Jak nabrousit nůž?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mira.tuma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.21 23:49
Jak nabrousit nůž?

Jak dobře nabrousit nůž?

Reakce:
Tomasekpetr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.21 23:53

Také jsem to neuměla a když jsem nůž brousil, tak jsem ho vždy spálil a bylo po něm. Proto jsem si zaplatil kurz na broušení nožů https://noze-zvostra.cz/…atecnik.html?… a mohu říct, že jsem se to tam rychle naučil. Dělal jsem před tím spoustu zbytečných chyb.

Mrackvoagaba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.22 12:18

Koupila jsem si asi 6 let zpátky kvalitní nože, které už nejsou tak ostré, jako když jsem je měla nové. Chci se zeptat, jakou máte zkušenost z hlediska broušení dražších nožů? Kde je nechat nabrousit, abych se nemusela bát o jejich zničení?

Jirinkaav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.22 00:23

Nože prostě časem přestávají být tak ostré, jako když jsou nové. To tak prostě je a asi s tím nikdo nic neudělá. Také máme doma dražší nože, které jsem potřebovala nabrousit. Nevěděla jsem vůbec, kam se to nosí nebo tak. Našla jsem však nakonec firmu, kde si přes internet objednáte broušení nožů. Oni vám pošlou obálku, do které bezpečně vložíte nože a pošlete jim je zpět. Oni je nabrousí a pošlou za v obálce vám. Nemusíte se o nože ani bát, protože jsou během cest pojištěny.

Mrackvoagaba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.22 23:31

Tak to je super služba. Mohu se zeptat, kde se to takto dá zařídit? Která firma tohle nabízí?

Románek12345
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.22 08:44

Nůž se dá nabrousit i doma, ale je to docela práce . Rozhodně zapomeňte na ocílku, kterou nůž, pokud to s ní opravdu neumíte, zničíte. Ocílka navíc slouží jenom ke srovnání ostří a ne ke klasickému broušení. Od toho tu jsou brusné kameny v různých hrubostech, o které se musíte starat. Brousí se pak krouživým pohybem pravidelně celé ostří z obou stran – oba úhly musí být stejné. Ocílka (a laikům doporučuji spíše klapačku) pak slouží spíše k udržování při práci. ;-)

Jirinkaav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.22 22:51

Podívejte se na stránky firmy https://www.ostraposta.cz/ , která to nabízí. Hned na úvodní stránce můžete začít s objednávkou obálky. Zvolíte tam počet nožů, které potřebujete nabrousit. Nože jsou po cestě pojištěny, takže se opravdu není čeho bát. Uvidíte, že se vám nože vrátí opravdu perfektně ostré.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu