Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Kocour ek
712 příspěvků 30.3.21 22:27

Tento web,, je diky zdenicce a Ellen opravdu,, zakladem pro romanovou predlohu bestseleru zeny co se jich boji i zivot… vy vite ze nemyslim zle. Ale zdeni ty jsi fakt čislo,, simku ti zadara vymeni,, a kdyz ti bude stacit tlacitkova nokia,, ja jine nepouzivam,, tak ti ji poslu… jinak se klepu strachy ten kocourek moje laska,, co ma leukemii je špatnej,, nechci ani domyslet…

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.21 10:03

Zdenicko co to zase vyvadis :cert: ja vim ze ti je zle ale snad mas jeste trochu rozumu a trochu ucti k sama k sobe. alkohol chyba a kombinace s lekama jeste horsi to pak clovek nevi co dela.no uz se stalo ale strasne me to zrovna u tebe mrzi.mam te moc rada :srdce: doufam ze jsem se te nijak nedotkla

Zdenka12345
177 příspěvků 1.4.21 16:39

Ahoj,
tak předně Jirko, kocourka je mi strašně líto, ale zaráží mně proč ti na tu leukemii zemřelo už tolik kocourů, nechápu a tuhle nemoc nepřeju nikomu. Zuzi, mně je to teď taky strašně líto, ani nevíš jak, já mám diagnostikovanou organickou afektivní poruchu a na to i ten důchod, jakože z toho úrazu mozku a myslím, že teď se mně to nějak hodně zhoršilo, já jsem v klidu a najednou mně něco tak rozčílí, že nevím, kde má hlava rozum a mám sama ze sebe strach, kvůli toho pití, to bych fakt už nechtěla. No, dneska, jdu ráno na krev a tam kde chodím to bylo dáno nějaké soukr. firmě, přemístěno, to nic, ale příjdu a na dveřích, že z důvodu nemoci do 1.4. odběry nejsou a tel. Mně vyletěl adrenalín, že bych s ním mohla dláždit a volám, zvedla to buď rozespalá nebo nemocná baba a já na ní na chudáka spustila, že jestli ví, kterého je a kolik je hodin, ona mi tiše odpověděla, že ne, že jsou všichni nemocní, a já na ni ať to aspon napíšou na ceduli do kdy to bude, no položila jsem to a bylo mně normálně hamba. Šla jsem vedle na polikliniku, tam lidí jako s…ek, děs. Pak jsem šla do obchodu, vysvitlo sluníčko a já se zklidnila, dokonce mně bylo fajn. Ellen, co ty, už jsi dlouho nepsala. Tak se mějte a buďte všichni zdrávi včetně psů a kocourů. :mavam:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.21 08:33

Kocourku to mi je lito, moc dobre vim jak se citis, snad vsechno dobre dopadne. v nedeli to bude mesic co umrel muj pejsek je strasny jak to leti, je mi po ni moc smutno :(
zdenicko ja to vubec nemyslela nejak zle ale opet budes mit starosti a budes se nervovat a to me moc mrzi :srdce:
vcera i dnes prace na zahrade, uz mam uvareno a venku sviti slunce tak budu opet venku :D
uzijte si krasne velikonoce, ellenko napis jak se ti dari a miruska by taky mohla napsat :mavam:

Kocour ek
712 příspěvků 2.4.21 18:14

Zdeni, to je jednoduchy a smutny,, prinesl jsem si domů kocourka a nevedel ze to má,, to neni videt, pak jsem prinesl ty 3 kotata a kdyz jedno z nich umiralo zjistilo se ze jsou nakazeny od něj… je to covid v kočičím vydání, stačí aby na sebe prskli… je to smutny. Zuzi co nadelame,, to je zivot… nic vic nic míň,, radosti i smutky. Tak hezke velikonoce,, zadny stres a hezky doma u pohadek…

Zdenka12345
177 příspěvků 2.4.21 18:58

No, Jirko to je mi líto, ale oni právě říkali v telce, že i ten lidský covid můžou mazlíčci dostat, no, když už to mají i v ZOO takové gorily, je to smutné.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.21 19:09

Ahoj…Jirko to je fakt strašný. Když vím, že jsi stejně jako já sám, bez rodiny a ty kočičky máš stejně jako já jak svý děti. Tu bolest znám, tak moc soucítím s tebou i se Zuzankou. Já jsem ohledně kocourů úplně hysterická, pořád pozoruju, jak žerou, jakou mají náladu, jak se chovají… Když mě poslali z nemocnice domů s tím pozitivním nálezem na Covid, měla jsem hrozný strach, že je nakazím a oni umřou. Vím, že ten lidský kovid vleze i na kočkovité šelmy i jiná zvířata, no naštěstí jsme to přežili. Kocouři jsou akorát v depresi z té mojí deprese. Celý den ležím v posteli, pospávám pod diazepamem, do ničeho se nemůžu donutit. Už mi uschly skoro všechny kytky, doma bordel jak v tanku. Nejhorší je teď pro mě, jak mě bolí ta noha, už to přešlo od kyčle až pod koleno, ta noha mě brní a hrozně mě to znervózňuje. Když ležím, je to v klidu, tak asi proležím Velikonoce, ach jo, je mi tak hrozně smutno. Beru už zase Lyriku, ale v rozumnném množství, asi i ta působí proti té bolesti, nevím jak by to bylo bez ní. Doktor mi píchnul injekci, která působila asi půl dne a napsal nějaký neúčinný prášky, příští týden tam jdu znova, je to ortoped, ale asi to budu mít od páteře. Neumím si představit, že by to taky nemuselo přejít, spousta lidí má chronické bolesti a musí s tím žít, já si nedovedu představit, že bych byla nějak fyzicky omezená, průšvih je to, že já si mentálně vůbec nepřipadám na svůj věk, spíš tak o deset míň, a vždycky jsem byla fyzicky odolná a silná, tahala jsem sama nábytek, pokládala koberce, malovala místnosti - a brala jsem to jako samozřejmost, že mě nic nebolí. Jako by nestačilo, že mi tak hapruje ta palice. Od té doby, co jsem nastoupila do práce nic, ale vůbec nic jiného nezvládám, je to hlavně tím nevyspáním, to mě fyzicky i psychicky odrovná na celý den. Deprese mám hrozný, ale to touhle dobou vždycky, na konci měsíce budu mít narozeniny, další rok na krku, jsem z toho špatná. S tou Lyrikou už zase přibírám, ty oškubaný vlasy dorůstají strašně pomalu, zuby v hrozným stavu, připadám si odepsaná. Stará, hnusná, neschopná. Vůbec nevím, co dál se životem. Ale tak to je můj boj. Všechny jsem od sebe odehnala - tím jak potřebuju být v tomhle psychickým stavu sama - ale ty lidi to samozřejmě takhle nepochopí. Berou to tak, že na ně prostě kašlu. A tím, jak jsem sama, jsem na ty kocoury tak nezdravě upnutá, fakt osamělá pomatená ženská.

Zdeničko, i přesto, jak mi je, tvůj příspěvek mě fakt pobavil, to musela být estráda :mrgreen: S alkoholem si nezahrávej, ale co já ti budu povídat. Vždyť to znáš. Já jsem dneska vlastně přesně čtvrt roku zase čistá, ta loňská alkoholová smršť mi připadá jak zlý sen. Teď naštěstí jak kdybych se zase „přepla“ do toho bezalko režimu, nemyslím na to. Jen mi trochu dělá problém míjet regál v obchodě, ale to se dá přežít. A co se týká lítání těch nálad, to mám taky, a hlavně jsem vypozorovala, že když vysadím Lyriku, jsem agresivní, což k mojí povaze vůbec nejde, jsem z toho nešťastná, v tomhle stavu jsem mimochodem škrábla to auto, normálně bych to neudělala. Je hrozný si uvědomit, jak ti léky ovlivňují chování, myšlení, já už beru antidepresiva a benzáky takový roky, že vlastně ani nevím, jaká doopravdy jsem. A ta Lyrika, to je opravdu nářez.

Zuzanko, jinak k mému poslednímu příspěvku: mně do bytu naštěstí nevtrhlo komando, asi po desátém zazvonění jsem nas…ě rozrazila dveře a před držkou jsem měla mimozemšťana :lol:, nějakej doktor co měl gumovou masku s těma velikýma kulatýma filtrama po stranách. 8o Vypadal jak obrovská moucha. Ale byli na mě všichni hrozně milí. No a ještě že mi do toho bytu nevtrhli, to by je porazil ten binec a musela bych ošetřovat já je.

Tak jo, mějte se všichni v rámci možností co nejlépe.

Jiřka 1982
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.21 23:43
Lyrica - změny nálad během dne

Zdravím všechny, můžete mi prosím napsat, komu bylo z Lyricy psychicky zle a měl třeba hrozné změny nálad během jednoho dne? Zpočátku mi bylo fajn, ale teď je to zas peklo, zkouším užívat Lyricu už podruhé. Psychiatr ji vychvaluje a nechápe, že by mi z ní bylo špatně. To já zas nechápu jeho, že by pouze „propagátor léku, kvůli penězům?“ Fakt nevím.
Předem děkuji za odpověď.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.21 06:22

Jiřinko, no, tady se asi chvály na Lyriku nedočkáš :mrgreen: Ale já se tedy pokusím být objektivní. Lyriku jsem dostala na zmírnění úzkostí, a to musím uznat, že funguje stroprocentně. Ve vyšších dávkách - tak min.4×150 denně. Mám sklony k závislostem a začala jsem ji i zneužívat, třeba 20 prášků denně. Pokusím se být stručná. Na úzkosti pomáhá, zlepšuje mi náladu, při těch velkých dávkách jsem byla až v mánii, v euforii. Změny nálad jsem nepociťovala, když jsem ji brala, bylo mi dobře. Ovšem vysazení horor!!! Obrovské úzkosti, podrážděnost a agresivita. Hlavně ta agresivita mě šokovala, protože jsem založením klidná, tichá, dá se na mě dříví štípat, jak se říká. Takže Lyrika ve vyšších dávkách (tedy aspoň ty 4 stopadesátky a víc) NAPROSTO URČITĚ ovlivňuje náladu. U mě to nebylo kolísání, když jsem ji brala, bylo mi dobře, když jsem ji vysadila - všechno špatně. Asi se budeš ptát, proč ji nechci brát, když mi pomáhá - bohužel mám poruchy příjmu potravy a Lyrika mi to hrozně rozjíždí.

Jestli ti při prvním braní bylo dobře a teď ne, možná máš malou dávku. Protože u tohohle léku se rychle zvyšuje tolerance. Nevím, kolik bereš, ale zkus to na pár dní navýšit a uvidíš. Pokud ti bude pořád blbě, tak milou Lyriku spláchni do záchodu. Je to šmejd, kterej opravdu hodně ovlivňuje psychiku, a to hrozně individuálně, někomu tu bylo zle i při minidávkách, někdo změny psychiky nepocítil vůbec, a s někým to mlátilo o zem. Změny nálad tu asi nikdo nepopisoval, ale je to úplně pravděpodobné, Lyrika ovlivňuje psychiku hodně. Je fakt, že doktoři ji teď hojně předepisují, ale ze zkušeností mnohých tady na diskuzi - oni o ní doktoři totiž nic neví. Hlavně neví to nejdůležitější, a to, že je návyková.

Jiřka 1982
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.21 08:21

Milá Ellen7777, chci Ti moc poděkovat za dlouhou odpověď. Tenkrát jsem toho hodně tady na diskuzi pročetla od začátku, pak už jsem to vzdala.
Prý jsem dost citlivá na léky, tenkrát jsem se pomaličku ze 75mg dostala na 150mg 2×denně. Při braní 75mg se mi dost točila hlava, což jsem překonala, to přešlo, bylo mi z Lyricy moc fajn, ale jakmile jsem začala brát 75-0-150, tak mi začínalo být blbě, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, při braní 150-0-150 jsem měla hrozný psychický stavy, ale nepřisuzovala jsem to Lyrice, říkala jsem si, přece, když mi bylo z těch prášků fajn, tak po větší dávce mi musí být přece ještě líp, dnes už vím, že to byl omyl. Tak jsem postupně myslím, že bez problémů začala lék vysazovat. Pak bez Lyricy bylo zase staré známé období, kdy mě nebylo ani hodně zle, ale ani dobře. Doktor mi navrhl brát Lyricu znovu v mini dávkách. Chyběl mi ten fajn pocit, když jsem Lyricu brala těch 75-0-75, tak jsem to tedy riskla. Beru nyní 50-0-50, měsíc při těhle dávkách to bylo OK, nyní hrozný výkyvy nálad, po ránu je mi fajn, odpoledne už začínají hodně špatné stavy s chvílemi, kdy je mi jakžtakž dobře. Tak jsem si říkala, že bych zkusila 3×50mg? Vím, že se jedná o malé dávky oproti tomu, co berou ostatní, ale právě tý tolerance se bojím… že se bude potřebovat víc a víc a víc a pak se toho budu těžko zbavovat, po tom, co jsem si tady kdysi na této diskuzi přečetla.
TAK JSEM STÁLE NA VÁŽKÁCH - BRÁT VÍC NEBO VYSAZOVAT? JÁ VÍM, MUSÍM SI NA TO PŘIJÍT SAMA, DOKTORA SE NA TOHLE PTÁT NECHCI, ale právě potřebuji názor aspoň od někoho, Ty jsi mi vlastně napsala, zkusit vyšší dávky.
Ale já mám bohužel taky sklon k závislostem - Kouření - no to jsem doufám zvládla překonat, nyní nekouřím. Ale alkoholu se jaksi zatím nedokážu nějak zbavit, ne že bych byla vyloženě alkoholička, ale požívám ho nadměrně, víc než bych měla, když beru různé léky. Alkohol mě doprovází už zhruba od 16 let a letos mě bude 39.(Nějak jsem si zkazila život od učňáku, kdy si mě našla rádoby „kamarádka“ - nechala jsem se ovlivňovat, naučila se kouřit a pít alkohol, pak jsem měla několik let za partnera alkoholika, ve všem jsem se mu podřizovala.
Pak se taky emočně přejídám. Když je mi opravdu zle, tak jednou za čas se říznu. Moje maminka, která měla schizofrenii si alkhol taky dávala, ale kolik to nevím, to jsem byla ještě malá, to jsem z toho neměla rozum. Ale byla na nás na děti hodná, snažila se, co bylo v jejích silách. Pak u ní vznikla závislost na lécích, no a ke konci pro změnu už nechtěla brát léky žádné, muselo se jí to dávat „pod tlakem“. Tak jestli je to trochu v genech nějaké závislosti nevím.
PROTO NEVÍM, JESTLI V TOMTO PŘÍPADĚ MÁM LYRICU NAVYŠOVAT, NEBO SPÍŠ VYSAZOVAT. ELLEN7777 ještě jednou moc děkuji. BUDU RÁDA ZA KAŽDÝ NÁZOR OD KOHOKOLIV, MOC DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ.

Jiřka 1982
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.21 08:21

Milá Ellen7777, chci Ti moc poděkovat za dlouhou odpověď. Tenkrát jsem toho hodně tady na diskuzi pročetla od začátku, pak už jsem to vzdala.
Prý jsem dost citlivá na léky, tenkrát jsem se pomaličku ze 75mg dostala na 150mg 2×denně. Při braní 75mg se mi dost točila hlava, což jsem překonala, to přešlo, bylo mi z Lyricy moc fajn, ale jakmile jsem začala brát 75-0-150, tak mi začínalo být blbě, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, při braní 150-0-150 jsem měla hrozný psychický stavy, ale nepřisuzovala jsem to Lyrice, říkala jsem si, přece, když mi bylo z těch prášků fajn, tak po větší dávce mi musí být přece ještě líp, dnes už vím, že to byl omyl. Tak jsem postupně myslím, že bez problémů začala lék vysazovat. Pak bez Lyricy bylo zase staré známé období, kdy mě nebylo ani hodně zle, ale ani dobře. Doktor mi navrhl brát Lyricu znovu v mini dávkách. Chyběl mi ten fajn pocit, když jsem Lyricu brala těch 75-0-75, tak jsem to tedy riskla. Beru nyní 50-0-50, měsíc při těhle dávkách to bylo OK, nyní hrozný výkyvy nálad, po ránu je mi fajn, odpoledne už začínají hodně špatné stavy s chvílemi, kdy je mi jakžtakž dobře. Tak jsem si říkala, že bych zkusila 3×50mg? Vím, že se jedná o malé dávky oproti tomu, co berou ostatní, ale právě tý tolerance se bojím… že se bude potřebovat víc a víc a víc a pak se toho budu těžko zbavovat, po tom, co jsem si tady kdysi na této diskuzi přečetla.
TAK JSEM STÁLE NA VÁŽKÁCH - BRÁT VÍC NEBO VYSAZOVAT? JÁ VÍM, MUSÍM SI NA TO PŘIJÍT SAMA, DOKTORA SE NA TOHLE PTÁT NECHCI, ale právě potřebuji názor aspoň od někoho, Ty jsi mi vlastně napsala, zkusit vyšší dávky.
Ale já mám bohužel taky sklon k závislostem - Kouření - no to jsem doufám zvládla překonat, nyní nekouřím. Ale alkoholu se jaksi zatím nedokážu nějak zbavit, ne že bych byla vyloženě alkoholička, ale požívám ho nadměrně, víc než bych měla, když beru různé léky. Alkohol mě doprovází už zhruba od 16 let a letos mě bude 39.(Nějak jsem si zkazila život od učňáku, kdy si mě našla rádoby „kamarádka“ - nechala jsem se ovlivňovat, naučila se kouřit a pít alkohol, pak jsem měla několik let za partnera alkoholika, ve všem jsem se mu podřizovala.
Pak se taky emočně přejídám. Když je mi opravdu zle, tak jednou za čas se říznu. Moje maminka, která měla schizofrenii si alkhol taky dávala, ale kolik to nevím, to jsem byla ještě malá, to jsem z toho neměla rozum. Ale byla na nás na děti hodná, snažila se, co bylo v jejích silách. Pak u ní vznikla závislost na lécích, no a ke konci pro změnu už nechtěla brát léky žádné, muselo se jí to dávat „pod tlakem“. Tak jestli je to trochu v genech nějaké závislosti nevím.
PROTO NEVÍM, JESTLI V TOMTO PŘÍPADĚ MÁM LYRICU NAVYŠOVAT, NEBO SPÍŠ VYSAZOVAT. ELLEN7777 ještě jednou moc děkuji. BUDU RÁDA ZA KAŽDÝ NÁZOR OD KOHOKOLIV, MOC DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ.

Pregabalin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.21 09:37

Milá Jiřko. Jsem muž a o něco starší než ty. Na Lyrice (Pregabalinu) „jedu“ něco víc než rok a beru jí na úzkosti. Doktorka mi to navrhla jako alternativu k BZD které mi zabíraly perfektně, ale jsou podle všeho návykové… a k AD, které mi buď nezbíraly nebo měly závažné vedlejší účinky (zdvojené vidění). A co jsem vypozoroval: zabírá mi a cítím se OK, ale vede k toleranci - začal jsem na 75 a teď mi rozumně „zabírá“ 225 mg. Je návykový. Když jsem zkoušel dávku snížit, bylo mi fest zle. Posiluje tlumivé účinky alkoholu a BZD. (což nemusí být špatné - v krizových situacích můžu užívat poloviční dávky BZD než dříve). Pregabalin vede k chuti jídlu - a k emočnímu přejídání mám sklony - takže jsem slušný cvalík. Ale když jsem viděl ty chlapy ve špitálech na kyslíku, tak mi to motivovalo k hubnutí - a dokázal jsem zhubnout i s Pregabalinem. Takže můj individuální zavěr -, je to u každého jiné, u mne zatím OK, ale předem se bojím toho vysazování. A rada tobě - věřit doktorovi (i když sám vím, jak je to těžké a že sám doktorce nevěřím, když mi tvrdí, že Pregabalin návykový není…)

Zdenka12345
177 příspěvků 5.4.21 10:08

Ahoj všichni,
já zase přes velikonoce lidi přiberu jako prase. Co se týká lyricy-prgabalinu, myslím, že doktoři vědí, že je návykový, ale jaksi z nějakého důvodu lidem lžou. Mně pochopitelně taky, ale tak já už se neptám, vím svoje, jinak jsem něco jako Ellenka a taky bych chtěla podotknout, že fakt na úzkosti zabírá ve větších dávkách, tím ovšem nikoho nenabádám ke zvyšování, to každý podle potřeb, já jsem se naučila své tělo už natolik vnímat, že si prostě beru dávky podle sebe, no neříkám, že dělám dobře. Ale Jiřinko u tebe si myslím, že ti organismus říká, přidej, nastartovalas ho znovu tou slabou dávkou, ale chce více. Změny nálady mám teď taky, ale je blbé období a přisuzovat lyrice by mě to ani nenapadlo, hodně mi pomohla ale fakt je, že má nežádoucí účinky, které nevymizí. Jinak včera jsem byla u máti, no držely jsme se zuby nehty, abychom se nepohádaly, byla jsem předevčírem v Jysku a koupila si tam už jednu předložku na ten koberec v kuchyni a v podstatě už čekám jen na ten šedý shaggy do pokoje, brácha mi na to dal 1500,. je hodný. Jinak u nás sníh žádný venku zima a vítr, už mě ty opatření nebaví, z respirátoru mám po hubě nejen lišeje, ale jak jsem se ze včerejších zpráv dozvěděla i to štípání a řezání v očích to suché oko, a já marně pátrala po čem to mám, nakonec jsem to svedla na lyricu. :mrgreen: Tak se všichni držte a hezé velikonoce!!! :dance:

Kocour ek
712 příspěvků 5.4.21 10:08

Hezky velikonoce,, nechci psat negativni zpravy. Tak jen ze velikonoce jsou ve znameni poslednich dnu s kocourem, je a bude to pomale, stejne jako s tatou,, ale ukoncit naraz pro muj klid to nechci. Ellen,, k tobě, nesvadej to na praci, ta te myslím drzi jeste v minimalnim pocitu zodpovednosti.. ale uklidnim te,, u me je to to samy,, my co zijeme sami bordel vnimame ale nemame z nej stud,, je nas. Do minulyho roku asi do dubna jsem 57 let zil fakt moc hezkej zivot,, zil jsem skoro v presvedceni ze rodice jsou nesmrtelni a nebo ze tu budou do 100,,, bohuzel realita je jina,,, smutna a deprimujici. I ja jsem mentalne mladsi, tak o 30 let. Chovam se nekdy jak pubertalni pomatenec,, ale umim v tom zit.. je mi to fuk.. ellen ty nohy jsou divny,, ta lyrika by je mela zasadne tlumit… nemuze to byt zvysujici se vahou nebo blbou matraci,,,? Tipuju te stejne jako u me,, ze prijedes z prace a zbytek dne travis v posteli??? No, drzim ti palce jako vsem i vlastne sobe,, nechdy bych se ze sebe poblil. Ale je fakt,, ze do práce chodim kazdej den,,, i kdyz nemusim,,, mamka ma vše co si rekne,, a firma nejak funguje. Zdeni,, co ty,, koberec, telefon,?? Nálada,, strasnd bych ti pral praci,, a impulzivni ty budes porad, mozna je to povaha a ne prasky… na alkohol ale kašli,,, zuzi, vim, znam to,, vsude ji vidíš,, ach jo, prave ty nepotrebujes zadny otresy,, jak to pujde vem si štene,, kdyz bude potreba přispěju ti,,, a rad. Ja PAK… udelam testy zbylejm kocourum a natáhnu sem zase particku zrzavejch hlav…,, Jiřko.. výkyvy lyrica umi i behem dne,,, a 50-50 je davka spise pro nas neuropatiky,,, pro vas asi malo… ale Zdenicka a Ellen ti to objasněj… drzim ti palce,,, na zaver co je u me pozitivniho,,, jsem 3 roky abstinent 99,9%, mam cloveka kterymu mohu predat firmu,, mamka, jeji 17 ti letá kocka a tlustej vorisek jsou v pohode,, myslim ze trochu hubnu,, :P :roll: 8o 8o 8o :roll: a jezdi mi auto a funguje tv,, a taky ze mozna jeste potkám snih,,, zitra ma snezit…

Kocour ek
712 příspěvků 5.4.21 10:22

No vidis Zdeni,, nez jsem to dopsal, napsala jsi ty a je videt, ze jsi uz v pohode., vlastne tvoje schuzky s mamou jsou takovy test, jak se cítíš.. u rodičů plati zasadni pravidlo,, ty musis byt vzdy zdrzenlivejsi, oni NE. u brachy je to fuk,,, a k tem respiratorum,, nosim ho denne a vubec mi nevadi,, chápu to a mam ho docela ráád,, mozna mi jednou bude chybět,.. chapete ze, infekcni chripka na kterou se taky umiralo,, klesla o 98%,??? Fakt ale je,, ze jsme s mamkou oba uz očkováni i druhou davku pfizeru a uklidnil jsem se,,, nechal bych si ale pichnout i sputnik… a vam bych to urcite doporucil,,, jako dite jsem s nasima dlouho zil v africe a asii a mam snad vsechny vakcinace,, vcetne choler, zimnic, cernejch kaslu atd,, nikdy mi nic nebylo,, tedy doprucuji..

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.21 11:13

Kocourku, zvířátka je mi fakt moc líto - máš jistotu, že netrpí? Já bych se na to asi nemohla dívat a volila bych injekci. Jelikož mě tu znáte, tak víte, že nejsem žádný zvířecí sadista. Ale tohle bych v rámci svého duševního zdraví nedala.

Jo, a nedělej ze mě lenocha a nemakačenka :cert: Vždycky jsem pracovala hodně a ráda, jsem perfekcionistka a všechno muselo být tip ťop, což je v účetnictví někdy fuška. Ani nevíš, jak ráda bych zase byla na některém místě, o které jsem přišla. Ale bohužel už bych ten stres nezvládla. Že jsem tohle místo nevzdala, jsem ráda, jsou tam fajn lidi (i když jsme tam jen 4) a i když je ta práce nezajímavá a špatně placená, mám aspoň pocit, že jsem se malilinko přiblížila k normálu. Na práci nic nesvádím, nebo jak jsi to myslel? Je pravda, že hrozné je pro mě to vstávání na šestou, plus ta práce mi nějakou energii taky vezme, takže ano, po příchodu domů sebou fláknu do postele a už nejsem ničeho schopná, což je v situaci, kdy máš načatou rekonstrukci dvou pokojů dost blbý. Ale z matrace tu bolest nohy nemám, to vím. A hrozný je, že se to zhoršuje. Bolest od shora až do lýtka a noha a prsty brní. Ale jen při pohybu. Bude to určitě od páteře a už jsem si o tom stihla na netu přečíst spoustu katastrofických scénářů. A fakt mě to už do pr…le nebaví, takovýhle život. Permanentní boj s nemocemi duševními a strach z nemocí fyzických. Co jen hrůzy jsem zažila, když mě doktoři roky zkoumali na roztroušenou sklerózu. Nebo když jsem si našla v podpaží bouličku. Vidina: rakovina, rakev, šlus. (tenkrát jsem se kvůli tomu po dlouhé době zase rozpila). Tak co bude teď. Rakovina kostí, nebo operace páteře, nebo budu chodit s berlí? Jsem naštvaná na všechny a na všechno. :pocitac: No, jdu si vzít dva brufeny a uklízet.

Kocour ek
712 příspěvků 5.4.21 12:41

Ellen,, nesmis vsechno videt tak černě.. zitra jdu na veterinu a asi to bude jeho posledni vylet. Jsem rad ze mas v praci hodny lidi,, to je zaklad,,, ach jo, ach jo.

Zdenka12345
177 příspěvků 5.4.21 17:11

Ellen ta noha JE od páteře, respektive máš asi posunutou ploténku, to vystřeluje do nohy, na to no já to měla spíše v bedrech, nohy jakž takž na to jsem chodila na ty kapáky a obstřiky, zajdi si k doktorovi!!! Ono to samo zmizí jen vyjímečně, spíše ne, ale kdysi jsem měla to samé a jak mě to šlehlo, potýkala jsem se s tím 4 měsíce na tramalech, nesedla na záchodovou mísu atd.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.21 04:26

Pregabaline, co jsi napsal, je přesné. Do puntíku souhlasím. Jen se divím, že ti na úzkosti zabírají tak malé dávky. Podle mě 225 je ještě úplně v pohodě, já musím mít minimálně 600. Chuť na benzáky to omezí, jistě, protože to působí na stejné receptory jako ty „alkoholové a benzákové“ (tudíž ty kecy, jak Lyrika není návyková, haha. Myslím, že to s ní jednou skončí jako s heroinem, který považovali za úžasný lék na závislost na morfinu). Doktoři jsou neinformovaní, jinak by Lyriku nepsali jak na běžícím pásu - když mají napsat BZD, jsou úplně ve smyku a dělají, jak kdyby ti měli odříznout kus vlastního těla. Jsi dobrý, že jsi dokázal s Lyrikou zhubnout, to je neslýchané. Podle mě i dost zadržuje vodu v těle, já po jejím vysazení taky vždycky trochu zhubla bez námahy. Nechci ji brát, mám taky záchvatovité přejídání (plus zvracení), ale nejde mi ji vysadit. Prožiju si třeba pokaždé ten hrozný absťák, ale po čase se k ní vždycky vrátím. Mám bez ní deprese a úzkosti. Ty by šly zahnat BZD, ale tolik mi jich doktor nenapíše. Takže to tak různě flikuju, abych přežila. Jaký máš příznaky při vysazování? A myslíš, že pak ty úzkosti budeš zvládat? Jestli budeš mít náladu, ještě napiš.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.21 14:33

Zdeničko, já vím, že to je od páteře. U doktora jsem už byla, dal mi injekci a napsal nefungující prášky. Zítra tam jdu znova. Dáváš mi ale naději v tom, že tobě to rozehnali - kamarád měl to samé a musel na operaci páteře a stejně má tu páteř v pr… a má invalidní důchod.

Jinak vidíš, jak všechno dobře dopadlo. Máš telefon i koberečky, brácha se na tebe nezlobí… Shaggy koberce mám taky, v koupelně, jsou úžasně heboučký. Ty jo a co se týká konverzace s matkou, to jsme na tom teda taky podobně. Já byla u našich včera a ona měla zas tu svojí podebranou náladu, já taky, takže jsme se zas začaly štěkat ohledně té chaty - ona vzdychala, jak tam teď budou muset často jezdit, co je tam práce, že nemám počítat s tím, že mě táta bude obskakovat a pomáhat mi, na to jsem jí odpověděla, ať se o chatu stará ségra, když si jí nahamtala… no a už bylo zle. Zas co se navážím do ségry, jak jsou šťastní, že jí mají, že jim pomohla i se sčítáním lidu přes počítač (no to kdyby se zeptali mě, poradím jim taky, že) a co všechno jim zařídí atd., kdyby vedle neseděl táta, zhádáme se jak psi (protože jsem dnes zjistila, proč jsem byla včera tak napružená, asi tušíš, jo, přechod se ještě nekoná :lol: ). Myslím, že k našim zase dlouho nepojedu, táta když jde nakupovat, ke mně zajde a to mi stačí. Ať si má superkritická matka nabouchá mou superdokonalou sestru do uší. Jen mě mrzí, že to odnáší táta. On je hodně špatnej z toho, jak jsem se se ségrou kousla - ale to s tím tajně darovaným barákem a s tím, jak mi lhali, to asi nerozdýchám. Naštěstí mi to moc často na mysl nepřijde, mám jiných starostí dost.

Mějte se všici krásně :srdce:

Zdenka12345
177 příspěvků 8.4.21 18:13

Ahoj lidi,
tak jsem byla dneska u diabetologa, koupila jsem si koleno a budu si dělat tlačenku, musím taky někdy zajít vyřídit příspěvek na bydlení, jo v sobotu se jdu očkovat poprvé, mám stejný termín jako brácha, jen o 2h později, měla jsem to během tohoto dne všecko vyřízené, i termín mi poslali během dne, asi mají tady dost vakcín. Stěžovala jsem si doktorovi na tu lyricu, že to nejde vysadit a on jóóó??? Nechápu, jestli jsou o té návykovosti fakt tak neinformovaní, nebo tak zatloukají? Jo, jen tak na okraj, přibrala jsem od vánoc 6!!! kg, jdu se zabít :zed:. Tak mi překopal léčbu a dal mi nějaké to pero na píchání, ale jmenuje se to Ozempuk nebo tak nějak, způsobuje nechutenství, zpomaluje trávení a udržuje tak déle pocit sytosti, ALE, dočetla jsem se, že u krys to způsobuje rakovinu štítné žlázy, ale u lidí se neví. Je mi z toho divně, tak tak už mám ty deprese, neusmála jsem se asi měsíc, jako fakt ne. No nevím, ale ode dneška nežeru, to mně dostalo, jsem jako vypasené prase, všechny kalhoty zapnu jen tak tak, a lyricy více než 4ks NEEE! Žádné mega, na BZD nebudu mít, takže budu čistá jako miminko, jinak mám cukr úžasný, říkal. :mrgreen: Tak nic, vy se moji milí mějte, napiš Zuzi, už ses dlouho neozvala a ostatní pochopitelně též!! :D

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.21 10:21

Ahoj vsem, par dni tu nejsem a tolik prispevku :)
nekdo se zde ptal na lyricu. takze me na uzkosti nezabrala spise mi ublizila, nezadoucich ucinku bylo hodne, vydrzela jsem to 8 mesicu páč doktori rikali ze si to sedne a nesedlo :cert: takze za me ne ne
ellenko je jasny ze jsi z prace vyrizena jak rikam smekam pred tebou :potlesk: je ti zle ale nevzdala jsi to :potlesk: to ze mas doma bordel to neres az se trochu zajedes prace a domacnost uklidis, :srdce: ja si to vubec nedovedu predstavit u sebe asi by to u nas vypadalo jako po vybuchu :mrgreen:
zdenicko to je dobra zprava s tim cukrem :) ja kdybych kazdy den nechodila na dlouhe prochazky tak jsem jak koule ja sezeru hodne sladkeho hlavne v noci no asi taky nejaka zavyslost ale spíše si myslim ze se tim uklidnuju
kocouku co kocourek myslim na neho dá se s tim neco delat, jinak predevcirem nasnezilo tak jsem vyhazovala terasu :lol: v krusnych je asi jeste hodne snehu, jo dekuji ti za nabidku prispevku na pejska, me by se líbil francouzky buldocek ale asi se vsichni zblaznili za psa klidne i 40 000kc kde to jsme
mejte klidny vikend :srdce: :mavam:

Zdenka12345
177 příspěvků 13.4.21 13:16

Ahoj lidi,
Zuzi, ti psi jsou drazí, to vím, ale máš je i s papírama, i když nevím na co ty papíry jsou. Dovezli mi koberec, a šla jsem dolů pro něj a soused má od kluka na prázdninách psa, myslím, že to byl nějaký ten buldoček, malý, černý, uši stojaté, spodní zuby před předníma a čučel na mně, mladí šli do ciziny a psa dali dědovi. Ten koberec je ještě hrbolatý, ale doufám, že to slehne, jinak úplně obyčejný shaggy, šedá barva, na zakrytí fleků dobrý, ale strašně peněz za to chcou na můj vkus. Dneska jsem si uvařila zelnou polívku z hlávkového zelí, a na večeři budu mít chleba, máslo a džem, chtěla jsem zajít do obchodu na něco, ale jsem strašně unavená, ještě jsem prala a tak jsem se ňák unavila. Už se nám dlouho neozvala Miruška, Miru napiš, jestli už máte ten nový byt a tak.
Ellenka zařezává v práci, taky musím projít na netu nějaké nabídky tady, ať nepropásnu nějakou práci, zatím čtu v chráněných dílnách jen samé uklízečky. Jirko, tož a co ty, co dneska vaříš? Já jdu v pátek s tou rukou, myslím, že mi to bude chtít ještě operovat, říkal, když se to nezahojí, a já tam mám už rok pořád nějakou malou fistulku, ze které mi něco vždycky vyteče, pak to uschne, udělá se strup, ten se serve a tak furt dokola. No tak se opatrujte všichni a dávejte pozor na toho hajzla corona. :mrgreen:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.21 15:43

Zdenicko ja si myslim ze v posledni dobe zdrazilo vsechno, at uz psi nebo koberec.za jidlo mi prijde ze davam cim dal vic i moje cigarka opet zdrazili, no musi nejak naplnit statni kasu. jinak u nas zima vcera opet poletoval snih a dneska fouka studeny vitr brrrr ja uz chci teplo. zdeni pak dej vedet jak jsi dopadla s rukou a co ockovani mas to za sebou

Zdenka12345
177 příspěvků 15.4.21 14:49

Ahoj lidi,
tak se chystám na zítra s rukou, doktor mi řekne závěrečný ortel, ale nevidím to dobře, asi bude operace, mám z toho úzkost, úplně mně to svírá strachy. Ellenko napiš, ať víme co s tebou je. Jirka asi pracuje a stará se o kocourky, je mi moc líto toho nemocnýho, ještě žije? Dneska tady celý den sněží mokrý sníh a je zamračeno a já jsem taky zamračena. Vyfotila jsem vám svůj koberec a tobě Zuzi posílám obrázek toho tvého vysněného pejska, je to on?? ;)

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.21 15:37

Zdenicko ahojky, no to je presne on :mrgreen: ten je kouzelnej, a tvoje nohy taky :lol: jsem na tu ruku zvedava. u nas je taky hnusne jsou asi 3 stupně a fouka vitr.na kocourka taky myslim. ellenka ma jine starosti prace ji jiste zmaha ale ma muj velky obdiv ona napise

Kocour ek
712 příspěvků 15.4.21 15:56

Kocourka jsem musel nechat uspat… 4 kocourek za 2 roky… mamka opet velke bolesti v pateri a podleha silně smutku,, na horach praskl bojler a vytopil dum, protoze jsem tyden nebyl a funguju jako stroj,, naprosto bez emoci… do toho resim dedictvi a firmu a moje doktory, opet mi boli zuby… vam ale vse dobré

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.21 16:44

Kocourku to me tak strasne mrzí :,( mamce preju at je ji brzy lip snad doktori neco vymysli aby ji to nebolelo a az se otepli bude i lip na duši :srdce:,ty si zajdi k zubari zuby jsou svině nepodcenovat :cert: ostatni veci jsou taky na prd ale pockaji, hlavne at je mamce a tobe lip

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.21 17:01

Jirko, sdílím tvou bolest, i když si ji ani nedovedu představit. Ty máš aspoň vědomí, že jsi pro něj udělal maximum… já u svého prvního kocourka se flákala po léčebnách, a pak jsem bohužel uvěřila tátovi, že je mu u nich líp, že má zahradu a výběh… neskutečná blbost. Kožíšek byl fixovaný na můj byt, na česání, které mu doma nedopřáli, na blízkost, dodneška mám obrovské výčitky svědomí, že umíral s pocitem, že jesem se na něj vykašlala a je to pro mne hrozné, cítím velikou bolest, když si na něj vzpomenu, byl úžasný, nejlepší. Ty současné mám taky samozřejmě hrozdě ráda, ale povahově jsou… no, jiní.

Jinak já jsem na tom bídně, nepodařilo se mi zarazit to pití, zatím je to jen sedmička vína nebo dvě piva večer, ale v práci hypnotizuju hodiny, bože co mám dělat. Plánuju přetrpět víkend, ale motá se mi do toho táta i ten kamarád, že už to musíme vymalovat a dát byt do kupy, kamarád ví, že piju, ale já chci, ať mi dají všichni pokoj.

Zdeničko, jsem chromá na nohu, při vstávání a sedání to bolí ukruktně, dneska mi mudr. zas dal injekci a dal opiátový náplasti, i když jsem ho upozornila, že jsem alkoholička, tak nevím. Tak si užiju ten rauš, co ty… Nechceš si klone kurva najít nějakýho super nádhernýho hodnýho chlapa, aspoň 185 cm a s vlasama! Modrooký blonďák, ale to už není podmínka…

Zdenka12345
177 příspěvků 16.4.21 11:07

Ahoj lidi,
moc mně mrzí Jirkův kocourek a tvoje pití Ellenko, i když já k tomu taky nemám daleko, dneska jsem se zase tak rozčílila u toho doktora, že mně málem kleplo a doma žádný BZD nemám, tak šla bohužel lyrica na 10ks. Ten doktor je úplný cvok, já jsem přišla a on tak co, já, no mám tam pořád nějakou malou píštěl a vytéká mi hnis a on, no ale to jste minule neměla!! Nemám to tady napsané!! Já na to: to mám od té doby, co mi tam pan doktor XY jméno nevím vrazil skalpel a vytlačil. On na mně čumí a já: nebo si myslíte, že jsem to tam vyvrtala?? On byl zticha ani to nepopřel, já jsem mu řekla, no, to nemyslíte vážně?? Takže jdu příští týden na rentgen do nemocnice, já jsem jen tiše řekla, že rentgen je i tady na poliklinice, ale už mi to bylo jasné a na pátek si sbalím věci. No, ale zase tak blbý termín, na konec dubna mám psycholožku, psychiatra, tak zase nic. Lidi, lyrica mi nezabírá, já si snad půjdu koupit tu flašku. Jasně, a kdybych tam chytla covid, tak už budu ležet s covidem a oni od pojišťovny budou mít zase více peněz, už mně to tady nebaví!!! :cert:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.21 10:11

Ahoj všem, jak se vam dari. zdenicko, ellenko je vam alespon trosku lip, kocourku co tvoje zuby

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.21 16:12

Ahojky lidicky :) snad jsem neco neprehledla ale bude zde debata pokracovat nebo to vsichni tady odpiskaly.ja jen abych si tady nakonec nepsala sama :mrgreen:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.21 09:45

Ahoj vsem, jakto ze jste se vsichni odmlceli, budu rada kdyz napisete alespon ze jste vsichni v poradku a ze uz psat nebudete ale takto se bez rozlouceni odmlcet to jsem necekala, miruska to alespon napsala, snad jste vsichni v poradku takto mi delat nervy co s vama je
ellenko, zdenicko a kocourku mam vas rada :srdce:

Milan197
2 příspěvky 2.5.21 13:38
Neuropatie

Dobrý den, prosím, můžete jakkoliv poradit s léčbou neuropatie? Mám velké bolesti v prstech u nohou i rukou a nevím co s tím. Psychika v háji, ale deprese zatím nemám. Lze úspěšně Lyricu dlouhodobě užívat k uleve od bolesti? Děkuji Milan

Kocour ek
712 příspěvků 3.5.21 11:13

Ahoj lidi,,, Milane okamžitě si lyriku vezmi,,uleva do 36 hodin o 75%, doporučuji 75 mg 2× denně, víc nemá cenu brát. Holky holky… co říct hrabu se z hov. n,, mamce se ulevilo a chodí na cvičení k fyzioterapeutovi -masérovi,,, ještě musíme něco společně vymyslet na koleno,, který je opotřebované a neoperovatelné… já tak nějak funguju,,, jsem očkovanej oběma a tak jsem klidnější. musím chodit do práce každý den i když nemusím,,, doma bych chcípnul, to je i rada pro tebe Ellen,, drž tu práci zuby nehty,,, doma zajdeš… to nikam nevede. jo a byl jsem na kompletním vyšetření v ikem,, vše v pořádku… krom váhy,, obecně mi nic nebaví, nemám radost, ale když vidím jak jsou na tom některý znamí,, bez práce, bez peněz, bez šance na zlepšení,,, tak si říkám, že na tom nejsem až tak strašně… ale bylo líp… zuzi, zdení držte se všechny…

Zdendál
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.21 14:43
Pragablin !!!

Ahoj, rád bych se podělil o zkušenost s Pregabalinem (Lirika atd.) Dlouhodobě se léčím se silnou depresivně úzkostnou poruchou. Bral jsem a beru už mnoho prášků. Hodně se jich změnilo, hlavně po mém vysokém návyku na některé. V poslední době jsem si vypěstoval silnou závislost na Diazepam. Náhradu za něj, na uklidnění jsem dostal Pregabalin 75mg 3× denně. Samozřejmě mi to moc nepomáhalo, tak jsem si sám (JÁ VŮL) začal bez vědomí doktora, navyšovat dávku. Asi mě teď dost sepsujete :nevim: ale pokud mám velkou zásobu, tak jsem schopný vzít 6,8 až 10 tablet najednou. Dostaví se pocit pohody, jsem veselejší, komunikativnější atd. Vím že je to špatně. Když dojdou a snažím se to zvládnout bez nich, tak je to hooodně těžké… Nemluvný, naštvaný, bez nálady. I když mi bylo doktorem řečeno že Pregabalin návykový není, myslím si že neměl pravdu. Vím že jsem si v podstatě vypěstoval návyk na tuto látku a na stav který po požití dorazí. Vím že je to špatně. Ale snad někdy v budoucnu bude líp i bez tablet. Dejte pozor na navyšování dávek, přehnal jsem to a je to pak hodně těžké BEZ. Mějte se fajn… H. :mavam:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.21 19:21

Ahoj kocourku jsem rada ze jsi se ozval, uz jsem mela obavy co se deje, nevis co je se zdenickou a ellenkou, mam uz obavy.
jinak je fajn ze je mamce lip to mam radost a snad neco vymyslite i s tim kolenem, ty koukej taky odpocivat, jinak byla jsem na vylete v praze a moc jsem si to uzila, praha vylidnená, krasne teplo vse rozkvetle u nas zima, dnes bylo pod nulou
holky snad se brzy ozvete at si nemusim delat starosti :srdce:

Kocour ek
712 příspěvků 8.5.21 21:14

Ahoj Zuzíku, holky nejsou nasiraci typy, ze je tu nuda,, proto ELLÉN jen asi nema naladu a u Zdenicka se bojim jestli neco nevypije na prasky,, ale treba je to jinak a NIC je nebavi… urcite se ozvou jen s vetsim intervalem. Tak ty jsi vyrazila na vylet,, to je dobre, ja byl venku a takhle to tam vcera vypadalo… tak se mi opatruj a preju ti hezký slunecnY dny na zahradce

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.21 07:52

Ahoj kocourku tak snad mas pravdu ohledne holek, to si delas srandu :mrgreen: snih to uz nééééé taky se opatruj :srdce: :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141
Váš příspěvek