Je vhodná hra Fortnite pro děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dalimilH
3 příspěvky 24.4.19 15:16
Je vhodná hra Fortnite pro děti?

Dobrý den,

moje 8 letá dcera chce hrát Fortnite , ale mě se to moc nelíbí. Prý se na to dá snadno vypěstovat závislost, ale ostatní děti v její třídě to hrají. Myslíte si, že si mám trvat na svém, nebo ta hra není tak nebezpečná?
Děkuji.

Reakce:
777
176 příspěvků 26.5.19 10:14

@dalimilH Rozhodně není žádoucí dovolovat dětem všechno, co „mají spolužáci“, jejichž rodiče nejsou obezřetní a ve všem svým dětem vyhoví, protože nebezpečí prostě ignorují.
I kdyby hra neobsahovala žádné násilí, JE škodlivá už tím, že tyto „vymoženosti“ dětem doslova poškozují mozek - což se samozřejmě tají, protože se nehodí uznat souvislost následných problémů s takovou „zábavou“. Zaměstnejte dceru jinými aktivitami, které vyžadují její pohyb a myšlení, NE civění na monitor a hýbání jen rukou. Také dbejte na to, aby více psala ručně na papír, než na klávesnici. Také je důležité, čím „sytí“ mozek (sluchem, zrakem, prostředím emoce, rodinná pohoda,..), protože cokoli negativního (včetně myšlení) poškozuje mozek a z toho pak vyplývají mnohé nemoci (i „neznámého původu“).

Lena33566
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.20 22:19

Já jsem strašně ráda, že náš syn moc hry na počítači nehraje. Pořád slyším od kamarádek, že jejich děti sedí celé dny u počítače a hrají hry. Ten náš takový naštěstí není. Sem tam si něco zahraje, to je pravda, ale že by tím trávil nějak šílené množství času se určitě říct nedá. Naopak ho hodně baví různé společenské hry. Teď je to například šach , který ho nedávno naučil můj manžel. Tomu teď hodně propadl.

Rommm1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.22 08:42

Já jsem teda hrozně rád, že naše děti zatím počítačové hry prakticky vůbec nezajímají. Zatím jsou pořád v tom věku, kdy si raději hrají „staromódně“ Je ale pravda, že doma na to mají hodně prostoru. Hlavně teda od té doby, co jsem jim do pokojíčku koupil různé průlezky a houpačku. Obojí se mi povedlo sehnat tady odtud: https://www.antonieemma.cz/

nM991
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.4.22 13:52
Luc

Mně je 24 let momentálně a mám dvě děti. Mohu tedy napsat, jak jsem to se hrama měla já a jak to teď mají mé děti. Vůbec nezáleží na tom, zda občas dětem dovolíte hry hrát nebo ne. Já jsem začala hrát poprvé na PS1, když mi bylo 6 let a od té doby vlastně hraju do teď. Ale.. Zahrají si samozřejmě ráda, ale není to tak, že bych hrála pořád. A i tak jsem to měla jako malá. 80% svého volného času jsem strávila venku s kamarády. Teď mám dvě děti (4, 5 let) a oba mi hrajou teď už asi rok Roblox. Jde jim to skoro stejně dobře jako mně. Každý má svůj tablet, ale jak je nemají, je jím to úplně jedno. Jestli svým dětem vy ostatní co tu píšete zakazuje hry hrát úplně, tak to jsou chudáci. Většina dětí, co mají závislost ji mají, protože rodiče je radši fláknou ke hrát na PC, než aby se jim šli věnovat. Takže za mě bych jí to občas určitě dovolila. A ty kecy prosím, že mi je jen 24 let a nic o tom nevím si prosím nechte. :)

Vlasta2299
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.22 10:13

Syn po mně neustále chtěl, abych mu koupil nějakou herní mašinu do Ostravy kde bydlíme, a také do Bruntálu, kde má tatínka. Já jsem ale nechtěla dávat tak velké peníze do něčeho, co ho stejně nerozvíjí. Proto jsem někde v Praze zakoupila repasovaný notebook a syn je spokojený. Nepotřebuje nejnovější hardware a může hrát na obou místech zároveň.

Váš příspěvek