Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.20 16:17

Teda mirusko ty zase jedes jak motorova mys :mrgreen: fakt pred tebou smekam, fotky super diky tobe se alespon nekam podivam, jak jsem psala nejsem cestovatelsky tipek nebo bych cestovala ale bojim se, zdeni to s tou rukou me to moc mrzi stejne si myslim ze udelali nekde chybu to neni mozny ze by se to tak dlouho hojilo, rado do vidne cestovala miruska :) ellenko halooo :srdce:

Acrylát
539 příspěvků 16.9.20 16:40

Holky čau, já jsem dnes úplně trop, tak jsem si musela na chvilku sednout k počítači a tudíž vám píši, než začnu uklízet. Mám tady binec jak v tanku. Ráno jsem byla zase u otce, už to není on, jak ještě nedávno býval. Kdyby aspoň nebyl na tom kopci. Já jsem tam letěla v tom horku. Pak rychle domů, uvařit a pak nakoupit velký nákup, dědek pak pro mě přijel.

Zuzi dík, tentokrát to bylo docela náročné. Myslím ten výlet. ještě že jsme byli nedávno s děckama v Praze a v Bratislavě, protože Slováci už nám zavřeli hranice. Mě už to všechno příjde jedna velká fraška, nevím fakt pořád, co si o tom všem myslet a nechci dělat závěry.

Zdeni, já jsem psala, že to večer smáznu. No o nic významného jsi zase nepřišla. Nechala jsem tam jen fotky, kde nejsme my.
To astma je sviňstvo. Naše Vaneska měla a foukla si několik roků kortikoidy(((A teď v pubertě ji to jaksi přestalo. Tak snad to vydrží, se modlím, a ona se toho zbaví.
Asi se ochladí, aspoň nebudu šmejdit a udělám něco doma a že je to zapotřebí(((

Radko, to máš dobrou zubařku, většina je jich vydřiduchů. A to musím říct, ač jsem od fochu
Vídeň nemusíš závidět, docela mě tentokrát zklamala, je tam bordel a „černo“A taky mě dala zabrat, léčila jsem se z toho dva dny))).

Ellen, tak písni, jak funguješ.
Holky mějte se, já jdu na to((((
Dnes jsem měla docela malý nákup, protože jsem táhla ještě ráno, jak jsem šla od otce, kabele z Billy…No a to jsem pak tento koš dala bokem a nakupovala ještě jeden pro tchyni. Pak pro mě přijel po práci autem dědek a odvezl to, aby Zdeni nemyslela, že jsem to vezla autobusem:-))))))

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.20 10:40

Zdravím - stále ještě z blázince (a že to tu teď tak opravdu vypadá… Jedna chudák stařenka tu celé noci prokrici a volá maminku, na izolaci zaklapnutej feťák občas kopá do dveří, na pokoji jsem sama s holcinou schizofrenickou, co se mi svěřila, že mívá hlasy typu „zabij bratra, zabij bratra“, má přes sto kilo, snad na mě v noci nehodí polštář. 8o Ne, je to teda chudák holka, je jí 25 a vypadá na 40, podle fotky to byla nádherná dlouhovlasá blondýnka a po několika letech braní léků je z ní obézní troska, skoro bez vlasů, v plném ID, o psych. stavu ani nemluvím. To si pak člověk znovu „osvěží“, že i když toho má na hrbu nasypáno tolik, jsou i horší psychické nemoci).

Mně už vysadili všechny léky, mám jen to moje neškodné AD, i jaterní testy a krevní obraz ok, takže z toho mám fakt radost. Sice blbě spím a ráno mám hrozné úzkosti, ale vždycky si vzpomenu na Zuzku, že ta je schopná ty úzkosti zvládnout taky bez léků, tak se pokusím taky. I když, tady se to dá zvládnout, doma je to mnohem horší, tak nevím. Vlastně vůbec celkově nevím, co bude. A mám strach… Dneska jdu odpo zase na víkendovou propustku a příští týden už domů. Lyriku už neberu asi měsíc a půl a zhubla jsem čtyři kila, ale to je i tím, že tady jím samou zeleninu, jogurty, žádné pečivo ani cukr. Kdyby se mi povedlo v tomhle režimu pokračovat i doma, bylo by to super. Ale znám se, bohužel.

Mějte se všichni co nejlépe, musím běžet na program. Navlikani korálků těma tresoucima prackama a bez brýlí, fakt zábavné :lol:

Zdenka12345
176 příspěvků 18.9.20 10:55

Ahoj holky, a Jirko
byla jsem na převazu v nemocnici a mám už to dobré, jen mi to zalepili, ale na kontroly budu chodit. Pak jsem šla na větší nákup s kolečkovou taškou, ale zapomněla jsem kolečko do vozíku a platím kartou, takže drobásky jsem rovněž neměla, tak jsem vzala košík na kolečkách a měla jsem ho 3/4. Dalo mi to ale zabrat než jsem se dokodrcala domů :zed:, měla jsem tam broskve v konzervě 2 mlíka sáček goldenů a samé těžké věci, v rukách bych to rozhodně neunesla. Když jsem šla do té nemocnice kolem toho stanu, kde se dělají testy covidu byla tam fronta aut, která vedla po cestě nahoru, snad až k další zastávce, no masakr :pocitac:. V tom penny se mi začala točit hlava a brala jsem balanc až domů, vypadala jsem jako ožralá. Zítra jestli mně nebude zlobit ruka nebo až v neděli umyju ta okna, jdu k mamině a uvařím jim špagety, a dneska máti vařila fazolačku tak ještě tu, no ale zase jí zabylo zle, tak jsem to volala bráchovi ať to zkontroluje, a už mi nikdo nevolá, takže dobrý. Jinak zkouším lyricu ubrat, už jedu místo 5ks, 4ks, ale potím se jako vrata od chlíva. No, venku je tak akorát, takové počasí se mi líbí, nic mně nebolí, nálada celkem dobrá!!! Mějte se a užívejte sluníčko, však vedro být nemusí. :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 18.9.20 11:06

Ellen skočilo mi to tam až před chvíli, mám radost, že jsi zhubla :palec: a že jsi v pohodě, ty menší úzkosti se snad vytratí, myslím, že to je ještě absťák, no doma musíš být sama k sobě zodpovědná, mně vždycky psychoška říká mějte se ráda, každý den před zrcadlem říkejte jsem dobrá, sympatická všecko se mi daří. No ale já to nedodržuju, nešlo mi to přes hubu ani jednou, podívala jsem se na sebe a málem jsem se rozbrečela. :,(

Acrylát
539 příspěvků 18.9.20 13:49

Holky ahoj!
Tedy já se budu muset nad sebou zamyslet. Asi jsem fakt nějaká sračka(((
Ellen za pár týdnu vyloučila Lyriku, Neuroly co dokázala do sebe nasypat ve velkém, flašky s hořkou nebo co to pila a já když nevezmu jednu tabletku 50 mg Lyricy, tak pomalu nemůžu vylézt na ulici, jak mě je zle. No a Zdenička obdobně. Ještě nedávno, jsme ji posílali, co jsme doma našli a teď normál snižuje. Tak je ve mě někde chyba, poraďte, jak na to.
Ellen, mě už to taky štve, tlustá jsem jak nikdy a palici mám vypelichanou jak stará olezlá slepice:-))(((Máte to dobré v tom, že se můžete věnovat jen samy sobě, když je vám zle a nic nemusíte. Já prostě musím fungovat, nemůžu si dovolit vypnout. Možná potom tou myšlenkou, že si nemůžu dovolit selhat, násobím v sobě ještě důležitost prášků((
Ellen, to je hrozný být tam s tou schizofreničkou, ještě že už jdeš domů. Hernajz, když jsi to vydržela v léčebně, můžeš přeci pokračovat jak člověk i doma???Už ta myšlenka jakou radost by jsi udělala taťkovi a tvým blízkým, by tě měla držet. Taky by se pak jistě k tobě i jinak chovali.
Zdeni, já jsem včera dopoledne, při změně počasí, chodila taky jak ožralá. Je to hnus. A to jsem jezdila z jednoho konce Brna na druhý. Na UZ na Urologii, jsem se pak nemohla postavit, musela jsem chvíli sedět, jakou jsem měla motolici.Na ozařování taky.
Tak s tím vozíčkem to jde, já tahám dvě těžké kabele do 4 poschodí. Občas zvážím a dělá to i 8 kilo. Jednou mě praskne moje osteoporózní páteř a bude((A na mě se všichni vykašlou.
Začínám toho mít plné zuby. Vše co dělám, dělám jen pro druhé. Jenže-kdybych to nedělala, měla bych z toho ještě větší trauma, že jsem nepomohla, nic s tím nenadělám. Každý jsme jiná pavaha. ASi((( Prostě rapl.

