Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (176) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.20 08:01

Ahoj mirusko ja jsem s pritelem 13 let a funguje nam to skvele, jinak o svagra se nezajimam ale stejne na to musim porad myslet ale uz to neni tak casto tak snad cas pomuze. o zubari ani nemluvte mi ted zadnyho nemame prisla sms ze se ordinace docasne zavira tak nevim jak to dopadne.na kocourka taky porad myslim uz je to opravdu dlouho co se neozval

aaaZdenka
538 příspěvků 29.1.20 10:14

Ahoj zatím holky,
já mám chřipku jako vyšitou i s teplotou, už mám v sobš 3 paraleny, hlava jde rupnout, slabá, ledva dýchám ani nevím jestli se půjdu umýt. Včera večer jsem vysadila valdoxan jestli usnu sama, no neusla až k ránu a ty sny děs a hrůza. Zdálo se mi, že volám sestře k obvodní, že je mi zle, kdy můžu přijít a z povzdálí slyším doktorku " to už je zase ona co chce??" a sestra „že prý nemůže došlapovat na paty, chce potvrzení do práce“ a já „to není pravda, to není pravda, odejdu od vás!“ doktorka „cha, cha, cha tak si běžte!“, no probudila jsem se úúúplně mokrá a když ležím, cítím se takový slabý věchýtek i když nejsem. No, včera jsem ještě měla sílu si uvařit hovězí na hlívě, žampióny jsem nikde nesehnala, tak je dobře, že to mám, přivařím brambor nebo rýži a hotovo, i když při pomyšlení na jídlo se mi zvedá :poblion: a to jsem ještě ani nesnídala. A Miru, dědkem jsi ho tady párkrát nazvala tak to vím. Jinak si dělám výčitky, že jsem ten virus zubařce zanesla, protože už mě lehce pobolívalo v krku, dneska to není lehce, je to masakr!!! :pocitac: Holky, já se bojím, že jestli to není ten koronavirus, přišly mi 2 věci z Číny, které jsem vyprala a čepice tu ne, protože na tom je králík, teda kožešinka a už jsem v ní i byla, ale rozumově vím pochopitelně, že když to tady jde 2 měsíce, že ten virus nepřežije, ale přece. 8o 8o 8o

Acrylát
365 příspěvků 29.1.20 12:44

Holky ahoj!
Mě je dnes jaksi blbě, motavo, slabě, úzkostně. Počasí? Fuj, to je mě hnusně. A to jsem teď táhla nákup z Billy, zvážila jsem a 9 kilo/Potom k ní a dá mě brýle a skočím ji do optiky opravit brýle/asi km/ a zase zpět. Pak domů…teď jsem volala otcovi, jestli nechce vzít taky nákup, bydlí na kopci a nemá zimní gumy :dance:

Zuzi, to jste taky borci, hlavně že žijete v poklidu a už tak dlouhou dobu. To u nás bylo rušno skoro celé manželství.
S těmi zubaři to máte tedy všichni blbý(((

Zdeni, tak držím palce aby to nebyl ten koronavirus z té čepice :D :D :D :D :D :D Teď mě napadlo, že jsem objednala vnučce takový povlak na polštářek z Číny, že to musíme napřed vyprat. Dík za připomenutí!!A brzy se uzdrav, já už musím valit((((
To je hrozný s těmi sny((((

Já vám píši od rána na pokračování, byla jsem už v té Bille a upekla nakonec buchtu a bolí mě pata jak sviňa(( :nevim: :mavam: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.20 14:07

Zdenicko neboj ten virus urcite nemas, urcite si zales do postele a uvar si caj a za par dnu budes fit, jo zdeni ty sny to je strasny nekdy se mi taky zdaji hnusny ale jsou to jenom sny tak se tim netrap :srdce: mirusko a ty si taky odpocin stale myslis na ostatni a na sebe ne nakup tezkej jak svina, pata te boli a ta buchta by taky pockala hlady by neumreli tak mysli na sebe a nech se taky jednou obskakovat ty :lol:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.20 07:57

Zdenicko tak si predstav me se dneska zdaly tak hnusne sny, prvni byl ze musim dat utratit sveho psa protoze nepribyval na vaze, chybeli mu vitaminy proste vsechno bylo to fakt strasny, druhy sen byl ze me podvadi muj ex se svou vlastni sestrou no fuj to byl taky masakr no vubec jsem se dneska nevyspala tak to bude asi den :pocitac: doufam ze ti je lepe :srdce:

aaaZdenka
538 příspěvků 30.1.20 14:28

Ahoj lidi,
Zuzi, mně se dneska asi nezdálo nic, nebo si to nepamatuju. Ty jo, tys to měla taky drsné ty sny, zajímalo by mně kde ten mozek přijde k takovým kravinám. Jinak mně bolí ještě hlava, právě jsem si vzala 2 paraleny a kašel, to já s astmatem tak mívám. Co jinak, větrala jsem a venku je hrozné teplo u nás ale příští týden má být kosa a sníh, no uvidíme. Já jdu 10.2 k psycholožce a doufám, že už mi bude lépe. Já už nevím co s tím spánkem, ten valdoxan mi zabírá, ale bojím se těch jaterních testů a taky mi tekla 2× před tou chřipajznou krev z nosu a to hodně a mi to jinak nedělá, tak nevím, jestli to není z toho, tak jsem ho vysadila a když nemůžu usnout vezmu si lerivon, ale ten se musí taky brát pravidelně a z toho mám zase ty hororové sny. Je mi to líto, ten můj psychiatr se tak snaží mi pomoct a mně už je trapně mu furt říkat, že mi to nesedí, mi totiž nesedí asi nic, už si nevím rady. Miru, co ty? Dáši, jak je? A kocourek má asi nějaké problémy, holky já se obávám toho nejhoršího, jinak by napsal… :(

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.20 19:23

Ahoj všem,
ZDENI Je vyloučené, aby si měla virus z té čepice. To dávno ty brebery vychcípaly, než se čepice dostala k tobě.
Zdeni a ty nemůžeš usnout? Co zkusit Melatonin? Prodává se normálně v lékárně. Mě teda docela pomáhá. Jak na usnutí, tak na spánek.

Holky, mě je o tolik hůř, co jsem začala ten stacionář. Jako ono je to prý normální. Ale slyšet každý den tolik bolesti, co lidi nosí v sobě. Předevčírem jsem skoro nespala. Na dnešek jsem si vzala teda ten Melatonin a spala jsem ve stylu každou hodinu až dvě vzhůru, ale zase jsem rychle usnula. Ale jsem jak praštěná palicí mezi oči.

Se vám musím svěřit, manžel s dětma včera poprvé odjel někam sám. Jinak vždycky i se mnou. A já jsem poprvé po 13ti letech doma sama bez muže i bez dětí. Do toho je mi špatně. Bolí mě záda. Mizerně spím. Já to včera tak šíleně obrečela, no řvala jsem snad hodinu, když odjeli. Blázen co. Ale tolik mě to vzalo. Bojím se být sama. Dneska to jakžtakž jde, minimálně neřvu. A zítra za nima jedu na hory.

Myslím na toho Kocourka a taky se obávám, že je s tatínkem hodně zle.

aaaZdenka
538 příspěvků 31.1.20 05:57

Ahoj všichni,
tak jsem celičkou noc nezavřela oko a přitom jsem měla 2 lerivony a nic, já se zblázním!! :pocitac: Dáši, já mám skoro celý melatonin, ubrala jsem 2 tablety a zabírá mi, a ten valdoxan je to samé, je to také na bázi melatoninu, účinná látka agomelatin tudíž stejné. Já se ho ale bojím brát, je to špatné na játru, teda ten valdoxan u toho melatoninu nevím, no ale je to divné, když je volně prodejný!?!? :nevim: Já to mám s tím spánkem čím dál horší, za chvíli nebudu spát vůbec, já bych to chtěla vyřešit bez tabletek. Sprchovala jsem se a normálně se mi zatočila hlava a málem jsem sebou hvízdla do vany. Cítím jakoby jsem měla v hlavě nafouknutý balón. Venku je fajn, trochu vítr, ale jinak teplo na to, že je zima, já už ničemu nerozumím, takový zmatený a uspěchaný život není pro mně, jééžiši já zase budu brečet :,(, no Dášo aspoň nejsi sama. A blázen nejsi, prostě se ti stýská tak si pobulíš no. Zuzi a jak to máš se spaním ty, bereš na usnutí něco? Já se asi půjdu nechat někde odbouchnout, normálně mi je na :poblion:, to zase bude den. Miruš co máš dneska v plánu?? No, já ještě asi budu ležet a v pondělí pomalu chodit ven.

aaaZdenka
538 příspěvků 31.1.20 06:02

Ellen, prosím tě jestli to tady čteš, napiš buď sem nebo mně na :cert: email, jak se ti spí s tím amitriptilinem?? A napiš jak je s tebou??

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.20 06:53

Zdeni ja to taky nechapu kde se berou takovy sny :zed: ja mam na noc trittico no docela jsem spala ale ted to je taky horsi nez usnu tak to trva a za noc jsem nekolikrat vzhuru takze rano jsem jak prastena, dasi ja ti rozumim kdyz jsem byla v lecebne tak me taky bylo hur poslouchat jine lidi jake maji starosti a jak jim je blbe to na me nebylo, ja tam mela nejradeji pracovni terapii a na ty skupinove jsem nemela tak jsem na ne nechodila tak se drz a at je lip :srdce:

aaaZdenka
538 příspěvků 31.1.20 17:48

Zuzi, mně je z tritica špatně od žaludku, už jsem ho taky měla, jak říkám mi nesedí asi nic, už je mi to trapné říkat furt dokola doktorovi, kéž bych mohla spát bez prášku. :(

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.20 07:13

Ahoj holky, já jsem teď v takové depresi, že ani neotvírám počítač… Nic mě nebaví, jen sedím a tupě zírám na televizi. Koukám, že na vás se to všechno pořádně sype, držím palce, ať se to zlepší… Četla jsem teď jen poslední stránku, co se děje s kocourkem?

Zuzanko, já jsem na tom teď hodně špatně. Lyriku neberu, už jsem něco zhubla, ale zneužívám benzáky, a to opravdu drsně. Jak jsem pořád unavená, dokopala jsem se k doktorce, myslela jsem, že mi vezme moč a krev, poslechne stetoskopem a všechno bude jakž takž v pořádku. Ale ona jakmile mě viděla, jak jsem bílá, stěžuju si na dušnost atd., úplně se zhrozila, chtěla mi zavolat sanitku do nemocnice, to jsem odmítla, doplácala jsem se tam sama, ale v té nemocnici mi vzali krev a výsledky zlé,
těžká chudokrevnost, kritický nedostatek červených krvinek, chtěli mě hned hospitalizovat,
ale ukecala jsem je až na úterý. Budou mi prý dávat transfúze a dělat všechny možný vyšetření,
gastroskopii, kolonoskopii (toho se bojím nejvíc), rentgeny, ultrazvuk, gynekologii. Bojím se, že mi najdou rakovinu nebo nemocné srdce, máme to v rodině… Navíc nevím, jak to budu řešit s těma práškama, řekl jsem jim, že beru BZD, ale samozřejmě ne to, jaké beru ultradávky, já v té nemocnici dostanu absťák, panebože.

No a další totální šok - včera mi umřela kamarádka. Měla těžký zánět močového měchýře a rozšířilo se jí to, dostala celkovou sepsi a umřela na otravu krve… Je to hrůza, bylo jí
49 let. Byla v nemocnici, jak to, že jí kur. a nedokázali pomoct??? Je to už třetí blízký přítel, co mi umřel. Nejdřív expartner, ten se upil, 50let, pak nějlepší kamarádka, opravdu spřízněná duše, měly jsme k sobě tak blízko… předávkovala se prášy na spaní, 50let, no a teď
M., brečím a mažu kontakt a zprávy v mobilu… Když jsem se to dověděla, strašně jsem se zpráskala práškama, vzala jsem Neurol i tu Lyriku a jak už jí neberu, totálně mě sejmula,
nemohla jsem mluvit, nedokázala jít rovně - a jak jsem potřebovala s někým být, jela jsem k našim, no hodně blbej nápad, akorát mě seřvali, v jakém jsem to stavu, vůbec nepochopili, jak se trápím. Připadám si úplně sama a je to hrozný pocit. Kvůli práci jsem přerušila všechny kontakty, byla jsem tak z té práce tak hrozně unavená a v trvalé depresi, že jsem neměla sílu brát telefony, volala jsem si jen s tou kamarádkou. Denně. Nedokážu si představit, že už ji neuvidím, nepokecáme si spolu… Brečím, motám se po bytě nadopovaná Neurolem, musím tu uklidit, protože mi táta bude chodit krmit kocoury, ale mám tu takový bordel, že nevím, odkud začít, navíc jsem pořád tak příšerně unavená. Třeba umyju nádobí a pak si musím jít sednout a půl hodiny odpočívat. No mám na to celý víkend, snad to zvládnu.

Jsem tak ráda, že můžu napsat sem vám, vy mě snad pochopíte. V reálu mě ostatní jen tepou, ať se vzchopím a dám se do pořádku, ať jen neležím a něco dělám, ať chodím na procházky atd. Ale já jsem tak hrozně, hroznně unavená, fyzicky i psychicky. :(

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.20 09:21

Ellenko moje zlata :srdce: ani nevis jak moc mi te je lito kdyz ctu tvuj prispevek, nejak jsem doufala ze se ti dari jakztak dobre, s kamaradkou mi to je strasne lito takovy mlady clovek to by se nemelo stavat tak se drz a vzpominej jen v tom dobrem.do te nemocnice nastup oni ti tam pomuzou doplni ti dulezite latky a bude lip uvidis z celeho srdce ti to preju, jo a jsme tu pro tebe tak pis alespon takto na dalku ti dame podporu, mam te moc rada :hug:

aaaZdenka
538 příspěvků 1.2.20 18:16

No, ahoj ty zatoulaná ovečko,
ani nevím co ti mám napsat, tvůj příspěvek zní tak smutně až mě mrazí. Mně taky před 8 rokama umřela moje nej nej kámoška a řvala jsem jako mimino bez cumlu a byla jsem jí na pohřbu a tam jsem řvala taky, těď už to otupilo, neboj přejde to ale nevím za jak dlouho u tebe. Jenom prosím tě neudělej s těma práškama nějakou blbost, zkus se aspoň trochu kontrolovat a vymyslet nějaký plán jak to provedeš v tom špitálu s těmi BZD. Nevím kolik toho bereš, ale podle mně máš totálně rozhozený krevní obraz a z toho i ty krvinky atd. Nad rakovinou ani nepřemýšlej, něco do tebe nalejou a bude lépe. Já bych řekla ale, že můžou přijít i na to, kolik bereš BZD, nepřeju ti to chraň bůh, proto ti říkám zkus to do úterý eliminovat na minimum, doktoři nejsou blbí Ellen, dej bacha, já sice nemám co poučovat, ale já kdysi měla takhle katastrofický krevní obraz z chlastu a dostala jsem od nich čočku jak hrom (seřvané). Vůbec ti nezávidím a přeju ať se ti tam uleví, držím pěsti :palec:. Jinak děvčata já mám asi fakt koronavir, dneska k ránu mi to sedlo na průdušky a v pondělí jdu na plicní, nemíním se trápit, doufám, že tam bude. Holky co vy ostatní, jste někde na chatě?? Miruš, Dáši, já jsem ale kráva, když se ptám a vy tady nejste :lol:! Jo, s tím kocourkem nevíme co je, ale měl taťku v nemocnici a naposledy psal, že mu nefungují obě ledviny, tak se bojíme aby o něj nepřišel o taťku. Snad to bude dobré, Zuzi jak jsi spala, já dneska dobře, ale vzbudil mě ten kašel, tak jsem si šla v 5h uvařit průduškový čaj a vypadla mi na zem konvice i s vodou(studenou), ale ta řacha, čekala jsem, že na mně příjdou sousedé pode mnou. :?

aaaZdenka
538 příspěvků 2.2.20 05:31

Ahoj lidičky, já už zase nespím :pocitac:. Jsem z toho už strašně vyčerpaná a psychicky v prdeli. Já vím, že mi možná ani nevěříte, když tady co druhý den píšu, že nespím, ale ono je to fakt pravda. Nevím, buď to mám jakési vsugerované, nebo nevím. Nejradši bych skočila pod vlak, každému přidělávám jenom starosti, s bráchou jsme se včera zase pohádali, v telefonu po mně štěká a odbývá mně, nikdo už mě nechce. :nevim: Kašel mám jak svíňa, celou noc luskám na noťasu a kašlu jak hrom, chvilku jsem cítila i horečku, ale pak to přešlo. Dneska mám namočené fazole na polívku a chtěla jsem si upéct buchtu něco jako bábovku, méně sladkou, páč jsem včera měla mega lyricu a sežrala jsem si všechny rohlíky. Dneska asi taky lupnu platíčko. Jsem nervově „daun“, proč když je člověku blbě tak tam ten psychiatr není?? :cert: A i kdyby byl tak tě nevezme, že nejsi objednaná, já už to fakt nezvládám, cpe do mě furt ňáké srágory :poblion: a skutek utek. No, já nevím jestli sebou dneska někam nehňápnu při tom vaření a pečení. Vzpomínejte když tak na mě v dobrém. :andel:

aaaZdenka
538 příspěvků 2.2.20 06:02

Juj to se mi ulevilo, že jsem se vám tady vypsala! :dance:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.20 07:59

Zdeni neblazni nikomu nejsi na obtiz :srdce:,a koronavirus nemas ale na to plicni si zajdi at mas klid. a co zkusit zmenit psychose a zacit od zacatku, takhle to dal nejde beres leky a stejne to nepomaha a za zkousku nic nedas ja taky uvazuju aby mi napsala neco jinyho prece se do konce zivota nemuzeme takto trapit ale stejne je to zajimave kdyz se clovek zabavi tak je v poradku a jak je v klidu zacne to v hlave srotovat, takze ja jsem jak motorova myš neumim odpocivat porad se vrtim a neco vymyslim abych se zabavila

aaaZdenka
538 příspěvků 2.2.20 11:56

No, Zuzi ono je to s těma psychiatrama složité. Já jsem chtěla už pryč od té doktorky co mě seřvala, že jí tam brečím, a obvolávala jsem tady ty doktory a všichni mají plno, jedna sestra mi do telefonu řekla, že berou jen nové pacoše a že si mám se svojí doktorkou spory vyřešit, normálně jsem nechápala. Ale ta kráva pak odešla a přišel tam ten doktor a jedna doktorka, ale v čekárně baby říkaly, že je to sekera, takže nic pro mně uplakanou chuděru, ten chlap je hodný, ale furt mi něco zkouší psát, mně už to nebaví, asi mu řeknu, že spím i bez prášku a zkusím to pořešit sama, ale teda nevím jak. Zuzi, to máš dobré, že jsi aktivní, já zase furt polehávám, proto i ta nadváha, on mně trochu zaktivizoval tou cymbaltou, tam je adrenalin či co, tak je to se mnou lepší, ale motorová myš teda nejsem :mrgreen:

Acrylát
365 příspěvků 2.2.20 17:52

Holky ahoj, jak vás tak čtu, tak nic moc. Ale asi je takové blbé období, protože mě je taky hnusně. Jsem celá jakási rozlámaná a bolí mě ta pata jak hrom, už pomalu nemůžu chodit/i když chodím/, takže mě nezbude nic jiného, než se zítra objednat na ortopedii.

Dáši, ty jsi brečela, že budeš dva dny sama doma a bude se ti stýskat anebo máš strach být sama? Buď ráda, že si trošku dáchneš.
Zdeni, to ti tedy nezávidím s tím spaním(((My jsme byli včera u mladých, vnučka měla 13, tak jsme tam byli celá rodinná sešlost. Já jsem ráno dělala dortu a pak vařila oběd a celé odpoledne pak v pernamenci a večer jsem sebou buchla, manžel mě šel upozornit, že dávají v 22 hod Armacord, můj oblíbený film od Felliniho a já jsem prý chrněla. Probudila jsem se až nějak o půl osmé. Ale jak rozlámaná, vůbec mi ten spánek neprospěl. Tak jestli taky nejsem nějaká marod a nemám třeba málo krvinek jak Ellen. A ráno svítilo slunko, tak jsme sedli do auta a jeli na chatu, na kontrolu a než jsme tam dojeli, tak bylo zataženo a fučelo tam jak hrom, takže jsme to moc nevyhráli(Odpoledne byl ještě manžel plavat a já vyřizuji resty.

Ellen, do žaludku to nic není, toho se fakt neboj. Já už jsem to měla snad desetkrát a nedávím se u toho.Na tu kolonoskopii si normálně vyžádej u tvého praktického doporučení, aby tě přispali. Já jsem to tak udělala a pohoda. Ten můj praktický je dobrej ale na každé doporučení, i když jdu s palcem u nohy, mi píše, že jsem psychiatrický pacient. Tak mu říkám, proč mě to tam píšete, to jak kdyby jste mi napsal, že mě nemají brát vážně, že jsem rapl a nic mi není. Pak na člověka kašlou ještě víc jak normálně))O těch benzácích jim řekni, mohli by ti to utnout a mohla by jsi mít velké problémy, až epileptický záchvat. Ať si trhnou, řekni, že ti žádné léky nezabíraly a že jsi to nemohla vydržet, tak jsi to řešila takto.
Zuzi, tobě nevím co napsat, skoro nic nepíšeš, tak tě aspoň zdravím a drž se!

Holky, stojí to za pytel(Zítra zase náročný den. Ráno musím doma ještě vyřídit spoustu věcí, po obědě sraz se známou z FB a pak s manželem do Centropolu, protože nám přišlo, že budou zdražovat elektřinu, tak je trochu zkusit"chytit pod krk", jestli z nich nevymáčkneme lepší podmínky. A to vše s tou pajdavou patou((Fuj, já jsem dnes tak otrávená, že bych se nejraději spláchla do záchoda nebo sprovodila ze světa, abych měla pokoj. Už mě ten život na houpačce nebaví. Teď bude zase jaro, tak se vše zhorší. Vždy na jaře a na podzim si musím vytrpět ještě blbější údobí, jak je to stávající blbé.
Mějte se!!!
Jo a posílám vám naši Vanesu. Má 13let, 173 cm a prsa větší jak já. Já teď málo jím, abych zhubla a akorát mám čím dál scvrklejší a hnusnější ksicht((
:zed: :zed: :mavam: :mavam:

Acrylát
365 příspěvků 2.2.20 20:53

Já jsem to nedopsala, tu myšlenku. Chtěla jsem napsat, že když mě ten praktický píše na každé doporučení, že jsem psychiatrický pacient, tak jsem mu řekla, že tentokrát budu ráda, když mě to tam napíše, že mám úzkosti a paniky a že bych toto vyšetření bez uspání psychicky nezvládla)))Koukal na mě jak blbej a nakonec napsal))To jsem ho doběhla, co?

aaaZdenka
538 příspěvků 3.2.20 06:50

Ahoj holky, Mecu a kocourku,
dneska jsem spala jako podťatá a fakt mi to už chybělo. Kašlat sice kašlu, ale není to nic hrozného oproti tomu jak to mívám. Miruš a nemáš ty nakonec tu DNU?? Ta se prý projevuje bolestí paty a lidi špatně chodí a při tom se hrbí. No, uvidíš co ti řekne „dochtor“, já zvažuju, že na plicní nepůjdu, ještě tam chytnu něco co nemám :D ale ještě se rozmyslím. Do města jdu, musím vyřídit něco s pojistkou a koupit si chleba. Včera jsem zapomněla dát svoji superfazolačku, fakt se mi povedla, do ledničky ale po bližším ohledání jí nic není, tak doufám, že mě nenafoukne více než obvykle. Jinak buchta nic moc, byla suchá, dneska nevím jaká je, ale u mě nic divného, já prostě píct neumím, no. Jinak pište, co nového a čus, bus, autobus. :*

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.20 07:47

Mirusko tak jsem myslela ze ti je dobre a ono prd, ty to mas jak na horske draze jo a mimochodem tam by me nikdo nedostal :mrgreen: jinak to byla zase noc nemohla jsem usnout a pak jsem se snad 100krat vzbudila jsem uplne vyrizena, zdeni a tobe je lip čus, bus, autobus zni pozitivne :mrgreen: :lol:

Acrylát
365 příspěvků 3.2.20 10:01

Ahoj holky! Kocourka už ani nezdravím, protože myslím, že už sem z nějakého, jistě důležitého důvodu, nechodí.
Zdeni, tak DNA, to mi vůbec nenapadlo))Když už, tak bývají bolesti v palci, ne? Musím se na to podívat. Každý mě říká, že je to prý ostruha a já si myslím, že jsem si ji poškodila, jak jsem pořád chodila ty desetikilometrové štreky))Ale mrknu na to.
Fazulačku bych dala ale nevím…asi bych byla jak luftbalón))
Na pečení taky nejsem přeborník.
Nevím, jak moc je ti zle, jestli risknout to plicní.

