Operace nádoru na mozku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Beckyttine
6 příspěvků 1.9.19 00:47

Bohužel to nebyl meningeom, ale anaplastický oligodendrogliom, a ten je zhoubný.. Takže nyní mamka dochází denně na radioterapii + má nasazenou chemoterapii, je to celkem na 6 týdnů, ještě jí 2 zbývají, pak bude kontrolní CT, odběr krve, konzultace s lékařem a dle výsledků se uvidí, co dál..moc si přeji, aby to dobře dopadlo a mamka měla klid, ale bohužel u tohoto typu, i když je vše ok, tak se pak pořád chodí co 3 měsíce na kontrolní odběry a zkoumá se, zda je vše v normě, nebo zda se to zhoršuje…
Jinak kdo neví, ani by na mamce nic nepoznal, operace skutečně bez jakýchkoliv následků…za to velký dík p. Hrbáčovi - a že ten nádor byl velký a na velmi složité pozici - řečové a pohybové centrum, vzal ho přesto celý a nic neohrozil..

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.19 18:52

Děkuji zaq zprávu tak musíte doufat že chemoterapie zabere existuje ještě léčba biologická a pokud je vhodná protonová léčba moje kamarádka měla též zhoubný nádor v hlavě /akorát jiný typ/a byla bez potíží a recidivy 10 let a byla by zřejmě déle kdyby nevstoupila do vozovky přímo pod auto přeji hodně sil a hlavně psychickou pohodu Adéla

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.19 09:59
zdravotník

Zdravím paní Marie jak se máte před týdnem jsem se vrátila z lázní a tak jke dost práce byla jsem na oční komtrole mírné zlepšení no ale nic moc už to asi nebude koncem ledna budu 2 roky po operaci a vidění jen sem tam něco a neostré a co u Vás nového co dcera jak je na tom Adéla

777
170 příspěvků 27.10.19 14:15
@hollad píše:
Děkuji zaq zprávu tak musíte doufat že chemoterapie zabere existuje ještě léčba biologická a pokud je vhodná protonová léčba moje kamarádka měla též zhoubný nádor v hlavě /akorát jiný typ/a byla bez potíží a recidivy 10 let a byla by zřejmě déle kdyby nevstoupila do vozovky přímo pod auto přeji hodně sil a hlavně psychickou pohodu Adéla

Vážně ještě někdo věří v přínos chemoterapie (kromě farmac. průmyslu a nabiflovaných LÉKařů)??

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.19 14:41
777

Přestaňte mi psát a obtěžovat

Marie Škrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.19 14:51
Adelka

Dobrý den Adélko, moc Vás zdravím, jsem ráda, že jste se opět ozvala. Co se týče dcery a vidění, žádná změna. Má kontrolu teď v říjnu na ocnim, dám Vám vědět. Před měsícem byla hospitalizována pro anemii. Dostala transfúze, po vyšetření zjištěná hiatova kýla 8×9,5 cm. Dá se říct s určitostí příčina anemie. Zjištění při gastroskopii. Coloskopie, Ct bricha negat. Takze může být příčina k další operaci. Tak asi, další problémy. Co Vy Adélko? Také se s Vámi život nemazli. Musime doufat, že snad, přijde zlepšení. Preji Vam hodne sila, at vse zvladnete.Zase o sobě dejte vědět. Mnoho pozdravů Vám i vašim blízkým.

Hermina2019
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.19 13:09
Pinealni cysta

Byla jsem pred 4 mesici na resekci pinealni cysty v Usti nad Labem. Operace je stejne narocna jako vyjmuti nadoru, bych rekla. Prvni 2 mesice rekonvalescence dost peklo- migreny, zavrate, dvojte videni. Ted po 4 mesicich uz je mi vyrazne lepe, ale zrakove problemy porad pretrvavaji, rozhodne mam mnohem min energie nez pred operaci. Cekam ze se to vse zklidni tak do roka od operace. Je to dlouhy proces.

Hermina2019
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.19 13:29
@anisfa píše:
Zdravím, mám pineálnu cystu 28×20×14mm, neurochirurg mi odporúča operáciu. Mám veľký strach, neviem čo mám očakávať.

Zdravim Anisfo, ja mela pinealni cystu podobne velkou a operaci jsem mela toto leto… co vy? Uz jste byla na operaci nebo vahate…muzeme sdilet nejake zkusenosti

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.19 07:52
zdravotník

Zdravím paní Marie jak se máte jak dopadla ta hiátová kýla vaší dcery přeji Vám příjemné prožití vánočních svátků a do Nového roku hlavně hodně zdraví a síly Adéla

04gliom
1 příspěvek 18.12.19 11:28
Invalidní Důchod

Dobrý den přátelé, chtěl bych vás požádat o radu? Mám gliom 4 stupně na spodní straně obou hemisfér. Něco už mám odoperováno ale né vše. Na sociálce mi řekli se invalidní důchod dostanu jen na půl roku. Měl bych podat odvolaní? Co by mělo být ve zprávě od neurologa abych dostal důchod na delší dobu? Nevím co s tím? Mohl by jste mi poradit…Děkuji

Marie Škrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.19 10:56
Adelka

Paní Adélko, děkuji za zprávu a také Vám přeji klidně prožití vánočních svátků a do roku 2020 vše nej, hlavně pevné zdraví. U dcery je situace stejná a už se ani nezmění. Je moc těžké se s tím vyrovnat. Preji Vam vše dobré, někdy se zase ozvěte. Maja

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.20 15:54
zdravotník

Dravím paní Marie jak se máte a co dcera jak se obstarává s těma očima já to táhnu hlavně tím levým na to pravé vidím tak na tři metry rozeznám i větší předměty ale mám to rozmazané byla jsem na kontrole s tou kyčlí tak je dobrá tak aspoň něco já nevím jestli se ten zrak ještě zlepší ale je pravda že dlouho po té operaci jsem nerozeznala nic skoro za ty dva roky lepší to je budeme ještě pořád doufat a co vy jak jste na tom zdravotně zdraví Adéla

Marie Škrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.20 08:27
Adelka

Paní Adélko, zdravím Vás. Jsem ráda, že jste na tom s viděním lépe. U nás není nic nového, situace stejná. Ani nepatrná změna k lepšímu. Na ocnim vždy kontrola očního pozadí, jinak nic, nevím, zda by nebylo vhodné důkladně oko vyšetřit. Adélko Vy se držte a někdy se ozvěte. Maja

Nunynuny
1 příspěvek 24.1.20 14:10
denně děkuji

Chci pozdravit a povzbudit všechny lidičky, kteří mají tyhle nepříjemné zkušenosti s nádorem na mozku. Našli mi náhododou meningeom v oblasti očního nervu. Operace proběhla v pořádku, bolesti byly šílené ale po 3 dnech se pomalinku daly snést. 10 den po operaci mi vyndali stehy a den na to jsem začala pomalu v rámci možností cvičit..posilovat, jak jsem byla zvyklá před operací. Mám 14 dní po zákroku a je mi fajn. Chodím denně bruslit a cítím se jako kdyby se vůbec nic nestalo. Jsem vděčná za to že vidím a denně děkuji že můžu malovat své oblíbené obrazy.
Všem moc přeji ať to dobře dopadne a je vám brzy lépe a lépe.

Zasinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.20 23:45
Neviete poradit?

