Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (176) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
aaaZdenka
538 příspěvků 5.10.19 19:41

Ahoj, Jirko díky, ty máš na ten jeden lék ale asi pero, že? Tak to chápu, že ti to ten cukr snižuje, já asi taky skončím na jehle.
Jinak Karol, ty si tu lyricu přidáváš sama?? Co na to doktor, nech to nasazovat POMALU!!! Když si flákneš hned takovou gardu, aniž bys měla s lyricou zkušenosti tak to jsou právě ty nežádoucí účinky, věř mi nasazovat i vysazovat se musí pomalu a zkonzultuj to s lékařem. Nic si sama nenasazuj. Dneska mi ten den strašně utekl a zítra to bude to samé. Zuzi, já myslím, že když se na práci necítíš tak se na to vybodni, možná až se budeš cítit lépe a poštěstí se ti najít něco co tě bude bavit situace se změní. Miruško co ty?? A Nona už dlouho nepsala, holky ozvěte se. Ahoj a odpočívejte lidi, od toho víkend je. :mrgreen:

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.19 09:52

Ahoj všem,
KAROL Já beru Lyricu na GAD. Zabrala mi dávka 150-0-150. Jakmile zvýšíš dávku, tak cca týden jsi jak pod alkoholem. To se srovná. Mírné nežádoucí účinky jsem měla ještě cca měsíc. Pak se to srovnalo úplně.
Ty bereš pouze Lyricu? Žádné AD k tomu? Mě Dr. říkala, že to není úplně jako monoterapie. Beru ještě Cipralex.
Myslím si, aby si to probrala s Dr. Ty výkyvy a změny nálad, to by chtělo pořešit. A Lyrica je primárně na úzkost, vylepšuje i spánek.

ZDENI Já mám za tebe takovou radost, že dokážeš chodit do práce, že neřešíš, kolik ti ještě zbývá Lyrici a beznáků, že nebereš mega dávky. Ani nevíš, jak moc jsi šikovná!

Mě momentálně třetí den třeští hlava od krční páteře. Tu jsem si namohla, když jsem hodinu ležela na zubařském křesle.
Holky, chtěla jsem rovnátka, ať mám krásné rovné zuby. Ušetřila jsem si. Šla jsem do Vinohradské nemocnici na ortodoncii pro rozštěpové pacienty, tam jsem chodila celé dětství, protože sama jsem měla rozštěp rtu a patra. No ještě že jsem ten nápad měla. Zjistili mi, že v místě, kde mám v patře jizvu, tak se mi začíná to patro propadat. 8o Takže než mi dají rovnátka, tak mi nasadí na tři měsíce rozvěrák čelistí, prostě mi to budou táhnout od sebe. 8o Tři měsíce kašovitá strava. 8o
Takže holky, to bude dietka. A já furt, že na Lyrice nezhubnu. Teď budu jíst přesnídávky a k tomu Paraleny, protože to bude bolet. :?
K Vánocům si nedám ani řízek. K tomu byt v rekonstrukci, děti, co se nechtějí učit a zlobí. :cert:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.19 10:31

Karol -ja mam taky GAD ted beru rano seroxat a vecer trittico ale uzkosti mam stale, pred dvema lety mi nasadily lirycu a ty stavy co jsem mela byly sileny, poceni, buseni srdce, motani hlavy, chuze jak opila nekdy jsem myslela ze nedoju z jedny misnosti do druhy takhle me nechali trapit 8 mesicu nez jsem si vyrvala ze ten lek nechci, nikdo mi neveril a dr. porad rikaly ze si to sedne takze za me muzu rict ze mi liryca strasne moc ublizila :pankac: ten pocit na omdleni a ta nejistota v chuzi me drzi doted a to lirycu dva uz neberu, takze ti preju at najdes lek ktery ti sedne a bude ti lip :D ale pockej na dalsi komentare jak se k tomu vyjadri ostatni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.19 15:17

Lyrica mi zachránila abych neskočil bolesti pod vlak.. nemám GAD ale neuropatii. Bral jsem 3× denně 75. Ale souhlasím,, že na každého neduhy působí nejlépe lék který mu sedne. HOLKY uzeny s kaší, Zdeni pero je pohoda vůbec to nebolí, dají ti ho až zjistí že jsou prášky už slabe,,

Kocour ek
622 příspěvků 6.10.19 15:18

To anonymní jsem já a nevím proč??? Asi kocour prošel po klávesnici

aaaZdenka
538 příspěvků 6.10.19 17:17

Ahoj všichni, Dášo, fajn že ses ozvala, díky, že máš ze mně radost, je mi líto, že budeš trpět s tou čelistí, ale potom bude z tebe kočka a jako bonus, budeš štíhlá i s lyricou. Zuzi každému asi ta lyrica fakt nesedí to je jako s jinýma práškama. Jirko, ta slunečnice je supr, tu si nech, ale přiřaď si ji ke kocourkovi a jinak já se píchanců jehly vůbec nebojím, uvidím jak dopadnu, mamka mi dneska říkala, že cukrovka do 10 je ještě bez inzulínu, ona má taky 7,8 a nepíchá si, a že doktorka nemá po mě co řvát. Byli jsme s bráchou dneska za ní v lázních na Čeladné. Karol, sem tam napiš jak to s tou lyricou dáváš, ta opilost by fakt měla přejít, ale nevím za jak dlouho, je to individuální. :think:

Acrylát
366 příspěvků 7.10.19 09:00
Karol

Ahoj lidičky. Začnu tentokrát Karol.To co píšeš, je jak přes kopírák se mnou, mými pocity z Lyriky. Myslím to ke konci/jak opilá, závratě, šíleně se mi zhoršila motorika, řekla bych i oči, roztěkanost, nesoustředěnost, jakoby nestihám vnímat/a to jsem byla vždy bystrá, rychlá, pohotová/, nevybavuji si někdy základní slova.Jsem taky ale na 50 mg-0-50mg. Ale mám stejné pocity, jak když jsem měla svoji nejvyšší dávku 75-0-75.První týden braní jsem k večeru artikulovala jak ožralá, pak se to „usadilo“.Jsem ubrečená jak NIKDY. Naposledy jsem se rozeštkala, když jsem otevřela počítač a na hlavní stránce, že umřel Gott. Čekala jsem to, vím co je to akutní myeloidní leukémie, vloni na nic drsně umírala moje vitální, fit matka, ale i tak. Dodnes to nemůžu ztrávit, myslím tu máti a Gotta vlastně taky. No a ten Gott mě rozeštkal. Nikdy jsem nebyla ubrečený typ, i když důvody by se v mém životě našly ale na chvilku jsem se úplně rozeštkala.

Já bych s tou Lyrikou ještě počkala, je to chvilka, někdo si ji i chválí, dokonce i tady, už teď nevím kdo, pročti. Já bych řekla, že na rozdíl od Antidepresiv skupiny SSRI a SNRI nedodává serotonin, čili neléčí a neúčinkuje protidepresivně. Možná akorát otupuje člověka, úzkosti ale za cenu, že se z člověka stane motoricky úplný kripl.Ale jako každé psychofarmakum, kuse od kusu. Mě už je podezřelé, že má Lyrika trojí účinek. Antiepileptický, používá se na léčbu epilepsie, druhý účinek na polyneuropatii, což nasvědčuje spíš analgetickému účinku a náhodně bylo objeveno jako vedlejší účinek jeho působení na úzkosti. A že je to droga, je jasný a ne že ne. Zoloft /SSRI/ jsem vysadila úplně lehce, naopak jakoby se mi ulevilo. Dokonce i Rivotril se mi podařil shodit. Ale když jsem šla z té 75 na 50 Lyricy, tak jsem se zapotila.
Takže si vše zvaž, zkus ještě počkat, ono je to jedno, jestli to shazuješ dřív nebo později, je to prý stejně nepříjemné. Pokud to tedy nebereš hodně roků, to už pak rozdíl prý je.
Tak hodně štěstí a napiš!

Acrylát
366 příspěvků 7.10.19 09:14
Svým starým přátelům:-))

Lidičky, nebudu vám ani vypisovat, co jsem vše dělala minulý týden ale HRŮZA!! Od pondělka až do včerejška jsem se nezastavila, snad ani na minutu, jen na to spaní jo))
Tento týden by měl být trochu lepší. Za chvíli utíkám do lékárny, tchyni pro léky, jedu na trh pro ovoce a zeleninu, pak nakoupit do Billy, uvařit, manželovi vyžehlit 8 košil s dlouhým rukávem a ty s krátkým už dát k ledu, u nás sice svítí slunko ale zima jak v psirně(No a ještě uklízím po včerejší eskapádě, co u nás probíhala…
Ježíš, já se teď dívám, že jsem přehlídla ještě jednu stránku, tak to bych nepojmula))Já musím valit po tom, co jsem vám vypsala ale večer vám určitě písnu, co vše se u mě děje!!
Tak ať máte pěkný den.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.19 07:14

Ahoj lidicky tak u nas -5st. a na vrcholcich krkonos je snich, vcera bylo krasne slunecno a na ty hory byl krasnej pohled. jinak mam napuchle oko ucpal se mi tam nejaky kanalek tak mam antib. kapky tak snad to zabere, mirusko a dašo jsem rada ze jste napsaly :srdce: dášo jak stare mas deti to jsou pubertaci ze te tak zlobi

Acrylát
366 příspěvků 8.10.19 08:43

Zdravím všechny!
Slíbila jsem, že včera večer písnu ale nevyšlo mi to.
Zuzi, ta rekonstrukce se týká celého bytu-nové vinyl podlahy, nová koupelna, dveře a vymalování. Je jiné rekonstruovat prázdný byt a zcela jiné plný. Z toho všeho, co jsem jmenovala jsme o víkendu pokládali/tedy nechali udělat/ novou podlahu v mém pokoji a to s námi tak zatočilo, že jsem úplně grogy. Vyprázdit zcela celý pokoj a pak vše nanosit zpět, ne jen ty kusy nábytku ale haldu věcí do skříně, prádelníku atd-HRŮZA. A to mi ještě manžel vymaloval. Koupila jsem si i novou pohovku a dnes jedeme do Ikea pro kusový koberec a nějaké doplňky, no je to fajn, to zase jo. Ale mám dojem, že nás ta rekonstrukce položí))))Dáša ví, o čem mluvím.

Zdeni, nějaký mletý Kratom, je pro nás staré ostřílené antidepresáky jak pro slona malina)))To je tak možná na drobný rozlad nějaké dívčiny před menzes))Vše, co je volně prodejné, je slabota. Tedy pokud to není pokoutně prodané, jako třeba Heroin, Pervitin, atd :D :D :D :D
Jinak jsem ráda, že jsi opět v práci, nožka dobrá nebo lepší a věřím tomu, že ta práce tě psychicky zlepší. Chtělo by to ještě zkombinovat s cvičením, páteř není zvyklá na sezení.
A myslím si, že 10 není ještě hodnota, kdy se nasazuje Inzulin? Ta je někde výš a nejde sejmout léky, ne?
Dáši, kus života jsem pracovala na stejném pracovišti jak je to, kam jsi docházela v Praze, ale v Brně. dělala jsem rozštěpovým dětem rovnátka. Máš jen rozštěp patra? Nebo i čelisti a rtu? Vím, jakou destičku ti tam dali, litou, s kroužky na zubech a silným šroubem. Pak ale budeš muset nosit dlouho patrovou desku, která ti bude držet patro v dosažené poloze.
S těmi AD máš asi pravdu, je potřeba to kombinovat s lékem na úzkost ale já už do toho nejdu. Bojím se nasazování jak čert kříže, u mě probíhalo u SSRI DĚSNĚ, už to nedám. A v kombinaci s Lyricou, i když beru prd dávku, bych asi zblbla totálně:-))
S děckama je práce, mě stačilo zcela jedno a jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Syn měl stejně plno kamarádů, takže nestrádal a teď si libuje, páč po nás vše „shrábne“ on. Já mám sestru a nejsme „ve při“ale nikterak se celý život nevyhledáváme. Manžel s bráchem taky ne.
Teď jsem si vzpomněla, nemáš ty jedno nebo dvě děti autisty? Tak to máš pak ještě horší. A rozštěp nemá, po tobě žádné? Je to totiž dost dědičné.

Kocourku, to se divím, že plavání ti zlepšilo krční páteř, protože plavání je špatné na krčku, to ti řekne každý doktor. Na ostatní části těla dobré, to jo.
Jsi fajn chlap, inteligentní, zábavně píšeš ale mám pocit, že nás dost houpeš :cert:
Nechce se mi zdát, že při tvé inteligenci by jsi byl tak hloupý/promiň/, aby jsi si píchal inzulin a jedl jakési hamrdolky ale cpal se jak nezřízený jelitky, jitrnicemi, ovary a nevím co vše pořád jmenuješ. Taky ta váha musí být tedy hóódně vysoká?
Potom Polyneuropatii bez prebalginu a ty tvoje cesty, bagrování, práce…no nevím.
Teď se ti do Krušných nechce, že je zima a až bude opravdová zima a sníh, to jo? :lol:
Jo a pozor, ovoce obsahuje hodně cukru! Tak opatrně.
Být tebou, když jsi tak movitý, zaplatím si nějakého dietologa a, na ty svoje nemoci, snížení nadváhy a pozvolně stoupající pohybovou aktivitu.
Doufám, že to vezmeš v dobrém, předpokládám u tvé inteligence. Nakonec pokud si neděláš prču, je to tvůj styl života a já do toho nemám co kecat.

Tak se mějte
váš?? :D :D :mavam: Acrylát
Zase se ozvu a ať je vám všem slušně!

Kocour ek
622 příspěvků 8.10.19 12:57

Ahoj Miru, to je v pohodě,, já to vím,, cukrovku mi léčí v IKEM a skvěle,, bohužel pozdě,, kaslal jsem na ní a věděl jsem že mám léta 15 až 18. Samozřejmě mi to NELECENI,, SEZRALO periferni nervy,,, v nohou. A na 99% nevratne. Tzn í když teď mám cukr okolo 6,, nohy bolí a budou bolet. Nehubnu, protože rád jim a dobře vařím a nepřinutim se dělat věci který mi nebaví, tedy chodit, chodit cvičit.. nebaví mi to tak to prostě nedělám. Bagrovani, dělám pro radost, baví mi něco budovat tak to dělám. Ano ty nohy v botách bolí až jsou skoro necitlivé, ale už jsem si zvykl. Ja i do firmy chodím, jen když se mi chce a chce se mi min a míň. V autě je mi dobře a rád dělám rodičům radost tak jezdíme pořád na výlety,, krusny hory miluju protože jsou divoký a bez lidí,,, samozřejmě tam nelyzujeme. Baví nás to tam tak tak 20 ročně jedeme. Ale i jinam na hory. Krom extra hnusu jako špindl, pec atd. Mame rádi Šmedavu a pomezni boudy nebo Adršpach a Šumavu.. Ke zdenicce kde to je krásný je to na jeden den daleko. Nastává doba sněhu a to je moje období… huraaa. Tak prima den všem a dnes byla po letech klasická smazenice a teda fakt mňam… vejrame s kocourama na bednu a není to vůbec špatný. :mavam: :lol: :lol: :lol:

Acrylát
366 příspěvků 8.10.19 15:10
Kocourkovi

Kocourku dík, pěkně jsi mi to vysvětlil, má to logiku)) :mavam:

Jo ještě něco. Mám doma FŮRY kvalitních knih a nemůžu se s nimi rozloučit ale budu muset, srdce bolí. Manžel už je naštvaný, plné dvě knihovny, plný úložný prostor ve válendě a kufr ve sklepě. Hodně naše, něco z dědictví po mamince něco od tchyně. Antikvariáty neberou, jen to tak někomu dát… :roll: No ale nic jiného mě asi nezbyde, nechám jen ty opravdu špičkové ale to se mi zdají všechny. Je to jak když vyřazujete oblečení ze skříně a pořád je vám to líto vyhodit.
Co byste dělali vy?

Kocour ek
622 příspěvků 8.10.19 16:04

Knihy zásadně nevyhazuji,, vůbec ne pohádky a cestopisy,, rád se k nim vracím.. tedy buď knihotelefonni budky, jsou v každém městě nebo bednu a do sklepa… Pozor, vždy důkladně prohlédnout,,, peníze, milostné dopisy, atd.

aaaZdenka
538 příspěvků 9.10.19 06:04

Ahoj lidi,
teda, vy tady jedete. Já furt spím, když příjdu z práce, včera jsem do práce vstávala ve 3 a pak to chybělo a přišla jsem domů a spala celé odpoledne. Padají mi kalhoty, jsem nas…, protože když hubnu, tak vždycky zadek a nohy, se kterýma jsem jakž takž spokojená, břicho a prsa ne. Nevím co bych vám napsala, všechno tady bylo už řečeno, těším se až budu mít zuby, dneska jdu ke kadeřnici, jinak nic nového tak čaute, v práci máme hoňku a to jsem myslela, že chráněné dílny budou v klídku, ha, ha, ha. :mrgreen:

Acrylát
366 příspěvků 9.10.19 08:28

4au přáelé!
No jo Kocourku, když ty máš určitě velký sklep a plno skladovacích hangérů, my máme jen jeden a ten je narvaný k prasknutí právě tím, co je nám líto vyhodit. No ale to víš, že to stejně nevyhodím))))A co to je knihotelefonní budky, prosím?)Dopisy, peníze, vše odstraněno))

Zdeni, ty na sebe dbáš! Až budeš mít ty fazety a budeš od holičky, tak jistě budeš kost. Já to mám s hubnutím obráceně. Ale popravdě, jsem teď opět zhubla a i když to není na váze až tak rapidní, nějak mi vše líp sedne a líp v tom vypadám. Pokud se tedy dá říct, že líp vypadám)))
To víš, všude chtějí z lidí vydřít maximum(((Tak se drž.
U nás dnes deštivé, smutné, nízkotlaké ráno a já jsem zaspala nadstavovaným spánkem a to je mi pak až na omdlení, podlamují se mi kolena.
Teď nebudu dva dny spát, zase čurbes. Dnes nákupy pro nás a tchyni a ještě chci jet na trh, protože ovoce a zelenina v hypermarketu na prd.Tedy jestli tam někdo bude, když lije.No a pak jedeme ke tchyni, i na návštěvu, ne jen s nákupem a bude večer. Zítra se musím dát do pucu, jdu na slezinu a ještě jdeme kvůli dveřím, co budeme měnit, na konečnou domluvu.
Včera jsem si koupila krásný koberec v Ikea, jako předložku k nové pohovce.
To jsou témata k Lyrice, co :roll: :roll: :lol: :lol: :zed:
:mavam:

Acrylát
366 příspěvků 9.10.19 08:30
Omluva

Kdybych si to přečetla raději před a ne potom, tak bych nepsala 4au ale Čau a ne hangérů ale hangárů))

ivamilaivamila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.19 15:28
o.k

Beru Lyricu 50 mg, na neuropatii pravé nohy, dokonce se mi zlepšilo spaní, svědění, zánět močových cest a další, nejsem unavená…nic.. :) :) na vedlejší účinky se podívám… ale co dnes nemá vedlejší účinky, určitě má měně vedlejších účinků než léky na tlak nebo cholesterol :)

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.19 21:31

IVANO To je moc dobře, že si napsala svou pozitivní zkušenost. :kytka:

MIRUSKO Já jsem měla rozštěp nosu, rtu i patra na pravé straně. A přesně to co popisuješ, mi budou dávat. Jen mi nacpali nějaké kovové kroužky na stoličky, i s nimi mi udělali otisky, pak mi je sundali a poslali to do výroby. 5.11. mi to nasadí i s tím šroubem.

ZDENI Jak to že vstáváš ve tři ráno? 8o Jakou máš pracovní dobu?
A ty už nemáš stavy úzkosti? Spíš dobře? A funguješ na té Cymbaltě?

UZKOSTI Mám dva kluky 11 a 13 let. Začíná puberta. :zed:
Jak to máš s okem, je to lepší?
Ty bereš na noc Trittico viď, spíš dobře? Úzkost cítíš jen přes den?

KNÍŽKY Já co nečtu, odnesu a daruju do knihovny. Mě vadí hromadění věcí (byť to jsou knížky), které nepoužívám a jen se na ně práší. Nostalgii k tomuto nemám žádnou.

Já teď měla propad psychiky jako blázen. Bloknul se mi pořádně krk a já začala panikařit, že to bude stejný jak před 4 lety, kdy jsem ležela přes měsíc a nikdo mi nepomohl, až jsem si našla soukromého lékaře. Šíleně to tenkrát bolelo, spát jsem bolestí nemohla. Takže se mi teď spustily katastrofické scénáře a úzkosti zase propukly. Včera ráno jsem myslela, že vyskočím oknem z tramvaje, že to nezvládnu. V práci mi bylo mizerně. Dneska v noci jsem se vzbudila ve dvě ráno s úzkostí. Musela jsem si vzít Rivotril. :cert: :(

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 08:15

Ahoj dáši tak to ti nezavidim dva pubertaky najednou no ale jsou to nase zlaticka :mrgreen:,oko je mnohem lepsi do soboty jeste kapat ale bude to ok, ja ted v noci docela spim ale taky jsem mela obdobi kdy jsem se probouzela i 6krat za noc jinak uzkosti mam porad ale funguju snazim se porad neco delat, katastroficke scenare, pocit ze to nezvladnu atd.mam taky takze vim co prozivas a je mi to moc lito tak at je brzy lepe :srdce:

Acrylát
366 příspěvků 11.10.19 13:41

Čau lidičky!
Ivomilo, /pokud to zase není převlečený Kocour:-))/, děkujeme za informaci, je fajn znát pocity více lidí. Máš hodně pravdy. Ale mě se po Lyrice strašně zhoršila koordinace ale kdo ví, z čeho to mám. Jakou dávku bereš? A ozvi se, jak pokračuješ v léčbě.

Dáši, já jsem myslela, že máš jen patro. Je fajn, že budeš mít ten strojek, budeš mít kroužky, asi na molárech a ze začátku to bude trochu bolestivé, když tak šroub roztáčej rychlostí, kolik uneseš. Ale není zbytí A proti těm naším problémům, kterými jsme už prošly a procházíme je to prd.
S tím panikařením s krkem tě zcela chápu. My jsme dobré ale nesmí se nám ani vlásek na hlavě, náš mozek hned bije na poplach a je zle. Vždyť já jsem perfektně fungovala 6 let a jak jsem dostala to BPPV, tak jsem šla do těch úzkostí. Ale nemusím se stydět, to položí i mužské, volají rychlou. Já jsem to zvládla se ctí ale můj mozek zaznamenal :zed: :zed: :zed:
A co se týče toho výskoku ze šaliny, tak to znám, měla jsem i údobí, že jsem chodila všude pěšky)))Když už jsem do dopravního prostředku sedla, násobila jsem v duchu velká čísla, abych odvedla pozornost. A běda, když se to dlouho seklo na křižovatce, rozrazila bych dveře(((

Zdá se mi, že Zdeničku sice bolí záda/tělo si zvykne/ ale je to to, co potřebovala. Mezi lidi, do práce Zdeni, uvidíš, že ti bude líp, už teď je to poznat v tom psaném.

Dáši, jsi jak můj mužskej. Ten by nejraději vyhodil z bytu vše, včetně me:-))),má rád čisté prázdné plochy, NESNÁŠÍ hromadění krámů. Já jsem opak a těžko se se vším loučím. Ale teď jsem musela být razantní, při té rekonstrukci. Stárneme a je potřeba toho mít co nejméně k úklidu. Ale ty knížky :(,ty knížky, to je moje slabost. Co kniha, to bomba. Když si vzpomenu, jak jsme na některé, ještě za komoušů, stály úterky fronty v knihkupectví(((To vy už nebudete mnozí pamatovat. A kolik antikvariátů jsem prošmejdila. Jsem nostalgik ale budu holt muset nějak vyřešit.

Zuzi, já nemám katastrofické scénáře, takže ne typickou generalizovanou.Ale akorát se mi dělá často blbě, divno a to mám potom strach, že mě to někde zkroutí na ulici, v šalině atd))
Tak se všichni mějte. Já vařím, zítra za mladými na chatu, jsou tam už ode dneška. A příští týden další pokoj podlaha, malování a už to zase povalí.
Včera jsem byla na bezvadném mejdanu, moc jsem se nasmála a to mě dost postavilo na nohy. Někdy to holt vyjde. A to se mě nechtělo.

:mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:
Kocour ek
622 příspěvků 11.10.19 16:27

Ivo je prima že na lyricu nenadavas,, tedy stejně jako já,, taky neuropaťák.. mám to v obou nohou stejně ale protože je to snesitelné asi jako nohy od kotníku dolů zabalené v utazene potravinové fólii, 24 hod pocit furt stejny, neměnný.. problem asi je,, ze dle mého se příznaky dají tlumit a zmenšovat ale už ne vyléčit… jinak vás všechny zdravím, Zdeni to povolí,, je to namozene pohybem na jaký tělo není zvyklé tedy klasický fitkoefekt. Hlavne dobrou zidli a nehrbit se… jako ve škole.. dassso drzim palce,,, ja mam taky trable s krkem,, NEBOLI,, ale myslím že mám něco skripleho,, občas hůř vidím a mám mdloby, ale jen občas,, třeba dnes celý den.. když přijdu z venku do tmy skoro bych spadnul. Taky to ale může být nízký tlak a nebo nízký cukr??? Jo a na neuropatii má vliv vysoký tlak,, čím vyšší tím víc to bolí… Míru závidím.,, mám doma strašnej bordel, strašnej… zuzi,,, zuzi.. co budeš vařit??? Nono, no no!!!, co je s tebou děvče?? :nevim: u mě nic nového 3× týdne v práci a v sobotu bagr… co nevidět přijedou postavit tu halu.. příští týden chci zase někam jet,, ať je nějaká změna. Ve slovinsku dělaj hodně jídel ž ryb na jednom plechu,,, brambory na menší kostky,, jinak budou tvrdší, cuketu na kostičky, papriku taky a jarní cibulku.. klidně u lilek ten jsem nemel,, asi 20 oliv, černých vše do mísy,,, hezky prosolit mořskou solí, vlit trochu vody z oliv a hooooodne olivového oleje, bílý pepr promichat… rozpalit troubu a na 2 třetiny to dát,, na zbytek cokoliv pstruha, krevety celé, prostě rybu í tresku… 40 min max na 150 160 stupňů… bylo to moc dobrý…

Kocour ek
622 příspěvků 11.10.19 16:29

Hlavně nesetrit olivovym olejem a takto by to mělo vypadat,,, vše na jednom plechu…

Acrylát
366 příspěvků 11.10.19 19:33

Kocourku, nemáš mi co závidět, krom toho jednoho mého čistého pokoje všude jinde bordel, jak v tanku a teprve bude.
A já vůbec nejsem typ, co by lítal pořád doma s hadrem.Na to jsem se nenarodila:-)))Klidně dokáži jít od haldy nádobí a krámů ven na čundr nebo s někým na sraz a je mi to šumák. Čím jsem starší, tím se mi mění priority. A taky si říkám, rychle si užít, dokud mi nohy, a vůbec pohybový ústrojí, slouží a vůbec, dokud jsem ještě naživu)))Příroda je tak nádherná a venku je fajn.
Taky se s tebou asi poradím o tom Slovinsku a to proto, že je to nejblíž. Z Brna jen něco přes 600 km, to by tam dojel i můj dědek s našim tankem. Samozřejmě by jsme jeli s vnoučaty, v Caorle pro mě naprosto super ale děti si vzaly potápěčskou výzbroj a tam ho..o vidíš, přes ten zčeřený písek)))Takže to Slovinsko. Kamarádka byla letos v Izole, stavovali se u jezera Bohinj, v Postojné, v té tvé Pirani)))A prý krása. Já sice nemám ráda šutry ale vy mě tam spojenými silami něco najdete s pozvolným přístupem do moře, průzračnou vodou a otevřeným mořem)))Tak na to teď právě myslím a dávám do „stroje“)))
Tak všem dobrooooou a pěkný víkend. Zdeni???

Acrylát
366 příspěvků 11.10.19 19:42

A jak píšeš o té Lyrice. Kdybych já věděla z čeho mám ty stavy. Jestli od té Lyricy, že ji mám málo 50-0-50 nebo hodně nebo je to od nepřeléčené boreliózy, kterou jsem prodělala nebo je to stáří, či krční páteř, nízký tlak, kolísání tlaku, špatně průchodné cévy v hlavě, od toho BPPV, nedostatek nějakého minerálu atd., atd.
Takhle to třeba člověk svádí na Lyricu a není to tím. Kdybych to věděla na tuty, tak se jí nacpu na účinné množství a je to, třeba bych měla pokoj.
Ale teď babo raď 8o 8o Baba nikde a doktoří neporadí, neb ani nemají zájem. mají zájem jen si hrabat co nejvíc a proto všichni jedou ven((Myslím ti chytří. Vlastně i ti blbí :D :D

aaaZdenka
538 příspěvků 12.10.19 06:44

Ahoj lidi,
Přes týden jsem hrozně unavená, tak jsem se zdržela. Přibyla nám dušička, a je dobře, že na lyricu pěješ ódu. Je pravda, že všechny léky mají něco. Dášo, právě i u mně to občasné vzbuzení se ve 3 je úzkost, zjistila jsem, že mi to souvisí s úplňkem, ale za dva dny je zase o. k. A to už beru ty nejvyšší možné dávky lyricy, cymbalta nic moc a už začínám i žrát, po neděli jdu za mozkoškrabem, řeknu mu ať něco udělá. Jinak v práci makačka, v sedě, ale makačka. Ale za obchod bych neměnila. Myslím, že ty úzkosti už máme holky nafurt, Jirko, dneska by se mi ten tvůj plech hodil, sice bych musela někoho pozvat na jídlo, ale hodil, nechce se mi vařit. Je sobota a budu si muset něco uklohnit. Miruš, ty mi děláš s tím mořem takové chutě, že začnu asi šetřit do prasátka, ale počítám, že se tam dostanu tak v 80, teda jestli budu žít a pracovat. Tak komu jsem ještě neodepsala, jo Zuzi, katastrofické scénáře mám skoro denně, ale to jsem ti už psala a buď ráda ty i ostatní holky, že ty zlatíčka máš, bez nich je fakt smutno, bez chlapa se obejdu, ale to, že jsem bez dětí, ještě nejsem srovnaná pořád, i když tady někdy píšu že jo, ale není to tak a myslím si, že děti musí chybět všem bezdětným, někomu míň, ale chybí. Tak a vstávím, nebo zase chytnu depku. :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.19 10:30

Jirko varim brambory, maso a dušenou mrkev, ty fotky vypadaji dobre urcite basta asi bych to sezrala cely :oops: :oops:,mirusko prosim co znamena to BPPV, zdeni ty si o vikendu odpocin ja dneska budu cely den venku u nas krasne slunecno a i teplo tak budu dobijet baterky :mavam:

aaaZdenka
538 příspěvků 13.10.19 10:32

Ahoj lidi,
bolí mně hlava jako střep, z toho Gottova pohřbu jsem nespala až do 3 do rána, furt jsem se převalovala, pak na chvíli usnula. Navařeno mám, budu dneska ležet, chtěla jsem luxovat a prát, ale to mi neuteče. Někdy jsem na sebe naštvaná, že jsem tak přecitlivělá a všecko si beru, já jsem si zase tu smrt vtahovala na sebe co budu dělat až umře mamka, mám na ni samé ošklivé vzpomínky, ale nedovedu si představit až nebude. :?

Acrylát
366 příspěvků 14.10.19 14:46

Ahoj všichni!
To koukáte, jak je krásně, co? Teď jsem se vrátila z „pochůzek“ a teprve jsem obědvala.
Ale jinak krásné dny, miluji podzim.

Zdeni, máš pravdu, každý lék ti MOŽNÁ na něco pomůže a několik věcí možná rozdrbe. Proto já tak nesnáším „léky“.Ale, bohužel, některé jsou nezbytné. My teď pořád řešíme ten byt, tak nemám ani čas řešit tu Lyricu.Ale nevyhnu se tomu. Buď vyhodit úplně, protože 50-0-50 je stejně na úzkost nefunkční/prý/anebo to zkusit zvednout, vyměnit, fakt nevím.
Já si taky myslím, že už nikdy nebudeme takové, jak před tím. Já jen děkuji Bohu, že mě to postihlo až tak pozdě/v 53/, jinak bych si musela říct, že jsem žila život o ho..ě((Zrovna dnes ve městě jsem vzpomínala, co jsme tam či onde podnikali a já byla naprosto v pohodě, vůbec by mě nenapadlo, že mě někdy potká taková, s prominutím, prasečina(
Zdeni, já jsem několik let vůbec nikam do ciziny nevyjela, myslela jsem, že bych nedala a vidíš dala! Ty by jsi taky dala. Uvidíš, jak se v práci dáš do kopy! Tělo bude bolet ale mysl se zvedne :potlesk: Ale jinak, co se toho moře týče, že bych bez toho nemohla být, tak to zase ne((Vyjeď si do Beskyd, je tam nádherně a máš to.
Oceňuji tvoje vyznání ohledně dětí. Chtěla jsem ti k tomu napsat toto.Ono má vše výhody a nevýhody. Kdo děti nemá, touží po nich, kdo je má, kolikrát s nimi má PŘEVELIKÉ trápení. Někomu se zase narodí dítě nemocné a je to pak velké, celoživotní utrpení. Někdo se snaží děcko vychovat a on je z něj fetoš, hajzl. A je těch nešťastných čím dál víc. Já jsem samozřejmě ráda za syna /i když jsem si s ním taky užila/ a za vnoučata ale věř, že to není jen radost ale i velká starost o někoho, o koho se pořád bojíš. Prostě tvůj osud je takový, třeba jsi se něčemu vyhnula, kdo ví. Snaž si aspoň užívat své volnosti a, svým způsobem, bezstarostnosti.

Zuzi ahoj, BPPV-Benigní paroxymální polohové vertigo. Hnus na entou.Dej si to na googlu do vyhledavače a přečti si, o co jde. To mě vrátilo zase do pr…e( A už jsem z ní byla několik let venku :cert: :nevim: :zed: :zed:

Pozdrav i nepsavcům a držte se! :srdce:

Omlouvám se za sprostá slova ale to jinak vyjádřit nelze(((

Kocour ek
622 příspěvků 14.10.19 16:13

Krásný dny,, kdo má to štěstí, že když jede ž Hyskova do další pobočky tak jede touto cestou… v pozadí Hudlice.. prima dny lidi

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.19 09:16

Mirusko koukla jsem na to no je to taky pekna polizanice :pocitac: jinak s tema detma mas pravdu ma to sve pro a proti, kdyby mi tenkrat nekdo rekl ze budu mit uzkosti tak nevim jestli bych do toho sla, syna jsem mela v 18 to jsem byla jeste ok a kdyz mu byly tři tak jsem onemocnela nejak jsem to zvladla za pomoci rodiču, segry ale druhe dite jsem zasadne odmitla, kdyz byl malej tak to slo mela jsem ho pod kontrolou ale cim jsou starsi tim je to horsi chce se bavit, nocni prichody domu a ja doma trnu hruzou, jirko foto nadherne jinak jsem v nedeli varila cibulacku a musim se pochvalit byla vyborna :D, zdenicko pradlo a podlaha ti opravdu nikam neutecou :jazyk: a co v praci uz se dostavas do kondice nebo jsi stale unavena

Kocour ek
622 příspěvků 15.10.19 14:10

Dnes válendo doma,, tedy TV, lednice,, postel, řekl bych u mě dobrý..

Acrylát
366 příspěvků 15.10.19 16:51

Zuzi, je to polízanice odporná((Myslím to BPPV((
To máš pravdu, nejhorší období, když je to mimino uvřískaný a než začne chodit, pak za ním zase lítat. A potom, když to jde do puberty a strašný, když se začnou bavit a chodit po diskotékách a já jsem jen trnula, jestli přijde v pořádku domů, protože kolikrát se i porval. Naštěstí s námi od dvaceti let nebydlel, měl svůj byt, takže co oči nevidí, to srdce nebolí((Ale i tak mi to dalo zabrat. A vlastně se člověk o ně bojí dodnes.

Zdeni, tak co?

Tedy Kocourku, pokud ti není nějak mimořádně zle, tak je to hanebné se při tak krásném počasí válet v pelechu :cert: A ještě se u toho cpát :D Já si vždycky říkám, kdo ví, jak dlouho bude člověk o. k. a bude moct chodit a užívat si přírody, škoda každého dne…

Kocour ek
622 příspěvků 15.10.19 18:38

Miru ale mě není a nebývá mimořádně zle… naštěstí. Ty nohy beru normálně a ani je nijak zvlášť nevnímám. A myslím, že jsem odhalil í ty jakoby mdloby… je to asi tím, že nejsem nikdy zvyklej snídat. Nebaví mi to a ráno nemám hlad,, poprvé jim okolo 2hy odpoledne.. protože beru ty prášky na cukrovku tak to bude únava ž hladu paradoxně.. teď si beru ráno do auto banán a jablko a je to lepší… den který proflakam, toho nelituji je to součást odpočinku a vyčištění hlavy… zítra ale musím na chvilku do prace. Jo dneska v praze nijak extra nebylo 16st a sluníčko nevylezlo.

aaaZdenka
538 příspěvků 17.10.19 20:09

Ahoj lidi,
Zuzi jsem unavená pořád a hrozně mně bolí páteř + kebule, je to neskutečná bolest při každém kroku, nevím jestli to někdy skončí. Je ale fakt, že mi dny utíkají. Ani nevím co bych psala, tak se všichni opatrujte. Ahoj.

Kocour ek
622 příspěvků 18.10.19 07:28

Ahoj zdeni to co jsi napsala je vlastně ta dobrá zpráva. Protože to dáváš a ty příznaky jsou důsledkem dlouhotrvající neaktivní manualní – ne pohybu. Vím o čem mluvím,,,mám to taky, poměrně dost ted manuálně dělám, včera zahrada, listí, pálení atd. jinak bagruju, uklízím pro stavbu haly. a cítím se stejně. unavenej, je mi až blbě všechno mi bolí, krom hlavy. poměrně hodně mi pomáhá muj oblíbeny nalgesin beru 2 ráno okolo 5 tý. zkus ho taky a zmenšuj pomalinku lyricu. děvče musíme vydržet ono se to podá. Ty ted před vánoci budeš mit asi zápřah,, tak držim palce.jsi určitě na dobrý cestě. ahoj lidi,,,hýskov sedám do bagru… a pokračuju.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.19 08:50

Zdenicko ja te tak obdivuju jak to zvladas :potlesk:,tak snad se brzo ty bolesti vytrati :srdce: u me je taky vse pri starym uklid, psi, zahrada jirko ja uz mam vse hotove muze napadnout snih ale ja radsi leto ale to neovlivnim hlavne aby byla takova ta ladovska zima ne sprachta to nesnasim :mavam:

Kocour ek
622 příspěvků 18.10.19 14:58

Zuzi,, už aby to bylo,, i když musím říct že ty dny teď jsou kouzelný… je radost se dívat okolo sebe,,, příroda :lol: :lol: :lol: :D :lol: :D a holky ještě pořád nosej kratky sukne :srdce: :srdce: :potlesk: :potlesk: :potlesk: ale myslím zima bude hezka,,, kéž by mrzlo a do toho nasnezilo. Uz jsem doma,, knedle s vejcem a hromady ovoce… děvčata prima víkend,, Nono, náno co je s tebou??

aaaZdenka
538 příspěvků 19.10.19 06:45

Tak včera mně vedoucí propustila ve zkušební době, přijala tam někoho jiného, cítím se úplně zbytečná, mám strach, že si ublížím.

Kocour ek
622 příspěvků 19.10.19 14:25

No jsi zdravá až na tu lyricu a zbytečná určitě nejsi. Vyzkoušela jsi si že to zvládáš, není to jediná práce v okoli, ta prímová na tebe někde čeká, to je jasná věc. Věř mi. chtěl bych napsat že je mi to líto, ale nenapíšu. třeba to tak mělo být protože tě čeká něco lepšího. zkoušej to prosím dál. je to ta správná cesta. Milá Zdeničko, přeju ti hezký dny a štěstí KOCOUR. já asi dnes dobagroval, mám radost že to je za mnou,,, byla to docela fuška. mam chut na KFC tak koupím kýbl a mažu domu k TV ke kocourum a do mojí milované ---- postele..

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.19 15:00

Teda zdenicko to je pro me sok a pro tebe asi taky nebo jsi s tim nejak pocitala, ale kocourek ma pravdu ceka te jiste neco lepsiho tak neves hlavu, zdeicko preji hezky vikend :srdce: a vam ostatnim taky

aaaZdenka
538 příspěvků 19.10.19 16:24

Lidičky kéž byste měli pravdu. Budu pochopitelně hledat, v pondělí zajdu do těch pralinek a budu sledovat inzeráty na netu. Zuzi aspoň vidíš, že i když jdeš do práce, můžeš očekávat šok. Ona ta zaměstnavatelka mně přijala a přesto dále dělala pohovory na moje místo až se našla jiná lepší paní, vždycky se najde někdo lepší, je to podlé a zákeřné, ale prý se to tak dělá, já už dlouho nebyla v práci tak mně to sebralo doslova jsem se zhroutila a dneska mně matka ještě dorazila, jsem na mašli. Ale u té mamky jsem ani nic jiného nečekala, jenom jsem tajně doufala, že bude na mojí straně, ale je to marné, je to marné, je to marné. :zed: :zed: :zed:

Kocour ek
622 příspěvků 19.10.19 18:03

My jsme na tvoji straně!!! Neboj, bojuj, a to že hned shanis práci novou je tvoje výhra.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.19 19:33

Zdenicko neboj maš nas a my te mame radi :srdce: neboj praci si urcite najdes, tak si zatim odpocin a naber dalsi sily. zatim se vsichni mejte :mavam:

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.19 20:20

Zdeni To mě moc mrzí! :srdce: Ptala ses vedoucí, proč tě propustila, v čem se máš zlepšit? Vždycky je to dobré vědět, pro příště.
Víš, myslím, že nakonec takhle tvoje zkušenost bude pozitivní. Ověřila sis, že pracovat zvládáš. Odpočiň si a hledej dál. Určitě se pro tebe vhodná najde. Stejně si říkala, že v téhle je práce moc, že je to i stresující. Pořádně se vyspi, choď hodně do přírody, nabereš trochu síly. A půjde to, neboj. :kytka:

aaaZdenka
538 příspěvků 21.10.19 05:24

Jste všichni moc hodní, jsem ráda, že vás mám. :kytka:

MeccACS
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.19 11:32

Ahoj lidi, dlouho jsem tu nebyl :D jak se všichni máte? Já se cítím celkem fajn, až na občasné výjimky.

Kocour ek
622 příspěvků 22.10.19 13:25

Čau jirko,, to je dobre,, kdo by se občas necítil hůř, že? Pořád stejna přítelkyně a práce?? Chodíš bruslit??.. ja OK,, AZ NA TO že pracuju víc než bych chtěl… oběd núdle s kachnou,,, dost hnus

Luthka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.19 17:16
Lyrica?

Zdravím všechny, vidím, že se tuti už všichni dobře znáte… Potřebuji se poradit s někým zkušeným. Přes dva roky bojuju s úzkostně depresivní poruchou, dominujou tělesné symptomy (bolesti zad, končetin a kade tade, bušení srdce, bolesti kolem žaludku a celkově břicha, změněné vidění „visual snow“, záškuby svalů… atd.) a neutuchající úzkost pramenící zejména z obav o své zdraví, strach z bolesti, strach ze smrti… Občas panické ataky, zejména ve stresově vypjatém období (a vždy večer nebo v noci, v klidu). Léčna paroxetin, zabral, ale totální ztráta libida. Pak Trittico prolong 300 mg, trittico AC v různých dávkách - nic, jen lepší spánek, vyšší dávky dopolední ospalost. Pak Brintellix - šílená nebolnost, zvracení. Pak Valdoxan - neúčinný… Výjimečně beru neurol 0,25 - 0,5 mg. Jinak se snažím přírodně, pohyb, dýchání, dělst si radost, změnila jsem práci, rovnání vztahu s partnerem… Ale úzkost se vrací a především ty somatické projevy (lékařsky jsem proklepnutá řádně od MR mozku po EKG holter). Naposledy psychiatr vysadil valdoxan a napsal pregabalin, zatím v dávce 25-0-0-25 s tím, že podle toho, jak budu snášet, si mám přidat po 4 dnech na 25-25-25-25. Co jsem tu ale stačila pročíst, začala jsem se toho dost bát. Studie a kauzuistiky hovoří o dost jinak, než zkušenosti lidí… Jsem máma tří malých dětí a ničí mě, že si pořád nedokážu pomoct (psychoterapii jsem měla jen krátkou a bohužel teď nemohu pokračovat, až příští rok). Co byste poradili dle vašich zkušeností - zkusit Lyricu nebo…? Díky všem!

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.19 17:35

Jééé ahoj mecc jsem moc rada ze fungujes a je ti ok, :palec: moc ti to preju, no ja mam uzkosti porad ale funguju ikdyz jsem strasne unavena ale nechci si stezovat stale neco delam at se psama nebo ted uz druhy den uklizim v potoce a je to sileny ze se o to povodi labe nestara, jirko potrebuju bagr pomooooc :mrgreen:

luthka ahoj moc te zdravim a je mi moc lito ze se takto trapis, ja nejsem zastance lyriky strasne mi ublizila ten pocit na omdleni a nejistota pri chuzi mi zustala a to ji neberu uz pres rok, ale ciste muj nazor, pockej si na dalsi komentare :mavam:

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.19 17:59

Luthko mě lyrica pomohla, měla jsem čtyři roky pokoj

Holky, me je strašně zle. Boli mě záda a mám šílený strach z bolesti. Od víkendu blbě spím, na dnešek mám asi jenom dvě hodiny spánku. A čím dál silnější úzkosti. Zítra jdu k dr. Takhle zle mi nebylo celé ty čtyři roky. :,(

Stránka:  « Předchozí 1 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 123 Další »
Váš příspěvek