Očkování před operací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina.41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.13 16:00
Očkování před operací

Dobrý den, moje maminka (65 let) půjde na jaře na operaci, která bude vyžadovat patrně delší pobyt v nemocnici. Slyšela jsem, že častou pooperační komplikací bývá zápal plic, proto zvažuje, že by se před tím nechala očkovat proti pneumokokům. Do konce roku na něj VZP přispívá částkou 700 Kč. Nemáte někdo zkušenost s tímto očkováním? Děkuji.

Reakce:
Roban
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.13 16:52

Dobrý den, senioři jsou kromě malých dětí nejohroženější skupinou, co se týče nákazy pneumokoky. A také průběh u nich bývá horší, zvlášť když je imunita snížená, což se po operaci může stát. Takže jestli teď na očkování VZP přispívá, určitě toho využijte. Dobré je to, že v tomto věku už stačí jen 1 dávka a obvykle je velmi dobře snášena.

Jariiiiiiiiii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.13 22:44
příspěvek vzp

Dobrý den! Naše mamka na operaci nejde a taky se nechala naočkovat. Byla v pohodě, nic jí to neudělalo a ze 700 Kč měla velkou radost :mrgreen:

Martina.41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.13 15:35

Dobrý den, děkuji za Vaše názory, mamka po poradě se svou doktorkou to očkování absolvovala, naštěstí také bez problémů. Je to tedy na poslední chvíli, ale snad ještě stihne ten příspěvek na VZP vyřídit. Prý to trvá chviličku a vyplácejí to hned.

Váš příspěvek