Je běhání vhodné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petttruše
8 příspěvků 30.12.15 22:09
Je běhání vhodné?

Ahoj,

poradttem proím, zkušený ;)
Mám cca 4 roky bolesti bederní páteře, poslední rok a půl i krční. U krční mám CC a CB syndrom, spondylozu, trochu snížen prostor mezi C5 a C6, u bederní diskopatii L5 a S1, táhne etáž u L4, dorzalgii, lumbagii, spondylozu, počínající artrozu.
Je mi 32 let.
PO pětiletém odchovu naší zvěře (dětí) jsem se ale už vážně rozhodla něco dělat, zhubnout, zpevnit. Můj pohyb byl nulový (od ledna se vracím do roboty, ale sedím u PC), mám ochablé svalstvo, svalový korzet nulový. BOlí mě pravá noh a a pravá ruka, asi od páteře, ještě mě čeká revmatologické vyetření (ostatní krevní a neurologické mi potvrdil výše popsané).

Jenže. Jak začnu cvičit doma, i jsem si po dlouhééééé době nafoukla balon na cvičení, v tu ránu mám mládatat bud visící na zádech, protože si myslí, že dělám koníčka (u protahování na čtyřech) nebo naopak mě svižně začnou podlézat apod.. Takže doma je cvičení celkem na nic a chtěla bych zkusit běh, vyběhnout ven, vyčistit si hlavui a třeba se i zpevnit :jazyk:
A má otázka zní - je pro mne běhání vhodné kvůli zádům?
Děkuji.

Reakce:
Sylva0309
65 příspěvků 7.12.18 10:37

hodně stara tema, ale odpovím jako první. Běhat chodím pravidelně. Potřebovala sjem dat dplu par kilo a běhání bylo to jediné, co mě tak nějak bavilo. Nejdříve kratší trasy, pak delší. Koupila jsem si boty, a běhala. Časem se ale ozvaly kolena a koupila sjem si koubní vyživu https://www.alavis.cz/…e-blend.html tohle ti potvrdí každy kdo pravidelně cviči, běhá.

leosek120
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.20 17:08

Myslím si, že běhání by tvým zádům nijak ublížit nemělo. Určitě bych to ale ze začátku nějak nepřeháněla. Jak píše Sylva, ze začátku je dobré zkoušet kratší trasy. Taky bych nešetřila na obuvi. Kvalitní obuv je u běhání základ. Já třeba chodím běhat v takových teniskách z https://www.littleshoes.cz/panske-boty/ a ty si nemůžu vynachválit. Pohodlnější boty jsem na noze snad nikdy neměl.

Maslikovaevka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.22 20:20

Je vhodné běhání na běhacím stroji k rychlému hubnutí? Daří se vám dobře na něm hubnout?

Vercasvehlova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.22 10:13

Vše je to hlavně o pravidelnosti. Musíte běhat pravidelně, a potom se dostaví i hubnutí. Mám běhací pás doma rok a půl a už mám dole 11 kg. Je to perfektní, protože když ho mám doma, tak mohu běhat kdykoliv.

Maslikovaevka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.22 15:43

11 kilogramů? to je pecka. Doufám, že mi to taky tak půjde. Jaký běhací pás jste si pro sebe vybrala?

Vercasvehlova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.22 12:20

Vybrala jsem si masivní kvalitní běhací pás, který má velkou nosnost https://www.fitham.cz/…-t700i-elite S dopravou domů zdarma a zapojením všeho potřebného. K pásu jsem dostala zdarma i podložku pod běhací pás.

Váš příspěvek