Kde máme Zuzika? Asi užívá poslední dny na zahrádce. I když má být prý hezky i nadále, akorát ráno zima.
Pozdrav taktéž Raduš. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Radves,
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.20 20:45

Ahojky holky,
všechny zdravím a doufám, že je každé o trošičku líp.
Já jsem se dneska na vše vyprdla a dělala jen takové věci, co mě trochu potěšily.
Každý máme na to nárok, že zhřešíme ;)
Byli jsme se projít v lese, ale tady u Prahy je hrozně sucho, takže skoro nic neroste.
Našli jsme jen trošku, ale to nevadí.
Důležitý byl ten relax v lese, který mi už chyběl.
Teď jsem trošku na trni, syn má byt se dvěma kluky v pronájmu a u jednoho z nich je podezření na covid, včera byl na výtěru a čekají na výsledky.
Problémy mají taky, ale né v takové míře, zatím, jako on, tak zítra uvidíme.
No příroda si s námi mává, asi jako lidstvo mává s ní.
Užijte si zítra neděli, ještě má být pěkně, tak dokud nám počasí ještě přeje.
Zatím pá Ráďa :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 20.9.20 08:41

Ahoj holky, zdravím všechny.
Miru, dobře jsi to napsala, živíš v sobě MYŠLENKU, že musíš fungovat, ty nemusíš. Všichni kolem tebe jsou svéprávní a samostatní, kdyby sis vyhradila pro sebe třebas středu a sobotu, nehla bys ani prstem, vsaď se, že by se to nezbláznilo. Ty už by sis to taky vlasně zasloužila, ženská zatracená měj trochu rozum, k čemu jim budeš když padneš na hubu. Odpočiň si zajdi s kámoškama na kafe, nebo na bazén a tak různě. Ostatní ať si uvaří třeba špagety, to je jednoduché a umí to i děti, pochval jim to a uvidíš že budou mít větší radost než z tvojí svíčkové. Ellen, v nemocnici se to dá dobře dodržovat ta abstinence, protože ti tam nic nedají, docela tě chápu, my máme problém s tím bažením, každá pi..vina nás rozhodí a máme pocit, že si musíme něco vzít. Měly bychom něco vymyslet, jak to zvládat. Mně třeba drží nad vodou ta ruka, říkám si nemůžu být v rauši, spadnu někde a znovu si ji zlomím, já mám strach i spát. Zuzi napiš nám něco povzbuzujícího, tvoje komentáře jsou takové, že každého musí trošičku zvednout nahoru z toho dna. Cítíš aspoň, že ty prášky ti zase zabraly, měnilas je zase zpátky nebo ne? Ráďo já se taky bojím covidu a aby to nedostala mamka a brácha, byla bych bez nich v pr…i. Kluk je mladý, i kdyby něco bylo, vylíže se z toho, horší je to u těch starších. Je to ale katastrofa co se děje. :zed: :zed: :zed:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.20 08:47

Ahoj děvcatka, ellenko ja mam z tebe takovou radost a neboj i doma to budes zvladat :D ctyri kila dole je taky dobra zprava a uvidis ze to jeste pujde dolu, jo a je dobre ze si rikas ze jsou na tom lidi hur a kdyz to vidis na vlastni oci doda ti to silu bojovat, holciny mi je lito.
zdenicko tak to je dobre s tou rukou a beres jeste ten wobenzin od kocourka urcite to ma dobry vliv na hojeni, mirusko ja ti to rikam porad zvolni a zacni se starat sama o sebe treba jeden den v tydnu, kdyby si musela treba do nemocnice na 14dni taky by to doma zvladli a myslim ze bys koukala, takze prikaz odpocivej :cert: rado snad bude syn v poradku, krasnou neděli :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 20.9.20 10:18

Zuzi od kocourka wobenzym beru, je tam v té pixli 800 tablet, takže mám dost - díky Jirko :*.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.20 18:06

Zdeni tak to je dobre, kocourek je strasne hodny clovek ale uz o neho mam strach, dlouho se neozval

Acrylát
539 příspěvků 20.9.20 20:03

Holky ahoj!
Tak motorová myš zase jela))Včera jsem nejela na chatu s manželem/mladí už tam jsou/ a udělala jsem si den pro sebe. Trochu jsem se zušlechtila/vlasy, nehty atd./ a lážo plážo jsem se vypravila do města. Když jsem vystoupila v centru, tak jsem narazila na pódium, kde se střídaly folklórní taneční skupiny národostních menšin z Brna.Tak jsem si sedla do první řady a koukala, bylo to docela hezké. Fotila jsem a filmovala.Pak jsem si koupila pizzu a trdelník, vše sežrala a šla do Vaňkovky/obchodní velké centrum/ a koupila si tam v Peek a Clopenburg značkový kabát. Táááák!!Dnes jsem jela ráno vlakem na chatu, pokecali jsme s mladýma a pak jsme se s dědkem vypravili na kolech na výlet. Popravdě, dnes mě to moc nešlapalo a vytočil mě jeden KŘUP. Pokud vyjíždíme z cyklostezky a projíždíme kousek po silnici, mám ve zvyku jet úplně na krajíčku, až mám strach, že padnu do příkopu. A najednou mě za zády tak ZATROUBILO auto, že jsem málem spadla z kola. A z toho auta vystrčil, za jízdy hlavu takový malý skřet, s kočičím fouskem pod nosem a zařval na mě-uhni pičo!!!A frčel dál. Dědek byl o kus přede mnou a já jsem si z auta stačila ze značky zapamatovat jen LZC na začátku. Málem mě vzteky klepla pepka, ten kdyby se mě dostal do ruky, tak ho v ten moment proplesknu, přes tu hnusnou držku)))Byla jsem z toho pak tak rozhozená, že bych snesla i kousek Neurolu, kdybych ho měla u sebe.
Před chvílí jsme dojeli, takže večeře a mám klid. Zítra to začne od rána, musím letět na ortopedii, vyžádat si ŘÁDNOU žádanku na to ozařování, dala mě ortopedka prý nějakou blbou. A pak s ní jet na onkologii. A pak musím letět zaplatit popelnici, netušila jsem, že ji musím zaplatit za podnájemníka na tom bytě co pronajímám, já,( dostala jsem upomínku.) Když tam není trvale hlášen. Tak tam musím letět, jinak mi ještě udělají exekuci na byt, víte jak to chodí:-))Musím jít k holičce, uvařit mužskému oběd. Prostě, Zdeni, pořád je co dělat. A když se to namixuje ještě s občasnou pomocí druhým, tak je toho docela dost.
Zdeni, vím, že to myslíš dobře. Ale špatně jsi mě pochopila. Já nikde nepíši, že v sobě živím myšlenku, že musím fungovat pro druhé. Já píši, že prostě nemůžu selhat. A to nemůžu. Kdybych měla kolem sebe jen soběstačné a svéprávné. :D :D Mám, bez pár měsíců, 89 letého otce, který donedávna fungoval na jedničku. Ted potřebuje OBČAS pomoct. Kdyby žil tvůj tatínek, tak ty by jsi se na něj vybodla? Mám tchýni, která je na vozíčku a má 91 let. Její druhý syn bydlí ve Znojmě, takže to vyžereme my s dědkem. Naší mladí chodí do práce od rána do večera, ti pomáhat nemůžou. Jsem ráda, že udržuji v pořádku chatu a zahradu, vtom volnu, co mají. Vybodla by jsi se na maminku, kdyby neměla bráchy a byla na vozíčku? Samozřejmě, že chodí ještě pomáhat i sousedka, které se platí, já bych to sama nedala. Teď mám manžela, tomu musím uvařit, vyprat, vyžehlit, chodí taky do práce. No a ty akce jako kafíčko s kámoškama, bazén, výlety, rockové koncerty atd., to mám ještě k tomu všemu navíc. Ač nechodím po doktorech, tento týden se mě k tomu nahromadily tři kontroly/i s tím ozařováním paty/No a v sobotu byla Vídeň, dnes kola. Takže jsem to myslela tak, že mám právě výčitky, že bych toho pro ty starouše mohla udělat víc. To ve mě sedí i s mátí. Že jsem se k ní měla nastěhovat když umírala a dochovat ji((((
No nic, nemám skuhrat. Už nebudu. Musím si uvědomit, že to, co jsem hravě stihala a žila na plné pecky, už tak nepůjde. Pomalu mě táhne na 70!Budu muset něco ubrat ale občasná péče o starouše to nebude.,to já nedokážu.
Zdeni, na to si dávej fakt bacha, aby jsi byla v řádně bdělém stavu. Kdyby jsi na tu ruku spadla, tak by byl velký průser. Já už na tom kole nejsem taky tak odvázaná, jak jsem bývala. Mám strach abych nespadla a s tou osteoporózou si něco nezlomila. I když jsem v životě neměla nic zlomeného a že těch pádu, i poslední dobou, bylo. Kámoška má kosti na denzinometrii super a pořád má něco zlomeného. Tak nechápu. A to je bývalá sportovní gymnastka.
Věřím tomu, že to s Ellen zvládnete a že už nebudete blbnout s práškama. Vždyť by to byla velká škoda, když už Ellen prodělala tu léčbu a zvládá to a ty jdeš s Lyricou dolů.!!!Jinak si za váma přijedu a dostanete na holou.
Zuzi, mě by taky zajímalo, jak na tom jsi. Na mě právě nepůsobí moc povzbudivě/na rozdíl od Zdeni/, když vím, že ti není dobře. Tak napiš, jestli jsi navýšila prášky a tudíž je to lepší??
Rady, napiš pak jak s těmi kluky s covidem. A máš pravdu, v lese je to nádhera.. Dnes jsem tak jela a najednou takový plac plný konikleců nebo co to je? Jestli někdo víte, tak napište, pošlu foto.Po hřibkách nečučím ale to už jsem psala.
Tak se držte!!!

Acrylát
539 příspěvků 20.9.20 20:25

Tak pár fotek z těchto dvou dnů. Ze včerejšího festivalu. Pak NĚCO ze zahrady, jak to tam syn pěkně udržuje. No a pak z výletu na kole. Mrkněte na ta růžová kvítka, co to je? Já si myslím koniklece?

Radves,
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.20 22:58

Ahojky holky,
tak nejprve k tomu kvítku, tak to je ocún, jak jsem bydlela na Moravě a chodili jsme na procházky, tak tam rostl hodně v parku, tak jako tam na jaře kvete petrklíč,
to byly a jsou v těch místech louky celé žluté, prostě nádhera.
Když jsem psala, že se bojím o děti, tak to nejsou jediní, o které mám strach.
Manželovi rodiče, to jsou pro mně osoby, které mám moc ráda a myslím, že to je i z jejich strany, jak jsme se tomu nedávno zasmáli, že za tu dobu,
co mám manžela, jsme se ani jednou nepohadali, ani nezvýšili na sebe hlas,
spíš obráceně, to jsem se už bála jen něco říct, že o něčem uvažuju a táta už se mi snažil hned něco sehnat, nebo koupit a mamča, té jsem hodně dlužná, jak jsem onemocněla s nádorem na mozku, tak byla u nás a o všechno se mi postarala a nebylo toho málo.
Jak už jsem psala, tátovi je 92 a mamče 87 a zdravotní problémy, které mají, obzvlášť mamča, jsou dost velké.
Ale dokud budu moct, tak se o ně budeme starat a pomáhat jak jen to půjde. Švagrová bydlí v Jižních Čechách a to je dost daleko, takže je to na nás,
ale nevadí mi to.
Takže já se bojím o celou tu moji bláznivou rodinku a věřte, není to tak jednoduché.
Zatím kluci nemají na ty výtěry ještě výsledek.
Už padnul i druhý spolubydlící, takže si myslím, že se to jen potvrdí a budou to mít všichni tři.
No musí se držet, ládovat do sebe vytamíny a odpočívat.
Já musím vydržet v pořádku do úterý, jdu k zubařce, tak na hodinu, né-li déle, tak nesmím marodit.
Tenhle týden by ještě měl být pěkný, ale o víkendu už by se mělo zatáhnout a i pršet, tak uvidíme, v pondělí je pak svátek, takže prodloužený víkend.
Necháme se překvapit, jaké budeme mít počasí.
Takže hurá zase do dalšího pracovního týdne.
Tak všem dobrou noc :mavam:, nebo dobré ránko. :mavam: :D

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.20 09:54

Mirusko fotky opet super :D, ja jsem navysila ten paroxetin na 30mg a musim rict ze je to lepsi ale uzkosti mam ale je to snesitelnejsi, me strasne pomaha neco delat a terapie taky, jo miruško a s tim odpocivanim jsem to samozrejme myslela tak ze az se postaras o tatinka a tchyni ne ze se na ne vykasleš to by me ani ve snu nenapadlo, ja az rodice zestarnou tak chci taky pomahat stejne jako ty, takze o staroušky se postarat ale starat se i sama o sebe :srdce:
ellenko jaky byl vikend doma

Zdenka12345
176 příspěvků 21.9.20 16:36

Ahoj všichni,
dneska byl nějaký hodně divný den, aspoň pro mně. Teď je mi tak na :poblion:, ležím, doufám, že jsem v autobuse něco nelapila. Teď jsem přijela od mamky, dopol. jsem byla u jednoho krejčího, že mi zúží džíny, ale nebyl tam, pak za máti, zrovna mi jel autobus. Miruš, já jsem pochopitelně nemyslela rodiče, tchýni atd., psala jsem soběstačné a oni už asi úplně soběstační nebudou, mají na to léta, jak tě to mohlo napadnout, že jsem myslela je, já myslela manžel, děti, vnoučata a to ne každý den, ale tak 1-2 dny v týdnu, že by ti mohli ulevit, ale nechtěla jsem tě tím naštvat, každého věc pochopitelně, já tomu až tak nerozumím, jsem sama. Kdyby byla situace, že by moje mamka potřebovala péči, jasně že bych se postarala, chtěla jsem si na ni vyřídit pečování, měla bych to i coby práci dobré, chodila bych za ni každý den jako do práce, oni nechtějí, pak jsem ji chtěla k sobě, taky by mi to pomohlo finančně, ona nepůjde, kdyby brácha nemohl, to ses ani nemusela ptát, to by snad udělal každý. Ellen napiš jaks zvládla víkend, co kocouři, zase tě nechtěli pustit? To mně přišlo takové milé. Zuzi jsem ráda, že ti to navýšení dělá dobře, úzkosti asi budou pořád, ale aby se daly zvládnout, o to jde. Ráďo, jestli budeš vědět výsledky, napiš jak. Lidi, já jsem s tím covidem jako na trní, bojím se čím dále více. :roll: 8o :roll:

Radves,
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.20 20:19

Ahojky Zdeničko,
tak výsledky na ten covid u toho synova spolubydlícího už vím a jsou pozitivní.
Už s těmi horečkami padl druhý z nich, syn se zatím drží, ale říká že je unavený a cítí tlak na hrudi.
Něco podobného jako když měl mononukleózu, to bylo taky takové.
Dneska už byli oba dva na vytěrech, takže čekají na výsledky a do 28.9. mají karanténu.
Teď má doma v karanténě dceru i paní, co pro ni šiju, ve škole spolužák, co sedí před ní je pozitivní, tak teď když ke mně jedou, tak si bere roušku a desinfikuje se, bojí se, abych to nechytla. I na jaře se nás snažili co nejvíc chránit a zásobili nás všemi možnými hygienickými a desinfekčními prostředky, že jsme až zašli.
Jsou to super lidičky (celkem mladí manželé ).
Tak teď se snaží zase, aby jsme se držely zase.
No, teď budu čekat jen na to, až mi syn dá vědět že je nakažený.
Tak si spíš teď budeme muset dávat ještě větší pozor, když pojedeme k rodičům, prostě ještě pečlivější hygiena u nich
Zatím se držím s léky na nervy, pokud možno na minimu, už jich mám tak dost jinych, které musím užívat, jinak bych zkolabovala a vezla by mně rychlá, prostě ty hladiny nesmí klesnout.
Je to v háji, ale hodně mi pomáhá, jak se tady dokážete bavit o všech těch problémech
a podržet psychicky jedná druhou a toho si vážím.
Holky, budu končit, dneska už musím vypnout, trošku mně to všechno vyčerpalo.
Tak pá a dobrou. :mavam: :mavam: :mavam:

Zdenka12345
176 příspěvků 22.9.20 06:41

Ahoj holky,
Ráďo, je mi kluků líto, nezoufej, třeba to nechytne, je to zvláštní, ale u našich sousedů to chytila celá rodina, babička je už od května ve špitále a mladý manžel dcery a jeden synáček to vůbec nedostali a to žijou spolu všichni. A třeba nemusí mít žádné příznaky a má to, no je to zvláštní, moc tomu covidu nerozumím, je ale dobře že je v karanténě, pro něj, i pro ostatní. Neboj, bude v pohodě a vy ostatní taky, držím pěsti. Vůbec se z toho nenervuj, to by ti mohlo leda ublížit, vím, že se to snadno řekne a hůř provede, ale máš kolem sebe fajn lidi a řekni si, že ty sis už svůj pohár zlého vypila, není možné, aby ten osud byl taková sviňa.
Dneska jdu k zubaři, dost se bojím, bolesti pochopitelně, mám 3 díry a tu podřenou fazetu, ona většinou udělá max 2 práce v jedné hubě, tak uvidím. Lidičky já jsem z toho všeho jakási špatná, dneska mě bolí hlava jako střep, v noci jsem se dost potila, ale to je tou sníženou lyricou, to vím, ale nevím, jak to pocení přežiju. :zed: Holky mějte se hezký den bez covidu!!!

Didina 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.20 17:19
Zkusenost Pregabalin

Pridam svuj nazor. Pregabalyn jsem obdrzela cca pred rokem na velmi silne bolesti a rukou, mam vyznamny nalez na pateri. Ano, mate pravdu, zpocatku jsou zavrate, malatnost, ospalost, coz se mi tehdy hodilo, jelikoz jsem toho casu jiz mesice temer nespala (nejvetsi bolest vleze). Pocinajici velkou ulevu a tento nezadouci ucinek brzy odeznely, proste si telo na pripravek zvykne, takze dal uzivani bez problemu. Jelikoz nechodim po doktorech, prici se mi to, zabirat misto lidem, kterym lze dat diagnozi a pomoci, ja diagnozu mam a presto odkladaji operaci, kterou Neur pozadovala jednoznacne jiz pred 2 lety). Tedy, po dobrani zadob jsem zadala elektronicky recept, ma Neur v jarni coronakrizi neordinovala a obvodaci a cizi lekari delali, jako by ho platili ze sveho a same bleble, no tak jsem ho tedy diky nim razem vysadila. Ano, po nejake dobe, cca4 dny jsem mela obcas neprijemne stavy neurcite uzkosti, ci strachu. Procetla jsem letak a zjistila proc. Ovsem nasadit jsem nemela co, tak se proste " jelo" dal bez. Rada bych ujistila vsechny, ze to neni nic hrozneho. Srovnala bych asi to postupne vysazovani z dlouhodobe lecby tomu svemu pulrocnimu, kdy bum ze dne na den bez leku. Nyni, kdyz jiz jsem opet bolestmi nekolik tydnu nespala jsem chtela na obvode napsat neco na bolest nebo spani nebo zpet Pregabalin. To by jste videli zas to divadylko, ze musim nejprv na Neur ( zpravu tam maji, prorostla pater se nikdy nezlepsi, jen na opak). Tehdy jsem prvne zjistila, ze se jedna o psychiatricky lek, co z jsem vubec netusila.OL si stala na tom, ze ho muze napsat neur nebo psych. Sice se mi chtelo na ni neco zarvat, ale s usmevem jsem ji rekla, umyslne arogantne at mi da zadanku, ze se tedy ke cvokari vydam, a ze je tedy k jeji tizi, zaberu-li tam misto lidem, co konzultaci opravdu zivotne potrebuji. Obj trvalo i tak temer 4 mes, kontaktovala jsem spoluzackz, ktere verim, ale ani ta nemela misto, tak nakonec nasla termin u sve kolegyne. A k jadru tematu. Psych mi leky napsala, vedela, ze se indikuji prvotne s prioritne na bolest a pry eoilepsii, ale vysvetlila, proc je to i lek pro psychiatry. Ujistila me, ze vysazovat nasazovat, jak mi to korigovali diposud je nepripustne, ovsem, ze pri nizke davce lidem, kteřį nejsou psychiatricky nemocni to neurolog bezne takto dela a pokud se to neopakuje stale dokola, nic se nestane. A tak jsem pred 2 dny pocala po ccapul, mozna rocni pauze uzivat znovu. Ano, znovu se motam, jsem jak opila matoha, v aute js zjistila, ze se nesoustredim, jako bych jela trasu po pameti a dnes jsem jak pako, takze radeji doma.ale jiz vim, ze to odezni.

Zdenka12345
176 příspěvků 24.9.20 06:57

Ahoj holky,
Didi, a jestli se můžu zeptat kolik jsi na tu bolest brala, myslím kolik mg za den? Obvodní dr. měla pravdu, že pregabalin napsat nemůže, to můžou jen odborní lékaři jako neurolog, psychiatr, diabetolog. Myslím si, ale je to můj názor, že pokud užíváš nižší dávky a kratší dobu, což 1/2 roku je, tak ty absťáky se fakt snést dají i při náhlém vysazení, něco jiného je užívat to více než rok, třebas několik let a na ty úzkosti zabírá dávka od 600mg tak pak kdybys to dala pryč naráz, bylo by to fakt k nepřežití. No, jen mně zaráží, že jestli jsem dobře pochopila tak jsi zpočátku při užívání byla schopna jet autem, já bych měla strach jet i na kole. S tím by měli něco udělat, přinejmenším to tam poznamenat, že u řízení aut a jiných strojů a ve výškách je při začátku léčby třeba dát pozor, to jsem na příbal. letáku nikde neviděla.
Včera jsem byla holky u toho zubaře a dělala mi 2 vypadlé plomby a zaleštila mi tu fazetu a 12.11 jdu ještě dělat osmičku a tam mám teda díru jako do… Jinak ruku mám už bez obvazu i náplasti a mám tam hluboký ďolík po tom boláku. Teď se modlím, aby se mi tam už nic neudělalo, jinak jdu na operační čištění, říkal. Raďuš, tak jak kluk, už má výsledky? Myslím na tebe, a pokaždé, když se koukám na zprávy, mám stažený žaludek a husí kůži, lidičky já mám takový strach o mamku, bráchu a i o sebe, kdybych měla děti, asi bych strachy umřela. Včera jsem si nechala napsat na sms od psychoše léky a i ten nejslabší neurol 0,25, protože s tím koronavirem a tím blázincem co je okolo toho to opravdu nedávám, tak i když necítím účinky tak si aspoň 1-2 vždycky když někam jdu dám, protože mám pocit, že se tak klepu, že to ostatní musí na mně vidět. Dneska jsem měla v noci noční můry, myslím, že mám zase pěkně rozhozenou psychiku. Dnes nemám v plánu nikam chodit, tak jsem si dala jen 3 lyricy na celých 24h, uvidím, jestli to pude. Tak se mějte a opatrujte se. :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.20 08:04

Didi ja brala lyricu 8 mesicu a ty stavy bych nikomu neprala, strasny poceni, buseni srdce, tahlo me to k jedne strane, dokrori rikali at to vydrzim ze si to sedne a neverili mi ze mi tohle muze zpusobovat, takze pro me 8 mesicu utrpeni ze si to nikdo nedovede predstavit, ale jak rikam kazdy jsme jiny a na kazdeho kazdy lek pusobi jinak.
zdenicko nejsi sama kdo se boji ale verim ze kdyz budeme dodrzovat hygienu a nosit rousky tak to snad zvladneme, Rado uz ma syn vysledky myslim na vas :srdce:

Acrylát
539 příspěvků 24.9.20 21:15

Zdeni, naprosto s tebou souhlasím. Když jsem po roce snižovala Lyricu z 75-0-75, tak celkem žádný problém. Teď jsem už dva roky na 50-0-50 a v neděli se mě stalo, že jsem si zase zapomněla vzít ranní dávku a naprostý horor. Prostě já to dolů nedám, mě je úplně na umření. Kdyby mě aspoň bylo fajn na té padesátce ale to je asi k ničemu, když ale jednu vynechám, tak je vidět, že úplně k ničemu to asi nebude. Navyšovat na funkční dávku nechci, protože už bych to nikdy nesundala. Takže jsem, jak se říká, v prdeli((((
No a ze začátku braní jsem bývala k večeru jak ožralá, špatně jsem i artikulovala, jak kdybych vypařila půlčíka rumu. Už to je vidět, co je to za sviňstvo. Proklínám den, kdy jsem to vzala do huby(((No a jezdit s tím autem, to bych dala přísný zákaz. A Didina, ta to jen potvrdila.
Na covid vůbec nemyslím, jde to zcela mimo mě, ani to nesleduji. Začnu šílet, až by to, nedej Bože, postihlo někoho blízkého. Sebe nepočítám, i když o to taky moc nestojím(((

Předevčírem se mi zdál nad ránem HNUSNÝ sen, že mě padaly z huby všechny zuby. Napřed jsem vyplivovala ty přední a pak šel jeden po druhým. Tak jsem ráno mrkla do snáře a je to smrt.Tak kdybych se dlouho neozývala, tak se nedivte.
Zuziku, jsem ráda, že je ti přeci jen líp.
Dík za pochvalu fotek :lol: :lol:
Tak jak popisuješ stav s Lyricou, tak je mi když ji zapomenu vzít. Tak ti přeji, ať je ti čím dál líp!!!A Zdeničce, ať je ruka o. k.
Pozdrav všem lidem dobré vůle!

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.20 12:46

Mirusko ty jsi me vystrasila, me se taky takovy sen zdal uz nekolikrat, ze jakoby plivu zuby, ze mi vypadaveji do dlani :( tak snad to jsou jen sny a ten snář se plete. dneska kdyz jsem se probudila tak me strasne bolelo a palilo na hrudi no uplne jsem se vydesila, no musela jsem si vzit neurol abych se trochu uklidnila zase jsem zacala panikarit, tak doufam ze to bylo jen zmenou pocasi u nas se ochladilo a zacalo prset pomoooc ja chci slunicko a zacatek leta.

Acrylát
539 příspěvků 25.9.20 13:43

Zuzi ahoj, neboj, mě se to zdálo a jsem pořád tady)))Počasí je u nás taky hnusný((Nic se mi nechce dělat, chodím od ničeho k ničemu. Teď jdu pověsit prádlo, úplně jsem na něj zapomněla, to bude zmačkaný.
Pálení na hrudi může být i jeden z příznaků deprese, mimo spousty jiných. Zrovna jsem se na to dívala.
Tak se drž! :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:
Ještě se má udělat líp, tak si zahrádky užiješ i nadále))

Zdenka12345
176 příspěvků 26.9.20 09:04

Ahoj holky,
u nás na severní Moravě taky leje jako z konve :zed:, začali mi tady topit jako při 40 stupňových mrazech, musela jsem to přistavit. Holky s těma zubama sice píšou ve snářích to co píšou, ale já jelikož na to trpím strašně 8o, tak jsem se ptala doktorky a ta říkala, že to souvisí s těma našima úzkostma a sice, když to na nás jde tak v noci prý zatínáme zuby, čelist a to může vyvolat pocit, že nám vypadávají zuby ve snu, uklidněte se to já prý v noci i skřípu na zubech :mrgreen: a mluvím ze spaní, takže todle já už neřeším, nebojte nikdo neumře a jestli umře tak ne proto. Prý si mám vždycky před spaním procvičit a uvolnit čelist.
Ruka mně zatím poslouchá, byla jsem na psychoterapii Zuzi a dobrý, ale to počasí mně taky deprimuje, nedá se nikde jít, z okna výhled děsný, ale zase aspoň mi ty okna trochu opláchne. Ráďo tak jak, co je nového?? Ellenko piš :cert: klone můj, už jsi doma??

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.20 09:17

Ahooooj všichni :mavam: Tak já už jsem doma, od středy. Držím se, ale je mi hodně zle. V noci se pořád budím, stačí malé sustnuti - no a kocouři mají samozřejmě v noci "svůj čas - takže kvalita spánku mizerná, to se s dřívějším nedá vůbec srovnat, to jsem prostě padla a spala tvrdě do rána, no ale jsem šťastna, že vůbec trochu spím, to se dá přežít. Bohužel rána, to je naprostý horor. Strašné úzkosti, těžce depresivní myšlenky, klepu se jak v abstaku, a tohle trvá skoro celé dopoledne. Nebo když mám někam jít (zatím jsem se neodvážila ani do obchodu, vyjidam domácí zásoby), někam volat, něco vyřídit… Bojím se, že tohle dlouhodobě nevydržím, jestli se můj stav nebude zlepšovat. Do toho už mě děsí Vánoce, to je pro mě snad nejhorší období, hned po narozeninách. Po novém roce budu muset řešit práci, to je další superstrasak. No nic, to teď nevyresim.
14teho jedu k psychousovi, nechám si napsat aspoň ten Amitriptylin, po něm se dobře spí. Jo, Zdeni, už ho bereš? A kolik a pomáhá? Já měla zpočátku brát 4-6 tbl večer, ale zjistila jsem, že pomůžou i tři. Je to AD, takže i trochu zlepšuje náladu, ale nedoporučuje se brát s tím fluoxetinem, co mám ráno, takže ho plánuju tak jednou, dvakrát týdně, když se budu potřebovat normálně vyspat. Je mi ale líto, že musím do sebe něco cpat, měla jsem zhoršené jaterní testy, bolí mě ledviny, v obličeji jsem pořád nějak nateklá, panebože dej ať se z toho nějak vylížu :,(

Zdeni, klone, ty zuby jsem na tebe asi přivolala já. Ještě v nemocnici mě začal bolet jeden z těch rozpadlých, pak to přešlo, ale zubařka neměla výjimečně narvanou čekárnu, tedy pravila, že se do toho pustí. Myslela jsem, že mi vytáhne jen ten jeden, ale já měla takové čtyři vedle sebe, v podstatě jen zarostlé kořeny - a ona mi to vyrvala všechno!!! Samozřejmě s umrtvením, ale bylo to i tak strašný. Když jsem viděla, jak přede mnou mává tou zkrvavenou rukavicí a cítila, jak mi patla krev po obličeji, udělalo se mi špatně od žaludku. Zase mi natrhla oba koutky, já tam seděla a normálně mi tekly slzy, i když jsem nebrecela, zvláštní úkaz. Mám ctyři stehy, zítra jdu na vyndání. Ale s hrůzou jsem zjistila, že mi tam kus zubu zbyl, jazykem je to dobře poznat, tak mi to zase rozreje… Ale na druhou stranu jsem ráda, že mě nenechala jít k tomu soukromému zubochirurgovi, jak jsem plánovala. Tam je to s analgosedaci za 3 tisíce plus dva tisíce za každý zub, takže jsem jedenáctku ušetřila. No, ale zítra dopo se za mě pomodlete, čekám další děs.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.20 09:44

Mirusko, o padání zubů se mi zdálo už mockrát a dávno, takže smrt to snad opravdu nebude. Já se myslím taky dívala do snáře a smrt si nepamatuju, spíš něco jako ztrátu. Ale přesně nevím. Jinak s tím vysazováním Lyriky máš pravdu, jo, já sice dokázala utnout najednou vysoké dávky, ale byla jsem týden naprosto nepoužitelná, jen jsem ležela. A úzkosti zaháněla neurolem. Takže asi tak. A vidíš, jak jsem na tom teď, po vysazení všeho návykového. To snad tu padesátku raději pořád ber.

Zuzanko, to je mi líto, že s tebou počasí tak zamavalo, mně se naopak ulevilo, už mě ty vedra a věčně prazici slunce deptaly. Ale jak už jsem psala, je rozdíl to přežívat v betonovém městě oproti baráčku se zahradou. Buď šťastná, že tu zahrádku máš, ta fakt na psychiku moc pomáhá. Mám to vyzkoušené z těch blazincovych pobytů. Většinou byly ty nemocnice v krásných parcích, u jedné mají dokonce malou farmu - teda ne hned vedle, ale v blízké vesnici. Nejvíc mě bavilo pletí a hrabání listi. Nejmíň asi sušení sena, k tomu mám averzi od dětství (naší chovali spoustu králíků :lol: ).

Zdeni, Radves držte se.
Koronacovi zmar!

Acrylát
539 příspěvků 28.9.20 13:39

Ahoj Ellen, je fajn, že jsi se ozvala. Úplně ti rozumím, jak ti ráno je((A to je právě to, o čem píši. Když člověk něco „nemusí“, tak to prostě s těmito našimi problémy nedělá. Když jsi byla v léčebně, tak jsi přeci musela fungovat, byl tam nějaký řád a zvládala jsi to, podle toho, co jsi psala. A teď to nejde, protože nemusíš.
Já kdybych byla sama a pořád nebyla nějak zaůkolovaná nebo něco nemusela, tak jsem na tom stejně jako ty(Snad o něco líp, protože já jsem si vždycky dávala velký pozor, abych nebrala ničeho velké dávky a nezahrávala si s psychofarmaky a s chlastem.
Když se mi někdy výjimečně zadaří a já nic nemusím, tak to je katastrofa přinutit se vylézt z postele.To by jste tu turbomyš měly vidět. Vydržela bych tam ležet třeba i celý den(Ale to mám asi teď tak tento rok, ta troška DROGY Lyricy mě už nepůsobí. Jsem si jista, že kdybych to zvedla, bylo by to lepší. Ale nemůžu to přeci zvedat a zvedat. Každý jsme citlivý na něco jiného a já jsem zjistila, že Lyrica je pro mě neskutečná droga(Když ji beru/v tomto malém množství/ není mi nějak dobře, spíš naopak, ale když ji nevezmu, tak je to učiněná katastrofa. Já to sundávání prostě nedám. Kam se na to hrabou benzáky, ty jsem vysadila jen s menšími potíži, o SSRI ani nemluvím, to bylo NAPROSTO bez problémů, spíš úleva.
Když půjdeš k tomu psychiatrovi, tak mu řekni, jak dlouho ti tady toto bude trvat a kdy se to začne zlepšovat. Normálně se lidi posílají s takovými stavy do léčebny na tři měsíce, z toho 14 dní odvykačka. Proč tě pustili tak brzy, nevyléčenou?(((((( :pocitac:

To horko máme stejné. Mě to taky deptalo(A to už od té doby, co se ze mě stal z normálního člověka rapl. Před tím jsem horko milovala, čím větší, tím líp.
A to si představte ty jízdy v dopravních prostředcích z jedné strany Brna na druhou a s rouškou na hubě((Včera jsme byli v Ikei a já jsem si to už v jednu chvíli strhla z huby a lapala po dechu(
Kdybych viděla, že ten hnus, po vysazení Lyricy, bude trvat jen týden, tak to vyřeším jak ty. Sjednám si na to týden volna a Neurol/jistič/ doma mám. Ale já tomu nevěřím, že by to za týden bylo k žití.
Ty máš baráček bez zahrádky?
Zítra ti budu držet palce se zubama. V tomto jsi lepší, já jak dostanu injekci, tak se mi udělá blbě. A tahání kořenů ze čtyř zubů, to musela být síla, injekce neinjekce.Jsi borec!

Budu muset cvičit ty čelisti, jak píše Zdeni, abych nezatínala zuby)Ale mě se o tom padání zdálo po prve.
U nás dnes taky leje a já se pokouším věnovat domácnosti. Pořád je něco potřeba a mě to tak nebaví((

Zub (Zuby) - ztráta ať už nám zuby vypadávají či se drolí, je to velmi častý a poněkud znepokojující sen. Obvykle symbolizuje strach ze stárnutí a oslabení moci, síly nebo sexuální přitažlivosti, strach ze změny a ztráty moci.

Zub (Zuby) - ztratiti neštěstí

Zub (Zuby) - ztratit je upozorňuje na potíže při zařizování důležitých věcí

Zub (Zuby) - zlaté zuby věští bohatství a dostatek

Zub (Zuby) - zlaté Nechlub se svými úspěchy!

Zub (Zuby) - z úst vypadnout viděti smrt

Zub (Zuby) - vytrhnouti Zlí lidé chtějí tě zničit.

Zub (Zuby) - vyžraný viděti nemoc

Zub (Zuby) - vypadnouti - jde-li o velice silný až mrazivý sen, dovíš se o úmrtí nebo jiné velké ztrátě.

Zub (Zuby) - vypadlý smrt, konec

Zub (Zuby) - vypadávající přináší nemoc nebo zevní zábrany

Zub (Zuby) - vylomený zub věští ztrátu zdraví

Zub (Zuby) - vidět zubaře při práci přítel vám pomůže z prekérní situace

Tak se všichni opatrujte! Ellen, napiš, jak jsi dopadla se zubama a vůbec, jak to zvládáš.

Zdenka12345
176 příspěvků 28.9.20 14:08

Ahoj holky,
Miru, no tys tady napsala samé horory s těma zubama, vím že je to citace ze snáře. To, jak píšeš, ze esli je to jen týden ty hnusácké stavy, tak se bojím, že není. Ne, že bych to zažila, ale četla jsem ty zahraniční servry o té lyrice a zkušenosti, tak tam lidi psali, že ještě po roce se jim objeví nějaké nepříjemné stavy, které měli po vysazení lyricy, ale jestli je to pravda, fakt nevím, asi jak u koho. :nevim:
Ellenko, je dobře, že tě už pustili, teď se hlavně drž a udrž. Víš, že být čistá a hlavně se detoxikovat od toho všeho je moc složité a tys to zvládla :palec:, tak si toho važ. No, mně říkal můj psychouš, že amitriptilin 1-2 večer, ale já ho beru příležitostně, jen když se jak třebas i ty chci pořádně vyspat, vemu 2 a jsem tuhá, já se totiž ještě bojím být úplně mrtvá, kvůli té ruky, ať ji nepřilehnu, nebo nějak blbě neotočím ve spánku, mám to na jednom místě tenké jako pětileté děcko. A když jsem doma, tak mi až tak nevadí, že neusnu. Já si ty bzd nemůžu nechat psát, ten neurol už mám zase vyzobaný, no tak nebudu mít nic, jo a ty 3 kousky lyricy byl pro mně masakr, skončila jsem zase na 5 za den, ale více už dávat nehodlám. :cert: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.20 15:58

Ahoj vsem,
ellenko jsi doma s kocourama a to je dobre neboj ty stavy urcite brzo odezni a bude ti lip moc moc bych ti to prala uz si to opravdu zaslouzis :srdce: mirusko s tou lyricou si to budes muset rozmyslet sama jak se na to budes citit ale asi to nebude jednoduche jak pises ze i jedno vynechani je znat, zdenicko ruka ale vypada mnohem lepe ale stejne davej pozor
holky moje ja kdyz se z neceho jakz takz oklepu vzdy se musi stat neco jineho, nechci to zde rozepisovat do detailu ale moc me to zasahlo a moc me to boli a nemuzu tomu uverit a nemuzu se z toho vzpamatovat, nastesti se to netyka me rodiny ale ja jsem fakt tak citlivej, uzkostnej clovek a mrzi me a rani me i osudy jinych lidi. budte na sebe opatrne devcatka moje :srdce: pozdrav kocourkovi

Didina 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.20 03:35
Super, ze jste zde vsichni takovy

Moc dekuji za nazor, vstricnost a vubec za to, ze jsem vlezla do nejake skupiny, kde si ludi pomahaji a radi a mysli na sebe. Dekuji, ze jste.

Didina 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.20 03:37
Davkovani

Ahojk, zapomnela jsem odpovedet na dotaz. Brala jsem 150mg na noc.

Didina 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.20 03:45
Stavy a davkovani odpoved

Ahojky, jak jsem avizovala, zacala jsem uzivat po delsi pauze pred tydnem 150mg na noc. Pusobi hure, nez predtim. Na bolest to vsak zabralo a je mi o 50procent lip. Ovsem jsem jak vymenena. Motam se na max, nejisty krok, jak kdybych byla po mrtvici, takove nejiste pajdani, pripadam si jak po narkozr nebo parbe. Je divne, ze jako bych vnimala, ze se me meni mysleni, takove jine uvazovani a hlavne nemohu spat. A to jakoze faakt. Nyni v kuse bez usnuti 3 den a noc.No a v rukach mu pulzuji, skubou svaly, stale na stejnych mistech. Je to hnus.

Acrylát
539 příspěvků 30.9.20 09:53

Ahoj holky!!
Zdeni, já jsem do té cizí skupiny taky nahlížela, no a to co tam lidi píší, tak to je horor. Na druhé straně ale jsem už četla, že to lidi vysazují zcela bez problémů. Je to asi tak jak píšeš, u každého naprosto jinak. Pokud to budu sundávat, tak jsem domluvená s tím doktorem, že po 25 mg. Jo, taková jsem sračka. Nevím, proč zrovna tenhle lék mě tak dusí. Celkem ho mám už nastudovaný a je to vlastně takový ekvivalent Valia, jestli vám to něco říká. Považuji za neskonalou sprosťárnu, že je nám tento lék naordinován, bez patřičných informací co to je :zed: :zed: No uvidíme, řekl slepý. Teď už je mě zase dva dny jakž takž a to se mě zase úplně mění myšlení. Strašně podléhám momentálním emocím a taky tomu, co zrovna dělám. Včera jsem si rozgruntovala byt, zavolala mě ráno kámoška, zrovna jsem byla oblečena, že půjdu do Billy, budu vařit/šunkafleky/ a mezi tím budu provádět to gruntování. Ale vše jsem nechala tak jak to bylo, šly jsme spolu do města a udělaly si fajn den. Zašly na oběd na kávu, pokecaly, prolezly pár obchodů. Dědkovi jsem koupila hotovku na oběd, přišel z práce až v 16h/ a bylo))Teď ráno likviduji to rozdělané a dnes nákup.
Nerada bych se zase s tou Lyricou utnula, protože je fakt, že asi díky ní, jsem loni perfektně zvládla tu Itálii a to byla sakra vedra. Benátky jsem absolvovala v 37 st. a pohoda, užívala jsem si to.
Zdeni, ruka zhojená, ale pravda je, že ji máš tedy pěkně zfušovanou(( No hlavně, že ti to nehnisá.

Zuziku, máš pravdu, budu si to muset rozmyslet sama((S tím mě nikdo nepomůže(
To mě mrzí, že máš nějaké trápení. Snaž se soustředit jen sama na sebe, dá se to naučit. Neber na sebe ještě starosti jiných, nemáš na to.

Didi, ono to tak, bohužel, s tou Lyricou tak je. Ten začátek je docela hustej. Ale časem se to trochu spraví nebo si člověk zvykne? Pokud by ti to ani po 4 týdnech nepřestalo, tak pryč od toho, protože čím dýl to budeš brát, tím horší vysazování. Sakra, když to máš na bolest, tak jsou i jiné prášky ne? Musíš brát zrovna tento návykáč? Nebo ti nic jiného nepomáhá?
Tak se mějte, pozdrav i naší Ellence a já pokračuji v „krasojízdě“

Zdenka12345
176 příspěvků 30.9.20 09:54

Čau lidi,
tak Zuzi asi už babí léto nebude, musíš se asi smířit. Dneska je tady úplně tma a chčí jako blázen. Mám depresivní náladu, Miru já taky jezdím MHD tak vím jaký je to hnus, stejně i přes roušku ti lidi chrchlají za krkem, já si ji vždycky musím od huby oddálit sem tam ať se nadechnu. Teď jsem byla na alergo a mám blbou spiro a ještě rouška, no hnus fialový :poblion:, čeká mně to v pátek, šla bych pěšky ale je to daleko a bude pršet. No, Didi jak jsem psala, ty pocity fakt přejdou, živě si ještě pamatuju jak mi taky škubalo s těma rukama a nohama, je to nepříjemné, když chceš usnout, ale u mně to zabralo na úzkosti o 80% takže jsem to snášela a fakt to po asi 14 dnech přešlo, ale každý to má jiné. Napíšu vám, co jsem dnes v noci z lyricy zažila. Začala jsem se do polštáře a deky potit neuvěřitelně, polštář mokrý, triko mokré, všechno jsem dala bokem, svlíkla se do naha a vzala si prostěrado na sebe a 2 lyricy, lidi jak mně se ulevilo, v tu ránu jsem byla suchoučká, bylo mi teploučko pod prostěradlem a usnula jsem jako mimino. Večer jsem totiž dávku lyricy nevzala a řekla si, že to vydržím, no tak nevydržím. Didi, mně se po ní zase spí dobře a když ti ji dali navečer, tak tím mysleli asi i na spaní, bylo by dobré říct doktorovi, že po ni nespíš a brát ji ráno!!! Ta opilost fakt přejde do týdne a ty záškuby do 14 dní, aspoň u mně. :mrgreen: A když ti to zabírá od bolesti, kdyby bylo něco jiného, neřeknu, ale není nic lepšího, já bych taky šla do lepšího. A kdepak máme Ráďu, doufám, že se Radi nestalo nic zlého, myslím na tebe, napiš. A to platí pro všechny, překvapil by mně i kocourek-pozdrav :kytka:.

Zdenka12345
176 příspěvků 30.9.20 10:02

Úplně jsem zapomněla Zuzi na to tvoje trápení, teď, když mi tam naskočila Miruška tak jsem si to připomněla, jestli je to třebas někdo od kamarádky, kamaráda tak chápu i mně by to bylo líto, já když mi umřela spolužačka kámoška, brečela jsem jako želva, taky potají, matka mně seřvala, co vyju, když to není rodina, no ale to my úzkostliví tak máme. Ono to přejde, nebo to přebije nějaká jiná událost, držím pěsti ať je to dobrá událost, zasloužíš si to. :srdce:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.20 18:30

Holky moje dekuji za podporu.
didi tak presne tohle mi lyrica delala, jen jsem spala a ruce me nebrneli, ale ta chuze, nejistota, motani hlavy atd.atd.no a jak jsem psala nesrovnalo se to ani za 14 dni, ani za mesic ani po pul roce, a nikdo mi neveril ze to muze zpusobovat, po dlouhem premlouvani dr.jsem ji po 8 mesicich utrpeni uz nasrane rekla ze ji chci vysadit a svete div se po 14 az trech tydnech se mi neskutecne ulevilo, tak se drz a napis

Zdenka12345
176 příspěvků 1.10.20 08:22

Ahoj holky
tak dneska tu zase leje a navíc je pěkná kosa. Asi budu svítit lampičkou přes celý den, depresivní nálada a zásoby pomalu vyjedené, ale do obchodu nepůjdu, i když jsem chtěla. Napište co děláte v takový nečas vy, já budu lenošít, uvařeno mám zeleninovou polívku, na jeden den pečivo ještě mám a zítra jdu stejně na kontrolu s rukou tak si nakoupím. Popravdě se mi dneska nechce mýt hlava a česat se, trochu to prohrábnu a budu si pouštět nějaké filmy. Zase je už od pondělka nouzový stav a to mně taky deptá. Doufám, že se všichni opatrujete a trochu si odpočiňte, když už musíme snášet to co je. :mavam:

Acrylát
539 příspěvků 1.10.20 14:07

Ahoj holky!
Zdeni, ptáš se, co děláme když je hnusně. Tak já ti to povím. Hned ráno jsem udělala dědkovi snídaní, nachystala svačinu, dala do koše to, co jsem včera nakoupila otcovi a ještě šla do Billy přikoupit pečivo, paštiku a olej. No a pak jsem jela autobusem a šlapala s košem a ještě kabelou do velkého kopce, protože autobus tak vysoko nejezdí, je to milionářská čtvrť, tak se předpokládá, že má každý auto. Otec mě samozřejmě sprdl, zvážili jsme nákup a mělo to 7 kilo. Deštník bych musela nést v zubech, ale pršelo naštěstí jen málo. Mohl to tam odvézt večer dědek ale, znáte to, já jsem to neodhadla, nepřipadalo mě toho tolik ale ono se to proneslo. Ale když už jsem šla na návštěvu/upekla jsem koláč/, tak jsem si říkala, že to vezmu. Ale mě tyto „adrenalinovky“ drží, cítím se docela dobře.
Teď jsem dorazila domů a pouštím se teprve do vaření, mám čas, „náčelník“ příjde z práce až ve tři.
Zdeni, ten tvůj zážitek s Lyricou děs(Já budu v sobotu sama doma, na chatu pojedu až v neděli, tak učiním ještě jeden pokus, pak vám popravdě napíši, jak to se mnou cvičilo.
Já jsem tedy na začátku žádné záškuby neměla, akorát se mě k večeru motal jazyk. Řekla bych, že žádný velký problém.
Jak píšeš Zuzce, tak já samozřejmě nejsem bezcitná k druhým. Ale mám toho dost na brečení kolem nejbližších, musím se snažit to ostatní vytěsnit, i když někdy se nedaří, protože to už bych skončila opravdu v blázinci. Často mi naskakuje máti, jak krutě umírala, vzpomenu si na otce, jak je tam sám v celém domě a jak se z té autority mění v dědečka, ač je hrdina a nikdy si nepostěžuje. Pak tchýně, která trpí velkými bolestmi a nikdo ji nepomůže, protože kašlou na mladé, natož na 91 letou babku, atd., atd…

Zuzi, jo, přesně tak mám ty pocity z Lyricy já, ale nějak jsem se s tím naučila žít, protože člověk si zvykne i na šibenici. Pořád jsem neměla čas to řešit, život letí a já jsem to sundala/celkem bez problémů/ z 75 mg na 50 mg ale pak jsem to stopla. Bylo léto, jeli jsme k moři, nechtěla jsem riskovat. No a pak se vždy něco našlo, proč jsem nechtěla riskovat a teď už je to 3 roky, co to beru a tím pádem jsem do toho zabředla a teď to bude horší. Kromě Lyricy 50-0-50 nic neberu, pouze Controloc na žaludek, tak bych to ráda dotáhla na to, že nebudu brát VŮBEC NIC(((Tak držte palce.
Tak jak píšeš se mi vždy neskutečně ulevilo, když jsem vysadila SSRI. Napřed Remood a pak Zoloft.
Je chyba, že někteří doktoři nechtějí věřit, jak ty prášky na člověka působí. Člověk by řekl že na každého by měly stejně ale vůbec tomu tak není a nechápu proč. Když si vezmeš prášek na žaludek, sníží ti to sekreci kyseliny solné a to všem stejně. Když si vezmeš na tlak, tak to všem tlak sníží atd., atd.jen tady na ten mozek je to u každého jinak. Je to tím, že mozek je složitý orgán a může tam být deficit serotoninu, noradrenalinu, dopaminu ale to oni nezkoumají. Prostě něco nasadí a uvidí se. Člověk, který doposud trpěl jak Job, trpí dvojnásobně. Tak se holt zkusí jiný. Znám lidi, co vystřídali i osmero prášků, než se strefili(((((Já jsem nikdy nebrala víc jak nejslabší dávku AD a taky jsem nikdy nebrala kombinaci dvou prášků.
Zdeni, tak ať ruka dobře dopadne.
No jo, Radka se neozvala, ač už sem patří. Pozdrav i Didi.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.20 13:03

Zdenicko tak ja takove pocasi prozivam strasne, musim si nakoupit nejake obleceni na zimu at muzu travit ten cas venku, nejlepe neco nepromokaveho. mirusko to je fakt jsme jak pokusni kralici taky nechapu proc to nejak nedokazou zmerit v mozku co opravdu clovek potrebuje, holky ja dneska vecer vubec nemohla usnout ted jsem jak pripitomela, jen doufam ze je radka v poradku dlouho nenapsala, ellenko a jak ty to zvladas :srdce: mejte krasny a pokud mozno klidny vikend :mavam:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.20 17:51

Zuzanko, díky za optání, stojí to za ho… :,( Rána pořád příšerný, spánek na nic. Do toho se mi rozjel zánět jako prase v celé té raně po vytržených zubech, laduju se brufenem a aulinem, každý den musím na čištění a vyměňuje mi tam drény, teda to je tak šílená bolest. Sestra mě musí držet, protože doktorka - jak řekla - mě nezvládne přeprat. Mám strach z otravy krve. Té doktorce už vůbec nedůvěřuji, ale co mi zbývá, tady jiného zubaře nelze sehnat. Už mě to fakt s..e, ten neskutečný bordel, co tu panuje. Ve zprávách jsem nedávno viděla reportáž, jak obrovský dav lidí čeká na registraci u nového zubaře, vypadalo to spíš jak prvomájový průvod. No, hlavně že už nemáme fronty na banány a můžem cestovat. Teda to vlastně teď taky nemůžeme. No, mám co dělat, abych to ustála. Mít doma nějaký Neurol, tak kvůli těm zubům už zobu, to říkám upřímně. Už mě i napadlo dát si panáka, jen ať to proboha tak nebolí!!! Ale uvědomuji si, jak by to dopadlo, samozřejmě. Vím, že NESMÍM, za žádnou cenu. Takže tiše trpím. Ležím v posteli (protože při pohybu je to ještě horší) a upadam do pořádné deprese. Takže asi tak.

Dneska jsem hledala ve starých příspěvcích něco k tomu lekovemu záznamu (vyjádření nesouhlasu), to jsem nenašla, ale bylo mi smutno, když jsem to pročítala, to sem ještě chodil kocourek, Zdenička neměla patálie s rukou, já jsem psala poměrně veselé a leckdy i celkem vtipné komentáře… Tak to je pryč. Jen mě pobavily všechny ty vaše vtípky, jako „Miruska čeká na futra“, prsa „před našima nic“, Meresjev, odpočinek okomentovany „jdu na chvíli natáhnout brka“ atd.

Snad je dobře aspoň vám všem ostatním. Vítám Didi, ty její opilé stavy mi připomněly ten můj slavný pracovní pohovor… :mrgreen: Jo, Didi, to jsem Lyriku ještě stabilně nebrala a před pohovorem si dala rovnou 2×150 na kuráž. No ty vole. Sestřelilo mě to tak, že bych to líp dala se třema promilema (bohužel u mě fakt pravda) a pak jsem vůbec nemohla dojít domů! Padala jsem do talut a pak se nemohla zvednout… Navíc bylo tenkrát velký bláto, doskobrtala jsem jak z válečného pole. No, a za pár měsíců už jsem tu mrchu požírala v megadavkach a žádná opilost se nekonala. Takže tohle na 90% přejde.

Acrylát
539 příspěvků 2.10.20 19:56

Pěkný podvečer všem. Právě jsem dosmažila mísu karbenátek zítra na chatu a dovařila vývar. Brambory až ráno, než pojedeme.
Zuzi, přesně jak jsi to napsala-pokusní králíci. Už jsem vám tady jednou napsala, že jsem se na to ptala a cílené vyšetření je. Ale je to prý docela drahé, tak je lepší trápit lidi.
Ty nespíš, já tedy spím ale nad ránem se mi, tak asi poslední rok, zdají podivné propletené sny. A probouzím se napolo mrtvá, chvíli mi trvá, než se rozhýbu. Tak si říkám, jestli nemám tu spánkovou apnoi a nezapadá mi jazyk. Kvůli mému chrápání máme oddělené ložnice, takže mi ani dědek nemůže říct, jestli mám pauzy v dýchání.
Mám tem smart náramek a dnes to bylo obzvlášť hustý, tak jsem ho nasadila a zjistila jsem, že mám bradykardie jak hrom, jen 54 pulsů, tlak 100/60 a kyslíku v krvi 87%, což není úplná havárie ale není to o. k.,má být aspoň 95 % u zdravého člověka. Nejlépe 100%.Budu se muset zítra na chatě proluftovat, abych se okysličila.
Tak jsem teď vysvětlovala dědkovi, že kdyby mě našel v posteli k. o.,než zavolá havrany, tak ať mi nasadí můj příčes a jak se to vlastně dělá. Říkal-ty máš ale starosti. No já vím, že už jde o prd ale chci vypadat při pitvě aspoň trochu člověku podobna:-)))))

Ellen, tak si říkám, kdyby jsi si místo toho listování minulostí raději prohlédla čerstvé příspěvky a pokud má mít naše psaní smysl, odpověděla mi aspoň na něco, co se tě ptám, když jsem ti věnovala celé odstavce:-)))

Také si říkám, že je škoda, že Dáša nepíše, i když psala zřídka/chápu/ ale oceňuji, že měla tolik slušnosti, že situaci vysvětlila a rozloučila se. Zatím co někteří prostě zmizeli, ani neblafli. Omlouvá jen jejich smrt, nic jiného))))

Tak dobrou! Zdeni, políbení na bolavou pacičku.
Jo a ta Radka, to je fakt divné. No nic, třeba ji to jen přestalo bavit, jak mnohé, což jim nelze zazlívat. Nakonec chodila sem chvilku. Nerozloučili se ani ti, co sem chodili dlouho, takže co. Možná ale nemůže psát, je nemocná, potom omluva.

Zdenka12345
176 příspěvků 3.10.20 08:18

Ahoj lidi,
dneska je tady už hned z rána hezky, svítí sluníčko, div po tom propršeném období. Ellen a co kdybys řekla buď obvodní nebo té své supr zubní o nějaké antibiotika, protože pokud máš hnis a zánět tak ti nejlépe pomůže vnitřní léčba, ne jen atb mazáníčko na dásníčko, i jako prevence té otravy, ale je to můj názor, mně totiž říkal ten můj doktor jak mi ti ostatní furt čistili tu ránu a nedali ten biseptol, že je to k ničemu, vím, že atb nejsou zrovna nejlepší na játru atd. atd., ale pomůžou, no třeba ti to vyčistí, držím pěsti a vyzkoušej od bolesti nalgesin, je to i protizánětlivý.
Miru, já v poslední době taky spím jako přetažená bejsbolkou po hlavě (sorry, nevím jak se to píše). Kyslík v krvi mám běžně 85% ale já jsem astmatik a dýchání i přes den nic moc. Že tady někteří už nepíšou a chybí nám se holt musíme smířit, no není to tady povinné, je fakt že si na sebe zvykneme, těšíme se až ten druhý napíše a pak nic, ale co už :?.
Zuzi tak si nakup hezké oblečky, nějaké funkční ať je ti teplo a nepromokneš, ale stejně v poslední době jsou teplé zimy, mrazu člověk moc neužije a letos bych si přála 40 stupňové mrazy ať ten koronavir vymrzne a už se neukazuje.
Miruš a ten tvůj příčes by asi na pitevně stejně sundali, lidi já když viděla v rakvi tu svou kámošku, vždycky načesanou nakulmovanou a v rakvi ulízanou, no hrůza hrůz. Sebe si ulízanou nepředstavuju, to radši říkam bráchovi ať mně nevystavujou, stejně není o co stát :mrgreen: :mrgreen:. Ellen a to je přesné, kolik je teď bordela ve státě, všecko drahé, ale hlavně že nestojíme ty fronty na banány a pomeranče a můžeme vycestovat jak se nám zlíbí (kromě této doby jasně) :lol:. Didi napiš jak pokračuješ nebo nepokračuješ s lyricou a Raduš ty se taky ozvi, jestli nejseš ve špitále ovšem. :( A Ellen ty alkohol nepij, říkej si, že jsou to zvratky, fuj :poblion:.

Acrylát
539 příspěvků 3.10.20 09:47

No jo, to je pravda, divím se, že při tak rozsáhlém chirurgickém zásahu, nedali Ellen ATB. Vždycky se pro jistotu dávají.
A tobě neměli dávat Biseptol, ten tak na močák a to slabý zánět ale na sepsi ti měli dát pořádná širokospektrá antibiotika, nemusela jsi se v tom plácat tak dlouho. Navíc jsou tam u vás jacísi fušéři, protože máš ruku celou pokroucenou, pokud to není jen blbá fotka.
Dnes jsem měla zase nastavovaný spánek, probudila jsem se o půl šesté a pak asi tak o čtvrt na sedm ještě usnula a spala až do půl deváté. Teď vypravovala dědka na chatu a motala jsem se u toho ožralá(((Tak jsem se rozhodla, že za nimi pojedu na chatu až zítra ráno, dnes si udělám vycházku sama nebo s kámoškou, až po obědě. Musím se srovnat((Mě prostě ten nastavovaný spánek s pauzou nesvědčí, netuším proč, co to v tom mozku mám((Mám to od té doby, co beru Lyricu. Dřív jsem tento problém neměla. Tak si říkám, co to do sebe člověk cpe za sajrajt.
Zdeni, já dýchání a kyslík v krvi přes den dobrý ale nevím co v noci a těsně po probuzení, pak se to srovná. Proto to podezření na apnoii. A ty máš oxymetr že víš kolik máš?

To víš, že to není povinné sem psát. Neřeknu, když se tady někdo jen krátce ochomejtne, jak kdysi já. Ale když sem chodí roky a pak ani bůůů. To jsem měla na mysli.
U mě ještě ani jediný člověk nepoznal, že mám na hlavě nahoře příčes. Dokonce ani v nemocnici, spávala jsem v něm. Když pak známým a kámoškám odhalím, tak koukají jak hloupí, vůbec netušili. Nějak se s tím netajím. V rakvi se vystavovat nenechám, přísně jsem to dědkovi zakázala, jinak že ho budu chodit strašit. Švagrová měla nenadálé úmrtí doma, ve věku 62 let a vůbec ji nepitvali, což mě překvapilo. Kdyby ji býval švagr otrávil, tak mu to prošlo bez problémů. Dnes pitvají opravdu jen výjimečně, takže by mě asi hvízdli do rakve už tak, jak jsem:-))Ale jde mi spíš o ty, co se mnou manipulují nebo by mě ještě nedej Bože resuscitovali a povedlo se jim to:-))
No jo, bordel je, to souhlasím ale přesto všechno bych nechtěla, aby to bylo jak za komoušů((A banány a pomeranče byly to poslední. Všechno bylo drahé/vzhledem k platům/ a navíc se nic nesehnalo.Ale to bylo taky to poslední
Zrovna včera jsme to probírali s dědkem. Že každá doba má něco a VŠE JE TO JEN A JEN V LIDECH. Homo sapiens je tvor silně nedokonalý. Ale nebudu sem tahat politiku.
Ellen do chlastu nechoď!!!Kup si Nalgesin, ten je na bolest fakt dobrý. Nebo ať ti napíší Aulin, ten prý pomáhá hlavně na zuby a asi i ty ATB. Měla ti to napsat už ta zubařka ale co chceš po šmejdech.
Tak se mi dělá líp, poklidím kuchyň, po vychystávání, vykoupu se, umyji hlavu a někam vyrazím.
Tak se mějte holky moje a ať je vám aspoň přijatelně, což je k žití(((((Bohužel, člověk už žádá aspoň toto.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.20 12:42

Teda elli s tema zubama je to sileny ale drz se a zadny chlast ani neurol jasnýýý :mrgreen: jo ellenko a vesele i vtipne komentare zase budes psat chce to cas nez se das po lecebne do kupi ale ja verim ze to prijde, nekdy jsem se opravdu se srdce zasmala, černy humor mirusko aby ti dědek nenalepil ten pricesek nekam jinam to by pak teprve čučeli :lol: uzij si prochazku, ja taky nekam vyrazim je venku krasne i teplo, zdeni a ty planujes co.

jo a uz moc moc prosim kocourka o zpravu, alespon ze jsi v poradku, jedna veta staci dekuji

Zdenka12345
176 příspěvků 4.10.20 08:16

Ahoj holky,
Miru fotka ruky není blbá fakt jí mám takovou křivou. Ty atb. širokospektrá nebo jaká mi dávali v nemocnici do kapáku a to byla prý síla, no musela být, když mně dostali z otravy, a ten biseptol je jen dolečovací a to není ten slabý co na močák, ale jednou tak silný a 4tbl za den, no ale už ho neberu a doufám, že ani brát nebudu. Fušeři jsou to jo, ale kde chceš jít akutně, když zlomíš ruku a nemáš auto? Já si říkám, že to asi ani jinak dát při té operaci nešlo, no. :(
Zuzi já na dneska nic neplánuju, možná domyju zbytek oken, jsou to malé okénka, to pude, včera jsem si uvařila fazolačku a umyla dvě přední velké okna, tak uvařeno mám, asi ještě vyperu zbytek prádla a zalehnu k nějakému filmu. Chtěla jsem do obchodu, ale fouká tam a prší, asi by se mi blbě šlo po chodníku, nejdu nikam, to ještě s jídlem vydržím.
Jo a co se týká těch co nepíšou, myslím, že máš na mysli asi Jirku Miruš, ale myslím si, že ten už sem ani nechodí, jestli ho postihlo nějaké neštěstí třeba úmrtí nějakého rodiče tak asi truchlí, chlapi to tak mají, že se úplně stáhnou. :?
Jinak jsem se zasmála, že jestli tě dědek vystaví, budeš ho chodit strašit, to musím říct bráchovi. Tak se mějte mlaďošky a hezkou neděli!! :kytka:

Zdenka12345
176 příspěvků 4.10.20 08:20

Jo a oxymetr doma nemám, ale pokaždé když mi to někde změří nemám více jak těch 85-87%.

Acrylát
539 příspěvků 5.10.20 08:27

Holky ahoj!
Tak jsem se včera vybodla na chatu, prý přes noc lilo a bylo tam mokro, tak jsem se vydala s kámoškou na výlet do Dolních Kounic, kde je plno super památek. Bylo krásně a den se nám moc vydařil. Ten klášter Rosa Coeli je strašně magické místo. Jednou tam musím vytáhnout i dědka.

Zuzi, dědek má přesné instrukce kam dát a nelepí se ale přicvakává klipsami:-)))Tam kde myslíš by to nedrželo :D :D
Zdeni, jsi dobrá, já jsem se k oknům ještě nedokopla. Ale to má čas, až nebude pěkně. Za chvilku se oblíknu a valím do Kaufu, protože tam budou mít ode dneška levné olejové svíčky, dušičky se blíží a já jich budu potřebovat hodně. Taky přemýšlím, kde letos nechat udělat něco hezčího na hrob.
U nás dnes hezky, tak toho člověk musí využít, odpoledne zase někam taky vyrazím
Na obrázku vám posílám ten klášter, židovský hřbitov, synagogu a kočku v cukrárně kterou jsme navštívily.
Tak pěkný den všem!
Zdeni, nemyslela jsem jen Kocourka ale i ostatní.

Acrylát
539 příspěvků 5.10.20 08:33

Jo a ještě něco, náš Denis vyhrál přebor v judu a získal zlatou medaili, tak se slavilo. :potlesk: :potlesk: :srdce:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.20 11:21

Mirusko fotky opet super mas talent na foceni, vnouček strasne sikovnej :potlesk:
ja dneska nemusim varit takze jsem se dala take do myti oken a celkove do uklidu, pres cele leto jsem byla venku a doma to flakala, u nas zatazeno ale zatim neprsi,
ellenko je to lepsi se zubama napis, zdeni uz mas vsechna okna umytá
mirusko pokus o vtip :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 146 Další »
Váš příspěvek