýmání? Od včera jsem nafouklá a nemůžu splasknout, co používáte? Jsem 11dní po opce. Díky

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.16 15:11

Nic, to přejde samo.

Martika 76
164 příspěvků 5.4.16 14:50
anna 57

Ahoj Aničko!!

PERFEKTNÍ!!! Máš dole 15kg…jsi dobrá!

Já stojí..pořád jenom těch 10… a to jsme byly spolu na operaci…

Jinak se doufám máš dobře, u mě vše dobrý, až na to že hodně stresu v práci..nestíhám nic… ani v práci, ani doma… je možné, že váha zlobí i kvůli tomu…ale už se snažím každý den hýbat, tak snad se brzo něco změní…

Moc se opatruj kočko :* :srdce: :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 5.4.16 14:53
Ahoj všem :o)

Nazdárek holky,

dlouho jsem se neozvala, ani neměla moc šanci číst vaše radosti :potlesk: a starosti :think:

U mě vše při starém…váha 89… už měsíc stojí… tak si te=d dávám denně do těla, aby se něco změnilo… jen hlavu bych potřebovala vyměnit, mám jí moooc předimenzovanou prací… :nevim:

Všem přeji hodně úspěchů a jen radostnější a veselejší dny :* :mavam:

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.16 20:23
Martika76

:hug: :* ahojky :* Martinko, však mě se váha také nehýbe, už to neřeším :),na váhu nelezu, jen mě to stresovalo, stačí mi, že si všímají kolegové, že jsem zhubla :mrgreen: a oblečení jak visí :D, jídlo dávám pořád stejně, jím vše, ale mini :),pohyb jen to běžné. Jináč u mě také vše o. k. :D pa, pa, těším se, až se všechny uvidíme :mavam: :srdce: :* :hug: :kytka:

H.Lidus
55 příspěvků 8.4.16 18:59

Ahoj ženy, tak se po dlouhé době ozývám.. v září 2015 jsem byla na plikaci a k dnešnímu datumu mám dole stale jen 14kg..už jsem z toho zoufalá.. takze zřejmě břicho je rozvázané.. v červenci jdu na gastro tak uvidíme.. snažím se jíst zdravě a aktivit mám myslím dost.. jen můj problém je pití, navykla jsem si vodu ale piju tak strašně moc že bych se nedivila kdyby to bylo rozvázané i kvůli tomu.. jsem hrozně nešťastná.. jak to vypadá dal, když se zjistí že je břicho rozvázané? může se jí znova na operaci nebo? díky

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 19:09

Tak jsem na kašovité stravě a pohodička. Rybička s bramborovou kašičkou byla přímo božská mana :-)

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 19:12
H.Lidus

Prý by se to rozvázat nemělo, že prý dělají dvojí steh (to mi říkal chirurg). Spíš jestli sis ten žaludek nepřepila.
Otázka také je, co je to zdravé jídlo a dostatek aktivit. Ono třeba ovocná šťáva zdravá je, ale nesmí se pít večer, protože má hodně sacharidů a jde pak na tloušťku. To samé třeba dát si večer vajíčko nebo mléčné výrobky (i když je oboje zdravé) je špatná volba. A pít by se mělo po celý den 2-3 litry, víc ne. A najednou jen 100 ml!!!

H.Lidus
55 příspěvků 8.4.16 20:09

Mno můj problém je, že jsem se možná přepila.. protože prostě mi nedělá problém vypít celou skleničku vody do 30 sekund. Ale co to teda přesně znamená? Mám zhruba 4 měsíce pořád žízeň a zvládnu za den vypít 3-3,5 l vody či vody s bublinkami.. Ovocný štávy nepiju, čokolády mi nějak přestali chutnat a když už tak si dám Kinder mléčný řez, smažené jídlo nějak nemůžu vidět.. je pravda že poslední dobou jím hodně vajíčka.. což je zřejmě problém.. když jsem si měřila porci.. vypadá to že sním 170g.. a pak jsem totálně plná. Nebo další můj problém možná je ten, že nerozděluju a nerozlišuju 30minutovou pauzu na pití před a po. Prostě mám vždy hroznou žízeň a prostě se po jídle či těsně před napiju. můj problém je že jsem do teď nepochopila jak mám měřit a vážit a cokoliv dělat a rozlišovat g a ml.. jako jak mám 30g knedlík převést na ml? to je prostě 30g ne? Co to tedy znamená že jsem si žaludek přepila?? Je tedy možný že žaludek rozvázaný není, ale je to tím že prostě hodně piju či jím ty vajíčka, atd… ale to pak nechápu jak dokážu sníst 170g když všichni říkají jak jí max,.100ml.. jsem už zoufalá.. psala jsem na kliniku ale ještě neodepsali.. Pohyb mám 2 týdně plavání - 45min., 3 krát týdně 45 minutový Nordic Walking + z práce nejedu autobusem ale chodím 30 minut pěšky.. V práci se hodně ohýbám.. Vysvětlete mi to někdo, nebo už mě trefé šlak. Psala jsem do jiné skupiny o radu a jedna paní řekla že za 6 měsíců 14kg můžu být ráda že jsem něco díky tomu zhubla a že si mám radši zajít k psychiatrovi aby mi vyšetřil hlavu.. tak se už bojím zeptat..

PS: cukrovku nemám, byla jsem na vyšetření před 3mi týdny

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 20:15

Co se týče jídla, tak se NEVÁŽÍ!!! ale měří se v nádobě. Když má nádoba 150 ml, vejde se tam třeba jedno vajíčko a čtvrtka kaiserky (a je úplně jedno, kolik to váží, důležitý je OBSAH, ne hmotnost!!!).
Co se týče pití, tak je nutné dodržovat 30 minut před jídlem bez pití a 30-60 minut po jídle, ať se může v klidu trávit. Prostě plikace vyžaduje režim a vytvářet si vlastní a myslet si, že jsem chytřejší než lékař, který s tím má dlouholeté zkušenosti je cesta do pekel.
Určitě máte tu brožuru z OB kliniky, tam je to popsané srozumitelně, tak si to znova přečtěte a hlavně se tím řiďte.

H.Lidus
55 příspěvků 8.4.16 20:18

Aha.. mno tak teprve až teď to chápu.. super.. Mno takže to vypadá že jsem všechno zavinila a operaci si totálně pokadila.. tudíž to břicho bude vážně rozmotané.. mno chybami se člověk učí.. jsem hold hloupá..

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 20:22

Žaludek jistě rozmotaný nebude, jen bude roztažený (ale ono je to ve výsledku jedno). Zkuste se začít řídit tím, co jsem napsala a co je v příručce a uvidíte, mělo by se to zlepšit.
Také je extrémně důležité dodržovat intervaly, tedy jíst každé tři hodiny (a ne tři hodiny a patnáct minut, prostě tři hodiny přesně). V práci s tím může být problém, ale stačí dodat lékařskou zprávu a vedení to musí akceptovat. A pokud to akceptovat nebude, doporučuji jim trochu pohrozit soudem a přinejhorším jít jinam.

H.Lidus
55 příspěvků 8.4.16 20:25

Myslíte že žaludek se dá zpátky,,smrsknout,,? Že když teda zavedu jak jste radila, tak by se to mělo zpravit? S jídlem v práci problém není, tak to mám teď zařízené..

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 20:32

Já si myslím, že se smrskne, je to pružná tkáň a když nebude napínám přílišným množstvím jídla a pití, zmenší se. Jen to bude „chvíli“ trvat.

H.Lidus
55 příspěvků 8.4.16 20:36

Chvíli trvat mi nevadí, hlavně že nebudu muset znova na operaci. Jsem hold mladá a hloupá a toto všechno jsem nepochopila. Děkuji moc vážně jste mi pomohla.. normálně mám slzy v očích a snad se blízká na lepší časy.. Hold se musím poučit z chyb a změnit vše. V červenci se uvidí na gastru, jak to vypadá.. Děkuji moc..!

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 21:04

Nemáte za co. Držím palce ať to zlepšíte :-)

Jaded32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.16 14:19

Zdravím Vás..
Sandra
Abigail:Zdravím, nemyslím si, že máte ve Všem pravdu, tak třeba pití..Vím, že když už jste náký ten pátek po plikaci, může se pít i po 15.minutách 150ml a také jíst po 2,5hodinách 150ml..Četla jsem to od žen co už jsou 2. až 3.roky po plikaci a vše mají v naprostém pořádku, brožuru mám samozřejmě taky, ale jak píši, psaly to ženy co už jsou až 3roky po plikaci a problém jim to nedělá..
H. Liduš:Zdravím já myslím, že na gastro budete vědět více..kolikrát to ženy dodržují, tak jak mají a stejně se jim plikace rozváže…Samozřejmě nepíši, že by to měl býti Váš případ..:-)

:mavam: :mavam:
Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.16 14:39

Jaded32: po několika letech to tak možná funguje, ale jistě ne po půl roce. A je otázka, jak se na to bude dívat lékař.

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.16 19:56
H.Lidus

:mavam: zdravím, plikace se může rozvázat i nepřejídáním, prostě to tak je, uznávají to i lékaři, takže buďte vklídku, ukáže to rentgen-gastro a pak se uvidí co dál, může být reoperace v případě rozvázání, může jít i o jiný druh operace.Ale třeba bude vše o. k.,určitě poradí co a jak dál. Liduš gramy nepřevádějte na mililitry, to v případě knedlíku je na nic :),to by se musel použít vzorec hustoty ;),nejlepší je, dát jídlo do krabičky 140-150ml a to veškeré. Má kolegyně tam nacpala i hot dog-jistě nějaký menší-,aby se ujistila, zda je to správné množství :D, zdravím :mavam:

H.Lidus
55 příspěvků 10.4.16 14:23

Děkuji ženy moje.. kdybych musela na operaci tak to klidně podstoupim a už si budu dávat pozor.. protože je možný že tohle prostě vzniklo mým problémem, moji vinnou a ráda bych to napravila a udělala vše správně jen aby ta operace dopadla dobře a kila šla dolů, ať se cítím dobře.. :-) díky vám všem za radu, pomoc a podporu.. hezkou neděli :-*

jullka
27 příspěvků 12.4.16 19:07

Ahojky všichni :-)

tak jen hlášení zkratce
8měsíců po operaci -29kg, vše bez problémů jen od ledna to jde již hooodně pomalu, cca 1-2kg za měsíc je to pomalé ale i tak jsem moc spokojená. Je pravda že se nijak neomezuji a sem tam zobnu nějakou tu dobrotu. Dnes jsem na 96kilech a velikosti 42 při výšce 172cm no jako modelka ještě zdaleka nejsem ale spokojená již jsem :-D

Tento měsíc jdu gastro tak jsem zvedavá jak dopadnu a zda bude vše OK :dance:

Tak se zatím mějte hezky a pište výsledky ať se dá porovnávat :mavam:

Pááááááááááááá Jullka

jullka
27 příspěvků 12.4.16 19:09

Jééé ještě jedna věc ujíždím na brusinkách sušených a neslazených :-) zapíjet vínkem :-D to je mňamka když máte večer chuť mlsnout :jazyk:

Páááááááááá

anna 57
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.16 19:50
jullka

:mavam: pomalu, ale jistě :mrgreen:,je to super :dance:drž se, já mám od ledna od opky-16 až 17kg, jde to pomalu, ale jde ;) pááááááá :mavam:

IrenaSe
2 příspěvky 14.4.16 16:19

Zdravím, jsem tu nová a chci se zeptat chtěla bych podstoupit plikaci žaludku…je nějaké místo na Vysočině kde jí provádějí???vím jen o ob klinice v Praze…ráda bych nějaké bližší místo :)…díky Irča

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.16 16:21
Pro Irenu

OB klinika je mistr v oboru, takže bych ti doporučila, pokud je to jen trochu možné, jít tam.

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.16 16:22

Jinak dnes mám přesně tři týdny od operace, dole mám 7.7 kg a 8 cm v pase :-) A kromě toho, že se momentálně cítím slabá jako moucha na jaře jsem absolutně bez problémů a jím prakticky všechno (samozřejmě ve formě kašiček) :-)

IrenaSe
2 příspěvky 14.4.16 16:41

Problém to asi nebude :) dřív jsem v Praze pracovala a jet tam mi nevadí…teď je to jen o tom udělat ten první krok

Sandra Abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.16 16:46

Tak v tom případě fakt doporučuji jít k těm nejlepším :-)

Ydrag
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.4.16 21:08

Všechny zdravím a více zkušenější zadam o radu. Je mi 37let a 15.3. Jsem na OB podstoupila plikaci. Ze 104kg jsem musela shodit tři kila za tři týdny, což šlo díky střevní chřipce skoro samo

Stránka:  « Předchozí 1 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 53 Další »
Váš příspěvek