Partner má mykoplazmu a stále mi ju prenáša, zúfalstvo.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nihanka24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.17 12:31
partner má mykoplazmu a stále mi ju prenáša, zúfalstvo.

Dobrý deň,

sme spolu so snúbencom 7 rokov. Roky som mala pri partnerovi pocit, že ma pri ňom bolí hrdlo, škriabe ma v ňom, nechápala som, prečo. Lekári tiež nechápali, čo je so mnou, chronický zápal hrdla, odbíjali ma, vkuse ma bolelo v krku, škrabalo. STále preliečovali neučínnym Zinatom, cefuroxim. Ja som šla umrieť najmú počas zimných mesiacov. Nakoniec sa to tak vyvrbilo na zač. roku 2017, že mi bola diagnostikovaná mykoplazma pneumoniae, iba z krvi.
Tu su moje výsledky
S anti mykoplazma pn IgA 1,53 pozitívne

S anti mykoplazma pn. IgM 1,6 pozitívne

S anti mykoplazma pn IgG 18,8 -hraničné

Lekár povedal, že mám zvýšené mykoplazmy, dal mi na tri týždne azitromycín, vybrala som to. Po kúre znova mi bolo zle, partnera vtedy tiež bolelo hrdlo, aj hlava. Skúsili sme teda požiadať Mudr. aby mu vzala mykoplazmy. Partnerove Hodnoty nasledovné:
Mycopl. pneum. IgA ELISA 58.5 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum. IgG ELISA 138.1 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum.IgM ELISA 1.00 > (0.00 - 0.89)

Podľa mňa skutočne vysoké hodnoty, čo sa nedá s mojimi ani len porovnať! Najhoršie je ale to, že partnerovi nie je tak zle, ako mne. Jeho nebolia ani uzliny ani nemá také šialene bolesti hrdla ako ja.
Lekár mu zdelil, že je to normálny nález, ale aj tak sme žiadali, aby to nejako riešil. Dal mu teda tiež na tri týždne azitromycin( 9 tabletiek) Vybral atb. Stav sa mu zlepšil.
Na kontrolných odberoch v apríli mal ale partner podobné výsledky. Ešte viac mal IgA pozitívne aj IgG. Lekár to uzavrel, že to je bežný nález, že to už dalej netreba riešiť, že to má stále z klimatizácie( v ktorej pracuje nonstop).

Kedže mne bolo stále v máji zle a pobolievalo ma hrdlo aj uzliny- následne znova odbery, mykoplazma u mňa tiež stále aktívna. Daný doxyhexal na tri týždne u mňa, partner sa už NEliečil, lebo jeho lekár povedal, že to nie je potrebné, kedže ho nebolí hrdlo ani nemá nijaké príznaky, hodnoty kontrolné mal však stále vysoké. Vybrala som aj dávky imunomodulátorov- ribomunyl, imunor počas leta.

Leto sme prežili OK, bolo nám fajn, necítila som nič zlé. Prišiel oktober a ja začínam cítiť to isté, čo vtedy na zač. roka- uzliny bolia, infekt hrdla, červený nosohltan, bolestivé hrdlo, ktoré po ničom nechce prejsť. Na kontrolný odber na mykooplazmy idem až v decembri na infekčné, partner detto.
Nechcem vkuse brať ATB, nechcem aby ma vkuse boleli uzliny a cítila sa malátna a chorá, nedá sa tak existovať. Čo máme robiť?
Nechcem sa pasovať za doktora, ale mne sa tie hodnoty nezdajú normálne a bežné, čo má môj partner. podľa mna sú strašne vysoké! a lekár ho úplne odbil.
Prosím Vás, čo máme robiť. Mne sa zdá, že partner mi to stále prenáša, akonáhle sme v kontaktnej zone intímnej a sme spolu v jednej malej nevetranej miestnosti tak ma znova bolí hrdlo, škriabe ma, uzliny bolia, ako aj teraz. Jemu nie je nič.
Ale napríklad teraz partnera nebolí hrdlo, žiadne problémy, je zdravý a Mna šialene bolia uzliny aj hrdlo. Na kontroly obaja ideme až v decembri, čo mám robiť, je možné, že partner mi stále zanáša infekciu hrdla v podobe mykoplazmy? Mali by sme sa zase obaja liečiť? má to nejaký zmysel? Ja však takto nemôžem žiť nakoľko stále mám bolesti hrdla aj uzlín, akonáhle sme spolu s partnerom pri sebe. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď! :think: :srdce: :srdce:

Reklama

Reklama

Reakce:

nihanka24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.17 14:14
ako mi ju stale moze prenasat?

Ako mi ju stale moze prenasat, ako ping pong? preco to vzdy od neho dostanem?
co mam robit so sebou, aj s nim? aby som to nemala uz viac? ved to je chore, co zazivam..::(treba s tym jednoznacne nieco robit. nezda sa mi dobra jeho liecba,:( prosim vas, mozete sa vyjadrit, nejaky lekar ak by sa mohol vyjadrit.
pytala som sa jednej znamej lekarky, a ona mi povedala, ze pokial vybral azitromycin 9 tabletiek, vraj by mi to uz nemal prenasat stale dokola, ale neviem, ci tomu verit, Ja viem, co prezivam, ked som s nim v intimnejsom kontakte..:( zial staci nam ked sme v jednej miestnosti a ja to mam:(

nihanka24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.17 21:39
ako sa da uspesne vyliecit natrvalo?

Ako sa mykoplazma da uplne vyliecit natrvalo, aby sme ju uz nikdy nemali ani jeden? je vobec nejaka sanca? dakujem

nihanka24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.17 12:05
nikto nic?

Nikto nic? neviete mi na toto odpovedat?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama