Hemeroidy a změna v rakovinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
George5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.13 20:34
Hemeroidy

Dobrý den, chci se zeptat jestli onemocnění hemeroidy, které trvá řadu let s častým krvácením a neléčeným průběhem může vést až k onemocnění rakovinou?

Reakce:
SovaKarel
2 příspěvky 25.6.13 07:52

Na hemeroidy vyzkoušejte asan z hathajogy Pluh:
K provedení této polohy nejprve ulehneme do polohy mrtvoly a po chvilkovém odpočinku postupujeme stejně jako při provádění sarvángásanu (svíčka). Zdvihneme natažené nohy, za nimi následuje i trup, až se nohy začnou překlápět z nejvyššího bodu zdvižení za hlavu.
Překlápění pokračuje plynule dál za hlavu bez zastavení pohybu, až se špičky prstů u nohou dotknou země. Tím je poloha pluhu dokončena. Paže jsou natažené, dlaně obrácené k zemi. Název polohy je docela výstižný, její tvar vskutku připomíná pluh, nohy jako by vyrývaly brázdu v zemi.
Před provedením této polohy je vhodné vleže mírně vydechnout, abychom si při překlápění nohou za hlavu nestlačovali v plicích vzduch, a při dokončení polohy začneme v ní lehce dýchat. V konečné fázi polohy zůstaneme nejméně 10 vteřin, a to podle toho, jak je nám příjemná, a postupným prodlužováním výdrže můžeme dosáhnout po určité době asi dvouminutové délky výdrže.
Pokud nám to bude možné, můžeme během výdrže také trochu prohlubovat dýchání,
ale jen velmi opatrně; nesmíme mít při tom žádné pocity tlaku. Vědomí během výdrže můžeme udržovat v oblasti solar plexu. Nepůsobí-li nám halásan (poloha pluhu) žádné obtíže, budeme jej zdokonalovat tím, že se vynasnažíme dosáhnout nohama co nejdále. Pro obměnu výdrže použijeme podle chuti jiné polohy rukou. Bud' si je složíme za hlavu, anebo je natáhneme směrem ke špičkám nohou.
Vidíme, že v této variantě se halásan (poloha pluhu) poněkud podobá obrácenému padahastásanu (čáp). Proto jej také nedokáží ti cvičenci, kteří při předklonu ve stoji nedosáhnou rukama na zem, což platí zejména o některých mužích. Naopak, pokrok v předklonu se projeví také pokrokem ve schopnosti provést halásan (poloha pluhu). Kdo tedy halásan (poloha pluhu) provést nedokáže, nemusí jej vůbec cvičit, věnuje-li dost času padahastásanu (čáp).
Může si ale provést po sarvángásanu (svíčka) nebo po viparita karaní (obrácená poloha) překlopení nohou za hlavu do polohy, která pro něj bude ještě snesitelná. Kdyby měl obavu, že jej nohy převáží k násilnému většímu překlopení, může cvičit blíže stěny a v případě potřeby se nohama o stěnu opřít a tím nadměrnému překlopení nohou zabránit.
Karel Sova

Váš příspěvek