Atopický ekzém a alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evicka777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.13 02:24
Help me!!!

Dobrý den,
Prosím o radu:Od narození mám atopický ekzém. Časem k tomu se objevila i alergie (Na psy, kočky, citrusové plody, oříšky, kyselé potraviny, apod.,)Teď je mi 21 a cca 8 let jsem lečena jen kortikosteroidy, Jarishovou vodou a různými mastmi a tabletkami. Takže moje kůže je uplně zničenáTeď momentálně žiju něco přes rok v Anglii a jednoduše řečeno teď jsem na ekzém uplně sama. Mám tady asi 2 měsíce JP doktora, což je můj obvodní lékař na ekzém. Ale ten vůbec asi ani nemá páru co to ekzém je. Teď mám takové uplně zhoršené období na těle a ještě k tomu se mi na obličeji objevila perioralní dermatitida. A lékař bez toho aby mě vůbec prohlédl nebo aspoň se na mě podíval mi dal antibiotika(penicilin) a to samozdřejmě nezabralo. Napsal mi nějakou mastičku na suchou pleť to se mi ještě zhoršilo. Byla jsem na pohotovosti, jelikož jsem ráno nemohla ani oči otevřít a tam p. doktorka si zase pro změnu myslela, že mám svrab.Tak mi napsala nějaké krémy na vši a svrab(Nevím, jestli se tomu mám zasmát, ale je to spíše k pláčiTak jsem krémy hodila do koše. Na druhy den jsem šla znova k mojemu doktorovi a ten už se uplně na mě naštval, že jak po něm můžu chtít papír k objednaní ke kožnímu lékaři, že on ví, že to je ekzém a ví jak to lečit. A, že stále musíme čekat na výsledky krve, zda-li nejsem alergická na mouku nebo mlíko..Mléčné výrobky už nekonzumuji už něco přes 5 měsícu a poslední měsíc už mám zařazenou bezlepkovou dietu. Takže nejím skoro nic. Mám strach něco sníst. Začala jsem hodně číst o zdravém životním stylu a o okzému atd. Koupila jsem si v lékarně vitamín E, zinek, omega3 rybí tuk. A v natural shop jsem si koupila přírodní mastičky i vitamin na ekzém i sprchové gely.Asi 4 dny se sněma mažu, nějaké zlepšení tam je, ale dočetla jsem se, že na perioralní dermatitidu musím brát antibiotika tetracycline jinak nezmizí..A příští týden jedu na mojí první dovolenou u moře a jsem uplně zoufaláTeď nevychazím ven kvůli tou jak vypadám a to mám jít do plavek??Tak prosím Vás moc o radu jak dál..Už nevím Chtěla bych žít jako ostatní mé kamarádky, ale momentálně to nejde.Ale věřím, že se uzdravím. A ví, že jsou i horší nemoce, ale já chci stou mojí bojovat. Děkuji moc za Vaší radu..I když neporadíte tak i tak děkuji..S podravem Evka))..prosím o radu i na můj email ewicka777@seznam.cz

Reakce:
LenkaPruhova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.21 10:58

Dobrý den, zajímalo by mě jestli máte zkušenost i s volně dostupnými krémy a celkově péčí o ekzém, po čem se váš stav zlepšil?

RomanaKosková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.21 23:30

To by mě také zajímalo, ale hlavně u dětí. Dcera má totiž atopický ekzém a ráda bych zkusila něco jiného než to, co nám bylo předepsáno a vůbec nepomáhá.

JarkulkaHory
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.21 10:08

Dcerka nejlépe prospívá na topicremu. Tam se to zlepšení ukázalo po pouhém týdnu.

Váš příspěvek