Je vhodná hra Fortnite pro děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dalimilH
3 příspěvky 24.4.19 15:16
Je vhodná hra Fortnite pro děti?

Dobrý den,

moje 8 letá dcera chce hrát Fortnite , ale mě se to moc nelíbí. Prý se na to dá snadno vypěstovat závislost, ale ostatní děti v její třídě to hrají. Myslíte si, že si mám trvat na svém, nebo ta hra není tak nebezpečná?
Děkuji.

Reakce:
777
180 příspěvků 26.5.19 10:14

@dalimilH Rozhodně není žádoucí dovolovat dětem všechno, co „mají spolužáci“, jejichž rodiče nejsou obezřetní a ve všem svým dětem vyhoví, protože nebezpečí prostě ignorují.
I kdyby hra neobsahovala žádné násilí, JE škodlivá už tím, že tyto „vymoženosti“ dětem doslova poškozují mozek - což se samozřejmě tají, protože se nehodí uznat souvislost následných problémů s takovou „zábavou“. Zaměstnejte dceru jinými aktivitami, které vyžadují její pohyb a myšlení, NE civění na monitor a hýbání jen rukou. Také dbejte na to, aby více psala ručně na papír, než na klávesnici. Také je důležité, čím „sytí“ mozek (sluchem, zrakem, prostředím emoce, rodinná pohoda,..), protože cokoli negativního (včetně myšlení) poškozuje mozek a z toho pak vyplývají mnohé nemoci (i „neznámého původu“).

Lena33566
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.20 22:19

Já jsem strašně ráda, že náš syn moc hry na počítači nehraje. Pořád slyším od kamarádek, že jejich děti sedí celé dny u počítače a hrají hry. Ten náš takový naštěstí není. Sem tam si něco zahraje, to je pravda, ale že by tím trávil nějak šílené množství času se určitě říct nedá. Naopak ho hodně baví různé společenské hry. Teď je to například šach , který ho nedávno naučil můj manžel. Tomu teď hodně propadl.

Váš příspěvek