Odřeniny kůže - jak rychle zaléčit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivetmelkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.21 19:26
Odřeniny kůže - jak rychle zaléčit?

Ahoj, mám doma dva raubíře, kterým je 9 a 11 let. Pořád jsou s manželem na zahradě, takže odřeniny, menší řezné rány a taková ta drobná zranění jsou u nás dost časté. Jak to co nejlépe zaléčit?

Reakce:
Veronikka5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.21 01:29

Také máme doma dva kluky a doslova ztřeštěného manžela, který pro ně pořád něco vymýšlí venku. Takže odřeninky, tržné rány nebo pořezání jsou u nás velmi časté. Ale abych to neházela celé jen na ně, tak se mi v kuchyni také občas pěkně zadaří a říznu se. Proto mám v lékárně pořád sprej, který mírní bolest a urychluje hojení. Vytváří ochrannou vrstvu, takže není potřeba to potom ani lepit náplastí, která na tom stejně nikdy nedrží.

Ivetmelkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.21 10:45

Jaký sprej myslíte? Neštípe to? Něco takového jsem doma už měla, co štípalo, a to přede mnou syn pořád utíkal.

Veronikka5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.21 02:07

Já používám sprej https://hemacut.cz/ , který při aplikaci neštípe ani nepálí. Navíc díky ochranného filmu zabraňuje pronikání infekce zvenčí.

Annadrabkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.22 12:32

Ahoj, můj syn je s manželem často na zahradě, a tak se také často stává, že má nějakou tu odřeninu nebo tak. Potřebovala bych poradit, která dezinfekce je nejlepší pro syna, kterému jsou 4 roky. Je alergik, a tak jsem se snažila mu to vždy čistit vodou. Jak je větší, tak už si občas koleno třeba odře tak, že hodně váhám, jestli by nebylo lepší použít dezinfekci.

Janapokornabb
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.22 12:33

Rozhodně je v každém případě vždy lepší postižené místo dezinfikovat. Zabráníte tak zanícení a urychluje to hojení. Pokud máte strach z alergií, tak já mám doma dezinfekci, která je atestována pro použití i na novorozence. Dezinfekce nijak nepálí ani neštípe. Doma ji máme a používáme také pravidelně, jak děti, tak i dospělí.

Annadrabkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.22 01:35

Jakou dezinfekci doma používáte?

Janapokornabb
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.22 01:40

Mám doma pořád připravený kožní sprej https://www.octenisept.cz/…kozni-sprej/ . Jak jsem psala, tak je vhodný pro dospělého i malinké dítě. Ránu udrží ve vlhku a vytvoří jí ideální prostředí pro hojení bez bakterií. Takže při zranění je použití dezinfekce ideální.

Váš příspěvek