Operace nádoru na mozku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
sko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.15 18:58

Ahoj já byla operovala 11.5 v FN OL neurochirurgie operace trvala 4 hod 2 den jsem se probudila. nador nebyl zhoubný z jip mě propustil má rehabilitace tam mě postavili na nohy za 14 dni ikdyz diagnóza znela měsíc pak jem jela Brandýsa nad orlici. kde jsem byla 2mesice dnes jsem doma.

SarkaSar
5 příspěvků 23.7.15 13:07

Ahoj, bolí tě taky hlava? Mě někdy víc, někdy míň a taky se mi motá. Taky se mi zdá že mi dobře nesrostla kost, přijde mi že tam mæm mezírku. Je to normální?

Ško
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.15 19:36
Ahoj

Mě zatím ne také se bojím že bude to asi kazdy já jdu zitra k k obvodakovi a neuro tak uvidíme mám hobne otázek na něj.

SarkaSar
5 příspěvků 25.7.15 16:43

Ahoj, tak jak dopadla kontrola. Doufám že dobře.

Ško
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.15 18:26

Ahoj na kontrolu musím do FN OL ct ale v pondělí jdu k neurolozce a domluvit ostatní. jinak je midobre beru dost prášku.

SarkaSar
5 příspěvků 25.7.15 19:29

Já brala první 2 měsíce 2× denně korylan a potom už nic. Teď po 4 měsících mě začla dost bolet hlava na temeni a přijde mi že si ta vyříznutá kost sedla a mám tam prohlubně takže si krásně nahmatám jak velký kus kosti vyřízli a není to nic příjemného. Jsem pořád dost unavená, moc toho nevydržím. Na další kontrolu na mri jdu až za rok, teď chodím každé 2 měsíce na oční a zatím dobrý. Hodně odpočívej a žádné stresy. Lehce se to říká a hůř dělá, ale dáme to. Dej vědět jak jsi dopadla, držím pěsti. Ahoj

Anna Frančeska
5 příspěvků 26.7.15 09:39

Ahoj Šárka..je normálne, že ešte stále cítiš veľkú únavu..aj bolesť hlavy z tepla..vtedy sa rozpínajú cievy a všetko cítime, tak ako aj v mraze. U mna to bolo aj po pití veľkého množstva vody. Normálne som začala spávať asi až po roku a pol..aj to som bola viac krát v noci hore. Používam ortopedický vankúš a je to lepšie. Určite si ho dajte predpísať neurologom na recept.Ja mám taký jemnejší. Šárka, máš ranu na temene nad krčnou chrbticou? Tam ked sa pred operáciou polámu kosti na drobné kúsky, už ich tam nevedia vrátiť späť a vysvetlili mi, že je tam potom v rane prázdna jamka..prihlbina a je to dosť nepríjemné..tiež s tým mám problém..Hlavne pri ležaní, ale aj opieraní..Zrak mám zhoršený a po dvoch rokoch už dvoje okuliare..na čítanie aj do dialky..občas sa zahmlieva, nedá sa zaostriť ale ide to. Určite odporúčam každému kúpelnú liečbu..tam som nabrala odvahu a úplne mi to zmenilo život..začala som športovoť, spávať, mať odvahu k novým veciam..

SarkaSar
5 příspěvků 26.7.15 18:56

Ahoj Anno, mám ránu od ucha tak centimetr ve vlasech až doprostřed hlavy. Vidím dobře zatím brýle nemám. Problémy při ležení nemám, mě spíš ještě trápí nervy, bojím se že umřu, ale peru se s tím a už je to lepší. Denně plavu a začínám nabírat sílu ale jde to pomalu. Děkuju za odpověď.

Ško
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.15 20:07

Ahoj já mám jizvu nátemeni 20 cm a měla jsem jinak skousim jíst vše co jde beru dost prášku takže moc to míchat nemůžu

Anna Frančeska
5 příspěvků 27.7.15 18:38

Ško, mala si operovanú zadnú jamu na hlave keď spomínaš temeno..zrejme riešili rez zo spodu ako u mňa..tiež sa ti nedá dobre spať?

