Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 18:08

Moc děkuji za radu. K deseti kilům moc gratuluji a taky hlavně k té svatbě. A dort Vám trochu závidím. Jsem čokoholik a jsem úplně nešťastná z toho, že jsem už 14 dní neměla v puse nic sladkého. Ale zase si říkám, že pokud to vydržím, tak líp pro mě a tělo si taky zvykne.

Angelina89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.15 08:16

Neni zac, když budu něco vedet rada poradim ;) no na dortik se tesim ale je pravda ze jinak teda mi to moc pomohlo, jo občas mivam chute na cokoladu nebo cipsy nebo něco nezdravého ale diky tomu sesitymu zaludku se drzim jak skala nebejt toho uz bych stopro zacinala zase kazdej den znova :D a pet tydnu utece a pak můžete i cokoladu i dort a cokoliv jen v malem množství :) a vaha pujde dolu…a to jsem při prechodu na kasovitou jak mi stala vaha rikala ze ja teda asi po plikaci hubnout nebudu ze jsem asi ten pripad kdy to nefunguje a ejhle ono to pak zaclo skákat krasne dolu takze hlavu nahoru a užívat si novej život :mavam:

pejsarka
6 příspěvků 29.3.15 19:27

:D Hojky děvčata, není tu někdo kdo byl nebo jde na Bory na bandáš žaludku?

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.15 23:33
mionlu

Zdravím, narazila jsem na tuto stránku. Rozhodla jsem se také pro zákrok. Větší strach než z operace mám z gastro. Jinak jak nikde jsem se pořádně nedočetla kolik za den mohu vypít vody jen ty dávky po 3 hodinách? Já totiž piji hodně vody :?:

angelina89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.15 09:28

Mionlu: ahoj a gratuluju k rozhodnuti u me to bylo nejlepsi rozhodnuti v zivote. Prvni dny po operaci jsem teda litovala bylo mi dost blbe ale den ode dne lepsi a lepsi a ted jsem 7tyden a uz me nic neboli, netrapi, obcaa pali zaha le malo jim 70 nekdy i 50 gr a kolikrat jswm uplne plna a od opky mam dole 15kilo…piti muzes porad jen dodrzovat pul hodky pred a pul hodky po jidle jinak porad muzes popijet ja to delam tak ze lok pockam lok pockam atd a. emivam vubec zizen ;)

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.15 11:35

Děkuji za podporu, snad to zvládnu když vy ostatní taky.Jdu na to kolečko ale objednali mě až na konec května. Nevím kdy by se to mělo tedy uskutečnit, abych byla na prázdniny fit mám 3 děti a maminky se nemohou dovolit stonat… ;) snad hlad mít nebudu a chuť :cert:

angelina89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.15 13:14

Mionlu: nebudu ti lhat chut mit budes ale stejne vis ze tonejde tak ji prejdes ;) a potom cca po 8 tydnech uz mizes jist uplne vsechno takze i kdyz bude chut proc si nedat kdy stejne vic nez 70 gr nesnis :) ja si naminky davam vzdy k snidani pak nemam ani vycitky ;) ja mela kolecko v unoru a jeste 23.2 byla operace taky zalezi kam hodis ;) a prcka mam taky ale manzel me nenechal nic delat a pomahala i mamka ale vim taky jaky to je bejt prckovi porad za zadkem ale tri neznam a obdivuju ;)a fit budes cca po trecg tydnech
ax 4.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.15 13:36

Děkuji za spřízněnou duši jsem ráda že mi píšete Jsem na OB klinika v Praze ale jinak jsem z východních Čech mohla by jste m ještě něco o tom říct? nevím co něco na co se připravit

neladurisova
10 příspěvků 10.4.15 16:33

P5eji Váám brzké uzdravení.

pejsarka
6 příspěvků 10.4.15 19:47

:) Děvčata tak ve čtvrtek pádim a v pátek jdu na to :lol: docela se těším ale i bojím tak snad to dobře dopadne a budu mít zase pěknou postavu. :roll: Ale na jednu stranu mám strach že mi bude 40 a kg nepujde dolu jak bych si představovala.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.15 12:33

Dějte potom vědět jak se vede. Nechci aby ti znělo nějak podezřele alkoholicky, ale to se nesmí pít víno ani sklenička piva? ze :?: začátku?

pejsarka
6 příspěvků 12.4.15 14:43

Myslím že asi se nesmí pít nic co se týká alkoholu ale nejsem si jistá. Jasně že dám vědět. :jazyk:

andrea-novotna
1 příspěvek 12.4.15 18:32
Jídelníček po plikaci

Dobrý den,
studuji 3. ročníkem obor nutriční terapeut a právě sepisuji práci na téma: " Dietoterapie po vybraných bariatrických výkonech". V práktické části mimo jiné uvádím jídelníčky po plikaci žaludku v jednotlivých fázích po operaci. Bohužel se nemohu nikde dopátrat, kolik je povoleno a doporučeno pacientovi přijímat množství stravy ve fázích 1.TĚSNĚ PO UKONČENÍ TEKUTÉ A KAŠOVITÉ STRAVY - od 6.týdne, když doporučení zní 150 ml / 1 porce.
Ještě se Vás dovoluji zeptat, jak by měl vypadat ukázkový jídelníček s hodnotami potravin a příjmem energie z Vaší zkušenosti?

Chtěla bych Vás tímto poprosit o případné zaslání jídelníčků.
Děkuju za případné zprávy a Váš čas.

katalion
5 příspěvků 14.4.15 10:35
gastroskopie

Ahoj Mionlu,
Já jsem na OB objednaná na začátek června na kolečko vyšetření, tak možná se tam pak na zákroku potkáme..Já jsem na tom stejně jako ty - operace se nebojím, ale bojím se děsně té gastroskopie, myslíš, že nám dají nějaký oblbováček? Já se bojím, že ne, protože po gastru mám jít na pohovor s psychologem a to bych to asi moc nevnímala

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.15 12:52

Ahojky Katalion. Já mám za sebou plikaci a jak jsem četla u tebe, přesně tak jsem se cítila taky. Operace jsem se nebála, ale gastro jsem rozdýchávala dlouho. Vyloženě oblbovák ti nedají. Mě stříkli něco do krku. Je to hnusný a pak má člověk pocit, že má v krku hroznej knedlík, a pocit jako když nemůžeš polknout. A zákrok nebo spíš vyšetření bylo hotový raz dva. Ale po pravdě bylo to hnusný. Nutí tě polykat, tu hadičku nebo jakoby kabel, a to moc nejde, mě se to podařilo dvakrát vyzvracet ven. ale jakmile to spolkneš tak pak už to jde prakticky to skoro necítíš. A vytažení je tak rychlí, že to ani nezaregistruješ.. Pak mi teda bylo ještě chvíli zle, ale za pár minut jsem byla v pohodě. Hodinu po vyšetření se nesmí jíst ani pít a pořád jsem dělala takový to hmm, hmm, ale fakt se to dá vydržet. Ale po pravdě. Jsem ráda, že už na to nemusím zova :lol:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.15 14:34

Ahoj, tak když to tu čtu nevím zda to nemám vzdát jen kuli tomu gastru. Jsem úplně vyřízená. A jak po plikaci Inmo. M jak zvládáš dietu? Jsem zvědavá za jak dlouho bych měla zákrok když na kolečko mám jít 28.května. a jak dlouho v nemocnici. Už jste zkoušeli držet dietu před plikací myslím tu tekutou stravu toho množství. Mám strach i z toho že já dost piju nemyslím alkohol ale čaj tak 3 litry denně jak budu abstinovat bez vody tedy většího množství. Piše sem jak to zvládáte prosím :(

pejsarka
6 příspěvků 14.4.15 16:27

Taky jsem říkala než na tu hadici tak to raději zdechnu, to samozřejmě přeháním ale je to fakt hnusný. :,(

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.15 16:41

Ahoj Mionlu. To gastro prostě zvládneš. Věřím, že jsi statečná ženská. Protože, když jsem to zvládla já a to jsem hrozná po…a, tak ty to zvládneš taky.Kdy půjdeš na operaci, to si netroufám odhadovat. Já jsem měla kolečko za sebou v polovině listopadu, ale protože byl konec roku, tak to nechali na letošek. Na zákroku jsem byla 10.3. Dieta se dá vydržet a to pití celkem taky. Já jsem taky zvyklá pít tak 3l, takže první dny jsem si myslela, že budou nejhorší, ale opak byl pravdou. První den jsi stejně na kapačkách, takže pít nemáš potřebu a pak jsem byla ráda, že mám dva mini loky a úplně mi to stačilo. Cítila jsem se hned plná. Tělo si prostě zase muselo zvyknout na to, že piju. Do nemocnice jsem nastoupila v pondělí, v úterý operace a v pátek domů. Takže super. Před operací jsem diety držela, ale ne vyloženě tuhle. A dodržet se to dá, jen je to ze začátku hrozně fádní a to mi trochu vadilo. Teď jsem 6 týdnů po operaci a mám dole 10kg. Jsem hrozně spokojená a cítím se docela dobře. Jen jsem po nějaký činnosti ještě unavená. Takže se už těším až začnu cvičit, abych se dala trochu dokupi.

pejsarka
6 příspěvků 14.4.15 17:23

Inma. m Prominte že vám tady skáču do debaty, jen se chci zeptat, cítila jste že máte v těle něco jiného co by tam nemělo bít? Jestli je to cítit by mne zajímalo :roll: písněte prosím.

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.15 20:10

Ahoj Pejsarko. To jak ti leze ta „hadice“ v tom krku, tak to je cítit hodně a jak jsem psala, je to hnusný, ale pak už to opravdu nic není. Jediný co jsem cítila bylo, když mi bral vzorek, našli mi totiž zánět na dvanácterníku. Ale že by to bolelo, to ani omylem. Jen jsem nepatrně cítila trošku tlak, jako když se člověk pořádně natláskne.

pejsarka
6 příspěvků 14.4.15 20:44

Inma. m
na tom jsem už byla myslela jsem na kroužek nebo co to dávají na ten žaludek.

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.15 12:11

Ahoj pejsarko. Tak to jsem tě nepochopila, promiň. Ale s tímhle zkušenost nemám. Jak jsem už psala, já byla na plikaci. Ten kroužek jsem nechtěla. Právě z důvodu, že by mi asi vadilo, mít v těle něco cizího. A hlavně že s tím kroužkem, aby se to správně upravilo, bych pořád musela chodit k doktorovy + kontroly. Takhle jdu jen na kontrolu a mám klid. A taky jsem nechtěla, aby to bylo vidět na břiše. To by znamenalo, žádná krátká trička ani dvojdílné plavky.

katalion
5 příspěvků 17.4.15 10:03

Ahoj Inmo,
díky moc za příspěvky, úplně to hltám, jsi děsně statečná a závidím ti, že už to máš všechno za sebou. Ten zánět na dvanácterníku ti nijak neřešili? Já si myslím holky, že každá z nás je naučená pít hodně tekutin, protože se to všude pořád zdůrazňuje. Kolik bys tak chtěla ještě zhubnout? Sestra mě straší, že viděla nějaký dokument o ženě po bandáži žaludku, která pak nikdy nemohla sníst víc než půl brambory a byla anorektická a vypadala hrozně

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.4.15 14:03

Ahoj Katalion. Ten zánět byl fakt hroznej.Bylo to v pondělí, kdy jsem volala na výsledky a řekli, že mám ten zánět a že mi předepisujou dvoje antibiotika, který se berou najednou. Jenže jsem byla líná si pro ně dojít. Pořád jsem to oddalovala a čekala na pátek, protože jsem měla v práci končit dřív. Už nikdy to neudělám. Ve středu mi začalo být tak hrozně zle. Pořád se mi chtělo zvracet. V noci jsem vůbec nespala, nemohla jsem ležet, chodit ani sedět. Prostě hrůza. Druhý den jsem si v práci vzala volno a šla k doktorce. Ta mi napsala ty prášky a naštěstí mi za dva dny pomohly. Takže rada všem. Pokud vám doktor řekne, že máte zánět dvanácterníku, jděte hned pro recept, protože tohle byl fakt očistec. :,( A jinak bych chtěla shodit ještě dost kilo. Zatím mám dole 11. Doktor mi včera vyčetl, že se dost nesnažím, ale já jsem spokojená. Po plikaci jsem 6 týdnů, takže to vychází na necelý 2 kila za týden. Což je podle mě optimální. Kůže i tělo má čas aby si zvykli a přizpůsobilo se. a co se týče toho jídla. Je pravda, že jídlo si vážím, ne teda všechno, protože něco už mám v oku. Ale je to jen 100g. Jenže mě to stačí a cítím se skvěle. A to že bych byla někdy anorektická, tak toho se nebojím. :mrgreen:

adelaflickova
10 příspěvků 17.4.15 14:39

Tak to je super :)

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.15 09:58

Zdravím vás všechny. 30.4.15 jdu na předoperační kolečko na OB kliniku. Jako všichni mám strach z gastro (i když otec mi říká, že to nic není) Ale chci se zeptat: v informacích pro pacienta před endoskopickým vyšetřením nám psané „… před vyšetřením vám bude podán spray s místním znecitlivěním a poté vám s vaším souhlasem bude podána nitrožilní injekce se sedativem…“ Vy jste ji nikdo v OB klinice nedostal? Já byla na gastru v lednu v Pardubicích, tam jsem ji také dostala a vše jsem prospala :)

inma.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.15 15:02

Ahoj Soňo59

Já jsem na OB klinice nebyla, takže nevím jak to tam funguje. Ale já když byla na gastru, tak jsem dostala ten sprej do krku a tím to skončilo. Počali asi 3min a šlo se na vyšetření. A jak už ti řekl otec, opravdu to nic nebylo.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.15 11:53

Musím to zvládnout, Holky jste statečný. 4tu že tu jste tak 4 až 5 dní v nemocnici? to snad ne to si nemohu dovolit?
:zed:

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.15 17:10

Zdravím… určitě to gastro zvládnem. 30.4. dám všem vědět… já si myslím, že v nemocnici tak 2-3 dny - když je vše v pořádku :)

katalion
5 příspěvků 21.4.15 09:17

Soni díky moc za povzbuzení, budu ti držet palce a pak dej určitě vědět

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.15 14:26

Ano dejte nám vědět :andel: :kytka:

katalion
5 příspěvků 22.4.15 11:21

Ahoj ahoj,
včera jsem mluvila s bývalou kolegyní a ta byla prý na gastru už osmkrát, říkala, že se to dá v pohodě zvládnout, že je to jen nepříjemná chvilka, tak holky když to vydržela osmkrát, tak my to jednou taky přežijem :potlesk:

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.15 11:42

Snad to zvládnu :(

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.15 11:42

Snad to zvládnu :(

Milki
9 příspěvků 22.4.15 13:16

Tak jdu na to - zítra 23.4. OB. Jsem trochu nervózní, ale několikrát jsem si četla příspěvky, téměř všechny pozitivní, tedy to taky zvládnu :think:. Gastro jsem letos absolvovala prvně. Příjemné to opravdu není, ale trvá to cca 3 minuty. Moc se tu nepíše, kolik dní jste byly na klinice. Pak také píšete, že množství v gramech, ale v materiálech z kliniky se všude píše o ml. Je to velký rozdíl, asi budu měřit v ml. Něco napíši až se vrátím domů.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.15 15:00

Napište sem hltám tu příspěvky jdu až toho 28.května na kolečko :?

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.15 08:56

Prosím vás je to tedy v celkové narkóze a dělá se to laparoskopicky? :idea:

Milki
9 příspěvků 26.4.15 09:10

Co je na tom nesrozumitelného? Od 6. týdne : 150ml jedna porce, po 3 hodinách, mezi tím pití max. 150ml jedna porce, 2,5 l za den celkem. Jí se
všechno.

Milki
9 příspěvků 26.4.15 09:13
Andrea Novotná

…patří k datu 12.4.- Jídelníček po plikaci.

Milki
9 příspěvků 26.4.15 09:31

Tak už jsem doma - ve čtvrtek operace, v sobotu domů. je to fofr. Šly jsme domů všechny 3. den. Chvílemi mám pocit jakože :roll: mi dal někdo pěstí do žaludku, ale jen tak asi 3× za den, nic hrozného. Dodržuji 1. fázi - skoro.
150 ml je zkraje docela dost, ale myslím, že zítra už to půjde. (dnes jabl. šť.,
nutridrink, vývar, asi si dám kafíčko s mlékem, nutridrink) mezitím piji dle rozpisu.
Všechny Vás zdravím, strachy zahoďte.

mionlu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.15 20:27

Vy se máte, :roll: kdo to máte za sebou

Milki
9 příspěvků 27.4.15 09:25

Minolu, operace je v celkové narkóze a laparoskopicky.

Martika 76
164 příspěvků 27.4.15 11:23
diabetes a plikace

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat toho kdo má diabetes 1 stupně, jako já…páč jsem se rozhodla jít na plikaci… (mám zatím domluvené předběžné vyšetření) Jen si nejsem jistá, podle toho jak tady všichni píší, že nic nepozřeli, já musím přijímat potravu a inzulín…tak nevím jak to v praxi vypadá… když nebudu moct nic pozřít??

Míra Mišule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.15 10:22
Ahoj,

30.4. jdu na gastro a mám také strach, ale nevzdám se, chci na plikaci (6.5. mám zbytek vyšetření a pak termín). Brácha byl před rokem, má dole přes 30 kilo a jí vše, ale v malém množství a na jídlo má nařízený budíček a poctivě dodržuje čas i množství. Také má cukrovku a zlepšily se mu výsledky a i tlak už nemá vysoký. Už jen to stojí za to jít do toho. :D

iris222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.15 18:43
gastro

Gastra se nikdo nemusí bát. Důkladně přečíst propozice, doktor před zákrokem znovu postup zopákne, když budete dodržovat pokyny, vše OK. Netrvalo to ani 10 min. Injekci nedávají, jen sirup na lžičku a pak obstříknou krk kvůli znecitlivění, je to asi jako když si dáte Stopangin. Opravdu důležité je klidně ležet, klidně dýchat - soustředit se na to, nevšímat si, že vám tečou sliny při zavedeném endoskopu - nepokoušet se je polykat, od toho tam budete mít misku a buničinu. Na OB jsou vstřícní a profesionální. Kolečko mám za sebou, po půlce května jdu na operaci a doufám, že to budu dobře zvládat tak jako většina lidí co se zde podělili o zkušenosti.

Soňa59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.15 12:39

Zdravím všechny, tak sem také byla 30.4.15 na gastroskopii na OB klinice. Přesně jak píše iris222 - vůbec nic to není, postup pěkně popsala, tak k tomu nemám už co dodat:) - hlavně si nepolknout :) Míro Mišule také jsi byl(a) na OB klinice? Neviděli jsme se tam? Já tam byla od 9 do 14 hodin. Ale mám v žaludku zánět, tak to musí vyléčit (ATB) a pak jedu na dovolenou, takže plikace vypadá tak na polovinu nebo konec července :)

Martika 76
164 příspěvků 4.5.15 15:16

Míra Mišule

ahoj, děkuji za info, doufám, že mě vezmou… ;) Jinak Ti mocmoc držím pěsti, já jdu 8.5.2015 ráno k psychologovi, pak nutriční a pak už budu jenom očekávat, ať mě objednají na gastro+zbytek vyšetření… myslíš si, že mě do konce června pozvou na plikaci?

PS:písneš na kdy si dostala termín? Díky moc, m. :D

jurasek1177
1 příspěvek 5.5.15 08:01
Plikace

Zdravím všechny, když tak pročítám příspěvky, musím také napsat. Operaci na OB jsem absolvovala 26.3.2015,musím podotknout, že mi je 54 let.Do dnešního dne mám dole 12 kg, první dny po operaci jsem se proklínala co jsem to udělala, to vše, ale přešlo tak 7 den po operaci. Od té doby jsem zcela bez jakýchkoliv problémů, dokonce nemusím ani brát Helicid. Jím naprosto vše, nic neloupu a musím říct, že od opuštění kliniky jsem ani jednou nezvracela, jediné omezení jsou pro mě porce 150ml. Trochu mi vadí, že nemohu pít při jídle, ale už si zvykám. Každopádně pro všechny co je čeká gastro - není to příjemného, nicméně je to MININUM co musíte vydržet pro celkové zlepšení Vašeho zdravotního stavu a VELKÉHO zvednutí sebevědomí. Nebojte se TO dáte, stojí to zato.

maegg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 10:15
Gastro

Gastro na OB klinice jsem podstoupila po první velice nepříjemné zkušenosti v místě bydliště..Měla jsem hrůzu z výkonu, jak Vy… věřte, jde opět jako ve všem O LIDI. Vřele doporučuji Doc.Mudr.Martínka - NESKUTEČNĚ příjemný, jemný a profesionální výkon-neměla jsem sebemenší problém s vyšetřením. A že jsem před ním byla strachy opravdu mimo! Nyní jsem 2 týdny po plikaci, dole 9 kg a je mi fajn <3. Tak klepu, aby mi to vydrželo a Vám přeji to samé :) :mavam:

Martika 76
164 příspěvků 5.5.15 10:18
jurasek1177

Krásný den,

děkujeme za povzbudivé řádky, popravdě co čtu je od všech je vesměs + než - a to mě těší, také se chystám na plikaci…

Mám jednu osobní otázku…jaká byla vaše výchozí váha? Kdyby jste to nechtěla psát veřejně, prosím na mail martikahrdlicka@gmail.com

Já mám 99-100kg a je mi 39let… + diabetes… no samá pozitiva :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Váš příspěvek