Zuzi, když vás čtu, tak je mi ještě relativně dobře. Vše zvládám, lítám, dokonce i cestování. No ale prostě pořád nejsem spokojená, byla jsem zvyklá na úplně jiný život, tak srovnávám.
Na horskou dráhu bych tedy ale taky nešla:-))))
S tím spaním to máte blbé, snad je to jen přechodné!
Tak pěkné pondělí holky. :mavam: :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.20 14:23

Haloooo kocourku naposledy jsi psal 15.1. vim ze mas starosti ale ozvy se nam, porad na tebe myslim a holky urcite taky :srdce:
tak doufam ze ellenka nastoupila dneska do nemocnice a doufam ze ji tam pomuzou z jejiho posledniho prispevku ji musi byt moc spatne, takze ellen pak se ozvy pokud mozno s dobrema zpravama :srdce:

aaaZdenka
538 příspěvků 4.2.20 14:51

Ahoj holky, když už jsme u těch špatných zpráv, Zuzku, neposlechla jsem tě, nechala jsem si poslat na mobil léky od psychoše a i neurol. Holky moje, jak je člověk smutný, je mu blbě, vzala jsem si hrst těch neurolů, nevím jestli jsem se chtěla zabít, ráno se vzbudím, bordel jako v tanku, nenašla jsem ovladač k setoboxu od UPC, rozšláplé drahé brýle a ke všemu jsem dotlučená jako prase, na hlavě boule, že neotevřu oko, rozbité oba lokte a obě kolena, kdybyste věděly jak to všecko bolí. Ovladač jsem nenašla, a bude mě stát 440,–cesta + 200,–ovladač. jsem tak smutná ani se mi už nechce brečet, jsem asi podivný závislák, co se 1× za měsíc sjede, ale pořádně. Rozhodla jsem se, že mu řeknu ať mi žádné BZD nepíše, já to prostě tak mám, vemu jeden, pak dva a pak celé plato. Tak mi třeba, ale já za to fakt nemůžu, chlastu jsem se zbavila a to by bylo abych nezatočila s benzákama, obvodní už jsem řekla ať mi nepíše a psychošovi řeknu 18.2., přísahám, ale nebudu mu říkat jak to beru, ale jenom, že mám potřebu zvyšovat dávky ať to nemám v papírech, i když mi to tam asi stejně napíše… :,( :,( :( :,( :,(

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.20 07:15

Teda zdeni ja se z tebe zblaznim :cert:,kdyz jsi zvladla chlast zvladnes i leky, verim ti :srdce:

aaaZdenka
538 příspěvků 5.2.20 15:42

Ahoj holky, Zuzi dneska jsem chtěla zajít na menší nákup a ráno při probuzení, se mi nějak špatně otvíralo oko a když jsem se na sebe koukla do zrcadla, tak ta boule na hlavě mi stekla na oko, mám oko jako kdyby mi někdo dal pěstí, ledovala jsem si to, ale ven jsem se styděla jít, doufám, že mi to do pondělí aspoň zežloutne ať to zamažu mejkapem, jdu totiž k psycholožce, nebo ji odřeknu, ona by se mně zase vyptávala. Lidičky nezačínejte si nic s BZD :cert: :cert:, zlatá lyrica, tam můžeš vzít i více a furt ti nic není, držíš stabilitu, nepotlučeš se a benzáky jsou to samé co chlast, na mou duši. :poblion:

Acrylát
365 příspěvků 5.2.20 16:35

Zdeni, čistě studijně. Jaký jsi měla „prožitek“, když jsi se naládovala těmi benzáky? Když jsi tedy o sobě ani nevěděla? Neřeknu, kdyby jsi vzala třeba dva a užívala si tu eufórii, klid v duši, žádné blbé myšlenky, úzkosti. Ale když jsi si to vzala lopatou, tak z toho nic nemáš? Nebo jo? Mě na ataky panické poruchy pomáhal jeden 0,25Neurol. Dělila jsem si to na takové té „gilottince“ z 1,0 mg na čtvrtky a jedna čtvrtka mě zastavila hnusnou ataku. A to jsem to brala dlouhodobě. Vzala jsem 0,25 a byla jsem reedy. Možná je to u tebe jiné, že jsi měla problémy s tím pitím a tělo potřebuje občas to něčím nahradit. Popravdě jsem si taky říkala, jestli jsem nebyla na pití taky trochu závislá, protože to byly pořád nějaké mejdany o víkendech, někdy i v týdnu a v práci časté oslavy a po práci jsme poseděli na inspekčáku a popili. Pak jsem to utnula, zůstala jsem na oddělení sama a mě samotnou pít nebaví a doma s manželem nás to taky nebaví a nebavilo. Nějak jsem odvykla a pak, když jsem si náhodou dala, tak mi to nedělalo dobře, stačí pár hltů vína a začnou mě pálit ramena a být horko, tak jsem to zapíchla. Ale je pravda, že se zhoršila psychika, tak asi nějakou souvislost to má, je to taky takové antidepresivum.
Prosím tě, tak se dej do kupy a už neblbni. To je taky život, ach jo(((Jak je to na světě nespravedlivé.
Já jsem měla jít po 3 nebo 4?měsících k psych. a zavolala jsem tam a nechala si napsat e-recept /posláno na mobil/, stejně bych mu neměla co říct. Tak je hodný, že mě tu Lyricu napsal, i když jsem říkala, že ji po Novém roce vysadím. Ale nechce se mi s tím teď hýbat, během 14 dnů už u nás vypukne ta nová koupelna a kdyby mě to náhodou položilo, tak bych nemusela být použivatelná a to nelze.Sice mám pocit, že mě to vůbec nefunguje ale může to být jen pocit a nechci to zkoušet(((

Zuzi, jak jsi psala, že jsi myslela, že já jsem v pořádku, tak já jsem to nikdy nepsala. Kdyby to tak bylo, tak bych nebrala prášky a nechodila sem s vámi kecat, protože bych se nepatřila. Já se tomu prostě jen SNAŽÍM nepodávat, on mě to život ani nepovolí. Já musím být pořád v poklusu, něco vyřizovat, zařizovat, dělat a ono když musíš, tak se prostě vyburcuješ, i kdyby čert na koze jezdil. Takže k něčemu je to dobré. Kdybych byla sama jak Zdeni, tak bych možná nebyla výkonná ani jak ona. Možná bych někdy ani nevylezla z pelechu a jen ležela a čučela na bednu))))
Holky, tak buďte na sebe opatrné!
Kocourek by mohl opravdu napsat aspoň větu, jak to u nich vypadá. Ale necháme to holt na něm.

aaaZdenka
538 příspěvků 5.2.20 20:45

Miruš, vůbec nic si z toho dne nepamatuju, ani kde je ten po…ý ovladač, už mám nový, od UPC, budu cálovat, no musím si to ukrojit z jídla, říkala jsem bráchovi ať mi koupí v obchodě něco dobrého a on na mně " máš neurol, ne?" a já sklapla, protože má pravdu, já si zase vinu přiznat umím, ale strašně nesnáším nespravedlnost, mně se strašně na taťkovi líbilo, že když jsme jako děti něco provedli, než aby zjišťoval kdo to udělal, ztloukl nás oba(ale jen po dupě) mamina ta bila hlava nehlava. No, teď jsem se už rozhodla, ale jakou neřest já budu mít, vždyť mi vyraší svatozář kolem hlavy. Jo a Miru, já si taky říkám, vemu jeden, ale mně to nic neudělá a beru dál a dál, ale to už tady jde o život, jednou to ta játra neunese a je zle, radši to utnu a nechám si lyricu, z té se mi ještě nepovedlo se „udělat pod obraz“ a vzala jsem i více, ale z té je mi jen dobře. No, konec srandy, holky a co ten Jirka?? :( :srdce: Jestli je mu zle, tak snad by se mu ulevilo, kdyby se s náma podělil o smutek, ale chlapi to mají asi jinak a někteří lidi jako Ellen třeba taky, doufám, že do té nemocnice šla, kdo ví jak se tam má… :kytka:

aaaZdenka
538 příspěvků 6.2.20 06:43

Dobré ráno,
jak já to tady po sobě všechno čtu, tak je mi ze mně samotné smutno, píšu jak všechno vím, jak mám všechno v hlavě rozumově srovnané a udělám takovou pí. ovinu, holky, dobře, že mám toho monokla, protože kdyby ne, tak si ho pěstí udělám, zasloužila bych. No, už ze sebe nebudu dělat takovou chytrou. Zuzi, a já jsem zapomněla, už jsi byla u té své psycholožky? Mirušky se na nic neptám, ta je v jednom kole, taky bych to někdy potřebovala, zrovna ted nemám co na práci ani na vyřizování, no ani bych vyřizovat nešla. 8)

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.20 07:07

Mirusko ja nepsala ze jsi v poradku ja myslela jako ze ted mas lepsi obdobi to jsi me spatne pochopila mozna jsem to spatne napsala tak se omlouvam :srdce:

Acrylát
365 příspěvků 6.2.20 08:27

Ahoj holky, Zuzi, co blázníš, nemáš se za co omlouvat. Já jsem se jen zamyslela, jestli se blbě neprezentuji, že je mi jako fajn a jsem vysmátá. No někdy se takový den zadaří ale když napíšu, že mám lepší dny, znamená to, že to celkem jde))) :D
Já jsem si tak říkala, že bych zkusila nějakého toho psychologa ale nedovedu si představit z kterého konce bych začala, potkalo mě v životě hodně „záserů“ ale to asi převážnou část lidí. A já mu to řeknu a on mi jako řekne, ať si z toho nic nedělám nebo, jak mi jako pomůže? Všechno jsem si musela vyřešit sama. Já víc, jak na onemocnění z problému, věřím na onemocnění mozku. Něco tam prostě špatně funguje, jako TŘEBA, když má někdo špatné ledviny, játra a pomohl by mu na to psycholog?
Ale je to jen můj názor, neberte to vážně, nemusím mít pravdu.
A zase, čistě studijně, co u toho psychologa řešíte a hlavně-pomáhá vám to?

Zdeni, už tomu rozumím, jak to s těmi prášky je, dík za vysvětlení. Prostě vezmeš jeden, nepomáhá, další, zase nic, až se dostaneš za hranici a pak jsi mimo.Ale chápu tě, chceš prostě taky, aspoň na chvilku, aby jsi se cítila „normálně“. Tak se raději naláduj tou Lyricou, ta je povolena))Na mě ale tak nefunguje, mě nejvíc pomáhal Neurol/Rivotril ne/,stačila troška ale nemám ho, už je prošlý. Ale stejně už bych do něj nešla, jen pokud by mě zase nedrapsly ty paniky pod krk a nemohla bych ani sednout do tramvaje((

Pořád mě bolí ta pata a včera jak jsem lítala po velkém nákupu pro nás a pro tchyni, tak jsem patě uhýbala a rozbolelo se mi teď i v zádech. Mě ty bolesti otravují víc jak psychicky zdravé lidi, byla jsem zvyklá fungovat bez tělesných problémů, nemocí, omezení a to mě deptá. Na ortopedii mě to nikdo nebere telefon a objednací lhůty mají děsné. Tak se s tím budu otravovat ještě dlouho.

Zdeni, máš pravdu, my jsme extroverti, nedělá nám problém se vypsat, i když toto asi není správné místo a někdo je introvert a nedokáže to anebo, když je mu blbě, nemá náladu. Tak to je asi s Kocourkem a Ellen.
Holky opatrujte se a ať je vám dobře!
Vnučka je na horách, tak ji to tento týden vyšlo. Po neděli má být 13 stupňů!
Jo a ještě něco. Víte, že je desátého úplněk? Na mě to tedy vždy negativně působí.
Tak já jdu vařit guláš. Masový :lol: :lol: :mavam: :mavam:

aaaZdenka
538 příspěvků 6.2.20 13:02

No Miruš, to já zase nebudu spát při úplňku, teď spím, nevím jestli jsem si s tím neurolem přetrhla tu nespavost (aspoň něco), ale už se zase děsím. Rivotril je hnus :poblion: ten má jěště uvolňující účinky jako myorelaxant a z něho jsem kdysi padala, ale já jak se zdá padám ze všeho, takže pro mně nejsou BZD, dyť říkám, že mi nic nezabírá a když tak už je to intoxikace, brrrr to jsou vyhlídky. Ještěže mám lyricu, sice jsem čuník, ale je mi s ní dobře. Dneska jsem udělala to kuřecí rizoto a posílám i mamce a bráchovi, měla bych zajít do schránky, ale až večer po tmě, já se s tím okem tak stydím, našla jsem doma lioton 100 000 tak jsem to namazala i to oko, kašlu na jemnou kůžičku 8o. No a ta psycholožka by ti neměla říkat nic si z toho nedělejte, ale měla by ti poradit JAK si z toho nic nedělat, teda pokud je dobrá. A ona tě nejprve vyslechne, pak ti řekne jak se cítíš z toho všeho, no a budete pracovat na tom, aby ses cítila lépe. Ty jsi výřečná a nemáš problém se zeptat, kdybys natrefila na dobrého psychologa, pomohlo by ti to. I chlapi jsou dobří. Mně se uleví vždycky, jen z toho, že jí můžu říct třeba i to co mamce ne. Pokecám si, ona mi dá nějaký malinký úkol ať splním a je mi fajn, (na chvíli). :?

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.20 07:17

Mirusko ja to myslela tak ze jsi mela lepsi dny a za to jsem byla moc rada, vubec bych si netroufla rict ze jsi uplne ok to tady nejsme nikdo, zdenicka ma pravdu s tim psychologem tam reknes veci ktere te trapi, ja se doma moc nesveruju to uz ve me musi bouchnout saze, ale tam se sverim ale hlavne vybrecim a ta uleva je obrovska ikdyz jen na chvili

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.20 07:17

Ahoj, celá parto naše nešťastná… Já už jsem z nemocnice doma. Vykopli mě jak prašivou kočku a teď nevím, co bude. Bordel tam mají neskutečnej, já měla např. předepsané 3× denně železo, po asi pěti upozorněních jsem za celý pobyt dvě tabletky dostala. Vedle paní, diabetička, píchli jí inzulín, prý „papání už se nese“ a po odnešení nádobí jiná sestra s inzulínem, kdyby se babča neozvala, píchnou jí to klidně dvakrát. Mně slibovali transfuze, každý den jsem se na to ptala - a nic. Nakonec mi to celé dojebal psychiatr, prý může ten úbytek krvinek způsobovat AD, které beru a k jakému doktorovi chodím a jak hodlám řešit ty BZD, kde je sháním, prostě výslech jak prase, že já BLBÁ vůbec o AD a BZD něco říkala, skončilo to tak, že mi napsal A4 zprávu, že jsem nespolupracující, odmítám komunikovat, odmítám řešit svou závislost, opatřuji si léky na černém trhu a blablabla, a že doporučuje podepsání reverzu (to jsem naštěstí pak u primáře ukecala) - no ten psychiatr je pí. us neskutečnej, nikdy se nedokázal přenést přes to, že jsem začla chodit jinam, takže se mstí. Takže mi to pěkně polepil jak u obvoďačky tak u té psychiatričky, naštěstí, než mě propustili, stihli mi udělat gastroskopii, UZ a RTG, bez nějakého špatného nálezu, to jsem ráda. Na colono musím už ambulantně. Na otázku těch transfúzí primář jen mávl rukou a „to už dávat nebudeme“. Takže jsem z nem. odešla ještě s nižším počtem krvinek než při příchodu, slabá jsem jak moucha a mí doktoři nasraní. Zdeni, prosímtě, jak jsi psala o té nové lékové vyhlášce, že jdeš podepsat nějaký nesouhlas či co, to jsi vyřídila? Já když volala do své ZP, vůbec mi nedokázali odpovědět, úřednice sháněla informace na krajské pobočce a z toho, co mi řekla jsem zmatená. Díky a omlouvám se, že jsem psala jen o sobě, jsem rozhozená a totálně vytočená.

aaaZdenka
538 příspěvků 7.2.20 11:04

Ahoj lidičky
oko mám furt stejné, černé jako borůvka, v ledničce úplně prázdno na nákup půjdu v slunečních brýlích, mám to na háku, lidé chodí všelijak, ale musí mě vézt brácha, mám toho tolik, že bych to neunesla, asi zítra to bude. Zuzi já tam taky někdy bulím, ale většinou když ji uvidím tak ona ve mně vyvolá nějakou dobrou náladu a já pustím vodopád ne slz, ale slov. Zrovna jsem se u ní omlouvala na pondělí, ale asi bude mít termín až v březnu a to mě sere, ještě mám zavolat v pondělí, chtěla bych s ní pořešit ty BZD ať mi dodá kuráže, že dělám dobře, že je odmítnu. Ellen, ty jsi teda číslo, ale věřím, že ti doktoři se chovaj jako prasata někdy. Co se týče toho lékového záznamu já už to mám zablokované asi měsíc, i když doktoři tam budou moct nahlížet až v červnu, jo a je to strašně složité. Musíš se zaregistrovat na CRM něco s osobními údaji, tam ti vyjede, že potřebuješ nějaký kód na czech pointu, přijde ti email, s ním zajdeš na poštu, ona tam vyplní formulář a ty pak budeš čekat asi 1 den a na druhý se přihlásíš znovu a buď to bude chtít heslo co ti přijde na mobil, nebo s čipovanou občankou něco, ale to já nevím co, já ji nemám. No a normálně se přihlásíš, no a tam už zaškrtneš, že nesouhlasíš s nahlížením. No, je to masakr, ale já jim to neumožním a když se mě budou doktoři ptát proč, řeknu, že nesouhlasím s výmysly vlády a že tím jenom všem přidělávají práci a já jsem svéprávná abych nahlásila co beru a stejně když lékař pacientovi něco napíše, ještě neznamená, že to budu brát a oni už to budou evidovat. No, u mně mají útrum :pocitac:

aaaZdenka
538 příspěvků 7.2.20 11:15

Ellen ne na CRM, ale na eidentita.cz :zed: spletla jsem se.

Ilonnaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.20 13:57
lyrica 75mg

Ahoj holky, mám problém, došla mi teď přes víkend lyrica a potřebovala bych překlenout dobu do pondělka. nejste někdo z Prahy s tímto lékam? stačí mi 4 tobolky, samozřejmě zaplatím, případně v pondělí vrátím zpět.:)

Acrylát
365 příspěvků 7.2.20 15:26

Nikdo neodpovídá, tak se toho ujmu.
Ilono, bohužel, z Prahy je jen jeden člen naší skupiny ale ten má momentálně problémy v rodině, takže sem nechodí. Sice už Lyricu nebere ale třeba by ještě doma nějaký zbytek měl. Já beru 50 mg a stejně by ti to do víkendu nedošlo. Jsi jak já, jedu skoro vždy na doraz a včera se mi stalo, že v lékárně neměli, tak jsem musela lítat a to s bolavou patou.Zkus nějakou diskuzi ú
zkost, nebo panická porucha, třeba tam někoho objevíš.

Ilonnaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.20 15:37
@Acrylát píše:
Nikdo neodpovídá, tak se toho ujmu.
Ilono, bohužel, z Prahy je jen jeden člen naší skupiny ale ten má momentálně problémy v rodině, takže sem nechodí. Sice už Lyricu nebere ale třeba by ještě doma nějaký zbytek měl. Já beru 50 mg a stejně by ti to do víkendu nedošlo. Jsi jak já, jedu skoro vždy na doraz a včera se mi stalo, že v lékárně neměli, tak jsem musela lítat a to s bolavou patou.Zkus nějakou diskuzi ú
zkost, nebo panická porucha, třeba tam někoho objevíš.

moc děkuji za odpověď. :) jste hodná

Acrylát
365 příspěvků 7.2.20 16:10

Holky ahoj!
Zdeni, suprově a srozumitelně jsi mě to s tou funkcí psychologa vysvětlila, jsi šikulka.
Já bych to řekla tak. Mě se z nějakého důvodu dělá blbě anebo necítím se dobře po těle a to je to, co mi otravuje život. Kdybych toto neměla, tak jsem v pohodě. Udělali mi základní vyšetření/jako všem/ a jelikož nic neobjevili, poslali mě na psychiatrii.Ale že existuje tisíc dalších možností, proč není člověku dobře, tím už se nikdo nezabývá a ani nechce zabývat. Však to znáte. No a jak jdeš jednou na psychiatrii, dostaneš prášky, tak už v tom jedeš. „Návykové“, „nenávykové“.Jedeš v bludném kruhu a už se z něj nevymotáš. Tak to vidím. Máš pravdu, jsem ukecaná ale nemám potřebu se vracet do minulosti a probírat s někým to, co patří jen do naší rodiny. Brno je propojené, mám hodně známých mezi psychology, známých mých známých atd. a nejsem zvědavá, aby i ty intimnosti, co patří do rodiny, vědělo za chvíli celé Brno.
Takže pro mě psycholožka/psycholog už vůbec ne/, nejsou. Ale dík za vysvětlení, zajímalo mě to a vůbec neodsuzuji, pokud to někomu pomáhá, proč ne. V současné době žádné problémy /zvenčí/nemám/ťuk, ťuk, ťuk/ a v minulosti, v dětství, se už nechci hrabat. Akorát možná by do mě dula, abych zvolnila tempo a to já stejně neumím a nechci umět. :nevim: :nevim:

Ellen, probůh, já vím, že současné zdravotnictví je děs ale v které nemocnici jsi byla, nebyla to polepšovna?((Úplně mě to popudilo, to je bordel( Navíc-nidko tě nemůže donutit, aby jsi podepsala reverez. Chyba, že jsi na to přistoupila. Ty jsi nebyla na žádném psychiatrickém oddělení, proč oni řešili tvoji „závislost“??Co je jim po tom? Oni se měli starat o to, aby zjistili tvůj velký úbytek č. krvinek, protože to vždy souvisí s nějakým krvácením v těle.
Tebe tam poslala /a tvůj praktický? Dal ti doporučení do špitálu? Napsal ti tam, že jsi „závislá“ nebo jak to bylo? Já jsem ti sice poradila, ať jim řekneš, že potřebuješ benzáky ale až v případě, že by jsi se dostávala do absťáku. Dělala jsem ve zdravotnictví celý život a vím, že třeba přivezli paní, která si způsobila nějaký úraz nebo i šla na nějaký kosmetický zákrok/dělala jsem na plast.chir./ a neřekla, že je závislá. Po probuzení z narkózy všichni čučeli, co se to s ní děje, protože nesměla prášky ani před zákrokem, po operaci pak vlastně taky ne a až se vzpamatovala, tak to z ní teprve vypadlo, jak se věci mají a objasnili se její netypické stavy.
Takto dopadla moje tchyně, která bere Zoloft 100mg už roky a taky na noc jeden Rivotril, už asi 30 let. Když zkolabovala a zjistili ji sepsi v koleně, následovala operace a naráz ji vše, DEBILI, vysadili. Málem z toho měla smrt, děsné halucinace a zážitek, který se ji pořád vybavuje a do konec života bude. A to není žádné ořezávátko ufňukané((
Tak mě kolikrát napadne, kdyby přišla nějaká pohroma, válka a byl výpadek všech léků, tak to by s námi, a nejen s námi, pěkně smejklo((

Zuzi, to je dobře, že ti ten psycholog pomáhá a určitě tam choď! To pak má smysl. A kolik let už tam chodíš? Cítíš nějaký pokrok nebo se tam jen chodíš vybrečet?
Jinak já vím, jak jsi to myslela se mnou. Sama kolikrát píšu, že mám lepší a horší dny. S tím si hlavu nelámej.
Za chvilku bude hezky a budeš chodit na svoji milovanou zahrádku a bude ti líp!

Holky, já jsem se dnes děsně rafla s babou u okýnka na RTG a udělala jsem tam ostudu. :cert: Tedy právem. Ale to až zítra, musím končit.
Tak pěkný páteční večer.
Kocoure ozvi se!!!

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.20 13:12

Acryl, šlo o okresní nemocnici v JČ, víc bych to nechtěla upřesňovat. K hospitalizaci jsem měla doporučení od obvoďačky. O těch benzákách jsem to řekla, protože jsem čekala, že mi je budou dávat a tím ušetřím svoje skromné zásoby :) No to jsem se šeredně spletla. Jinak samozřejmě jsem do nemocnice pašovala kontraband - čekala jsem, že mě budou šacovat jako v léčebně, proto jsem tabletky zašila do push-up podprsenky, pod těmi molitanovými vycpávkami to nebylo ani na pohmat poznat :lol: Ale bylo to zbytečný, akorát jsem zničila podprsenku, nic nekontrolovali.

Zdeni, tyjo s tím nesouhlasem je to tak složitý, jak jsi na to vůbec přišla? To ti někdo radil? (tím teda probůh nechci říct, že jsi nějaká neinteligentní, ale přijde mi to teda fakt mazec 8o ) Mně nepřišel mail, ale SMS s nějakým kódem, s tím teda dojdu na poštu a snad mi tam poradí.

Úzkostičko, můžeš prosím, jestli ti to nebude vadit, nebo jestli jsi to tu už nepsala, napsat v čem ti psycholog pomáhá? To nemyslím nijak ironicky nebo zle. Já jen, že jsem byla u několika psychologů a NIC. Jsem asi psychologicky imunní. Vždycky to probíhalo tak, že jsem čekala odpovědi na svoje otázky, ale psycholožka mi otázkou odpověděla: „no a co vy si myslíte, že by bylo v této situaci nejlepší udělat?“ Obzvlášť jedna mladá slepice, ta byla „na pěst“. Bylo vidět, že nemá absolutně žádnou praxi, žádnou empatii, žádný zájem o pacienta, jen prostě vypouští ty nabiflované postupy, bohužel to bylo při hospitalizaci, takže jsem jí nemohla říct, že si myslím, že jen obě ztrácíme čas a odkráčet středem… no ale ty sezení byly fakt o…ničem (mám-li být slušná).

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.20 16:01

Holky me na tech terapiich pomaha uz jen to ze se proste vypovidam, vybrecim, zanadavam si jak je ten zivot na ho…o ta uleva je obrovska ale nevydrzi to dlouho no alespon neco ale opravdu zalezi na jakeho psychologa narazite.

aaaZdenka
538 příspěvků 8.2.20 16:57

Ellen, na poštu si prosím tě vezmi celý email, dej si ho na telefon, nebo jestli máš tiskárnu tak vytiskni, jim jen ten kód nestačí, nebo se budeš vracet jako já, už jsem byla zoufalá, nemysli si že mi to šlo, babrala jsem se s tím celý leden, četla, dokonce jsem tam volala, až mi to pak vyšlo. Co se té psycholožky týče tak já jsem na tom jako Zuzanka, já se vynadávám, vykecám, vybrečím, pak si od ní něco poslechnu, prostě upustím páru a stačí mi to. Že bych pak vycházela od ní zázračně uzdravená, to ne a upřímně já to ani od těch psychologů nečekám, já neposlechnu ani sebe sama, tak jak si můžu brát k srdci její rady, jen si to zkrátka poslechnu. Ellen ale tys měla asi fakt nějaké slepice, empatický musí být každý psycholog, to je základní předpoklad si myslím. Já jsem se setkala se suprovým psychologem v tom Třinci, mladý, uhrančivé oči při představování ti celou dobu drží ruku a vyžaduje oboustranné tykání, ale umí každý problém krásně rozebrat do posledního prloblémku. Měla jsem ho na skupinovky a jen jsem zírala, někdo ho měl i soukromě, ale byla na něj dlouhá čekačka, prostě řada. Miruško co ty, ty si budeš ten souhlas na léky nechávat tak? :?

aaaZdenka
538 příspěvků 8.2.20 17:01

No, jééžiš teď to znova čtu, ty nemáš Ellen email, no tak to budeš muset na něj počkat, jedině, ty si to dáváš přes občanku?? To by bylo něco jiného, ale já tu novou s tím čipem nemám. No, uvidíš, oni ti poradí.

Acrylát
365 příspěvků 8.2.20 18:14

Holky čau!
Tak jsem vám slíbila napsat, jak jsem se včera vytočila na tom RTG s patou.Po týdnu jsem se dovolala na ortopedii a zrovna jsem byla ve frontě v lékárně a ještě jsem měla jít do Billy a pořádně si vydrbat hnátu)) No a bylo 11 hod a sestra mi říká, buď to stihnete dnes do 12 hod nebo až 24.3.!!Tak si dovedete představit ten kalup, abych to stihla, protože sotva pajdám. Doktorka mě vzala ale vevnitř jsem byla asi minutu a už mě vyprala ven, napsala mi doporučení na RTG. Než jsem sešla po schodech dolů, tak už stála, i se sestrou, u pultu na jídlo dole/jela výtahem/, je tam taková otevřená restaurace, chodí tam zaměstnanci kliniky a z okolí na oběd. Ale proč to píši. Byla tak rychlá na ten oběd, že mě na to doporučení ani nenapsala, co vlastně na tom RTG chce, což jsem si nevšimla.
Druhý den jsem se vypravila na jinou kliniku na RTG. Normálně tam chodím pěšky, je to asi 2 km ale kvůli té bolesti jsem to celé objela trolejákem a když jsem přišla k okýnku na evidenci, tak na to prézla hodí oko a říká mě-vraťte se k paní doktorce, ať vám tam napíše co chce zRTGnovat))Tak já ji říkám, to nemyslíte vážně, já sotva lezu a navíc na té ortopedii dnes nikdo není. Vzala jsem to do ruky a koukám a tam v kolonce podezření na-byla vepsaná diagnóza a to výrůstek na patě, prostě problém s patou.Tak ji to říkám a ona že to nestačí a že se nenechá kvůli mě vyhodit, že tam je sice napsané proč mě na ten RTG posílá, s podezřením na co ale co když chce něco jiného. Já říkám, jako že mě tam napsala podezření na problém s patou ale chce zRTGnovat břicho? Říkám no to je tedy byrokracie, dělala jsem celý život ve zdravotnictví ale toto jsem nezažila. Ale baba nezabrala a trvala si na svým. Tak jsem si tam sedla a přemýšlela, co dělat, protože v ponděli jsem už objednaná k té oropedce pro výsledek a nějaké řešení, pak tam prý delší dobu nebude((No a pak mě osvítilo a šla jsem ke svému praktickému/je ve stejné budově / a řekla mu, ať mě tam připíše větu-prosím RTG levé paty. Vrátila jsem se vítězoslavně k bábě a ihned mě volali, ač plná čekárna lidí. Asi se přeci jen lekla. Tedy já vám řeknu, někteří lidi to je hnus. A to zdravotnictví vůbec. Když já si vzpomenu, kolikrát jsem čuměla v práci dýl, protože jsem všem rozštěpovým dětem dělala rovnátka na počkání, protože někteří dojížděli až z Karviné, z Čech, prostě z celé republiky.Ale čeho se teď člověk dočká, to je hnus.

Acrylát
365 příspěvků 8.2.20 18:44

Ellen, musela jsem se smát, jak jsi pašovala benzáky)))To snad na nějaké odvykačce, ne? Ale myslíš, že normálně v nemocnici by ti dělali šťáru? No kdo ví ale to by asi museli dostat avizo.

Zdeni, Zuzi, kdyby vám to jen trošičku pomohlo, myslím chodit k těm psychologům, tak to není marný. Já to cítím jak Ellen, co se budu nějaké frajle zpovídat ze svých intimností. Co je komu po tom. Navíc, nevím, čím by mi mohli pomoct. Když jdeš „na pokladnu“, tak tě pozve asi třikrát a pak zase až, myslím, za dva měsíce a to je k ničemu. Když už, byla bych svolná tak u nějaké opravdu vyhlášené psycholožky nebo psychologa ale musela by to být intenzivní péče/aby to mělo smysl/ a tito psychologové nejsou na tu „pokladnu“, čili zadara. Jak už psala Dáša, platí asi 800 kč za „lekci“ a ne že bych na to neměla ale to raději investuji do vnoučat. Jó, pokud bych měla zajištěno, že mě to opravdu pomůže a budu zase jako jsem bývala až do padesátky, tak za to dám třeba poslední halíř. Ale TŘEBA Dáša už tam chodí fůru let, cpe tam peníze a je na tom tak, že nemůže chodit ani do práce. Takže to by mě omývali. A jsem přímo alergická na dvě věty, já to vidím jako fráze. A to-musíte se naučit mít sebe ráda a pak -je to běh na dlouhou trať. Asi až do té doby, než člověk prdne na desku, tak furt běží a běží :cert: )))

Jinak jsme dnes byli na chatě, manžel stříhal stromy a já jsem se ani nemohla jít projít, kvůli té čapě a to bylo tak nádherně. Stavovali jsme se ve Vranově v klášteře a je tam taky hrobka Lienchesteinů. No a pak jsme se, při zpáteční cestě, stavili ve Futuru/obchoďák/ a já jsem si koupila gelové podpatěnky a v jiném obchodě dvojdílné plavky na léto k moři. Si troufám)))Bába stará. A ještě podprdu bez ramínek, mám to ráda. Kdo se bude chtít podívat, jak vypadám v dvojdílných plavkách zblízka, tak se přijďte podívat zítra v 9 hodin, dám sem NA CHVILKU fotku. Možná mi řeknete, že jsem blázen a když nic, tak se pobavíte))

Jo a Zdeni, já jsem to s těma práškama jen tak prolítla. Rozumím tomu dobře, že když si to „zablokuješ“, tak ostatní doktoři neuvidí, co ti píší jinde? Zatím to není aktuální, protože beru denně tři prášky. Ráno ten Controloc na žaludek, co ho snižuji a pak Lyricu 50ráno a další večer a šlus. Ale možná se dostanu do situace, že se budu muset taky ládovat a shánět to na všech frontách, tak si pro jistotu napíši do kalendáře číslo této stránky, kde to popisuješ))))..Ale možná jsem to blbě pochopila?…Já bych zase uvítala zbavit se jiné věci. A to toho doktora, co mě píše na každé doporučení, že jsem psychiatrický pacient a začít někde s čistým štítem. Ale on je jinak moc fajn a chytrej a navíc, kdybych někam přešla, tak si vyžádají moje předešlé záznamy, to asi zabukovat nepůjde)))
Holky konec zvonec a mějte se, pěkný sobotní večer, pokud tedy možno.
Zuziku, tobě taktéž pozdravení!
:mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.20 18:57

Acryláte, to „prosím o RTG paty“ sis tam mohla dopsat sama :mrgreen: Ne, dělám si legraci, asi bylo potřeba razítko. Je to v tom zdravotnictví ale děs, to uznávám. Co mě navíc v nemocnici zarazilo - přišla jsem do kontaktu s jedním jediným doktorem starším než já, a to byl primář oddělení. Jinak tam bylo hafo doktorek, kterým bych tipovala max.20 a jeden doktor asi 30. Polévá mě hrůza při představě, že by mě mělo třeba operovat takové mladé tele.

Zdeni, já tomu už vůbec nerozumím. V emailu mám nyní toto:
Vážený uživateli,
děkujeme Vám za registraci, kterou jste právě provedl/a na portálu eidentita.cz
Tato e-mailová adresa společně s bezpečnostní otázkou a odpovědí, kterou jste uvedl/a při registraci, Vám v budoucnu může pomoct při ztrátě kontroly nad Vašimi přihlašovacími údaji.
Vaše Správa základních registrů a eidentita.cz

Čipovou občanku mám, ale k tomu prý potřebuješ ještě čtečku toho čipu. Bože, ještě že mám poštu 100m od baráku, nesnáším dlouhou chůzi. (Dříve jsem nesnášela dlouhé běhy, pak se přidal jakýkoliv běh, teď jsem ve fázi fuj „dlouhá chůze“ a obávám se, že stav fuj „chůze“ se blíží.)
Taky už mi hlava nebere nové technické vymoženosti, nepochopila jsem vůbec, co to je Správa základních registrů? To je jak když jsem viděla u kamarádky krokoměr v mobilu a synovec říkal, to je v pohodě, teto, to může mít každý mobil, to si normálně stáhneš z počítače :potlesk: Takže jsem doteď bez krokoměru.

Jinak, doufám že sem Kocourek nepřestal chodit kvůli mně?!!! Ježiš to bych fakt nechtěla. To se radši zase stáhnu. Kocourku, napiš a vůbec se nežinýruj! Já už jsem vůči tobě naprosto v pohodě, žádná pražská madam už mi nevadí, čestný pionýrský. Tak se ozvi!!!

Acrylát
365 příspěvků 8.2.20 20:08

Ellen, to víš, že mě to taky napadlo a dopsala bych si to sama ale baba byla jak ostříž. Musela jsem ji říct, že mi to tam dopsal Mudr. M…k, ona by byla schopna si to ověřit. A razítko, to tam v pořádku bylo. Chyběla jen ta jedna věta!!!Jinak bych tak nevypěnila. A podezření na diagnózu /i číslo diagnózy/ tam taky bylo. To víš, že bych nekopala, kdyby tam nebylo nic. Ona prostě bazírovala jen na té jedné větě. Kdyby byla normální, tak to tam dopíše sama, když to tam měla, trochu výš, černé na bílém.
O těch doktorech mě to ani nepovídej. Když jsem ležela před 2 lety, naštěstí jen dva dny, na interně u Milosrdných bratří na vyjmutí polypu ze střeva, tak oddělení vedla jedna důchodkyně a vše ostatní byly mladé, povětšinou slovenské doktorky. Na tom stejném oddělení umřela moje nebohá matička((Shodou okolností jsme tam ležely zaráz, jen přes chodbu((

Co budeš říkat, že ti to už hlava nebere. Já vůbec netuším, o čem mluvíš :D :D Netroufám si ani měnit ten Acrylát, abych něco zase nerozes..a. Pořád mi tam skáče, že někdo s moji mailovou adresou už existuje. A furt dokola, nemám na to nerva.
A co se chůze týče, tak já ji přímo miluji a opravdu jsem od Nového roku nachodila denně přes deset kilometrů +co jsem nachodila po bytě a nákupech, takže asi 13. No a tím jsem si podělala tu patu. Říká snacha, i ta doktorka, že nesprávná obuv, což mají pravdu.Jsem vůl!!Dnes jsem říkala manželovi, že jestli si tu patu nedám do pořádku a nebudu moct chodit, tak že se oběsím((

Kocourek přestal chodit už dávno před tebou, on má nějaký problém s tatínkem, však si to přečti pozpátku. Asi nemá náladu.

Acrylát
365 příspěvků 9.2.20 09:10

Ahoj všichni, jestli tady někdo je)))Tak ty první plavky s oranžovou podprdou, to je loni, byla jsem o 5 kilo lehčí. Ta druhá fotka jsou ty nové/na střídačku/ ale spodek od nich ještě nemám vypraný, tak mám kalhotky. Dám to sem na okamžik…Do léta musím aspoň 5 kilo dát dolů a zpevnit. Není to žádná hitparáda ale na starou 66 letou bábu to ujde. Ksicht, to už je horší(((

Stránka:  « Předchozí 1 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 123 Další »
Váš příspěvek