Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.20 11:58

Tyvole úzkost!!! Marjánka, pervitin!!! Já si fakt oprávněně říkala, že tě podceňuju :lol: :lol: :lol: Tohle nemám za sebou ani já. Ty bys mě možná i v těch chlapech trumfla :mrgreen: No nic. Ať ti to dopadne dobře u zubaře, dej pak vědět.

Zdeničko, „koště na hlavu“ :D to je zase hláška. Už vidím Mirušku s takovým tím provázkovým mopem na hlavě. Jinak prosímtě jak u Aliexpresu nastavím češtinu. Mně se to párkrát podařilo, ale teď mi to zas nejde a anglicky se samozřejmě nechytám. I když já už snad všechny možné vhodné paruky od nich mám a hadry nekupuju, ty kupuju zásadně tady v sekáčích, jednou měsíčně je u nás jeden třídenní mega a tam jsem schopná odtáhnout pytle. Akorát je tam hrozná řežba. Dav lidí čeká první den před otevřením před dveřma, pak vtrhnou dovnitř jak divá zvěř, ženský mají většinou s sebou pytel a lítaj mezi stojanama a házeji to dovnitř a pak teprve zkouší. Kabinka tam není, jen zrcadlo, ale to jim nevadí, normálně se převlíkaj takhle veřejně, chlapi nechlapi, kozy ven a do kalhotek :mrgreen: Já si tam vždycky najdu nějaké zastrčené místo a tam se převlékám a pak teprv chodím k tomu zrcadlu, ale to je zase riziko, že mi ty věci někdo sebere, i se mi stalo, že mi chtěli vzít moje vlastní oblečení :lol:
Zdeni, amitriptylinu beru momentálně 3ks. To mě uspí a nemám problém vstát. Možná bych mohla zkusit i ty dva. Co teda ale přiznám, párkrát jsem použila Amit. i k několikadennímu spánku, když jsem měla velký deprese a nechtělo se mi vůbec vstát, prostě jsem jich vzala osm a spala celý den a noc, pak dalších osm atd. a prospala jsem třeba tři dny. Bylo to krásný. Ale zase škoda času. Kurňa ale že já mám veškerý prášky tendenci zneužívat, to je v pytli. U tebe ten Amitriptylin asi reaguje s Lyrikou, myslím že se to vzájemně potencuje a zesiluje účinek. Jo, nechceš poslat ňáký plato Pregabalinu? Já si ho samozřejmě zase nechala napsat, ale asi minimálně jednu pixlu vyhodím (84ks).

Žebra už docela přestávají bolet, to je úleva. Ale frňák vypadá pořád blbě. Včera jsem tu měla přepadovku od táty, přišel mi jakože navrtat hmoždinku, co jsem kdysi chtěla, ale je mi jasný, že mě přišel zkontrolovat, když jsem se v neděli nedostavila na pravidelnou návštěvu. Tu krevní podlitinku pod okem a mírně zelený nos jsem stačila zamejkapovat a nic neříkal, tak asi dobrý. Gratulovat mámě jedu ve čtvrtek, to už to bude zase lepší. Chci jí koupit kytici a já se na to normálně tak těším. Hrozně se mi líbí vybírat kytky a jak to potom krásně vypadá… Už jsem pugét nekupovala snad deset let. A i se těším, jak jí překvapím tím tabletem, ty jo já tak hrozně ráda dávám dárky, radši než dostávám. No uvidím. Aby nakonec neměla hnusnou náladu a všechno nezkazila. Dřív byla schopná zkazit třeba celé Vánoce. Na Štědrý večer vyvolala neskutečnou hádku a pak si ani nešla rozbalit dárky, že prý od nás nic nechce.

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.20 15:55

Jee elly to bylo paradni uvitani TY VOLE UZKOSTI :mrgreen: jo jo ja byla za mlada rebel to si nemysli s tema chlapama nevim ale par jich urcite bylo :mrgreen: elly jsem rada ze te ty zebra uz tak moc neboli to jsem myslela ze bude bolet ze vseho nejvic alespon se to rika, no s tim nosem kdyz to ani tatik nepoznal tak ok a venku stejne nosis rousku, mirusko jeste jsem zapomela jestli mas internet banku koukni tam a kdyz ne tak utikej do banky to neni normalni aby si takto vzali penize, ja jsem nikdy nic neobjednavala ze zahranici ani nikdy neplatim predem vse na dobirku pak napis jak jsi dopadla moc by me mrzelo kdyby te nekdo okradl

Zdenka12345
176 příspěvků 11.11.20 17:08

Holky čus,
Elli s tou češtinou neporadím, mně to tam skáče přímo od googlu, ale jen na chvíli a blbne mi i přihlášení, musím furt měnit hesla u googlu, pak to naskočí, akorát mi jdou CZK, prostě mi to říká, neobjednávej. Dárky taky kupuju ráda, ale už nemám komu, brácha a máti mně seřvávali, že nemám co žrát a utrácím, tak si nic nekupujeme ani nepřejeme. Ten pregabalin nechci, on mi to chce psát i z té ambulance bolesti, musela jsem mu to odmítnout, mám doma 7 krabic lyricy, ale díky jseš hodná. Zuzi, no teda ty jsi čipera, já marjánu ani perník neměla, no nemusím mít všechno. Tak, doufám, že dneska usnu, opatrujte se. :srdce:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.20 09:34

Hnusný ráno, hnusnej den… Budu muset k tomu veterináři, kocour pořád zvrací, to už není normální, já se z toho zblázním, proč mu chudáčkovi pořád něco je. Taky mám výčitky, včera jsem se přepálila lyrikou, ale brutálně, měla jsem 21tabletek. Energie úžasná, pracovala jsem, pak jela kupovat tu kytku (koupila jsem fakt nádhernou, stála 500,–), gratulovat mámě, bylo to fajn, jak měla radost, navíc tam byla i neteř (nechodí do školy, je na VŠ :lol: ), takže jsme si všichni dobře popovídali, byla to taková pohodová atmosféra, ségra se naštěstí zdržela v práci, takže jsme se nepotkaly. No ale tu lyriku musím utnout. Dneska vezmu 10, zítra 5 a pak už nic. A vyhazuju to do koše, opravdu, tohle nejde. O půlnoci jsem snědla Milku a celý brambůrky :pocitac:

Zubařka marodí, jestli to bude nadlouho, tak to je v pr…, mám v jednom zubu tu léčicí vložku, která už se drolí, až to vypadne, tak mi hrozí, že se mi ten zub rozlomí (jako už 5 předtím) a přijdu o něj. Jinak se chystám na kliniku do Č. Budějovic kvůli těm implantátům - ono prý se mají dávat co nejdřív po vytržení, protože pak ubývá ta kost. Chybí mi 4 zuby vedle sebe, na to dávají můstek - 2 krajní zuby implantát a mezi to dva zuby jako můstek. No, bude to sranda min. za 80 tisíc. Škoda, že už jsem tak stará a vypelichaná, šla bych šlapat chodník, abych si na ty zuby vydělala. Červenou kabelku mám. Ale do minisukně už se nevejdu.

tak se mějte a myslete na mě s tím kocourem… Ať to není nic vážného.

Zdenka12345
176 příspěvků 13.11.20 10:48

Ahoj lidi,
teď tady leze slunko, tak dneska to vypadá jako hezký den, ale u mně ne, včera večer se mi obhodila huba oparama, asi od zubaře, musím pohledat nějaký ten herpesin, nebo si zajít koupit, ještěže nám ten senát zdárně zatím zamítá těch 5000,– hurá Kalouskovi :pocitac:. No, nenadělám nic, ale v pondělí mám psychoterapii a bojím se, že jak budu mluvit do té roušky tak se mi to roznese po celé puse tím horkým dechem, no možná to i odřeknu, nemám moc náladu někde tlachat a pod jazykem se mi ještě udělala boulička, tentokrát byl ten zubař výživný, kromě zaplombovanýho zubu jsem si odnesla suvenýry. :mrgreen: Ellen kocourovi držím pěsti, ať vyzdraví, kdoví co to má, chudáček. Zuzi jak jsi dopadla u zubaře ty, doufám, že taky nemáš opar. A kde se nám poděla Miruška, žiješ Miru?? Napiš. Dneska nevařím, mám ještě jedno kuřecí stehno, pečené, tak s chlebem. :pankac:

Acrylát
539 příspěvků 13.11.20 11:24

Ahoj holky!
Včera jsem měla absenci, zase samé lítání/u tchýně, ještě obchod/resty/,úklid, spousta telefonů a různé vyřizování na netu. Dnes příjdou naši prďolové a budeme je tady mít do zítřka do večera/asi/Teď právě peču kuře a dělám čínské nudle s kuřecím masem a WOK zeleninou, děcka to mají rádi

Ellenko, dík za radu, internetové bankovnictví mám, nakoukla jsem a opravdu tam mám inkasováno 400 Kč za ten nazrzlej dekl na palici. Tak teď se děsím, co mi ještě dojde, co jsem tam omylem namačkala))

Zdeničko, tobě taky dík, ano napsala jsi to přesně, koště)))Já jsem koště a ještě koště na palici, to už by bylo moc))))Hlavně mi nesedne ta barva((No ale v chumelenici v zimě, místo čepice snad. Ale musí hodně chumelit. Co už jinak teď s tím(((
Ten gumový opasek na rifle, ten bych přesně potřebovala a nikde ho nemůžu sehnat. Před lety jsem na něj narazila na stánku v Olympii a od té doby nikde. Mám ho už pěkně dorasovaný. Je fajn, že není vidět pod trikem, na rozdíl od normálních pásků.
S tím spaním to je otravné. Já když tedy beru tu Lyricu, tak spím jak dřevo. Zkoušela jsi Trittico? Možná jsi to tady už psala ale ta má paměť.
Co máš z toho, já jsem taky tlustá,, mám už asi 76 kilo, záleží jak šlápnu. Ty digitální váhy jsou na H. Vždy jsem nechápala ženský, co se vykrmí na jateční váhu, když jsem nějaké to kilo nabrala, tak jsem hned zapracovala na tom, aby to šlo dolů a šlo. Jenže teď nejsem schopna shodit blbých 6-7 kilo. A to skoro nejím a jsem pořád v pohybu.
Do léčebny nepůjdu, pokud se tedy úplně nesvalím, pak už mě bude vše jedno. Ale z důvodu toho, jak čtu vás, je to k ničemu(((
Prodávat kapry)))Už tě tam vidím))Žádná sranda!!

Zuzi ahoj, já jsem NIKDY žádnou drogu nezkoušela a můj syn, zaplať Bůh taky ne.On ani nikdy nekouřil, je sportovec.Ale on si to vynahradil neustálými mejdany a pařbami. Doufám, že vnoučata se nespustí, jeden nikdy neví, to bych tady už nechtěla být.
Ono svým způsobem jsme tady fetoši všichni. Je jedno jestli na pervitinu, chlastu, droze Lyrice, Neurolech, atd.(((((
Tak já musím „obrátit list“ a podívat se, co píšete tam)))

Acrylát
539 příspěvků 13.11.20 12:27

Tedy Ellen, ty jsi mě zase dostala s tím popisem sekáčového prodeje u vás))))))Já říkám pořád a to docela vážně, že by jsi se měla pustit do psaní!!!Taky by tě to možná navíc postavilo na nohy. Jsi fakt talent))Já moc do sekáčů nechodím, ne že bych byla taková dáma ale neumím tam nakupovat. Někdo tam najde pravé perly, já nemám trpělivost a když tam chvilku jsem, dělá se mi blbě, tak vystřelímNo ale taky se mi už asi třikrát podařil skutečný úlovek.

S těma implantátama přidej!))Máš pravdu, záleží na stavu podloží. To si nech napřed zjistit, jinak vyhodíš spoustu peněz. Asi bych si nechala udělat skelet, jestli máš jednostraně zkrácený zubní oblouk. Budeš si holt dávat zuby do flašky. Ale stejně se k tomu dopracuješ, na implantáty moc nevěřím.

Zdeni, já na ty opary moc netrpím ale jednou za roky se mi taky udělá, je to otravné, musíš to spálit nějakým lihem hned v začátku, ještě než se to vyrazí. Dokud to jen svědí.
Zuzi, dásně občas zlobí i mě, ono to přejde. Já dost často ochutnávám horké věci a pak si spálím hubu((To je lahůdka((

Posílám foto s tím rezavým deklem a pak svoje chmýří. Chmýří ale moje barva, která ke mě patří. V tom narezlém jsem jak obarvená Cikánka:-))
Tak pěknou sobotu, pokud možno.

Acrylát
539 příspěvků 13.11.20 12:31

Jo a ty brýle normálně nenosím, jsou čtecí na blízko, ty normální jsem ztratila. Na oční mě objednali až na prosinec. Tak než si nechám udělat nové, dražší, tak si nechám řádně vyšetřit zrak.Tady ty jsem si musela nasadit, abych na focení vůbec viděla))))
Tak si pospěšte, za chvíli mažu!!!

Acrylát
539 příspěvků 13.11.20 13:42

Teď přišly děcka a smály se a syn řekl, že jsem jak z Vyprávěj:-)))

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.20 13:45

Ahoj holky tak ja u zubare dopadla dobre, udelala mi rentgen a vse ok takze to fakt byly podrazdene dasne, ellen zamozrejme na kocoura budu myslet snad to nebude nic vazneho pak urcite napis jak dopadl. zdeni tak to je parada huba plna oparu :( ja ho taky parkrat mela bud si koupim takove naplasne nebo takovej gel myslim ze se to jmenuje urgo na opary ale nejsem si jista ale v lekarne ti poradi, mirusko ja ty drogy zkousela za mlada ted uz bych si ani travu nezahulila ale co me zustalo jsou cigarety a ted posledni dobou korim jak kamna a nemuzu se prinutit trochu to omezit jo a jeste to koste na hlavu nejde vratit a stejne bez do banky oni to zkontroluji preci nechces aby ti pristi tyden zase neco prislo

Acrylát
539 příspěvků 13.11.20 14:04

Zuzi, já vím, že nejsi žádná smažka)))V této době, z těch mladších, okusil skoro každý.
Máš pravdu, budu to muset v bance stopnout. Ale to už pak nebudu moct nic objednat?

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.20 20:10

Miruško, jestli máš internetové bankovnictví, když budeš chtít provést nějakou platbu, tak si ten limit vždy na tu chvíli změníš, a pak to zase utneš.
Nevím, co tě pobavilo na líčení zdejšího sekáče, tak to tam fakt chodí, to nebyla žádná sranda ani nadsázka :mrgreen:

Tak týdenní kocouří blitíčko už mě stálo 3 200,– Kč, a jedeme dál! Jelikož důvod se samozřejmě neví, dávaj mu jen injekce proti zvracení. Skvělý je, že šedivák je navíc ještě uraženej, že vyrážím s černým s přepravkou „na výlety“. Ostentativně odmítl žrádlo a nenechá se ani pohladit. No díkybohu že nemusím k veterináři s ním, ten by zbořil ordinaci. Černej je moc hodnej, nechá do sebe píchat, strkat teploměr do prdele, otáčet na záda… Ale co mě dneska zarazilo - jak jsme byli v ordinaci, posadila jsem ho na vyšetřovací stolek a povidala si s doktorem, co a jak, kolik váží, jaký má problémy, a kocour pořád v klidu. A pak doktor řekl: tak kdybyste souhlasila, vzal bych mu krev - a kocour začal vyvádět, utíkat… ty jo on tomu snad rozumí. Ty zvířata jsou fakt chytrý potvory.

Miruško, zuby do skleničky neeee! Ty mě děsíš. Dneska jsme rozradostněná z nastoupivší menstruace, tj. že ještě nejsem v přechodu, a rozhodně se nehodlám zdůchodcovatět nějakou vyndavací protézou. To si klidně vezmu půjčku, ale ty zuby budou v držce navrtaný na pevno! Já naopak plánuju oslnivý bělostný holywoodský úsměv - když už budu mít kromě pěti vlastních zdravých všechny zuby buď korunky nebo imploše. Do 25 jsem měla zuby strašlivě křivé, jedničky ulítlé do strany, dvojky zapadlé, trojky vpředu jako kly atd. (prostě se mi ty zuby nevešly do dásně), celý mládí jsem se styděla usmát, pak mi to jedna super zubařka vyřešila fazetama, vydrželo mi to skoro patnáct let, no a teď se mi ty zuby rozsypaly úplně.

Tak budeme mít „normální“ Vánoce, jaký na to máte názor? Já jsem předpokládala, že si vládla nedovolí nerozjet předvánoční nákupní šílenství, ale považuju to za nezodpovědné. No já naštěstí Vánoce ignoruju, tak ať se klidně lidi v krámech ušlapou a nakazí třeba pohlavníma chorobama, je mi to fuk.

Zdenka12345
176 příspěvků 14.11.20 08:51

Ahoj lidi,
holky, já vždycky sleduju na prima krimi PÁD a musím se přiznat, že ten Jamie Dornan se mi tak strašně líbí, že i když je to masový vrah a uškrtil těch ženských nevím kolik, přeju mu, aby ho nechytili, no teď už ho chytili, tak aby mu nic nedokázali, fandím mu zlatíčku. Ježiš, doufám, že to nečte Dáša, doufám, že všichni víte, jak to myslím, je to prostě fešák :* :*. Jinak zuby ve skleničce ještě neřeším, myslím si totiž, že se jich ani nedožiju. Opary na puse mi trošku uschly, ale je to nepříjemné když pohnu pusou, koupila jsem si herpesin, ale nesnáším na rtech a pod nosem ten mastný pocit, spíše si to mažu alpou. Na jídlo nevím co budu dělat, asi si ohřeju na másle trochu hermelín, pár brambor, mně to chutná, nepotřebuju žádný trojobal. Už 3. den užívám 3 ks lyricy a zjistila jsem, že když se udržím, je to celkem dobrá udržovací léčba a ani nemám z toho hlad, ta žravost je dle mého názoru způsobena nadměrnýma dávkama léku, když člověk užívá to co má, nebo i méně je to v pohodě, vím, že to svádí si brát více, ale jestli to dokážeš, vyzkoušej Ellen, u mně naštěstí ty pocity jsou stejný u 3 i u 20, to si jen namlouváme, že je to lepší. No, počasí je tady zamračené a zima. Zuzi tak aspoň jednu neřest máš, myslím ty cigára, já jsem taky v mládí kouřila, když jsem přestala, ztloustla jsem a dostala astma, u mně se děje všechno paradoxně. :jazyk:

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.20 19:12

Mirusko ja zamozrejme vim ze si o me nemyslis ze jsem smazka, bylo mi temkrat 15,16let jo ale byly to krasne casy, bezstarostme mladi ach jo vratila bych cas, ted je ze me uzkostnak ktereho vse rozhodi :(

Acrylát
539 příspěvků 15.11.20 12:08

Ahoj holky!
Tak už jsme včera večer vypakovali prďoly. Byli u nás od pátku a bylo to fajn oživení.
Dnes jsem se chtěla vypravit nakoupit do Globusu Mikuláše a celkově mrknout co mají a dědek říká jestli jsem se nezbláznila, že je vše zavřeno((Já jsem úplně zapomněla((To zase napadlo nějakého koně. Zaměstnancům to akorát sníží platy, nejsou na to zvědaví, nákazu to taky nesníží, protože ti, co nepřijdou v neděli se tam nahrnou v sobotu, takže ještě horší. Prostě vše k ho..u(

Ellen, dík za radu! To víš, stará bába, už tak nemám přehled.
S tím sekáčem ti to věřím ale mám živou obrazotvornost a tak jsem si to vše představila))) Jak si lidi zkouší věci venku a vzájemně na sebe vystrkují zadky a ženský kozy ven))
Nezdůchovatíš malou vyndávací protézkou ale stylem života!!Divila by jsi se, co lidí ten třmínek má. Pokud máš špatné „podloží“, tak ti implantáty moc dlouho nevydrží. To víš, jím je to jedno, máznou ti to tam a sbohem. A ty fazety si necháš předělat, když chceš ten holywoodský úsměv? Nezlob se, že se vyptávám, to víš profesionální deformace.
Nevím, o jak silné Lyrice se bavíš ale buď jsi se přepsala ale 21 tablet nemůže člověk přežít, natož aby hopsal a plný energie nakupoval dárky??? Jestli se někdy vypravím k tomu mému psychoušovi, tak se ho zeptám.
Já to nesleduji ale asi jsem četla, že má být otevřeno už od prvního prosince? Můj názor? Já si myslím, že je to fuk, i teď je všude hlava na hlavě.
Ještě jsi nenapsala co matička na pugét a tablet? Koukám, že ty jsi fakt movitý důchodce))Tedy ne že bych ti to nepřála.

Zdeni, ten seriál neznám, na toho krasavce, že mu promíjíš i mordy, se budu muset podívat.)))))
Je rozdíl zuby do skleničky/klapačky/, totální náhrady všech zubů v čelisti a malý třmínek, takřka šperkařská práce.
Doufám, že opary už schnou?

Zuzi, mládí bylo fajn, teď jsem taky na nic. Ale ty jsi ještě mladá, měla by jsi tak dlouho zkoušet, až budeš v cajku. Jinak promarníš život!!!

Holky, tak pěknou neděli))Ironie, že?))

Acrylát
539 příspěvků 15.11.20 12:39

To je ten dekl na palici))

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.20 22:33

Miruško, ohledně mého „holywoodského“ úsměvu: já mám své zdravých jen 5 spodních zubů, na všechny ostatní budu mít korunky a tam vespod, kde mi 4 zuby úplně chybí bych chtěla ten implantátový můstek. Takže ty mé zbylé chudinky bych si chtěla nechat vybělit, aby pak ty korunky mi udělala taky světlé a implantát taky. V pátek jsem volala jednomu doktorovi, který bělení i implantáty dělá, ale nebyl tam, mám prý zavolat v pondělí. Nevím, já prostě věřím, že ty imploše budou držet.

Máma měla z kytky a tabletu samozřejmě radost, ale byla dost zaskočená, jak velké jsem jí dala dary, ona už předem říkala, že nic nechce, že se jen sejdeme a dáme si oběd a buchtu. No ale já na ten oběd s buchtou právě jít nechtěla - a nešla jsem, bylo to dneska. Nějak se mi nechce hrát na šťastnou a bezproblémovou rodinu, po tý prasárně, co mi ségra udělala.

Jo a s tou lyrikou, byla to 150mg, a OPRAVDU jsem jí snědla 21 tablet. Trochu jsem se motala, jinak nic. Mně se jako závislákovi u všeho strašně rychle zvyšuje tolerance, to samé jsem zažila u tramalu, měla jsem brát 100mg a do čtrnácti dnů jsem byla na 1200, dva měsíce jsem se v tom pak plácala, sháněla tramal na internetu, pak jsem to ale utla a absťák nebyl až tak hrozný, jen jsem celý víkend ležela a nebylo mi dobře.

Jinak dneska jsem byla pilná, už mám vymalováno, přestříkané bílou barvou topení i futra a umytou půlku okna. Teda ani ne okno, ale žaluzie. Já to beru strašně poctivě, umývám každou zvlášť, pak ještě každou leštím, to zabere spoustu času.

Kocour dneska snad neblil, aspoň jsem teda nenašla žádnou nechutnou hromádku, ale to doktor říkal: že ta injekce, co mu dá, bude působit proti zvracení dva dny, pak se uvidí.

Zdenka12345
176 příspěvků 16.11.20 09:37

Ahoj všichni,
dneska mně ani nic nenapadá na psaní, nevím jak budu mluvit u psychoterapeutky. Co se týká počasí, není to tady moc sluníčkové, ještě před chvílí zasvitlo, ale teď už to vypadá, že takový slabší průměr bez slunce. Došly mi prášky na cukrovku a já blbec zapomněla jak se jmenujou, budu tam volat, ale budu vypadat, že nejsem ta co mám být, když nevím co chci, i když nevím teda, jak by se člověk sjížděl ještě práškama na cukrovku, na druhé straně, já bych možná byla schopná i toho :poblion:. Tak nic holky, jdu si vypít v klídku kafčo a pak se umýt, tak se všechny opatrujte. :mavam:

EvcaRonicka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.20 20:43

Ahoj holky,
chci se zeptat, neurolog mi na bolesti hlavy napsal Lyrica 75mg, a mám to brát 2 ráno a 1 večer, tedy celková dávka 225mg denně a aspoň na 3 týdny to mám zkusit. Jedu to tedy 3 den a všimla jsem si zvýšené potřeby močení, ale v podstatě chodím pořád, může to být z toho? Je to důvod k vysazení?
Případně se chci zeptat jak po těch 3 týdnech vysazovat ze dne na den na 0?
Děkuji moc. :mavam:

EvcaRonicka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.20 20:43

Ahoj holky,
chci se zeptat, neurolog mi na bolesti hlavy napsal Lyrica 75mg, a mám to brát 2 ráno a 1 večer, tedy celková dávka 225mg denně a aspoň na 3 týdny to mám zkusit. Jedu to tedy 3 den a všimla jsem si zvýšené potřeby močení, ale v podstatě chodím pořád, může to být z toho? Je to důvod k vysazení?
Případně se chci zeptat jak po těch 3 týdnech vysazovat ze dne na den na 0?
Děkuji moc. :mavam:

Hujer1515
1 příspěvek 16.11.20 23:17
Vedlejší účinky Lyricy

Dobrý den. Někdo tvrdí, že Lyrica má dost vedlejších účinků avšak nikde jsem se o nich nedočetl. Lyrica mně dělá velmi dobře na úzkostné stavy. Prosím o vaše informace a zkušenosti.
Děkuji :)

Zdenka12345
176 příspěvků 17.11.20 08:57

Ahoj lidi,
Evi, to zvýšené močení je dost pravděpodobné, ale to by mělo tak po týdnu přestat, pokud ti to zabírá na tu bolest a nedělá horší vedlejší účinky, počkej aspoň ten týden, po třech dnech nemůžeš nic hodnotit, a pánovi chci napsat, že pokud asi myslí jiné nežádoucí účinky než jsou uvedeny na příbaláku tak ať si o tomto léku zkusí něco načíst na netu, jinak vedlejší účinky = nežádoucí účinky, ale to on určitě ví a jinak, mně na úzkosti dělá taky moc dobře, ale hlavně lidi, neužívejte jí více než máte předepsáno, toť vše. Moc toho asi napsáno na příbaláku není, oni asi ještě shromažďujou zkušenosti.
Tak a co vy ostatní, co budete dneska dělat, já pro změnu nic :mrgreen: :mrgreen:. U nás byl ráno mrazík, podle střech na barácích a v noci mi byla celkem kosa a to topím na plné kule. Jinak vařím asi špagety. Jó a včera když jsem byla na té terapii, tak tam přišla jedna doktorka a normálně nás sjela na tři doby, že terapie jsou zakázány, no nevím, jestli jí to tam patří, ale ona říkala, že je to zakázáno ze zákona či co. Tak se opatrujte, jo a jak beru té lyricy méně, tak se i méně potím :dance: :dance:.

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.20 09:26

Zdeni ja na terap. chodim a u nas to zakazane neni ja jdu asi pristi tyden tak uvidim jestli se neco nezmenilo, no pak se v tom vyznej, spagety s bolonskou omackou a syrem miluju, ja dnes varim francouzske bram. ellen tak snad to bude s kocicakem lepsi ale urcite nam napis jak pokracujete, jsou to nase zlaticka, mirusko to vis ze bojuju kazdy den ale za posledni rok jsem zestarla tak o 10 let, alespon mi to tak prijde, porad se nemuzu vzpamatovat jak mi ty pribuzny tak ublizily, ja vim ze se lidi pohadaji ale ja si prijdu tak ukrivdena no proste to stale nemuzu pochopit, boze kdy se z toho dostanu nekdy mam pocit ze se zblaznim, zrejme je mi i vic uzkostne protoze u nas snad 14 dni nevylezlo slunicko je tady porad mlhavo, mirus a byla jsi v te bance,

Acrylát
539 příspěvků 17.11.20 11:26

Hujere, ty jsi se opravdu správně označil:-)))Nikde se nemůžeš dočíst o vedlejších účincích? A co příbalový leták?
Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Pacienti s diabetes

Ve shodě se současnou klinickou praxí může u pacientů s diabetem, kteří během léčby pregabalinem přibývají na váze, vzniknout potřeba úpravy dávek léčivých přípravků užívaných ke snížení glykémie.

Hypersenzitivní reakce

Po uvedení přípravku na trh byly hlášeny hypersenzitivní reakce, zahrnující případy angioedému. Je nezbytné ihned pregabalin vysadit, objeví-li se příznaky angioedému, jako je otok obličeje, okolí úst nebo horních cest dýchacích.

Závratě, somnolence, ztráta vědomí, zmatenost a mentální postižení

Léčba pregabalinem byla spojena se závratěmi a somnolencí, které by mohly zvýšit výskyt náhodného zranění (pádu) u starší populace. Po uvedení přípravku na trh byla rovněž zaznamenána hlášení ztráty vědomí, zmatenosti a mentálního postižení. Proto by pacienti měli být instruováni ke zvýšené opatrnosti, dokud se neseznámí se všemi potenciálními účinky léčivého přípravku.

Účinky na zrak

V kontrolovaných studiích hlásil zastřené vidění větší podíl pacientů léčených pregabalinem než pacientů dostávajících placebo, z nichž ale většina pokračovala v léčbě. V klinických studiích, kde probíhalo oftalmologické sledování, byla četnost snížení zrakové ostrosti a změny zorného pole vyšší u pacientů léčených pregabalinem než u pacientů dostávajících placebo; četnost fundoskopických změn byla vyšší u pacientů dostávajících placebo (viz bod 5.1).

Po uvedení přípravku na trh byly také hlášeny oční nežádoucí účinky, zahrnující ztrátu zraku, zastřené vidění a jiné změny zrakové ostrosti, z nichž většina byla přechodná. Tyto oční příznaky může vyřešit nebo zlepšit vysazení pregabalinu.

Selhání ledvin

Byly hlášeny případy selhání ledvin a v některých případech se vysazení pregabalinu projevilo reverzibilitou tohoto nežádoucího účinku.

Vysazování současně užívaných antiepileptických léčivých přípravků

Nejsou dostatečné údaje o postupu vysazování současně užívaných antiepileptických léčivých přípravků a případném přechodu na monoterapii pregabalinem, bylo-li dosaženo kontroly záchvatů léčbou pregabalinem.

Příznaky z vysazení

Po vysazení pregabalinu po krátkodobé i dlouhodobé léčbě byl u některých pacientů pozorovány příznaky z vysazení. Byly popsány následující nežádoucí účinky, naznačující fyzickou závislost: nespavost, bolest hlavy, nauzea, úzkost, průjem, příznaky podobné chřipce, nervozita, deprese, bolest, křeče, hyperhidróza a závratě. Na začátku léčby je nutné o této skutečnosti informovat pacienta.

Během užívání pregabalinu nebo krátce po jeho vysazení se mohou vyskytnout záchvaty, včetně status epilepticus a záchvatů tonicko-klonického typu (grand mal).

Pokud jde o vysazení pregabalinu po dlouhodobé léčbě, z údajů vyplývá, že četnost a závažnost příznaků z vysazení může souviset s velikostí dávek.

Po uvedení přípravku na trh byly u některých pacientů užívajících pregabalin hlášeny případy městnavého srdečního selhání. Tyto nežádoucí účinky byly nejčastěji pozorovány u starších pacientů se zhoršenou kardiovaskulární funkcí, během léčby pregabalinem v indikaci neuropatie. U těchto pacientů je nutné užívat pregabalin s opatrností. Tento nežádoucí účinek lze řešit vysazením pregabalinu.

Léčba centrální neuropatické bolesti v důsledku _poranění míchy

Během léčby centrální neuropatické bolesti v důsledku poranění míchy byl zvýšen výskyt celkových nežádoucích účinků, nežádoucích účinků na centrální nerovový systém a zvláště somnolence. To je možné přisoudit aditivnímu účinku souběžně podávaných léčivých přípravků (např. léky proti spasticitě) k léčbě těchto stavů. Při předepisování pregabalinu v těchto případech je třeba tuto skutečnost brát v úvahu.

Sebevražedné myšlenky a chování

U pacientů léčených antiepileptickými přípravky v různých indikacích byly hlášeny sebevražedné myšlenky a chování. Rovněž metaanalýza randomizovaných placebem kontrolovaných studií antiepileptických přípravků ukázala na mírně zvýšené riziko sebevražedných myšlenek a chování. Mechanizmus tohoto rizika není znám a dostupná data nevylučují možnost zvýšeného rizika u pregabalinu.

Proto je nutné u pacientů monitorovat příznaky sebevražedných myšlenek a chování a zvážit vhodnou léčbu. Pacienti (a ošetřovatelé) musí být poučeni o nutnosti vyhledat lékařskou péči, objeví-li se známky sebevražedných myšlenek a chování.

Snížená _funkce dolní části trávicího traktu

Po současném podávání pregabalinu s léky, které někdy mohou zapříčinit zácpu (např. opioidní analgetika), byly po uvedení přípravku na trh hlášeny případy snížení funkce dolní části gastrointestinálního traktu (např. ucpání střev, paralytický ileus, zácpa). Při současném podání pregabalinu a opioidních léků je vhodné přijmout opatření pro prevenci zácpy (zvláště u žen a starších pacientů).

Nesprávné _použití, zneužití nebo závislost

Byly hlášeny případy nesprávného použití, zneužití a závislosti na pregabalinu. Je nutná opatrnost u pacientů se zneužíváním léků v anamnéze a je nutné takového pacienta sledovat, zda nevykazuje známky nesprávného použití, zneužívání nebo závislosti na pregabalinu (byly hlášeny vznik tolerance, zvyšování dávek, touha po léku).

Encefalopatie

Byly hlášeny případy encefalopatie, nejčastěji u pacientů s dalším onemocněním, které by mohlo encefalopatii urychlit.

Intolerance laktosy

Přípravek Lyrica obsahuje monohydrát laktosy. Tento přípravek by neměli užívat pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktosy, vrozeným nedostatkem laktázy nebo malabsorpcí glukosy či galaktosy.

4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Protože pregabalin se vylučuje převážně nezměněn močí, podléhá u lidí zanedbatelnému metabolismu (méně než 2% dávky se objeví v moči jako metabolity), neinhibuje in vitro metabolismus léků a neváže se na plazmatické bílkoviny. Není tedy pravděpodobné, že by vedl k farmakokinetickým interakcím nebo byl jejich subjektem.

Toto ti nestačí? To je jen část, doporučuji ti zadat si na Seznamu -Lyrica přííbalový leták a pročíst.

Holky zdravím, ozvu se až večer, lítám a lítám, teď někam vyrážíme. Tedy po obědě. dědkově, já neobědvám, jsem jak koule(((Včera jsem si zase zapomněla vzít Lyricu, tak vám vylíčím((( :cert: :cert:

Zdenka12345
176 příspěvků 17.11.20 15:01

Teď jsem se dodívala na Padesát odstínů… všechny 3 díly ( jeden už včera), tak to ještě vstřebávám, ten herec hrál právě v té kriminálce Pád, a už to asi skončilo, skončilo to děsně, myslela jsem že mu nic nedokážou a on bude se svými dětmi, moc je miloval, ale chytili ho, dali do cvokhauzu, potom při výslechu zmlátil vyšetřovatelku, v blázinci doktora a zabil dalšího chovance a sám si dal sáček na hlavu a udusil se, béééé, takový byl pěkný, co na tom, že uškrtil 12 ženských, bééé :,(. No, ale Miruš ten příbalák z lyricy je horší než všechny kriminálky, fuj děsí mně to, já ho po pravdě ještě celý nečetla. Člověk ale nemůže brát všechno tak doslova jak to tam píšou, to by neuživali lidi žádné prášky. :nevim:

Acrylát
539 příspěvků 17.11.20 18:06

Holky ahoj!
Já pořád nějaké akce, nebudu vám to ani vyjmenovávat.
Ellen, dík za vysvětlení))Takže ty budeš „rekonstruovat“ své spodní zuby? A co ten vršek? Píšeš, že tam máš 15 let staré fazety, což považuji za takový malý zázrak:-))A z čeho je máš? Porcelánové? Protože jestli z kompozit, tak to bych po těch letech nechtěla vidět.
21 sto padesátek Lyricy?)))Přes veškerou toleranci mi to příjde neskutečné. No ale když říkáš))
Jinak máš můj obdiv, co vše jsi udělala s naráženými žebry atd.
Tak vám držím palce, ať jste v pořádku, ty i kocour! :*

Zdeni, oni by měli mít v záznamu, co za léky na cukrovku bereš, ne? Tak jen řekni-potřebovala bych napsat léky na cukrovku a šmytec:-))
U nás dnes, po dlouhé době, vylezlo slunko, tak jsme jeli zkontrolovat chatu(((
Jinak já když beru Lyricy méně, tak se víc potím a ne méně))
Včera jsem ráno byla v Kauflandu pro nějaké věci v akci od pondělí/pantofle, papuče pro hosty, noční košile pro snachu a Vanku/,a znáte to, nezůstalo jen při tom. Pak jsem přijela domů, rychle uvařila a cestovala do Globusu, nakoupit děckám Mikuláše atd. Dědek mě tam pak po práci vyzvedl. Ale proč to píši. Já jsem byla normálně na šrot, jak přeražená, sotva jsem lezla. Tak si říkám-kurnik, co se mnou je? No a až večer mě napadlo, že jak jsem brzy ráno valila do toho Kaufu, zapomněla jsem si vzít Lyricu!!!Tak už jsem si vzala až tu večerní((((
Takže potěš koště. Jestli jste si všimly, tak v tomto novém příbalovém letáku, jehož část jsem sem dala, je napsáno, že pacient MUSÍ být upozorněn před nasazením Lyricy na problémy při vysazování((((Když já jsem začala brát Lyricu před 3 roky, tak byl ten leták naprosto jiný, navíc nikdo mě neupozornil, co je to za sviňstvo. Úplně mi to zkazilo život, jsem naprosto jiný člověk a nejraději bych někoho zaškrtila, jak ten tvůj vrah, Zdeni.
Mimochodem jsem se na něj podívala, můj typ to není ale já bych jeho určitě taky nebyla))))No a litovat ho, že se ti líbí, tak to snad ne?)))Ale vím, že jsi šprýmař a děláš si pr..l.

Zuzi, to je zajímavé ale já mám naprosto stejný pocit a to, že jsem za poslední rok zestárla o deset let((((Úplně jsem se změnila, nemluvím teď o zjevu na to kašlu ale fyzicky a psychicky((
V bance jsem nebyla, neměla jsem čas, ani náladu.

Acrylát
539 příspěvků 17.11.20 18:31

Jinak Rolničku, Hujera a všechny další co nahlídnou VARUJI před Lyricou. Pokud neumírají od bolesti a nic jiného jim nezabírá, tak nebrat, nebrat!!!Je to sajrajt jak hrom. Úplně mi to změnilo osobnost.
Zdeni, samozřejmě, že neberu vážně vše, co na příbalových letácích je napsáno. To bych si musela myslet, že u mě může dojít k zástavě srdce, náhlému úmrtí, oslepnutí a mnoha dalším lahůdkám, co už jsem se na příbalovácích dočetla.
Ale můžu ti napsat, když to teď mám tak před sebou. Závrať, somnolence, zmatenost,. Asi i mentální postižení :lol: :lol: :D :D
Dále-rapidní zhoršení zraku, po ránu skoro nevidím, jen v mlze. Tloustnutí, ač skoro nejím, zadržování vody v těle, ač skoro nepiji. Něco mi to dělá s hlavou, protože po probuzení mi trvá tak 10 minut, než se vzpamatuji, mám pocit, že díky tomu mám ten noční nedodech, kurnik jak se to jmenuje? Jo spánkovou apnoi. Takže to nevybavování si slov taky((( V lednu už chci, tentokrát opravdu, začít s vysazováním ale netuším, jestli to dám. Kdo ví, kolik let mi ještě zbývá a já ztratím fůru času, než se dám do cejku, jestli vůbec, po tom, co na mě tato droga napáchala. Už se „těším“ na:Po vysazení pregabalinu po krátkodobé i dlouhodobé léčbě byl u některých pacientů pozorovány příznaky z vysazení. Byly popsány následující nežádoucí účinky, naznačující fyzickou závislost: nespavost, bolest hlavy, nauzea, úzkost, průjem, příznaky podobné chřipce, nervozita, deprese, bolest, křeče, hyperhidróza a závratě. NA ZAČÁTKU LÉČBY JE NUTNÉ O TÉTO SKUTEČNOSTI INFORMOVAT PACIENTA.
A ještě jsem zapomněla, že mě to pěkně cvičí se srdcem((((
A to nemluvím o tom, jak to poškozuje mozek, jak tady bylo onehdy psáno((To byl tedy nářez(
Nic, já raději končím nebo mě klepne!!Ještě že beru jen 50-0-50. O chuti navyšovat a nějakém „bažení“, nemůže být řeč.
Holky, mějte se. Zítra jdu s kámoškou na výlet na náš brněnský hrad Špilberk, tak zašlu fota.
:mavam: :mavam: :mavam:

Acrylát
539 příspěvků 17.11.20 19:22

Zuzi, ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Psala jsem kvůli něčemu té mé kámošce, co měla taky nemocného pejska. Ptala jsem se ji, kolik tenkrát dali za tu léčbu. A toto mi odpověděla: Osetreni pejsku je drahe. Edi mel 3 operace. Staly vic nez 70000. A to nepocitam leky. A co u vas. Neco noveho?

Zdenka12345
176 příspěvků 18.11.20 08:43

Ahoj všichni,
tak my tady máme zamračeno, po vykouknutí z okna, děcka kmitají do školy a to je správné, jinak zima. Já dnes musím na menší nákupek, Mikuláše nikomu nekupuji, jsem moc zvědavá jak budou dodržovat v obchodě těch 15 metrů čtverečních na osobu pchá, chá :lol:, no nesměju se nemají to taky jednoduché, s tím co ti papaláši vymýšlí. Miru, to víš, že si dělám prdel, jen jsem čekala u toho seriálu trochu jiný konec, bylo to překvapivé a na toho chlapa se mi dobře kouká, nic víc, to víš, že já bych jeho typ taky nebyla. Co se týká lyricy a pocení, musíš vychytat svou dávku, já jsem se taky méně potila když jsem si přidala, ale jen přidala, ne že jsem se namlátila lyricou k prasknutí, to ze mně zase lilo jako z konve. A těch 21 stopadesátek jsem v sobě už měla také, v tomto můžeš Ellen věřit, je to ale plýtvání tabletkama, já z nich víc než dobrou náladu nepociťovala, že bych malovala kvartýr to ne. Ale musím říct, že mi pomohla od chlastu, nějak jsem po ní neměla a nemám chuť pít. No, každému to prostě dělá fakt jinak, mně to nic nedělá se srdcem, ty oči možná-zhoršený zrak, ale to může být z čehokoliv, voda v těle ne, zácpy ne, chuť na sladké ano, ale to všechno opravdu z těch mega. Z těch ordinovaných dávek do těch 600mg to určo nic nedělá, mně zaráží, že ty máš ty své hranice s gramáží toho léku tak posunuty, a to je bereš celkem dlouho, a ruku na srdce Miruš, kolkrát jsi říkala, že s ní skončíš?? Já bych ti to přála, nechápu proč to neuděláš, o nic nejde, v nejhorším si ji zase vezmeš no, ale zase vím, že se k tomu člověk musí dokopat sám. Zuzi, já si taky ze všeho příjdu strašně ukřivděná a mám strašně silný pocit, že se mí známí a příbuzní o mně baví mezi sebou nehezky a to mně bolí, nevím co dělám špatně, ale lidi mně nemají moc rádi. Ellen, napiš jak dopadl kocour, já na něj myslím, a na tebe pochopitelně taky. Už máš vygruntované?? :mrgreen: Můžeš přijít ke mně, jestli máš nazbyt energie. :mavam:

Acrylát
539 příspěvků 18.11.20 10:12

Zdeni ahoj!
Máš pravdu, říkala jsem to kolikrát ale taky jsem psala, že s Lyricou je mi hnusně ale když jednu vysadím, je mi ODPORNĚ. Proto posunuji. Já prostě musím fungovat.Ty jsi sama, tak se vyplázneš a přečkáš absťák. U mě je pořád něco, kvůli čemu to odkládám. Musím teď pomoct i otci, nechci mu říkat, že je mi případně děsně, že vysazuji drogy, které mě napsal doktor(((((((A vánoce před námi(Teď to nemůžu zapíchnout a tedy ani nechci. Když už jsem to vydržela tak dlouho, musím ještě do toho ledna.
Však já jsem si v nejhorším zase vzala))Vždyť jsem sotva lezla. A dopad to mělo ještě dodnes, protože jsem v noci nespala a bylo mě na zvracení(((A to bych nechtěla vidět, kdybych jich je vysadila víc dní, tak asi skončím ve špitále((Vy k tomu berete ještě nějaké ty SSRI a když je nejhůř, naberete na lopatu a je vymalováno a to já nechci.

Ukřivděná si nepříjdu, ani se nemyslím, že mě někdo pomlouvá a jestli ano, tak je mi to NAPROSTO fuk. Já mám teď v hlavě jen jak se vyhrabat z toho sviňstva(

Zdeni, prosím tě, nemůžeš mi vyfotit ten gumový pásek, co jsi si objednala? Já mrknu, jestli je to on, co sháním a když tak bych objednala taky.
Dědkovi tady nachystám řízek a vyrážím s kámoškou na ten hrad. Fota zašlu. Koho bude zajímat tak mrkněte, koho ne, tak nemrkejte:-)))
Dala jsem koště na hlavu na marketplatze a ozvali se mě už zájemci, povětšinou mimo Brno a já jsem se rozhodla to nechat jedné paní z Brna, je lepší, když si to vyzkouší, ať mi pak nespílá. Mě je to fuk, nejsem na těch penězích závislá.
Ani jste nereagovaly na tu paruku?

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.20 13:43

Ahoj hokly, mirusko vystizne psani o lyrice a co ta mrcha muze zpusobovat, mirus ja nevim ale ta paruka neni zas az takove koste a s tema brejlickama jsi kocka :lol: :lol: :lol: s tou lyricou jsem ti psala uz mnohokrat je to jen na tobe, nikdo zde na tebe netlaci az si budes jista vysadis, zdeni serial jsem nevidela takze nemuzu posoudit jaky to byl krasavec, me se libi gerard batler nevim jak se to pise ale v jednom filmu byl k sezrani :D jinak ja na filmy moc nejsem, nemusim videt kazdou premieru takze se priznam ze jsem nevidela ani jeden dil tech odstinu.elly napis co kocour :srdce:

Zdenka12345
176 příspěvků 18.11.20 19:55

Holky čau,
Miruš co se absťáků týká tak ty bych já osobně bez podpůrných farmaceutik nedala, a upřímně to ani s lyricou neplánuju, snížit možná ještě o jednu, ale těch 300 mg na den bych si určitě nechala, ze všech hledisek, bolest, úzkosti, antiepileptika. A jak píšeš o SSRI, tak ty bych osobně lopatou neužívala, páč je to buď bezpředmětné, nebo ti to způsobí serotonin. šok. Feťák tak nějak vycítí, které tabletky může zneužívat, Elli mi dá jistě za pravdu. Jinak ta ukřivděnost byla o mně, ne o tobě, a já to tak bohužel mám, i když se někdy snažím navenek působit jako že ne. A ještě, uznávám, že teď bys fakt vypadnout nemohla, budou vlastně vánoce, to bys je měla zničené a bylo by ti hnusně. Ten pásek mi pošlou až v prosinci a musela bych ho stáhnout z Wishe, je prostě pletený z gumy černo-kaki zelená a když si stáhneš v pase, píchneš to z té přezky do gumy, nemá dírky. Ale jo stáhnu to sem. Ta paruka není vůbec špatná a i se mi líbí ta barva. Zuzi na toho herce se kouknu, zadám si do vyhledávače, ten co mi se líbí se jmenuje Jamie Dornan tak taky zkus, ale oni jsou někdy v těch filmech fakt sladcí, přesně jak říkáš. Elli, napiš, doufám, že zase nezlobíš! :cert:

Acrylát
539 příspěvků 19.11.20 09:00

Holky ahoooooj!
Zuzi, je to tak s tou Lyricou. Štve mě jedna věc, jak už jsem psala. Když jsem začala Lyricu brát, byl u toho úplně jiný příbalový leták. Ten nový, z něhož úryvky jsem sem dala, je úplně jiný. Jinak bych to nebrala. Už jim pomalu dochází, co to je za šmejd. Možná tedy je vhodný pro neuropatiky, kteří volí mezi velkými bolestmi a negativy, tak to pro ně asi vychází ještě pořád líp. Taky to vysazování snáší lépe. Pro nás „raplíky“ zcela nevhodný. A co si tak pročítám příspěvky na této diskuzi, hlavně ty počáteční, protože ty ostatní vlastně píšeme povětšinou my, tak si to nikdo s generalizovanou úzkostnou nechválí. A pokud někdo ano, tak jen krátce a pak vystřízliví a od Lyriky ustupuje. Takže bych to shrnula asi tak, že pro neuropatiky a epileptiky snad ano, pro „blázny“ ne))
Jinak Gerarda Butlera milovala moje maminka. Zvlášť ve Fantomovi opery. Super film, ten jsem měla ráda i já, zvlášť ty písničky z toho.
Já vím, že mě nikdo nenutí, nemusíš to opakovat, vím, že je to jen a jen na mě))To je přeci jasný:-)) ČETLA JSI TO O TOM, CO DALA KÁMOŠKA ZA TOHO PSA? tAKŽE TO JSEM JEŠTĚ PODHODNOTILA))pSALA JSEM TUŠÍM 60 TISÍC A ONO TO BYLO ASPOŇ 75kČ. sCHVÁLNĚ JSEM SE JI ZNOVU PTALA, JAK JSME SI TEĎ PSALY. a ONA NEKECÁ. i TAKOVÉ SUMY MOHOU LIDI ZA SVOJE MILOVANÁ ZVÍŘÁTKA DÁT. hRŮZA!!!

Sakra caps lock ale už nebudu opravovat, moc spíchám. Letím teď k otcovi a pak nakupovat do Kaufu a za tchýní. Už se těším na ty fronty před obchodem, to zase vymyslel nějaký gigantický mozek((((V obchodě nikdo ale za dveřmi stádo((Jdu nakoupit až dnes, protože včera jsem využila SUPER počasíčka a šomtaly jsme s kámoškou, jak už jsem psala, posílám pár fotek, z brněnského hradu Špilberk/posílám pár fotek/Bylo to SUPER, pookřála jsem.
On se tam člověk musí taky vyhrabat))Pak jsme šly ještě do města na kávičku/oknem/:-))a pak jsem v Notinu koupila snaše parfém k vánocům Chloé Chloé za pouhých 1250 Kč, což je cena, která prý ještě nebyla. Takže šťatsný den. Jen houšť takových dnů.

Zdeni, ty máš těch diagnóz víc a pokud ti Lyrica sedí a budeš ji brát rozumně, tak je pro tebe asi dobrá.
S tou lopatou jsem to nemyslela na SSRI ale, že když je nejhůř a je vám s Ellenkou opravdu zle, tak do sebe něco nasypete ve větším množství, do čehož já nejdu. Mám namysli právě tu Lyricu, Neurol, Ellenka nějakou tu ostrou:-))Nevyčítám, pouze konstatuji, vysvětluji.
Pochopila jsem, že ta ukřivděnost byla o tobě, já jsem jen psala, jak to cítím já/za sebe, na sobě:-))))/
Já ti pak vyfotím večer ten můj pásek, ten tvůj tedy asi nebude to, co hledám. Ale třeba jste ten můj některá někde viděla.
Paruka není špatná, máš pravdu ale ta barva mě FAKT nesedí, říká to každý. Navíc mě štípe na hlavě, nevím, jestli bych to vydržela. V pátek si pro ni příjde paní.
Elloušku piš!!!
Holky, já dovařuji rizoto s kostkami z kýty a Benátskou směsí, posypané parmezánem a valím((((Tak zatím. Ještě rychle nasázím fota.

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.20 10:04

Mirusko ja ti samozrejme verim s tou cenou, ja se modlim aby me pejsky nic takoveho nepotkalo to bych nemohla bohuzel zaplatit. fotky krasne, uplně modra obloha to je balzam na nervy u nas opet zatazeno, zdeni tak ten se mi moc nezamlouva neco mi na nem vadi, ale fotky zkreslujou na kazde vypada jinak koukala jsem na googlu

Zdenka12345
176 příspěvků 20.11.20 09:29

Ahoj lidi,
tak tady se trošku trhá to počasí a snad prosvítá slunko. Miru, fotky moc pěkné, lyricu jsem včera večer musela o 1ks přidat, začala jsem se večer nekontrolovatelně třást a potit, nevím, jestli toho pregabalinu už bylo v těle fakt málo, nebo co. Dneska jdu s bráchou na menší nákup a pak mně veze na chvílu za mamkou na pokec. U nás v obchodech síla, každý musí mít vozík, i když jde jen pro jednu věc, pak ti důchodci zablokujou těma vozíkama uličky a lidi neví jak mají chodit, no, chytré hlavy jsou v té vládě. Zuzi, je fakt, že na těch fotkách je to jiné, on navíc dělal modela, takže může působit namyšleně, ale pěkně se směje když hraje, no, ale těch krasavců je strašná spousta. Za toho psa bych tolik peněz taky nemohla dát a to by byl pro mně průser, já když si někoho zamiluju, tak se na něj hrozně upínám a pak by mně bolelo, že nemůžu pomoct, raději zvíře nemám, ale už jsem jednu dobu uvažovala o andulákovi. Ale sešlo z toho. Dneska v noci jsem strašně kašlala, soused musel být probuzený, no ale já jsem se tak dusila, že jsem myslela, že zhebnu, asi mi zaskočila slina nebo prach. Jóó to vám musím napsat, včera jsem volala do ambulance bolesti co s těma kapákama, no že ještě není místo a prý jak mi je. Já na to, že bolesti mám, tabletky už ne, tak mi napsal 3 krabice opiátů, že to musím brát denně a držet si hladinku, já jsem mu totiž říkala, že beru příležitostně při bolestech, ale to je často. No, ale oni fakt záměrně z lidí dělají feťáky, v příbaláku tam bylo nebrat déle jak 3 dny. Tak si držím hladinku, brácha chudák mi po šichtě pro ty prášky byl a platil 454,–kč, já jsem myslela, že omdlím, fakt nevím z čeho ty léky budu platit, brácha mi to furt cálovat nebude, musím jim říct, ať mi vymyslí cosi levnějšího, na chudáka inavalidního důchodce je 1200,–kč měsíčně za všechny léky opravdu hodně a prý se to ani nezapočítává do toho limitu na vrácení peněz ze zdravotní pojišťovny, páč to jsou léky od bolesti a BZD taky ne, no nerozumím tomu. Asi se na to vyseru a BZD ani opiáty vlastně mít nemusím. Ellenko, co je s tebou, ještě uklízíš, nebo už máš vygruntováno, napiš liebesbrief ať se trochu v této nešťastné době zasmějeme. :mrgreen: Jó a prý nemám chodit ani na žádné procházky a nehýbat se, prý se mám šetřit, ze mně bude koule. :( :(

Kocour ek
736 příspěvků 20.11.20 15:36

Ahoj všem, zatím ještě nečtu starší příspěvky, smrt patří k životu a táta před týdnem zemřel. Opět jsem si uvědomil, že vyšší moc existuje. Tedy Bůh, kdo jinej. Úžasný primář povolil návštěvu, sestřicky otce převezli na samostatný pokoj, my mu vyprávěli a drželi ho za ruce a on se usmíval a zemřel. Před 3mi dny šla máma v baráku do patra 14 schodů a nahoře se chtěla otočit a spadla po hlavě dolů. Celé to sjela po zádech, je sedřená samá boule. Zastavila se pod obrázkem Panny Marie pomocné, kterou jsem tam před pověsil před měsícem, kvůli tátovi. Okamžitě nemocnice Trauma odd. Výsledek jste potlučená, ale jinak nic. Každy kdo to viděl, ty schody, nemohl pochopit, že to v 85 ti přežila. U mě se střídá už 6 týdnů jedna kontrola za druhou, napsal jsem snad 100 dopisů. Funguju už jako stroj, bez emocí a automaticky. Usínám za volantem když jedu na hory. Pořád mám ale, vlastně pocit že vše co se děje, ve finále dopadá dobře, protože by mohlo být podstatně hůř. Nerezignuju a jdu dál… Hezké dny Vám všem tady.

Zdenka12345
176 příspěvků 20.11.20 18:07

Jirko, přeju ti upřímnou soustrast :kytka:, je fajn, že jste mohli být s tatínkem, byl asi moc šťastný, když se usmíval. Máš pravdu, smrt je součástí života a setkáme se s ní každý, kéž by každý z nás měl tak hezkou smrt jako tvůj táta. Překvapuje mně jak to dobře snášíš, asi proto, že to bylo jak to bylo, anebo se mi to všechno zdá a ty brečíš, ale breč, to ti pomůže, vyplaví to z tebe žal, pamatuju na smrt mého táty. A to s tou maminkou je teda pecka, musí mít ve svém věku dobré kosti, anebo jak říkáš štěstí?? Třeba jo, i já věřím na něco mezi nebem a zemí, každý holt máme svůj vyměřenej čas, dobrou noc. :srdce:

Acrylát
539 příspěvků 20.11.20 18:44

Všechny zdravím a úvodem bych chtěla Kocourkovi pokondolovat UPŘÍMNOU soustrast. Když před 6 lety umírala moje kolegyně z práce, atraktivní super kočka, o 10 let mladší jak já, tak řekla jednu větu-každý jednou musíme umřít, tak já holt umřu o něco dřív a byla úplně smířená, netrojčila. A tatínek si užil života bohatě, umřel ve vysokém věku, cestovali jste, pracoval v cizině, měl hodnou ženu a syna, byli jste s ním až do poslední chvíle. Je to všechno pravda a každý tam jednou budeme muset ale když umřela matka úplně mě to zaskočilo, jak i přes vysoký věk, je to bolavé. Vlastně dodnes mě to trápí.
Tak držím palce, ať se maminka z toho úrazu dostane bez následků.
No a co se dopisů týče, když je zle, tak ti lidi ještě naloží(((

Acrylát
539 příspěvků 20.11.20 19:08

Já teď zase trochu lepší dny, uvidíme((
Zuzi, na to právě někteří doktoři hřeší, že člověk má to zvířátko jak blízkého člověka a dá za něj poslední korunu.
Všem vám tady přeji, aby jste nebyli nuceni dávat takové peníze za své miláčky(
U nás dnes opět modrá obloha, sice trochu chladněji ale nádherně. Trochu jsem gruntovala a pak vypálila ven.

Zdeni, děkuji za pochvalu :P :P :-))
Jak píšeš o tom pocení, tak to je právě součást toho absťáku. Jsi už zvyklá na určité pálky a tělíčko žadoní:-))
U vás chodí do supermarketu jenom důchodci? Jen ti zablokují uličky?:-))No to jsou mi věci. Holka už ti to taky odsejpá k tomu důchodu, ono to ulítne, ani nevíš jak. Pak možná budeš všem všude překážet taky(

Na anduláka zapomeň, já ti vyfotím našeho Pepíčka, to ti musí stačit:-)) Je to NESKUTEČNÝ křikloun a bordelář. Je neuvěřitelné, co takový ptáček nadělá. Je to ale dar dědovi od vnoučátek, dostal ho i s obří klecí, tak jsme ho nemohli vyhodit na mráz))))
Tak jak ty, kašle někdy v noci dědek. On je taky astmatik. Jestli se něčeho bojím, tak je to dušení(((Mě když dřív chytala panika, tak já jsem nemohla dýchat, to bylo fakt děsný. Jednou mě to chytlo v autobusu a já jsem přemýšlela, že už asi spadnu na zem((Nakonec jsem to nějak ustála ale děsný zážitek.
Zdeni, tak si ještě k Lyrice přidej opiáty a jsi jasná)))Ti doktoři jsou fakt nenormální nebo pravá ruka neví, co dává levá??))Jak to tenkrát dopadlo s tím psaním Lyricy od psychiatričky a zároveň i od neuroložky? Chtěli po tobě zprávu, ne?)))Když benzáky, ani opiáty vlastně nepotřebuješ, tak se na ně fakt vy..r)
Mám pro tebe ale dobrou zprávu, že i invalidní důchodci dostanou těch 5 tisíc!

A ze mě už koule je. Jestli jste některá zahlédla ty fotky z výletu na hrad co jsem sem dala, tak jste musely vidět ten rozdíl mezi mnou a moji kámoškou. Ta je štíhlá jak prut a já vedle ni jak pupkáč, s nohama jak báně. Váha 77 kilo!!A to fakt skoro nejím, nepiji a pořád jsem v pohybu.To se mi ještě v životě nestalo, buď je to stáří nebo z té zkur…Lyricy. Je ale zajímavé, že dva roky se mě váha ani nehnula a až třetí rok mě tak vyletěla. Přitom vše konám stejně((

No Ellenka má zase údobí, že na nás prdí.

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.20 19:28

Ahoj kocourku, upřímnou soustrast tobě a mamince,

Kocour ek
736 příspěvků 21.11.20 04:46

Všem děkuju,, zvládnu to. Ozvu se až budu mìt pozitivní zprávy.

Acrylát
539 příspěvků 21.11.20 12:40
Kocourkovi

Můžeš se ozvat i s negativními zprávami, tak jako my všichni.

Zdenka12345
176 příspěvků 22.11.20 05:15

Ahoj lidi,
tak dneska jsem zase vůbec neusnula. Trošku jsem si tady teď větrala a musím říct, že venku je teda pěkná mrazivá kosa. Miruš, jinak tu lyricu mi píše neuro i psych a ještě mi ji chtěl psát i ambuance bolesti, já ten lékový záznam mám zablokovaný, ale pochybuju, že se ti doktoři na to dívají, to je pro ně práce navíc, já tomu moc nevěřím, ale třeba se pletu. Jinak o té pětitisícovce i pro invalidy vím, tuším, že už jsem to tady tak před několika týdny psala. Každopádně mi to padne za doplatek na teplo, vloni jsem přes 5000,– doplácela tak letos taky počítám, že to tak nějak bude. A tu fotku vašeho Pepíčka pošli, já jsem jednou viděla ve zverimexu takové krásné oranžové andulky, že jsem se málem už tehdy neudržela, ale je už to hezkých pár let. Ta Ellenka má snad zase špatné období, jinak už by nám napsala, Elli, už i Jirka se ozval, nenech se zahanbit. Zuzi, je už u vás sníh?? Tady už mrzne asi 3 den, ale sníh ještě není, holky, já bych si letos ten sníh na ty vánoce moc přála, když už budou covidové, tak ať jsou aspoň bílé, měla bych z toho radost, když už tedy z ničeho jiného…Včera jsem vařila čočku s uzeným masem, tak mám na dnešek navařeno, tak budu polehávat a asi se půjdu projít na procházku, jestli tedy neusnu přes den, doufám, že ne. Tak se mějte, možná, že ještě dneska napíšu. :mavam:

Kocour ek
736 příspěvků 22.11.20 13:39

Ahoj Zdeni,, zajdi do zverimexu kup dobrou klec, určitě 2 andulky a fůrů zobání.. Ja je měl jako malej kluk a jsou úžasný. Kup ale 2 aby se jeden neustýskal,,, vše rad jako dárek pro tebe k vánocům zaplatím. Určitě o tom budeš přemýslet, ale idealně to uděláš. Jedno z mých životních pravidel a pravidel zásadních je, že bez zvířat se žít nedá… Pro tebe, protože tě mám rád to opravdu a s potěšením rád udělám.. Věř, že ti to změní život k lepšímu a k radosti… tak šup, šup klidně to jen prověř a pošli částku a účet, uhradím okamžitě. mail máš. ahoj všichni…

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.20 19:23

Zdenicko u nas snih neni ale vcera trochu poletovalo, bylo u nas -5 stupnu ale je porad zatazeno a mlha takze pro me uplne na hov… :( kocourju tak to mam taky ze bez zvirat se žit neda, ikdyz mi je zle mam uzkosti tak prochazky s tema mima hafanama jsou super jo zdeni sranda by byla kdyby jsi si koupila papoucha a ucila by jsi ho mluvit :mrgreen: no ja doufam ze ma ellenka jen nejakou praci treba s tim obyvakem ze zase neprovadi nejakou neplechu ale ona se urcite ozve, mirusko co ty jaky jsi měla vikend, doufam ze jsi zase nelitala jak motorova mys :lol:

Zdenka12345
176 příspěvků 23.11.20 09:51

Ahoj lidi,
Jirko prosím tě neblázni 8o, už jsi pro mně udělal dost, já jsem to o tom andulákovi jen tak plácla, nevím kam bych ho dala, to musí mít své místečko a navíc když někam jdu nemocnice atd. nevím kdo by se o to staral, fakt lidi já mám pocit, že se neumím o nikoho dalšího postarat a kdyby mi chcíply, zase bych se hroutila, ne nepřichází do úvahy, vím, že jsi moc hodný, o tom žádná. Jinak ta Ellenka mi dělá zase starosti, ona by už napsala, je mi z ní smutno, protože vím, co to obnáší, to si fakt nejde holky říct, že alkohol nic neřeší, já myslím, že radši mohla zůstat užívat lyricu, já jsem se dostala na svou léčebnou dávku a FAKT mám stejné pocity jako při mega, sice já jsem dost sugestivní typ a mám vsugerované, že tramal mi už nezabírá a taky že ne, lyrica jen 3ks a má dostatečný účinek a je zajímavé, že teď jak jsem měla ten kašel tak jsem si kapala stoptusin a potom žádná chuť na alkohol, to samé kapky na žaludek taková ta hořká tinktura, je to s lihem a mně to stejně pak nenutí pít, občas jsem si to kapala, když mně bolel žaludek z toho lékového barviva, ale diabetolog mi napsal jiné léky a v pohodě. Zuzi já jsem v telce právě slyšela, že kolem Krkonoš někde už i sněžilo, ale snad ještě nasněží. A Miruška nám taky nějak stávkuje, i když ona o těch víkendech má té činnosti dost. Tak jinak ještě dojím dneska tu čočku s uzeným, zajdu do obchodu na pečivo, pro kapky do nosu a odpoledne nám příjde do baráku plynař dělat revizi a já jako domovník mu to musím pak podepsat, ale je fakt, že ten chlap k nám chodí už 20 roků a já si s ním strašně rozumím, vždycky pokecáme o životě, dělal mi letos i čištění karmy tak snad to budu mít v pořádku a vlastně všichni, protože při výbuchu bych letěla do vzduchu taky, no černý humor :mrgreen:. Tak pa, všichni. :*

Acrylát
539 příspěvků 23.11.20 18:04

Zdeničko ahoj!
Chválím ti rozhodnutí s ptáčkem a to z důvodů, které jsi sama napsala. Navíc když koupíš dva, budou ti tam řvát, že se ani nevyspíš. A když by jsi měla dva, nikdy se ten ptáček nenaučí mluvit. Moje matka měla anduláka a ten mluvil celými větami-Pepíček Maršálek Kopřivnice 881, Pepíček je paniččino potěšeníčko atd.:-))Když je sám a ty se s ním nebavíš, je zase smutný. Nevím, jestli jsi typ, aby jsi kecala s ptákem))Posílám ti to naše potěšeníčko na fotce))
Ta Ellen mi taky dělá starosti. Buď je ji blbě, nebo si něco zlámala a je v nemocnici nebo ji naštvalo třeba moje psaní? Ale na to ona není zase stavěná, ví že jen tak plkám, že to nemyslím zle a mám pochopení. Tak fakt nevím.

Zdeni, tak ty jsi domovník? Tak to jsi důležitá osoba, nediv se, že chlap po tobě jde:-))

Zuzi, ty máš barák, podmínky na zvířátka super!
U nás ještě sníh nepoletoval, když ty bydlíš na těch „horách“, tam je chladněji. Tak se opatruj :srdce:

Ještě jsem chtěla napsat, že jsem začala chodit na tu anglickou diskuzi o Lyrice a je to skutečně nářez a jsme nadobro v pr…((
Zdeni přesně. Zase jsme lítali, výlet k rybníku Suchý, je to i rekreační středisko a nejstudenější místo Moravského krasu. A představte si, že chlap se tam koupal!!)))A to byl 1 stupeň((Stavovali jsme se i na chatě a tam zamrzlá voda v bazénu i v sudu.Pak jsme jeli ještě na zámek a na hrad v Boskovicích. Ale to vy asi nebudete znát. Dnes jsem tady měla celý den kámošku, bylo to super.No a zítra k otci a středa nákup, tchýně, tedy furt je co dělat.

Tak se mějte všichni dobře, Ellen, Kocourku, Zuzi, Zdeni a víc už nás není((

uzkost 84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.20 15:25

Mirusko opet chvalim fotky a amdulak je rozkosnej, my jsme tenkrat vyhrali andulku v tombole byla zluta ale je fakt ze ti ptaci delaji neskutecny bordel, jo na venkove je vyhoda mit zvirata kdyz je dum a zahrada je to super kdybych bydlela v byte psa by mi byla lito ale nejaky malinky zvire bych mela urcite treba chameleona, od mala jsem byla zvykla ze jsme zvirata mely a to mi zustalo proste je miluju a zivot bez nich si nedovedu predstavit.no snad se brzy ta ellen ozve, zitra mam terap.uz se tesim az se vykecam a vybrecim, zatim pa :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 25.11.20 06:11

Ahojte lidi,
tak včera kontrola s rukou dopadla dobře, jdu až za 3 měsíce. Dnes musím na odběry krve kvůli diabetologii a ještě mám v plánu jít na gyndu buď se objednat nebo jestli mně vezme hned, aspoň to budu mít za sebou. Včera jsem měla návštěvu, jeden z mých bývalých přišel a že se chce sejít, já mu říkala, že přepadovky nemám ráda, navíc je koronavir, on bez roušky, no nevzala jsem ho dovnitř, vymluvila jsem se, že jsem nemocná, že mu zavolám, ale nemám to v plánu. Lidi, vím, že řeknete, že jsem divná, ale mně je samotné fakt dobře, no mám tu podporu od bráchy, kdybych byla úplně sama, asi by se mi takhle nekecalo. Jo, a brácha mi volal, že další z mých bývalých je po smrti, má na dědině parte, brácha se bál, že budu vyvádět, ale se mnou to vůbec nic neudělalo, jinak pohřeb má bez obřadu jen s rodinou, tak nejdu, díkybohu, nerada chodím na pohřby. Tak to jsou u mně všechny novinky. Jirko, už máš opravený ten hotýlek, nebo jsou práce v plném proudu, když tam půjdeš, nafoť nám něco. Zuzi, u nás je mrazivo, ale bez sněhu, taková ta mlha mrazivá, inverze, což já jako astmatik úplně nesnáším. Přátelé, mně ty jejich uvolňování opatření pěkně štvou, určitě to zase pak nabere na síle a bude 3 vlna, mně už z toho koronáče klepne. Miru, já jsem moc nepochopila, to se tvůj chlap koupal, nebo nějaký chlap?? :think:

Acrylát
539 příspěvků 25.11.20 08:34

Ahoj Zuzi a Zdeni!
Zdeni, můj chlap se nekoupal, to bych napsala dědek)))
Mě je koronáč šuma fuk, lítám po venku a obchodech/pokud jsou otevřené/ i nadále ale štve mě, že nejsou otevřené všechny, protože pak se z toho po…u((Ještě do toho péct cukroví. A nakupovat dárky celé rodině, mladým, vnoučatům, dědkovi, tchýni, otci, no bude to mazec. Co se dá objednám přes internet ale vše nejde. Třeba tchýně má velikost 4 xl a to v „normálním“ obchodě neseženeš, tak musím čekat na Ťamany. Pak tedy napéct pro všechny aspoň trošku a taky zaopatřit vánočně hroby. Už si mastím pod koleny. Vy, co jste sami, nemáte tušení. Ale ono má vše své výhody i nevýhody, nestěžuji si.
Za chvilku letím za otcem a od něj nakupovat.

Elen už nezmiňuji, protože jak vždy píši, jednu větu může napsat každý, pokud není v kómatu(
Pozdrav Kocourkovi, pokud nahlédne.
Držte se!
Už mě taky umřelo plno vrstevníků a známých, i mladších jak já. Po doktorech nelítám, jen v zcela výjimečných případech, kdy mě bolest fest brání v tom vůbec dejchat, žít. Ztratila jsem důvěru. Oni neléčí příčinu ale jen následky. A to mi vadí. Kdybych já mohla vrátit život před Lyricu :dance: Neměla jsem nikam lézt((Hledat jiné alternativní způsoby(

Zuzi, tak se pěkně dnes vybreč na terapii, já se vybrečím doma a je to nastejno)))
S Andulkou s tebou souhlasím. Jinak, pokud bydlíš v rodinném domku a jsi doma, proč ne toho pejska. Canis terapie je prý super.

Teď se dívám, že jsem přeskočila odstavce ale vy si to přeberete. Přepisovat nebudu :mavam: :mavam: :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 146 Další »
Váš příspěvek