Ahojte. Mam vyse mesiac po vybrati cca 2 cm nadoru zo IV. mozgovej komory. Po zakroku mi bolo dost zle a tri dni som len zvracala a nevladala ani mat otvorene oci. Po cca 10 dnoch ma prepustili, ledva som chodila, lebo sa mi stale hupala hlava, ale dala som to. Brala som len omeprazol na ochranu zaludka a glukokortikoidy cca 3 tyzdne. Po par dnoch v domacej starostlivosti sa vsak stalo nieco zvlastne. Zacalo mi stahovat a tuhnut mocovy mechur, myslela som si, ze to bude nejaky prejav zapalu, tak som si varila urologicke caje a celu noc kvoli tomu diskomfortu nespala. Na druhy den som vsak nedokazala znova zaspat. Ked som zavrela oci, neslo to za nic na svete. Nakoniec mi zostalo tak zle, ze sme volali RZP. Zacala som sa zajakavat. Urobili mi CT a zistili, ze mam nejaku dutinku za operacnou ranou, ktora sa nachadza nad zatylkom. Nechali si ma pre istotu v nemocnici a kedze som stale nevedela spat, nadopovali ma infuzkou s apaurinom, no ani to nezabralo, tak este pridali neurol, a ked ani to nezabralo, pridali stilnox. Nakoniec po MRI vyhodnotili, ze dutina je nezavazna a nema na nic vplyv. Ked ma odtial prepustali, bolo mi hadam este horsie, ako ked som isla tam. Vsetky tie oblbovaky maceste viac rozhadzali a tuhnutie mechura mam stale. Neurochirurg tvrdi, ze to nie je dosledok operacie. Urolog zase nenasiel ziadny dovod tuhnutia. Ziadny zapal, bakterie aj sono bolo ok. Najhorsie vsak je, ze po vsetkej tej chemii, ktorou si moje telo preslo, sa mi vratila Crohnova choroba, a tak mi znovu predpisali na gastroenterologii dalsie glukosteroidy. Obavam sa, ze sa tym moje problemy s hupanim hlavy a nespanim zase zhorsia. Teraz sa mi dari v noci zaspat vdaka 0.25 neurolu. Chcela by som sa ho zbavit, no nech som unavena ako len chcem, vobec mi to nejde. Netusim, preco v jeden vecer nastal sek a zrazu neviem spavat. Uz mi zacina byt zo vsetkych tych komplikacii a behania po lekaroch v mojom stave tak zle, ze sa bojim, ze skoncim na psychiatrii. S priatelom neriesime nic ine, len moje problemy a uz to zacina byt neunosne. Mal aj niekto z vas podobne problemy? Ako sa dokazal zbavit nespavosti? Resp. mali ste stavy, ktore vam nedokazali lekari vysvetlit, ako napriklad to tuhnutie mocoveho mechura? Musel uzivat aj niekto z vas po operacii antidepresiva a pomohli vam? Budem vdacna za kazdu vasu podobnu skusenost a radu.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.2.20 08:59

Dobrý den já teda nejsem lékař já mám po operaci už 2 roky a je pravda že ta psychika se rovná dlouho /u mě je to horší tím že nevidím na jedno oko /vy jste krátce ono by se to mělo srovnat já teda žádná antidepresiva nebrala tak vydržte určitě bude líp Adéla

Cone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.20 10:05
Pět let

Dobrý den, v roce 2015 mě odoperovali ve FNKV velký meningeom. Prožil jsem týcmy v jakémsi útlumu, a probral jsem se s porušenými nervy, ztratil jsem pocit rovnováhy, teď po letech se začínám učit chodit s 2FH, špatně mluvím, dvojitě vidím, mám porušenou motoriku a neumím psát perem. Prostě troska. Jsem už na prahu sedmdesátky, ale stále doufám, že se to cvičením zlepší. 4tu v diskuzi spoustu optimistů, a to je příjemné. Zdravím všechny

Aslanka7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.20 15:33
Meningeom

Teda lahůdka. Stravila jsem tři dny na ARU, pak oddělení neurochirurgie, dále po druhé operaci opět Jipka a zhruba týden na oddělení. Nasledovalo propuštění domu. Bohuzel jsem precenila své síly a po procházce se můj stav rapidně zhoršil. Silena slabost, třes nohou a rukou, jakoby ze me odcházel život. Volali jsme záchranku a já jsem opět v nemocnici. Udelali mi CT mozku, kde už je pouze trochu vzduchu, který by se měl vstřebat. A teď k me otázce. Co Vám po operaci pomohlo k rekonvalescenci. Rehabilitace? Jak dlouho trva než odezní otok mozku? Stale me tlaci na hlavu, ránu mám necitlivou.Muj problém je bohuzel netrpelivost.Sama chodím, vysprchuji se, najim. Spolupracuji s psychiatrem i psychologem a mám predepsana antidepresiva i leky na sklidneni. Nechci, aby se ze me stal ležák, mám dvě malé deti a potrebuji fungovat. Bohuuzel spatne vidím na levé oko, ale jeste ho nevidel oční. Sehnat totiž v Praze kliniku, kde Vás vezmou je v dnešní době nadlidský výkon. Budu rada za každou zkušenost ohledně rekonvalescence, co komu pomohlo a jak dlouho to trvalo. Preji hodně síly všem ❤️Petra PS:Jinak jsem 11 dnů po reoperaci

Aslanka7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.20 15:40

Nějak se mi ta zprava neukazala cela.Jsem po operaci velkého Meningeomu uprostřed cela. Nasledovala reoperace diky průtoku mozkomisniho moku do nosu.Kdy mi brali step z nohy, aby ránu zacelili.Mela jsem obrovské bolesti hlavy diky vzduchu v mozku. Reoperace proběhla 5.9.Jeste chci říct, ze jsem opravdu vděčná panu doktorovi Mohaplovi, který me operoval ve Stresovicich v Praze a nádor vyndal cely.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.20 16:53

Já jsem po operaci meningeomu dva a půl roku měla jsem ho za spánkovou kostí nevidím na pravé oko a týden po operaci mi také tekl mok z nosu následovala druhá operace měla jsem uz i kontrolní rezonance ty byly v pořádku já jsem na žádnou rehabilitaci nechodila a určitě máte nárok na lázně prostě jsem se snažila se z toho dostat sama je to hodně obtížné jste po operaci krátkou dobu snažím se chodit na turistiku tak jak jsem byla zvyklá před operací všechno by šlo až na to slepé oko tam je ten největší problém táhnout vidění jen jedním na které mám asi 8 dioptrií přeji Vám brzké zlepšení Adéla

Aslanka79
1 příspěvek 16.9.20 17:05

Dobry den, Adelko, dekuji Vám za zpravicku.Ja naštěstí vidím na prave oko dobre, ale pokud se to levé nezlepší, tak to bude asi ta nejtěžší věc. Mam dva kluky, sedm a deset let a chtěla bych pro ne fungovat.To je moje největší prani. A vůbec si nějak neumím představit chodit takto do práce. Navic spatne slyším, operace ucha se bohuzel nepovedla, ale to budu řešit naslouchadlem.Tak nějak to tělo cele opravuji ????V lázních jste vy osobně byla? Prineslo Vám to něco? Moc Vás obdivuji, ze jste schopna chodit na turistiku.Tedy klobouk dolu.Ja se zatím mezi lidi trochu bojim.Ani si neumím představit jít třeba na nakup. Petra

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.20 17:45

Mě to taky chvíli trvalo já jsem v lázních nebyla já o ně nestála já už mám i dost roků mě už je 68 děti jsou samostatné udělám si doma vše sama něco když je potřeba tak mi pomůže manžel teď je spíš problém s tím okem nejhorší je to když musím autobusem nebo tramvají do města s hadrem na hubě a brýle v kapse to mám opravdu strach abych nezakopla vy jste zřejmě dost mladá tak do lázní určitě jeďte informujte se na to až půjdete na kontrolu na neurochirurgii držte se určitě bude líp Adéla

OK123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.20 13:09
Skusenosti

Dobry den, mojej maminke operovali meningeom, prave lezi na JIPke, davaju jej silne lieky od bolesti aj jej bolo spatne od zaludku..chcem sa opytat ako ste prezivali to obdobie na Jipke ostatni, ktori mate po operacii? Strasne sa onu bojim.

Barbora1984
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.20 15:25
Meningeom

Dobrý den. Objevili mi meningeom v oblasti mozkového kmene. Je prý kousek od očního nervu. Nejspíš i kvůli toho mám dvojité vidění a parézu očního nervu. Mám indikaci k cyberknifu. Nemáte tu někdo podobnou zkušenost? Děkuji

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek