Operace nádoru na mozku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
lara2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.13 18:46

Dobry den Lucie a uprimnou soustrast. Chapu Vasi bolest, ale presto bychom nemeli pausalizovat a „hazet“ vsechny do jednoho pytle. Ja osobne lekarum vdecim za hodne a maji muj obrovsky dik…

pajulkamajulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.13 11:21

Lucie, proč šel na další operaci, nějaké kompikace? Operace hlavy není nikdy bez rizika… Co Vám řekli? Držte se!!!

Beáta Musialková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.13 18:12

Dobrý večer, můj otec prodělal operaci meningeomu je po operaci cca měsíc i když je mu 67 let zotavuje se po operaci velmi dobře. Byl oprován ve FN Ostrava-Poruba, můžu vřele doporučit, velmi profesionalní přístup lékařu i zdravotnického personálu, otce operoval MUDr. Otahal, špičkový neurochirurg.
Musialková

pajulkamajulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.13 17:18

Beatko, prosím Vás, jak velký meningeom měl otec a kde ho měl uložený? Byla jsem na neurochirurgii v OV, na konzultaci. Píše se, že vojenská v Praze u profesora Beneše je velmi dobrá. Ostravu mám blíže, tak jsem ráda, že jste byli spokojeni. Tatínkovi hodně zdraví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.13 19:54
meningeom

Dobrý den,
taky mi našli meningiom, kalcifikovaný a velký 5mm. Řekli mi, že to je bezvýznamný nález, nemusí ven a nemusí se ani sledovat. A já stále narážím na diskuze, kde se bavíte o operaci…nevím, jestli věřit doktorům

lara2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.13 11:43

Dobry den anonyme, urcite bych na Vasem miste konzultovala vice odborniku a nespolehala se jen na jednoho! Myslim, ze vsichni kdo jsou operovani (vcetne mne) meli potize - a to i vazne. Jestli-ze Vy potize nemate…tak mozna mate opravdu stesti a nemusi se to resit operativne, Tak drzim palce. Lara

pajulkamajulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.13 16:35

Anonym, 5mm je velmi malý. Já mám 7×10mm a za rok mám další MR a EEG, bude se hlídat, jak vyroste musí ven. ale třeba víc neporoste a bude tam navždy. Prý tak malý minimálně 10let se nemusí nic dělat, jen hlídat jednou ročně. Meningeom je jediný nádor, který se může přeměnit ve zhoubný, tak bych ho raději chtěla dát pryč.

Beáta Musialková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.13 15:52

Dobrý den, otec měl nádor ve velikosti 3×5 cm, velikost jablka. Prosím poraďte otec se zotavil po operaci celkem dobře, ale přetrváva u něho obrovský třes rukou, prosím o radu, jak se toho třesu zbavit. Moc velký dík Musialková

VLASTA DENKOVÁ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 15:32
Kontrola po třech letech na Gamma noži

;) Dobrý den přeji všem. Včera jsem byla po 3 letech po ozařování Gamma nožem, na kontrole. A MR ukázala, že nádor už se zmenšil o 52%!!! :P Mám radost!!! Myslím si, že je opravdu GAMMA NŮŽ bez chyby a dokáže spoustu lidí zachránit a spoustě pomoci. Ještě že ho vynalezli, klobouk dolů před nimi. :potlesk: Je lepší to od začátku hlídat a kontrolovat, aby pak nebylo už pozdě. A záleží také na doktorech, jak jsou iniciativní. Pan Prim. HOUŠŤAVA z K. Vinohrad nemá také chybu, je velmi pečlivý a ohleduplný. :potlesk:Jsem s ním velmi spokojená. Přeji všem do Nového roku jen co nejvíce plus a jen to nej a nejlepší. Denková V.

LukášBa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.14 15:35
Já jdu 11.3.2014

N na operaci nádoru ve frontálním laloku, velikost malého slepičího vajíčka, je mi 33 let a neměl jsem doteď žádné, ale vůbec žádné problémy, operovat budou v FN olomouc tak jsem zvědavý jak a zda to přežiju, vůbec nevím co očekávat a tak budu jen překvapený.

francezska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.14 13:51

P. Lukáš nebojte sa..moja skúsenosť je, že napriek úzkosti a obavám, máme vždy vedľa sebe ľudí, ktorí nám pomáhajú..Už vám povedali v ktorej časti vás budú operovať? Je to dôležité pri rekonvalescencii.Ja mám ranu vzadu od krčnej + temeno asi 15cm.Zle sa mi ležalo v polohe na chrbte, ale dalosa na oboch stranách..pokojne mi napíšte, ak by ste mal akékoľvek otázky.. (top. anka@centrum.sk)

Peetres
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.14 23:50
Rekonvalescence po operaci mozku

Dobrý den všem, kteří sem píší a sdílejí své příběhy. Po přečtení všech příspěvků se mi o něco lépe „dýchá“ a dostávám novou naději. Chtěla bych vás požádat o radu. Mému příteli je 36, před téměř čtyřmi měsíci byl na operaci nezhoubného glyomu v přední části hlavy, jednalo se bohužel o recidivu po 4letech. Rekonvalescence je náročná, neustálý třes rukou, únava, bolest hlavy, nejistota při chůzi, motání hlavy (o psychickém rozpoložení ani nemluvím) a poslední měsíc bohužel také neustálé zvracení, které více a více oslabuje jeho organismus, lékaři předepsali kortikoidy a helicid, bohužel po těchto prášcích se přítel cítí ještě hůř… téměř už v sobě neudrží jakoukoliv stravu. Máte někdo podobné zkušenosti? Pokud ano, co vám pomohlo? A jak dlouho cca došlo ke zlepšení? Předem děkuji za jakoukoliv inspiraci. A hlavně všem přeji, aby je neopouštěl optimismus, víra v lepší zítřky a pevné zdraví!!!

francezska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.14 07:18

Milá Peetres, 4 mesiace po operácii je ešte pomerne krátky čas a rekonvalescencia je veľmi náročná..všetko, čo popisuješ od trasu rúk až po slabosť v nohách je zrejme „normálny priebeh“..sama som to cítila rovnako..no ustúpi postupne. Užívala som kortikoidy mesiac + liek na ochranu žalúdka quamatel, lebo kortikoidy sú veľmi silné na žalúdočnú stenu..Bolo mi ťažko, nemohla som ani poriadne chodiť, po podaní lieku som hneď zaspala od slabosti, no tento liek chráni pred opuchom mozgu a je potrebný. postupne sa znížila dávka na pol tablety až sa vysadil do mesiaca. Po jedle mi bolo zle a úplne mi opuchla brušná dutina až do rebier. Nikto na nerologii ani gaste nevedel zistiť príčinu. Nasadili mi preto Helicid a do pol roka sa mi veľmi uľavilo. Je dôležité užívať Helicid správne aj pol hod.pred jedlom. On chráni žalúdok je to blokátor kyseliny, ktorá je agresívna. Pomáhajú bylinkové čaje a cvikla sjablkom odšťavená..tu pijeme ráno nalačno, pred obedom aj večer p Helicide. Odšťavené 3 malé cvikle 2 mrky a 4 jablká..Piť po 1,5 dcl..Je to vynikajúce „čistidlo“.Psychika je náročná, lebo pri kortikoidoch je nespavosť..spávala so len 4 hod. v noci a stále som bola hladná..Ja som počúval ticho hudbu, lebo hluk a návštevy boli pre môj mozog veľkou záťažou..Prechádzala som sa po byte koľko som vládala..20min-30min..Veľmi sa mi zhoršil zrak, ale vybavila som si okuliare a snažila sa čítať dbré a kvalitné knihy, ktoré povzbudia..Výborne mi pomohla kúpeľná liečba po 7.mesiacoch som si podala cez obvodného lekára žiadosť a tam ma neskutočne „nakopli“ Výborné, len odporúčam, nebáť sa, všetky ťažkosti postupne odznejú.

Peetres
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.14 21:58

Milá Francezsko, moc Ti děkuji za Tvá slova a i za to, jak rychle jsi zareagovala! Ani nevíš, jak moc mi chybí si o tom s někým popovídat. Dnes jsme po zhoršení stavu museli vyhledat lékařskou pomoc, konečně příteli udělali MR, která bohužel ukázala lebeční hydrocefalus :(, nevím, jak moc tohle znáš, ale tahle nemoc vyžaduje další operaci, při které mu zavedou z mozku hadičku do dutiny břišní. Nápor na psychiku nás obou je šílený. Máme strach, ale věříme, že to touhle operací bude jen lepší a lepší! Neznáš náhodou někoho s touto diagnózou? A jak dlouho máš od operace Ty? A jaké knihy jsi četla na zlepšení nálady? Ještě jednou moc díky!!!

francezska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.14 11:29

Milá Peetres vyššie je moja suk. mailová adresa..pokojne mi napíš..mojej kolegyni matka má tebou popisovaný lekársky zákrok a funguje už niekoľko rokov s hadičkou. Viac na mail..Prajem vám skoré uzdravenie, pomoc a hlavne okolo seba tých dobrých lekárov, ktorým naozaj záleží na pacientoch.

LukášBa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.14 13:35
Tak mám to za sebou.

Byla to docela pohoda. V pondělí operace a v pátek domů, jedou jak mašiny. V pátek ještě chůze s pomocí, dnes již sám, bez problémů, jen se, asi po těch lécích, nějak jinak potím, zapáchám již sám sobě. V úterý stehy ven a budou i výsledky z histologie, tak se dozvím jaká bude následná léčba.

jarča60
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.14 12:04
operace

Dobrý den, tak tu pročítám Vaše příspěvky a musím taky napsat svou zkušenost z operace.7.4. 2014 mě operovali ve FN Ostrava, as. Hrbáč. Super odborník. Nádor jsem měla velký 4×4 cm na těžko dostupném místě a přece se do toho pustil. Hned ten den večer jsem už telefonovala rodině a třetí den chodila po chodbě nemocnice sama. Po týdnu domů a teď měsíc po operaci už chodím sama se psem, vytírám a uklízím v bytě. Sem tam mě pobolívá hlava, ale nic hrozného. Prý je to přece rána, tak prý je to normální. Vlasy mě bolely asi 3 týdny. Nebojte se, vypadá to hrozně, ale dá se vše vydržet, u každého je jiný průběh, tak se neděste. Je třeba věřit, že vše dobře dopadne. Víc než já byla vystresovaná rodina. Jen se bojím dělat ještě něco v předklonu. Tak všem co čekají na operaci držím palce a těším se na samé dobré zkušenosti. Jarka

Ivetkka1999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.14 14:13
dobry den

Je mi 14 let a strasne moc se bojim operace kterou podstoupim za tyden mam stredni nador v pravym spankovym laloku a nemam stim skusenosti chtela bych se zeptat co vse me ceka a za jak dlouho me proberou po operaci dekuju

francezska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.14 20:43

Ivetka, tvoje obavy sú samozrejmé -predsa ked operujú hlavu, človek sa cíti oveľa zraniteľnejší. Už na oddelení neurochirurgie vznikne „partia“ žien, ktoré sa navzájom povzbudzujú, podporia…rozhovory veľmi pomáhajú..večer pred operáciou dávajú lieky na spanie a oddýchneš si, je dôležité vyspať sa okojne..ráno ešte odbery..sprcha celého tela v žlto-hnedom dezinfekčnom roztoku, hlavne hlava..nie je to nič nepríjemné..potom prichádza ošetrovateľ s holiacim strojčekom a pristrihne vlásky..mne vyholili len časť vlasov na temene až hore, ale väčšinu vlasov mi nechali. Na operačku odprevadí sestrička, nohy od kolien po členky bandážujú obväzom, čo veľmi pomáha..Na operačke je partia milých ľudí, ktorí ťa povzbudia, s úsmevom vysvetlia potrebné..zavedú do žily na ruke kanilu a o chvíľu podajú narkózu..mňa upozornili, že zacítim jemnučké štípanie v žile..ale bol to len naozaj nepatrný pocit a v momente som spala..teda namaj prosím strach..pospinkáš si a po prebudení, budeš na Jiske, kde je znásobená kontrola zdravotným personálom..rana môže pobolievať, ale ihned podávajú na tlmenie bolesti infúzie..o všetko sa sestričky postarajú..už na druhý deň prišli rehabilitačné sestry cvičiť s nohami na posteli, popoludní už sme boli na wc aj v kúpelni pod sprchou..normálne sa napapáš..podávajú sa injekcie na zrážanlivosť také malé ihličky, nič nepríjemné..asi dva krát za deň 2-3 dni, inak je všetko v infuzke..na 6-7 deň ma prepustili z nemocnice..proti bolesti hlavy dajú lieky a budeš v opatere neurologa..ak by ťa čokoľvek zaujmalo, pokojne napíš a hlavne mysli na niečo čo ťa teší, prináša ti radosť..prajem všetko dobré Ivetka!!!

Ivana D.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.14 18:53

Operace 4.3. 2014 ve fak. nem. Ostrava Poruba. měla jsem rozsáhlý meningeom Vše dopadlo výborně, jsem bez následků. Operoval mě primář Dr. Paleček. Vynikající pracoviště a odborníci. Nebojte se, dneska se směju.

kajdasan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.14 19:07
dotaz

Dobrý den, jsem rok po operaci meningeomu přední báze lebeční. Vzhledem k tomu, že nádor který jsem měla, mi mačkal na čichové centrum a uplně jsem ztratila čich. Chtěla bych se zeptat, zda někdo měl, či má podobný problém a zda se u někoho z Vás podařilo získat čich zpět. děkuji za odpověď

Ivana D.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.14 15:06

Po operaci 2 dny v umělém spánku, týden JIP, týden norm. oddělení. Všechno šlo hladce bez kompl. Už na JIP jsem jako jediná chodila po zruš. cévky na WC. Dnes 5 měs. po operaci rozsáhlého meningeomu se cítím výborně bez omezení. Hlava nebolí, vše je normální. Dá se to přežít a je možný potom normální život. Musíte být pozitivní.

Ivana D.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.14 21:44

Mohu potvrdit z předcházejících příspěvků, Mudr. Otáhal i Mudr. Hrbáč jsou špička v oboru a nejen oni, ale celá neurochirurgie fakult. namocnice v Ostravě- Porubě. K mému stavu před operací, nádor utiskoval centrum motoriky. Měla jsem velké problémy s chůzí. Do nemocn. mě přivezli v bezvědomí. Po operaci problémy přestaly. Po operaci jsem už chodila normálně.

zu-lu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.14 19:29
operace nadoru

Zdravim vsechny, v utery jsem byla na operaci s nadorem za levym uchem. Vse probehlo v poradku, dnes jsem mela jit domu, ale rano jsem mela epilepticky zachvat, tak me zitra jeste budou vysetrovat. Chci jen povzbudit vsechny pred operaci, at se toho neboji. Lekari opravdu vedi, co delaji a muzeme byt radi, ze tyto nase nadory jdou operovat ze nam nekdo pomuze. Preji vsem pevne nervy a hlavne hodne odpocivejte.

Verinka.15
1 příspěvek 8.10.14 18:42
Vrátí se cit a hybnost ?

Dobrý den, snad nevadí, že sem píšu, ale jde o moji babičku. Minulé pondělí byla moje babička na operaci. Měla nádor na mozku někde v pohybovém centru. Projevovalo se to tak, že babi ztrácela cit a hybnost v pravé části těla, respektove v pravé noze a ruce. Po orepaci ale nemá cit v noze vůbec, vůbec s ní nemůže pohnout a ani ji necítí (noha byla prý postihnuta více) a rukou také nemůže vůbec hýbat. Jen dá ruku v pěst a zase zpět, ale jinak s ní vůbec nepohne. Takže se to po operaci ještě hodně zhoršilo. Měla prý větší pooperační otok, tak nevím, jestli to může s tím mít něco společného, ale už by měl být otok snad opadlý nebo ne? Nemáte tady někdo stejnou zkušenost prosím? Babička to velmi těžce nese a strašně často pláče :-(. Děkuji za názory a postřehy

Kláriště
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 07:14

Zdravím, včera přítel prodělal také operaci mozku. Před dvěma mesíci po prvním nečekaném epi záchvatu zjistili, že byl vyvolán nádorem o velikosti 3,7×3,5 cm. Teď přesně nevím jak se jmenuje nejaký snad -gliom na stupnici T2. Utlačoval mu pohybové centrum. Moc toho ještě nevím ale mluvil se mnou a je v pořádku. Byl operován v Hradci Králové a byl velice spokojený s informovaností a příjemným chováním personálu. Už se těším až si ho odvezu domů, přeci jenom je nám 25 a tohle jsem nečekala že budu v tomhle věku řešit, takže jsme si také prošli hodně těžkým obdobím. Držím všem palečky a důležité je opravdu věřit!!

Kláriště
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 07:17

Dobrý den, jak čtu tak nám lékaři taky řekli, že přítel bude částečně ochrnutý na pr. ruku a nohu. Na 100% už to nikdy nerozhýbá, ale je to dlouhá cesta a tréning. Včera byla operace, takže vůbec nevim jak je na tom, ale doufám že to bude v pořádku. Jsou to nervy. Tak se vy i babička držte. :-/ :)

LukášBa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 12:02
Difuzní astrocytom 6x3cm

Tak sedm měsíců od operace a je to celkem pořád stejné, do práce nemůžu, jsem rychle unavený a pak mi není dobře, bolesti hlavy se dostavily až cca po měsíci od operace, teď už bez problému.
Podle EEG je to dobré, mozek je bez epileptických center, či jak se to jmenuje, takže by se ten, opravdu nepříjemný zážitek, již neměl opakovat. Alespoň do té doby, než nádor znovu naroste.
A to se prý opravdu stane, no doktoři mají statistiky, a to já nemám, ale myslím že pokud se na to nebudu nějak moc soustředit, bude to v pohodě.

Přikládám selfie po probuzení z narkózy, krasavec  :lol:

Kláriště
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 13:15

Tak jak jsem se radovala, že to přítelovi vyndaj, tak nic. Během operace dostal epileptický záchvat a stejně nebyla operace možná dokončit jelikož nádor prorůstá pohybovým centrem. Zatím čekáme na výsledky z hystologie.Pan doktor navrhnul že za rok by tuto operaci provedl znovu a odstranil nějaký kousíček co přiroste. Snad najdou vhodnou léčbu. Lukáši držím palce. Držím pěsti(ikdyž je to k ničemu) ať je to lepší a lepší.

LukášBa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 21:53

Tak to jste mne velmi rozesmutnila, to já Vám držím pěsti.

cingilingy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.14 13:25
Nádor v hlave

Dobrý deň. Pripájam sa aj ja k tejto diskusii. 2.9. mi v Bratislave operovali nádor na hypofýze. Čakala som na ňu cely rok, nikdy nemali miesto. Operovali ma cez nos, doteraz (skoro 4 mesiace) mam necitlivú hornú peru. Po operácii sa mi prestali tvoriť niektoré hormóny, beriem ich syntetické náhrady v podobe liekov, riadne som pribrala. Ale z nemocnice ma pustili na ôsmy deň, hlava ma bolela ešte par dní a potom už nič (hlava ma bolela neskutočne pred operáciou vyše roka, teraz už len pri zmene počasia). po 7 týždňoch ma endokrinológovia v nemocnici otestovali, presne zistili, ktoré hormóny sa netvoria a po 2 mesiacoch od operácie už zarezávam v skole (som učiteľka).. Netreba sa poddávať, tiež mi hrozí, že nádor po par rokoch dorastie, lebo ho nevybrali cely, ale som rodená optimistka (ešte šťastie, že toto lekári nevedia „liečiť“). Samozrejme, že mám všelijaké problémy, ale ja si ich nevšímam, jednoducho si vážim, že žijem a takéto maličkosti ma nevyvedú z opojenia nad životom.. Takže všetkým, ktorí nervózne čakajú na takúto operáciu želám hlavne veľa sily, veľa optimizmu a kúsok šťastia, lebo potom všetko prebehne ľahšie..

francezska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.14 14:32

:potlesk: Veľmi pekné povzbudenie „cililing“..Vďaka za tvoj optimizmus!! Zrejme nás operovali na rovnakom oddelení, tak si viem predstaviť z akého dôvodu asi operáciu odsúvali..Prajem ti pevné zdravie, rýchlu rekonvalescenciu a radostnú myseľ. S odvahou a trpezlivosťou sa ľahšie znášajú aj telesné zmeny po kortikoidoch..ja som začala intenzívnejšie cvičiť po roku od operácie..dlhé prechádzky s rezkou chôdzou mi najviac pomáhajú..a samozrejme radosť zo života, ale aj vďačnosť Bohu za ludí, ktorých som spoznala..za spolupacientky s ktorými sme sa navzájom povzbudzovali, ale aj za lekárov, za tých čestných..naozaj zanietených pre dobro pacienta.

Romik76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 11:59
dotaz

Ahoj Všem, mám tumor v oblasti levé amygdály a čekám na termín operace.Ted mám částečný invalidní důchod a chtěla jsem se zeptat, až budu po operaci a budu relativně v pořádku zda důchod odebírají či ne? Pokud někdo má, nebo měl nádor ve stejné oblasi, ráda bych s ním komunikovala! Moc vám děkuji za odpovědi.

Míra 49
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.4.15 23:54

Dobrý den. Když už jsem si myslel, že je po všem a byl jsem rád, že jsem se probudil, tak mi bylo řečeno, že jsem začal moc krvácet a za tři dny mě čeká další operace. I podruhé jsem se probudil z narkozy pro mě záhadně o 12 hodin dříve, než po té první, ale vše v pořádku, jen jsem se začal při operaci hýbat, tak mě asi museli více hlavu zafixovat, protože jsem měl stehy i jinde na hlavě, než jsem byl operován, snad stihli vyndat vše. Dnes jsem 20 den po operaci a hlava mě bolí úplně na jiném místě, než jsem byl operován. Trochu mě děsí, že někteří z vás má epileptické záchvaty. Hned jak to šlo jsem se snažil chodit, nejdříve na záchod, pak po chodbě, poté po schodech, měl jsem radost že jdu tam kam chci a né jak před operací, ale nohy bolely, jak kdybych uběhl maraton. Měl jsem zůstat ještě den na intenzivce, ale já prosil, že už né, jako kuřák bych vyžvejkal i vajgla, na pokoji jsem si dal e. cígo, od té doby již nekouřím, tá závislost mě naštvala. Naštěstí pracuji v SRN, u nás bych snad do dnes lítal po doktorech, ještě jsem objednán za 10 dní k našemu neurochirurgovi. Z naší nemocnice mě poslali se žaludkem, protože jsem stále zvracel, očnímu, protože jsem nemohl zaměřit, kožnímu, ušnímu, protože jsem neudržel rovnováhu a neurochirurgovi. Měl jsem strnulou šíji a jak jsem to stále masíroval, tak byla začervenalá, proto ten kožní. Nebudu se rozepisovat o zkušenostech s naším zdravotnictvím, nechci nikoho zneklidňovat, i u nás jsou špičkoví lékaři, já jsem jen naštvaný, protože když mi bylo zle, opravdu zle, tak mě posílali tak a jinam a v Německu co bylo první udělali CT a hned věděli. Naštěstí se jednalo o nezhoubný, ale jestli jsem to dobře pochopil, že když se to nechá, tak by se to mohlo zvrhnout na ten o kterém nikdo nechce slyšet. Přeji všem, kteří jsou po zákroku, ať je to lepší a lepší a které to čeká držim palce.

Míra 49
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.15 00:04

Romik76: Já před zákrokem přemýšlel o závěti a Vy, jestli Vám neseberou důchod. Myslim, že když si budete stále na něco stěžovat a k tomu zahrajete debílka, tak ho neseberou.Tak to má být, myslet co bude potom, se mnou se ti nejbližší loučili, máme zlou zkušenost.

kubelkovakamila
9 příspěvků 8.4.15 15:32

Dobrý den, opravdu máte můj obdiv a respekt.

Anna Frančeska
5 příspěvků 8.4.15 18:39

Míra 49,som rada, že si sa podelil o svoju skúsenosť a prajem skoré uzdravenie!! Cítiš, že ťa bolí hlava na inom mieste ako bola operačná rana? Myslím si, že operačné pole, teda vstup kadial chirurg potreboval ísť počas operácie je jedna vec a operované miesto druhá. Mám to podobne ako ty, ranu na lebke mám v zadnej jame, ale potrebovali sa tadiľ dostať úplne hore do ľavej časti. A tam som to mala takmer rok citlivé. Hlava ma nebolela, ale vlasy..neskutočne som ich mala citlivé..Zrak mám už druhý rok zhoršený..nedá sa mi na blízko zaostriť a očný lekár mi predpísal dvoje okuliare..Asi pol roka trvalo, kým sa zrak ako tak ustálil a mohli určiť správne dioptrie..na žalúdok užívam od operácie, teda dva roky Helicid..aj som skúšala prestať, ale štípal ma a bolel po jedle..nepríjemne mi opúchala aj brušná dutina po niektorých jedlách..každý znášame lieky inak..ale hlavne, že sme v poriadku..odporúčam kúpele..tie ma úplne naštartovali :D Nohy sú najviac oslabené operáciou..cítiš sa ako vyčerpaný vrcholový športovec po krátkej prechádzke..nevzdávajte sa pohybu..ale opatrne, postupne. Mňa najviac trápi stuhnutá šija a trapézové svaly, lebo tie sa ťažšie posilňujú a rehabilitujú..ale skúšam a ide to :mavam:

lukasspoklicky
10 příspěvků 9.4.15 15:55
@LukášBa píše:
Tak sedm měsíců od operace a je to celkem pořád stejné, do práce nemůžu, jsem rychle unavený a pak mi není dobře, bolesti hlavy se dostavily až cca po měsíci od operace, teď už bez problému.
Podle EEG je to dobré, mozek je bez epileptických center, či jak se to jmenuje, takže by se ten, opravdu nepříjemný zážitek, již neměl opakovat. Alespoň do té doby, než nádor znovu naroste.
A to se prý opravdu stane, no doktoři mají statistiky, a to já nemám, ale myslím že pokud se na to nebudu nějak moc soustředit, bude to v pohodě.

Přikládám selfie po probuzení z narkózy, krasavec  :lol:

http://img51.imgspice.com/i/03155/3z1fgbqqtl2e_t.jpg:http://img51.imgspice.com/…qqtl2e_t.jpg

Máte můj respekt.

Anna Frančeska
5 příspěvků 10.4.15 10:29

Ahoj Lukáš, 7 mesiacov od operácie je ešte riadna rekonvalescencia..oddychuj, relaxuj, rob čo máš rád a vytešuj sa aj z malých vecí..mne to veľmi pomáha..Ja som ešte stále doma takmer dva roky..mala som veľkú ranu a nemohla som dobre spávať. Zmena polohy hlavy ma stále budila.Ako ste na tom vy ostatní? Po roku a pol som ukončila PN lebo liečba pokračovala, no prostriedky žiadne..neustále kontroly, neurologia, interné, reumatologia-následne rehabilitácie, cvičenie, odbery..ved to poznáte..len nás zabudli upozorniť, že PN je platená len rok a na dôchodok nárok nemáme..zostane vákum, ktoré treba riešiť, aj keď sme radi že žijeme ale musíme sa o seba postarať aj z tejto strany. Niekoľko rád..Ak nie je iná možnosť, môžeme dať výpoveď zo zdrtavotných dôvodov a vtedy máme nárok na 2 mes. odstupné, následne pol roka platené prostriedky z úradu práce..teda 8.mesačných platov k dobru, aby sme mali na lieky, na cestu na kontroly a na živobytie..kým sa zregenerujeme..Toto ma najviac vyčerpávalo..Akú máte vy skúsenosť..ja viem, každá diagnóza aj liečba si vyžaduje svoje..držte sa!!

neladurisova
10 příspěvků 10.4.15 16:35

Držte se Lukáši.

sko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.15 17:32
ahoj lidi

Čau také pujduna operaci meningeomu do FN OL začátkem května, u mne to začalo ze mne neposlouchala leva noha jemná motorika chodit chodim, zajímavé je ze mne nic neboli,
Všechny vas obdivují jak jste statečně ☺. berete nějaké vitaminy aby se mozek lépe hojil? hodně zdraví a pozitivních úspěchu při léčbě přeje šar má.

pajulkamajulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.15 08:31
sko
@sko píše: Čau také pujduna operaci meningeomu do FN OL začátkem května, u mne to začalo ze mne neposlouchala leva noha jemná motorika chodit chodim, zajímavé je ze mne nic neboli,
Všechny vas obdivují jak jste statečně ☺. berete nějaké vitaminy aby se mozek lépe hojil? hodně zdraví a pozitivních úspěchu při léčbě přeje šar má.

SKO, prosím Tě, kde ho máte, na které straně a jak velký? Já mám v levo a neposlouchá mě pravá strana těla, ruka hlavně…Jinak, držím moc pěstičky, ať vše dopadne dobře.

sko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.15 09:00
ahoj paji

Mám ho velký 4.5-2.5 v právo na temeni prý povrchový, zatím žádné papíry vruce nemám vše ma dr z neurologie táže detaily nevím. jak dlouho už mas potíže a odkud jsi? Mas fb? me to začalo asi od února porad jsem si říkala to nic to je jen únava. Kde jsi pracovala já vpekarne.

pajulkamajulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.15 07:41
@sko píše:
Mám ho velký 4.5-2.5 v právo na temeni prý povrchový, zatím žádné papíry vruce nemám vše ma dr z neurologie táže detaily nevím. jak dlouho už mas potíže a odkud jsi? Mas fb? me to začalo asi od února porad jsem si říkala to nic to je jen únava. Kde jsi pracovala já vpekarne.

E mail mám, písni mi svůj, napíšu.

sko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.15 08:27
e mail

Sarkenzii@seznam.cz ahoj sarka

Míra 49
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.15 16:57

Anna Frančeska. Ne to nebolí tam kde dělali zákrok, ale asi 6cm opodál. Nádor jsem měl v zátylku a necitlivost a občasnou bolest, někdy větší mam na vrchu hlavy, hlavně že to vše dobře dopadlo, měl jsem velkou obavu, asi jako každý, koho to čeká. Začínám přibírat, protože se mi vrátila chuť a tak si vše dopřávám, řekl bych, že ten žaludek i provokuji, proto je pro mě nepochopitelné, ty Vaše potíže se žaludkem. Poznal jsem čeho všeho je mozek schopen a co vše řídí, zdravý člověk nad tím nemá důvod přemýšlet, ale když je nádor pryč, je to zas o něčem jiném. Dva roky doma, no to musel být velký zákrok, proto ty stavy. Já jsem po dvou měsících nastoupil do práce, né že bych musel, ale šlo to a chtěl jsem co nejdříve se zapojit do života. Práce mi dává zabrat, všechno bolí, šéf mě vůbec nešetří, ale beru to jako takovou rehabilitaci.Jsem si vědom, že se nenajdou dva stejné nádory, jako otisky a každý má jiné následky, ale co všem doporučuji, RADOVAT SE, že jste se z nemocnice vrátili i když to ještě není ono, berte to jako druhou šanci, já to tak beru. Přeji Vám a všem ostatním, ať vše dobře dopadne a ať se to jen a jen zlepšuje a po čase si na to ani nevzpomeneme.Je jaro, ptáci řvou, venku je krásně, jdu ven, mějte se.

Anna Frančeska
5 příspěvků 11.5.15 09:12

Ahoj Míra 49 ďakujem za tvoj príspevok a povzbudenie..a súhlasím s tebou..radujme sa, že sme a máme novú šancu..ja si každý deň nachádzam radosť z niečoho, niekoho a pod..Pred týždňom mi robili kontrolnú gastroskopiu. sondu do žalúdka a je v poriadku, tak skúšam postupne vysadiť lieky. Zo začiatku som vôbec nevedela dobre spávať, práve pre ranu na zátylku..neustále som si ju v noci polohovala a teda niekoľkokrát za noc prerušovaný spánok. Máš ranu na tom istom mieste..ako sa tebe darilo spávať? Tiež som cíítila na tom mieste takmer rok silné pulzovanie..chýba mi tak kúsok kostičky, tak hlavne po vypití tekutín mi to tam dosť vadilo..Čím viac pijeme tekutín, tým sú naše cievy napnutejšie, tak som to aj cítila..neskutočné, nikdy by som neverila ako je mozog prepojený so všetkým..Teraz už intenzívne rok cvičím ale postupne som začínala..a máš aj ty zhoršené videnie?

RudLO
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.15 23:07
Mama operacia

Ahojte vsetci, vidim ze sa to rozbehla rozsiahla diskusia, tak by som sa chcel do nej tiez zapojit. Mojej Mamine zacala pred asi 6 rokmi trpnut prava ruka a po nasteve u svojho doktora ju doktorka zacala liecit na krcnu chrbticu. Prebehlo vela rehabiek ale stav sa nezlepsoval. Pani doktorka nepostupovala vobec tak ako ma a po dalsich rehabkach ju poslali na MRI. Podstupila ho az v 5mesiaci 2015. Cize po cca 5rokoch od spominaneho problemov s rukov. Nasledne zacala ma tazkosti aj s dolnou koncatinou a mimikou tvare ktora sa mierne tahala do pravej strany. Na MRI bol zisteny tumor o velkosti 5×3.2×3cm. Nasledne sa zacal boj a vybavovanie operacie v Roosveltovej nemocnici v B. Bystrici. Nejdem tu menovat toho pana profesora ale operovat ju mal cez septemper 2015. Do nemocnici bola prijata normalne ale hned v ten den mi volala ze mam este prist a chce sa porozpravat so spominanym docentom. Pan docent postupoval podla mna uplne neprofesionalne a odpratal ju doslova so slovami ze moze umriet a ze treba pockat kym sa nezhorsi viac atd. No doslova ma sokoval preto som mamu z tade hned zobral a zacal vybavovat nejaku inu nemocnicu. Mama pred decembrom dostala svoj prvy zachvat a museli ju zobrat na neurologiu do Zvolena. Tam po podani kortikoidov sa jej stav kusok zlepsil a pustili ju domov. Cez januar sa robilo dalsie vysetrenie MRI kde nador mal 6×4×4cm. Stav sa zhorsoval uz nevedela chodit ani sama von a zacali aj problemi s recou. Musel som dat vypoved z prace kedze som jedinacik a otca mam na tom zle po psych. stranke. Podarilo sa mi doslova vybavit kliniku na kramaroch v Bratislave kde sa toho ujal doc. Šteňo. Po konzultacii s nim ju chcel hned operovat ale nasledne krz znizeny pohym dostala trombozu do pravej dolnej koncatiny. Po prelieceni sa dostala do nemocnice len pred dvomi tyzdnami s tym ze uz vobec nevladala prejst ani 100metrov. Operovali ju teraz v stredu kde mi spominany doktor volal pred tym ako siel na sal ze mu mam drzat palce lebo operacia bude velmi kriticka lebo mala velmi zle vysledky a nizky tlak. Operacia trvala cca 11hodin a po operacii mi bolo povedane ze nevedia ci sa vobec preberie a ci bude chodit atd. Za 40minut mi uz doktor volal ze sa prebudila a aj rozprava. Nador bol popreratany cez cievy a na viac miestach uz vrasteny do mozgu cize sa podarilo dat von cca 80% nadoru. Po tom co bola na JIPke ju tuto nedelu poslali uz na izbu. Zatial ma problem s hybnostou hlavne spodnych koncatin a je velmi velmi slaba. Uvidime co bude lebo mi ju chcu pustit uz vo stvrtok/piatok domov. Tymto som chcel napisat ze som si toho prezil dost ale stale som veril ze to dopadne dobre a povzbudzoval som ju do zivota. Drzim teda vsetkym palce!!!

Alena40
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.15 16:32
Můj brácha to zvladl

Ahoj. Memu bratrovi operovali 28.11.2014 nezhoubný nádor v prave casti mozku. Nějaký astrocytom. 11.prosince už ho propustili a 11 května už začal chodit do prace. Ještě bere chemo v pilulich, aby se to nevrátilo. Jezdi už zase na svem oblíbeném kole. Jedny problém co má, že mu dela problém trochu periferní vidění a Leva strana těla. Takže už se třeba hůř třetí autem do garáže. Ale hlava ho neboli, psychiku má jako dřív. Takže to je povzbuzení, že ne každý musí zůstat s trvalými následky. Díky bohu, že to tak dopadlo

SarkaSar
5 příspěvků 22.7.15 09:05

Ahoj, mě operovali 3.3.2015 ve Střešovicích, prof. Beneš, měla jsem meningeom v oblasti zrakového nervu. Operace byla náročná, protože nádor byl přímo u zrakového nervu. Vše proběhlo v pořádku. Po psychické stránce hrůza, pořád jsem se bála že umřu, mám dvě děti. Měla jsem hrozné stavy třas, nemohla jsem dýchat, bolely mě záda, motala se mi hlava. Vyhledala jsem pomoc psychiatra, to vypovídání u něj bylo úžasný. Mám za sebou dvě návštěvy a můj stav se hodně zlepšil. Teď v těch vedrech mě ale začala opět bolet hlava v místě kde operovali. Prý je to změnou tlaků. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek