Nevysvětlitelné dlouhotrvající bolesti břicha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martin Sura
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 17:41
Nevysvětlitelné dlouhotrvajicí bolesti břicha

Ahoj,

Vím, že po internetu je pramalá šance na správnou radu, ale přesto to zkusím. Od roku 2012 se potýkám s dlouhotrvajicími bolestmi břicha. Bolesti jsou v pravé části od pupíku a jsou nepřetržité. Nebudí mě ze spaní, ale jakmile se vzbudím břicho bolí až do večera než jdu spát.

Občas trošku pomohl Enterosgel nebo Algifen (ale nikdy nevymyzely potíže úplně). Pomáhá i horká voda.

Bolesti se neliší ani před ani po jídle. Akorát po tučném jídle jsem měl častokrát průjmy.

Od roku 2012 jsem prošel spoustu vyšetření (Sono břicha, odběry krve, CT tenkého střeva, kolonoskopie, gastroskopie(3-4×), odběry krve, alergologie).

Při vyšetření byla zjištěna pouze jedna ledvina(do té doby jsem o ní nevěděl), mírná intelorance laktozy a cysta na slezině, která je v pozorování.

Při vyšetření byly zjištěny vyšší hodnoty CA-19-9 markeru (185-500).

Stres a psychika je v pořádku s tím problém nemám.

Zkoušel jsem bezlepkovou a nyní (3 týdny) bezlaktozovou dietu bez úspěchu. Jediný co trošku zmírnilo problémy byl právě Eneterosgel (možná ale placebo), nicméně obtíží se mi nikdy nepodařilo zcela zbavit.

Před půl rokem jsem byl ještě hospitalizovaný v nemocnici ohledně částečné neprůchodnosti tenkého střeva, kde jsem podstoupil pouze klystýr a po pozorování propuštěn domů.

Poslední půl rok se snažím zdravěji jíst (žádné smažené ani extra tučné jídla), nekouřím a občas jsem se napil alkoholu. Mál lehkou nadváhu (180cm/90kg) a sedavé zaměstnaní. Ještě jsem objednán na rehabilitaci ohledně bolesti zad, ale moc nadějí tomu nedávám.

Už jsem z toho celkem zoufalý, tak proto píši i sem ohledně jakékoliv rady budu samozřejmě rád.

Děkuji

Reakce:
sperlova.j
1 příspěvek 10.6.17 06:34

Mám uplně ten stejný problém. Prošla jsem všemožným výšetřením, ale na nic nepřišli. Někdy mám bolesti tak velké, že musím spát v sede a ani se nehnout a prostě počkám až to přejde. Jediné co mi pomáhá jsou léky proti bolesti a ty střídám neboť se bojím závyslosti. K lékaři už nechodím připadám si jako hypochondr…

Váš příspěvek