Krb v malém bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adelahornova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.19 14:52
Krb v malém bytě

Můžete mi poradit, zda bych mohla do bytu nějakým způsobem dát krb?

Reakce:
Martinpeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.19 13:14

Máte do vašeho bytu někde přívod komínu?? nebo možnost se na komín nějakým způsobem napojit?

Adelahornova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.19 14:02

To bohužel nemáme… ani možnost se napojit, ale slyšela jsme o možnosti lihové krbové vložky, která nepotřebuje napojení na komín ne?

Martinpeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.19 13:25

Jestli nemáte možnost napojení na komín, ani přívod vzduchu, tak můžu doporučit lihový krb od krby-bef, hoří opravdu dobře, stačí jen kupovat kvalitní bio líh.

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.20 23:59

Také jsme měli takový malinký krb u nás doma, ale ve finále, poté, co jsme si to všechno vypočítali nám došlo, že je to velice neekonomické a tak jsme si tady na téhle kalkulačce úspor za topení vypočítali, jak moc je výhodnější tepelné čerpadlo a udělali si topením jím.

baboroma
72 příspěvků 30.12.20 13:15

Ten krb na líh i hřeje nebo je to jen doplněk do bytu? :-)

jankaro11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.21 10:58

Je možné postavit si zahradní krb pod jakoukoliv pergolu , nebo je potřeba speciální střešní krytina?

Jelimanice
72 příspěvků 19.2.21 12:58

Noasi to nebude chtít řádný plaťák.

Valiska45
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.21 17:27

Ahoj. Mám takový dotaz. Dost teď uvažujeme nad tím, že bychom si domů pořídili právě krbovou vložku. Mám na mysli klasickou, ne tu na líh. No a ráda bych se vás zeptala, jestli nemáte nějakou zkušenost s těmi od Rolig, viz https://www.rolig.cz/krbove-vlozky/ Koukala jsem totiž na jejich eshop a hodně mě zaujaly ty designy a ceny, které tam nabízí. Ráda bych ale prvně věděla, jestli má někdo osobní zkušenost. Díky.

TomášRoman3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.22 17:32

No.. jelikož nebydlím v bytu a ani jsem se s touto situací nepotkal, nejsem úplně schopný poradit, ale já jsem se před pár lety díval na designové krby, které se mi zalíbily až tak, že jsem si nakonec jeden pořídil. Ale vůbec se v tom nevyznám. Všechno zařídila firma a já jen čučel.

Mareeeek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.22 10:58

Já chápu, že se vám krb líbí, ale pokud nemáte komín, tak to asi nemá smysl řešit. Ty lihové náhražky jsou prostě pořád jenom náhražky. My jsme si to kdysi dali do dřevěnice a teď to prakticky vůbec nepoužíváme. Navíc i tak pozor na odvod vzduchu. Ten líh docela nepříjemně páchne, takže pokud máte malý byt, za chvíli si to doma zasmradíte. ;-)

Trumbelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.22 11:13

My se taky těšíme na nový krb. Teď nám potvrdili hypoteční úvěr v plné výšce, takže plánujeme na letošní rok rekonstrukci. A její součástí bude samozřejmě i velký krb přímo v obýváku. Ještě přemýšlíme nad otevřeným topeništěm, ale už jen pro bezpečnost to budeme dělat spíše uzavřené. ;-) Nechceme přeci jenom zbytečně vyhořet.

kamcis89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.22 23:11

No, my teď hodně uvažujeme nad tím jestli koupit krb nebo krbová kamna. Abych ale pravdu řekla, tak mně se mnohem víc zamlouvají spíš ta kamna. Dívala jsem se, že dnes se dají sehnat třeba i taková pěkná designová krbová kamna . Něco takového bych si u nás doma neměla problém představit. :)

Taran z Gurgasu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.22 14:31

Já si myslím, že proč ne. Pokud samozřejmě máte komín. Pokud si uděláte rozvody na teplo přes směšovací ventily a domluvíte se s bytovým družstvem, tak v tom vlastně nevidím problém. Jakože už jsem pár bytů, kde si vytápěli krbem s výměníkem viděl a vždycky to bylo docela efektivní a funkční. Samozřejmě pak záleží i na tom, jak to budete tzv. krmit, na topení potřebujete dřevo. ;-)

PavelMalina1981
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.22 19:28

My jsme toto řešili ve starém bytě. Bohužel tam nebylo žádné napojení na komín takže jsme od tohoto nápadu upustili. Teď bydlíme v rodinném domku a tady už komín máme, takže jsme si nedávno pořídili i novou krbovou vložku. Byl to dlouhá léta můj sen, tak jsem rád, že se mi to konečně splnilo.

Váš příspěvek