Janara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.15 23:57
nezoufejte

Tak jsem po dvou letech otevřela tyto stránky a chci vám vlít trochu optimismu do žil.
Jsem 2 roky po vyndání obřího meningeomu 5×6×7cm. Následky: lehce oslabená pravá ruka, noha horší, trochu bojuji s rovnováhou, hlava nebolí vůbec, jen se trochu občas motá-dost reaguji na počasí. Po operaci jsem se učila jíst, chodit..týden jsem brečela,14 dní nespala. Když mi ale pan doktor řekl, že z 80 procent je to na mě, co se mnou bude, tak jsem se sebrala, začala fest makat a po 6 týdnech šla i do práce. Žiju naplno svůj život tak jak předtím, jen sportovat musím jinak-kolo a lyže si zatím netroufnu.Jsem bez léků, bez epileptických záchvatů a makám tak, abych vůbec neměla čas nad sebou přemýšlet. Jsem spokojená, naplno si užívám života. To je má cesta a funguje. Přeji všem hodně štěstí a sil..J.

zcacorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.15 00:30
:-) :-(

Zdravím všechny, pročítala jsem všechny příběhy a mám smíšené pocity. Strach i víru. Mám mimo koloidních cyst, meningeom na levé straně, cca necelé 3cm, ale musí ven. Bojím se, ale pevně věřím, že to bude dobré. :-)
Všem Vám přeji zdravíčko a vše jen dobré, opatrujte se. Zdenka

sko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.15 12:07
cau

Ahoj lidí hlava mě neboli jinak beru pořad prášky keppru helicid, kortikoidy už ne. máte někdo zkušenosti s REHABILITACEmi v Brandýse nad orlici. byla jšsem tam a některý věci mě vadily! Jinak jdu na MRI 15.10 do OL.byl jste někdo na REHABILITACich v OL. S pozdravem Šárka.

Simpek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.15 11:59
Simona

Dobrý den,
nevím, zda mne čeká operace, našli mi ložisko v mozkovém kmeni, něco přes centimetr. Prosím, pevně věřím, že to bude dobré, také mám jít k profesoru Benešovi, máte někdo podobný příběh ke sdílení? Samozřejmě pozitivní:-), bez toho to nejde.

Jana 59
1 příspěvek 21.12.15 12:38
Operace meningeomu

Jana - 59 let, jsem již 7 měsíc po operaci nezhoubného meningeomu. Nádor byl 6 cm velký s otokem. Operace proto byla náročná. Měla jsem velký řez nad čelem a spánkem. Nádor byl v levé čelní oblasti. Byla jsem operována v nemocnici Na Homolce. Moc chválím lékaře a sestřičky, Na MRI jdu za rok. Jsem celkem v pohodě, občas jsem unavená a vadí mi hluk a větší množství lidí. Špatně usínám, ale určitě se to zlepší. Beru před spaním půlku Trittico AC 75.Mívám občas pálení, ne v oblasti rány, ale na temeni hlavy. Občas cítím, že mi v hlavě „cosi koluje“. Toto vnímám především v klidu - před spaním.
Ráda bych komunikovala s lidmi, kteří procházeli nebo prochází podobným obdobím.
Držím všem palce. Hlavně myslet pozitivně. Určitě bude líp. :dance:
Děkuji za příspěvky.
Jana

děda50
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.16 00:36
kraniofaryngeom u dětí

Dobrý den, mému vnukovi, kterému byli 4roky odstranili operační cestou kraniofaryngeom. Má jít udajně o benigní čili nezhoubný nádor. Celá rodina i příbuzní jsme v šoku hlavně z toho, že se to seběhlo tak rychle. Během jednoho týdne kluk prošel dětskou doktorku, oční vyš.+spec. oční vyšetření, komlexní neurologické vyš.,MR. Až MR odhalila velké ložisko. A Hned následující den šel na operaci. Operace trvala 4hod.-čistý operační čas. Bohužel operatér musel odstranit jeden oční nerv, takže bude slepý na levé oko. Prý to bylo prorostlé. JAK TO, ŽE JSME nepoznali žádné příznaky? Hlava ho nebolela, nikdy si na bolest nestěžoval. Až právě poslední týden, že měl výpadky vidění, nebo viděl co na místě vůbec nebylo. A i den před operací, když už měl asi hodně špatné vidění, tak byl takový klidný, uvolněný. Myslel jsem, třeba podle sebe, že když přeci něco nebudu vidět tak se rozbrečím. Ale on chudák ne, jen řekl mami já to nevidím. Zatím je druhý den po operaci, leží na JIP, ještě ho neprobrali. Bojí me se až se probere, vlastně bojíme se všeho
Máte prosím někdo zkušenost s dětmi po operaci nebo se ztrátou očního nervu?
Děkuji vám-děda

42jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.16 17:33
Difuzni astrocytom

Dobrý den, manžel je po operaci tumoru. Prvni operace probehla pred 14 mesici, absoloval ozareni a chemoterapii. kontrolni magneticka rez. ukazala 2 loziska.29.2 byl na druhé operaci, po 14 dnech je doma a málokdo by řekl, že byl na takovém zásahu. Je trochu vice unaveny, ale je tam viditelny rozdil mezi prvni a druhou operaci. Tentokrat se zotavil dost brzy, opět náš pravděpodobně čeká radioterapie a chemoterapie. má někdo prosím zkušenosti z difuzni astrocytomem? psychicky to zvlada velice dobře, narozdil ode mé.

katka fr.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 13:00
Operace meningeom

Pěkný den, je mi 43 let a před čtyřma měsíci 11.12.2015 jsem byla operovana ve Zlínské nemocnici. Odstranili mi nezhoubný nador 2×3×2 cm v leve casti hlavy na hornim temeni. Operace proběhla bez komplikací, trvala zhruba 3 hodiny, ale oholili mi celou hlavu. Stravila jsem 13 dní na Jipce. Do té doby jsem nemela žádné projevy a ani hlava mě nebolela. Včera jsem byla po MR na vysledky a tam mi pan primář řekl, že je to všechno vpořádku. Spadl mi obrovský kámen ze srdce, ale take mě upozornil, že se nador může vrátit z 10%. Nápor na psychiku byl obrovský, ale moc vedlejších účinků jsem nemela. Jenom mi trnula pravá ruka, byla a jsem stale dost unavená a bolí mě občas svaly, hlavně na nohou. Doktor mi navrh lázně a rehabilitace. Prosím o nějakou radu, kdo už má toto za sebou. Beru stále Valproat Chrono Sandoz dvakrát denně. Kontrola na MR za dva roky. Věřím, že už se mi to nikdy nevrátí. Nevím, z čeho tyto nádory vznikají, nikdo z doktorů vám to nedovede vysvětlit, ale u mě byl pravděpodobně spouštěčem stres. 10 let bez marodění, práce ve službách na plný plyn. Bylo to varování, zastav a zamysli se nad něčím, co děláš špatně. :roll: Všem, co tento typ nadoru lékaři diagnostikovali přeji, aby se ničeho nebáli, věřili sobě a hlavně lékařům a nepropadali depresím. Musí musí to dobře dopadnout… :srdce: :srdce:..nic jiného jsem si nepřipouštěla. :andel:

Cartiz
1 příspěvek 28.7.16 20:47
Meningiom

Dobrý den,
Rozhodla jsem se přidat sem svůj příběh protože před půl rokem mi tyto stránky hodně pomohly. Celý život jsem byla víceméně zdravá
nikdy nic vážného, je mi 47 a celý život i sportuju.Loni, na konci listopadu jsem po bedbintonovém zápase navštívila lékaře v domění že mám uskříplý nerv v kříži protože jsem nemohla sešlápnout pedál spojky v autě a nějak mi jakoby vázla noha.Moje paní doktorka nic neshledala ale přesto mne poslala na neurologii na vyšetření. Ani zde nenašla paní doktorka žádný problém, nicméně jsem trvala na CT ( myslela jsem CT zad) Ale pan doktor na odborném vyšetření si to zřejmě popletl a udělal CT vyšetření mozku.Bylo 11 hodin dopoledne a ve 14.oo už jsem byla v 70 km vzdálené Praze v Nemocnici na Homolce. Verdikt : Meningiom 4× 4cm a 900 ml krve v mozku. Musím říct že to byl hrozný fičák a vlastně jsem si to ani nestačila uvědomit. Ale díky panu doktoru Tomášovi a jeho klidnému a odbornému přístupu jsem vlastně zvládla vše celkem v pohodě a rodinu jsem spíš uklidňovala já protože bylo před Vánoci a všichni jen brečeli.17. prosince mne operovali 7 hodin, pan doktor mi nechal většinu mých dlouhých vlasů,( byla jsem připravená se od dcery kadeřnice nechat ostříhat )takže jsem pak krásně tu ohromnou jizvu mohla maskovat culíkem a na Štědrý den mne pustili domů. já si totiž dala za cíl že štědrovečerní večeři udělám já. Musím říct že jsem si to splnila a 7 dnů po operaci mozku jsem stála ve své kuchyni mezi svými nejbližšími a tu večeři a chlebíčky jsem opravdu k němému úžasu celé velké rodiny připravila. Byli to nejkrásnější Vánoce v celém našem životě. Dnes půl roku po operaci chodím znovu do práce, miluju život a snažím se každý den udělat alespoň jeden dobrý skutek.(to je druhý slib který jsem si tajně dala sama pro sebe když to přežiju)
Takže lidi nepanikařte, na všem špatném se najde něco pozitivního. Šetřete si sílu na Váš štědrý večer… Přeju Vám všem jen to nejlepší… :srdce:

ZdenkaCacorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 20:19
naděje

Zdravím všechny,
jsem rok po operaci meningeomu, nádor jsem měla okolo trojklanného nervu, takže došlo k jeho poškození, první a třetí větev částečně a druhá nenávratně poškozená, mám levou stranu obličeje od oka po rty mrtvou, ale mimiku zachovanou(až na koutek úst, padá, ale cvíčím, aby to nešlo moc vidět), prášky od bolesti nezabírají a taky mi nedělají dobře na zažívání, na neurologii mi napsali gordius 400, ale nedávám ho, jsem jako po fetu, strašně mě bol hlava, zvracím a nejsem to já, neovládám svoje tělo, odmítám to brát, lepší bolesti, ale zůstat normální, starám se o maminku, takže musím fungovat, jsem stále unavená, vadí mi více lidí, hluk, stres. Máte někdo podobnou zkušenost? Chci do práce, ale nejsem si jistá, že to dám, předtím jsem pracovala i více jako deset hodin denně. Děkuji za jakoukoliv zprávičku. Všem přeji mnoho zdravíčka a samé hezké dny. :lol: :andel:
Cacora

Asavika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.16 13:50
Meningeom

Ahoj všichni,
jsem rok po operaci gigantického meningeomu přední jámy lební. Operace trvala 10 hodin, pak 8 dnů na JIP, týden na SIP, dva dny na oddělení a pak jsem šla domů. Operace se podařila díky dobrým lékařům v Nemocnici Na Homolce. Po operaci jsem musela pomalu znovu nabrat kondici, ztratila jsem všechnu sílu ve svalech. Učila jsem se chodit, stabilitu. Hodně mi pomáhalo a pomáhá plavání. Nyní jsem celkem v pohodě, ale stále přetrvává veliká únava, nesnesu větší fyzickou nebo psychickou zátěž. Člověk vypadá dobře, ale moc toho nedokáže. Vadí mi moc vjemů, hodně lidí, dlouho se na něco soustředit. Ještě nejsem schopná normálně jít do práce. Má někdo podobnou zkušenost s tou únavou? Přeji všem hodně sil, radosti a naděje. :andel: :srdce: :kytka:

Olllunka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.16 21:00

Zdravím mám 9letou dceru a již po 3ti během 2roku byla na operaci s nádorem krainof. už sem vysílená jen spí a ke všemu ji neposlouchá levá noha a ruka.je to již 5den po operaci a děs a hrůza…

BbBbB2016
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.17 12:19

Ahoj Laro…kdy jsi psala tento prispevek??Rada bych si s tebou promluvila.Ale objevuje se mi tady, ze jsi to psala roku 2011? :roll:

zdenkaCacorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.17 21:03
světlo v dálce

Zdravím, dnes mám 15 měsíců od operace meningeomu, unavená jjsem často a stává se mi, že se třepu jako drahý malý pes, je mi na omdlení, na zvracení. Mám mrtvou polovinu obličeje, poškozený trojklaný nerv, takže stálé bolesti, slintání a po nových driácích větší bolesti a pomočování, zase odmítnu léčbu, která nepomáhá a ještě vás psychicky dostane na dno, ale nabídli mi řešení, můžu dostat pomůcky na inkontinenci. Hnuuus, chci normálně žít, je mi 55, ne 100.Zkusila jsem jít pracovat a na doporučení neurochirurga si zažádala o invalidní důchod asi 1.st, ale jen dokládám a dokládám další lékařské zprávy, ale i tak potřebují ještě MR, nemají z čeho posoudit můj zdr.stav. Nevím v čem je problém-v barvě, špatné jméno? jeden lékař mi doporučí nechodit pěšky kvůli astmatu a bolestem od trojklan. nervu a druhý mi do zprávy napíše, že jezdím autem.Od autobusu do práce to je cca 3km pěšky a to bych nedala.Jsem znechucená, mám odpracováno 40let a až nemůžu, tak mne nelze zařadit. Léta, která mi zbývají mně přesto žádný blb nepokazí. Přeji hlavně si zachovat smysl pro humor, bolest nezastaví, ale aspoň žijeme. Hodně štěstí a držte se. Cácora :mavam: :andel:

BbBbB2016
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.17 08:14
@Lara2 píše:
Dobry den T 33. Dekuji za optani. Nyni, rok po operaci, se citim relativne dobre. Trikrat klepu. Mohla jsem byt na tom hur. Mela jsem stesti, nador byl maly, nezhoubny a na relativne dobre operovatelnem miste. Hodne sily mi davaji me dve male deti a hlavne vira, ze uz se to nebude opakovat a ze to byl takovy „mensi kopanec osudu“, abych si nejake veci v zivote vyjasnila…a asi to tak v mem pripade opravdu je. Nasledky mam bohuzel - vraci se mi migreny, ktere vyvolavaji epilpt. zachvaty. Trvale beru depakine a pri zachvatech jeste dalsi leky. Ale verim, ze i to se casem zmeni k lepsimu. Paralelne k alopaticke medicine se lecim u vyborneho homeopata v Praze.Jak jste na tom Vy? 2 operace, to je opravdu narocne a verim, ze to trva podstatne dele, nez se s tim clovek vyrovna a opet uvidi to pomyslne svetlo na horizontu…moc a moc drzim palce, aby jste byl/a na tom alespon tak dobre jako ja. Vse dobre, hodne sily a viry Mirka

Ahoj Laro…mam podobne zkusenost jako ty…jsem druhy rok po operaci. Operace byla narocna :-/…Urcite napis mam podobne zazitek.:) dekuju :)

Asavika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.17 09:30
Invalidní důchod

ZdenkaCacorka:co se týká inv. důchodu, jemoc důležité, jak máte napsane lékařské zprávy. Meningeom je nezhoubny nádor a nemá vlastní kokonku ve vyhlášce. A to je problem. Posuzuje se podle (neurologicke) nemoci, která je nejpodobnejsi. Samotný fakt, ze jste nádor měla nestačí, je potřeba doložit současný stav nejlépe tak, aby spadal do nějaké kolonky ve vyhlášce. Lékař by Vám v tom měl pomoci. Přeji hodně štěstí a hlavně hodně sil a zdraví. :srdce:

Mirka211
77 příspěvků 31.5.17 18:49

Tak doufám, že mě nikdy nic podobného nepotkám a budivuji jak pacienty tak lékaře.

