Krb do novostavby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tomaspeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.19 12:04
Krb do novostavby

Můžete mi tu někdo poradit, jakou krbovou vložku koupit do našeho nového domu? s větší výhřevností?

Reakce:
DanielJanecek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.19 13:37

Jestli chcete krbem vytápět, tak bych doporučoval teplovodní krbovou vložku s výměníkem, já jsem dokonce sehnal krbovou vložku, která má místo klasického šamotu, materiál Carcon, který nepraská, tak jako šamot.

Tomaspeterka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.19 11:30

Carcon místo šamotu? která firma to dělá? a to už tam pak není vůbec šamot v té krbové vložce?

DanielJanecek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.19 14:01

Ano carcon namísto šamotu, vyrábí je firma krby-bef, potom už v krbové vložce není šamot, má mnohem lepší teplovodní vlastnosti.

SandraHorka28
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.19 21:57
Krbovky

No my jsme taky šli do novostavby a krbovky byly jedna z prvních věcí co jsme řešili. Dost jsme uvažovali o plynu, že bychom prostě měli krb na plyn a basta, žádné starání o dřevo atd. Ale nakonec jsme zvolili cestu, že si necháme poradit přímo od firmy, co nám barák dělala. Takže tady nám poradili takovou střední cenovou kategorii a jsme spoko ;)

Tomassino43
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.20 11:58

A máte teď na mysli rodinný dům nebo moderní byt v novostavbách? To je také rozdíl, protože takové byty vypadají třeba takhle a vytápění už tam bývá řešené. Určitě má spousta z těchto nemovitostí například podlahové topení. A krbovou vložku bych řekl tyto byty nemají.

ninahorova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.20 10:51

Dobrý den. Poradil by mi zde někdo jaký krb do pasivního domu? Narazil jsem na článek tu https://www.levnekrby.cz/…ivniho-domu/ ale zajímala by mě nějaká osobní zkušenost.

Děkuji.

Ivan999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.20 18:59

Já bych třeba osobně nešel do vytápění krbem už jen proto, že je to podle mne velice neúsporné řešení topení. Daleko lepší je vytápění přes tepelná čerpadla země - voda. Takové vytápění Vás vyjde na daleko méně a je to dle mého i dokonce výkonnější než nějaký krb :-)

ludmila14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.20 20:47

Super - rekonstruujeme teď náš menší domeček za Prahou a ani mne vlastně nenapadlo přemýšlet nad krbem, bydlela jsem totiž celý život v bytě a tam ta možnost není. My jsme teď s manžou dle rad na internetu vybírali vinylovou podlahu a teď na něj zkusím vytáhnout téma krbu :-D

Pipulínek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.21 20:01

Tak to třeba my jsme řešili úplně jiné věci a to konkrétně třeba takové, že jsme si na této stránce zde museli udělat, nebo museli sehnat lidi, kteří by nám pomohli s naším interiérem , protože prostě jsme s ním spokojeni nebyly a ti lidé z té firmy už nám doporučili následovně, jestli se k nám krb hodí a nebo naopak :)

Jitka5677777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 02:36

Podle mě je krb do novostavby skvělý nápad. Navíc nebudete muset v budoucnu zasahovat do dané místnosti, takže se to finančně určitě vyplatí. My jsme se rozhodli krb zabudovat už po stavbě a museli jsme investovat nemalé peníze do rekonstrukce. Osobně doporučuji designové krby , které do interiéru zapadnou mnohem více.

Váš příspěvek