Levné topení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jiri.pertlica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.21 08:10
Levné topení

Plánujeme s manželkou stavbu nového domu a teď přemýšlíme o možnosti vytápění domu. Jaké máte zkušenosti? Který způsob je nejvíce ekonomický?

Reakce:
Jaraslavek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.21 07:18

O jaký dům se bude jednat? Já jsem stavěl nízkoenergetický dům, takže jsem vybíral krbovou vložkou určenou do nízkoenergetického domu. Jsem za ni strašně rád, protože dokáže zvládnout vytopit dům za dobrou cenu.

Jiri.pertlica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.21 07:19

Kde jste vybíral krbovou vložku do nízkoenergetického domu?

Jaraslavek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.21 01:52

Krbovou vložku do nízkoenergetického domu můžete koupit od českého výrobce krbů krby-bef.cz , který se na ně specializuje. Dělají krbové vložky, které splňují blower door test a dokáží efektivně spalovat dřevo. Díky tomu v krbové vložce spálíte mnohem méně dřeva, než v klasickém krbu.

Koalkac
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.21 00:20

Ahoj, my doma topíme krbem a skoro celý rok si s tím vystačíme. V zimě si občas pustíme i normální topení. Celkově se ale snažíme být co nejekologičtější a tak topíme dřevem, které si vozíme z lesa, kde máme domluvu s majitelem, co si můžeme posekat. Celá naše vesnice poměrně dbá na to, kolik odpadu se produkuje a jestli se třídí. Využívá k tomu tuto https://www.rocnihlaseni.cz/…-o-odpadech/. Našla jsem si ji, když jsem do vyhledávače zadala: Roční hlášení za odpady 2021.

Frantiskk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.21 23:05

Levné topení máme díky firmě https://tepserviscerny.cz/ , která nám instalovala kondenzační kotel i se zásobníkem na teplou vodu. Firma nám zajišťuje i pravidelné prohlídky a hlavně revize. Dá se u nich opravdu dobře a férově domluvit.

Pipulínek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.21 16:41

Tak třeba my jsme se rozhodli jít cestou zvanou tepelná čerpadla , což se sice zpočátku může zdát jako docela dost drahá investice, ale věřte, že se to ve finále vyplatí a nebudete tohoto rozhodnutí litovat :) Mějte se krásně a přeji hezký zbytek dne, Ivule.

veselator111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.22 02:00

Já teda za sebe krbovou vložku jednoznačně můžu doporučit. Taky máme a naprostá spokojenost. Jen teda když si ji budete pořizovat, tak si prvně zjistěte, jestli společně s ní nebudete muset investovat i do nové komínové sestavy tak, jako jsme museli my. Může se to pak docela prodražit bohužel. :(

Gurgi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.22 08:31

My jsme chtěli původně krb, ale nakonec jsme vybrali krbovou kazetu . Podle mě je to asi nejefektivnější. Jasně, designový krb je sice krásná záležitost, ale zaplatíte za něj poměrně dost, takže to rozhodně není nejlevnější topení. Navíc to potřebuje i poměrně dost místa. My jsme na krbovou kazetu mysleli už při rekonstrukci, takže jsme na ní měli připravené místo i stažený komín, takže to byla jen formalita ji usadit a připojit. ;-)

Terkaterka1291
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.22 21:08

Myslím si, že toto je v dnešní době opravdu hodně aktuální téma. Také teď totiž zvažujeme přechod na nějaký levnější zdroj tepla. Hodně jsme to probírali s manželem a zatím to vypadá tak, že investujeme do nějaké krbové vložky. Mně se třeba dost líbí ty, které mají tady: https://www.levnekrby.cz/ Nemá s tím obchodem někdo náhodou zkušenost?

GabrielaTesarova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 20:37
Větrání

V dnešní době je rozhodně nejlepší zainvestovat do rekuperace do bytu . Jsou to sice počáteční náklady navíc, ale ty se během pár let vrátí. My máme rekuperaci teprve rok, takže to ještě nemáme úplně spočítané, ale rozhodně díky tomu dost ušetříme. Hlavně v zimě, když se nám kvůli větrání neochlazují pokoje.

Váš příspěvek