Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (176) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Acrylát
366 příspěvků 9.2.20 09:13

Teď se dívám, že ty fotky vypadají jinak než v mobilu, asi by to chtělo ty jednodílné plavky ale kašlu na to, nebudu se pařit a když zhubnu a tělo se opálí, bude to trochu lepší.

aaaZdenka
538 příspěvků 9.2.20 12:46

Ahoj všichni,
Ellen ten email tam vem, je tam IČO té jakési společnosti, jinak pochopit ho nemusíš, ona si ho tam potřebovala přečíst, no. Jinak vám napíšu já a opalování, před úrazem hlavy do červena, no ne jako rak trochu to zhnědlo, máti mi říkala, že mám zdravou barvu, s mou poslední vážnou známostí (jééžiši to už je let) jsme jezdili hodně na kolech a tady pod horama na Morávce u řeky jsme měli svoje místo, nikdo tam nebyl a jednou jsme tam i sexovali, on byl sice štíhlý, ale dvoumetrový a když si lehl, ne nade mně, ale na mně, cítila jsem každý kamínek no bylo to poprvé a na :andel: posledy, děs, běs :zed:.Ale opálení jsme byli hezky a když jsem tam vlezla do té křišťálové vody, jen po kolena tak mi kolem lýtek plavala hejna drobných rybiček a lechtaly mně, to bylo příjemné. No, teď od operace hlavy slunce v jakékoliv podobě nesnesu, na přímém slunci, je mi na zvracení :poblion: a mám ho i od neuroložky zakázané, a vedro nesnesu ještě více, ale s tím při oteplování planety nic neudělám. Lidi, jak jsem měla nějaký ten deficit spánku, tak dneska od 8 do 11 jsem spala jako mimino, vzala jsem si prášky, svlíkla se (potím se) přikryla tenkou mikroplyš. dekou a spala. Nevím jak to máte vy, ale já se vždycky z lyricy přestanu potit, jsem suchoučká a je mi teploučko. Proto ji mám ráda, i když to žraní mně sere, ale dá se s tím pracovat, už žeru méně, možná cymbalta, nevím. Dneska nevařím, nechce se mi, vezmu si chleba, hořčici a šunku, kašlu na vaření dneska jsem líná. Pá, pá :mavam:

aaaZdenka
538 příspěvků 9.2.20 12:49

Nevím, proč mi tam ten anděl vlezl, ten tam nepatříííí.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.20 09:26

Ahoj děvcata jak jste prezili tu fujavici u nas to nebylo tak zle, spadlo par stromu a par hodin nesla elektrina :mavam:

aaaZdenka
538 příspěvků 12.2.20 02:44

Ahoj děvčátka,
Zuzinku, u nás nic nespadlo, a elektřina šla. Akorát co vím tak kousek odtud ve Starém Městě strom na koleje. A jak vidíte zase nespím. Už to ani nekomentuju, uvařila jsem si kafe, po něm někdy usnu, mám v sobě všecko převrácené a nevím čím to je. Včera jsem šla do obchodu na pečivo a frajerka ve slunečních brýlích ( oko mám furt černé, asi to budu mít do léta :mrgreen: ) bez čepky a myslela jsem jak fučel ten mrazivý vítr, že mi upadne hlava od bolesti, až mě to fakt bolelo, a při tom nová čepice mi trůní ve skříni. Jinak lyrica furt stejně 4ks denně, už ne mega, jsem šikula, to já jen někdy ujedu, ale moc si to dovolit zase nemůžu ať mi to vyjde. Ellen tak co už ti to vyplnili na poště? Možná už to máš i zablokované, tak jestli tě neodfouklo, napiš. A Miruško jak s tebou, co ta pata? Přemýšlela jsem a taky se mi zdá, že bys to mohla mít ostruhu, to prý je bolestivé. Dáši a tys nám nějak zmlkla, je všecko o. k.? Chodíš ještě na sezení, nebo do stacionáře, máš tam vlastně ty skupinovky, nebo jak tam trávíte ten volný čas? Jestlis to už psala tak se omlouvám, ale víš jakou mám hlavu. Jinak holky včera jsem koupila koleno a budu ho vařit, pečení je na dlouho a buď s chlebem nebo tlačenku. Normálně jsem na něj dostala chuť a ještě na uzenou makrelu, tu jsem měla včera na oběd, jen tak bez ničeho a byla ňam :P Udělám si ale obyč. ten aspik jen okořením a česnek, četla jsem recepty na netu a lidi dávají čalamády, vařené vejce atd, ale to mi příjde moc experiment na mně. :think:

Acrylát
366 příspěvků 12.2.20 15:52

Zdeni, bingo, jsou to ty ostruhy, myslela jsem si to od začátku a bolí to jak sviňa. Budu chodit na ozařování. Teď jsem přišla z velkého nákupu, nám a tchyni, vrchovatý koš a sotva hnátu táhnu za sebou/tedy manžel přijel pro mě po práci autem ale i tak, musela jsem to odšlapat/((
Mám blbé období, zítra ráno gynda a zubař a o víkendu příprava všeho, v ponděli přiklušou se sbíječkou a začnou bourat koupelnu((( Je mě z toho blivno.
U nás nějaká vichřice nebyla a dnes ráno, když jsem vstávala dokonce napadl sníh.
Kdybych se teď moc neobjevovala, tak se nedivte, „jedu na kole“ neboli fofruji.
Stejně sem nikdo nechodí, takže Zdeni, především pozdrav tobě, ať je ti dobře a taky Zuzka sem hodila všeobecný pozdrav:-))Takže ji taky.
:mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Nona_Nána
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.20 20:46

Moc vás všechny zdravím. Jakmile bude líp, ozvu se

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.20 07:25

Mirusko ostruha to boli pry jako cert :cert: jak se to lečí. holky kamaradka me nasadila brouka do hlavy tak jsem porad premyslela a odhodlala jsem se a objednala jsem se ke kartařce, tu nervozitu si nedovedete ani predstavit ale mam to za sebou a byla jsem nadsena, mam zmenit psychiatra tahle jen pise leky a nic vic no ale kde ho mam sehnat to nevim ale uzkosti budu mit asi do konce zivota a pry to zacalo v detstvi, jinak se synem, nasima to vypada v poradku a s pritelem taky, no co me nejvice prekvapilo byl nazor na svagrovou pry je to manipulatorka, nikdy nebyla moji kamaradkou, je zavistiva ale kdyby jsme nic nemely pry by dokazala pomoc a zautocili na me protoze moc dobre vedeli ze jsem zranitelna, jo holky nebojte nezblaznila jsem se samozrejme to beru s rezervou :mrgreen:

aaaZdenka
538 příspěvků 14.2.20 08:34

Ahoj kočky,
no Zuzi, ty ses nějak rozjela, ale máš pravdu, pokud člověk může něco změnit k lepšímu měl by to udělat. Hlavně buď v klidu, tu švagrovou moc neřeš, no každý jsme nějaký. Je dobře, že s tvýma nejbližšíma je to v cajku a ty se teď zaměř na sebe, najít toho doktora, chodit k psycholožce a jak tě bude něco trápit, napiš nám to tady. Nono je fajn že ses ozvala, budem rádi když nám napíšeš jak je s tebou, ale až ti bude dobře, nespěchej. Miruš, ostruhu ti vypálí ozářkama a budeš mít klid. Ani nevím jak to vznikne, udělá se tam nějaký kalcifikát nebo já ani nevím co to je. Ale myslím si jak ty furt běháš po všech čertech, tak se tam cosi udělá, no už ta noha není nejmladší, musíš se opatrovat.
A teď ke mně, opět jsem celičkou noc nespala, fakt beze srandy. S maminou jsem se o tom bavila a říkala ať zajdu k neuroložce, tak mám termín 12.5. cha, cha. :cert: K ránu jsem si vařila kolínka a brokolici, měla jsem kousek šunky tak jsem to smíchala s vajcem a už se mi to peče v troubě. Dneska jsem chtěla nakoupit, ale cítím se jako pytlem brambor praštěná. Lyrica mega, ani už nevím kolik jsem toho přes noc sežrala, pila kávy, chtěla jsem být klidná a jsem úplně vyřazená z provozu.. :zed: :zed:

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.20 11:03

Ahoj všem,
včera jsem napsala příspěvek a celé se mi to smazalo. Tak dnes znovu. :D

ZDENIČKO Jak si spala? V noci bych kávu nepila, povzbuzuje nervovou soustavu. I když se třeba myslíš, že na tebe nemá vliv.

UZKOSTI Zajímavé s tou kartářkou. Řekla si jí nejdřív něco o sobě? Jinak předpověď, že úzkosti budeš mít do konce života, mi přijde pěkně hnusná. Hlavně tomu nevěř, určitě to budeš mít lepší a budeš se cítit volněji.

NONO Držím ti palce! Ozvi se, jak budeš mít víc sil.

MIRUŠKO Ty jsi takové torpédo člověče. :dance: I s bolavou patou lítáš. Kdo ví, jestli to nemáš od toho. Jestli ti tělo neříká zpomal. :think:

Já stále chodím do stacionáře, ale upřímně, nějak mám pocit, že je to k ničemu. Akorát si přidělávám stres se vztahy ve skupině. Ale je fakt, že mě to donutí ráno vylézt z postele, upravit se, být tam včas, nějak fungovat.
S úzkostmi mi to ale nijak nepomáhá.
Holky, já mám největší návaly úzkosti, když mě začne něco bolet. Prostě hrůza z bolesti. Já vůbec nevím, jak s tím pracovat. Hned mám v hlavě nejčernější scénáře. Máte to taky? Nebo jsem jediný exot. :oops:

Hankahus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.20 13:17
Prosím o radu

Prosím beru lyricu 75 večer po dobu 2 měsíců… mysleli si ze mám neuropaticke bolesti tak mne ji přidali k agomelatine… teď ji mam vysadit poradíte jak abych neměla problémy. Doktor říkal ze jsem se nedostala ani k terapeutické dávce, ze by němé byt problém. Dekuju Hanka

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.20 16:27

Zdeni, reaguji na tvůj dřívější příspěvek, nedá mi ti prostě:
mou poslední vážnou známostí (jééžiši to už je let) jsme jezdili hodně na kolech a tady pod horama na Morávce u řeky jsme měli svoje místo, nikdo tam nebyl a jednou jsme tam i sexovali, on byl sice štíhlý, ale dvoumetrový a když si lehl, ne nade mně, ale na mně, cítila jsem každý kamínek no bylo to poprvé a na :andel: posledy, děs, běs

Nevím, proč mi tam ten anděl vlezl, ten tam nepatříííí.

Ten anděl ti tam skočil proto, aby ti ukázal, že jsi pod jeho ochranou a že si ještě v životě vrzneš. Jen se musíš každý večer hezky pomodlit, aby to už nebylo na kamení, nějaký ******hotel bych si představovala :lol:
Jinak jsi mě pěkně vyděsila s tím zablokováním souhlasu na poště 8o Hned v pondělí tam letím. A nevíš, jestli to platí i na doktory? Jakože „zakážem ti vidět seznam léků“ a zároveň ani jeden doktor nebude vědět o druhým?

Úzkosti, tys byla u kartářky? Musím si tu diskuzi pořádně zpětně přečíst, začínám být mimo. Já jeden čas nechala u kartářek tisíce, byla to klasika - ženáč „těsně před rozvodem, co mu žena nerozumí, nespí s ním a bla bla“ a já vyjukaná dvacítka, zajímavý je, že si z těch všech věcí nic nepamatuju, akorát věštbu samotného Standy Brázdy (nyní Bredly)že ženáč se rozvede, ale to už o něj nebudu stát (stalo se, manželka už měla jeho avantýr dost - já nebyla první), a pak taky že začnu mít před padesátkou problémy se srdcem (no, máme to geneticky v rodině, ale to nevěděla). Jo, a pak jeden astrolog - že buďto nebudu mít děti nebo jen jedno a to hodně, hodně pozdě. Jinak to byly samý bláboly, viděli mladou holku, tak samozřejmě slíbili prince na bílém koni, když dám ty věštby všechny dohromady, měl to být cizinec, fešák, učitel, s dítětem v péči, hodně finančně zabezpečený a že budeme cestovat po světě… :potlesk: Jak tu teď sedím, oteklá, rozcuchaná, bez znalosti jediného cizího jazyka, moře jsem v životě neviděla. Jojo, kdybyste chtěly nějaké reference, tak se ptejte, já snad byla u všech těch známějších, i u Kludské a tak.

Jinak slyšet, že strávím zbytek života v úzkostech, začnu schraňovat prášky. Přece jen, žena by měla i po smrti aspoň trochu vypadat, ne být vlakem rozšvihaná půl kilometu po kolejích.
Ne, to je blbej humor, ale mockrát jsem přemýšlela, kolem těch 18ti, kdy už jsem měla pořádné, nediagnostikované deprese, bulimii jak hrom, trápila se na VŠ… tak že kdyby mi nějaká kartářka řekla, čím si v životě opravdu projdu a já jí věřila, tak to opravdu skoncuju, protože… no protože. Vy co čtete pravidelně, víte.

Miruško, mrzí mě, že jsem nestihla tvou módní přehlídku, ale možná to bylo milosrdnější, než vidět, že mám ve svém věku třikrát větší břichošpek než ty.

Acrylát
366 příspěvků 15.2.20 17:45

Holky ahoj!
Tak jsem myslela, že už nejsem až takový blázen a asi jsemČert mě nakukal si ten náramek brát. Myslela jsem, že až budu mít vyšetření za sebou, tak se hodím do klidu a pendrek, měla jsem to ještě vyšší. Tak jsem šla do ordinace k zubaři a říkám, ať mě jen mrkne co tam vlastně mám a jestli to bude na injekci, tak že odcházím, protože by mě asi klepla pepka))Ta injekce je s adrenalinem a zvyšuje ještě tlak.Tak mrkl a naštěstí jsem to dala bez injekce ale jak jsem seděla a čekala, až to zatuhne, myslela jsem že vyskočím a vytrhnu si tu pásku z huby/kovový separační proužek/ a "fajfku taky a zdrhnu.Lidi, mě bylo tak hnusně(Tak mě to vzalo dost vítr z plachet a zjistila jsem, že ta dávka Lyricy 50-0-50, mě vůbec nechrání. Kdybych tušila, jak se vyhecuji, tak jsem si vzala Rivotril, pokud by mi tedy pomohl, na mě moc nepůsobí. No a odpoledne jsem ještě letěla něco nutného vyřizovat a byla jsem jak ožralá, takže ten tlak pořád lítal a upozorňuji, že jsem nízkotlaká. Posílám vám foto, které jsem právě udělala a to jsem celá rozpumprdlíkovaná, protože jsem se od rána nezastavila. Sháněli jsme koupelnovou skříňku s umyvadlem, baterie/vodovodní/a záchod, tak jsme byli v Hornbachu, Bauhausu a Baumaxu. Pak jsme zašli na oběd a pak jeli rovnou na chatu 35 km, zkontrolovat, jestli nám nespadla naše obří borovice na chatu, byl tam prý obrovský vichr. No a pak domů a vyklízím koupelnu a pekla jsem bábovku, no co vám mám vykládat…

Acrylát
366 příspěvků 15.2.20 17:53

Koukám jak blázen, vynechalo mě to celý odstavec.Za tou první větou mělo být:Domluvila jsem si vyšetření v jeden den, na gyndě a u zubaře, je to v jedné budoově. Protože se mi něco bolestivě uštíplo nahoře, tak jsem netušila, co se mě událo a jak náročné bude ošetření. Protože kámoš zubař nechce peníze, tak mu vždycky něco vezmu. Vzala jsem doma šampus a zajela pro chlebíčky. Už v autobuse se mi udělalo jaksi divně, kouknu na můj smart náramek a tlak 160/100 a puls 105((A když jsem pak seděla v čekárně na gyndě, tak jsem si, jak blázen, pořád vše měřila a stoupalo a stoupalo(…No a pak navazuje to-Čert mě nakukal si ten náramek brát/nahoře/…To je podivné, že mi to nevzalo ten odstavec.

Acrylát
366 příspěvků 15.2.20 18:19

Zdeni, jo jsou to výrůstky a po tom ozařování to prý zmizí. Jestli ne, tak mě klepne. Já bez chůze a vycházek budu vyřízená. Šmajdám tedy i s tím, dnes jsem po těch kšeftech a na chatě a po bytě nachodila celkem 6,2 km/
Dáši, přesně, je důležité to, že tě něco DONUTÍ vylézt, upravit se a jít do té skupiny. To je to, jak já pořád říkám, že jsem nikdy nepřestala chodit do práce, to by mě položilo(A že jsem z toho kolikrát šílela, musela jsem komunikovat s lidmi a pepka mě fest držela pod krkem((
Až doděláme ten byt, dám si do pořádku patu, nechám si zoperovat pytle pod očima a bude po prázninách/jednak dovča s dětmi a občas hlídání/, tak jsem si domluvila že budu dělat v centru města v Genesis/něco jak sekáč/, bude mě to hrozně bavit.Jen na 6 hodin. Prachy nepotřebuji ale činnost tohoto druhu ano. Na zuby se už nemůžu ani podívat, takže to bych už nedělala.
Tedy jestli se toho podzimu dožiji, kdo ví.

Zuzi, nemusela jsi chodit ke kartářce, vše bych ti to řekla já a zadarmo)))
Ellen, Zdeni, dá se nějak udělat, aby se nemohli všichni psychiatři a doktoři „propojit“ a nemohli se podívat, co tam mám napsané/diagnózu/ a co beru? To asi ne, že? Já už jsem tady minule psala, že mi vadí, že od kámošky sestřenice je psychiatrička a od souseda pod námi neteř taky atd.atd. a já nechci, aby to o mě věděli, že jsem rapl a co beru.Ale pochybuji, že by to šlo. Ono je prý naprosto vše propojené. A pokud bych to náhodou blokla, tak třeba jdu na RTG s tou patou a oni to pošlou přes počítač mé ortopédce. A když to zablokuji, tak zablokuji asi vše, ne?

Vidím, že tady Hankahus marně žádá o radu.
Hanko, my jsme si o Lyrice snad už vše řekly, tak si tady píšeme o svých pocitech, zážitcích. Už tady ta skupina moc neslouží svému účelu. Možná, kdyby jsi „zalistovala“ někam víc dopředu, něco by jsi vyčetla. Ale vzhledem k tomu, že to bereš krátce a ne na psychiku ale na neuropatické bolesti, neměl by být problém to vysadit, neboj.

Holky tak čau! :mavam: :mavam: :mavam:

Acrylát
366 příspěvků 15.2.20 18:21

Jo a Ellen, normálně jsi mě rozchechtala s tím andělem a vrznutím :D :D

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.20 19:40

Ahoj holky ja byla u te kartarky poprve a nechala jsem si rict i ty negativni veci, ale jak jsem psala beru to s nadhledem, vubec nevim kde jsem na to vzala odvahu ja se takovych veci bojim, no o sobe jsem ji nic nerikala a vse co rekla byla pravda nevim jak to dela i u rodicu se trefila, u syna mi rekla pozitivni veci a to jsem rada, no a ze ty uzkosti budu mit do konce zivota bych se ani nedivila uz se lecim skoro 15let a pripadam si spise jak pokusnej kralik, leku a terapie jsem vyzkousela tolik a vysledek :poblion:
zdeni kdyz se clovek nevyspi je rano jak kdyby slozil vagon s uhlim moc dobre znam, ja mam to spani ted taky na hovno :pocitac:
dasi s tim stacionarem jestli se tam necitis dobre tak bych to pres koleno nelamala :srdce:
ellenko tisice za kartarku nehodlam davat byla jsem tam poprve a asi naposled
mirusko tobe preju at tu patu brzy vyresis a budes si zase uzivat prochazek
hankahus ja bych brala tyden 50 a pak tyden 25 a pak vysadit s lyrikou jsem si uzila svoje a ten lek nechci uz ani videt
zatim pa :mavam:

Acrylát
366 příspěvků 15.2.20 21:51

Zuzi, asi jsi to sem už psala ale, prosím, napiš mi, jaké byly tvoje zkušenosti s Lyricou. Proč už ji nechceš ani vidět, co ti dělala, jak dlouho jsi ji brala, jakou sílu a jak dlouho jsi ji vysazovala. Díky moc :srdce:

aaaZdenka
538 příspěvků 16.2.20 00:55

Ahoj dračice,
tak předně, Ellen díky za rozbor mého životopisu, chechtala jsem se až jsem prskala. V tom sdíleném lékovém záznamu sem zaškrtla všechny 3 kolonky jako NE-tzn: nebudou mi tam čumět ani doktoři, ani v nemocnici (soudím že při hospitalizaci) a ani v lékárně prostě nikdo, jen já. Nevím čím jsem tě vyděsila, ale na poště vypíše formulář, nezapomeň i občanku pak ti to v té e-identitě když zadáš ty svoje údaje pošle na mobil kód a jsi v účtu a tam už to zatrhneš jak chceš, já to taky dělala proto aby ti doktoři o sobě nevěděli, že mi píšou stejné léky, protože by hned viděli DUPLICITA a měla bych útrum. Jo Miru, a soused, kamarád atd. se tam o tobě nic nedozví, pokud nejsi jeho pacient, pouze tvůj lékař u kterého máš kartu, nebo v lékárně u výdeje receptu a na volno když budeš chtít léky a zjistit u nich kontraindikace, se tam asi musí zadat nějaké údaje, no nemají to moc dořešené, nebo to nechápu. Jestli se toho nebude zneužívat nevím, český člověk vymyslí vždycky nějakou kličku. Jo a na tom náramku máš tuším tlak nízký, teda pokud to dobře čtu. Hani, bereš lyricu krátce, takže jak říkal mudr. nic to nebude a kdyby jó tak přece nějaké zásoby ještě mít budeš, tak si zobneš jednu, doktor napíše slabší a budeš vysazovat pomalejc, kdyby ti bylo blbě, třas, pocení, na zvracení tak se netrap a vem si třeba slabší, řekni doktorovi že musíš pomalejc ať ti to ještě chvíli píše. Ale asi ti fakt nebude nic, nebo jestli máš doma BZD tak nahrazuj tím, ale jen chvíli!! :cert: Hani a jestli můžeš, napiš mi jak je ti z toho agomelatinu. Dáši, já myslím, že buď ráda, že někam chodíš, aspoň ti to odvede myšlenky od toho co se děje doma. Já jsem vždycky ráda poslouchala cizí příběhy a vžívala se do nich a radila, jóó radit to já umím, ale dát do pořádku svůj život, to ne. Kafe vím, že se v noci nepije, ale jsem jako malé děcko, stejně si vždycky musím po vypití jít umýt zuby, protože mi po kávě žloutnou. Zuzi, jak vidíš, už zase nespím, včera ano dnes ne, říkám co druhý den, normálně mám strach, že to mám na furt. Jo zlato a ty úzkosti jsou fakt na furt, někdy lepší, někdy horší, ale na furt, s tím se musíme smířit kur. a drát!! :pocitac: Ona to asi věděla ta kartářka, tak proto ti to řekla, nejsi sama, to je myslím nevyléčitelné u všech. K doktorovi mám termín v úterý a musím to přeobjednat kvůli tomu oku, mám pořád černý monokl a nevím jak bych mu to vysvětlovala, ještě by mě obvinil, že zase chlastám, ach jo to je život a nejde mi to ani zakrýt mejkapem :zed::zed:

Acrylát
366 příspěvků 16.2.20 11:30

Ahoj holky!
Tak my dnes konáme ještě pořád přípravu a zítra ráno to vypukne. Už mám z toho zase pupínky a tlak se raději neměřím, náramek nenasazuji((
Jsem si uvědomila, že jsem neodpověděla Dáši na její otázku. Ano, pokud je mě dobře, všechna „kolečka“ se v těle otáčejí jak mají, tak jsem v pohodě. Běda však, když dojde k sebemenšímu zakolísání čehokoliv, píchne mě u zadku, tak můj hypersenzitivní mozek to okamžitě zaznamená a už bije na poplach) :(Přitom já se o sebe nějak nebojím, bojím se jen těch reakcí mozku na tyto situace. U zdravých lidí senzory strachu reagují přiměřeně a u nás nemocných netypicky. To je celé. Je to úmorné, vyčerpávající.
Kdysi mě řekla moje předchozí psychiatrička/výborná/, která pak umřela, že panickou poruchu už budu pořád nosit v mozku, že se ji nikdy člověk nezbaví a když tak dočasně, čeká na podnět, číhá, aby mohla vypuknout znova. Ale že se časem „obrousí“, člověk ses ní naučí pracovat, bude už vědět o co jde, tudíž její intenzita se oslabí. Tak nějak to bude asi s tou úzkostí.

Zdeni, ty máš pořád tu modřinu? Jak už je to dlouho? Ta by měla vyblednout?
Jinak já myslím, že nemáš pravdu, protože když jsem byla na ortopedii, ta doktorka se mohla podívat i na zápisy mého praktického doktora. A jestli to není nezákonné si to nechat uzavřít, co myslíš? Fakt to tak jde? Tak až to budeš mít vyřízené, dej vědět.

Zuzi dík, teď nebudu mít týden čas s tou patou něco dělat. Pak se do toho pustím
Tak jsi přeci jen udělala pokrok, že jsi se odhodlala ke kartářce :potlesk:
Já na ty kartářky a alternativní léčitele nevěřím a nemám na ně čas. Nemám čas jít ani k těm doktorům, kam bych měla. Jako třeba na kontrolu na oční.

Ellen, taky už jsem si prošla obdobím, kdy jsem si říkala, ráno se neprobudit. Ale bez nějaké bolesti a nehorší pro mě-dušení.
Kurnik holky, vždyť já bych si mohla žít jak prase v žitě!!Mám na to všechny podmínky a toto mě dusí((

U Ellen a Zdeni si myslím, že je to následek období s nezřízeným užíváním některých léků a u Zuzky a Dáši, které se benzákům vyhýbají jak čert kříži, je to spíš špatnými léky. Měly by se pochlapit a zajít pro ty správné. To říká ta pravá, že? Já jsem něco mezi těmito dvěma skupinami. Z velké části jsem si to zavinila sama, protože vždycky odmítám vystoupat na léčebnou dávku, jsem na tom nejslabším, odmítám zkoušet a tak nejsem ani ryba, ani rak…50-0-50 Lyricy je na nic. Prý(Tedy na úzkosti. Možná na Neuropatii jo.
Já stejně nemůžu pochopit, jak nějaký lék může půdobit na tři, zcela odlišné poruchy. Lyrica působí 1/ na Polyneuropatii 2/ na epilepsii 3/ jako vedlejší účinek bylo údajně zjištěno že i na generalizovanou úzkostnou poruchu.To je podivné, ne?

Tak jsem si zamudrovala, trochu mě přestala bolet pata, tak jdu pokračovat v „krasojízdě“

Zuzi, nezapomeň na mě s tou Lyricou.
:mavam: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.20 12:04

Tak mirusko ja a lyrika, nasadidli mi ji v lecebne 150-0-150 za par dni jsem byla uplne vyrizena, strasne jsem se potila a to opravdu hodne az mi kapalo z vlasu, strasne mi busilo srdce a motorika uplne v haji tahlo me to k jedne strane, po konzultaci s dr.mi rekla at vydrzim ze si to sedne, pak me pustili domu, tak jdu ke sve psych. a rikam ji to ta taky at vydrzim ze si to sedne no nesedlo po case mi to snizili na 75-0-75 a nic bylo to stejny, tak jsem porad chodila a stezovala si takto to bylo 8 mesicu pak jsem k ni zasla ze to proste nechci ze se to neda vydrzet kdyz mi zmerila tep srdce a vydela pres 140 v klidu asi usoudila ze neni neco v poradku, takze jsem zacala pomalu vysazovat a svete div se asi za tri tydny bylo po vsem, zadne poceni, buseni srdce je ten pocit na omdleni pri chuzi mam porad, takze lyrika a doktori mi tak strasne ublizili, lyrika s tema vedlejsima ucinkama byla jsem zrejme priotravena to mi nikdo nevymluvi a doktori ze mi neverili a nechali me tak dlouho trapit, no a to je vse
jinak uzijte si nedeli bando moje :srdce:,jo a porad myslim na naseho kocourka :srdce: co s nim je snad se mu neco nestalo no certa na zed umim namalovat :cert:

Acrylát
366 příspěvků 16.2.20 12:24

Tak si musím zase chvilku sednout(((
Zuzi, dík za odpověď. Víš co já si myslím? Že byla děsná chyba, že ti nasadila hned to 150-0-150 :cert: :cert:
To se přeci musí nasazovat pozvolna. Nedivím se, že to s tebou seklo(Oni tu Lyricu vynášejí do nebes, já si myslím, že v tom budou nějaké prachy od dealeru, protože moc málo lidí si ji chválí. Kromě Zdeni, nikoho neznám. Dáši je taky k prdu(Spíš se ji stav zhoršil, ne Dáši?
A já musím říct, že z těch SSRI mám hrůzum, při nasazování je mi přímo děsně a pozdě mě zaberou/až za nějaké měsíce ale potom mám pocit, že mě to léčí. Kdežto ta Lyrica, to je prášek od prášku, jak když si vezmete benzodiazepin. Kdežto u SSRI se vytvoří hladina, chvilku to trvá ale potom člověk šlape. A ještě jedna věc, naprosto v pohodě jsem to vysazovala. Kdežto tady z té Lyricy mám vítr. Jednou mě bylo opravdu blbě a zjistila jsem pak, že jsem ji vynechala.
Tak já jdu pokračovat, smažím řízky, chtěla jsem nějakou rychlovku. Manžel tady lítá s metrem))Bordel mám v pokoji jak v tanku, jak jsme sem vše natahali.

Zuzi, tak tobě taky pěknou neděli, u nás svítí slunko. Včera jak jsme byli na chatě, tak jsem měla úplně chuť se rýpat v hlíně ale, i když bylo pěkně, na to to ještě nebylo))
Kocourek chybí ale chápu, že asi ví, proč nepíše. Tak ho necháme, on se pak určitě ozve.

Acrylát
366 příspěvků 16.2.20 12:33

Ještě jsem chtěla napsat, že po ní mám taky špatnou koordinaci((Nechápu, když jsem si šla něco nasadit, protože jsem měla úzkosti z té BPPV/motolice/, neudržela jsem rovnováhu a oni mě nasadí prášek, kde na první místě, jako nejčastější vedlejší účinek, je narušená rovnováha, závratě. To mi hlava nebere. Když jsem, tak jako ty, po nějaké době odmítla to brát, jako naprosto nevyhovující, doktor mě řekl jak tobě, že se to usadí. Tak už se to „usazuje“ dva a půl roku a ne a ne si sednout(((
Já jsem teď celkem fungovala, tedy nic moc ale šlo to ale co mi to předvedlo v ten čtvrtek, jak to se mnou zacvičilo, tak to bylo fakt na blázinec.

aaaZdenka
538 příspěvků 16.2.20 15:35

Ahoj holky,
Miru, já už to mám zablokované od konce ledna, ale ono to začne až od června budou moct nebo nemoct nahlížet. To, že tvůj ortoped nahlíží do programu obvoďáka se mi nějak nezdá, jestli jsou v jedné budově (poliklinika nebo co) tak budiž, ale stejně by neměl podle mně. Ale sdílený lékový záznam se týká pouze léků, které si člověk nechá napsat, nic víc tam nikdo neuvidí, diagnózy a podobně, pouze léky napsané a od koho. Já mám třeba obvodní až 11km od ortopeda, takže tam si buďto můžou zavolat, ale to oni nedělají, nevím proč, nebo si počkat na lékařskou zprávu od odborného v tomto případě čeká obvodní na zprávu od ortopeda. Ortoped se dozvídá moje trable když to napíše obvodní na doporučenku, jinak nemá šanci, musí mi věřit. A co se týká lyricy, tak tvoje dávkování ti na úzkosti fakt nezabere, nevím jestli od těch dávek něco čekáš, jestli ne, tak to vysaď úplně, fakt to bereš zbytečně. Ona má trojí účinky proto, že působí na ty gaba receptory a ty ovlivňují bolest, úzkost i epilepsii. A ještě perlička, moje psychiatrička, co mi ji nasazovala, mi nasadila hned 750mg denně, a vidíte jsem tady. Je zvláštní jaké mívá ty účinky, Zuzka píše, že se z ní potila, mně naopak zabraňuje pocení a vysýchají sliznice, nos, v puse. V noci, když se vzbudím zpocená, převleču se a vezmu 2 lyricy a do rána spím suchá. Ale Zuzi, každý doktor ti řekne, že léky působí každému jinak, žvláště AD. Já taky furt zkouším na ty úzkosti, na spaní a jsem už z toho v prdeli. :zed: Připadám si jako bych si to vymýšlela, že mi to nepůsobí, nebo působí zle. Jo s tou modřinou, já nevím proč to tak dlouho trvá, mažu si to liotonem 100 000, trochu to mění barvu do žluta, a budu to mít už 14 dní, už by to nemuselo být, štve mě to. :pocitac: Zuzi ale neboj, zase bude lepší období, není možné aby se nám furt tak sralo! Tak ahoj holky hezkou neděli, tady slunko chvíli vyleze a chvíli zaleze.

Hankahus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.20 17:24

Ahojky,,, dekuju za vsimnuti, agomelatin neměl žádné vedlejší ucinky snad jen ze na mne působí spíše ze jsem přestala spát, beru taky dva měsíce a pořad čekám kdy budu zase ta vesela ženská plna energie. Určitě můj stav zlepšil, teď je mnohem zle jak vysazují to svinstvo lyricu… zle od žaludku… nevím jak dlouho to muže trvat. Naštěstí se jim nepodařilo ji navýšit bylo mne zle, příjmy atd. Kdybys cokoli chtěla vědět o agomelatine napisu co vím. Jen si myslím ze to nebude žádný zázrak ????

aaaZdenka
538 příspěvků 16.2.20 19:22

No, mně ho taky napsal doktor na spaní-valdoxan to je to samé, obsahuje agomelatin, jenže jsem začala krvácet z nosu, což mně nikdy nijak nedělalo a za ten měsíc se mi spustia 3× vždy po ránu, tak jsem to vysadila a ještě je špatný na játru. Z lyricy akorát žeru což má vliv na mou váhu a jinak mi dělá dobře, nebýt toho žraní…

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.20 19:31

No holky kazda jsme jina, kazda na leky reagujeme jinak, skoda ze treba nejde z krve zjistit ktery lek by vyhovoval takhle se zkousi a zkousi a pacienti trpi a trpi :poblion:

aaaZdenka
538 příspěvků 17.2.20 09:19

Ahoj holky,
Zuzi, je to tak každý člověk jsme jiný, i když se najde spousta lidí, kterým určitý lék zabírá zase stejně, než. účinky stejné, spíše bych řekla, že je určité množství podskupin a každý člověk se řadí k nějaké podskupině a u každého léku to je ještě jinak, proto asi ti doktoři zkoušejí jak ten lék účinkuje na nás. Je ale blbé, že to trvá přinejmenším měsíc a když se nasbírá takových 8 druhů AD než něco zabere tak máme 3/4 roku utrpení co si nikdo nedokáže představit, u někoho je to i na roky. Holky teď už si nemůžu dovolit ani jedenkrát mega, volala jsem neuroložce ať mi napíše lyricu a sestra řekla že až v březnu, že mám mít do března, já mám od psychoše, ale tím, že jsem to jedla teď lopatou jak říká Miruška, líbí se mi to Miruš, tak mám akorát do března.
Tak, jdu se mýt a pak do města, už nemám nic k jídlu, jo jsem přeobjednaná k psychiatrovi na 10.3. to se ještě dá.

Acrylát
366 příspěvků 17.2.20 13:23

Holky, to je strašný, co se tady děje. Dnes všechno vysekávali a bordelu děsnýho. Jestli jsme si s tou rekonstrukcí nezadřeli třísku do pr…e((
Jsem teď zavřená u sebe v pokoji, neteče voda, tak nemůžu nic dělat, tak vám píši.

Chtěla jsem vám ještě napsat jednu věc. Jak jsem byla na té gyndě, tak jsem prosila doktorku, aby mi odebrala krev na hormony, protože se mě dělají pleše. Když nefouká, tak dobrý, nějak
to nadrchmám, ale nesmí být ani vánek. Na kožním zjistili kulový, tak jsem to zkusila u ni. A v pátek mě volá doktorka z gyndy, že mám všechny hodnoty dobrý ale že zjistili, že mám autoimunitní onemocnění proti štítné žláze a že musím jít na endokrinologii a musí to dovyšetřit, že je to sviňstvo. Mimochodem může to způsobovat závratě, tlouštku, deprese, úzkosti, padání vlasů a spoustu dalších problémů. A to se ještě zjistí na dalším vyšetření, co tam vše je. Volala jsem na imunologii, kde je fajn doktorka a ona mě řekla, že jsem to tam před rokem neměla. Takže mě to z něčeho vzniklo, ach jo(( :nevim: :,(

Acrylát
366 příspěvků 17.2.20 13:37

Zdeni, to právě to je to, co oni uvidí, ty léky které beru. A každý ten psychiatr známý od známých, pochopí, že to neberu na zaražený prdy ale že jsem rapl))))A to je to, co mi vadí.
Onehdá dělal ten soused, co má tu neteř na psychiatrii, narážku, že někteří lidi jedí prášky, on že si dá raději pivo, že je to zdravější. Připadá mi, že ví((
Zdeni, ty jsi chytrá holka, už jsem si toho kolikrát všimla. Máš pravdu, že asi tu Lyricu, v tomto množství, beru na H a taky, že asi problém s vysazováním bývá proto, že působí na GABA, tak jako benzodiazepiny. Kdežto AD mají úplně jiný účinek.
A máš taky pravdu, že je to naprosto nevyzpytatelné, každý lék na každého působí jinak a to je zajímavé.
Zuzi, máte se Zdeňkou pravdu, to je hrozné to testování AD na lidech, někomu zabere až třeba osmé a mezi tím se člověk psychicky dorazí totálně. Nejhorší je, když se nevydrží na jednom prášku, nedá se mu prostor, hned se přebíjí dalším a pak už nevíš, či jsi a co ti zabralo a co nezabralo. Proto já jsem nikdy nebrala dva prášky dohromady.To odmítám!
Nikdo z těch co to nezažili, netuší jak je to hrozné, když je člověku děsně, jde si pro pomoc a vyfasuje"lék" po kterém je mu daleko hůř, místo aby se mu ulevilo. A pak se jede na další a na další a to už ti lezou oči z důlku.
Tak jsem vás „potěšila“,pomudrovala a jdu se podívat, co tam vyvádějí. Panebože, já to snad ten týden nevydržím((( Nelíbí se mi, že hrabou i do plynu, snad nevyletíme do povětří((((
:mavam: :mavam: :mavam:

aaaZdenka
538 příspěvků 17.2.20 14:05

No, Miruš asi třeba zjistíš z čeho máš úzkosti a můžou ti to i lépe přeléčit. To s těmi vlasy znám, ale já měla plešatého taťku a dědu koleno, ten by zapadl do dnešní doby, tak se ani neptám proč mám málo vlasů, řeším to tupirováním, melírem a notnou dávkou laku. Ale je pravda, že hormony na to mají vliv, mně po samovolném potratu se udělalo kolečko nahoře pak mi pomohl Alpecin, ale teď už mi nepomáhá. A máš pravdu, že oni to poznají podle léků, které bereš a doktora psychiatra, tak jim to blokni a dobré, ta možnost tam je tak jaképak copak, co je komu do toho jaké máš důvody, aspoň jim to ulehčí práci, nebudou nic zkoumat. Jsem zvědavá, jestli mně zítra neuroložka písne tu lyricu a taky léky od bolesti, už nemám a hlava mně bolí festovně.

Kocour ek
622 příspěvků 17.2.20 21:34

Ahoj všem,, vaše vzkazy jsem jen preletl v rychlosti. Ahoj Ellen. Otec je na dialyze ani jedna nefunguje, je i v paliativni péči. Super hnus í když jsou ty doktorky docela Ok. Rakovina postupuje dal. Už ho neleci čekají až ho odepisou že seznamu žijících lidí. Už jsem smířeny, bůh pomohl. Musím se postarat o další léčbu a o mamku, aby trápení bylo co nejmenší. Jedno jsem ale pochopil jak ti je nad 85,, otci je 89, tak na tebe všichni doktoři serou.. ano udělají nezbytné kroky, ale léčbu už neřeší. Pražské nemocnice jsou TOVARNY,, doktoři vejraj do počítačů a odsoudej tě na paliativku aniž by spolu mluvili. Onkolog, nefrolog, internista… z pár řádků ve zprávě řeknou koncite tady na světě.. co s 90ti letým kusem člověka. Já ani rodina to nevzdavame,, sehnal jsem konzilium odborníků, znovu nastartoval onkologa a lidi přes východní medicínu a bylinky atd… asi všichni jsme zřejmě smrtelni a í chápu že léčba dítěte je jiná než starce ale musí to být léčba a ne odpis… hezký dny někdy se sem zase podívám. Htl už mám přepsaný na sebe ale ani jednou jsem tam nebyl a í díky trulicity jsem zhubnul za 10 týdnů 10kg.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.20 06:13

Ahoj všichni a hlavně Kocourku. Já měla strach, že nepíšeš kvůli mně, že ses naštval že vyhrožuju odejitím z diskuze a pak sem stejně lezu…no ale vidím, že to máme podobné :D Závislost na diskuzi Lyrica.

To s tátou je zlý a moc to bolí, ale je dobře, že jak píšeš, ses s tím smířil skrz Boha. Táta má hezký věk a určitě prožil naplněný a snad i šťastný život (narozdíl od nás chudáků fňukalů tady)

• a lidi, co prožili klinickou smrt to líčí jak příchod do ráje, budem tomu věřit, jo? Že zdravotnictví na staré lidi peče, to je známá věc. Důležité je, že byl do takto vysokého věku soběstačný (nevím, jak teď), mě jímá hrůza při představě nějaké LDN, kde lidi leží a fakt jen čekají na smrt, kdo není schopný se sám najíst nebo napít, tak zemře hlady, protože sestry mu nepomůžou… Tohle je pro mě představa pekla. A pak ještě Alzheimer - to kvůli mým blízkým, to je hrozná nemoc a já tuším, že po vší té chemii, co už roky žeru, mi tohle ohromně hrozí. Ach jo. Kocourku drž se, já vím, že si myslíš, „tobě se to kecá, tobě táta neumírá“, ale nemůžu udělat víc, než napsat pár útěšných vět, mít tě vedle sebe, tak tě obejmu a vezmu za ruku. Piš, my tu na tebe myslíme, to jsi musel vidět, jak se po tobě v příspěvcích všichni pídí a ptají se.

Zdeni někde jsem zahlédla info, že ti doktor nasadil hned 750mg? No tvl, to byl asi nářez, co? Když si vzpomenu na svůj pracovní pohovor s 300 :lol: Jelikož tu funguji coby pokusná myš s postupem "nasadit-žrát mega-vysadit, tak po delším vysazení má ta mrcha zas ty vedlejší příznaky, jak když jsem to vzala poprvé. Opilost, dutá hlava, špatná chůze atd… Pro mě jsou to příjemné stavy, mívám mánie, nakupuju, volám známým, mám lepší náladu. Jen ta zku…á žravost. Kdyby té nebylo, je to pro mě ideální lék. Jinak sdílím tvůj názor : LIDI, CO BERETE NA ÚZKOSTI TY BLECHY 50mg apod, vyhoďte to, nemá to smysl, fakt to na úzkosti funguje až kolem těch 500, 600!!!

Včera jsem pokorně šla za tím drsným psychiatrem, koupila jsem flašku, chtěla jsem se omluvit a domluvit, jestli by mě po té kolono nemohl hospitalizovat, protože ty BZD už jsou zas tragédie, ale neměl čas a všechny neobjednané ke konci prac.doby vyhnal. Tak nevím. Já se asi na ten zákrok zpráskám úmyslně, ať si mě tam chvíli nechá, já ten absťák doma nezvládám. (no ale já sežeru plato i tak, tohle jsou zbytečné úvahy). Ale je tu riziko, že to vezmou jako pokus o sebevraždu, jedna známá kdysi vypila flašku vína a volala rychlou a do toho asi zablekotala, že se chtěla zabít a oni ji na dva měsíce zaklapli pod zámek bez možnosti reverzu.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.20 07:18

Ahoj kocourku ani nevis jak jsem rada ze jsi se ozval ikdyz tvoje psani boli, je strasny ze stareho cloveka tak odepisi z karla gotta se mohli posrat-nic proti nemu a o mrtvich jen dobre- ale jakej je sakra mezi nimi rozdil

Acrylát
366 příspěvků 18.2.20 10:24

Ahoj všichni!
Kocourku, o čem mluvíš, že kašlou na „přestárlé lidi“.Zdravotnictví u nás je na takové úrovni, že kašlou na KAŽDÉHO!
A to, o čem píšeš, jsem si prožila, do puntíku s mátí. Ona i ta paliativní léčba, kdy ji dávali infuze s krví a tahali jsme ji na onkologii a ona tam, bez ohledu na hrozný stav, proseděla celý den, byla dost drsná. Už jsem se pak modlila, aby to vzalo konec.
Kdesi jsem teď četla nebo slyšela, že když nám umře někdo z rodičů, už nikdy nebudeme takoví, jak jsme byli před tím. Něco na tom bude, protože když matka umřela, tak mě to silně sejmulo. A drží mě to vlastně dodnes, i když to trochu obrousilo(((A to jsem neměla na matku zdaleka takové vazby/z určitého důvodu/, jak máš ty na rodiče.

Já bych teď akutně pro sebe potřebovala sehnat endokrinologa, jak jsem psala, volala mi doktorka až domů a přikázala. Ale, panečku, ono se to řekne. Včera jsem jen volala a volala a prosila, někde neberou vůbec, jinde až v květnu, do té doby můžu zdechnout. A ta koupelna to asi uspíší :zed: :zed:

Kocour ek
622 příspěvků 18.2.20 11:20

Ahoj všichni,, děkuju. Ellen vše mezi nami je v pohode jsi prima holka a jsem rad že jsi tady zpet. člověku se uleví když se smíří, že ta smrt přijde a modlí se, aby to bylo třeba i brzy, ale bez trápení. já už jsem ve stavu, že to vím, nepřekvapí mi to ale vzdávat to nehodlám. A to je důležité táta taky bojuje, nechce se mu tam… on skvěle jí, vše mu chutná, nemá bolesti a snaží se žít jako doposud. nemá žádné stopy demence nebo alzheimera a i proto ví, že fňukat nad osudem už nemá smysl. má vyvody z ledvin a tak nosí pytlíky a o víkendu i zkusíme jak mu pujde řídit auto. Chce obcas zajet i na nákup i když vše nakoupím já. je to ale život a i ten nekdy bude končit… to platí pro všechny bez vyjímky. dáší, zuzí, miru, ellen a zdeni děkuju za podporu. Já i máma jsme dost silní a zvládneme to. ano já nikdy nedal na doktory dopustit, ale ve vztahu ke starým nemocným lidem jim nevěřím, že dělaji vše. trochu mi to připadá jako proč opravovat starý auto, když mám na nové. chybí tady ten prvorepublikový rodinny doktor, který byl seznámen se vším od plenek a organizuje dostupnou formu léčby od hospitalizece, konzultací, zákroků a třeba i bylinkářek. Je se svým pacientem až do konce. dnes jdes na vyšetření a potkáš 20 doktorů od 25 let do 30ti a každý jen kouká do počítače a klepe do klavesnice. pak vynese ortel,, no je starej a težce nemocnej, ale život měl hezkej. protože vás nechci zatěžovat svymi problémy, všichni jich máte taky dost, už se o tomto rozepisovat nebudu a ani si stěžovat. počkám, až bude čas napsat neco pozitivního. Nono drž se a věř si, jsi silná a porveš se s tim a vyhraješ, stejně jako ostatní… Zima není zima, je to hnus a já tim hodně trpím… chci mrazy a zimu. bílo a ticho. koupím barák na hřebenech krušných hor a je tam bláto… přitom je to 880 m nad mořem… ale co, jednou tam zapadám sněhem na půl roku… dnes jsem v práci, kam prakticky nechodím a těším se až to všechno předám nástupci… chci mít čistej stůl a čas jen na sebe a rodiče. tak holky moje,,, jen dobrý dny, věřte si a opatrujte se. kocour

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.20 19:33

Zítra na mě myslete, jdu na tu kolonoskopii. Nějak už nemám strach, to je špatné znamení. Piju tu pročišťovací vodu, a to je takovej hnus zelenofialovej, teda vodka byla hnusnější, ale tohohle sajrajtu zas musím vypít 4 litry. Ještě mě čeká ten poslední litr, fuj. Promiňte, že zabíhám do trochu nechutného tématu, ale přijde mi vtipné, že já jím pravidelně chlorellu a záchodovou mísu vždycky ohodím zelenou vodou, to možná bude MUDr. zítra v šoku 8o Aby si třeba nemysleli, že jsem mimozemšťan? Nebo šlechtična co má místo modré krve zelené exkrementy.

Jinak Zdeni ten zákaz špiclování jsem nedala. To je prostě nad moje síly. Na poště na mě koukali jak na zjevení, doletěla jsem domů, donesla svůj notebook s tím postupem (nejde mi tiskárna) načež mi řekli, že nemají internet, to jsem se zas zjevila já a šla domů odhodlaná přepisovat ten dlouhatánský mail opisovat v ruce, ale došly mi síly. A ta ženská mi to stejně nevytiskne, když nemá internet. (mají prý přístup jen na nějaké e-poštovní stránky). Hlavně že tam mají vyloženejch milion losů, ale takhle základní věc neznají?! Mně to přijde záměrné, že se to tak tutlá a nikdo nic neví. No, naberu psychické síly a zítra hodím druhé kolo.Dnes jsem už byla tak vytočená, že jsem volala i na na správu pošt, zda je možné, že HLAVNÍ pošta v centru města nemá internet… Děs běs. Trochu jsem si vybila vztek na jedný odporný tlustý cikánce, v autobuse jsem do ní pořádně kuchla loktem, to víte, občas ztratím rovnováhu po těch lécích :mrgreen:

Kocourku zdravím, všechno mezi námi v pohodě… (mně jen občas přeskočí) akorát jsi mě vytočil těmi shozenými deseti kily, no ale za tuhle cenu bych to samozřejmě nechtěla.

aaaZdenka
538 příspěvků 19.2.20 10:19

Ahojte všichni, no, tady se to rozjelo, ale to díky Jirkovi-vidíš jak na tebe všichni myslíme a držíme taťkovi pěsti, aby jeho trápení bylo co nejsnesitelnější a tvoje taky. Moc s tebou cítím, mně umřel taťka před 24 lety a dodnes se rozbrečím, když mám o tom mluvit s někým z očí do očí. To si prostě každý musí zpracovat v sobě sám. S těmi doktory souhlasím s Miruškou, oni kašlou takhle na všechny, aspoň tady u nás, je to moc smutné, je lepší od nich nic dobrého nečekat a pak být mile překvapen. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jinak Ellen, tak si ten email hoď na flešku a nech ve městě zkopírovat na papír, nebo se baby na poště zeptej co z toho potřebuje vědět a opiš jí to. U mně potřebovala vědět IČO té eidentity nebo kdo ten email posílá, myslím že nic víc. A na tu kolonoskopii se můžeš nechat přece přispat, brácha to měl s oblbovákama, i když vím, že nám dvěma by museli dát narkózu a ta by nám působila jako oblbovák. Miruš, zkus ještě okolní města na toho endokrino., ale to ti asi nemusím radit. Jinak dneska je tady krásně, jdu se umýt a do města, tak se všichni moc opatrujte a držte. :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.20 12:37

Ahoj lidicky vcera jsem byla u psych. poprosila jsem ji o zmenu leku tak mi napsala cipralex no a ted se to bojim vyzkouset, myslim ze to ma ucinnou latku escitalopram a ja tenkrat brala peropram a tam je uc. latka citalopram je v tom nejaky rozdil, poradte dekuji, zdeni to se mate ze je u vas hezky tady prsi a zatazeno :(

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.20 12:38

Brala seropram preklep

Acrylát
366 příspěvků 19.2.20 16:34

Zdravím všechny :hug:
Zuzi, ty jsi hned „na ráně“,Tak jsem ti chtěla napsat, že já jsem taky posera, mám strach měnit prášky, přidávat, kombinovat.
Ale je jiné, když začínáš od nuly a když jen měníš léky. Ale je možné, že prvních čtrnáct dnů ti bude ještě hnusněji ale nevzdávej to!!Když tak si k tomu ber Neurol, za 14 dnů se závislá stoprocentně nestaneš. Když jsem před 8 lety nasazovala Zoloft, myslela jsem, že se zblázním ale vydržela jsem a chodila i do práce. Ale to už jsem vám psala. Vyplatilo se to, vydržela jsem a pak jsem měla 6 let pokoj! Nebýt toho BPPV, tak jsem asi v pohodě dodnes.
Asi si říkáte, že radím a sama balancuji na slabě účinkující Lyrice ale já nemám podmínky, abych riskovala, já musím být teď, až do podzimu v pohotovosti. Jednak po koupelně začnou podlahy v kuchyni a předsíni, dveře i futra s obložkami, malování. Mezi tím tchyně, otec, dovolená, která už je zaplacená. A kdybych se nějak rozjela, tak jsem v pr…

Teď jsem přišla z velkého nákupu a od tchyně a po bytě a nákupech jsem nachodila 7 tisíc kroků/zatím!!/ 5,3 km a spálila 259 kcal:-)))) Nevím co jsem spálila, když jsem za celý den měla čas sníst jen misku boršče u Arménců :nevim: :nevim: :nevim: :D :D

Zdeni, okolní města nebudu zkoušet, nebudu nikam dojíždět. Ale dík za radu. Zítra se do toho obuji a to by čert na koze jezdil, abych se někam nevecpala, i kdybych měla zavolat do práce, jestli někdo někoho nezná.

Ellen, já jsem vypila jen 3,5 litru a pak už mi to šlo málem nosem.Ale stačilo to. Ono stačí přestat pít, když už vidíš, že jde z tebe jen voda/starou skleničku :D :D /

Kocourku, co tobě napsat? Ať se to vše u vás vyvíjí aspoň přijatelně. :hug:

Tak já jdu už po pátý umývat schody ze čtvrtého patra, až dolů((((Dávám si do vody ocet a pořád to nepomáhá. Nemáte někdo na to nějaký fígl? Já už jsem dnes na šrot a noha bolí, bolí.. :? :?. :? :?

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.20 17:27

Ahoj všem,
venku nám tu zpívají ptáčci. :srdce: To je taaaak hezký. :D

ÚZKOSTI Jaká AD si brala před tím? Cipralex beru já a nezaznamenala jsem žádné účinky, ani negativní, ani pozitivní. Rozdíl mezi escitalopramem a citalopramem nevím, myslela bych, že je to skoro stejné.
Jsi statečná. Já jsem na nasazování léků hrozný posera, že mi bude ještě hůř než je.

ELLEN Držím ti palce s tou kolonoskopií. Byl na ní manžel a to pití toho sajrajtu bylo prý horší než celé vyšetření.

MIRUŠKO Proč probůh vytíráš 5× za sebou schody?? Ještě s tou tvou patou?

S rekonstrukcí soucítím. My jedeme v polních podmínkách už od září. Kluků pokoj je skoro hotový, i koupelna. Udělaná elektrika v nové jídelně. Vyrobené nové schody na míru (dělal sám manžel). No zanedlouho se začne bourat stěna mezi stávající kuchyní a tou budoucí. Spojíme to do jednoho. Všude je tu bílý lehounký prášek. To bych musela komplet umývat všechno denně, i převlékat peřiny, a to na to prdím. A taky máme v plánu podlahu v chodbě novou.

Věříte na to, že si můžete věci negativním myšlením přivolat? Pořád nad tím dumám. Po dovolené v létě jsem tak nějak začala uvnitř cítit, že takhle zima bude drsná. A začala se i trochu bát. No a bum ho. Od října to jede, do teď. Teď je to tedy určitě lepší, než před vánoci. A já se tolik těším na jaro, mám dojem, že mi to psychicky hodně pomůže.

Acrylát
366 příspěvků 19.2.20 19:06

Zuzi, já si stejně myslím, že když změna, tak měla být radikální a dát ti něco z jiné skupiny, i když třeba z Ad III.generace.Jsou tam třeba sertraliny, paroxetiny aj.Tady ty citalopramy a escitalopramy jsou podobné.
No ale necháme to na ni, asi bude chytřejší jak já :nevim: :D :D :D
Je to podobné, tak ba to nasazování nemělo být, Zuzi, nějak drastické, bude to v pohodě. Horší by bylo, kdybych šla z té Lyricy na nějakou jinou skupinu. To je úplně na jiné bázi.
Já jsem při tom braní Zoloftu měla akatizii a to je něco odporného, neschopnost zůstat v klidu, ani ležet, ani sedět ale ani chodit, je to taková agitovanost, prostě na zabití. Já si pamatuji, že jsem pořád hrála takovou hru na mobilu/žížalu v bludišti:-))/, abych se do toho odpoutala, jinak bych se zbláznila. Trvalo to asi 14 dní. Ale to byla úplně jiná situace, začínala jsem od píky.

Dáši, to musí být hrozné žít takto na „staveništi“. Nediv se, že je ti blbě, to působí negativně na nervy a ještě k tomu dvě děcka, chlap, to je hrůza. Ale jak to popisuješ, máš šikovného muže a budete to mít hezké.
Já to musím umývat. Bydlím v cihlovém domě, je nás tady 8 bytovek a je tu zvykem, když někdo něco dělá v bytě, musí zajistit naprosto čisté společné prostory. To víš, že bych na to jinak kašlala. Musela jsem si fusakli vycpat hrstí vaty, abych to dodělala.:-))Ještě spoustu jiných věcí. Teď jsem se, od hlavy až k patě, ošudlala ve škopku a normálně zalehnu.
Ufff(((
Zítra je tady nechám samotné a jdu na ortopedii, ať mě tu nohu uříznou(((

Acrylát
366 příspěvků 19.2.20 19:11

Ještě něco. Dáši, to víš, že si to můžeš přivolat. Já když jsem teď pořád v poklusu, tak nemám vůbec čas na nějaké „pičičandy“ a blbé psychomyšlenky. Tlak nízký, puls pomalý. Až trochu zvolním, zase to na mě začne dolíhat. Ale sakra, přeci nemůžu pořád fofrovat. Možná mám nízkou hladinu noradrenalinu a to je ten můj problém. Proto mi asi dělal suprově Efectin, který je ze IV. generace SSNR.Byla jsem skoro do 5 dnů v pohodě ale toho adrenalinu bylo zase tak moc, že mi to cvičilo se srdcem((
Tak jsem to musela vysadit(((
:zed: :zed: :zed:
Dobrouuuuu:-))

aaaZdenka
538 příspěvků 19.2.20 19:17

Zuzi, krásně bylo, ale jenom přes okno, myslela jsem, že si vezmu jarní bundu když je pěkně, ale pak si vzala ještě zimní ááá dobře jsem udělala, venku kosa jako prase a foukal vítr. No, zdráva jsem došla domů a těšila jsem se, že zítra nikam nepůjdu a musím, mamka chce broskve v plechovce z Penny, oni jdou s bráchou k doktorovi, po šichtě ji tam hned veze, a taky si chci koupit pro sebe. Miruš, já bych tu lyricu být tebou zkusila dát dole aspoň o 1 a když by to nešlo, bylo ti blbě přidat si ji můžeš vždycky. Takhle si říkat, že musíš být v pohodě proto a proto nemá smysl, vždycky něco bude. A nebo si to navyš. Na ty schody bych se taky vy…la, umyla bych jednou a za týden po druhé. Já vím, že nechceš aby remcali sousedé, ale ti už stejně beztak remcají, že je u vás hluk. Ellen už má po kolono až se zmátoří, určitě nám to barvitě popíše, Ellen, chci detaily!! :mrgreen: Dášo, moc jsem dobře nepochopila, proč byla zima u tebe špatná. Buď ráda, budeš mít krásný byt, hernajs baby, vy všechny rekonstruujete, jen já dřepím ve starým, ale mně to neva, mně se tu líbí. Jo, a ty citalecy, cipralexy a spol. mi taky vůbec nic nedělaly, myslím tím ani pozitivního. Ale třebas ti to pomůže Zuzi, přeju ti to. :kytka:

Acrylát
366 příspěvků 20.2.20 12:04

Zdeni, máš pravdu. Já jsem včera taky chtěla jít polehku a byla zima, foukal vítr, naštěstí jsem dala na instinkt.
Přemýšlím o té Lyrice a mám na to stejný názor jak ty. Buď ji vyhodím nebo navýším. Ale ještě s tím asi počkám, mám fakt strach experimentovat. Možná akorát zkusím zatím snížit a uvidím co to udělá ale navyšovat ji nechci, když jsem se dopracovala k tomu, že jsem ji, před rokem? snížila Brala jsem 75-0-75 a je pravda, že to celkem šlo sundat. Ovšem s vysazováním AD nesrovnatelné, ty jsem měla ein, zwei a ÚPLNĚ bez problémů.
S těmi s schody máš recht ale to bych nesměla bydlet v našem baráku, kde to jedna paní velice bedlivě hlídá. A museli jsme se v našem sdružení nájemníků upsat, že vše uvedeme ihned do původního pořádkuTy jsi snad vědma. :potlesk:

No jo Ellen u má po kolono, tak jsem zvědavá. Snad nám napíše a nenechá nás „smažit“)))

Jak píšeš o té zimě Dáši, tak já to mám tak:Pro mě teď zima, léto slušný ale na jaře a na podzim mám vždy měsíc takové období, že se mě zhorší psychika a i zažívání. Holt to musím přetrpět.
Mě není tak jak by mě mělo být ale není to zase žádný horor. Můžu vše vykonávat, jezdit v dopravních prostředcích, spávám, můžu cestovat, akorát může jednou za čas dojít k takovému propadu jak u toho zubaře a na gyndě. A to pak čučím jak blbá:-))Ale kdybych si, já blb, vzala kousek benzáku, tak mohlo být vše o.k.To si berou, na takové situace i psychicky zdraví. No ale kdyby celkově nebylo hůř, tak by to šlo. Já si myslím Ellen, že i ta 50-0-50 Lyricy na mě působí, i když ne tak, jak by měla. Já jsem na prášky dost opatrná, takže mě zabírá i malé množství. Jsem vám psala, dřív mě zastavil paniku jak prase i 0,25 Neurol a to jen jeden za den.
Jdu teď na ortopedii, čekám, až budou pro dnešek pánové hotoví. Dávám jím i jídlo, ač nechtějí ale říkám si, že nám to pak udělají pěkné, budou se snažit))
:mavam: :mavam: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.20 13:09

Holky dekuji za reakce no jeste si to musim promyslet, jsem straspytel ale ja kdyz si vzpomenu jak mi bylo zle po lyrice to uz bych nechtela zazit. :poblion: no tak uvidim, dasi ty myslenky jdou opravdu privolat ja to mam taky zacnu myslet ze treba omdlim a fakt mam pocit na omdleni no je to blazinec co si budeme povidat, ja byla taky na kolono. a horsi bylo vypit ten sajrajt nez samotne vysetreni takze ellenka to urcite prezila :mrgreen:

aaaZdenka
538 příspěvků 20.2.20 16:03

Zuzi, máš pravdu s tím přivoláváním, naše podvědomí je fakt mocné, stačí více myslet na něco a je to tady, zvláště u takových citlivějších jedinců jako jsme my. Já si tu nespavost asi též přivolávám, děsím se už večera, nevím jestli budu spát nebo ne. Je to v p…i. :zed: Miruš, já být tebou tak tu lyricu teda o jednu ujmu, uvidíš, bude zle tak ji vrátíš o nic nejde. S těma instalatérama nebo co to tam máš jsi teda dobrá, že jim dáváš jídlo, ale tak třeba se fakt budou snažit. Já si pamatuju jak máti kopali plyn ukrajinci a ona jim vařila polívky a říkala, že si pochvalovali, ale to už je dávnějc, to ještě chodila bez holí. A je fakt, že ti chlapi se udřou, tak jim ta sváča přijde k chuti, já jsem chlapům co mi dělali okna vařila kafe, a o to si sami řekli, 5 turků 2× denně. Ještěže tam byli jen 2 dny, pak zedníci a ti už nechtěli nic. Holky, já ještě na kolono nebyla test mi vyšel o. k. :dance:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.20 06:25

Zdravím. Holky, jak tu probíráte ta AD, já jich vyzkoušela snad dvacet a vždy se vrátila ke starému dobrému fluoxetinu. (vynalezeno skoro před sto lety v Americe pod názvem Prozac, je o tom i knížka, myslím Prozacový národ, nebo Prozacová generace, už nevím). Do té doby se lidi léčili Valiem (tj. benzákem), otrávila se tím např. Marylin Monroe. Doktor říkal, že fluox.je dobrý a že ty stovky nových AD jsou hlavně byznys. Ty jo co já si pamatuju (a že už si toho moc nepamatuju), tak jsem požila Coaxil, Venlafaxin, Welbutrin, Escitalopram, Cipralex, Argofan, Mirtazapin, Trittico, Esprital, Quentiapin, (Deprex, Fluzac, Magrilan - to je ta úč. látka fluoxetin), Brintellix (AD čtvrté!!! generace - myslím, že pokud to doklepu aspoň do 70ky, antidepresiv desáté generace se dočkám). No a krom těch AD do mě jedna MUDr. Mengele cpala různý antipsychotika, antiepileptika, neuroleptika, léky proti schizofrenii, dokonce i antiparkinsonikum mi frkla, prý proti třesu z alko-absťáku. Dokážete to pochopit? Všechny ty léky od MUDr. Mengele byly přitom jen proto, že jejich VEDLEJŠÍM účinkem je útlum a zklidnění. Ona byla kdysi dobrá, ale asi jí hráblo a snaží se vymyslet univerzální psycho-koktejl a dosáhnout tím slávy. Jo, taky měla jedno období v oblibě Prosulpin, psala to všem 3× denně, myslím neuroleptikum, ale to je jedno, hlavní bylo, že NÚ byly hormonálního rázu, ženský ztrácely menstruaci a chlapům se dělalo mlíko, v léčebně měl téměř každý nějaký vztah (no nesmí se to, ale děje), teď ženský vyděšený, že počaly mimino s nějakým beznadějným alkoholikem a chlapi vyděšený, že maj rakovinu prsu a že už jim nestojí :lol: :lol: :lol: Buďte vděčné za své Lyriko-blechy, co vše se děje v oblasti psychiatrie ani netušíte.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.20 07:10

No a co se mého nechutného tématu týče, nezadařilo se. Musím na to znovu. Prý mám ty trubky nějak moc zakroucený a tím pádem jsem nebyla úplně vyčištěná… Mám jít zas za měsíc a napsali mi nějaký silnější preparát, teda jestli to bude ještě hnusnější než ten Fortrans, tak snad radši nebudu týden jíst, koupím dvacet projímadel a tu největší sadu na klystýr. :zed: Jinak jsem tam šla samozřejmě značně oblbená, Lyriku a Neurol v sobě - množství si už nepamatuju, jelikož jsem pro jistotu stále „přizobávala“ :mrgreen:, v čekárně letáček, že dávají uklidňující injekci… NO TO BYLA ŠUPA. Do minuty jsem byla zmatlaná jak prase, dali mi takový volný zdravotní šortky s dírou, abych tam neběhala nahá (doktor byl mladý a fešný, ale v tom stavu bych se nestyděla ani před TV kamerou), no a já nebyla schopná si svlíknout boty, kalhoty, naštěstí to bylo za plentou, tak neviděli, jak se tam válím po zemi a zápasím se zaseknutými zipy, šortky jsem si samozřejmě nasadila obráceně, sestřička mi tak soucitně říkala, paní, to musíte mít ten otvor vzadu, vzadu, otáčela jsem s nima sem tam, prostrkávala tou dírou ruku, abych ji našla, jenže jak jsem ruku vyndala, hned jsem zapomněla, kde ta díra je :potlesk: nakonec sestra musela ty bombarďáky vzít, nasměrovat a položit ve správné poloze vedle mě, blekotala jsem, že jsem hrozně nervózní, tvářila se, že tomu věří a uklidňovala mě, ať se nebojím, ona i doktor byli hrozně hodní, ten zákrok jsem ani necítila, buď to fakt nebolí, nebo jsem byla tak na hadry že by mě nebolela ani roura od vysavače. Toho průmyslového :lol: Pak mi teda řekli, že se jim to nedaří, položili mě vedle na lehátko, kde jsem asi na chvilku usnula. No a největším průšvihem se nakonec ukázalo to, že jak požadovali odchod s doprovodem, řekla jsem tátovi, ať se tam aspoň mihne, aby viděli, že nejdu sama… Jenže taťka vzal mámu, vytáhl auto (a to strašně nerad a uznávám že i ne moc dobře řídí) a udělali si „výlet“. No kdyby nepřišel, asi mě cestou sebrali měšťáci, ale tohle byl taky průšvih. Byla jsem sjetá jak dělo, musel mě vzít pod křídlem a vést, ještě že vzal to auto, no ale oba si SAMOZŘEJMĚ A OPRÁVNĚNĚ mysleli, že takhle mě nezrušila jedna oblbovací injekce, máma jen zvedla oči v sloup a celou cestu mě vraždila pohledem. Do večera mi bylo blbě od žaludku a pletl se mi jazyk. Toť má akce kolonoskopie :lol: :lol: :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 123 Další »
Váš příspěvek