Operace nádoru na mozku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
AlenaLOVE
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 15:56
věřím

Děkuji Vám také přeju hodně zdraví ALENA

Zdravotnik
12 příspěvků 9.5.18 17:46
Zdravotník

Všem diskutujicim přeji sílu, kterou zrovna jako my potřebují! Marie

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.18 15:39
zdravotník

Vážená paní Marie tak včera jsem byla na kontrole na neurochirurgii vše je v pořádku dnes kontrola na očním doktorka říkala že se začínají obnovovat zrakové funkce /dle hlavně vyšetření perimetru/byla sama překvapená že je po třech měsících od poslední kontroly mnohem lepší další kontrola na očním za půl roku i já pociťuji trochu zlepšení na oko já myslím že to půjde ještě k lepšímu ale chce to asi opravdu svůj čas a co vaše dcera jak se cítí mě akorát chvilkama brní svědí a zebe ta řezaná hlava prý se vzpamatovávají ty malé přeřezané nervíky kus hlavy mám necitlivý a je to hrozně protivný ať si vaše dcera nechá udělat oční vyšetření ale věřte bude to dobré já si říkám musí mějte se moc hezky zdraví Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 17.5.18 17:18
Adela

Zdravim Vás Adelko, jsem ráda, ze máte pro Vás tak dobrou zprávu! Dcera ma též necitlivou část hlavy, brnění a svedeni v jizve! Některý den vidi svetlo v koupelně, tmavy pruh zavesu, bile umyvadlo i když neohraničené! Zdá se nam, ze je to pokrok i když velmi malý. Dříve mela pred okem bud bilo, šede nebo oranzove. Je to za týden 3 měsíce po operaci, začíná to psychicky nezvladat, nechce s nikým mluvit. Máme obavy jit na oční, lecba tam v podstatě není žádná, je treba vydržet. MR ma začátkem července v Praze.Vy jste jak dlouho po operaci? Ja uz to také nekdy nezvladam, snad se ji to oko alespon trochu zlepší aby byla soběstačná! Musíme doufat! Vám držím pěsti a dejte o sobě vědět a také Vám dekuji, ze jste se ozvala! Marie

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.18 17:42
zdravotník

Zdravím já jsem po operaci 4 měsíce a přesně jak říkáte viděla jsem nejdřív také tak teď už některé předměty rozeznám ale vidění je jak přes cedník a to mě právě říkala na očním že to je tím že to oko není plně funkční a i tyto malé pokroky jsou hodně a můžu Vám říct že se tady lidem také vyhýbám /bydlím na sídlišti a samá drbavá bába /nejradši si jdu sama projít tady do lesoparku a taky mívám psychické problémy ono to asi k té operaci hlavy ze začátku patří lékařům se o tom nezmiňuji žádné prášky na to nechci s tím se musí člověk vyrovnat sám. On ten nerv se léčit nedá tady si musí pomoci organismus sám tam jde oto že ten očař to může porovnávat jak se to lepší a jsem moc ráda že aspoň s někým si můžu o těchto problémech popovídat i když jen písemně Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 17.5.18 19:21
Adela

Zdravim Vás, dekuji za odpověď! Dcera ale neni schopná se pohybovat v bytě, pravé oko je slepé na levé stále nevidí jen jak jsem psala! Někdo s musi být celý den doma, proto je ona na tom psychicky tak špatně, rika že je naobtiz! Je to pro ni velmi těžké, zrovna tak i pro rodinu! Teď ma ještě problém se spaním, nechci aby brala ještě prasky na spani, je to návykové! Změna nebo zlepšení nic moc! Asi tak! Zase se ozvěte, prosim Marie

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.18 14:53
zdravotník

Já vás plně chápu než jsem šla do důchodu pracovala jsem jako zdravotní sestra v nemocnici 44 let myslím ale že to oční vyšetření určitě důležité je oni na perimetru mohou zaznamenat i minimální zlepšení a to je vždy pro každého pacienta velkým přínosem a další motivací. Já také špatně spím když už to jinak nejde tak si prášek vezmu ale jen ojediněle jáse teda zatím obstarám /mám manžela kterého pošlu na větší nákup a to hodně těžké přiveze syn/pro všechno musím do města buď tramvají nebo autobusem zatím to zvládám ale kolikrát si říkám co bude dál mám od narození opačně zakřivenou oční rohovku i těch dioprií mám dost takže celý život nosím brýle ale vaše dcera je hodně mladá jestli jste z Prahy nebo od Prahy tak tam je spousta očních klinik a víc vyšetřovacích způsobů očí stálo by to za to podle čeho usoudili že je jedno oko slepé /možná je verdikt předčasný/.Já jsem hodně jezdila na kole tak to už také nepůjde takže nám zbyde pouze pěší turistika /doufám že za nějakej měsíc už bude zase líp abychom mofhli vyrazit do jizerek kde je opracdu krásně tak přeji pěkné odpoledne Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 19.5.18 19:11
Adela

Zdravim, Vás, nejsme od Prahy, bydlime u Brna.Co se týče ko. výš. oka, nechci aby se dcera zbytečně stresovala. Pravé oko uz nema zrakovy nerv, pri operaci dle Dr. Beneše byl úplně seschly, jako slupka řekl, tudíž to oko je definitivně slepé. To mě rekl, uz pred operaci také očař. Dcera nechce ani do zahrady kvuli sousedům, určitě by lip spala, ale to víte je z te nejistoty nekdy úplně vyřízená. Doufame, že snad bude alespon trochu na to oko videt! Vám držím pěsti, at je líp a nekdy se zase ozvěte, budu moc ráda! Ja Vám dám též vědět, pokud u nás bude neco nového! Marie

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.18 08:57
zdravotník

Zdravím paní Marie měla jsem dost běhání ještě i po jiných kontrolách tak píšu až dnes já jsem pochopila že vaše dcera byla na operaci v Praze proto jsem myslela že jste odtud tyhle nádory než se odhalí tak dovedou poničit ve svém okolí kdeco mě to pravé oko také poničil ten nádor já jsem se 3 roky tady domáhala u praktické doktorky nějakého vyšetření vše marně nakonec mi bylo řečeno že jsem hypochondr a vlezlej pacient to že vaše dcera nechce do zahrady se nedivím na mě také koukoly sousdi jak na exota vlasy už mi trochu narostly chodím ven be čepice a kašlu na lidi /zjistila jsem že někteří lidi jsou zlí a závistiví/mám velice úzký okruh svých přátel, chce to obrnit se proti nim ať hledí nikdo memůže vědět co ho kdy potká já tohle všechno chápu procházím tím taky v červnu jdu na kontrolní rezonanci tak doufám že to bude v pořádku já totiž musím také chodit k neuroložce která na to přišla a ta chce vždy oční vyšetření a na kontrolách na neurochir.to chtějí také, moc přeji vaší dceři zlepšení a kdykoli můžete napsat mějte se hezky Adéla

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.18 13:23
AlenaLove

Dobrý den Alenko chtěla jsem se Vás jen zeptat byla jste po operaci někde v lázních? Ja se máte, a co vnouče roste jak z vody že ono to hrozně letí. Adéla

AlenaLOVE
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.18 20:30
věřím

V lázních jsem nebyla ale pan profesor který mě operoval mně do zprávy napsal že je doporučuje. Jenom manžel nemůže být sám doma tak jsem nikam nejela.Ale po operaci na ně má každý nárok. Já jsem byla po půl roce po operaci na ozáření protože mně nemohli odoperovat celý nádor tak ten zbytek museli spálit ozářením VIOLKA roste jak z vody v pátek má první svátek tak přijedou z Prahy k nám na Moravu už se moc těším.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.18 16:25
zdravotník

Dobrý den pani Marie dnes jsem byla na kontrole a magnet. rezonanci vše dopadlo dobře tak teď jen čekat až se ještě zlepší oko příšerně mě svědí ta jizva na hlavě zdraví Adéla

Marie Skrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.18 11:57
Adela

Dobrý den Adelko!

Marie Skrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.18 12:04
Adela Du

Dobrý den Adelko! Děkuji Vám za zprávu a jsem ráda, že Vám kontrola dopadla dobře! U nás nic nového, někdy vidí obrysy neohranicene, světlo a dnes viděla svoje nohy! Čas se vleče a v podstatě není žádná změna! Je to běh na dlouhou trať! Už to psychicky špatně vzladame! V pondělí má oční konzilium a pak Vám dám vědět! Vy se držte! Zdravím a děkuji za zprávu! Maja

Zdravotnik
12 příspěvků 23.6.18 19:14
Adéla

Dobrý den pani Adelko, tak oční konzilium dopadlo celkem dobře, otok dle lekare ještě stále přetrvává a snad nějaké vidění po odeznění otoku by melo být! Je to pro nás konečně nadějná zpráva, psychicky je na tom lip a vůbec my vsichni! Doufám, ze Vam se dari přijatelně!? Moc Vám držím pěstičky a zase o sobě dejte vědět! M

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.18 10:28
zzdravotník

Zdravím paní Marie jak se máte a co Vaše dcera zlepšuje se to vidění já mám pořád to pravé oko na nic vidím jen obrysy někdy líp někdy hůř vše táhnu jen tím levým teď mě zase začíná bolet hlava manžel má špatnou nohu každý den to převazuji takže zase další stresy kolikrát myslím na to co bude dál jak dlouho budeme se schopn o sebe postarat zatím udělám všechno ale co bude za rok za dva mě bylo řečeno že vidění se ustálí až po roce od operace tak uvidíme a budeme doufat mějte se moc hezky adéla

Marie Skrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.18 20:56
Adéla

Dobrý den pani Adelko , děkuji za optáni, chtěla jsem Vám dát vědět po MGR v Praze. Dcera tam byla teprve včera ,prof. Beneš tam nebyl , snad je někde v cizině ! Nějaký pan doktor ji v podstatě nic neřekl , jen , že otok mozku už tam neni ale co se týče vidění nic ! Očař a to bylo sice před měsícem , tvrdil ,že tam otok ještě je a že je to krátká doba ! Je to již pět měsíců a trpělivost už nemáme ani my a ani dcera ! Na Vás myslim dost často , ja někdy nevim , kde mě hlava stojí ! Zdravotních problémů máme v rodině víc , někdy si říkám že to snad ani není normální ! Moje sestra jezdí už tři dny v týdnu na dialyzu , je ji 59 let , takže se nenudime ! Vy se držte a dejte o sobě vědět ! Moc , moc Vám přeji aby se Vam dařilo zdravotně lépe !!!Maja

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.19 15:48
zdravotník

Dobrý den paní Marie omlouvám se že jsem se dlouho neozvala ale mám ještě jiné zdravotní problémy před vánoci mě postihla akutní kýla takže operace do toho mě začala boélet kyčel běhala jsem po ortopedii /spíše jsem se ploužila/ samozřejmě artroza která je k operaci už mi to začíná přerůstat přes hlavu oko mám zas malinko lepší velké předměty vidím a rozeznám i barvy když jdu do města tak vidění musím zvládat jen levým okem nejhorší je že nemám prostové vidění takže zprava do mě lidi vrážej já je nevidím a jsou i neurvalci že mi ještě vynadají uvidíme co bude dál a co vaše dcera jak je na tom já už jsem rok po operaci přeji Vám dodatečně vše nejlepší v tomto roce a hlavně hodně zdraví a síly zdraví Adéla

Marie skrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.19 19:12
Adéla

Dobrý večer, Adélko! Jsem moc ráda, že jste se konečně ozvala! Dělala jsem si starosti, co s Vámi je! Jsem ráda, že se Vám zrak zlepšil, u nás bohužel žádná změna! Dcera bude mít 5. března rok po operaci, ale nevidí vůbec nic. Poslední dobou si stěžuje na mihani očí, kontrolu na očním má až v září. Podle očare, zrakový nerv byl utlačovaný, postižený. Jestli se to někdy alespoň trochu upraví aby viděla alespoň obrysy nevím, už v to ani nevěřím! Zvládá to psychicky těžce, přece jen je to dlouhá doba.Vy se také nenudite, moc Vám přeji aby se Vám dařilo lépe! Zase se prosím, ozvěte! Maja

Marie skrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.19 19:18
Adéla

Adélko , já Vám také přeji hlavně hodně , hodně zdravíčka ! Zase dejte o sobě vědět ! Maja

Tomaspeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.19 13:29
Prevence proti rakovině

Jaké jsou vaše zkušenosti s přírodní léčbou nebo prevencí proti rakovině?

Danielamlátková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.19 11:04

Babička, která měla nález a chodila na léčbu si kupovala v lékárně Salvestrol Platinum, říkala že je jí po chemo líp, než když ho nebrala.

Tomaspeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.19 11:55

Prodávají to tedy v lékárnách? A nemá to nějaké negativní účinky?

Danielamlátková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.19 14:39

Prodávají ho v každé lékárně, a když náhodou nebyl, tak ho lékárnice dokázala objednat.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.19 21:40

nulové

777
148 příspěvků 10.3.19 23:09
@Lara2 píše:
Vsem, kteri zabrousi na tuto stranku mohu srdecne doporucit 2 knizky, ktere mi hodne pomohly: David R. Hamilton „Mysl leci telo“. A nyni ctu v nemcine (zda vysla v cestine nevim, ale v anglictine urcite) Norman Doidge " Neustart im Kopf". Original The Brain That Changes Itself vysel 2007 u Viking, Penguin Group (USA) Inc.

Vaši radu doplním o knihy Dr. C. Leaf Kdo mi vyponul mozek a Zapněte si mozek z vyd. Universe press Zlín (www.anglickyzive.cz), za pozornost rozhodně stojí videa na https://www.youtube.com/playlist?… Nenechte se odradit svými předsudky.

anisfa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.19 14:21
pineálna cysta

Zdravím, mám pineálnu cystu 28×20×14mm, neurochirurg mi odporúča operáciu. Mám veľký strach, neviem čo mám očakávať.

777
148 příspěvků 26.3.19 23:19
@anisfa píše:
Zdravím, mám pineálnu cystu 28×20×14mm, neurochirurg mi odporúča operáciu. Mám veľký strach, neviem čo mám očakávať.

V ideálním případě hledat možnost, co můžete udělat pro své uzdravení BEZ operace. Například si prostudujte odkazy v mém předchozím komentáři.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.19 13:08
ALENALOVE

Dobrý den Alenko jak se máte psala jste že půjdete na operaci kolena už máte hotovo ajak to máte po operaci meningeomu mě čeká operace kyčle zdraví Adéla

MARIE ŠKRHAKOVA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.19 18:52
Adéla

Dobrý den Adelko! Dělám si starosti co se deje, ze se neozyvate!? Dejte prosim o sobě vědět! Zdraví Maja

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.19 19:15

Zdravím zatím se nic neděje na oční mám jít až v září chvilkama se mi zdá to oko lepší ono to dochází až do tří let tak uvidíme 29.5.jdu na kontrolu na neurochirurgii a koncem června mám jít na výměnu kyčelního kloubu /mám artrozu/kloub mě bolí že někdy nemůžu ani jít tak snad budou všechny výsledky dobré abych se zbavila už těch bolestí kloubu a co Vaše dcera lepší se to než půjdu s tou kyčlí tak ještě napíšu Adéla

MARIE ŠKRHAKOVA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.19 10:55
Adéla

Adelko zdravim, jsem rada, ze jste se konečně ozvala! U dcery je situace stejna, nic se nezměnilo! Nekdy se zepta, jestli sviti slunko, ze vidi tim okem svetlo! Už je to 15 měsíců po operaci, jsme uplně na dně! Kontrolu ma v srpnu v Praze MGR a ocni také v září! Já mam také stále nějaké zdravotní problémy, Herpes Coster v lednu a příští týden jdu na operaci / Cholelithiasis / Vam Adelko drzim pesti at Vam operace dobře dopadne a zase se ozvěte! Zdravim Vas i manzela Maja

Peťulec pulec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.19 11:36
mamina opět po operaci

Dobrý den, zdravím všechny. Maminka byla před 20 lety na operaci mozku - nepamatuji si, co přesně měla - nádor byl veliký, následovala ozařování apod. a letos po 20 letech šla opět na operaci - objevilo se jí něco malinkého v hlavě - 2 roky to jen hlídali a pozorovali, když došlo ke zvětšení šla na operaci. Nyní je 3 týdny po operaci, už 2 týdny po operaci začala fungovat jako předtím - vařila si, chodila nakupovat, chodila k babičce na návštěvy, uklízela doma apod. Minulou středu se vzbudila s tím, že jí nějak bolí hlava (na úplně jiném místě než má jizvu) a vzala si léky, co dostala v nemocnici na bolest - ULTRACOD 500 mg/30 mg. Já jsem se včera vrátila po týdnu domů a nestačím se divit, co se s maminkou děje. Je úplně zpomalená, tepláky je schopná si oblíkat 20 minut. Ze sedačky vstává na třetí pokus. Dneska jsem jí snažila vysvětlit, že musí mít pořád odpočinkový režim, že to prostě byl a je tlak na tělo a musí mu dopřát hodně odpočinku a nemůžu asi ještě fungovat jako v normálním životě. Jsem z toho hodně nervozní, protože je opravdu hodně zpomalená. Na internetu jsem se dočetla, že by to snad mohly být nežádoucí účinky toho léku ULTRACOD. Zítra půjdeme k OL a doufám, že pošle mamču rychle na neurologii (je objednaná na kontrolu na konci května, ale tak dlouho přeci nemůže v takovém stavu čekat?) nemáte náhodou někdo nějakou obdobou zkušenost? Nebo zkušenost s ULTRACODem? Přemýšlím, jestli maminku neodvést na pohotovost nebo jí nezavolat rychlou? Dneksa si nedovedu ani představit, že by měla jít sama k lékaři či sejít dolů k autu :(
Děkuji za každou radu, zkušenost, poznatek apod.
Hodně sil všem!

777
148 příspěvků 12.5.19 14:14

Peťulec pulec
Otázkou je, do jaké míry a jestli vůbec ještě doktora zajímá životní příběh pacienta!! Nebo JEN potíže, na které hned napíše léky". TY samozřejmě vůbec neřeší podstatu problému, jen tlumí symptomy a zadělávají na další problém (a nutnost další „léčby“). Prostudujte si velice pozorně http://jdem.cz/evfwc5, dovíte se tam spoustu důležitých faktů, které Vám doktoři samozřejmě neřeknou.

777
148 příspěvků 12.5.19 14:15
Zhoubné nemoci?? Proč??

Rakovina je především velice výnosný lživý kšeft s lidskou nevědomostí a důvěřivostí - a snadnou ovladatelností strachem. „Bububu!! Máte rakovinu!! Bububu!! MUSÍTE…!! Bububu!! Je to smrtelné!!!“
Tím, že uvěříte takovému výroku, ji skutečně přijmete a svým strachem z její smrtelnosti skutečně ke smrti spějete. Ale možná by prospělo začít víc používat vlastní mozek (pokud ještě po dlouhodobém spoléhání na všechny ty „odborníky a znalce“ ještě dokáže fungovat správně. Obzvlášť, když je tolik možností, jak si ho zavirovat a vyřadit z provozu.
Jednak stojí za úvahu něco takového
http://jdem.cz/e4pz34 (badatel.net pravda o farmac. průmyslu)
http://jdem.cz/e4pzk3 (badatel.net LŽI o rakovině)
a jednak je užitečné zjistit si něco o fungování mozku, co ho poškozuje a jaké to má následky pro život a zdraví. O tom se samozřejmě nemluví, není to žádoucí, nebyly by kšefty!!
www.universepress.cz :hug:

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.19 15:17

Zdravím jak vidím nejsem sama kdo má zdravotní problémy je nás víc akorát o sobě nevíme chápu to plně nemáte to jednoduché já teda něco málo vidím některé předměty rozeznám /hlavně když jsou velké a poznám i barvy/ale není to ono já jsem 16 měsíců po operaci to oko je lepší než bylo před rokem ale jde to pomalu jak jsem vyrozuměla jdete na operaci se žlučníkem hlavně ať to dopadne dobře já se kyčle taky obávám berle jak se bude zvládat domácnost nemám představu manžel je taky dost nemocný snad to nějak dopadne nikdy mě nenapadlo že mi něco takovýho vyroste v hlavě snažím se obstarat domácnost uvařím vyperu vyžehlím drobné nákupy přinesu to těžší nakoupí manžel nebo přiveze syn autem nechci je otravovat chodí do práce a bydlí 20 km od liberce paní Majo mějte se moc hezky a hlavně hodně síly do dalšího boje s nepřízní osudu Adéla

MARIE ŠKRHAKOVA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.19 17:32
Adéla

Děkuji Adelko za rychlou odpověď! Vám preji take, at vse dobre dopadne! Zdravi Maja

Beckyttine
6 příspěvků 25.5.19 08:18

Ahoj, dívala jsem se, že diskuze na toto téma tady byla založena již dávno, tak doufám, že tady ještě někdo chodí, kdo by mi dokázal odpovědět na mé otázky..
Zajímalo by mě, jak dlouho jste na operaci čekali - moji mamku jsme zavezli na vyšetření na neurologii v pondělí (22.5.2019), CT odhalilo nádor tvrdé pleny mozkové, v úterý následovala magnetická rezonance, ve středu zkoumali břicho a prsa - naštěstí nikde metastáze nebyly, takže by se mělo jedno o primární meningeom, v oblasti levého čelního laloku. Velikost přesně nevím, ale pochopila jsem, že by se mělo jednat o větší nález. Od toho pondělka je mamka hospitalizovaná v nemocnici v Ostravě-Vítkovicích (dnes je sobota), všechny její snímky byly předány do fakultní nemocnice v Porubě, kam by i měla být příští týden převezena. Ve Vítkovicích s ní od té středy nic nedělají (myslím žádná další vyšetření), jen jí 3krát denně podávají infuze s kortikoidy, aby průběžně snižovali otok mozku a ještě jí dávají nějaké prášky proti bolestem hlavy. Z Poruby zatím žádné zprávy nemáme, její případ by mělo projednat odborné konzilium, ale asi se zatím nesešlo. Jaký bude podle vás pravděpodobný postup? Mohla by operace proběhnout už příští týden, nebo se v Porubě delší dobu čeká a po tu dobu tam bude mamka ležet a budou jí dále podávat kortikoidy? Že by šla na nějakou dobu před operací domů to spíše nevypadá, ten nádor je poměrně velký a už i včera ji zase hodně bolela hlava.. moc děkuji za informace nebo názory!
A ještě by mě zajímalo, co pro ni můžeme my, jako rodina, udělat.. a co připravit po jejím návratu po operaci domů, s čím vším jí pomáhat apod… zde doporučované knihy určitě zakoupím!

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.19 09:42

Zdravím já vám asi nebudu schopna zodpovědět všechny dotazy měla jsem meningeom na pravé straně v turecké sedle. který vrůstal do očních nervů po zjištění jsem byla operovaná za 14 dní nádor stačil nerv poničit takže na pravé oko vidím jen některé předměty jinak po operaci jsem nornálně chodím a i s tím špatným okem dělám doma vše vidění by se mělo swnad ještě zlepšit /potíže s okem jsem měla už předoperací/jsem po operaci rok a půl hlava se zdá v pořádku ve středu jdu na kontrolu na neurochir. tak nevím zda jsem vám trochu pomohla mějte se pěkně a ať to mamince dopadne dobře Adéla

Beckyttine
6 příspěvků 25.5.19 13:42

Moc děkuji, paní Adélko, všichni věříme, že to bude ok a mamce chceme její návrat po operaci co nejvíc usnadnit!

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.19 15:55

Určitě to dopadne dobře já ho měla dost špatně uloženej a odstranili ho celý a po týdnu jsem šla domů nevím kolik let je vaší mamince mě bylo 66 když mě operovali budu držez palce a když budete chtít tak pak napište jak dopadla operace Adéla

Beckyttine
6 příspěvků 26.5.19 08:59

Moc děkuji za podporu.
Mamka má právě v červnu 60 let - už dopředu má naplánované 2 větší oslavy na poslední dva červnové víkendy, já osobně si myslím, že by bylo nejlepší obě oslavy teď zrušit a narozeniny oslavit třeba na podzim, nebo později, až se bude mamka zase cítit dobře. Myslím, že ten první měsíc po operaci nevíme, jak jí bude, a že by měla hlavně odpočívat a nic neřešit - co myslíte vy?
No, a na přelomu července a srpna pak mají s tatíkem naplánovanou dvoutýdenní cestu na motorce po Evropě, kde najedou přes 5 000 km - podle mě je to ještě hodně brzy a zbytečně velký risk tak brzy po operaci, ale mamka ani tatík se zrušením cesty zatím nepočítají..

777
148 příspěvků 26.5.19 10:03

@Beckyttine Máma mže využít neuroplasticity mozku, o které jí doktoři určitě NIC neřekli, a sama udělat pro své uzdravení víc, než oni. Dokonce i vážně poškozený mozek po úraze lze obnovit, tím spíš „pouhé uzdravení“ po odstranění nádoru. Ale doktoři o tom NIC nevědí, nebo to tají (příp. i popírají), aby člověk zůstal závislý na nic.
Mimochodem, ty prášky opravdu nejsou zrovna „to nejlepší“. Můžete si přečíst příběh chlapce s nádorem na mozku. Je na webu apostol. webnode pod názvem Dominikův příběh

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.19 10:11

Já si myslím že oslavy se dají posunout přeci jenom i když se to hojí dobře tak je člověk celý zesláblý a skutečně mi trvalo 3 měsíce než se ten organismus vzpamatuje na tu jízdu morkou zeptat se lékařů já si myslím že je to po takovéto operaci brzy /ale je to můj názor/mě vadilo hodně teplo /vyhýbala jsem se slunci/já jsem dávala pozor abych se neuhodila do hlavy můj názor je ten že jet na motorce takhle brzy může být i riziko zdraví Adéla

777
148 příspěvků 26.5.19 10:26
@hollad píše:
Já si myslím že oslavy se dají posunout přeci jenom i když se to hojí dobře tak je člověk celý zesláblý a skutečně mi trvalo 3 měsíce než se ten organismus vzpamatuje na tu jízdu morkou zeptat se lékařů já si myslím že je to po takovéto operaci brzy /ale je to můj názor/mě vadilo hodně teplo /vyhýbala jsem se slunci/já jsem dávala pozor abych se neuhodila do hlavy můj názor je ten že jet na motorce takhle brzy může být i riziko zdraví Adéla

DOktoři často radí pacientům „odpočívat a jen papat prášky“, ale neprozradí jim, že MOHOU sami nějak urychlit léčbu, aby byla dokonce ještě efektivnější, než s jejich „radami“.

Beckyttine
6 příspěvků 26.5.19 11:15

Taky si myslím, že je nyní brzy cokoliv plánovat, a že mamce nic neuteče… tak snad nakonec vše odloží, mamka pořádně odpočine a pak můžeme slavit a oni zase jezdit na motorce..
Poprosila bych o konkrétní rady, co může mamka pro své uzdravení udělat, a čím můžeme následnou rehabilitaci urychlit - myslím uživatele 777

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.19 18:45

Zdravím paní Marie omlouvám se za zpoždění byla jsem 21.6.na operaci kyčle tak zatím chodím ještě o berlích ale za týden už je mám odložit občas při větší námaze mě na operované noze bolí ten řezaný sval jinak co se týče hlavy občas mě bolí ten řez na hlavě 7.6.jsem byla na magnetické rezonanci tam je vše v pořádku oko se mi zdá chvilkama lepší ale asi budu potřebovat nové brýle nějak hůř vidím na to druhé koncem srpna se mám objednat na oční kontrolu tak nevím jak to vyjde měla bych také jet do lázní po operaci té kyčle moc se mi nechce tak ještě uvidím a co je u vás nového jak se máte Adéla

Marie Škrhakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.19 22:53
Adelka

Adelko zdravím Vás, jsem moc ráda, že jste se konečně ozvala. Už jsem si dělala starosti, co se stalo, že se neozyvate. Tak Vám také jak u nás zdravotních problémů přibývá, rozhodně se nenudite! U nas se v podstatě nic nezměnilo. Minulý týden byla dcera na MGR v Praze, je v pořádku po neurol. stránce, ale vidění žádné, ani obrysy, pouze někdy rozlišuje světlo. Oční má v září, už nevěříme, že by se to nějak zlepšilo. Prece jen 18 - tý měsíc po operaci žádná změna už nám bere veškerou naději! Také ona to psychicky čím dál hůř zvládá. Už zkoušíme všechno možné, ale bohužel, žádné zlepšení. Jsme celá rodina na blázinec! V každém případě Vám dám vědět, po oční kontrole. Adélko Vy se držte, v lázních si odpocinete, kyčel rozcvicite a budete zase behat! Držím pěsti ať vše zvládnete a zase se ozvěte!

Beckyttine
6 příspěvků 30.8.19 16:37

Tak mamka má operaci zdárně za sebou, podstoupila ji ve FNO, operaci vedl doc. Tomáš Hrbáč a odvedl vskutku perfektní práci, mamka byla brzy po operaci zcela fit, hlava ji od samotného počátku vůbec nebolela, jen měla zpočátku problémy se spánkem, v noci se budila, ale do měsíce se vše srovnalo, funguje úplně jako dřív, nemá žádné nežadoucí účinky, nikdo by na ní nepoznal, jak velkou operaci nedávno prodělala…jen ta histologie bohužel nedopadla tak, jak jsme si přáli, ale to už pan docent ovlivnit nemohl.. všem, co si tímto, prochází, přeji hodně sil, a ať vše dobře dopadne!!

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.19 20:38

Děkuji za zprávu co bude teda dál další léčení /co vyšlo za druh na histolce/ale ani to nemusí být tak zlé buťe rádi že maminka vidí a slyší a hlavně je pohyblivá Adéla

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek