Levné topení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jiri.pertlica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.21 08:10
Levné topení

Plánujeme s manželkou stavbu nového domu a teď přemýšlíme o možnosti vytápění domu. Jaké máte zkušenosti? Který způsob je nejvíce ekonomický?

Reakce:
Jaraslavek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.21 07:18

O jaký dům se bude jednat? Já jsem stavěl nízkoenergetický dům, takže jsem vybíral krbovou vložkou určenou do nízkoenergetického domu. Jsem za ni strašně rád, protože dokáže zvládnout vytopit dům za dobrou cenu.

Jiri.pertlica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.21 07:19

Kde jste vybíral krbovou vložku do nízkoenergetického domu?

Jaraslavek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.21 01:52

Krbovou vložku do nízkoenergetického domu můžete koupit od českého výrobce krbů krby-bef.cz , který se na ně specializuje. Dělají krbové vložky, které splňují blower door test a dokáží efektivně spalovat dřevo. Díky tomu v krbové vložce spálíte mnohem méně dřeva, než v klasickém krbu.

Koalkac
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.21 00:20

Ahoj, my doma topíme krbem a skoro celý rok si s tím vystačíme. V zimě si občas pustíme i normální topení. Celkově se ale snažíme být co nejekologičtější a tak topíme dřevem, které si vozíme z lesa, kde máme domluvu s majitelem, co si můžeme posekat. Celá naše vesnice poměrně dbá na to, kolik odpadu se produkuje a jestli se třídí. Využívá k tomu tuto https://www.rocnihlaseni.cz/…-o-odpadech/. Našla jsem si ji, když jsem do vyhledávače zadala: Roční hlášení za odpady 2021.

Frantiskk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.21 23:05

Levné topení máme díky firmě https://tepserviscerny.cz/ , která nám instalovala kondenzační kotel i se zásobníkem na teplou vodu. Firma nám zajišťuje i pravidelné prohlídky a hlavně revize. Dá se u nich opravdu dobře a férově domluvit.

Pipulínek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.21 16:41

Tak třeba my jsme se rozhodli jít cestou zvanou tepelná čerpadla , což se sice zpočátku může zdát jako docela dost drahá investice, ale věřte, že se to ve finále vyplatí a nebudete tohoto rozhodnutí litovat :) Mějte se krásně a přeji hezký zbytek dne, Ivule.

Váš příspěvek