Jak najít dobrého realitního makléře.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Robin43
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.21 17:32
Jak najít dobrého realitního makléře.

Ti, kteří dosud neprodávali, nekupovali ani nepronajímali nemovitosti, nemají představu o všech zvláštnostech a nuancích těchto transakcí. Proto se nováčci v obchodech s bydlením snaží ušetřit peníze za zprostředkovatelské služby.
Sjednávají si pronájem samostatně nebo si najímají nezkušené agenty, kteří pracují za minimální sazby. Častěji se takový přístup neosvědčí a dokonce působí v neprospěch.
Ale i v případě, že si potřebujete pronajmout byt pouze na delší dobu, doporučujeme spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří. Ano, jeho služby stojí peníze, ale zprostředkovatel vám najde ne první možnost, ale tu dlouhodobě nejvýhodnější.

Reakce:
Frank_Barton
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:02

Pokud se rozhodnete kontaktovat realitní kancelář, máte tři možnosti:
Vyberte si nejbližšího realitního makléře, zavolejte mu, nebo ještě lépe, přijďte osobně.
Zeptejte se příbuzných a přátel, zda znají důvěryhodnou osobu;
Najděte si soukromého realitního makléře na internetu nebo prostřednictvím inzerátů v médiích.

Robin43
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:07

Osamělí profesionálové, kteří pracují nezávisle na agenturách, se liší. Někdy jsou, jak se říká, „velmistři mezinárodních tříd“ s dlouholetými zkušenostmi, a někdy jsou samouky s pochybnou pověstí a stejnými pracovními metodami.
Při práci s nezávislými specialisty - „černými“ realitními kancelářemi byste neměli zapomínat na hlavní nebezpečí.

StivenStiv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:09

Nelze říci, že kontaktování agentury je spolehlivější než kontakty s nezávislými realitními kancelářemi. Existují skutečně profesionální specialisté, kteří mají dobré právní a ekonomické základy a nepotřebují podporu velké společnosti.
A pracují soukromě, protože nemusíte agentuře platit úroky z dohody nebo nájem za kancelář.

Frank_Barton
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:15

Pro lidi daleko od realitního trhu se práce realitního makléře zdá snadná, nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti: stačí zorganizovat schůzku mezi kupujícím a prodávajícím a získat za to poplatek. Je jasné, že ve skutečnosti je všechno mnohem komplikovanější.
Nejlepší realitní kanceláře jsou skuteční workoholici, kteří odvedou obrovské množství práce. https://prague.etagi.com/ A nemyslete si, že realitní kanceláře jsou komunita monster, která těží z problémů s nemovitostmi svých klientů.
Náklady na bydlení jsou tolik, kolik se platí: cenu za tržních podmínek nelze ovlivnit.

StivenStiv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:51

Slyšel jsem, že pokud realitní kancelář nejprve požádá o úplné zaplacení své práce a teprve poté se zaváže poskytovat službu, je to důvod k opatrnosti. Ve většině velkých realitních kanceláří se skutečně vyvinula taková praxe: klient platí za službu až po jejím obdržení. Všechny platební podmínky jsou předepsány ve smlouvě o poskytování realitních služeb.

Frank_Barton
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.21 16:57

Před uzavřením dohody s realitní kanceláří se potenciální kupující bytu musí rozhodnout, co přesně chce od realitní kanceláře získat: pouze výběr bytu a další jednání by měla být vedena přímo s prodejcem předmětu, který se mu líbil, popř. svěřit realitní kanceláři plnou podporu transakce.

frenk7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.21 05:22

Realitní kancelář dnes zaměstnává profesionální specialisty, kteří mají dobrou právní a ekonomickou znalostní základnu. Bez jejich pomoci je obtížné udělat dobrý výběr bydlení pro sebe a provedení všech dokumentů.

Robin43
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.21 11:47

Na trhu působí značný počet realitních společností působících v určitých tržních segmentech. Velké agentury investují do nemovitostí a věnují se dalším aktivitám, čímž výrazně rozšiřují nabídku poskytovaných služeb: Pronájem rezidenčních a komerčních nemovitostí. Poradenství klientům v právních a jiných záležitostech. Pomoc při získávání hypotečních úvěrů. Znalecké posouzení nemovitostí. Reklamní. Pomoc při výběru pojistitele a pojistného programu.

Váš příspěvek