Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (176) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
aaaZdenka
538 příspěvků 5.11.19 16:58

Miru, a to já žiju abych jedla!!! Žádné jiné potěšení už nemám, všecko mi zakázali, nemít ty dobroty můžu se pověsit, Včera jsem si dala dva ty dobré vanilkovooříškové pudingy, nevím jak se to jmenuje, ať si doktoři vy…ou oko!!!.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.19 07:25

Mirusko merim 171cm a vazim 75kg takze tech 7 kg by bylo dobre shodit, jirko prosim nekomentuj to :oops:

Acrylát
365 příspěvků 6.11.19 08:48
Proč chci vysadit Lyricu, malé zamyšlení

Protože jsem zcela jistě přesvědčena o tom, že na ni vzniká závislost. Už jen proto, že působí na receptory GABA, stejně jak benzodiazepiny. A sama pociťuji tu změnu, když pouze jednou vynechám((Takže mě může kecat kdo chce, co chce. Myslím teď doktory. Už minulý rok jsem snížila z dávky 75-0-75 na 50-0-50 a chtěla jsem pokračovat dál ale mezi tím se vyrojilo, pro mě dost náročných situací, kdy jsem si netroufla už dál s ničím hýbat. Je možné, že kdybych nasadila silnější, účinnou látku, což je u generalizované nejméně 150-150-150, tak bych byla asi reedy.Ale otázka zní-na jak dlouho a pak by muselo začít navyšování, vzniká tolerance, jak u benzáků. Příkladem z naší skupiny je Dáša, která sice roky fungovala ale teď už asi tělo žádá navýšení. A Zdeni se dostala, asi postupně, na samý vrchol a pak už co???Co dál? A jak z toho ven?
Uznávám Lyricu jako dobrý lék na neuropatické bolesti/Kocourek/ a to u lidí, kteří nemají sklon k závislosti, tak jak je psáno v letáku. Nebo dejme tomu tedy na tu epilepsii. K tomu je určena a účinnost na Generalizovanou úzkostnou poruchu byl zjištěn jako pochybný VEDLEJŠÍ účinek.
Toliko moje zamyšlení, jak to vidím já a jak se to píše:názor pisatele se nemusí shodovat s názorem „vydavatele“))))Čili nemusím mít pravdu.
Jinak u Lyricy jsem oceňovala, že nasazení probíhalo bez větších problémů, je to ožralectví a pletení jazykem, vždy k večeru. Taky zhoršení koordinace, motolice… :D :nevim:

Acrylát
365 příspěvků 6.11.19 09:10

Zuzi, to nejsi vůbec tlustá!!!Já jsem, dle tvého popisu, myslela, že máš tak 85 kilo!!Úplně by stačilo, dát to na 70 a to přeci musíš zvládnou, když vysadíš sladkosti. Já je skoro nejím a vůbec jím jak vrabec. Taky jen zobu))Nevím, kolik ti je ale já už jsem stará baba, takže to shazování jde hůř. Mě by klidně stačilo těch 68. Měla jsem 170 cm a celé roky /myslím ty po přech./ 68 kilo.No a pak mi to lítalo, dokonce až na 75 kilo.Ale to jen chvilku. Teď se pohybuji tak kolem 70-72 kilo. Horší je, že mám osteoporózu a scvrkla jsem se na 168.Takže jsme asi stejně „tlusté“Ale ty jsi asi mladá kočka, tak je to jiné. Mě vypočítal ten měřící přístroj, na kterém jsem teď byla/jak jsem vám psala/, že bych měla vážit 60 kg!!!No to bych vypadala:-))))

Zdeni, já jsem zapomněla, že máš tu epilepsii.Tak tím máš asi omezený výběr povolání. Kocourek to myslí dobře ale když ti navíc už nepomáhají žádné léky, asi by jsi nic těžkého nedala.
Jo a byt neprodávej, jsi svoji paní!!
Tak to je fajn, že jsi spokojena s fazetami.Je totiž kumšt, chytnou úplně stejný odstín. To musíš mít teď teprve pěkný úsměv!
No a najít si žrádlo jako jediný smysl života, tak tedy nevím:-)))Ale každého věc. Stejně tak, když se Jirka, při jeho silné nadváze/psal/a cukrovce, s prominutím „přežírá“ ovárky, jitrničkami, nemá pravidelné zdravé jídlo…ale jak píši, je mi po tom H. Mě taky nikdo neradí, jak mám žít a určitě taky nedělám vše dobře.

Luthko, já jsem měla svoji první ataku taky po silném přetížení. Vraceli jsme se v sobotu odpoledne v HORKU v koloně z Českého Ráje/4 hod!!/, zastavovali se na velký nákup v Globusu, přijeli domů a věci z kufru do pračky, zajet ke tchyni, která měla jít v ponděli na operaci s kyčlí, pak domů a vařit na druhý den na chatu. A když jsme se stavovali pro máti, tak se mi u ní na schodech začala motat hlava. A protože jsem měla na dovolené několik klíšťat, blýsklo mě hlavou, že skončím jak Alča/kámoška/, která zkolabovala po klíštěti, mysleli, že má mrtvici. A v ten moment mě něco ruplo v hlavě, sevřela mě úzkost a dostala jsem první panickou ataku a bylo vymalováno. Byl to děs a matka zavolala rychlou…atd.atd.
Hnus tyto psych. nemoci, horší jak mor. Kdo nepoznal, neuvěří. Navíc, kdo ví, jestli opravdu psychika, protože mě asi za měsíc dělali vyšetření na boreliˇozu a bylo to tam.

Acrylát
365 příspěvků 6.11.19 09:39

Jo a na té dovolené jsme byli na kolech a každý den dělali neuvěřitelné štreky a v parnu. Jednou jsem píchla duši a můj prozřetelný muž samozřejmě neměl nic na zalepení, tak jsem tlačila kolo z Hrubé Skály až Na Malou Skálu. Pro ty, co znají :lol: :zed: No a ještě jsem celou cestu nadávala, tak to mi taky dodalo :D

Luthka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.19 10:32

Acrylat, když čtu Tvoje příspěvky, celkem mě to utvrzuje s pregabalinem ani nezačínat… To fakt asi raději půjdu znovu do SSRI, když už. Paroxetin jsem nasadila i vysadila celkem v klidu (akorát jsem 14 dní nemohla jíst a zhubla 5 kg). Stejně mě nejspíš nemine řešit „ten spodek“, takže nějakou dobu na sex nebude pomyšlení ani tak ????

Co se týče otázek jídla a životního stylu, myslím, že snažit se zdravě jíst a mít pravidelný pohyb je u nás úzkostných základ… Ono kdoví, jak to v tom těle vlastně je, většina serotoninu se tvoří ve střevech a pokud zatěžujeme trávení, nic dobrého to nepřináší ani té hlavě, resp. není vyloučeno, že na tvorbě emocí má obr podíl právě trávicí trakt, jako takový druhý mozek…

Luthka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.19 10:55

Acrylát, to teda nebyl pěknej den před tou první atakou… A víte, kdy já dostala vůbec první regulérní ataku? Poté, co jsem půl roku pociťovala zvýšenou úzkost, všechny ty tělesné problémy bez zjevné příčiny, jsem byla u jedné psychiatričky, která mi napsala Venlafaxin. V pátek ráno jsem si vzala v práci první tabletu. A do 2 hodin jsem ležela hodinu na zemi v kanclu, nohy nahoře, bylo mi hrozně blbě, prostě ataka, z té jsem se jakž takž vzpamatovala, ale večer doma, po ulehnutí do postele, se spustilo něco neuvěřitelného… Volala jsem i do Kosmonos, abych se poradila, jestli to je takto po první tabletě normální a tam mi řekli, že to není reakce na tabletu jako takovou, ale na to, že jsem si ji vzala, jestli mi rozumíte… Měla jsem obr strach, že se mi rozvinul serotoninový syndrom. A jestli to do této doby bylo blbý, tak od této chvíle to bylo ještě násobně horší. Za další půlrok jsem v souvislosti se zátěží (nejčastěji mám ataky, když dětem odezní nějaká nemoc) jsem taky proklepala nic manželovi v náručí a to jsem pak dostala od ibvoďáka paroxetin a nastoupila na nemocenskou a do práce se už nevrátila. K té psychoatričce taky ne. Až za další půlrok jsem začala chodit na psychiatrii jinam, kde je lepší komunikace s dr., ale jak jsem psala, vyzkoušeli jsme už všechno možné a bez úspěchu. Nevím, jak se bude tvářit na to, že nechci brát pregabalin…

Kocour ek
622 příspěvků 6.11.19 11:57

Devčata,,, Zdeni ja to myslím dobře to víš, strašne rád bych ti pomohl, nějak. A taky vím, že jsi skutečně nemocná,,, ALE.. píšes že se tam dělá u pásu a máš to vyřízený…HOTOVO. hele je před vánoci a jestli máš areal selika 3 kroky a vím že tam je firem více, ptáček, lihopalna, polevky atd… navštiv ty personalisty, vypadáš hezky a řekneš ano jsem nemocná, ale chtěla bych práci!!! deviza je že jsem za rohem a můžu zaskočit!!! oni si pro tebe můžou i práci najít. kdyby dnes ke mě přišla holka jako ty, tak řeknu dobře… vezmu vás,,, vezmete vázičku, hrnek cokoliv otřete hadrem a zespodu nalepíte firemní nálepku a napíšete číslo skladu.
KDYŽ TY LIDI NAVŠTÍVÍŠ, zapamatují si tě a řeknou třeba za týden, měsíc hele ta paní by se nám hodila. když natrefíš na člověka jako jsem já, bude to mít i sociální aspekt, ctít pomoci. Věř mi, zkus to. Jinak tě uplně chápu, že jídlo je radost, mám to uplně stejně. miluju dobrý jídlo, žádný extrabuřty a je to pro mne terapie a relax. Zuzi,, no a co to není žádná váha… a hlavně máš dlouhý štíhlý nohy :lol: :lol: :lol: :lol: :potlesk: :potlesk:, ted před vánoci to neřeš.. včera jsem byl s našima na klinovci a pak v nemecku na nákupu,, kuličky hrozna bez pecek na špejli obalený v čokoládě, zraly ananas, maliny. smetanový sýry s pažitkou… precliky, mňam. jsem v praci a nekdo přisel votravovat tak jdu pracovat…

Acrylát
365 příspěvků 6.11.19 12:03

Luthko, naprosto s tebou souhlasím a ač doktoři teď Lyricu vehementně prosazují/aspoň ti naši/, podle toho co píšeš, šla bych do toho paroxetinu. Zvlášť když ti zabírá a není ti po něm tak děsně, jak mě po všech SSRI./ze začátku/ a poměrně rychle ti zabírá. A uvidíš, že libido se ti vrátí. Chvilku to bude trvat. Zhubnutí není na škodu, pak to poletí nahoru, jako po každém SSRI.
No a ten druhý tvůj odstavec aky naprostý souhlas. Dlouho mi nebylo tak dobře, jak když jsem teď měla tu salmonelu, či co a vy…a jsem se z podoby. Skoro jsem nejedla, střeva prázdná a serotonin jel nahoru.
U mě to přišlo jak blesk z čistého nebe. Před tím žádná úzkost, nic, pohoda, nikdy ani náznak psychické nepohody.
No a že ti to přišlo po prvním prášku, to je jasný, byla jsi už načatá a antidepresiva to napřed v mozku vše zhorší/zjednodušeně řečeno/, aby ho donutily „pracovat“ a vše se zlepšilo. Takže pokud jsi měla náznaky už dopředu, tak to s tebou seklo.

S tím Prebalginem mě neber vážně, nemusím mít VŮBEC pravdu. Mrkni i na cizí diskuze o Lyrice.Jsou i lidé, co si to nemůžou vynachválit, znáš to, je to tak se vším. No a když ti nic nezabírá, tak jdi do toho, co se dá dělat, takto žít nemůžeš.
Sviňská nemoc/pardon/(((
Jo a říkej mi Mirko. Já tam mám ten Acrylát jaksi omylem, jak budu mít čas, mrknu na to a změním. Teď se mi do toho nechce hrabat, vždy se do toho zapletu.
Tak já valím ven, v Brně KRÁSNĚ. Včera děs(

Kocour ek
622 příspěvků 6.11.19 16:15

Hurra jsem doma,, Miru to je v pořádku jsem tlustoch a mám dvojku diabetes. Poslední zprava z IKEM je že mám dlouhodobý cukr 5,8 a úplně veškeré měřitelné hodnoty ž krve a moci mám v úplném pořádku,, tedy cholest. Mocovinu, stitnou atd… ano jednu hodnotu nemám nad limit.. dokážu se jídlem prežrat jako prd, udělá mi to dobře,, uklidní mi to. Jitrnici např vůbec nepovažuji za nijak zvlášť nezdravy jídlo, to VÍC nezdravy jsou 3 housky s nizkokalorickym hnusnym sýrem nebo s listem salatu.. ale to je každého věc. Samozřejmě že bych rád zhubnul, ale u mě je spíš problém v absolutním nedostatku pohybu a ne v jídelníčku. 2 roky jsem 100% abstinent a mylně jsem se domníval, že nepitim piva půjdou kila dolů,, bohužel ne. Nevím,. Naprosto souhlasím tedy se zdenicku že dobrý jídlo, cokoska sušenky atd ji udělají DEN HEZČÍ, a zlepší náladu. Můj dalším problém je v nepravidelnem stravování ale nedokážu jíst když nemám hlad a chuť.. můžu mít ráno v lednici nejlepší delikatesy, ale když nemám hlad nezajímají mě.. u diabetu je to špatně, hodně špatně, ale neporucim si. Dopravam si ten luxus dělat jen to co chci, jedinej na světě kdo mě může omezovat jsou rodiče a zvířata.. jako nezdravy jídlo beru salát rumcajs co vydrží v lednici 2 měsíce s houskou, nebo parek kde je 90% separatu nebo salám 4 kč 10dkg. Jitrnice je proti nim na předpis zdravé výživy… pozor pokud je čerstvá a dobrá… dnes jitrnice,, 3 jablka, 2 banány, maliny, okurkovy salát, skvarkova placka a jogurt,, večer drstkovka a asi 2ha jitrnice haha ha ha ha ha ha…

aaaZdenka
538 příspěvků 6.11.19 17:22

Jirko ty jsi teď psal přesně o mně s tím jídlem, ale Miruš mně nebaví se přežírat, ale jídlo, dobré jídlo si vychutnávat a on i ovárek se dá vychutnat, jsme s Jirkou holt gurmáni. A čokošku nejím denně, to bych se neunesla, ale jednou za měsíc tu tenkou 70% si vychutnám a na jogurtech a pudincích sem tam ujedu, ale jinak jím zdravě jen vařené nebo dušené, smažené tak jednou za rok. No, ale byla jsem u terapeutky a vybulila jsem se a je mi lépe. Jo JIrko a to všechno cos psal ty firmy kolem selika mám obejíté, sice už před rokem, ale je mi trapné tam chodit furt, životopis jsem dala. Asi to bude chtít zase nějakou náhodu a ta přijde až přijde. Luthko, jestli máš dobré zkušenosti s paroxetinem tak ber ten, když se bojíš lyricy a ten sex, tak to hodně souvisí s psychikou, s lékama taky, ale to máš vždycky šanci s lékařem vyměnit. Jo Miruš a odstín zubů mám úplně přirozený, ale chci se tě zeptat může ten kompozit časem třeba z kávy zežloutnout nebo zšednout?? Zuzi vždyť tobě musí kila letět dolů, jsi furt někde na zahradě nebo v potoce, co mám říkat já, furt ležím. :oops: :oops:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.19 18:05

No ja mam bohybu hodne ale taky nejim pravidelne, ale hlavnim problemem je to sladne ja jsem schopna sezrat cokoladu na posezeni jako chleba a to treba 3krat i 4krat do tydne ale od pondelka se drzim tak uvidime jo a cernou jitrnici taky miluju ale domaci, zdenicko jsem moc rada ze ti terapie pomhla ze se ti alespon castecne ulevilo :srdce: ono vybrecet se je takova uleva

Kocour ek
622 příspěvků 6.11.19 20:54

Přesně zuzi černou s kroupama, jelítko :lol: :D :lol: :) Ale jak říkáš musí být čerstvá a domácí to je pak dort.. Zdeni tvůj životopis skončil na 100% na dne koše, to si buď jistá. Situace ve firmách se mění měsíc od měsíce a přímý kontakt je nejlepší. Zkus to nejvíc zdůrazňuj ze jsi soused. Vánoce jsou ideální čas.. držím palce. Jojka major zeman STUDNA,, ha ha konečně slušnej romantickej příběh

aaaZdenka
538 příspěvků 8.11.19 08:51

Ahoj lidi,
jak tam všichni žijete? Dneska tady když jsem větrala, tak venku teploučko a i slunko svítí, nevím jak u vás v Čechách. No u mně jinak nic zvláštního, ještě mám kousek kuřecích prsíček už upečených z ledničky, trochu to na cibulce ohřeju a bram. kaši a na oběd stačí. Zjišťuju, že v poslední době hodně málo jím a nemám hlad, tedy ne že by mi bylo na škodu, ale souvisí to s tím mým trápením, já se trápím i když bych už podle mého neměla asi i tou svou prací, nebo nevím, terapeutka mi říkala ať se osobně zajdu zeptat až budu na tom psychicky lépe, prý i ten podzim tomu dodává, já mám ještě v plánu jednu chráněnou dílnu o ulici dále než jsem byla, ale teď nikam nejdu, protože jsem schopna se rozbrečet kvůli křivému pohledu na mně a tak se ztrapnit nechci, asi Jirko obejdu i Seliko a spol. Miruš, já ty zuby budu nechávat dělat fazetu na fazetu, ono se to prý dá a jestli to tady u nás bude furt levnější než korunky, s korunkama je drbačka, to než ti vytrhne zub nebo jeho zbytky, namontuje čep otisky korunka a za pár roků se mi ulomila a nastavovala mi to tam tím kompozitem a drží a drží, no ať to nezakřiknu, ale ten rozdíl barev je děsný, ta korunka hnus a to nastavené normální zub. Já už tomu fakt nerozumím, doufám, že jak teď k té mladé přešli všichni od té její matky tak to bude zvládat, odrozené děti už má, protože jsou i případy, že staří jdou do penze, nemají za sebe nikoho a lidi si musí hledat zubaře sami a to jako ha ha ha, což neznamená, že se jim směju. No nic jdu se umýt a do toho města. :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.19 10:08

Tak ve stredu rodicak, to zase bylo no mame reditelskou dutku za neomluvene hodiny ja se fakt z toho kluka zblaznim, no ale nejhorsi neni jsou tam nebo spise byly horsi kapacity je to des co si ty dnesni deti dovoli :cert: zdeni vy se mate ze je u vas hezky tady mlha ze neni videt na krok

aaaZdenka
538 příspěvků 8.11.19 22:03

Zuzi, to je číslo ten tvůj puboš :pocitac:, ale aspoň máš s ním veselo. Neboj, on se vyblbne a bude z něj normální šikovný mužský. :D

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.19 10:43

No zdeni taky v to doufam :mrgreen:. u nas osklivo prsi jak z konve nevim co dnes budu delat kdyz se neda jit ven :mavam:

Acrylát
365 příspěvků 9.11.19 18:15

Ahoj lidi!)
Zuzi, můžeš třeba gruntovat, vánoce se blíží)))Nebo jak my jet na návštěvu a pak do Humanicu a do Jysku na vejlet)Zítra má být líp, tak je spousta práce na zahradě. A z kluka si nic nedělej, hlavně aby školu dochodil a byl pak pořádný, šikovný pracant. Já jsem měla na střední taky dvojku z chování.
Včera jsem byla zase na slezině s bývalými kolegy z počátku mých pracovních let, což je 47!!A ještě jsme se všichni poznali)Ale nějak jsem nebyla vyladěná, šla jsem brzy domů, ač jinak jsem vždy chodila"až se bouchli do bubnu" čili mezi posledními :andel:

Zdeni, ty fazety můžou časem měnit barvu. Ale zuby taky, takže to tak půjde ruku v ruce)No a když tak se to překryje. Ty jsi už úplný zubař, jak popisuješ tu korunku atd.!
Máš pravdu, s prací to nehroť a udělej to, jak píšeš. Kocourek má pravdu, není nad osobní styk. A když hodíš ten svůj pěkný úsměv, tak to by bylo, aby tě někam nevzali.

Kocourku, no comment :roll: :roll: Někdy mám pocit, že si jen děláš prču a já ti nebudu hópat na špek :jazyk: ))
Jo a říkají, že brzy se má ochladit a napadnout sníh, tak můžeš vyrazit do Alp!

Dáši, jak ti je, je to lepší? A teď jsem si ještě vzpomněla, že sem chodila Petra"škrabalka" a jestlipak se doškrabala do konce Rivotrilu? Peťo ozvi se aspoň krátce a napiš, jak se vede?
Nono?

Lidi, lidi, proč mlčíte jako ryby? :D :D
Tak zdravím všechny kamarády a přeji pěkný sobotní večer. Já se budu dívat na tanečky a pak asi usnu(Poslední dobou jaksi brzy padnu za vlast a ráno jsem brzy vzhůru. Dnes o půl páté a asi o šesti jsem znovu usnula a probudila se jak pytlem praštěná, nastavovaný spánek mi dělá zle. :nevim:

Kocour ek
622 příspěvků 10.11.19 12:51

Hrůza, začal úklid, meju okna, peru záclony a závěsy.. umírám,, jen vidina slepičí polévky a asi řízek v tempuře mě ženou dál…

Acrylát
365 příspěvků 10.11.19 18:00

V tempuře :D :D :D :D :nevim:

Kocour ek
622 příspěvků 10.11.19 18:38

Nic extra, tempura je asijský, asi í japonský testicko. Prodává se jako suchá směs. Je to mouka, asi škrob a možná ještě něco. For je v tom,, že udeláš to testicko a dáš SKORO zmrznout, tedy třeba 1stupeň. A normálně smazis, je to o rozdílu teplot super studený těsto a hodně horky olej. Ta krusta je křupava, zlatá a vůbec nepustí stavu ž masa ven do pánve. Tzn šťavnate kousky v krupavem testicku. Dokáže to udělat i dítě..,já to dělám na delší nudličky a namacim do omáčky… udělal jsem dost práce barák voní kočky chrapou je se válím a žeru moje milovaný jablka se sadů okolo Slaného odrůda Topaz.. nic není víc.. do práce asi nepůjdu.. pomalu občas někde sněží… Zuzi v poho, kluka to prostě nebaví, hlavní je aby nefetoval a nebyl zlej.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.19 07:34

Jirko mas pravdu kluka to nebavi ale- truhlarinu si vybral sam nikdo ho do niceho nenutil- hlavni je aby to dodelal a pak si najde neco co ho bude bavit

aaaZdenka
538 příspěvků 11.11.19 09:19

Ahojte,
tak teď jsem se nas…, volala jsem na psychinu kvůli lékům a já jednou té sestře dám do zubů :pocitac:, říkám-je mi zle nenašlo by se místo dříve u pana doktora, než v prosinci (kdy už by mohlo být teoreticky po mně, kdybych měla sebevražedné sklony) a ona, že k paní doktorce, on že je jen 1× za týden. Tak jsem s díky odmítla, jim fakt nezáleží na člověku, tam se ti psychiatři mění, kdybych se fakt chtěla :zed:. No, ale jelikož já pořád ještě čekám, že mně něco dobrého v tomhle pekle potká tak jim teda na tom světě vydržím, no. Svítí tady sluníčko, umeju se a musím do města snad mně aspoň ty léky tentokrát dobře poslala, naperu se neurolem a jdu vařit guláš z koloucha brácha mi dal kousek z mladého. Jo a lidi, měla jsem sen, že jsem měla kérku čerstvě udělanou nad kotníkem, nasadilo mi to brouka do hlavy, ale mně by se líbila na zápěstí u ruky malá beruška, no čistý starý cvok je ze mně, to ze mně udělali psychiatři!!! :cert: :cert:

Acrylát
365 příspěvků 11.11.19 09:43

Zdeni ahoj, taky jsem volala na psychinu, protože už mám Lyricu jen na zítřek. Říkala jsem sestře, že by možná stačil e recept a ona, že jak chci ale že jsem tam byla naposledy v červnu. Tak jsem ji říkala, jestli mě vezmou zítra a ona že jo. Je moc fajn.
Určitě tě ještě něco pěkného potká, zapíchnout to můžeš vždycky. Mě bylo hnusně včera, ani jsem nejela na chatu. Já ty dva dny před úplňkem prostě musím přetrpět((Dnes trochu líp, dokonce jsem se chtěla rozjet do Olympie/opačný konec Brna/ pro skartovačku ale nakonec jsem si to rozmyslela, mám dost restů doma a taky musím nakoupit.
Guláš z koloucha, to může být dobré! Brácha je nimrod nebo pytlák? :D :D :D

Zuzi, umělecký truhlář nebo taky kovář, to by chtěl být můj mužskej, kdyby se znovu narodil. On je velice zručný a bavilo by ho to. Bohužel se sekla a celý život je projektant statik(((Teď už to nedohoní.

Kocourku dík, zase jsem chytřejší ale k ničemu mi to není/bohužel/, nimrání se s jídlem není nic pro mě. Vařím rychle, co nejjednodušeji a díky Bohu, můj mužský to akceptuje. Máme k jídlu stejný postoj))
Jsi šikula, že máš tak naklizeno. Já se teď chystám stáhnout země, včera jsem se nedokopala. Měla bych vysmejčit kuchyni, mám na to takovou parní pistoli ale taaak se mi do toho nechce. Další renovace se sekla na koupelně, nespolehliví, neseriozní řemeslníci. Pořád mění termín. Budu se do toho muset obut já((Manžel je v tomto měkkýš(

Tak zatím a mějte se :mavam:

Acrylát
365 příspěvků 11.11.19 09:45

Jo a mám za manžela chlapa a ne ženskou. Napsala jsem sekla, místo sekl))))Kdybych si to přečetla raději před a ne až potom. A někdy vůbec))

Kocour ek
622 příspěvků 11.11.19 13:13

Venku super hnusně, jsem doma a mám normálně chuť pokračovat v úklidu, čekají mě koberce a í s kartáčem.. zakleknout a vydrhnout,, protože výměna nepřipadá v úvahu,, nesnáším doma cizí lidi. oběd knedlíky s vejcem a když se povedou, strašná dobrota s okurkou. Vypadá to že do práce půjdu jen ve středu, možná pátek, tak se těším jak ten tejden proflakam. Jsem v tom poměrně dobrej a baví mi to.

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.19 10:18

Ahoj lidicky tak u nas je hnusne opravdu hnusne dest se snehem tak toto je obdobi ktere nesnasim, jak se vsichni mate u me je vse pri starem, jo jirko praha bude mit vanocni stromecek z naseho okresu Semily rikali to ve zpravach

Acrylát
365 příspěvků 13.11.19 16:04

Pozdravení všem!
Luthko, napiš, sím, jak jsi to tedy vyřešila? Šla jsi do té Lyricy nebo Paroxetinu?
Dáši, už je ti líp?
Já dnes zase na cestách, jela jsem si do Elektro Worldu pro skartovačku a pak nákup nám a tchyni.To je vždycky hrozný, v jednom koši dva velký nákupy a nepoplést to))
Tak se opatrujte.
Kocourku, jak píšeš o drhnutí koberců, tak mi naskakuje husí kůže. Už dávno jsem měla mít ty dobře stiratelné a udržovatelné podlahy. Byla jsem blbec.

aaaZdenka
538 příspěvků 13.11.19 17:35

Ahoj lidi,
mně moc dobře není, no spíše hodně zle, může za to mega neurol a mega lyrica, tu jedu stále. Pod tímto vlivem jsem upadla bolí mně krční páteř a provedla jsem něco hrozného, o čem nechci psát. Vím, že závislosti jsme tady omílali snad 100×, ale je to něco, co nejde změnit-u mně. Ani se mi nechce psát, furt brečím a jinak tady taky furt prší. Nevím co jsem tím vyřešila, ani co jsem vyřešit chtěla, jen že jsem strašně zbytečná. :,( :,( :,(

Kocour ek
622 příspěvků 13.11.19 19:51

Zdeni hlavu vzhůru,, bude líp. A brzy. Držím palce a neblbni.. dnes s maminkou a psem v krusnejch. Bohužel tátovi poté co vysadil ty léky na raka není vůbec dobře,, každý den pravidelně okolo 6te večer dostává silný třes a zimnici.. k doktorovi už nechce tak snad je to třeba psychika??? Zima je tady Lidi

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.19 10:09

Zdenicko neboj bude lip uvidis, jestli se ti o tom nechce psat tak nemusis ale az se budes chtit sverit jsme tady pro tebe :srdce:,jirko to me mrzi ze tatinkovi neni dobre proc mu leky sebrali

Acrylát
365 příspěvků 14.11.19 12:37

Zdeni, zcela tě chápu(((A tak mě napadá, když na tom jsi, až tak jak píšeš, nechceš zkusit nějakou tu léčbu? Nemám zdání jak to tam funguje, jestli to má nějaký smysl ale nejsi ničím vázaná, zkusila bych to, odejít můžeš vždycky, nikdo tě tam nemůže držet(Už jsem o tom sama uvažovala ale nemůžu si to dovolit, pokud se úplně nesvalím, je na mě závislých několik lidí atd…a přesto si někdy připadám taky zbytečná a brečím víc, než je zdrávo. Nikdy jsem nebyla brečící typ ale jaksi se to spustilo od smrti máti a od té doby, co se nám toho nahrnulo moc/stavba chaty, máti byt, však jsem vám psala/ + to BPPV.Od té doby brečím nad každou blbostí současnou a vybavují se mi pořád smutné události z celého života(((To jsem nikdy neměla, nikdy jsem nepřemýšlela o minulosti.

Kocourku super! Musí to být nádhera. Maminka má hodného synka. Je to šikovná paní a jednou ji popros, ať vyfotí ona tebe, neznám tě ještě.
Zdravím všechny! :mavam:

Acrylát
365 příspěvků 14.11.19 12:39

A ještě jsem chtěla napsat, že to není jen takové pofňukávání ale hrnou se mě hned slzy jak hráchy, úplně proudem, nevím kde se to ve mě bere, když ještě ke všemu MOC málo piji, nemám vůbec žízeň, až večer si vzpomenu. :,( :nevim:

aaaZdenka
538 příspěvků 14.11.19 19:05

Ahoj všichni,
jste moc hodní, že na mně myslíte a utěšujete mně, ty Jirko, Zuzanko i Miruško. Já na léčbě byla letos začátkem roku jestli si pamatuješ, nebo jsi myslela snad odvykací?? Ani omylem, pak už ti nikdo nikdy nenapíše ani ibalgin a budeš to mít všude v papírech. :?

Acrylát
365 příspěvků 15.11.19 11:43

Zdeni, nemyslím lázně. Myslím prostě „blázinec“/lidově řečeno. Byla tam kamarádka na „odvykačce“ na Neuroly, jedla je jak lentilky. Nedivím se ji, měla takovou panickou poruchu, že sotva vylezla z baráku. No a tam byla 14 dní na odvykačce a pak asi ještě dva měsíce na normální léčbě. Vrátila se pohodová a dokonce měla najednou tolik síly, že začala podnikat. Dokonce si ještě, ve 42 letech, pořídila mimino. Měla totiž druhého partnera, který je super a chtěla mu „dát“ děcko, jinak by do toho už samozřejmě nešla.
Ale jestli je to tak, jak říkáš, že by člověku už nikdy nic nenapsali, i kdyby lezl po zdi, tak to pak ne((Protože člověk neví, co ho potká a bez benzodiazepinů to nedá.
Ach jo, je to začarovaný kruh.
Teď jsem přišla z Lídlu, táhla jsem nákup 8 kg/zvážila jsem:-))/ a mám tedy dost. Bolí mě v kříži tak, že jsem si musela vzít, Kocourkův oblíbený, Nalgesin. Inspiroval mě a je pravda, že je to prášek, co zabere a dlouho vydrží. A to budeme mít dnes a zítra vnoučata, potřebovala bych být fit a řeknu vám-NIC MOC :,( :,(
Mě už to tak s..e :zed:

aaaZdenka
538 příspěvků 15.11.19 13:52

Miruš, nezlob! Já přece byla v blázinci, v lázních rok před tím, zase to pleteš. Je sice fakt, že jsem tam neřešila svůj vztah k neurolu, celou dobu mi tam nedali ani 1, já absťáky nemám, neberu ho pravidelně ale když mám, tak do bezvědomí, stejně jako kdysi s chlastem. Není to pořád, ale teď jsem měla ten splín, myslím, že zase bude fajn, až se smířím sama se sebou a nebudu si myslet, že tady na světě zabírám místo jiným. :roll:

Acrylát
365 příspěvků 15.11.19 14:01

Zdeni, omlouvám se, já si to fakt nepamatuji. Já jsem měla za to, že jsi teď byla v lázních, musím se na to mrknout.To víš, kdybych si měla pamatovat každého na FB, tak mám hlavu jak věrtel :andel: :andel:

Teď koukám, že píšeš o kousek výš:
aaaZdenka

312 příspěvků
13.11.19 17:35
Ahoj lidi,
mně moc dobře není, no spíše hodně zle, může za to mega neurol a mega lyrica, tu jedu stále. Pod tímto vlivem jsem upadla bolí mně krční páteř a provedla jsem něco hrozného, o čem nechci psát. Vím, že závislosti jsme tady omílali snad 100×, ale je to něco, co nejde změnit-u mně.

Na to konto jsem myslela, že závislost řešíš.

A nezabíráš nikomu na světě místo, místa je tady dost pro všechny))Nejsme v Číně, v Tokiu nebo v Indii, neboj :D :D

aaaZdenka
538 příspěvků 15.11.19 19:18

S doktorama jsem řešila závislost, ale na alkoholu, ale chlastala jsem jen při depresích-něco jako malé sebevraždy. Od té doby to mám všude v papírech i když jsem byla na ASK kolene a proto prášky řešit nebudu, jestli tak sama v sobě, ale ne s doktorama, to už ne. :pocitac:

ERter
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.19 01:38
Hledám doktorku

Dobrý den mám problém s měchýřem mývám pořád bolesti potřebuji lék lyrici hledám někoho na dlouhodobou spolupráci kdo by mě prodával balení mužu až bohužel od příštího měsíce jel sem s partou do ciziny se bavit jak přijedu do měsíce su ready napište na email joncekss@seznam.cz

aaaZdenka
538 příspěvků 16.11.19 17:52

Ahoj lidi,
Tady hrozně fouká, mám zase problémy se spaním. Měla jsem jít k mamce, ale usnula jsem až po druhé v noci, tak jsem ráno nikam nejela. Ertete já nevím jak ostatní, ale každý to má napsané od doktora a bere to, zkus říct lékaři, když tě bolí měchýř, co já vím tak to může napsat neurolog, diabetolog a psychiatr, obvodní asi ne, a nedoplácí se za ni nic. Lidi, užijte si víkend. :mavam:

Acrylát
365 příspěvků 17.11.19 10:12

ERter.Si děláš pr..l? Máš li potíže, zajdi si k doktorovi a nikam se nejezdi bavit. A Lyrica na močák?:-)))To jsem ještě neslyšela.

Jinak taky všechny zdravím při neděli!

aaaZdenka
538 příspěvků 17.11.19 19:24

No, mně to spíše Miruš připadalo od Ertera jakoby sháněl nějakého laciného dealera, ale my pokud jsme si občas s trochou pomohli zadarmo, ale prodávat to tady nikdo nebude, fakt kmitej k lékaři, jestli tě něco bolí. :cert: :cert:

Dassajur
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.19 10:22

Ahoj všem,
nechci nic zakřiknout, ale snad jsem se stabilizovala. Abych spala, tak beru na noc Trittico prolong a ještě k tomu obyčejné Trittico. Dávku asi 300 mg. A spim. Tak snad.To bude fungovat dlouhodobě. Díky spánku se mi zlepšily i úzkosti přes den. No stále jsem v pn, litam na rehabilitaci. Teď zrovna jsem sena starším synem v Nautisu na vyšetření. Syn má Aspergeruv syndrom. No nenudim se.

Acrylát
365 příspěvků 18.11.19 14:41

Dáši, to je fajn, že jsi se ozvala, kolikrát jsem si vzpomněla, jak ti je.Je fajn, že je ti líp. I když teď na podzim se to naše harašení většinou zhorší.
Prosím tě, jak se projevuje ten Aspergerův syndrom? Ptám se proto, že podle toho, co jsem četla/psáno dost nesrozumitelně/, to měl asi můj tchán. No nemáš to holka lehké, někomu ten Pánbíček nadělí. Tak se drž!

Zdeni ahoj, já spím naštěstí dobře. Jen výjimečně usnu až tak o jedné. Ale to většinou proto, že mám naspáno.
Dnes mám za sebou velký výšlap, ač venku odporně. Leje jak z konve.Dala jsem si úkol, že každý den ujdu 5 km, budu půl hodiny cvičit cviky spíš rehabilitační na udržení a začnu se otužovat)))Teprve jsem dorazila před hodinou domů, byla jsem ještě v Tescu a od té doby mi pořád někdo volá(((Tak teď jdu na tu sprchu, poslední spláchnutí studenou vodou a budu prodlužovat. Prý toto vše je dobré na ty prevíty, co nás ovládají. Tak jsem zvědavá, jestli tedy vydržím :nevim: :nevim: :nevim:
Pozdravení všem, i těm co se neozývají! :mavam:

uzkost84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.19 17:56

Ahoj dášo ja jsem taky rada ze ti je lip :D a ten spanek je dulezitej ja mam na noc taky trittico. o syndromu jsem nikdy neslysela takze vubec netusim o co jde ale kouknu na net abych byla v obraze.

Kocour ek
622 příspěvků 18.11.19 18:08

Čau holky,, nepsal jsem, něco jsem dělal s chutí koukal na tv a bilancoval posledních 30 let… vcelku dobrý a program byl vkusny… bavilo mi to. Zuzi, tátovi ukončili léčbu raka protože se prý stáhnul, zastavil. On se nikdy nevypari, ale prostě je to ok a není vidět,, problém je že ta roční pecka ten 88 let starý organismus vycucala… tátovi je pořád špatně od žaludku, málo ji, a ztrácí sílu. To ale bude dobrý on to ještě dáá. Nic vůbec nic nejde hned. Dass no jo, kluk je sám v sobě ok, asi? Vidí svět a nás jinejma ocima,,je tím vyjimecnej… Miru, mě nalgesin vyhovuje, paracetamol tam není a ten je pry docela slozitej a nalgesin opravdu vydrží dlouho,,, já beru 2 ráno než vyrazim do práce a myslím vydrží tak do 4 odpo… na ty nohy samozřejmě,, Zdeni zkousis, hledáš, nerezignujes??? Holky já se fakt těším na vánoce, na ten klid,, čistou hlavu… dokonce už teď objednávám dárky… zlatý eshopy… tak prima večer v klidu a pohodě..

aaaZdenka
538 příspěvků 19.11.19 10:24

Ahojte všichni,
zatím se bojím Jirko, hodně mi to pošramotilo moje sebevědomí, těším se ke své terapeutce, ta mně povzbudí, minule jsem jí tam brečela, ale když ona mi řekne jste šikovná budou vás chtít, tak se to vyplní, takže je tam půjdu přepadnout v prosinci. Dáši, je fajn, že je ti fajn. Mně kdysi z tritica bylo na blití a byla jsem místo ospalá akční, tady je vidět jak jsme všichni jiní co se tabletek týče, takže i lyrica může působit na každého jinak, onehda jsem četla, jeden pán přestal po lyrice úplně jíst a jedna holka dostala permanentní menses. Já po ní žeru a menses jsem ztratila, ale je fakt, že já jsem už bába přechodňačka. :mrgreen: Jinak je tady kosa zítra jdu na alergo a ty Miruš napiš jak se sprchuješ studenou vodou, to chci vidět. :lol: Já se ti nesměju, já jen, že mně by na to neužilo. :lol:

Acrylát
365 příspěvků 19.11.19 13:16

Zdravím všechny!
Zdeni, tak jsem včera splnila plán))Šla jsem přes půl Brna tchyni k Ťamanům pro kalhoty, ona má 3 XL a to normálně neseženeš. Bod druhý, cvičení zatím jen velice opatrně, asi deset minut, abych si ještě něco nevyvedla, musím se rozhýbávat pomalu))Bod třetí-to sprchování studenou vodou)))Nepředstavuj si to, že vlezu rovnou pod studenou vodu a to bude moje sprchování))Sprchuji se teplou a na konci jsem přidala asi půl minuty studené. Málem jsem z toho měla infarkt, takže budu muset dnes jen chladnější a pak postupně ubírat teplotu, vždy až si tělo zvykne.No a přidala jsem si bod 4, dnes jsem si nevzala ranní Lyricu 50 mg. Včera jsem totiž četla, odpověď jednoho doktora, který konečně zcela regulerně přiznal, že je Lyrica návyková! To je to, co my už víme dávno. Pokusím se to sem nakopírovat. A to jsem na to narazila náhodně, kdybych začala pátrat…Jo a je ten doktor Čech. Vysadila jsem jen tu ranní dávku a řekla bych, že mám lepší koordinaci, nejsem motavá ale na druhé straně jsem jakási celá rozbolavělá((Přemýšlela jsem, jak vysazovat, když beru 50 mg a ta 25 mg není((Takže začnu vysazovat tu ranní dávku obden, klidně i delší dobu a až se trochu srovnám, vysadím ji úplně, budu brát jen tu večerní padesátku. Stejně je to na H, akorát co teď člověka potrápí, tak nebude chybějící účinek ale závislost(((
K psychologovi nechodím, na mě to neúčinkuje((

Kocourku, máš taťku stejně starého jak já.
Nalgesin je fakt dobrý, beru ho jen výjimečně, když už nemůžu vydržet, abych nebyla závislá ještě na něm))Pravda je že vydrží a divím se, že je volně prodejný.
Vánoce nemám ráda, v podvědomí spojené s něčím blbým a se stresem a honičkou. Hlavně ještě za komančů, když v obchodech bylo H a já jsem na poslední chvilku sháněla nějaké dárky, protože jsem neměla prachy a výplatu jsme brali těsně před)))
Cukroví nepeču, ani než…jím. Nemám na to trpělivost a pro své blízké už mám objednáno u jedné paní, která peče výborně, i minizákusky. Akorát s vnoučaty máme takovou tradici, že u nás upečeme trochu lineckého. Tedy ony a i si to nazdobí.
Fuj, mě je nějaké horko. To už začíná absťák)))Zku…ý prášky(
Ty vogo a teď mě pálí ramena, no to je dílo((Prý nevzniká závislost(..Jdu se podívat na to, co napsal ten doktor a dám vám to sem, jestli to půjde.
:zed: :zed: :zed:
:mavam:

Acrylát
365 příspěvků 19.11.19 13:20
Tak se povedlo.

MUDr. Jan Vachek
Odpovídá lékař:
MUDr. Jan Vachek
Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie, Všeobecná Fakultní Nemocnice v Praze
Rivotril patří do skupiny benzodiazepinů, tj. léků se širokým spektrem na nervovou soustavu. Užívá se proti epilepsii, úzkosti, křečím a v některých dalších případech. K předávkování by bylo třeba vysokých dávek v řádech desítek miligramů, protože tyto léky jsou i ve vysokých dávkách relativně bezpečné. Standardně se užívá (orientačně, podle konkrétní diagnózy a situace) 0,5 - 7,5 mg denně. Při užití velmi vysokých dávek je třeba počítat s možností zástavy srdce a dýchání, jinak by byly v popředí příznaky z útlumu mozkové činnosti (spavost až kóma). Předávkování Lyricou by vedlo nejspíše (v závislosti na dávce, délce a intenzitě předchozí léčby) k spavosti, případně výraznému neklidu nebo kómatu. Dávkování je opět individuální od 25 - až několika set miligramů denně. Předávkování oběma těmito léky by pravděpodobně způsobilo poruchu vědomí, záleželo by však opět na předchozích dávkách. Ke konkrétním dávkám obou léků, které by vedly k předávkování, se nelze snadno vyjádřit. Např. pokud byste užíval oba léky několik měsíců, pravděpodobně byste toleroval i vysoké dávky. Pokud byste oba léky užil poprvé rovnou ve vyšší dávce, předávkoval byste se snadno. Je třeba mít na paměti, že Lyrica i Rivotril vedou k riziku návyku.

Poradit se s lékařemObjednat se k lékaři

Kocour ek
622 příspěvků 19.11.19 18:55

Ah8j Miru m, tobě přeci není 88let??? Mám někde ulozeno že ti 60??? Abstak když dorazil překonával jsem ho v horký vaně… někdy jsem ž ní nemohl ani vylézt ale podarilo se asi na popáté, ja to zkoušel utnout hned vše…

Stránka:  « Předchozí 1 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 123 Další »
Váš příspěvek