Investice do vzácných kovů zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veruunkaa6
116 příspěvků 14.5.20 12:35
Investice do vzácných kovů zkušenosti

Zjistila jsem že není dobré si syslit peníze na účtu, ještě kor když s nima nijak nehýbu tak mě napadlo je do něčeho investovat, ale v tomhle oboru jsem se nikdy nijak nepohybovala a nemám s tím zkušenosti, tak se chci zeptat jestli by mi někdo nepopsal jak třeba začít, jestli nejdřív jen skupovat nějaké zlaté mince třeba (ale nevím podle čeho poznat že zrovna tato je vhodná), nebo přímo si začít spořit do cihličky. Poradí mi někdo prosím?

Reakce:
TerezaMeil8
77 příspěvků 21.5.20 10:20

No hele u mincí se to řídí gramáží a limitací. Čím větší gramáž tím lepší, a čím nižší limitace tím lepší. Já mám teď nově sadu pěti mincí Sovereign, ty mají dohromady nějaký 70 gramů ryzího stříbra, a limitace byla taky nízká, takže tenhle kus se podle mě vyplatí.

Veruunkaa6
116 příspěvků 1.6.20 12:50
@TerezaMeil8 píše:
No hele u mincí se to řídí gramáží a limitací. Čím větší gramáž tím lepší, a čím nižší limitace tím lepší. Já mám teď nově sadu pěti mincí Sovereign, ty mají dohromady nějaký 70 gramů ryzího stříbra, a limitace byla taky nízká, takže tenhle kus se podle mě vyplatí.

Aha díky, takže když doma mám minci čtyřzlatník císaře Františka Josefa I. který má 3,22 g zlata a je k tomu i certifikát tak to je docela dobrý ne? Přišla jsem k ní náhodou když mě napadlo právě do něčeho investovat, tak doufám že to by tohle mohlo být to ono.

TerezaMeil8
77 příspěvků 10.6.20 13:13
@Veruunkaa6 píše:
Aha díky, takže když doma mám minci čtyřzlatník císaře Františka Josefa I. který má 3,22 g zlata a je k tomu i certifikát tak to je docela dobrý ne? Přišla jsem k ní náhodou když mě napadlo právě do něčeho investovat, tak doufám že to by tohle mohlo být to ono.

Jo tak tohle je podle mého názoru zrovna dobré, kor pokud k tomu je ještě certifikát. Škoda že je vyprodaná, jinak bych do ní šla asi taky.

Ivanka3866
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.20 16:51

Ahoj, já také chtěla investovat do drahých kovů, ale využila jsem „špatné“ situace s koronavirem a otočila to ve svůj prospěch. Nakoupila jsem a investovala jsem nějaké peníze do kryptoměn a do ropy. Myslím si, že jsem udělala to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla.

Davidhomer
42 příspěvků 6.8.20 21:08

Tak to se vám povedlo, kdyby to člověk věděl tak bych do toho taky možná šel, ale tyhle mince taky nejsou špatný. Taky pár mám, třeba můj nejlepší kousek je Napoleon v bitvě u Slakova, ten má 7,8g ryzího zlata, takže to taky určitě nebyla blbá koupě.

Libor9191
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.20 22:00

Tak to vám docela závidím. Já nad investicí do zlata také ještě nedávno uvažoval a trochu mě mrzí, že jsem to propásl. Zrovna nedávno jsem koukal, že na https://www.investice.cz/ psali, že cena zlata už teď zase po dlouhodobém růstu začíná stagnovat. No jo no, co se dá dělat.

Mmonis78
35 příspěvků 20.8.20 12:04

To jo, cena zlata teď právě docela stoupla takže kdo něco má tak se mu to povedlo. Já s manželem koupila jednu minci Zlaté holubice míru, ta má přes 3 gramy zlata, vědět to tak bychom takovým mincí koupili víc, ale i tahle by snad něco vynesla.

Holisa
29 příspěvků 16.9.20 09:08

Jakákoli takováhle investice je dobrá podle mě, ať je to zlato, stříbro nebo platina. Chce je jenom umět hledat. Já jsem spíš na to stříbro, nebo když už tak bílé zlato, ale co se týče mincí který tu řešíte tak taky spíš teda ty stříbrné, jsou přece jenom finančně míň náročný, třeba nejhezčí kousek co mám je mince na výročí svatby Františka Josefa I. a Sissi, ta má skoro 25 gramů stříbra a ta teda nebyla nejlevnější, ale vypadá fakt fakt super.

ludmila14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.20 20:49

Já mám třeba zkušenosti s investicí do vzácných kovů pouze kladné, podařilo se mi nejen díky radám z blogu https://investitura.cz/ vydělat už docela zajímavé částky, které by určitě namotivovaly i další lidi. Jen je to prostě otázka dlouhodobějšího charakteru ;-)

Váš příspěvek