Opakující se angíny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ondra92  07.07.17 18:29
Opakující se angíny

Je mi 25, cca 15 let (možná déle) mám rok co rok angínu (občas 2) + samozřejmě atb. Periodicita je vždy tak 6-14 měsíců. Typicky o probíhá tak, že mě začne bolet v krku - poměrně rychlý nástup, přes noc se to zhorší a ráno sotva polknu. Hodně se potím, občas bolesti hlavy, mírně zvýšená teplota. Asi 3× za tu dobu se mi to podařilo zaléčit bez atb (ibalgin, obklady, kloktání, všelijaké cucací pastilky, čaje, zázvor, bioparox, stopangin, ba i peroxidem jsem zkoušel kloktat), ale obvykle pak cca do 4 měsíců přijde něco, co už bez atb nedám. Poslední angínu jsem měl cca 03/16, dostal jsem potom Luivac, další atb mám až teď (07/17) - asi nejdelší období bez atb. Nosní mandle mám vytržené, tak nevím jestli je rozumné si nechat trhat i krční - většina lidí mě od toho spíš odrazuje. Mimochodem za tu dobu jsem byl u šesti různých praktických lékařů! (buď jsem měnil a nebo kvůli nepřítomnosti mé praktické lékařky), takže to snad není tak, že by mi doktorka dávala na všechno atb. Není také riskantní brát tak často atb? (Mimo angíny jsem měl ještě pár atb třeba kvůli nějaké větší řezné ráně, atp.) Chtěl bych poradit jak mou situaci řešit. Díky za rady.

Reklama

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama