Jak trénovat pamět u Alzheimerovy choroby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blancheta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.16 13:41
jak trenovat pamět u alzheimerovy choroby

Dobrý den, je možné trénovat paměť u Alzheimera nebo stařecké demence? Mamince je 87 let a podle příznaků se u ní Alzheimer projevuje, nicméně lékaři jí řekli, že se to stejně v tomhle věku už nerozlišuje. Chtěla bych s ní trénovat paměť, ale nevím jak. Děkuji za odpověď.

Reakce:
mat.scudder
23 příspěvků 4.3.16 11:40
Blancheta

Trénování paměti pomáhá, ale chce to začít dřív, nežli choroba propukne. Nejlépe už tak v padesáti letech. Dobrá je četba, luštění křížovek, sudoku, návštěva kurzů pro seniory třeba při vysoké škole…atd. Procvičovat nervová spojení v mozku. Lékař může napsat léky, které paměť zlepšují, ale mají většinou nepříznivé vedlejší účinky. Z přírodních látek bych doporučil Gingo Biloba ( tablety, čaj).

Radkapetrikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.22 22:27

Snažím se s mámou trénovat co to jenom jde. V poslední době to ale úplně super není a já na ní nemám teď tolik času. Někde jsem viděla, že se prodávají sos tlačítka pro důchodce pro případ potřeby. Máte s tím někdo zkušenost? Jestli to starší člověk zvládne v pohodě používat?

Martinhusarek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.22 23:21

Ze stejného důvodu jsem kupoval půl roku zpátky sos tlačítko pro svoji mámu a mohu určitě doporučit. Máma je za to ráda, protože se cítí bezpečněji a já o ni už nemusím mít taky tolik strach. Vybral jsem sos tlačítko, které má i detekci pádu. Pomocí smsky můžete zjistit okamžitě polohu tlačítka a přes tlačítko můžete také s danou osobu mluvit.

Radkapetrikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.22 14:25

Kolik jste za něj dal a kde jste ho prosím koupil? Asi bych si nechal poradit, jestli jste vybral tlačítko i s detekcí pádu.

Radkapetrikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.22 14:26

Nechala*

Martinhusarek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.22 14:23

Vybral jsem sos tlačítko s detekcí pádu. Pokud by jste se na něj chtěla podívat, tak se mrkněte na https://www.lokatech.cz/…citko-na-krk Můžete ho vybírat ze 4 barev. Na tlačítku můžete nastavit až 3 telefonní čísla pro příjem SMS a hovorů. Je to opravdu jednoduché k ovládání. Tlačítko se může brát i do sprchy, protože je celé voděodolné.

Mirkasedlarovicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.22 12:40

Pro babču jsem ho taky pořizoval a už ji to jednou zachránilo, když upadla doma. Vybral jsem pro ni sos tlačítko pro seniory za 1500 Kč https://www.smartomat.cz/…niory-smt03/ Je k tomu kompletně aplikace do telefonu v češtině. Můžete tam nastavit i vymezenou zónu a když se tlačítko dostane mimo ní, tak vás to upozorní.

Váš příspěvek