ALENA LOV
1 příspěvek 9.6.17 22:36
věřím

:roll: V prosinci2015 mi zemřela maminka o kterou jsem se starala pak při pečení vánočního cukroví jsem najednou upadla na chvilku do bezvědomí, pak jsem upadla před poštou z kola, pak jsem upadla před domem pak na dvoře, potom když byly vnoučata u svatého přijímání jsem upadla před kostelem, pak ze schodu, při mytí podlahy, pak u popelnice při vynášení odpadu kdy jsem si zlomila žebra. Stále jsem se vymlouvala že je to kvůli kolenu se kterým jsem měla jít na operaci na kterou jsem čekala celý rok. Už jsem měla všechna vyšetření když jsem si zlomila žebra tak mě dcery donutily jít k doktorovy. První jsem navštívila obvodního řekla jsem mu že jsem jak opilá že pořád padám, během půl roku jsem měla 3 zlomeniny. že jsem jako po mrtvici, řekl jestli je to po mrtvici stejně s vama nebudou nic dělat, tak jsem šla na oční tam jsem řekla že se mi zhoršil zrak a mám pocit jako když mám písek v očích napsal mi nové brýle na 3dioptrie, tak jsem šla k doktorovy kde chodím s vysokým tlakem tam jsem řekla aby mi dal jiné léky na tlak že pořád padám a točí se mí hlava řekl že to může byt i od páteře a zase nic. Potom mi dcera která žije v Praze řekla nesmíš se nechat odbít. tak jsem šla znova k OL a ten mi dal žádanku na MRezonanci na kterou napsal na žádost pacientky a dcery. Neuroložka mě objednala až za měsíc s tím že to není akutní. Moje i její překvapení bylo když přišel výsledek že mám meningeom 3.6×3cm a mám otok mozku hned mi nasadila kortikoidy s tím že je musím užívat i když mi bude moc špatne. Už byla domluvená s panem profesorem Martinem SMRČKOU z FAKULTNÍ NEMOCNICE BOHUNICE V BRNĚ a za tři dny jsem se tam jela domluvit na operaci. Operoval mě za 3 týdny a operoval mě 6 hodin.Po operaci mám těškou obrnu lícního a trojklanného nervu, necítím nic pravou nosní dírkou, zašili mi pravé oko protože ho nedovírám aby mi nevyschla rohovka, neslyším na pravé ucho a mám problém s rovnováhou. Mám doma zetě který mi na obličej aplikuje AKUPUNKTURU a všechno se pomalu upravuje, koupila jsem si trojkolku pro invalidy a už jezdím na nákup. Obličej se mi taky srovnal a věřím že i zrak se upraví a budu zase jezdit autem. VĚŘÍM ŽE VŠE SE V DOBRÉ ORÁTÍ, Po operaci jem 8 měsícú. Je mi 60 let. Operace kolene mě stále čeká.

t  ń

Věrka1971
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.17 17:54
poraďte prosím.

Potřebovala bych poradit, maminka (bude jí 70 let) má nádor na mozku, jsme ze severní moravy, ale chtěli by jsme aby maminku operovali v Praze, buď ve vojenské nemocnici, nebo Na Homolce, nevím vůnec jak postupovat a jestli je to vůbec možné. Vůbec nevíme na koho se obrátit. za jakoukoli radu budeme vděčni.

Asavika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.17 18:00
@Věrka1971 píše:
Potřebovala bych poradit, maminka (bude jí 70 let) má nádor na mozku, jsme ze severní moravy, ale chtěli by jsme aby maminku operovali v Praze, buď ve vojenské nemocnici, nebo Na Homolce, nevím vůnec jak postupovat a jestli je to vůbec možné. Vůbec nevíme na koho se obrátit. za jakoukoli radu budeme vděčni. [/citace/]

Moc doporučuji MUDr. Tomáše, neurochirurgie Na Homolce. Zkuste se objednat na konzultaci. Je to vyborny a zkuseny lékař.

Jmeno2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.17 12:15
Odpoved Bb2016
@BbBbB2016 píše:
Ahoj Laro…mam podobne zkusenost jako ty…jsem druhy rok po operaci. Operace byla narocna :-/…Urcite napis mam podobne zazitek.:) dekuju :)

Ahoj Bb2016
Nahodou a po opravdu dlouhe dobe jsem zavitala na stranky, timto omlouvam pozdni reakci. Jak se nyni vede? Verim, ze je Ti lepe a lepe.
U mne probehla neuveritelna zmena k lepsimu. Jiz nekolik tydnu jsem bez leku, bez bolesti hlavy i migren.
Moc drzim palce vsem, kdo bojuji za zdravi, za navrat k normalu. Bojujte dal, stoji to za to.
Viru v lepsi casy a zdravi vsem,
Lara

Zdravotnik
12 příspěvků 6.3.18 22:15
Ztráta zraku po operaci meningeomu

Dobrý den, moje dcera má několik dní po operaci menigeomu velikosti 5×4,5×3 cm. Nador způsobil oslepnutí pravého oka. Po operaci nádoru dcera již třetí den nevidí i na levé oko. Nemáte někdo zkušenost podobnou? Vrátil se Vám zrak alespoň částečně po určité době? Jsme zoufalí, má 46 let. Prosim a děkuji za odpověď Maja

Asavika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.18 22:33
Re: Ztráta zraku po operaci meningeomu
@Zdravotnik píše:
Dobrý den, moje dcera má několik dní po operaci menigeomu velikosti 5×4,5×3 cm. Nador způsobil oslepnutí pravého oka. Po operaci nádoru dcera již třetí den nevidí i na levé oko. Nemáte někdo zkušenost podobnou? Vrátil se Vám zrak alespoň částečně po určité době? Jsme zoufalí, má 46 let. Prosim a děkuji za odpověď Maja

Dobrý den, Já jsem měla gigantický meningeom, který tlačil také na oční nerv a ztrácela jsem zrak na levé oko. Po odstranění nádoru (a otoku mozku) se zrak upravil. Ještě nějaký čas po operaci - asi týden - jsem ale měla zhoršené vidění na obě oči a oteklý obličej (to je dobré, protože otok takto odchází z těla - až se Vaše dcera pomalu postaví zase na nohy, otok odejde). Určitě by ale měla mít časem i oční vyšetření zrakového nervu, jestli nedošlo k jeho poškození nádorem nebo při operaci. Moc přeji a držím pěsti, aby to dobře dopadlo. :hug:

Zdravotnk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.18 06:08

Děkuji Vám za Vaši odpověď, snad to opravdu tak bude. Prave oko důsledkem nádoru je slepé a představa, že by mohla přijít o zrak je hrozná! Já Vám přejí pevné zdraví a sílu k zvládání všech životních kolapsů, které nám život přináší! Mája Š

Zdravotnik
12 příspěvků 9.3.18 05:09
Asavika

Zdravím

Zdravotnik
12 příspěvků 11.3.18 17:19
Zdravotník

Tak dnes je to šestý den po operaci a žádné zlepšení! Vidí bíle ani obrysy, jsme zoufalí, nejhorší je že dcera si myslí, že se to časem upraví! Zdravím Vás i ostatní diskutující a všem kteří něco podobného prožívaji držím pěsti ať mají více štěstí!

Asavika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.18 17:35
Re: Zdravotnik:

@Zdravotnik To je mi moc líto :( :?. Co říkají lékaři? Držím palce a přeji hodně síly. :hug: :srdce:

Zdravotnk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.18 13:34

Děkuji

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.18 13:25
ztráta zraku po operaci meningeomu

Jsem 3 a půl mesíce po operaci meningeomu v tureckém sedle po operaci jsem přestala vidět na pravé oko po několika dnech se začalo lepšit dnes vidím obrysy některé předměty jsem schopna rozeznat na očním říkali že by se to mělo zlepšit ale trvá to dost dlouho Adéla

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.18 15:48
zdravotník

Nezoufejte jsem na tom podobně ale nerv potřebuje svůj čas a věřím že se to zlepší chápu jak vám je táhnu všechno také zatím jen levým okem ale budeme věřit Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 8.5.18 17:41
Hollad

Zdravim Vás, děkuji za podporu, jsme zoufali, dnes je to 9 týdnů po operaci. Nekdy pozná, se leskne zrcadlo, nebo vidi bílí flek neohraniceny / skříň /Mam obavy, že uz se to nezmění!

Zdravotnik
12 příspěvků 8.5.18 17:42
Hollad

Zdravim Vás, děkuji za podporu, jsme zoufali, dnes je to 9 týdnů po operaci. Nekdy pozná, se leskne zrcadlo, nebo vidi bílí flek neohraniceny / skříň /Mam obavy, že uz se to nezmění!

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.18 19:57

Děkuji za příspěvek já budu příští týden po operaci čtyři měsíce vidím obrysy někdy poznám i předměty ale vidění je jako přes popraskané zrcadlo prý to může trvat až rok tak budeme doufat že se vše v lepší obrátí příští týden jdu na kontrolu na oční tak s ozvu co mi řekli já malé zlepšení pociťuji a jak se říká věř a víra tvá tě uzdraví tak budeme věřit zdraví Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 9.5.18 08:48
Hollad

Dobrý den, tak to je opravdu pro silné nervy! Budu Vám držet pěsti! Dejte pak vědět! Operace dcery byla v Praze, Prof. Beneš nam řekl, že se mame obrnit trpělivostí, ale toto je síla! To Vam řekli po operaci? Držte se! M

AlenaLOVE
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 11:56
věřím

Já jsem po operaci 19 měsíců mám narušenou rovnováhu, neslyším na pravé ucho, necítím pravou nosní dírkou, trne mně jazyk a mám mrtvou celou pravou polovinu obličeje mám dvojí vidění chodím s chodítkem, jezdím na tříkolce, ale hlavně žiju a věřím že to bude lepší :

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 13:12
zdravotník

J8 jsem z Liberce tak mě operovali v Liberci je mi už 65 let nejsem nejmladší ale pořád věřím že se to oko zlepší /soudím podle toho že před 20 roky jsem měla po operaci páteře ochrnutou nohu ta noha je na 80 procent funkční a trvalo to rok a půl tehdá mě operovai v brně / já už jsem hodně špatně viděla na oko před operací jsem soběstačná všude dojdu i dojedu ano je pravda obrnit se trpělivostí nev se regeneruje každý den 1 mm jde to pomalůu ale společně věřme že to půjde Adéla

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 13:18
AlenaLove

Ano přesně jak říkáte žiju a to je nejdůležitější já teda hybná jsem obstarám se a budu věřit že se oko ještě zlepší musí se věřit a tak si navzájem budem držet palce a ono to půjde mějte se moc hezky a přeji brzké zlepšení Adéla

Zdravotnik
12 příspěvků 9.5.18 13:24
Hollad

Děkuji Vám za odpověď, snad se to časem alespoň zlepší, chce to pevné nervy, je to velmi těžké! Držím Vám pěsti, ať Vám kontrola na ocnim dopadne dobře! Dejte vědět Marie

AlenaLOVE
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 15:01
věřím

Já se snažím každý den vařit nakoupit si jedu na tříkolce, větší nákup v marketu mně obstará dcera, která mě také vozí k lékařům mimo domov také se starám o manžela který má cirozu jater, mám 3 měsíce malou vnučku ze které mám velkou radost,8.září budem vdávat třetí dceru tak mám stále co dělat a to mě drží od negativních myšlenek.

hollad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.18 15:17
AlenaLove

To děláte dobře já vařím také denně nosím menší nákupy větší přiveze syn také se zčásti starám o manžela ale máme pro co žít vnoučata nám to vynahradí ať se vám svatba povede Adéla

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek