Neuróza anebo autismus u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrunka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.13 12:34
Neuróza anebo autismus u dítěte

Dobrý den,
mám doma chlapečka 2,8 roku a dle vyšetření EEG se mu vyvíjí ADHD. Dělá si i různé rituály, jako např.: přehazování plenky přes postel tam a zpět, což nám neurolog řekl, že to dělají neurotické děti. Špatně usíná a občas (málokdy) se v noci vzbudí, obvykle spí celou noc. Točí s židlí u PC a běhá kolem ní kolem dokola. Má tiky, to ale také občas. Jinak nemluví, jen slabiky Gaj nebo slovo mama. Jeho bratr dvojvaječné dvojče také nemluví, ale řekne toho o něco víc. Oba chodí po špičkách a točí se dokola. Dřív si chlapeček prohlížel ručičky a bříško a zároveň ho vyfukoval a nafukoval, což už teď skoro nedělá, ale co dělá docela dost je to přehazování plenkou přes postýlku. Oční kontakt má a sociální kontak se mnou (s matkou) přímo vyžaduje, je na mě dost fixovaný. Jinak co se týká styku s dětmi, klidně skočí na bráchu nebo na sestřenici a chce se škádlit, ale když jsme na hřišti s ostatními dětmi, tak si půl hodinky jezdí s kočárkem a pak se třeba přidá k dětem na klouzačce. Na jméno se otáčí, ale někdy mám pocit, že mi nerozumí, což prý u dětí s ADHD a s vývoj. dysfázií, na kterou má neurolog podezření, bývá. Nějak mi to na ten autismus nesedí. Měl by být z čeho neurotický, nežijeme v harmonickém prostředí, jeho tatínek je cholerik a hyperaktivní k tomu a podle toho to také vypadá. Z tatínkovi strany je neteř 25 let, ADHD těžká forma, má plný invalidní důchod. Prý to udělali lékaři při porodu, ale dřív tvrdila, že v šestém měs. těhotenství dostala Ampicilin na zánět ledvin, což mi neurolog potvrdil, že z toho to není. Dále se tatínkova matka léčila na psychiatrii, jelikož se pokusila o demonstrativní sebevraždu a jeho bratr je dost labilní a svého času užíval Lexaurin. Já jsem byla také neurotické dítě, do 14 let jsem měla zlozvyk typu kousání nehtů. Jinak sestra byla opožděná a měla odklad školní docházky o rok.

Co si o tom myslíte? Je to autismus nebo spíš neuróza?
Děkuji.

Reakce:
lakir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.19 13:31
Autismus a hyperbarická kyslíková

Krom lékařského postoje k práci s autistou existuje i několik alternativních metod. Příkladem může být např. hyperbarická kyslíková terapie, která spočívá v inhalaci kyslíku při zvýšeném atmosférickém tlaku. Tato metoda vykazuje zlepšení schopností dítěte vice na www.barokomora.cz

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.21 16:19

My jsme se něčeho podobného u našeho malého také báli, když ležel v postýlce , tak měl podobné výjevy… Naštěstí jsme ale našeho malého vzali k doktorovi a řekl nám, že tyto věci jsou docela dost běžné pro děti v tomto věku a neměli bychom se vůbec strachovat :-) Takže pokaždé, pokud máte nějaké pochyby, vemte dítě k doktorovi :-)

Váš příspěvek