Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Zdenka12345
176 příspěvků 6.10.20 09:55

Ahoj holky,
Zuzi ještě ne, vyprdla jsem se na to a včera jsem byla vyřizovat příspěvek na bydlení, ale dneska to asi udělám, strčím si kuře do trouby a budu mýt. Ty máš těch oken na baráku asi více, ale dneska to aspoň tady vypadá hezky, bude se mi dobře dělat a ty si vlastně teď se dívám psala včera tak máš už taky něco udělané. Miru, já jsem letos nechala věnec na bráchovi ať koupí co chce, loni jsem kupovala a vybírala já a furt měl připomínky tak ať si koupí co chce. My máme jeden hrob a s výzdobou to nikterak nepřeháníme. Umyjeme, jeden velký věnec, loni jsem koupila i všesvatníky a za chvíli to tam zhnilo. Já mám vyzdobenou vitrínku s fotkou a na hrob dáme jen ten věnec a svíčky, tu ještě někde příležitostně koupím. Stejně, může foukat, rozháže to po celém hřbitově a pak lidi udělají, že to je jejich dají si to na hrob a je vymalováno, už se nám to stalo, že jsme svůj věnec po vichřici objevili na jiném hrobě, pěkně urovnaný, ne že by to tam ten vítr zavál. Je to prostě na chvilku a ty ceny jsou čím dál děsnější. Nám tady na trh chodí i poláci a ti mají teda fakt pěkné ty věnce i ty dělané, sošky, svícny atd. tak si počkám a mají i lepší ceny. Ale nevím jak to bude letos no, to uvidíme. Ellen co zuby, už máš aspoň trochu pokoj, polevilo to?? Napiš :*. S tou Ráďou se mi to nelíbí, asi se tam něco stalo, nechci sýčkovat, jinak pište kdo můžete, Didi co lyrica?? No, jdu něco dělat :mavam: :mavam:.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.20 10:23

Zdenicko jo oken mam pozehnane. vcera jen co jsem dopsala prispevek tak zacalo prset a dnes je taky hnusne takze pokracuju v uklidu, zdeni ja se taky bojim o rádu ale taky nechci malovat certa na zed ale je to divny vzdy se ozvala, :mavam:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.20 11:41

Ahoj z postele… Jsem dost odrovnaná. V sobotu jsem spala 1,5 hodiny, měla jsem teplotu (pocitově, teploměr nemám) a zuby bolely jak čert, takže jsem ráno vyrazila na zdejší pohotovost, docela s hrůzou, no nebyl to moc hezký zážitek, velká a dlouhá fronta, do toho tři lidi s malými dětmi, které tam řičely jak o život, chuďátka malý, asi jim něco trhali - i když, takhle malý děti snad mají ještě jen mléčné zuby, no nevím. (Ty nám doma trhal táta, přes kapesník normálně rukou, ale i tak fuj.) Každopádně mi ten křik psychicky nepřidal. Mlaďoučký doktor byl ale moc hodný, napsal mi ATB, o které jsem si řekla, protože usoudil, že už to mám opravdu dlouho a ty ATB prý pronikají i do kostí, což si myslím, že potřebuju, protože mě nebolí až tolik dáseň, ale hrozně pod ní. Jinak Miruško Aulin beru, ten mi asi po týdnu napsala, ale ani Aulin + 2 Ibuprofeny 2× denně nepomohly. Teď už se ta rána docela zlepšuje. Ale k mojí hrůze, začala mě bolet JEDNIČKA nahoře, mám tam nástavbu na korunku a přes to provizorní můstek, takže mi to bude muset servat a tu trosku zubu mi asi vytrhne, panebože budu chodit bez předního zubu, mám pocit, že se rozpadám na kousky. Vlasy, zuby, kůže jak stoletá, gynekologický nález… A teplota nepřestává, začínám mít hrůzu, že jsem chytla toho hajzla. Jsem v takové úzkosti, že se mi i špatně dýchá, snad jsou to jen nervy, já nevím co mám dělat. Asi zavolat doktorce, ať mě pošle na testy? Počkám ještě do zítra a kdyžtak něco podniknu. Já se toho vůbec nebála - a teď tohle. :( Jak kdyby mě osud zkoušel, co všechno vydržím aniž bych se napila.

Napsala jsem kratičký mail Kocourkovi, s prosbou ať se alespoň větou ozve, tak uvidíme. Možná už ho to sem ale netáhne a neozve se, jsem docela pesimista.

Miruško, promiň, na co jsem neodpověděla? Asi jsem to přehlídla, ty máš na mě dost dlouhé příspěvky. Klidně mi to připomeň, já nějak nemám co bych před vámi tajila, myslím že jsem
se „odhalila“ až až.

Teda ty vaše úvahy o nevystavování se v rakvi jsou docela hustý. To mě dosud nenapadlo, že je tento aspekt taky třeba řešit. Myslím, že to fakt není dobrý nápad. Když jsem byla malá, u babičky jsme měli v jedné místnosti do pohřbu vystaveného pradědečka, pro malý dítě dost děsivý zážitek… Jenže já nemůžu přijet k našim a vybalit na ně toto, to bych tátu pořádně poplašila, myslel by si, že hodlám skoncovat se životem - a to i přes všechny ty trable opravdu nechci. Ani bych na to neměla odvahu. A pokud bych ji našla, zřejmě bych volila vlak, a to bych měla tedy i jistotu, že mě vystavovat nebudou. No jo, tady vidíte mé současné psychické rozpoložení. žádná legrace.

Acrylát
539 příspěvků 6.10.20 12:12
Mé otázky na Ellen))

Ahoj Ellen, je fajn, že jsi se ozvala. Úplně ti rozumím, jak ti ráno je((A to je právě to, o čem píši. Když člověk něco „nemusí“, tak to prostě s těmito našimi problémy nedělá. Když jsi byla v léčebně, tak jsi přeci musela fungovat, byl tam nějaký řád a zvládala jsi to, podle toho, co jsi psala. A teď to nejde, protože nemusíš.
Já kdybych byla sama a pořád nebyla nějak zaůkolovaná nebo něco nemusela, tak jsem na tom stejně jako ty(Snad o něco líp, protože já jsem si vždycky dávala velký pozor, abych nebrala ničeho velké dávky a nezahrávala si s psychofarmaky a s chlastem.

Když půjdeš k tomu psychiatrovi, tak mu řekni, jak dlouho ti tady toto bude trvat a kdy se to začne zlepšovat. Normálně se lidi posílají s takovými stavy do léčebny na tři měsíce, z toho 14 dní odvykačka. Proč tě pustili tak brzy, nevyléčenou?(((((( :pocitac:

To horko máme stejné. Mě to taky deptalo(A to už od té doby, co se ze mě stal z normálního člověka rapl. Před tím jsem horko milovala, čím větší, tím líp.
A to si představte ty jízdy v dopravních prostředcích z jedné strany Brna na druhou a s rouškou na hubě((Včera jsme byli v Ikei a já jsem si to už v jednu chvíli strhla z huby a lapala po dechu(
Kdybych viděla, že ten hnus, po vysazení Lyricy, bude trvat jen týden, tak to vyřeším jak ty. Sjednám si na to týden volna a Neurol/jistič/ doma mám. Ale já tomu nevěřím, že by to za týden bylo k žití.
Ty máš baráček bez zahrádky?
Zítra ti budu držet palce se zubama. V tomto jsi lepší, já jak dostanu injekci, tak se mi udělá blbě. A tahání kořenů ze čtyř zubů, to musela být síla, injekce neinjekce.Jsi borec!

Acrylát
539 příspěvků 6.10.20 12:14
Všem

Holky čau, jen jsem vás prolítla, už nemám čas, písnu večer.
Pro Ellen jsem to otiskla celé ale ona si otázky vybere)))
Tak zatím!

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.20 15:38

Aha, tak na to jsem opravdu neodpověděla. V nemocnici na psychiatrii žádný řád nebyl, muselo se jen dojít včas ráno na komunitu (cca 5-10 minutová záležitost), 3× denně pro jídlo a pak pro léky. Jinak jsem ležela v posteli a četla. Nebo brečela. Nebo jen ležela. To by zvládla i naprostá troska. Blbý rána jsem tam měla taky. Trochu mi tam ale pomáhalo, že byli okolo lidi. Sice jsem se s nikým kromě paní na pokoji nebavila, stranila jsem se, byla pořád zalezlá, ale přece jen to nebyla ta strašná samota jako doma. Jo, v léčebně by to bylo jiné, to vím, ale já už to po tolikáté nedám. To už jsem tu psala. Představ si, že bys byla 9× na pár měsíců třeba ve vězení a pak ti nabídli, abys tam šla dobrovolně znovu. Pro mě jako těžkýho introverta byly ty léčby naprosté utrpení - mluvit o sobě před lidmi, nechat se od nich „rozebírat“, kritizovat, snášet buzeraci od terapeutek, účastnit se povinných divadel (tj. jakože jsme museli hrát před ostatníma nějakou divadelní scénku, styděla jsem se neskutečně) atd., to si asi umíš těžko představit. A po ŽÁDNÉM léčení jsem nepřestala. Nejvíc jsem vydržela měsíc. (při jednom léčení jsem pila už o dovolenkách, např.) Sekla jsem s tím později až sama od sebe. Jít někam z donucení nemá význam. Takže já na léčení už nevěřím. Navíc na tom posledním mě krmili takovým koktejlem léků, že jsem se z toho hoooodně dlouho vzpamatovávala. A nasadili mi tam Lyriku. Tu hrůzu všech hrůz. Nejít tam, tak tohle svinstvo nepotkám. A na předposledním mi zas vysadili moje celoživotní AD a po návratu mě to sejmulo tak, že jsem upadla do těžké deprese a týdny jen ležela, neschopná ničeho. Byly to šílené stavy. Asi to budeš brát jako výmluvy, ale už v tom prostě nevidím význam, někde se nechat zavřít na x měsíců. Stejně domů z toho skleníku pak musíš a všední život se všemi problémy a stresem a úzkostí tě nemine.

Jo a domeček mám bez zahrádky. Je to v centru města, takové ty domy slepené v ulici k sobě. (krásné místo těsně vedle historického náměstí, všechno po ruce, obchody, pošta, MHD a tak, jen tu zeleň tu postrádám.) Mám jen malinký dvorek, kam moc nesvítí sluníčko (což mi až tak nevadí) a všichni sousedé na mě vidí z oken, takže žádné soukromí a moc se tam nezdržuji. Ale lepší něco než nic. Nechtěla bych už žít v paneláku.

Acrylát
539 příspěvků 6.10.20 16:33

Ellenko(ano musím tě tak oslovit, ač si nepotrpím na zdrobněliny), protože mě tvoje psaní až zabolelo u srdce, věř mi nebo ne.
Dík, že jsi mě neposlala do pr…a podrobně mě odpověděla. Mě to fakt zajímá, čistě výzkumně, kdybych se ocitla až v takovém hnusu, což všichni víme, že se může stát ze dne na den. :P
Já jsem měla úplně jinou představu. Vím, že dědkova sestřenice byla v léčebně na tři měsíce, strašně si to tam pochvalovala.Doma úplný nešťastník a tam ji říkali sluníčko. Taky svobodná, ač inteligentní inženýrka a pěkná ženská. Tedy něco podobného jako ty, akorát že nepije a prášky brala vždy jen ty předepsané. Ale to by bylo na delší psaní a s tím vás nebudu unavovat.Pod dojmem toho jejího líčení selanky, jsem byla už v pokušení tam jít, že mě dají dohromady.No pane, tedy nic pro mě, přesně ty terapeutické metody, co jsi popisovala, by byly něco na mě:-)))(((Ale zase mám jednu kamarádku z netu, co polykala Neurol jak lentilky, netuše jaké nebezpečí ji hrozí, až se dostala do hrozné závislosti, že ani nemohla vylézt z baráku. Tak šla na 14 dní na odvykačku a pak ji přesunuli asi tři měsíce do jakési komunity a dostala se z toho, dnes dokonce podniká, má svůj masérský salón, pořídila si po čtyřicítce s druhým mužem ještě třetí dítě.
No a proč jsi tam vlastně šla na těch 14 dní nebo jak dlouho jsi tam byla? Co to mělo za smysl, když je to k ničemu a ty jsi to věděla?
Vůbec to neberu jako výmluvu. Už jsi do toho asi tak zabředla, že to prostě fakt nejde, trochu se dovedu vžít. Ale je to děsná škoda. Jeden život v prdeli. :zed:
Jak jsi to popisovala, tak to moc skleník nebyl, skleník je to doma, ne? Co máš za starosti? Škoda že nemáš nějakou tu zahrádku, třeba by jsi pookřála. A co nějakou kámošku, co by tě vytáhla ven, přišla by jsi na jiné myšlenky? Člověku se nechce ale nakonec se zvetí.
A hlavní bylo to, jestli jsi se zeptala svého psychiatra na kontrole, jak dlouho bude tento odporný stav absťáku asi trvat, než se dostaneš do přijatelného stavu??
Sakra to je hrozný, aby ti nebylo pomoci. Já už jsem stará bába ale ty máš před sebou ještě kus života!!((

Acrylát
539 příspěvků 6.10.20 16:52

No a ještě něco. S tou jedničkou, to je tedy na sviňu((A ty potíže co popisuješ, to bych řekla, že je absťák. Tak odporně mi bývá, když si nevezmu tu zpropadenou drogu. A taky mi tak bývalo od psychiky. Máš pocit, že máš horečku a přitom ji nemáš, je to jen taková vnitřní horkost.No ale čert ví. Nevím, jestli ti bez horečky a kašle ten test udělají, kámošovi bylo týden děsně a musel si zaplatit 1 700 a měl ho tam!!!
S tím vystavování to jsem napsala jen tak pro pobavení. Je mi fuk, co bude, až tady nebudu. Jen kdybych nějak skolabovala a vezli mě do špitálu, tak to bych byla ráda, kdyby mě to narazil na palici))
Jo, píšu dlouze, jinak neumím, ty píšeš taky dlouze)))

Zdeni, jste se Zuzkou dobré, já jsem na okna ještě ani nesáhla a je mi to FUK. U nás je krásně, tak toho využívám, k pro mě prospěšnější činnosti, jako flákání se po venku)))
S těma kyticema na hrob máš pravdu, koupím jako každoročně v zahradnictví na každý hrob takovou tu kytici na položení a ty živé chrysantémy nebo co to je, jak to dělá takovou tu velkou kouli. Pokud tedy nebude mrznout. Škoda, že tady nemáme ty Poláky))
Je to fakt divné, že Radka nepíše. A ta Didi by se taky mohla ozvat, jak válčí s tou Lyricou?
Zuzi, tobě musím napsat zvlášť, protože musím „otočit list“ zpět, abych viděla, co píšeš:-)))

Acrylát
539 příspěvků 6.10.20 16:56

Zuzi, děkuji moc za pochvalu fotek, jsi sluníčko. Mě to focení fakt baví a hlavně mě baví ty výlety. Teď jsem se rozhodla, že začnu vyrábět clipy, jak to dělá můj syn. Našla jsem ten program, ještě se s ním musím naučit zacházet.
Jo a žádný POKUS, mě to rozesmálo))
A co ta záležitost co tě rozhodila, je to lepší?

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.20 17:01

Miru, děkuju za pochopení. Mně se na prvním léčení taky líbilo, ale to mi bylo 35 a bylo to něco nového, žila jsem tam s nadějí, jak už bude všechno dobrý… ale když to pak musíš absolvovat potřetí, popáté, posedmé… to už je zoufalství, únava, nedůvěra a naprostý odpor. Kdybys šla do léčebny s psychickými problémy, ne na protialk., tak tam je to jiné, nedostáváš takovou čočku, toho se neboj, myslím že by se ti tam taky líbilo. Hlavně v tvém případě by sis odpočinula od toho věčného kmitání :)

Teď na té psychiatrii jsem byla bez tří dnů měsíc a šla jsem tam proto, protože ty první dny, kdy utneš pití, jsou hrozně kritické, potřebovala jsem být „pod zámkem“, aby se to zase nerozjelo. Jen jsem nečekala, že mi tam vysadí i benzáky a budu takhle v pr…li. Ono možná není tak těžké se závislostí seknout, když je člověk jinak relativně psychicky v pořádku. Ale mně vždycky dohnaly ty úzkostné stavy, panické ataky, nespavost, neschopnost snášet psychickou zátěž v práci, debakly s chlapama atp. Jsem hrozně labilní, prý mám i „závislou poruchu osobnosti“, což znamená menší míru sebeovládání a schopnost stávat se závislá na čemkoli, i na partnerech, jídle, nakupování, sociálních sítích, dokonce i sportu (to se mi bohužel tedy nepodařilo :) )
Teď navíc hrozně špatně snáším stárnutí, už proto, že nemám děti a vždycky jsem se snažila být štíhlá, dobře vypadat, hezky se oblíkat… Teď si připadám jen hnusná, vypelichaná, opotřebovaná, psychicky unavená. Strašně unavená. A mám strach z budoucnosti. :(

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.20 17:08

Uáááá, holky, Kocourek mi odpověděl. Sice smutné čtení, ale aspoň o něm víme. Protože souhlasil, abych vám to přetlumočila nebo i přeposlala, tedy tak činím. Nejdřív můj mail, pak jeho.


Ahoj Jirko,
promiň, že otravuju. Ale děláme si o tebe s holkama z Vitalionu starosti. Jsi v pořádku? S tatínkem asi špatné,
možná to nejhorší… Já vím, je to neskutečná hrůza, sama si to ani neumím představit, přitom naši už jsou taky
dost v letech a navíc nemocní.
Proto se neozýváš? Všichni se po tobě ptají, a myslím, že bychom tě rády nějak podpořily, pomohly ti alespoň tím
minimálním způsobem, který prostřednictvím diskuze lze. Všechny bychom byly moc rády, kdyby ses zase připojil.
I když nás tam už teda moc nezbylo, jen tvrdé jádro.

Jestli tě mohu poprosit, napiš do diskuze - alespoň jednu větu - abychom věděly, že jsi v pořádku. Chápu, že na
nějaký vypisování a vtipkování teď asi nemáš náladu, stačilo by opravdu jen se kratičce ozvat. Nebo napiš něco
krátce mně, já to přetlumočím. ¨

Myslím na tebe a přeju hodně síly


Ellen


Ahoj Ellen,, jsi hodná o tom jsem nikdy nepochyboval,,, táta žije svoje poslední dny, váží 55 kg, a úz měsíc nic neji. Nepusteji nás k němu,, denně mu vozime domácí jídlo,, vyvary, ovoce atd nic si nevezme. Chtěli ho už přestat dialyzovat a tím by zemřel, ale všichni jsme to odmítli,, hlavně proto, že hlava mu myslí úplně normálně.. proto nazabiju myslícího člověka a hlavne tátu. Protože u něj už není co léčit,, rakovina a nefunkční ledviny,, nechtějí a nesmějí takové lidi mít v nemocnici. Chtěli ten hospic kde by zemřel protože nezajišťuje dialyzu… nakonec jsem uplatnil koho jsem mohl a je ve vinohradské nemocnici… čeká na konec a my taky,,

Jsou to strašný měsíce,, hlavně pro mamku,, někdy táta ani nemůže telefonovat,, ale utesujeme se že až to přijde,, nebude trpět,,, doktoři mu to usnadní.

Navíc mamka chřadne, špatně chodí,,, a protože se bojíme toho viru tak ji zakazuju í chodit mezi lidi.

Navíc,, mě někdo udal a ve firmě střídá jedna kontrola druhou,, a požárníci to chtějí zavřít…

Nemocnej kocour a dalsi další veci na hovno,… sám sobě se divím,! Že to ještě dávám…

Tam nejsem protože je tam pár lidí, kteří mi maj možná rádi a proto by se trápili se mnou,, a i když to zní blbě podporu nepotrebuju a nechci,,, musím 100% věřit jen sám sobě… a myslel bych í na to co se komu stalo, co kdo posral a trápil bych se tím,,,

Bůh ví že tam skutečně měsíce nechodím,,, ale neopustím,, vás kde by jste takovýho podobnyho vola s dětskou duši a myšlením hledali… až se budu cítit, že neublizim slovem tak napíšu.

Klidně to devcatum preposli nebo cituji… nevadí mi to… mě vlastně už nevadí vůbec nic… fungujú jako stroj.

Tobě holka zlatá přeju… ať v sobě najdeš sílu.. chytrá jsi jak vopice,, tak víš jak to myslím,,,

Nikdy jsem na život nenadaval… mám totiž rád lidi a i tahle planeta mi připadá jako slušný místo k životu…

Jinou nemám,,, váš tlustoch,,,

Ps, měděnec se dodelava střecha, a bude se malovat fasáda,, kremenace ž krušnejch po 15ti min v lese,

J

Zdenka12345
176 příspěvků 7.10.20 03:04

Ahoj holky, :srdce:
je super Ellen žes nám tady dala vědět o Jirkovi. Tak tatínek mu ještě žije, je to dobře, ale to nejhorší ho tedy ještě čeká, musí mu být hrozně. :( Mně táta zemřel v 56 nečekaně a nevím co je horší, myslím ale, že na to se připravit nejde. Oh jak já si uvědomuju, že mně ještě čeká odchod mámy, je mi z toho smutno a z Jirky taky, to teď především, vlastně mně to dá se říct i rozhodilo. 8o Do toho ho ještě klátí ty kontroly, já nechápu co lidi mají z takového udání, už tak to tady máme všichni nahnuté a ještě si znepříjemňovat život, nebere mi hlava. Je ale dobře, že aspoň v duchu nás neopustil. Musíme na něj čekat. Ještěže má ten hotýlek. ;)
Jinak Ellen, když jsi popisovala tu léčebnu a protialk., jakoby jsi mi to brala z úst, vidím aspoň, že je to všude naprosto stejné a i já měla první asi 3 týdny super pocity, že mi to jako pomůže a tak, potom jsem se tam začala bavit s holkama recidivistkama, že jsou to jako plané naděje, tak mi trošku sklaplo a už jsem nepočítala, že se z toho dostanu a taky že ne, po léčbě jsem pila dále 1. ligu :poblion: a pak z ničeho nic, ani sama nevím jak jsem přestala. Pak jsem se po roce napila a pak už nic, až tady ještě jednou, ale mně už to právě nenutí pokračovat a navíc z toho chlastu už nic nemám, jen se zlátám do bezvědomí, ale veselá nálada, uvolnění je to tam. No, jinak jestli se holky divíte že píšu teď, tak ano, nemůžu spát, :zed: vzala bych si amitriptilin, ten mi na spaní zabírá, ale ráno jsem po něm mrtvá a jdu na 8 k pschoušovi, tak chci aspoň trošku být při vědomí. Nevím o čem s ním mám furt tlachat, asi mu řeknu, že mám čím dál víc strach z té budoucnosti a teď momentálně z koronaviru, což mu ani nebudu lhát. Prášky mám, takže to bude celkem myslím jalová návštěva. Tak jo, jsem ráda, že jsme se zase rozepsaly, Ellen to atb. je fajn žes dostala, ta horečka je při zánětu normální, ale už by se pak s tím mělo něco dělat, myslím atb. léčba. Miru, jestli si vzpomenu, zkusím se zítra psychouše optat jak dlouho trvají ty absťáky z lyricy, jako kdybych s tím chtěla praštit. :mrgreen:

Zdenka12345
176 příspěvků 7.10.20 03:27

Jinak ještě Ellen, já mám asi taky tu závislou osobnost, sedí to na mně přesně (teda taky kromě toho sportu), no klon, no. Stárnutí mi ale problémy nedělá, já byla hnusná odjakživa, takže nic nového pod sluncem. Ale i mně deptá uvědomování si, že jsem bez dětí a mám hrozný strach z nemohoucnosti, nevím jak skončím, nechci se trápit, už teď mám problémy někam zajít a něco vyřídit a to nemluvím o tom, že bych měla být jako v pracovním procesu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Škoda, že tady není smajlík ZOUFALÝ SMÍCH.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.20 13:26

Mirusko jo je to lepsi ja proste na zacatku nemohla uverit a pochopit proc a asi to uz nikdy nezjistim,
elli dekujeme za info o jirkovi, musi mu byt strasne a jeste nejaky ku..y ho udaji :pocitac:

jirko preju vam vsem hodne sily :srdce:

Zdenka12345
176 příspěvků 7.10.20 16:28

Holky tak jsem dneska byla u toho psychouše a napíšu vám co jsem všecko zažila.
Miru, ptala jsem se ho na ty absťáky, byl rád, že mi to může vysvětlit. Tak, k úplnému vyčištění se od té látky dojde za 3 týdny, ale je to pochopitelně v závislosti na jedinci, někdo to zvládne do týdne, někdo do 14 dní, ale dýl jak 3 týdny by to prý trvat nemělo. Záleží to i na výši dávky, a dýlce užívání. Ale opět mi tvrdil, že lyrica nemá takový závislostní potenciál, jako bzd, prý se neusazuje někde v metabolitech či co mi to plantal nepochopila jsem, ale neptala se už, úplně mi to však nevyvrátil, že není návyková, ale prý málo, no tak vidíš „jak jsme na tom dobře“ :lol: :lol: :lol: Tak holky a šla jsem se mrknout do H & M jen tak, procházela jsem mezi těma jejich stojany, chtěla jsem se odtamtud vymotat a shodila jsem erotické krajkové body z věšáku, aniž bych si ho chtěla koupit, fakt jsem kolem něj jen šla, jakožto slušná občanka jsem v jedné ruce držíc prázdný věšák se ohnula, že body zvednu ze země, ale zrada, při mé fyzičce jsem se začala hroutit k zemi, balanc už nešel vyvážit. Když jsem si uvědomila, že se hroutím na stranu bolavé ruky a tudíž jsem se neměla jak zachytit, ruku jsem vztyčila do vzduchu a regulérně se svezla na zem, odnesl to loket, praštila jsem se do něj dost silně. Paráda, už mám v hajzlu rameno, zápěstí, ješte mi fakt chybí ten loket. Když jsem byla na zemi, snažila jsem se zvednout, nešlo to, takže jsem tam začala válet sudy, asi po třech jsem se přetočila na kolena a funící jsem se zvedla, v ruce erotické krajkpvé body a nasraně jsem jim ho plácla na stojan, ani už jsem to nevěšela. Další má zkušenost, od teď cokoli shodím na zem, nezvedám, překročím a jdu dále. Na štěstí jsem v celém obchodě byla sama, pkladní něco vehementně vydlubovala prstem z pokladny, kdybych si tam nacpala plnou tašku, asi by si mě nikdo nevšiml. Hrozí mně pomyšlení, že si to budou teprve prohlížet na kamerových záznamech, že já tam lezla. No a typněte si, kolik jsem dala za zúžení dvou riflí v galanterce u krejčové, málem mně tam omývali. Kdybych měla tu haksnu zdravou, udělám si to sama. Bylo to jen prošití z jedné strany asi tak o centimetr. Tak vážení celých 500,–kč, za jedny 250-,. No, viděli mně tam naposled. Teda to byl dneska den, zítra nikam nejdu, narvu se večer amitriptilinem a konečně se pořádně vyspím. Au, au to byl dnes trapas, pak ti psycholožka řekne myslete pozitivně a za všechno se pochvalte… :oops: :zed: :oops:

Acrylát
539 příspěvků 8.10.20 08:12

Holky ahoj!
Zdeni, je fajn, že jsi se zeptala na ten absťák a dík za informaci :srdce: Ale víš co, já si stejně myslím, že když člověk bere tu Lyricu, jak třeba já, už 3 roky, tak že se toho pak nezbaví jen tak za 3 týdny a nebude zase „normál“ fungovat. Kdybych to věděla na tuty, tak jdu do toho, vezmu si na tři týdny „volno“, řeknu třeba, že mám koronáč. Tři roky do sebe něco dávat a pak za š týdny by to bylo pryč, to by bylo jednoduché a jak vidíte i na tom alkoholu, není. Píšeš, že doktorka říkala, že Lyrica je jednodušší na vysazování, tak já si myslím, že je to zcela individuální. Jak už jsem psala, každý má tu svoji Achylovku. Já jsem neměla nejmenší problém s SSRI, zvládla jsem s menšími problémy i benzáky/tedy brala jsem malé dávky, i když dlouho/ ale ta Lyrica je pro mě oříšek. Ale to už jsem vám tady psala. Navíc pořád váhám s vysazením. Je mě sice blbě ale zvládám vše, výletuji, i u moře jsem byla atd. Vím já, jak mě bude pak? Já už fakt nemám, ve svém věku, pajšl na nějaké experimenty.
Ty máš taky v sobě kus komika a dovedeš vtipně psát. Promiň, já vím, že to žádná sranda nebyla a může se to stát i mě ale já jsem se tady nahlas chechtala, když jsi popisovala ten svůj karambol. Už tě vidím, jak jsi válela sudy mezi stojany.))
No jinak prachy za služby děs. Ještě že moje švica je šikovná a když něco, vypomůže. Já jsem na šití kopyto, i se s zdravou rukou :lol: :lol:

Ellen, chápu tě, asi to není žádná legrace, když do toho člověk zabředne moc hluboko. Snaž se udržet na uzdě aspoň ten chlast.
Možná jsi to tady psala ale chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jsi brala Lyricu a co ti dělala?

Jinak zdravím Zuzika a Kocourkovi přeji, aby se jeho situace nějak vyřešila, aby to bylo k žití, držím palce. Jinak nechápu, jak může někdo udat sklad rekvizit, to jestli tam neskladuji místo rekvizit marihuanu? Tak to zapíchni a užívej si V Krušných horách.

Páčko všem a letím znovu do Kaufu, tchýně si toho tentokrát namyslela plný koš/včera/, takže na základě toho, jak jsem spíchala, abych vše stihla, jsem zapomněla některé užitečné věci pro nás. Tak si jdu zjistit, v kolik jede autobus. Pak zase vaření, budu dělat na dva dny kotlety na žampionech a zítra a pozítři tady budeme mít děti, mladí jdou cosi slavit. Docela se už na ně těším, i když zase budu skákat(
Tak se držte!
:mavam: :mavam: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.20 09:26

Teda zdenicko promin ja se taky musela nahlas smat a dekuji ti za to, jak to popisujes je to prča ale tobe do smichu urcite nebylo, napis jak dopadl loket
no mirusko kazdy jsme jiny a kazdy se s nasazovanim a vysazovanim vyporadavame jinak ale jak uz jsem ti psala rozhodnuti je na tobe jak s lyricou zatocis, od nas se ti samozrejme dostane podpory. holky mejte se hezky :srdce: :mavam:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.20 10:00

Zdeničko :lol: :lol: :lol: Promiň, fakt veselá představa, jak se vrháš na krajkové bodýčko a na zemi vítězně vztyčuješ nemocnou ruku: „mám ho!!!“ Ale kamerových záznamů se neboj, to se podle mě používá jen když se vyskytne nějaká krádež nebo teroristický útok. Myslíš, že někdo každý den prohlíží celou 12ti hodinovou předchozí směnu? S tou Lyrikou je to fakt na palici, že ani doktoři netuší, o co se jedná. Lyrika NENÍ nenávyková. Stejně jako s alkoholem, někdo se do ní zamotá, většina ne, ale bezpečná není. Já na sobě pozoruju - a to ji přes asi přes dva měsíce nemám - normálně psychické bažení. Nacpat se megadávkou, mít spoustu energie, klid, dobře spát. Pak si ale hned uvědomím ty problémy s jídlem a trochu to opadne. Ale myslela jsem, že řeknu psychiatrovi, ať mi jí úplně vyškrtne, ať mi jí už nikdy nedává - a já normálně váhám! Jsem na ní fakt asi závislá, do pr… S těmi abstinenčními příznaky měl ale doktor pravdu, fyzicky se z braní léků do těch 3 týdnů dostaneš, cca po dvou týdnech už není třeba pozitivní moč na benzáky, co mám zkušenost. Alkohol se fyzicky odbourá za pár dnů. Jenže pak je dlouhé období, kdy se tělo vzpamatovává (několik týdnů) a psychická závislost už je u těch, co tomu propadli, navždycky. :(

Miru, dávám si pozor na všechny na všechny tvé otázky :), tedy, Lyriku jsem brala s přestávkami asi dva roky, možná víc. Přesně to nevím, mám fakt hodně blbou paměť. Z toho jeden rok, po léčbě kdy mi ji ta kráva doktorka nasadila, jsem ji brala opravdu intenzivně. A každý den se přejídala a zvracela. Ale nepotřebovala jsem tolik bzd a i antidepresiva jsem nebrala poctivě a žádná těžká deprese nepřišla, měla jsem dost energie a zvládla hodně věcí udělat na baráku. A strašně moc jsem nakupovala. Prostě magor.

Jinak zuby pořád bolí, teda to místo po vytržených už je lepší, to snad bude OK, i když podle mě mi tam kousek nechala, nahmatám to jazykem, no ale ta jednička je pořád blbá, to budu muset řešit. Až dostanu odvahu. Teda teď mě fakt štve, že nemám vedle sebe zazobanýho (a samozřejmě milujícího) chlapa, našla bych si nějakou soukromou kliniku a nechala si ty zuby zrekonstruovat a nahradit v co nejkratší době, tohle je úplně na houby, další návštěvu mi zubařka dala na polovinu listopadu, přitom mám jeden zub už dva měsíce „rozléčený“, tj. vyvrtaný a v něm dočasnou drolící se vložku, radši na něj vůbec nekoušu, vlastně už vůbec nekoušu a téměř nejím. Zase jsem trochu zhubla, ale chtělo by to hubnout sádlo a ne svaly, což znamená pohyb, ale tomu se teď vyhýbám, aspoň do té doby, než doberu ty antibiotika. Ach jo.

Acrylát
539 příspěvků 9.10.20 13:27

Holky ahoj!
Dnes je u nás tedy nádherně! A já nemůžu vyrazit do terénu, protože ve tři k nám příjdou děcka a budou u nás dva dny.
Ellen, musím tě pochválit, jak pěkně odpovídáš:-))) :mavam: :D :D
Doufám, že jste pochopily, že jsem to psala trochu s nadsázkou. Nedělejte si hlavu, já budu, když tak, urgovat svůj dotaz:-)))
Já si pořád nedovedu představit to „bažení“.Já když si vezmu Lyricu, tak mě vůbec není dobře, nepociťuji žádnou euforii, spíš to na mě působí nevalně ale člověk si zvykne i na šibenici, za nějaký rok se s tím naučí žít((Myslím přesně s tím, co o tom dnes psala jedna dívčina-únava, nejistota v chůzi, až motolice, špatné soustředění/jsem úplně blbá/, zapomětlivost, dezorientace. Poslední rok se mi přidaly ještě pitomé zašmodrchané sny. Snižuje mě dost tlak a ráno když se probudím je mi tak čtvrt hodiny HNUSNĚ. Taky nemůžu ten nastavovaný spánek nebo si zdřímnout přes den, to se z toho pak nemůžu vzpamatovat.
Ale:když si ji nevezmu, tak je mě k zblití, do slova a do písmene a cítím se naprosto odporně.
Tak teď babo raď.
Ale jak píše Zuzik, budu to muset rozlousknout sama.
Ellen, jak to tak čtu, tak vlastně nechápu, proč jsi Lyricu vysadila???Nebylo by tedy lepší vyměnit nějaké to kilo navíc za to, že spíš, nemáš deprese, nemusíš brát Ad, ani benzáky, jsi výkonná, uděláš spoustu práce na baráku? Zřejmě jsi se tedy ani nemusela opíjet atd. Takže dle mě, u tebe jazýček vah se nesrovnatelně klonil na stranu Lyricy???Navíc píšeš, že není NÁVYKOVÁ, tak pak přeci lehké rozhodování, ne? Nerejpu, pouze písemně přemýšlím))Ale to tobě snad nemusím psát.

Copak je se Zdeničkou?

Acrylát
539 příspěvků 9.10.20 14:07

Tady píše mladá žena:Dobrý den, prosím Vás pane doktore, potřebuji poradit. Užívala jsem lék Lyrica75 mg dvakrát denně 1, měl mi pomoci od úzkosti. Brala jsem ho v kuse dva měsíce, ale měla jsem po něm vedlejší účinky-otoky nohou, nadmuté a bolavé břicho, lékař řekl vydržet, že to časem zmizí. Vydržela jsem doteď, ale už se to dál nedalo, začaly mi i bolesti na hrudi. Po telefonické konzultaci lékař řekl vysadit-ihned. Včera jsem vzala jen jednu tobolku a dnes už žádnou. Je mi strašně zle, nemohu chodit, slabost v nohou jsem nikdy neměla, vůbec mě nechtějí poslouchat, na záchod se plazím, úzkosti mám k zešílení, mám třes hlavy a těla, záchvaty horka, drkotají mě zuby, takový stav nelze vydržet, nikdy jsem toto nezažila, co to je??

Odpověď „lékařky“:

Dobrý den Ivo, bez vyšetření těžké hodnotit váš současný stav..Nejspíše se jedná o nežádoucí účinky Lyricy, popřípadě příznaků z vysazení. Po vysazení prebalginu(Lyricy)po krátkodobé i dlouhodobé léčbě byly u některých pacientů pozorovány příznaky z vysazení. Byly popsánynásledující nežádoucí účinky:nespavost, bolest hlavy, pocit na zvracení, úzkost, průjem, příznaky podobné chřipce, nervozita, dprese, bolest, epileptické záchvaty, nedměrné pocení, závratě. Doporučila bych vám kontrolu u lékaře, který vám Lyricu nasadil.

Tak toto je normálně na žalobu. Jak si můžou ty prasata dovolit nasadit člověku takový sajrajt, aniž by to s ním zkonzultovali a NA TOTO VŠE HO UPOZORNILI(((NIKDY bych to nevzala do huby(((To je normálně na žalobu, jsem děsně naštvaná(((((Ještě tak dostat epileptický záchvat. Jak si můžou takovou drzost dovolit. Podlomili mě úplně zdraví. A jak je možné, že ta pitomá doktorka neřekla té pacientce, že to musí vysazovat pomalu???Jednají s námi jak s odpadem(

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.20 17:16

Ha, Miruško, teď jsem nachytala já tebe. Špatně čteš :mrgreen: Psala jsem, že Lyrika není NEnávyková (tedy že JE návyková). Ano, přinesla mi hodně pozitivního, ale jen v megadávkách, tudíž mi nevystačila na celý měsíc a bylo to pořád nahoru dolů, navíc já opravdu nedokážu být tlustá, vždyť já měla jeden čas už 80kg, to je dvacet nad mou normu! Někomu by to třeba nevadilo, ale já to nesnesu. Byla jsem ze sebe zhnusená, nespokojená, nevešla jsem se do žádného oblečení, zadýchávala se atd. A hlavně: nesmíš zapomínat na mojí těžkou bulimii. Lyrika mi hrozně zvyšuje chuť k jídlu, takže jsem se několikrát denně přejídala a zvracela (a stejně jsem pořád přibírala). Tím jsem si za rok zničila (respektive dorazila) ty zuby. Já jsem tu už psala, že nebýt tohoto problému, klidně bych ji brala. Ale z důvodu jídla to nešlo, nejde a nepůjde. Už nechci. A stejně bych byla za chvíli na mizině, to byl vždycky nákup aspoň za pětistovku, teď dám desetitisíce za zuby…

Že ti doktor neřekne o vedlejších příznacích a možných komplikacích je naprosto normální, tak se chovají všichni. Tak koneckonců máš příbalový leták, který si můžeš přečíst. Bohužel tam farmaceutické společnosti, aby se kryly proti případným žalobám, naflákají všechno možné i nemožné, takže tě to moc nepoučí. A ku.va u té Lyriky by mělo být v první řadě obrovským písmem uvedeno, že její vysazení provází normální absťák!!! Příznaky z vysazení, co to jako má být?!! To můžou napsat, že když člověk vysadí heroin, má taky „příznaky z vysazení“. Pro mě příznaky z vysazení rovnají se regulérní absťák jak hrom. A absťáky přicházejí, když bereš něco návykového. Třeba moje AD návyková nejsou - a když je přestanu brát, nebo zapomenu, NIC, vůbec NIC se neděje. Tedy samozřejmě kromě možného zhoršení deprese, když bych je vůbec nebrala delší dobu, ale to mi přijde logické. Ne napsat, že je něco v pohodě a nenávykové a když to chceš vysadit, tak lezeš po stropě. :cert: :cert: :cert:

Acrylát
539 příspěvků 9.10.20 19:17

Ellen to víš, i mistr tesař se utne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No jo, jsem kopyto, myslela jsem, že ti tloukli do hlavy, že je NENÁVYKOVÁ, což je lež jako věž. Ono je vlastně návykové všechno, co bereš dlouhodobě a tělo si zvykne a zařadí to do svého hnacího soukolí((Ale je návyk a návyk. Třeba na AD SSRI si zvykne mozek taky, jinak by se problémy pořád dokola nevracely. Někdy to trvá chvilku než se vrátí, některým šťastlivcům to vydrží několik roků, jako třeba mě. Přesně tak jak píšeš, když jsem vynechala i dva, tři dny Zoloft, tak se vůbec nic nedělo. A když jsem pak vysadila, snad během 14?dnů, tak pohoda. Ale na této droze by to mělo být napsáno obřím písmem, jako že to brát opravdu vážně. Člověk v tom má fakt binec a mohou za to ty nenažrané farmaceutické firmy. Jistí se, tak tam napíšou tolik vedlejšáků, že se u toho s manželem normálně válíme smíchy:blicí smajlík
No a proto jsem to nebrala u Lyriky vážně, i když jsem to samozřejmě studovala pečlivě.
A prásk stréca přes vejca, ono jim to tentokrát opravdu štymuje:-)))(((((( :P :P :cert:

Mě by taky vadilo 80 kg, i když už k tomu nemám daleko.Taky jsem nenažraná ale držím se na uzdě a jím maloučko a je mi to stejně prd platné, hlavně se zadržuje voda v těle. Ale už to pomalu v 70 neřeším až tak, jak ty pomalu v 50?/už jsem zase zapomněla((/Já si píši s tolika lidma a mám tolik známých, že počítejte s tím, že se vás budu na vše ptát pořád dokola. A ještějsem blbá z té Lyricy, ta už mě vygumovala úplně. Ale asi je to dobře, protože kdybych si měla vše pamatovat, měla bych hlavu jak věrtel a neprošla bych dveřma((
No a jak to píšeš na konci, naprosto s tebou souhlasím. Tvrdí ti do očí, že to není návykové a pro mě jsou benzáky proti tomu prd. Když si vzpomenu tady na nějakou Žirafu nebo jak si říkala, vlastně i tu Petru, jak uškrabávaly po částečkách kousíček Rivotrilu, tak mě to příjde směšné. Ale ony zase, tuším, sundaly tu Lyricu a neblbly a kroutí hlavou nade mnou. Takže asi fakt každý reaguje zcela odlišně na různé léky a má tu SVOJI achylovku. Zrovna nedávno jsem četla rozhovor s tím naším nejznámějším neurochirurgem Benešem a říkal, že mozek ještě hodně dlouho zůstane neprobádaný a nevyzpytatelný orgán. A asi má pravdu.
Tak jsem se vymudrovala a jdu za těma svýma kuřátkama, čučí s dědkem na horor.Byla jsem nakoupit a koupila jsem vnučce podprdu velikost 80 B a bezva ji sedne. Přesně tu samou velikost mám já :D :D :D :D A to ona má postavičku jak lusk, má 13 let, měří 173 cm a váží 56 kilo. Já když jsem se vdávala, měla jsem 170 cm a vážila jsem 52 kilo))Ale byla jsem zdechlina)
Kde je ta Zdeňka? Snad se neurazila, že jsme se ji chechtaly, že válela ty sudy mezi stojany?))Ale ona má taky smysl pro srandu, tak určitě ne, leda, že by měla ten loket zlomený :roll: :roll: :think: :roll: :roll: :roll: Zdeni ozvi se!!!
Tak čau baby a mějte se!

Zdenka12345
176 příspěvků 9.10.20 19:34

Ahoj holky,
jsem říkala svému psychoušovi, že jsem lezla po stropě, když jsem vysadila ráz na ráz lyricu a on věděl o co jde. Ale holky nemyslete si, že takovéto absťáky má jen lyrica, já třeba beru ještě tegretol, antiepileptikum, stabilizátor nálady u bipolárky třeba, no a vysazení najednou, úplně to samé jako lyrica. Takže fakt to není ten nejhorší lék, je jich takových hodně. Miruš ty už po lyrice nemůžeš chtít, aby ti udělala lépe, leda by sis vzala větší dávku, ale bereš ji proto, aby ti bylo normálně, tedy aspoň trochu k žití. Ellenko zlatá, to přejídání se dá řešit, jsou AD, co způsobujou nechutenství, ale tys to měla hlavně z těch megadávek, já když si vezmu megadávku tak taky žeru jako prokopnutá, ale když beru normál, tak mi to ta cymbalta vyruší a jím normálně, někdy i méně, ale ty nákupy to máš pravdu, to mám taky a proto jsem měla ty půjčky tenkrát, je to problém udržet se, no, alliexpres mi skončilo, už je tam draho a už se mi celkem dá zvládat i ostatní a já osobně než bych brala soustavně BZD tak to radši lyricu, i když jsem nedávno i zhřešila neurolem, ale dr. mi říkal, hlavně ať to neberu pravidelně, ty BZD jako, takže já u BZD absťák žádný, u lyricy jako hrom.
Jinak holky jsem ráda, že jsem vás pobavila, Zuzi loket v pohodě, jen byl trochu naražený, ale už je to dobré. A Elli, ty se na nějaké to kilčo navíc vyprdni, deprese a úzkosti jsou horší svině, nechci tě strašit, ale přijde přechod, a třeba u takového amitriptilinu je v příbaláku taky uvedeno zvýšená chuť k jídlu. Mně u těch megadávek ještě vadí i sucho v puse a v nose, mám ucpaný a v puse je to blééé :poblion: a ještě mi škube s rukama a nohama, dělalo ti to taky? Tak se mějte a dobře se všichni vyspěte. :hug:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.20 10:23

Jojo, holky, pravdu díte. Já netvrdím, že Lyrika je nejhorší lék na světě, třeba u AD Argofan jsem taky po vysazení měla úzkosti, neklid, nespavost. Ale je to fakt sračka. Kila navíc bohužel za duševní pohodu nevyměním, protože ta nadváha mou duševní pohodu spolehlivě odrovnala. Já někde četla, že bulimie je vlastně to samé co anorexie, prostě zoufalá snaha regulovat svojí váhu, což já určitě mám. Tak strašně chci být hubená, nemůžu za to. Po nemocnicích jsem potkala spoustu lidí, co extrémně přibrali (třeba při schizofrenii se po Zyprexe příbírá neskutečně) a nevadilo jim to, ale já to nechápu. A zvracet několikrát denně určitě není nic zdravého. Prý se můžou udělat v jícnu varixy (něco jako křečové žíly) a ty když prasknou, je to konečná. Člověk prostě vykrvácí, operovat se to nedá. Opravdu budu radši brát benzáky a mít blbou paměť. Za týden jedu k psychoušovi, nechám si je napsat, začínají mě totiž chytat panické ataky, už tři dny mě hrozně brní nohy, občas mám pocit, že nemůžu dýchat a do toho šlehne obrovský strach a úzkost, klepu se jak ratlík, poštákovi jsem se málem nepodepsala, nemůžu usnout, prostě hnus. Zdeni, sucho v puse jsem měla po Lyrice extrémní, všude jsem s sebou tahala pití, ty záškuby při vysokých dávkách taky. A při extra vysokých dávkách můj stav přecházel paradoxně až do úzkosti, takže jsem to zaplácla Neurolem, fuj fuj, už nechci. S tím Amitriptylinem mě nestraš, do háje to se z 99% antidepresiv přibírá? Tak už jedině brát Hypnogen, další návykovou srágoru. Jinak já beru AD fluoxetin (Deprex) a ten je indikovaný právě i na bulimii a chuť k jídlu snižuje. Ovšem na Lyriku, Mirtazapin, Quetiapin apod. je prostě krátkej. Cymbaltu neznám, jakou to má účinnou látku?

Trochu odbočím ve světle současné situace. Jsem trochu vyplašená z koronáče, dřív jsem se vůbec nebála, ale začínám být celkem znepokojená. A děsně mě s…ou ti pitomci, co to zlehčují a odmítají veškerá opatření. Ale četla jsem nějaký názor z facebooku a ten mě fakt pobavil. Prý pokud je příznakem kovidu ztráta čichu, zakážeme lidem mýt se a měnit si ponožky. Komu to přestane vadit, šup s ním do karantény. A lidé se nebudou sdružovat, určitě ne v uzavřených prostorách, ale pouze na čerstvém vzduchu, kde je riziko nákazy minimální :mrgreen: :mrgreen:

Acrylát
539 příspěvků 10.10.20 11:00

Ahoj holky!
Zdeni, asi máš pravdu, dělají to i jiné léky ale já jsem zatím neměla s ničím tu čest, tak možná mě ta Lyrica zaskočila((Uvědomuji si, že kdybych ji vzala víc, asi bych se cítila jinak. Ale když v tom ještě nemám jasno, jestli vysadím, tak do toho nechci víc zabředávat, tím, že navýším((…To jídlo celkem zvládám, jím malé porce. V poledne někdy nic, protože jsem zjistila, že když nejím, cítím se i psychicky daleko líp.
Alliexpres neznám ale kolikrát jsem teď nahlížela do toho WHIST/nebo jak/ a příjde mi to dobré. Znáte?

Zdeni, já jsem vysazení benzáků zvládla slušně, s Lyricou se to nedá srovnat. Možná je to tím, že jsem starší nebo jsem si z toho už vytvořila problém a víc to vnímám.
Přechod je sviňa, vždyť já jsem zblbla, až následkem něj. Estrogeny v těle jsou super, až začnou ubývat, je to v pr…((Ale děkuji Bohu, když už to na mě bylo sesláno, že až tak pozdě. Jinak bych si musela myslet, že jsem vlastně život pros..la((
Jo a zatím to se mnou neškube, ani se netřepu, když předpažím, tak ruce jsou úplně pevné. ZATÍM((((Jediné co mám, tak když někdy držím mobil v levé ruce, je těžký, mám ho v takovém koženém otvíracím pouzdře, tak se mi začne ta ruka tak třepat. Nevím jestli je to slabostí,, měla jsem na té straně ten problém s ramenem. Nebo jestli je to esenciální tremor, jak mi říkal Neurolog. Je to porucha hypotalamu v mozku/prý/, měla to i máti a je to PRÝ dědičné. Tak potěš koště, máti pak měla někdy problém udržet v jedné ruce hrnek, jak ji lítala při zátěži.

Acrylát
539 příspěvků 10.10.20 11:22

Ellen, jestli se mi podaří vysadit Lyricu, tak asi už dožiji na benzácích, konkrétně na Neurolu. Příjde mi to ještě nejméně nebezpečné. Jde o to, jestli mi bude ještě stačit jeden 0,25, tak dvakrát do týdne.
Jak popisuješ ty ataky, tak to ve mě evokuje ty odporné stavy, mám to ještě pod kůží. Fůjjj(Snad tě to časem přejde, je to ještě součástí absťáku? Ale víš co? Příjdeš mi, že jsi se o hodně zlepšila!!!Už jen to, že častěji píšeš a úplně jinak to celé řídíš. Žádný chlast, žádné výpadky, průsery. Takže jestli mám pravdu, tak ještě vydrž, snad se to bude mírnit a gratuluji!!
Já nemám po Lyrice žízeň VŮBEC. Nemám potřebu pít. Až mě to štve. Den ode dne si říkám-dnes si dám na to bacha a zase si vzpomenu až večer v posteli, vypiji dvě sklenice a přes den jen tři Turky. To je pitný režim, co?
Já si myslím, že se časem tloustne ze všech AD. Když někoho vidím, že naráz přibral, tak si říkám-ty jsi jasnej. Můj mužský tomu nechtěl absolutně věřit, říkal, že se nemůže tloustnout z prášku, když jí pořád stejně. Až do té doby, když jsme stavěli chatu a měl nervy v pr..z jednání s těmi byrokraty na stvebním a z řemeslníků, že přestal úplně spávat a nějakou dobu musel brát na spaní Mirtrazen. Přibral tehdy 10 kilo a sklaplo mu.

O koronaviru vůbec nepřemýšlím, ani nesleduji. Času na nervování dost, až to na nás někoho příjde(((
Jsem moc ráda, že tady mám ty naše prďoly, je to úplně jiné žití. Člověk zapomene na všechny blbiny.Jsou tentokrát fajn, akorát je u nás krásně/asi poslední den/ a nikam ven nechtějí, čučí pořád s dědou na Netflix.

Tak čau kámošky! Pozdrav i Zuzikovi a už vlastně nemám ani komu. I ta Radka zmizela.
No ale tentokrát psaní od nás tří opravdu o Lyrice, takže případní nahlížející mohou být spokojeni))
Jo a ta firma se jmenuje Wish))

Zdenka12345
176 příspěvků 10.10.20 11:55

Miruško, ty záškuby svalů a suchu v ústech je až při vyšších dávkách, ty s tou svou pididávkou nemůžeš mít až takové nežádoucí účinky, to že když vysazuješ je ti blbě ti věřím, to vlastně čeká každého, kdo z malé dávky utne na nulu i při postupném vysazování. Jinak doma máte pohodičku, Ellen v cymbaltě je nějaký duloxetin, to bude podobné jako to tvoje, ale říkám při mega se přežírám cymbalta necymbalta. Lidičky já mám z toho koronáče takový strach, že nás to všechny sejme, už přibylo přes 8000 a to není dobré, bojim, bojim. 8o

Acrylát
539 příspěvků 10.10.20 17:10

Zdeni, jsem sraboch, že nezvládnu vysadit ani tu trochu, když si uvědomím, co jste musely dát dolů vy s Ellen.Ale popravdě, já jsem to ani moc nezkoušela. Asi dvakrát, třikrát jsem zapomněla vzít a bylo mě nepříjemně. Jenže já už jsem si na tyto hnusy odvykla, tak možná už jen nesnesu ten nekomfort a nepříjemno, které bych musela při vysazování vydržet.

Ano, tentokrát u nás pohoda, děcka se ani nehádají, aleluja))Za hodinu je děda poveze domů. Rodiče se vraceli odkudsi a říkali že se pro ně před půlhodinou staví a oni že ne, že tady ještě budou))Doma už to holt znají a u babičky a dědy se jim líbí.

Zdeni, nekoukej na ty zprávy a statistiky, mě to vůbec nezajímá. A to pořád někde čundruji. Všichni si ťukali na čelo, že jsme byli nedávno vlakem s děckama v té Vídni. Před tím Praha a Bratislava. Já ale říkám, když to chytneme, tak klidně někde v obchodě tady za rohem. Co se má stát, se stane. Pusť to z hlavy, ono to nějak dopadne. Vždyť ty skoro nikam nechodíš a když jdeš do obchodu, tak se zarouškuj a polej se dezinfekcí. Neboj :hug: :hug:
Tak pěkný večer!

Zdenka12345
176 příspěvků 12.10.20 09:23

Ahoj holky,
tak dneska je tady suprhnusně :jazyk:, tma, déšť a k tomu kosa. Jdu až odpoledne na dvě hodiny k terapeutce, tak doufám, že se vyčasí aspoň trochu. Lidičky co je se Zuzkou? Zuzi písni něco, že jsi v pohodě nebo tak něco 8o. Miruš já se na to koukám na ty čísla, protože mě ta situace zajímá, s mamkou jsme obě rizikové skupiny, brácha možná taky, něco se srdcem má, ale nevím nakolik musí být ti lidé nemocní, aby je to skolilo, já hygienu dodržuju a roušku nosím jako pako a kolem sebe vidím mnohdy nezodpovědné idioty, co se předvádí, že na ně nikdo nemá, asi ani ten koronavirus. No, zatím opět jedu po 5 kouscích lyricy, jsem depresívní a hlavně úzkostná :zed:, vesměs zavřená doma a když jdu se někam projít nebo do obchodu ani si tu cestu neužiju, protože se bojím, že to chytnu. Já si pamatuju, ale to už je dávno, řádila tenkrát chřipajzna se střevníma obtížema, bylo léto, ale já jsem o víkendu nikam nešla, k večeru v neděli jsem otevřela okno, byl vlahý teplý vzdoušek, nadechovala jsem se blaženě a když jsem šla do postele, asi za 10 minut jsem polkla a v tu ránu mně bolelo v krku, horečka do 15 minut a sr…a a :poblion: do 30 minut, bylo mi tenkrát 3 dny na umření a pak ještě 10 dnů strašná slabost, tak ať mi nikdo neříká z těch chytrolínů v telce, že vzduchem se viry nepřenáší, jen kapénkama a dotykem, tomu nevěřím, zvlášť, když je nakaženo takové kvantum lidí, to nepomůže ani karanténa, protože vyvětrat musíš, abychom to časem nedostali všichni, toho se bojím. A nepomůže ani neurol, už jsem začala i uvažovat, že si cvaknu chlastu, aby mi bylo všecko jedno :pankac:, ale neudělám to… :(

Acrylát
539 příspěvků 12.10.20 13:42

Zdeni ahoj, u nás dnes taky superhnusně. Přesto jsem se vypravila do města shánět tchýni papuče. V normální obuvi papuče vůbec neprodávají, tak jsem musela jít do pracovní obuvi.Chce kotníčkové a uzavřené a ne jen nějaké takové starobabské)))V91 letech)))
Včera jsme jeli zkontrolovat chatu a pak jsme šli do lesa. Ale nuda, houby nesbíráme, bylo sychravo a nehostino. Tak jsem jen udělala pár fotek a jeli jsme domů.
Překvapilo nás, že na chatě je synek a pilně pracoval, sázel bonzaje atd., stal se úplným fanatikem do zahrady :nevim:
Zdeni, právě proto, že nikam nechodíš, máš imunitu na H.:-))Jo a střevní chřipka, to je pro mě noční můra, horší jak koronavir:-)))
Vezmi si raději Neurol ale běda chlastat :cert: :cert:
Když mluvíš o těch práškách, nevím, jestli jsem to tu nepsala, když mě třeba hodně bolí v zádech nebo ucho, tak si vezmu Nalgesin a ten mě uklidní daleko víc, jak celá Lyrica(((???Proto se mu snažím vyhýbat, až když je bolest velká. Je to nebezpečné, rychle bych navykla. Ptala jsem se doktora a on mi řekl, že je to na jedné bázi.
Takže:AD jsou léky které léčí. Bereš nějakou dobu, dodáš serotonin, dopamin, noradrenalin, pak vysadíš a nějakou dobu šlapeš. Aspoň tedy já.
Kdežto Lyrica neléčí, je to jednorázový prášek, který vezmeš a dočasně by ti měl pomoct, asi jako benzák. Čili na pěkný H.

No jo, Zuzik se nějak neobjevuje? Zuzi? Ellen? Už jsme tady jen my čtyři. Asi to zapíchnu taky, když mě někdo bude chtít najít, čímž myslím Ellen, Zdeni, Zuzku, NIKOHO JINÉHO, tak vám pošlu mail. adresu. Kdyby jste byly na FB, je to zcela jednoduché, můžeme si udělat „komůrku“ a chatovat na messengru. Zcela jednoduché.

Posílám pár fotek, jak se k nám podzim blíží.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.20 08:11

Ahojte holky ja vcera mela litani po uřadech no byla to parada kvuli vsem tem opatrenim :pocitac: ale neda se nic delat, zdeni nejsi sama kdo se boji ja taky ne o sebe ale o rodice, no a od zitra opet zavrou skoly takze deti opet doma, vcera bylo hezky a dneska jak pisete je superhnusne a ma zacit prset, mirusko fotky opet krasne. mejte hezky den :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 13.10.20 09:51

Ahoj holky,
dneska zase chčíííí jak protržené, jdu odpoledne na neurologii, včera jsem byla na psychoterapii, vykecala jsem se fajně, bylo super Zuzi, kdy jdeš ty? Mně ten koronáč strašně deptá, když vidím ty lidi jak to nedodržujou, stojí v noci u hospody opilí v hloučku bez roušky, je to děs. Miruš, kluk je šikula s tou zahradou, fotečky eňo ňuňo. Dneska mám ještě navařené. V Jeseníkách včera už sněžilo, z tama pochází Peťa tuším, ale ta už nám nepíše. Zuzi u vás na horách i u nás bude sněžit co nevidět, včera venku jsem už cítila tu vůni sněhu, jen ať nasněží a ať mrzne až to praští a vymrzne ten hnusnej virrrr. Už nevím co vám napsat, u mně vše při starém, tak páčko. :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.20 11:44

Zdeni ja jdu asi az za 14 dni tedy pokud nebude nejaka zmena.rano kdyz jsem psala tak mi bylo fajn ale pak na me prisly uzkosti fuj nevim ani proc, sla jsem si jeste lehnout.

Zdenka12345
176 příspěvků 13.10.20 15:34

Holky poraďte mi prosím, byla jsem na neurologii a tam mi píše lyricu a něco na bolest, no chce mě poslat do ambulance bolesti, protože já ty prášky od bolesti už neužívám jen na tu svou operovanou hlavu, skrz kterou tam vlastně chodím, ale taky na operované rameno, zápěstí a teď mě ke všemu rozbolela bederní páteř jak hrom, něco mi tam pomačkala a nemůžu se ani hnout, posílá mně do ambulance bolesti že mám zvýšenou spotřebu analgetik, no dobře, ale proč píšu, lyricu mi píše ona + psychouš, s tím, že jeden o druhém to neví jinak bych jí tolik neměla, ale ona mi napsala papír a s tím mám prý jít do té ambulance bolesti a i k psychoušovi, ten jak si to přečte, tak mám průser, ona tam trubka napsala, že mi píše tu lyricu. Já asi s tím půjdu jen do té ambulance bolesti a u psychouše řeknu, že jsem ten papír kdesi založila, že mu ho donesu jindy. Ona nechce od nikoho písemné vyjádření, jen co prý na to budou říkat. No, mám hlavu jako pátrací balon, ještě to mi chybělo. Nejsou v jedné budově, jsou od sebe daleko, ani jí to jeho jméno nic neříkalo. 8o

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.20 16:31

Zdeničko, když nechce písemné vyjádření, tak to neřeš. Já bych to udělala asi takto: došla bych na tu ambulanci, tam zřejmě napíšou nějaké nové léky, PAK dojdi k psychoušovi a řekni mu, že situace je taková a taková a jestli můžeš k těm novým (případně starým - pokud ti to nezmění) brát to, co ti doposud on psal (Lyrika, Neurol, další si nepamatuju). Jestli řekne, že jo, tak je to v pohodě, nebudeš brát kombinaci léků, která by ti škodila, a neuroložce prostě oznámíš, že psychiatr s touto medikací nemá problém. O žádném papíru bych mu ani neříkala. A pokud ti v ambulanci nezmění léky, neříkala bych mu vůbec nic. Ani žádost o nějaké posouzení. Prostě pojedeš jako dosud. Horší by bylo, kdybys měla nové léky a psychiatr řekl, že Lyriku ti současně s nimi napsat nemůže. To nevím, jak by šlo řešit - ale taková situace je krajně nepravděpodobná. Protože když v té ambulanci uvidí neuroložčin papír s Lyrikou, snad nebudou tak blbí, aby ti napsali něco, co braní Lyriky vylučuje. Trvej prostě na tom, že Lyriku potřebuješ! Tedy, napsala jsem to dost zašmodrchaně, snad se v tom vyznáš. Každopádně hlavní je, abys nebrala nějakou škodlivou kombinaci léků. Držím palce, ať to dobře dopadne.

U mě taky nic moc nového, mám blbou náladu, nejradši bych jen spala. Zítra jedu k psychiatrovi, vůbec se mi nechce, minule mluvil o nějakých psychotestech, do háje, zas ze sebe budu dělat idiota a poznávat v barevných kaňkách zvířátka (Rorschachův test) a další kokotiny, ach jo. Ale jinak celkem o. k. Počasí mi vyhovuje, kocouři žerou, televize hraje :)

Acrylát
539 příspěvků 13.10.20 19:03

Holky ahoj!
Mám to dnes tak jak píše Ellen- blbou náladu, až skoro depku. Já když si představím, že bych tady mohla ještě žít třeba i 20 let, dle stáří rodičů, tak si to nedovedu představit((To nemůžu vydržet.

Dnes je u nás ODPORNĚ. Zima, déšť a ještě vítr. Pro mě vražedná kombinace.Ani jsem nevylezla a to je u mě co říct((

Zdeni, pečlivě jsem si prozkoumala co píšeš, ať ti neodepisuji nějakou blbost. Vyšlo mi to asi jak Ellen. Když od tebe nechce žádný papír od psychouše ale jen co na to říká, tak bych si z toho hlavu nedělala. Prostě souhlasil a šmytec. Jen, jak správně napsala Ellen, si ohlídej aby ti nedali na centru bolesti něco, co by se mlátilo s Lyricou. Tu Lyricu si prostě vydupej, že ji každopádně potřebuješ, že ti pomáhá a když bude úplně nejhůř, tak že jsi na ni závislá. U psychouše bych o tom ani nemluvila. Zdeni, nechci strašit ale tu Lyricu kdyby ti sebrali, tak je snad po tobě, když to bereš v takovém množství a analgetika v hojném počtu návdavkem :lol: :lol: (((Je to vlastně na podobném základě.
A proto já mám strach tu svoji stovku za den zvednout, protože to pak stoupá, stoupá a kde se to zastaví?
No ale jsem pitomec, protože to co beru já, nemá taky žádný smysl. Akorát si huntuji ledviny, protože Lyrica jde přes ledviny a ne přes játra. Ale chodím každý rok na vyšetření na Urologii a jednou za dva roky na nukleárku/na funkci ledvin pod RTG/, kvůli té glomerulonefritýdě, co jsem měla v dětství a byla jsem asi před třemi týdny a ledviny úplně v cajku, prý se mi ještě zlepšily. V moči ani jeden erytrocyt, což jsem tam vždy nějaký měla a bakteriálně taky o. k.A to naprosto kašlu na „pitný režim“. Vždy si říkám -od zítřka začnu a nakonec zase jen tři Turky a asi dvě sklenice vody.

Zuzi, Zdeni, dík za pochvalu, já ráda fotím. Tak vám to sem budu cpát, ať chcete nebo ne))Jo Zdeni, kluka to baví a jsem ráda, že se něčeho chytil, místo kámošů a šantánů))Taky ho baví fotit, tedy na vyšší úrovni jak já, má foťák „dělo“ a taky se zabývá akvaristikou, má dvě krásná akvária, má rád turistiku, to má po mě. No a snacha chudák dělá to všechno ostatní((Ach jo(
Zdeni, já taky spolíhám na to, že příjde tuhá zima a ta ludra covid vymrzne. Nebo se nám položí celá ekonomika, děcka budou blbá a celý svět půjde do kopru((Už se mi to vše kolem hnusí, vůbec neposlouchám ty zprávy a nesleduji grafy(((
Ellen, mám fakt pocit, že to s tebou jde k lepšímu? Třeba se z toho fakt vyhrabeš, budeš mít nové zuby, najdeš si ještě nějakou lásku a šťastně dožiješ. Moc bych ti to přála a Zdeničce to stejné. Tedy zuby už má)))
Zuzi, nastává pro tebe nepříjemné období, tak se drž((Já mám zase za sebou vedra, která zase dusila mě. Ale teď si říkám, že bych je brala, i se všemi následky(((Tahle hnusoba mě taky dusí.
Tak se mějte!

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.20 20:33

Miruško, nejdřív dlužím jednu odpověď. 48. Néééé padesát, mě to číslo tak děsí. A ty to pak ještě dorazíš tím, že možná „šťastně dožiju“ 8o :cert: :lol: To potěší. Jinak ale mně kdyby někdo řekl, že tu budu moct být ještě dvacet let, byla bych šťastná. Proč bys to neměla vydržet? Vždyť jsi na tom docela dobře, vztahově a finančně určitě, zdravotně s menšími problémy, ale (to myslím bez urážky) v tvém věku bere nějaké léky snad každý. A ten ždibec Lyriky ti myslím ledviny nehuntuje, když si uvědomím, kolik a jak dlouho toho do sebe sypu já…hrůza. Taky mám problémy s pitným režimem, přesně jak píšeš, stačilo by mi kafe, já vůbec nemám žízeň. Ale když si to neohlídám a fakt nepiju, v levé ledvině mě píchá a jakoby svírá. Takže úplně v pořádku to nebude. Jakým způsobem se vlastně (krom RTG) diagnostikují ledviny? Játra z krve, ale ledviny? Abych řekla pravdu, o ty mám větší strach než o játra. Játra dobře regenerují, já i přes všecky ty hrůzy údajně mám jaterní testy dobré, což se docela divím. Dost divím.

Máš pravdu, že kdyby Zdence utnuli najednou Lyriku, tak by to s ní asi „seklo“. Musela by to přetlouct velkým množstvím benzáků, jako úplně bez ničeho se to vysadit snad nedá. Ještě si pamatuju svoje první vysazování, kdy jsem vůbec netušila, co mě čeká. Naštěstí mě po dnu zachránila kamarádka, která ji taky brala. Jako zažila jsem mnohem, mnohem horší absťáky (zvládnutelné pouze „pod zámkem“), ale tohle bylo taky hustý. Ty se ale podle mě závislosti bát tolik nemusíš, když nemáš potřebu navyšovat, tj. že ti to malé množství pořád účinkuje stejně už několik let. Teda ale pořád nechápu, jak je možné, že ta sviňucha působí na každého tak individuálně. Zuzce bylo permanentně zle, já zvládla sežrat i dvacet stopadesátek za den, ty nemůžeš vysadit blbých 100… Tím nechci říct, že bych ti ty stavy nevěřila, to věřím, jen mě fakt udivuje ta nevyzpytatelnost a zákeřnost tohoto „léku“. :pocitac:

Zdenka12345
176 příspěvků 14.10.20 09:03

Ahoj holky,
Ellen, ještě teď se řehtám jako kobyla, to prostě nejde, ten tvůj humor :lol: prý ty to dorazíš tím, že šťastně dožiju :lol:. No, ale jinak i od tebe potěší, že máš z 50 takový strach, já budu mít 1.11. 51let, tak doufám Miruš, že už taky šťastně dožiju. Jinak vám holky moc děkuju za rady, udělám to přesně tak, psychošovi řeknu, že jsem byla v ambulanci bolesti a dali mi tam to a to (jestli mi tam vúbec něco dají) a neuroložce pak řeknu dal mi to a to a psychiatrovi to nevadí a kdyby se ptala jestli mi někdo něco k tomu napsal, vypleštím oči a řeknu néééé, to měl? Udělám blbou, však papíry na hlavu mám tak co už, už mi nic jiného nezbude, trpěla bych bez té lyricy navíc jako kůň. Já mám Miru ledviny kupodivu taky dobré, jaterní testy trochu horší prý, ale ledvinové dobré. Jinak Elli ledviny se poznají taky z krve a nebo z moče. Jo a jak se pozná, že tě píchá v ledvině, nemáš to páteř?? Já jednomu doktorovi zase furt tvrdila, že mě bolí játra v pravo pod žebrem a on mi z ultrazvuku zjistil, že jsem kdysi měla zlomené žebro (když jsem lemtala 1. ligu) a to že se mi občas ozývá a to je ta bolavá játra. Holky oni nás musí strašit, jinak bychom pily a prášky žraly jako o závod, ale nedovedete si představit, co ty naše orgány všechno vydrží, co bych měla říkat na ledviny já, když lyricu beru přes 9 let a každý čtvrtý den mega. Ale už končím (no, aspoň zase na chvíli), protože zase žeru v noci, vzala jsem si včera i 2 amitriptyliny a sežrala v noci půl flašky okurek :poblion:. Jinak dnes opět superhnus venku, tady bez přestávky prší už 3 dny a začíná být pěkná klemra venku, včera jsem záviděla lidem v zimní bundě, já šla v džísce a dokonce jeden odvážlivec šel v triku a bermudách :mrgreen: :mrgreen:. Zuzi, kluk je doma? To mě teda zajímá co to bude z těch dětí za ainštainy když jsou chudáci furt doma, nevím kolik se toho přes ten počítač naučí. :think:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.20 10:54

Zdenicko ja bych to udelala presne jak radi ellča a miruska a uz se tim netrap.me dneska boli hlava no hruza do toho venku superhnus to je neco na me :poblion: jo zdeni kluk je uz zase doma je v poslednim rocniku tak by potreboval chodit do skoly a na praxi jeste vic vzdyt nic nebudou umet a jak pak budou delat zaverecky netusim jsem z toho na nervy

Acrylát
539 příspěvků 14.10.20 11:43

Ahoj holky!
Fuj, to je hnusně a já za chvíli vyrážím(((
Ellenko, vím, že jsi to tady už několikrát zmiňovala/věk/ ale přísahám, že tentokrát si už budu pamatovat :roll: :D
Každý člověk jednou dožije. Nevím, co tě na tom dorazilo?) :nevim: A já navíc přikládám naději, že život na který žehráš se v dobré obrátí a šťastně ho dožiješ. No chceš li dožiješ šťastně až do samého konce :D Ale nedělej, ty jsi jistě pochopila, nejsi trubka:-))
K té druhé části takto:ty jsi ráda, že žiješ život, na který neustále žehráš a rozradostňuje tě představa, že tomu tak ještě dalších 20 let bude? A to věz, že žiješ ještě ty lepší roky.Jsem o generaci starší a můžu ti říct, že se člověk cítí sakra rozdílně, jak třeba v těch 48. Nebe a dudy. Já říkám-ženská má dva životy, před a po přechodu.
Máš pravdu v tom, že já si nemůžu relativně stěžovat. Mám vše, jak popisuješ. Ale mě fakt není dobře. A nejhorší je, že to nedovedu ani pojmenovat jak(( Je to až letošní rok. Nevím, jestli jsem nějak nemocná nebo je to ta závislost, o které píšeš, že u mě určitě není, když nemám potřebu navyšovat. Ale já mám potřebu něco navýšit, ale problém je v tom, že nevím co. Z Lyricy mám strach a do experimentů s jinými „drogami“ nemám síly a náladu((Navíc přestávám věřit v to, že pomáhají. Tak ten letošní rok žiji daleko nekvalitněji, jak roky předešlé a marně přemýšlím, kterou cestou se teď dát, odkud začít.

Jestli tě bolí v boku, může to být i od páteře. Ale začni tím, že si necháš vyšetřit moč. No a jestli něco bude v nepořádku, udělají ti odběry na Creatinin a ještě něco, kruciš ta hlava. No a pak je další vyšetřeni ultrazvuk ledvin a pokud ti něco najdou, tak tě pošlou na nukleárku a tam ti píchnou kontrastní látku a pod RTG zjistí, jak ti ledviny fungují. Ale já si myslím, že je to páteř, možná prd v zatáčce))
Jinak s tebou souhlasím, asi jsem fakt sračka, že nemůžu vysadit. Tedy já jsem to ještě pořádně nezkoušela, nějak se mi do toho nechce a protože jsem člověk nerozhodný/děsně/, tak pořád nevím, jestli si nenaseru do hnízda)))

Zdeni, teď čtu tebe a taky píši, že jednou dožiješ, tak jako všichni lidi na planetě a teď jde o to, jestli šťastně nebo nešťastně:-))
Koukám, že máme stejný nápad s tou páteří))Akorát jsi zapomněla na ty větry))
Já jdu pryč, u nás leje jak z konve, počasí hnus, ani psa by nevyhnal a já musím)))Ale ono mi to udělá dobře.
Zdeni, máš pravdu, je to děs, jestli to bude zase trvat tak dlouho jak minule, tak děcka úplně zpitomí a učitelé zešílí. Mám kámošku učitelku a ta už je z té výuky na prášky.

Pozdrav i Zuzikovi, musím se chystat, chvilku to trvá, abych vůbec mohla vylézt mezi lidi.
Mějte se holky moje :srdce:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.20 06:32

Miruško, když já si pod pojmem „dožiješ“ představuju devadesátiletou stařenku v LDNce. Jinak samozřejmě vím, že všichni jednou dožijem :D A k tvojí otázce: vlastně jo, i přes všechny ty útrapy žiju ráda. A ráda bych ještě třeba těch 20 let. Asi jsem se naučila radovat se z maličkostí, z hezké knížky, hezké písničky, z mých pokojových kytiček, z kocourů, z přírody, z hezkého bydlení, nebo když se mi něco povede zvládnout… já se normálně několikrát denně pochválím, že jsem třeba zvládla zavolat (mám „telefonní fobii“) a něco zařídit, teď momentálně je to nová popelnice, protože tu starou mi ukradli :mrgreen: Mám radost, že jsem včera usnula bez prášku. Že kocour žere, blbne a zakulacuje se. Že mám ve svém věku ještě rodiče. Že jsem přežila ten poslední alko-exces (bohužel mi přibudou další jizvy) Že můžu občas někomu pomoct, třeba jen podržet člověku s berlema dveře. Atd. Ono když mi není úplně zle, tak zas nejsem taková tragédka. Nebo mám možná jen momentálně lepší náladu a vidím věci růžověji, než opravdu jsou. To je taky možný. Ne, vlastně je to docela pravděpodobný :,( Mně se nálady mění z hodiny na hodinu.

Děkuju Zdeniččce i tobě za tu radu ohledně ledvin. Ale záda to určitě nebudou, opravdu to má POKAŽDÉ souvislost s katastrofálním nedodržením pitného režimu nebo s vysazováním léků. Moč bych si mohla nechat zkontrolovat. Jenže moje milovaná obvodní doktorka šla do důchodu a teď je místo ní příšerná, arogantní ježibaba. Poté, co mi řekla, že kdyby mohla, okamžitě mi ukončí neschopenku, protože mě nenechá „fetovat za státní peníze a ležet doma, místo abych mazala do práce, jelikož to je to jediné, co mi pomůže“, se jí docela bojím. Nebo spíš je mi trapně. I když uznávám, že nějaká práce by mi prospěla, jen jde o to, jaká. Ten stres, co jsem měla v tom posledním zaměstnání už nedám, to bych zase začala žrát prášky ve velkém, stejně jako dělat třeba prodavačku nebo cokoliv s hodně lidmi, a ve fabrice zas chtějí většinou dělat noční a to bych taky nezvládla. Ale něco si musím po novém roce sehnat, to je jasný. Taky zkusím psychiatra, jestli by mi nezkusil požádat o tu dvojku ID. I když tady je takový posudkář, že je to asi bez šance.

Jo, byla jsem tedy u psychouše a co myslíte? Já k. r.á. v.a si nechala zas předepsat i Lyriku… Mám prostě pořád v hlavě někde vzadu, že co kdyby, a třeba se jednou bude hodit, a třeba jí bude potřebovat Zdenička, a je lepší ji doma mít než nemít, vždyť si jí brát nemusím, stačí když mi bude ležet v šuplíku, je škoda nechat ten recept propadnout… No, bez komentáře. Vím, že bych jí měla slavnostně mrsknout do té novoučké popelnice, ale myslím že to neudělám. :zed: :zed: :zed: Takže Miru, určitě si nemyslím, že jsi, jak píšeš, sračka že ji nedokážeš vysadit. Ani jsem nepsala, že URČITĚ nejsi na ní závislá, to já nemůžu vědět, spíš mi jen přijde, že ty v sobě nemáš ten „závislostní potenciál“ co já a Zdenka, nezvyšuje se ti tolerance, nemáš potřebu navyšovat, nezneužíváš jí po hrstech…takže podle mě závislá nejsi. Ale já nejsem doktor, že.

Tak se všichni, co budete číst, mějte dnes co nejlépe ;)

Acrylát
539 příspěvků 16.10.20 10:36

Ahoj Ellenko, prošla jsem si pár tvých příspěvků a zdá se mi, že si píši opravdu s jiným člověkem. Věř mi nebo ne ale mám z toho upřímnou radost, fakt ti asi ta léčebna pomohla. Nepídila jsem se nějak dopodrobna ale jen náhodně :Mám prostě smůlu, že jsem psychicky nemocná, alkoholem a léky mírním deprese a hlavně úzkosti, které jsou za „střízliva“ k neunesení. Tak co s tím. Nevím. Ani psychiatři už neví. Můj současný mi aspoň píše neurol a diazepam, říká že ať radši beru tyhle návykové léky, než abych pila, říkal, že chápe, že to bez nějaké berličky nezvládnu. Jenže už mi ty léky přestávají stačit, stoupá mi tolerance, navíc tu zas…ou Lyriku už nechci, kvůli té bulimii a tloustnutí, je to fakt na provaz. Často si poslední dobou říkám, že aspoň musím vydržet než odejde táta (panebože, ani si tu hrůzu nedokážu představit) a zabalím to. Nemám smysl života, nic mě netěší, život je jen neustálá trýzeň, někdy větší, někdy…

To jsi psala nedávno. Nikde nevidím plány na dalších dvacet let:-)) A teď píšeš, jak si dovedeš představit takový život ještě dvacet let, vlastně aby jsi se dostala na moji úroveň, tak ještě 40!!)))Dovedeš se zase radovat z maličkostí, zase se asi vracíš do života. Gratuluji. A když vydržíš, nezačneš pít a budeš brát prášky, jak máš předepsané, tak možná dožiješ až do smrti/jednou!!!/ v pohodě a ještě tě čeká i něco hezkého, hezký život. Moc bych ti to přála.
Co se týče toho „dožití“))))Asi jsem to fakt napsala blbě, měla jsem napsat prožiješ))))Když já to dělím na to co jsem už žila, pak co žiji a pak jak to dožiji. No ale je to fuk, vyprdnem se na to))))Aspoň jsem vás pobavila a toho není nikdy dost)

Já si taky myslím, že nejhorší je zůstat doma. Pokud člověk jen trochu může, je potřeba jít prsama do toho! Zvlášť když je sám a vlastně žádné jiné povinnosti nemá. Já bych šla do práce z fleku ale i tak mám pořád co dělat. Ale jsem v jiné situaci, jak vy. Být tebou, nehledala bych nic náročného na psychiku, spíš něco na pohodu a co tě baví. Byla by to určitě super léčba, věř mi.Co máš vlastně za školu? Jestli už jsi psala, omlouvám se, říkám, že mě Lyrica vygumovala hlavu :nevim:
A teď mě napadá, když nemáš invalidku nebo vlastně jen tu nejmenší, což bude asi pakatel, z čehož žiješ? Nemusíš odpovídat, jestli nechceš, v pohodě.

S tou Lyricou to moc nechápu. Když ti ji napíší, tak ti ji budou asi psát pořád, prostě ti ji naordinují, ne?
Neobviňuje tě, že jsi mi napsala, že si o mě myslíš, že jsem sračka, že nevysadím, oproti vám „harcovníkům“, ani 100mg Lyricy.To jsem psala já)))Asi jsem fakt hypersensitivní, rozhodí mě každé píchnutí u prd…, cítím každý „šelest“ v těle. :nevim: :lol: :lol: :lol: Myslím, že to mám i jako diagnózu, nikdy jsem žádný posudek na sebe nečetla. Ten můj psychiatr ani nekorensponduje s mým praktickým, což je dobře.

Nechtěla jsem TU o tom psát ale nesu v sobě velký „závislostní potenciál“. Snesla bych navýšení ale vím, že vyhovět tomu, je cesta do pekla. Mám v sobě ještě tolik soudnosti a rozumu, abych to neudělala. To jsem si, vzhledem k rodinné anamnéze, vždycky hodně hlídala. Navíc netuším, jestli by mě navýšení Lyricy uneudělalo ještě hůř. No a po hrstech, to už vůůůůůbec ne))

Dnes je mi celkem slušně, znáte to, období se střídají. Já si vždy na podzim a na jaře, musím odžít takové kratší období, kdy je mi celkově hůř a to i se zažíváním.

Ellenko, měj se moc hezky a drž se! Myslím si, že se mi to nezdá, že se pomalu vyhrabáváš ze sraček a jdeš nahoru.
Obracím se jen k tobě, protože nikdo jiný se neozval, takže nemám na co odpovídat.
Tak aspoň pozdravení všem!

Zdenka12345
176 příspěvků 16.10.20 11:52

Ahoj děvčata,
dneska je u nás pošmourno a hodně prší, nejdu nikam. Bolí mně abnormálně bederní páteř, vyprala jsem jednu pračku a vařím zelňačku z hlávkového zelí, dávám tam místo zahuštění kroupy, tak už dovařuju jen kroupy a budu mít hotovo. Ellen, pokud zvládneš si tu lyricu nevzít, tak si ji zastrčenou nech, já bych to třeba s benzákama nedokázala, jsem slabá, já benzáky buď doma nemám, nebo mám a žeru je tak dlouho až už nemám a to není nikdy dlouho, páč to žeru po hrstech. No, takže je pro mně lepší, když nemám, ale s takovou flaškou si to nedovedu představit, to bych se asi nenapila, ale doma to nechci. No, uvidíš, otestuješ svoji sílu. Já ten podzim holky nenesu, po neděli jdu na EEG a ještě se musím objednat do té ambulance boesti, dneska to tam nikdo nebral. Tak se mějte a držím palce všem se vším. :mrgreen:

Acrylát
539 příspěvků 16.10.20 13:00

Zdeni ahoj, u nás taktéž.
Bederní páteř mě taky bolívá, když si nevezmu boty aspoň na klínku ale „placky“((Celý život jsem nosila podpatky, mám tak asi nastavenou páteř a držení těla.
To je pravda, není špatné, když bude mít Ellen Lyricu v záloze. Kdyby se náhodou ta neuroložka a psychiatrička o sobě dozvěděly, že ti ji obě píší, možná by se ti pak mohla hodit. Já si myslím, že Ellenka není na Lyricu moc zvědavá, na to aby ji snědla? Já si zásobu udělat nemůžu, protože ten můj psychiatr mi to píše akorát, má to spočítané.
Zdeni, máš potíže se srdcem nebo jdeš jen na preventivní kontrolu?
Já jsem byla akorát na tom ozáření paty, stejně mě to pomohlo jen trochu a to je údajně to nejvíc, co může případně pomoct((((Takže jsem zklamaná. Jinak nikam nechodím, od psychiatra e-recept.
Ne kvůli koronaviru ale nemá to smysl k nějakým doktorům chodit.
Jinak musím říct, že je mě dnes podstatně líp, už dva dny nejím lepek, koupila jsem si bezlepkový chleba. Takže může to stát za tím mým hnusným pocitem, co nedokáži vysvětlit. Alergie na lepek, už jednou mi vyšla pozitivně. Pak mi otrnulo a zase jsem začala chleba a rohlíky konzumovat. Působí to pak na zažívání ale i na psychiku. No, může to být dnes náhoda, ještě nebudu psát žádné konečné diagnózy.

Zdeni, vydržíš ten podzim a vydržíš ještě víc, člověk snese víc jak kůň, o tom bych vám mohla napsat((((Ale vy to vlastně znáte(
Počkám na dědka, dám mu oběd a vypravím se do pekárny pro ještě jeden bezlepkový chleba/80Kč 300 gramový!!!/ a kousek odtud je zahradnictví, tak mrknu co mají na hrob. Začínám to dávat dohromady a taky nakupuji, jakože upeču nějaké cukroví. Vždy se zařeknu, že už nikdy:-))Ale uvidíme. To bych všem vytřela zrak))Já jsem totiž na pečení neskutečné kopyto:-))
Tak se mějte, zase zítra.
Zuzi, je ti blbě a nemáš náladu?

Zdenka12345
176 příspěvků 16.10.20 13:13

Miru, jdu na EEG ne na EKG, eeg je na hlavu, měla jsem ji rozbitou tak mi to občas zkontrolujou, štve mě to, protože nemůžu tam mít lak a pak vypadám jako vůl, ten gel si trochu vytřu, mají tam i fén, ale já si to ulížu dozadu a na čele mám vytlačené 2 kolečka jako pětikoruny a v MHD na mně každý čumí jako na idiota, jěštěže jsou ty roušky, aspoň mně nikdo nepozná a asi si vezmu čepici, ve které vypadám taky jako vůl, ale tu pěknou nechci zamazat od gelu, zlaté roušky. :jazyk:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.20 13:32

Miruško, tak jasně že jsem na tom psychicky líp, než těsně po té recidivě. To jsem byla fakt totálně na dně a snad i chtěla umřít. Bylo to peklo, beznaděj, stud, ztráta lidské důstojnosti prostě hrůza. Připadala jsem si jak ta největší špína na světě. Tedˇse dávám trochu dohromady, ale zdaleka to ještě není „ono“. Jsem strašný slaboch, při odchodu z nemocnice jsem plánovala, jak budu jíst hodně zeleniny, dodržovat pitný režim, ráno cvičit a každý den ujít 10 tisíc kroků… A co myslíte. Ležím u televize jak lemra, jím sušenky a čokoládu a piju jenom kafe. :cert:
A včera jsem si vzala neurol, protože mě zase chytla velká panická ataka, zase mi hrozně brněly nohy, bušilo mi srdce o závod, blbě se mi dýchalo a měla jsem pocit, že se mi hlava rozletí na sto kousků. Zkoušela jsem to rozdýchat, uklidnit se, ale nešlo to, po hodině jsem to vzdala. Prostě ten neurol budu občas potřebovat. Ale chci jen v nutných případech, ne denně 7 tabletek jako dřív. Už nechci zažívat žádný absťák, už ne. A alkohol už vůbec ne. Momentálně k němu cítím jen odpor. Ale může se to změnit, tak nějak za sebe neručím.
Jak jsi se ptala, z čeho žiju - tak mám tu jedničku ID, to je sedm a půl tisíce a pak nemocenskou, dobrou, měla jsem dobrý plat, takže 18 tisíc. To je dohromady opravdu dobrý. Ale nemocenská mi koncem roku skončí a bojím se, co pak. Všude straší, že bude hrozná nezaměstnanost, kdoví jak dopadnu. Jo, a mám ekonomku, dělala jsem celý život účetnictví a hodně mě to bavilo, ale bohužel tam je stres - termíny, pokuty za nechtěné chyby, práce s penězma, strach ze šéfa, strach že někomu špatně spočítám výplatu a tak… Přitom vím, že se bojím zbytečně moc, ale nedokážu to změnit, nedokážu mávnout rukou jakože je mi všechno šumák, nějak to dopadne, chyby dělá každý. Já jsem byla vždycky zodpovědná, puntičkářská, spoustu věcí jsem si zkomplikovala sama. A taky už mi to zdaleka tak nemyslí, jako kdysi. Prostě vypitej mozek :(
Zdeničko, s benzákama jsem to měla podobně, prostě jsem se neovládala a byla schopná udolat celou krabičku třeba za dva, tři dny. Ale to už nechci, musím to prostě ukočírovat, i za cenu úzkostí. Jen ty panické záchvaty fakt nezvládám. Ach jo. Ale holky moc, moc vám děkuju za povzbuzení. :hug:

Acrylát
539 příspěvků 16.10.20 16:12

Tak koláč upečený, to je jedna ze 4 buchet co umím)))Víc se nehodlám učit nebo budeme jak dvě koule. Mužskej naštěstí po mě vůbec žádné pečení nepožaduje a není vybíravý, co mu dám na talíř, to sní. Krom květáku a kapusty. Já sním taky vše, jen jedinou věc nepozřu, obrací se mě žaludek a to jsou vepřová játra, o hovězích ani nemluví. Nebo pak ještě feferonku.

Ellenko, teď jsi se mě objevila, tak ještě rychle odepisuji. Je fajn, že jsi na tom už líp, teď jenom nepolevit a nesklouznout do chlastu. Fakt se poohlídni po nějaké té rozumné práci. Jestli tě to chytne, tak je to pak lepší léčba, jak flaška hořké, nebo co jsi to pila.
O těch předsevzetích, to mě mluv)))Co já už jsem si jich dala. A nejsem ani schopna udržet pitný režim. Tedy ne do sebe chlejstat putýnky vody/to neuznávám/ ale nějak rozumně popíjet.
Ty vycházky by jsi ale měla dávat, to by ti udělalo dobře! Mohly by jsme závodit a každý den sem vyfotit svoje smart náramky, krokoměry)))
S tím Neurolem tě chápu, někdy se mi taky nepodařilo ty hnusy rozdýchat. A tak jsem si říkala, že ještě že ten Neurol existuje, protože bych se kolikrát dostala do stavů, že bych se zbláznila nebo udusila(((Měla jsem velké štěstí, že mě pořád pomáhala 0,25 a vůbec jsem si nevytvořila toleranci, nemusela jsem navyšovat. Výš co se divím? Že ti ještě po těch množstvích co jsi do sebe dala zabírá. A na tu mrchu Lyricu už asi toleranci mám((
Já vím, že jsi psala že máš jedničku ale já jsem myslela, že to je ten nejmenší? A on je to ten nejvyšší? Teď se nevyznám v tom, jak je to mezi ČID /částečný ID/ a pak celý ID má taky nějaké stupně? Tak to pak jo, jestli máš ještě 18 tisíc nemocenskou, tak to hledím, to jsi musela mít aspoň 35 tisíc čistého. Já když jsem šla v roce 2015 ve svých 61 letech do důchodu, tak jsem měla dvacku čistého. A to jsem dělala ve státním a 6 let na to studovala a nahonila se jak zvíře
Jestli jsi dělala účetní, tak to jsi borec. To je fakt makačka na hlavu, tak jak píšeš. Být tebou, tak do toho bych nešla. Spíš si sehnat nějaký malý kšeftík a tam prodávat v poklidu.Nebo co zkusit finanční poradkyni?
Víš co já si myslím? Že jsi udělala velký skok a teď to musíš vydržet!!!A ty to vydržíš, protože jsi inteligentní holka. Kdyby jsi byla bába jak já, tak řeknu ať už se nemorduješ ale ty máš ještě život před sebou a bude to asi chvilku trvat ale pak ještě můžeš zažít kus pěknýho života. Věřím na určitou rovnováhu, člověk nemůže být pořád ve sračkách. Chvilku jsi dole, chvilku nahoře. Já jsem byla dost dole/dětství, pak dost nahoře, až do přechodu a takže jak je to v tom vtipu-Kagda budět luče? Luče uže bylo)))
A ten Neurol si vezmi když je nejhůř, dá to tělu méně zabrat jak to nervování(((

Já jsem ti odepsala už dávno ale pak nedopsala, až teď a teprve to budu odesílat. Pořád mi někdo volal atd. Tak dědkovi jsem naložila oběd a chtěla jsem teď vystřelit. Ale nějak mě přešel elán. Tak to udělám tak jak ty píšeš. Asi zalehnu, dám si kafe a kousek toho koláče.))
Tak holky dnes moje poslední psaní, už jsem toho nakecala dost:-)) Opatrujte se!

Ať žije zdravá strava:-)))))
Posílám vám fotku, jak je u nás hnusně, že mě dokonce přešla chuť jít ven a to je co říct(((

Zdenka12345
176 příspěvků 17.10.20 11:01

Ahoj holky,
no Miruš, ty tomu mužskýmu podstrojuješ, to teda jo. Já jsem dneska chtěla zajít do obchodu, ale zase jsem celou noc nespala, ani po dvou amitriptilinech, už fakt nevím co mám dělat, usnula jsem až ve 4 ráno. Ještěže mám uvařeno, nic, ale zhola nic se mi nechce. :? Holky mně to tak deptá ty čísla, já už jenom čekám, kdy ten covid dostanu, nebo někdo z rodiny, je to síla. U nás je furt imrvere pod mrakem a prší, ani to mi moc nepřispívá k dobré náladě, když to řeknu psychiatrovi, jenom pokývá hlavou a řekne mi, nejste sama, já vím doprdele, že nejsem sama, ale je mi úzko, chtěl mi vymýšlet třetí AD do koktejlu, no zarazila jsem ho, jak já budu z těch AD vypadat, tlustá koule, ledviny, játru v hajzlu a oni furt přidávají léky, tyhlety vyhlídky mně ničí a taky to, že už do smrti budu mít problémy se spaním, to já asi nevydržím, nedovedu si představit tu nenáladovost, když se nevyspím a kolikrát mně to ještě čeká 8o. Mi je nejhůře když jsem nevyspaná. Jo stáhnu vám obrázek, jestli se v tom najdete, já se teda našla, sorry, dneska jsem bez nálady.

Acrylát
539 příspěvků 17.10.20 12:16

Ahoj Zdeni!
Tak znova(((
Měla jsem to už napsané a rozklikla jsem si tu tvoji tabulku a vše zmizelo :zed: :zed: :zed: :zed:
Takže teď to asi zkrátím.
Asi je něco v luftě blbého pro nás „blázny“.Já jsem se dívala do jedné na ruský film-A jitra jsou tu tichá…Je to novější verze z roku 2015 a kvalitní film.Ale dost smutný, takže jak to skončilo, tak jsem ještě půl hodiny brečela. Usnula jsem někdy ve dvě a ráno se probudila o 7. Vzala jsem si prášek na žaludek a ten mě vždycky jaksi sklidní/nechápu?/ a zase jsem usnula. Probudil mě až dědek asi o půl desáté, jestli prý nejsem mrtvá))Já totiž normál stávám tak o půl 7.Fuj ale byla jsem jak praštěná, hnusný pocit a ještě navíc zalehlé ucho. Nevíte někdo co s tím? Na ORL mají dnes zavřeno a na pohotovost nepůjdu. Nemají něco v lékárně?
Ještě jsem chtěla napsat, že jsem se na ten ruský film podívala s chutí, protože ty přiblblé americké mě už lezou na nervy. Napřed nás krmili pořád těmi ruskými a teď zase tímto brakem((

Zdeni, jestli tě ten covid tak deptá, tak si nech jídlo dovážet z Tesca. Mají rozvážku, není to drahé, objednáš přes internet.iTesco.cz.Já na covid kašlu ale zase se zaobírám jinýma kravinama, třeba zvýšeně vnímám každý „šelest“ v těle.
Dědkovi moc nepodstrojuji. to je levný a rychlý oběd. Měla jsem naložené maso, flákla na pánev, hranolky k tomu, volské oko s anglickou a obloha. Je to hned a je to levné. Na dnešek tam ještě to naložené maso mám, tak asi udělám řízky. A zítra čočku na kyselo, aby se ta nezdravá strava vyvážila)))
Ta tabulka na mě nesedí, snad jedině to, že odkládám něco, co mám udělat. Ale jednou jsem sem dala takovou tabulku s body příznaku úzkosti a to na mě sedělo. Zkusím to ještě najít.

Žádný prášky si nepřidávej, souhlasím plně s tebou.
Mě s tou Lyricou úplně zničili život. Lituji dne, kdy jsem poprve vkročila na psychiatrii(((Jsem přesvědčena, že to blbnutí v přechodu by přešlo. Sem tam bych vzala nějaký ten benzák a bylo by. Takhle z člověka udělají trosku.

Příznaky generalizované úzkostné poruchy.
nervozita
neklid
napětí
podrážděnost
snadná unavitelnost
potíže s koncentrací
vznětlivost
přecitlivělost
svalové napětí
poruchy spánku
popřípadě další tělesné příznaky úzkosti

Tak toto by na mě celkem pasovalo.

No a nebo co říkáte na toto? Panika, strach, pacient se cítí nepříjemně,
Problémy se spánkem
Neklid, nervozita
Zimnice nebo návaly horka
necitlivost v končetinách nebo pocit brnění či mravenčení
Zrychlený tep, nepravidelná srdeční činnost
Dušnost – hyperventilace
Pocit nevolnosti, slabost, únava
Závrať, točení hlavy
napjaté svaly
sucho v ústech
Tak to mám skoro všechno.

A nejlepší a nejpravdivější je to, co jsem přidala na fotce.
Holky, tak se všechny mějte a kde máme Zuzika? Zuzi, jsi v pořádku?

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.20 12:50

Ahoj holky moc se omlouvam za nepsani, ja od stredy jezdim se psem na veterinu, ve ctvrtek musel uspat, vycistit zanet a ted jezdim na pichana antibiotika ja uz fakt nemuzu porad se neco deje, do toho taky spatne spim porad se mi honi hlavou nejake myslenky, rano jsem jak zmlacena mam pocit na omdleni, ze to se mnou musi kazdou chvili seknou a kdyz si chci jit po obede lehnout tak stejne neusnu.
zdenicko tak v tom obrazku jsem taky ne vse ale polovina urcite :poblion: a mirusko to co ty pises tak to na me taky sedi perfektni zivot :cert:
jsem strasne moc rada za ellenku ze ji je konecne lip vzdyz si to ta nase holka uz zaslouzila, takze elli moc ti preju at to obdobi trva co nejdele :srdce:
mirusko to zalehle ucho jsem taky mela, je to urcite ucpane usnim mazem, nakapej si par :mavam: kapek olejicku a melo by se to rozpustit kdyztak zopakovat, nebo v pondeli na orl a oni ti to vycisti
holky mejte se hezky

Stránka:  « Předchozí 1 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 146 Další »
Váš příspěvek