Migréna s aurou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika105
1 příspěvek 4.3.14 09:16
Migréna s aurou

Chtěla bych se zeptat, zda nekdo mate zkušenosti migrény s aurou a popřípadě jak léčit? Od září min roku mám několikrát do týdne migrénu s aurou a brní mě levý malíček, nejdřívě začne brnění v jednom oku a mžitky a pak asi za 10 min nehorázná bolest hlavy, žádné prášky nezabíraji. Začala jsem chodit na rehabilitace s krční páteří a musím říci, že migrény na měsíc přestaly i brnění levého malíčku, jsem ted týden po rehabilitaci a už jsem mela 2 zachvaty, brnění malíčku opet zacalo, na neurologii mi paní doktorka řekla, že brnění malíčku nebudeme řešit, ale nemuže me přeci brnět v jednom kuse malíček? Jsem už opravdu nestastná? Moc prosím o radu.

Reakce:
Skeef
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.14 22:21
Migrena

No já teda s brněním pravého malíčku nemám zkušenosti když mě to chytne tak mě brní celá ruka apsolutně s ní nemůžu hýbat potom levá noha a levá strana jazyka. Je pravda že mě to chtne tak 1 za pul roka ale 2 dny jsem potom mimo nejsem schopen skoro ničeho Doktor řekl že snad s toho vyrostu tet je mi 17.
ale já to mám po mamce a té pomáhá migralgin.

stuck
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.18 16:26
moje zkušenost

Na migrénu mi většinou pomáhá sumatriptan, na auru ale vliv nemá, tu mám i na lécích. Selhání sumatriptanu pro mě potom znamená kapák v nemocnici. Vedle toho na mě lékaři naléhají ať jsem aktivní ve společnosti - tipuju, že nezažili záchvat z ničeho na velký problém během 5 minut. A jako „bonus“, mé odmítnutí dojíždět na skupinové aktivity, mám okamžitě zapsáno ve zdravotnické dokumentaci.

Váš příspěvek